Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 26 декабря 2012 года № 419. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 29 декабря 2012 года № 2194. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27 июня 2013 года № 157
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 27.06.2013 № 157.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право постоянного землепользования» согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды)» согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги «Оформление и выдача актов на право временного безвозмездного землепользования» согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» согласно приложению 6 к настоящему постановлению;
7) регламент государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» согласно приложению 8 к настоящему постановлению.
2. Признать утратившими силу постановление акимата Южно-Казахстанской области от 4 июня 2012 года № 165 «Об утверждении регламентов государственных услуга по оформлению и выдачи актов на земельные участки» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2088, опубликовано 21 июля 2012 года в газете «Южный Казахстан» № 82).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Нажметдинулы Б.

Жер қатынастары саласында мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 419 Қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 29 желтоқсанда № 2194 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 157 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 27.06.2013 № 157 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабы 4 тармағына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес «Жер учаскесіне жеке меншік құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Тұрақты жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
3) осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес «Уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалдау) құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
4) осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес «Уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығына актілерді ресімдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
5) осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызметінің регламенті;
6) осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» мемлекеттік қызметінің регламенті;
7) осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызметінің регламенті;
8) осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес «Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. «Жер учаскелеріне актілерді рәсімдеу және беру жөніндегі мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы» (нормативтік құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2088-нөмірімен тіркелген, «Оңтүстік Қазақстан» газетінің 2012 жылғы 21 шілдедегі 112-113 нөмірінде жарияланған) Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 4 маусымдағы № 165 қаулысының күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Б. Нажметдинұлына жүктелсін.

4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                               А. Мырзахметов
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 26 декабря 2012 года
№ 419
Регламент государственной услуги
«Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Оформление и выдача актов на право частной собственности на земельный участок» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) специализированное предприятие - республиканское государственное предприятие «Научно-производственный центр земельного кадастра» Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
4) Центр - республиканское государственное предприятие «Центр обслуживания населения» Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченными органами с участием специализированных предприятий и через Центры.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 23 и 43 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года,  постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее - Стандарт) и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».

4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2012 жылғы 26
желтоқсандағы № 419 қаулысына
1-қосымша
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiлердi ресiмдеу және беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган - облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі;
3) мамандандырылған кәсіпорын - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің «Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
4) Орталық - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және xалыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабы, 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабы, 3-тармағы, 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуына қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органдарда мамандандырылған кәсіпорындардың қатысуымен және Орталықтар арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 23 және 43-баптары, «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысы (әрі қарай - Стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы негізінде көрсетіледі.

6. Результат оказываемой государственной услуги определен пунктом 5 Стандарта.
7. В процессе оказания государственной услуги участвуют специализированные предприятия, указанные в приложении 2 Стандарта. Степень участия специализированных предприятий описан в пунктах 10, 12 настоящего Регламента.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченных органах или в Центре, адреса которых указаны в приложении 1 и  3Стандарта. График работы согласно пункту 9 Стандарта.
9. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
10. Административные процедуры в разрезе специализированных предприятий:
в специализированном предприятии проводится изготовление акта (дубликата акта);
результаты рассмотрения запроса направляются в виде акта (дубликата акта) в уполномоченный орган.
11. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрен пунктом 16 Стандарта.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление по форме согласно приложению 6 Стандарта о выдаче акта (дубликата акта) в Центр или уполномоченный орган;
2) В случае обращение через Центр инспектор Центра проводит регистрацию заявления, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи Сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) канцелярия уполномоченного органа фиксирует в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов.
При подаче заявлении напрямую в уполномоченный орган канцелярию уполномоченного органа осуществляет регистрацию заявления от потребителя и передает полученные документы руководству;
4) руководство уполномоченного органа определяет структурное подразделение для рассмотрения документов;
5) начальник структурного подразделения уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя и передает для рассмотрения документов;
6) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа осуществляет проверку полноты документов, подготавливает проект мотивированного отказа, либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги или подготавливает документы для направления в специализированное предприятие;

6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Стандарттың 5-тармағында көрсетілген.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үрдісінде Стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мамандандырылған кәсіпорындар қатысады. Мамандандырылған кәсіпорындардың қатысу деңгейлері осы регламенттің 1012-тармақтарында көрсетілген.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
8. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты, мекен жайлары Стандарттың 1 және 3-қосымшаларында көрсетілген Орталықта немесе уәкiлеттi органдарда алуға болады. Жұмыс кестелері Стандарттың 9-тармағына сәйкес.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері Стандарттың 7-тармағымен қарастырылған.
10. Мамандандырылған кәсіпорындар бөлiгiндегi әкiмшiлiк рәсiмдер:
мамандандырылған кәсіпорында акт (акт телнұсқасы) дайындалады;
сұранысты қарау қорытындылары уәкiлеттi органға акті (акт телнұсқасы) түрінде бағытталады.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
12. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы Орталыққа немесе уәкілетті органға актіні (акт телнұсқасын) беру туралы Стандарттың 6-қосымшасында берілген нысан бойынша өтінішті ұсынады;
2) Орталыққа өтініш ұсынылған жағдайда Орталықтың инспекторы өтінішті тіркейді, Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жолдайды.
Орталықтан уәкілетті органға жолданған құжаттар пакетінің жөнелтілуі, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкодты Сканердің көмегімен Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгіленеді;
3) уәкілетті органның кеңсесі Орталықтың ақпараттық жүйесінде (егер уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) құжаттарды тіркейді және қолма-қол келген құжаттарды тіркеп, басшылыққа ұсынады.
Өтінішті тікелей уәкілетті органға ұсынған жағдайда уәкілетті органның кеңсесі тұтынушыдан келген құжаттарды тіркеп, басшылыққа ұсынады;
4) уәкілетті органның басшылығы құжаттарды қарау үшін органның құрылымдық бөлімшесін анықтайды;
5) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы құжаттарды қарау үшін бөлімшенің жауапты орындаушысын анықтайды;
6) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, дәлелді бас тарту, мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаның жобасын немесе құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жолдауға дайындайды;

7) руководство уполномоченного органа подписывает, а канцелярия направляет мотивированный отказ, либо письменное уведомления о приостановлении оказания государственной услуги или направляет документы в специализированное предприятие;
8) канцелярия специализированного предприятия осуществляет регистрацию представленных документов и передает руководству;
9) руководство специализированного предприятия определяет группу приема и выдачи;
10) группа приема и выдачи специализированного предприятия направляет документы в производственное подразделение специализированного предприятия для изготовления акта (дубликата акта);
11) производственное подразделение специализированного предприятия изготавливает акт (дубликата акта) и направляет руководству;
12) руководство специализированного предприятия подписывает акт (дубликат акта);
13) группа приема и выдачи специализированного предприятия заверяет гербовой печатью и регистрирует акт (дубликат акта);
14) канцелярия специализированного предприятия направляет изготовленный акт (дубликат акта) в уполномоченный орган;
15) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа проверяет изготовленный акт (дубликат акта) и направляет руководству;
16) руководство уполномоченного органа подписывает, ответственный исполнитель структурного подразделения заверяет акт (дубликат акта) гербовой печатью и регистрирует в книге выдачи актов;
17) канцелярия уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, при этом фиксируя в информационной системе Центра (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган;
18) инспектор накопительного центра принимает акт (дубликат акта) и направляет инспектору для выдачи потребителю, при этом фиксируется поступившие документы при помощи Сканера штрихкода;
19) инспектор Центра выдает потребителю готовый результат государственной услуги, либо мотивированный отказ, либо письменное уведомление о приостановлении оказания государственной услуги.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
14. Прием документов в Центре осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора.
Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного сотрудника уполномоченного органа по месту нахождения земельного участка.
После сдачи документов в Центр или уполномоченный орган, получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.

7) уәкілетті органның басшылығы дәлелді бас тарту, мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаға қол қояды немесе құжаттарды мамандандырылған кәсіпорынға жолдауды мақұлдайды, ал кеңсе оларды жолдайды;
8) мамандандырылған кәсіпорнының кеңсесі келіп түскен құжаттарды тіркеп, басшылыққа ұсынады;
9) мамандандырылған кәсіпорнының басшылығы қабылдап алу және тапсыру тобын анықтайды;
10) мамандандырылған кәсіпорнының қабылдап алу және тапсыру тобы құжаттарды актіні (акт телнұсқасын) дайындау үшін өндірістік бөлімшеге жолдайды;
11) мамандандырылған кәсіпорнының өндірістік бөлімшесі актіні (акт телнұсқасын) дайындап, басшылыққа ұсынады;
12) мамандандырылған кәсіпорнының басшылығы актіге (акт телнұсқасына) қол қояды;
13) мамандандырылған кәсіпорнының қабылдап алу және тапсыру тобы актіні (акт телнұсқасын) елтаңбалы мөрімен куәландырады және тіркейді;
14) мамандандырылған кәсіпорнының кеңсесі дайындалған актіні (акт телнұсқасын) уәкілетті органға жолдайды;
15) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы дайындалған актіні тексереді және басшылыққа ұсынады;
16) уәкілетті органның басшылығы актіге (акт телнұсқасына) қол қояды, жауапты орындаушы елтаңбалы мөрімен куәландырады және актілерді беру кітабында тіркейді;
17) уәкілетті органның кеңсесі мемлекеттік қызмет көрсетудің қорытындысын тұтынушыға береді (тікелей өтініш берген жағдайда) немесе Орталыққа жолдайды және жолданғаны жөнінде уәкілетті органның кеңсесі Орталықтың ақпараттық жүйесінде (егер уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгі соғады;
18) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы актіні (акт телнұсқасын) қабылдап штрихкодты Сканердің көмегімен түскен құжаттарға Орталықтың ақпараттық жүйесінде белгі соғады және инспекторға құжаттарды тұтынушыға беру үшін ұсынады;
19) Орталықтың инспекторы тұтынушыға мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін немесе дәлелді бас тарту, не мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны береді.
13. Орталықта және уәкiлеттi органда мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар саны ең аз дегенде бiр қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегi iс-қимыл (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
14. Орталықта құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердiң» мақсаты және орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылады және Орталық инспекторының тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
Уәкілетті органда құжаттардың қабылдануы жер учаскесінің орналасқан жеріне сәйкес уәкілетті органның жауапты қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға құжаттарды тапсырғаннан кейiн тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы:
сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
сұралынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтiнiш қабылдаған Орталық инспекторының не уәкiлеттi орган қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы;
өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіліп, қолхат берiледi.

15. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в Центр или уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) начальник структурного подразделения уполномоченного органа;
6) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа;
7) канцелярия специализированного предприятия;
8) руководство специализированного предприятия;
9) группа приема и выдачи специализированного предприятия;
10) производственное подразделение специализированного предприятия.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
19. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту
государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок»
Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор
Центра
Инспектор
накопительного
отдела
Инспектор
накопительного
отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает
документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в
накопительный
отдел
Отправка
документов в
уполномоченный
орган
Сроки исполнения
15 минут
30 минут
1 час 30 минут
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
Руководство уполномоченного органа
Начальник структурного подразделения
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием
документов,
регистрация, выдача расписки
Ознакомление с корреспонденцией, определение
структурного
подразделения
для исполнения
Ознакомление с корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
исполнения
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответственному
исполнителю
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
15 минут
№ действия
(хода, потока работ)
7
8
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
Начальник структурного подразделения
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Осуществление проверки полноты документов,
направление документов в специализированное предприятие, подготовка мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги
Визирование запроса
в специализированное предприятие, мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Подготовка документов для направления в специализированное предприятие, передача
документов с
материалами
начальнику
структурного
подразделения
Передача запроса, мотивированного отказа либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги на подпись руководству
уполномоченного
органа
Сроки исполнения

15. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы Орталыққа немесе уәкiлеттi органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылған:
1) Орталықтың инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлiмінiң инспекторы;
3) уәкiлеттi органның кеңсесi;
4) уәкiлеттi органның басшылығы;
5) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң бастығы;
6) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы;
7) мамандандырылған кәсіпорнының кеңсесі;
8) мамандандырылған кәсіпорнының басшылығы;
9) мамандандырылған кәсіпорнының қабылдап алу және тапсыру тобы;
10) мамандандырылған кәсіпорнының өндірістік бөлімшесі.
17. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн тестiлiк кесте сипатында көрсеткен әкiмшiлiк iс-қимылдары (рәсiмдер) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
18. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiндегi әкiмшiлiк iс-қимылдардың қисынды сабақтастығы мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтiн кестелер осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
19. Уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген мерзімде мемлекеттiк қызмет көрсетуді жүзеге асыру үшін жауап береді.
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына
актiлердi ресiмдеу және беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үрдiстiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталық инспекторы
Жинақтаушы бөлiмнiң инспекторы
Жинақтаушы бөлiмнiң инспекторы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттар жинайды
Тiзiлiм құрады және құжаттарды жiбередi
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Журналда тiркеу және қолхат беру
Жинақтаушы бөлiмге құжаттар жинау
Уәкiлеттi органға құжаттар жiберу
Орындалу мерзiмi
15 минут
30 минут
1 сағат 30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Құрылымдық бөлiмшенiң бастығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi айқындау
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға
жiберу
Орындалу мерзiмi
30 минут
30 минут
15 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Құрылымдық бөлiмшенiң бастығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, мамандандырылған кәсіпорынға құжаттарды бағыттау, дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарлама жасау
Мамандандырылған кәсіпорынға сауалнамаға, дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаға рұқсатнама беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Мамандандырылған кәсіпорынға бағыттау үшін құжаттар дайындау, құжаттармен бірге құрылымдылық бөлімшеге құжаттарды табыстау
Уәкілетті органның басшысы қол қою үшін сауалды, дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны табыстау
Орындалу мерзiмi

В течение 1 рабочего дня, а для дубликата акта 3 часа
30 минут
№ действия (хода,
потока работ)
9
10
11
Наименование СФЕ
Руководство
уполномоченного
органа
Канцелярия уполномоченного органа
Канцелярия специализированного предприятия
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация запроса в журнале исходящей корреспонденции или письменного уведомления о приостановлении оказании государственной услуги в книге регистрации и учета или мотивированного отказа
Регистрация запроса уполномоченного органа
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Подписание документа
Передача запроса в специализированное предприятие либо направление мотивированного отказа или письменного уведомления о приостановлении оказании государственной услуги потребителю или в Центр
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Сроки исполнения
30 минут
1 час
1 час
№ действия (хода,
потока работ)
12
13
14
Наименование СФЕ
Руководство специализированного предприятия
Группа приема и выдачи специализированного предприятия
Производственное подразделение специализированного предприятия
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Ознакомление с
документами,
наложение резолюции
Проведение экспертизы
Изготовление акта (дубликата акта)
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача документов группе приема и выдачи
Передача
документов производственному подразделению
Передача акта (дубликата акта) группе приема и выдачи
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
В течение 2 рабочих дней, а для дубликата акта 6 часов
№ действия (хода,
потока работ)
15
16
17
Наименование СФЕ
Группа приема и выдачи специализированного предприятия
Руководство специализированного предприятия
Канцелярия специализированного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Проведение экспертизы акта (дубликата акта)
Подписание акта (дубликата акта)
Направление акта (дубликата акта) в уполномоченный орган
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача акта (дубликата акта) руководству
Передача акта (дубликата акта) в канцелярию
Передача акта (дубликата акта) в уполномоченный орган
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
1 час
№ действия (хода,
потока работ)
18
19
20
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием акта (дубликата акта) от специализированного предприятия,
регистрация
Проверка изготовленного акта (дубликата акта)
Подписание акта (дубликата акта) либо мотивированного отказа
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача акта (дубликата акта) ответственному исполнителю
Передача
акта (дубликата акта) руководству уполномоченного органа на подписание
Передача акта (дубликата акта) либо мотивированного отказа в структурное
подразделение
Сроки исполнения
15 минут
1 час
30 минут
№ действия (хода,
потока работ)
21
22
23
Наименование СФЕ
Структурное
подразделение
Канцелярия
уполномоченного
органа
Инспектор Центра
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Заверение акта (дубликата акта) гербовой печатью, регистрация акта (дубликата акта) в книге выдачи актов
Выдача акта (дубликата акта) потребителю или
передача в Центр
Выдача акта (дубликата акта), письменного уведомления о приостановлении оказании государственной услуги либо мотивированного отказа потребителю
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача акта (дубликата акта) в канцелярию
уполномоченного
органа
Расписка о выдаче
акта (дубликата акта) потребителю
или передаче
акта в Центр
Расписка о выдаче
акта (дубликата акта), письменного уведомления о приостановлении оказании государственной услуги либо мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
15 минут
1 час
В течение 1 рабочего
дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1
СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 Канцелярия уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Ответственный
исполнитель
Группа 4
СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Группа 5 СФЕ Специализированное предприятие
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления, направление
документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из Центра или от
потребителя, выдача
расписки, регистрация,
направление заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
структурного
подразделения для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления,
подготовка документов для направления в специализированное предприятие
Действие № 5
Рассмотрение
направленного запроса уполномоченного органа, изготовление акта (дубликата акта), направление акта (дубликата акта) в уполномоченный орган
Действие № 6
Проверка изготовленного акта (дубликата акта)
Действие № 7
Подписание акта (дубликата акта)
Действие № 8
Заверение акта (дубликата акта) гербовой печатью и регистрация в книге выдачи актов
Действие № 9
Передача
акта (дубликата акта) в Центр
или выдача
потребителю
Действие № 10
Выдача акта (дубликата акта) потребителю
в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор
Центра
Группа 2 СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Ответственный
исполнитель
Группа 4 СФЕ
Руководство уполномоченного органа
Действие № 1
Прием
документов,
выдача расписки,
регистрация заявления,
направление
документов в
уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления из Центра или от
потребителя, выдача
расписки, регистрация,
направление заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
структурного
подразделения для исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления. Подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в Центр или выдача
потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в Центре
Приложение 2
к Регламенту
государственной услуги
«Оформление и выдача актов
на право частной собственности
на земельный участок»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области

1 жұмыс күні ішінде, ал акт телнұсқасына 3 сағат
30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
9
10
11
ҚФБ атауы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Мамандандырылған кәсіпорнының кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат-хабармен танысу
Шығыс корреспонденциясы журналында сауалды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны тіркеу және есепке алу кітабына немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Уәкілетті органның сауалын тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм) Ғз
Құжаттарға қол қою
Мамандандырылған кәсіпорынға сауалды табыстау, дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны Орталыққа жіберу
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Орындалу мерзiмi
30 минут
1 сағат
1 сағат
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
12
13
14
ҚФБ атауы
Мамандандырылған кәсіпорнының басшысы
Мамандандырылған кәсіпорнының қабылдап алу және тапсыру тобы;
Мамандандырылған кәсіпорнының өндірістік бөлімшесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттармен танысу, бұрыштама қою
Сараптама жүргізу
Акті дайындау (акт телнұсқасын)
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Құжаттарды қабылдап алу және тапсыру тобына тапсыру
Құжаттарды өндірістік бөлімшеге тапсыру
Актіні (акт телнұсқасын) қабылдап алу және тапсыру тобына тапсыру
Орындалу мерзiмi
30 минут
30 минут
2 жұмыс күнінің ішінде, ал акт телнұсқасына 6 сағат
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
15
16
17
ҚФБ атауы
Мамандандырылған кәсіпорнының қабылдап алу және тапсыру тобы
Мамандандырылған кәсіпорнының басшысы
Мамандандырылған кәсіпорнының кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Актіге (акт телнұсқасына) сараптама жүргізу
Актіге (акт телнұсқасына) қол қою
Актіні (акт телнұсқасын) уәкілетті органға жолдау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Актіні (акт телнұсқасын) басшылыққа тапсыру
Актіні (акт телнұсқасын) кеңсеге тапсыру
Актіні (акт телнұсқасын) уәкілетті органға беру
Орындалу мерзiмi
30 минут
30 минут
1 сағат
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
18
19
20
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Жауапты орындаушы
Уәкiлетті органның басшылығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Мамандандырылған кәсіпорнынан акті (акт телнұсқасын) қабылдау, тіркеу
Жасалған актіні (акт телнұсқасын) тексеру
Актіге (акт телнұсқасына) қол қою
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Жауапты орындаушыға актіні (акт телнұсқасын) табыстау
Уәкiлетті органның басшысына қол қою үшін актіні (акт телнұсқасын) табыстау
Құрылымдылық бөлімшеге актіні (акт телнұсқасын) табыстау
Орындалу мерзiмi
15 минут
1 сағат
30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
21
22
23
ҚФБ атауы
Құрылымдылық бөлімше
Уәкiлетті органның кеңсесі
Орталық инспекторы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Актіні (акт телнұсқасын) елтаңбалы мөрімен куәландыру және актілер беру кітабында актіні (акт телнұсқасын) тіркеу
Актіні (акт телнұсқасын) тұтынушыға немесе Орталыққа табыстау
Актіні (акт телнұсқасын) немесе дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны тұтынушыға беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Уәкілетті органның кеңсесіне актіні (акт телнұсқасын)
Тұтынушыға акті (акт телнұсқасын) берілгені туралы немесе Орталыққа табыстау туралы қолхат
Тұтынушыға акті (акт телнұсқасын) немесе дәлелді бас тартуды немесе немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарлама берілгені туралы қолхат
Орындалу мерзiмi
15 минут
1 сағат
1 жұмыс күннің ішінде
2-Кесте. Пайдалану нұсқа. Негізгі үрдісі.
ҚФБ 1-тобы
Орталық инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Уәкiлеттi органның кеңсесi
ҚФБ 3-тобы
Жауапты орындаушы
ҚФБ 4-тобы Уәкiлеттi органның басшылығы
ҚФБ 5-тобы Мамандандырылған кәсіпорын
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды бағыттау
№ 2 іс-әрекет Орталықтардан немесе тұтынушылардан келіп түскен өтініштерді қабылдау, қолхат беру, тіркеу, уәкілетті органның басшысына өтінішті бағыттау
№ 3 іс-әрекет
Орындау мен қарар қою үшін құрылымдық бөлімшені анықтау
№ 4 іс-әрекет
Өтінішті қарастыру, мамандандырылған кәсіпорынға бағыттау үшін құжаттарды дайындау
№ 5 іс-әрекет
Уәкілетті орган бағыттаған сауалды қарастыру, актіні (акт телнұсқасын) дайындау, уәкілетті органға актіні бағыттау
№ 6 іс-әрекет
Дайындалған актіні (акт телнұсқасын) тексеру
№ 7 іс-әрекет
Актіге (акт телнұсқасын) қол қою
№ 8 іс-әрекет
Актіні (акт телнұсқасын) елтаңбалы мөрімен куәландыру және актiлердi беру кітабында актіні (акт телнұсқасын) тіркеу
№ 9 іс-әрекет
Орталыққа актіні (акт телнұсқасын) табыстау немесе тұтынушыға беру
№ 10 іс-әрекет
Актіні (акт телнұсқасын) тұтынушыға Орталықта беру
3-кесте. Пайдалану нұсқасы. Баламалы үрдісі.
ҚФБ 1-тобы
Орталық инспекторы
ҚФБ 2-тобы
Уәкiлеттi органның кеңсесi
ҚФБ 3-тобы Жауапты орындаушы
ҚФБ 4-тобы
Уәкiлеттi органның басшылығы
№ 1 іс-әрекет
Құжаттарды қабылдау, қолхат беру, өтінішті тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды бағыттау
№ 2 іс-әрекет
Орталықтардан немесе тұтынушылардан келіп түскен өтініштерді қабылдау, қолхат беру, тіркеу, уәкіл органның басшысына өтінішті бағыттау
№ 3 іс-әрекет
Орындау мен қарар қою үшін құрылымдық бөлімшені анықтау
№ 4 іс-әрекет
Өтінішті қарастыру, дәлелді бас тартуды дайындау
№ 5 іс-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6 іс-әрекет
Бас тартуды Орталыққа табыстау немесе тұтынушыға беру
№ 7 іс-әрекет
Бас тартуды тұтынушыға Орталықта беру
«Жер учаскесiне жеке меншiк құқығына
актiлердi ресiмдеу және беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне 2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық сабақтастығы арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің

от 26 декабря 2012 года
№ 419
Регламент государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее - Стандарт) и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
6. Результат оказываемой государственной услуги определен пунктом 5 Стандарта.

2012 жылғы «26» желтоқсандағы
№ 419 қаулысына 5-қосымша
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган - облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабы, 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабы, 3-тармағы, 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуына қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1-бабы, «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысы (әрі қарай - Стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Стандарттың 5-тармағымен айқындалған.

3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченных органах, адреса которых указаны в приложении 1 Стандарта. График работы согласно пункту 9 Стандарта.
8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
9. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 Стандарта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление по форме согласно приложению 2 Стандарта в уполномоченный орган;
2) канцелярия уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и выдает получателю государственной услуги расписку о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:
- номера и даты приема запроса;
- вида запрашиваемой государственной услуги;
- количества и названий приложенных документов;
- даты (время) и места выдачи документов;
- фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги и передает полученные документы руководству;
3) руководство уполномоченного органа определяет структурное подразделение для рассмотрения документов;
4) начальник структурного подразделения уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя и передает для рассмотрения документов;
5) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа осуществляет проверку полноты документов, подготавливает проект мотивированного отказа, либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги или подготавливает документы для утверждения у руководства уполномоченного органа;
6) руководство уполномоченного органа подписывает акт, ответственный исполнитель структурного подразделения заверяет акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка гербовой печатью и регистрирует в книге выдачи актов, либо руководство уполномоченного органа подписывает, а канцелярия направляет мотивированный отказ, письменное уведомления о приостановлении оказания государственной услуги получателю;
7) утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка выдается канцелярия уполномоченного органа при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу;
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.

3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкiлеттi органдарда алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері Стандарттың 7-тармағымен қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
10. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы Стандарттың 2-қосымшасында берілген нысан бойынша уәкілетті органға өтінішті ұсынады;
2) уәкілетті органның кеңсесі мемлекеттік қызмет алушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
- өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
- сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
- қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
- құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
- мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі және қолма-қол келген құжаттарды басшылыққа береді;
3) уәкілетті органның басшылығы құжаттарды қарау үшін органның құрылымдық бөлімшесін анықтайды;
4) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы құжаттарды қарау үшін бөлімшенің жауапты орындаушысын анықтайды;
5) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, дәлелді бас тарту, мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаның жобасын немесе құжаттарды бекіту үшін басшылыққа дайындайды;
6) уәкілетті органның басшылығы актіге қол қояды, ал жауапты орындаушы елтаңбалы мөрімен куәландырады және актілерді беру кітабында тіркейді немесе уәкілетті органның басшылығы дәлелді бас тарту, мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаға қол қояды;
7) уәкілетті органның кеңсесі жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны бекiтілген актіні мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды уәкілетті органда қабылдау үшін тұлғалар саны кемінде бір қызметкерді құрайды.

4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов в уполномоченном органе осуществляется через ответственного сотрудника уполномоченного органа по месту нахождения земельного участка.
После сдачи документов в уполномоченный орган, потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в уполномоченный орган документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия уполномоченного органа;
2) руководство уполномоченного органа;
3) начальник структурного подразделения уполномоченного органа;
4) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Начальник структурного подразделения
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация, выдача расписки
Ознакомление с корреспонденцией, определение
структурного
подразделения
для исполнения
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
исполнения
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответственному
исполнителю
Сроки исполнения
1 час
3 часа
1 час
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
Руководство
уполномоченного
органа
Ответственный
исполнитель
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Осуществление проверки полноты документов, подготавливает документы для подписания у руководства уполномоченного органа
Подписание акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Заверяет акт гербовой печатью и регистрирует в книге выдачи актов и передает в канцелярию уполномоченного органа для выдачи
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача акта руководству уполномоченного органа
Передача подписанного акта ответственному исполнителю уполномоченного органа
Передача акта утвержденного акта в канцелярию для дальнейшей выдачи получателю
Сроки исполнения
1 час
В течение 1 рабочего
дня
30 минут
№ действия (хода,
потока работ)
7
Наименование СФЕ
Канцелярия
уполномоченного
органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Выдача утвержденного акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу;
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Расписка о выдаче
акта потребителю
или доверенному лицу
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего
дня
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Начальник структурного подразделения
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Прием
документов,
регистрация, выдача расписки
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
структурного
подразделения
для
исполнения
Ознакомление с корреспонденцией, определение
ответственного
исполнителя для
исполнения
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответственному
исполнителю
Сроки исполнения
1 час
3 часа
1 час
№ действия (хода,
потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
Руководство
уполномоченного
органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их
описание
Осуществляет проверку полноты документов, подготавливает проект мотивированного отказа, либо письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги в случаях, указанных в пункте 16 Стандарта
Подписание акта либо мотивированного отказа, письменного уведомления о приостановлении оказания государственной услуги
Регистрирует мотивированный отказ или письменное уведомление и направляет получателю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача письменного уведомления руководству на подписание
Подписанный мотивированный отказ или уведомление о приостановлении оказания государственной услуги
Выдача мотивированного отказа или уведомления о приостановлении оказания государственной услуги получателю
Сроки исполнения
1 час
В течение 1 рабочего
дня
В течение 1 рабочего дня
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной)
стоимости конкретных земельных
участков, продаваемых в частную
собственность государством»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 6
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 26 декабря 2012 года
№ 419
Регламент государственной услуги
«Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее - Регламент) используются следующие понятия:

4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегi iс-қимыл (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
12. Уәкілетті органда құжаттардың қабылдануы жер учаскесінің орналасқан жеріне сәйкес уәкілетті органның жауапты қызметкері арқылы жүзеге асырылады.
Тұтынушы уәкiлеттi органға құжаттарды тапсырғаннан кейiн тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы:
сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
сұралынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтiнiш қабылдаған уәкiлеттi орган қызметкерiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетіліп, қолхат берiледi.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы уәкiлеттi органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылған:
1) уәкiлеттi органның кеңсесi;
2) уәкiлеттi органның басшылығы;
3) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң бастығы;
4) уәкiлеттi органның құрылымдық бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы.
15. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн тестiлiк кесте сипатында көрсеткен әкiмшiлiк iс-қимылдары (рәсiмдер) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiндегi әкiмшiлiк iс-қимылдардың қисынды сабақтастығы мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтiн кестелер осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Уәкілетті органның басшысы мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген мерзімде мемлекеттiк қызмет көрсетуді жүзеге асыру үшін жауап береді.
«Мемлекет жеке меншікке сататын
нақты жер учаскелерінің кадастрлық
(бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үрдістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Құрылымдық бөлiмшенiң бастығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi айқындау
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға
жiберу
Орындалу мерзiмi
1 сағат
3 сағат
1 сағат
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Жауапты орындаушы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру және жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту үшін басшылыққа құжаттарды дайындау
Жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнына қол қою
Жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын елтаңбалы мөрімен куәландырады және актілерді беру кітабында тіркейді
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Басшылыққа актіні ұсыну
Уәкілетті органның басшысы қол қою
Актіні бекіту
Орындалу мерзiмi
1 сағат
1 жұмыс күні ішінде
30 минут
Негiзгi үрдістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Бекiтілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін мемлекеттік қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Ғз
Қызмет алушыға немесе сенімді тұлғаға актінің берілгені туралы қолхат
Орындалу мерзiмi
1 жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Баламалы үрдісі.
Негiзгi үрдістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Құрылымдық бөлiмшенiң бастығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi айқындау
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға
жiберу
Орындалу мерзiмi
1 сағат
3 сағат
1 сағат
Негiзгi үрдістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру, дәлелді бас тартуды немесе мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарлама жасау
Хат-хабармен танысу
Шығыс корреспонденциясы журналында мемлекеттiк қызмет көрсетуді тоқтату туралы жазбаша хабарламаны немесе дәлелді бас тартуды тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Хат-хабарды басшылыққа ұсыну
Құжаттарға қол қою
Тұтынушыға немесе сенімхат негізінде уәкілетті тұлғаға хат-хабарды беру
Орындалу мерзiмi
1 сағат
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық сабақтастығы арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы «26» желтоқсандағы № 419
қаулысына 6-қосымша
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:

1) получатель - физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статьи 14-1 и 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее - Стандарт) и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
6. Результат оказываемой государственной услуги определен пунктом 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в уполномоченных органах, адреса которых указаны в приложении 1 Стандарта. График работы согласно пункту 9 Стандарта.
8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
9. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 Стандарта.

1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган - облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабы, 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабы, 3-тармағы, 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуына қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет уәкілетті органмен көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 14-1 және 150-баптары, «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысы (әрі қарай - Стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Стандарттың 5-тармағымен айқындалған.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкiлеттi органдарда алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері Стандарттың 7-тармағымен қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.

8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
9. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 Стандарта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление по форме согласно приложению 2 Стандарта в исполнительный орган;
2) канцелярия исполнительного органа проводит регистрацию полученных документов и выдает получателю государственной услуги расписку о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:
- номера и даты приема запроса;
- вида запрашиваемой государственной услуги;
- количества и названий приложенных документов;
- даты (время) и места выдачи документов;
- фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги, и передает полученные документы уполномоченному лицу местного исполнительного органа;
3) уполномоченное лицо исполнительного органа, указанное в приложении 1 к Стандарту определяет уполномоченный орган в области земельных отношений, указанное в приложении 3 к настоящему Регламенту;
4) канцелярия уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает полученные документы руководству;
5) руководство уполномоченного органа определяет структурное подразделение для рассмотрения документов;
6) начальник структурного подразделения уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя и передает для рассмотрения документов;
7) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа осуществляет проверку полноты документов, подготавливает проект мотивированного отказа или подготавливает документы для внесения на рассмотрение в земельную комиссию, создаваемую согласно пункту 2 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан;
8) земельная комиссия принимает решение по документам, предложенные уполномоченным органом, в виде протокольного заключения;
9) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа осуществляет составление протокольного решения земельной комиссии в течение пяти рабочих дней с момента поступления в комиссию предложения, а также в течение пяти рабочих дней письменным уведомлением передает протокол получателю услуги для подготовки им землеустроительного проекта;
10) руководство уполномоченного органа подписывает, а канцелярия направляет получателю услуги письменное уведомление;
11) получатель услуги предоставляет в уполномоченный орган подготовленный землеустроительный проект;

8. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері Стандарттың 7-тармағымен қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
10. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы атқарушы органға шешім беру туралы Стандарттың 2-қосымшасында берілген нысан бойынша өтінішті ұсынады;
2) атқарушы органның кеңсесі мемлекеттік қызмет алушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
- сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
- сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
- қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
- құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
- мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі және қолма-қол келген құжаттарды басшылыққа ұсынады;
3) атқарушы органның Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген уәкілетті тұлғасы құжаттарды қарау үшін осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген жер қатынастары саласындағы уәкілетті органды (әрі қарай – уәкілетті орган) анықтайды;
4) уәкілетті органның кеңсесі келіп түскен құжаттарды тіркеп басшылығына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшылығы құжаттарды қарау үшін құрылымдық бөлімшені анықтайды;
6) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны анықтайды;
7) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, дәлелді бас тарту туралы жазбаша хабарламаның жобасын немесе құжаттарды Кодекстің 43-бабының 2-тармағына сәйкес құрылатын жер бөлу комиссиясының қарауына ұсыну туралы жазбаша хат-хабарға қол қою үшін құжаттарды басшылыққа дайындайды;
8) жер комиссиясы уәкілетті орган ұсынған құжаттарды қарап қорытындыны хаттама түрінде қабылдайды;
9) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы ұсыныс комиссияға түскен кезінен бастап қорытындыны бес жұмыс күні ішінде хаттамалық шешім нысанында жасайды және қызмет алушыға 5 жұмыс күні ішінде жерге орналастыру жобасын дайындау үшін хаттаманы жолдау жөніндегі хабарламаны басшылыққа қол қою үшін ұсынады;
10) уәкілетті органның басшысы хабарламаға қол қояды, уәкілетті органның кеңсесі жазбаша хабарламаны тіркеп қызмет алушыға жолдайды;
11) қызмет алушы уәкілетті органға әзірленген жерге орналастыру жобасын ұсынады;

12) канцелярия уполномоченного органа регистрирует полученный землеустроительный проект и передает руководству;
13) руководство уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
14) ответственный исполнитель уполномоченного органа подготавливает проект решения исполнительного органа и передает руководству для визирования;
15) руководство уполномоченного органа визирует, канцелярия направляет проект решения в исполнительный орган;
16) канцелярия исполнительного органа регистрирует документы и передает уполномоченному лицу исполнительного органа;
17) уполномоченное лицо исполнительного органа определяет структурное подразделение;
18) структурное подразделение исполнительного органа осуществляет согласование проекта решения, и передает руководству на визирование;
19) руководство исполнительного органа знакомится с проектом решения и подписывает его;
20) канцелярия исполнительного органа осуществляет регистрацию решения в книге регистрации актов и выдается при личном посещении получателю государственной услуги либо по доверенности уполномоченному лицу.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в исполнительном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов осуществляется уполномоченным лицом местного исполнительного органа по адресам, указанным в приложении 1 Стандарта.
После сдачи документов в исполнительный орган, потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества лица принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги получатель предоставляет в исполнительный орган документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) канцелярия исполнительного органа;
2) уполномоченное лицо исполнительного органа;
3) структурное подразделения исполнительного органа;
4) канцелярия уполномоченного органа;
5) руководство уполномоченного органа;
6) начальник структурного подразделения уполномоченного органа;
7) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

12) уәкілетті органның кеңсесі жерге орналастыру жобасын тіркейді және құжатты қабылдағаны жөнінде қолхат беріп құжатты басшылыққа ұсынады;
13) уәкілетті органның басшылығы жауапты орындаушыны анықтайды;
14) уәкілетті органның жауапты орындаушысы атқарушы орган шешімінің жобасын дайындап басшылыққа бұрыштама қою үшін ұсынады;
15) уәкілетті органның басшылығы бұрыштама қояды, кеңсе атқарушы органға қаулы жобасын келісуге ұсынады;
16) атқарушы органның кеңсесі қаулы жобасын тіркеуге алып, атқарушы органның уәкілетті тұлғасына ұсынады;
17) атқарушы органның уәкілетті тұлғасы құрылымдық бөлімшелерін анықтайды;
18) атқарушы органның құрылымдық бөлімшені қаулы жобасына келісім беріп, басшылыққа бұрыштама қою үшін ұсынады;
19) атқарушы органның басшылығы шешім жобасымен танысып оған қол қояды;
20) атқарушы органның кеңсесі келісілген қаулы жобасын актілерді тіркеу кітабына тіркейді және дайын мемлекеттік қызмет нәтижесі жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту туралы шешімді қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат бойынша уәкілетті тұлғаға береді.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды уәкілетті органда қабылдау үшін тұлғалар саны кемінде бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттiк қызметтi көрсету үрдiсiндегi iс-қимыл (өзара iс-қимыл) тәртiбiн сипаттау
12. Атқарушы органда құжаттарды қабылдау Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген жергілікті атқарушы органның уәкілетті тұлғасымен жүзеге асырылады.
Атқарушы органға құжаттарды тапсырғаннан кейiн тұтынушы тиiстi құжаттардың қабылданғаны туралы:
- сұраудың нөмiрi және қабылданған күнi;
- сұрау салынған мемлекеттiк қызметтiң түрi;
- қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
- құжаттарды беру күнi, уақыты мен орны;
- мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтiнiш қабылдаған тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетіліп, қолхат берiледi.
13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушы атқарушы органға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiнде мынадай құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) тартылған:
1) атқарушы органның кеңсесі;
2) атқарушы органның уәкілетті тұлғасы;
3) атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі;
4) уәкілетті органның кеңсесі;
5) уәкілетті органның басшылығы;
6) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы;
7) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы.
15. Әрбiр ҚФБ әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) орындалу мерзiмiн тестiлiк кесте сипатында көрсеткен әкiмшiлiк iс-қимылдары (рәсiмдер) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.

16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является уполномоченное лицо исполнительного органа (далее - должностное лицо).
Должностное лицо несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного участка»
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия исполнительного органа
Уполномоченное лицо исполнительного органа
Канцелярия исполнительного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов,
регистрация, выдача расписки
Ознакомление с корреспонденцией, определение
структурного
подразделения (уполномоченный орган) для
исполнения
Регистрация поручения
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
уполномоченному лицу исполнительного органа для
наложения
резолюции
Наложение
резолюции.
Передача в уполномоченный орган
Сроки исполнения
1 час
3 часа
1 час
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Начальник структурного подразделения
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
структурного
подразделения
для исполнения
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
исполнения
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответственному
исполнителю
Сроки исполнения
1 час
3 часа
1 час
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного
органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Осуществляет проверку полноты документов, подготавливает документы для внесения на рассмотрение в земельную комиссию, создаваемую согласно пункту 2 статьи 43 Земельного кодекса Республики Казахстан
Ознакомление с предложением
Регистрация предложения
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача предложения на внесение в земельную комиссию руководству уполномоченного органа
Подписание предложения
Передача членам комиссии предложения для рассмотрения
Сроки исполнения
1 час
В течение 1 рабочего дня
30 минут
№ действия (хода, потока работ)
10
11
12
Наименование СФЕ
Земельная комиссия
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Руководство уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Рассмотрение предложенных документов
Составление протокольного решения земельной комиссии, а также подготовка письменного уведомления с протоколом решения.
Ознакомление с письменным уведомлением
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Принятие решения по документам в виде протокольного заключения
Внесение на подписание письменного уведомления руководству уполномоченного органа
Подписание письменного уведомления
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
В течении 5 рабочих дней
3 часа
№ действия (хода, потока работ)
13
14
15
Наименование СФЕ
Канцелярия
уполномоченного органа
Канцелярия
уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Регистрация письменного уведомления
Принятие землеустроительного проекта
Определяет ответственного исполнителя
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача протокола земельной комиссии с письменным уведомлением получателю услуги для подготовки им землеустроительного проекта
Регистрация документа, расписка. Внесение руководству для наложения резолюции
Передача землеустроительного проекта с поручением ответственному исполнителю
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего
дня
1 час
3 часа
№ действия (хода, потока работ)
16
17
18
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного
органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Подготавливает проект решения исполнительного органа с сопроводительным письмом
Ознакомление с проектом решения
Регистрация сопроводительного письма
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача проекта решения с сопроводительным письмом руководству уполномоченного органа на визирование и подписание
Визирование проекта решения и подписание сопроводительного письма
Передача в исполнительный орган
Сроки исполнения
1 час
В течение 1 рабочего
дня
30 минут
№ действия (хода, потока работ)
19
20
21
Наименование СФЕ
Канцелярия
исполнительного органа
Уполномоченное лицо исполнительного органа
Структурное подразделение исполнительного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принятие документов и регистрация
Ознакомление с проектом решения и определения структурного подразделения для сбора подписей
Производит согласование проекта решения и сбор подписей
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача уполномоченному лицу принятых документов
Передача документов в структурное подразделение
Внесение руководству согласованного проекта решения
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
3 часа
5 рабочих дней
№ действия (хода, потока работ)
22
23
Наименование СФЕ
Руководство исполнительного органа
Канцелярия
исполнительного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Ознакомление с решением
Заверяет решение гербовой печатью и регистрирует в книге учета актов
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание решения
Выдает решение лично получателю услуги или уполномоченному лицу по доверенности
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
В течении 1 рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Канцелярия исполнительного органа
Уполномоченное лицо исполнительного органа
Канцелярия исполнительного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов,
регистрация, выдача расписки
Ознакомление с корреспонденцией, определение
структурного
подразделения (уполномоченный орган) для
исполнения
Регистрация поручения
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
уполномоченному лицу исполнительного органа наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Передача в уполномоченный орган
Сроки исполнения
1 час
3 часа
1 час
№ действия
(хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Канцелярия уполномоченного органа
Руководство
уполномоченного органа
Начальник структурного подразделения
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение
структурного
подразделения
для исполнения
Ознакомление с
корреспонденцией,
определение
ответственного
исполнителя для
исполнения
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
начальнику
структурного
подразделения
Наложение
резолюции,
передача
документов
ответственному
исполнителю
Сроки исполнения
1 час
3 часа
1 час
№ действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Ответственный
исполнитель
Руководство
уполномоченного
органа
Канцелярия уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Осуществление проверки полноты документов, подготавливает мотивированный отказ в письменной форме
Ознакомление с мотивированным отказом
Регистрация мотивированного отказа
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Внесение на подписание мотивированного отказа руководству уполномоченного органа
Подписание мотивированного отказа
Выдача мотивированного отказа получателю услуги или уполномоченному лицу по доверенности
Сроки исполнения
1 час
В течение 1 рабочего дня
30 минут
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного участка»
Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного участка»
Перечень уполномоченных органов по оказанию государственной услуги
Наименование структурных подразделений местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющих функции в области земельных отношений
Месторасположение, адрес
Ответственное лицо за оказание государственной услуги
Контактный телефон
Электронный адрес
Государственное учреждение «Управление земельных отношений Южно-Казахстанской области»
Город Шымкент, улица Токаева, 17
Начальник управления
8-725-2
54-06-56
zem.otnosh.uko@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений города Арысь»
Город Арысь, улица Аль-Фараби, 3
Начальник отдела
8-725-40
2-22-53
ordotdel-arys@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Байдибекского района»
Байдибекский район, село Шаян, улица Спатаева б/н
Начальник отдела
8-725-48
2-23-55
temir74@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Мактааральского района»
Мактааральский район, город Жетысай, улица Калыбекова, 21
Начальник отдела
8-725-34
6-29-94
Jer.kz@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Казыгуртского района»
Казыгуртский район, село Казыгурт, улица Тогаева, 2
Начальник отдела
8-725-39
2-32-86
akim_kazgurt@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Ордабасинского района»
Ордабасинский район, село Темирлан, улица Казыбек би, б/н
Начальник отдела
8-725-30
2-13-17
ordabasy_org@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Отырарского района»
Отырарский район, село Шаульдер, проспект Жибек жолы, 37
Начальник отдела
8-725-44
2-24-50
otrar-akimat@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Сайрамского района»
Сайрамский район, село Аксукент, улица Кыстаубаева, б/н
Начальник отдела
8-725-31
2-24-45
cairam@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Сарыагашского района»
Сарыагашский район, город Сарыагаш, улица Исмаилова, б/н
Начальник отдела
8-725-37
2-28-32
sariagachakim@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Сузакского района»
Сузакский район, село Шолаккорган, улица Жибек жолы, б/н
Начальник отдела
8-725-46
4-17-69
uzo_sosak@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Толебийского района»
Толебийский район, город Ленгер, улица Айтеке би, 28
Начальник отдела
8-725-47
6-03-37
tolebi.akim@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Тюлькубасского района»
Тюлькубасский район, село имени Т. Рыскулова, улица Жантурова, 17
Начальник отдела

16. Мемлекеттiк қызмет көрсету үрдісiндегi әкiмшiлiк iс-қимылдардың қисынды сабақтастығы мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты бейнелейтiн кестелер осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Атқарушы органның уәкілетті тұлғасы мемлекеттiк қызмет көрсетуге жауапты тұлға болып табылады (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар).
Лауазымды тұлғалар Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген мерзімде мемлекеттiк қызмет көрсетуді жүзеге асыру үшін жауап береді.
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкiмшiлiк iс-қимылдардың (рәсiмдердiң) дәйектiлiгiнiң сипаттамасы және өзара iс-қимылы
1-кесте. ҚФБ iс-қимылдарының сипаттамасы
Негiзгi үрдістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Атқарушы органның кеңсесі
Атқарушы органның уәкiлеттi тұлғасы
Атқарушы органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi (уәкілетті орган) айқындау
Тапсырманы тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды атқарушы органның уәкілетті тұлғасына жiберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң (уәкілетті органның) бастығына жiберу
Уәкілетті органға жіберу
Орындалу мерзiмi
1 сағат
3 сағат
1 сағат
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Құрылымдық бөлiмшенiң бастығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi айқындау
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға
жiберу
Орындалу мерзiмi
1 сағат
3 сағат
1 сағат
Негiзгi үрдістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтылығын тексеріп, құжаттарды Кодекстің 43-бабының 2-тармағына сәйкес құрылатын жер бөлу комиссиясының қарауына ұсыну туралы жазбаша хат-хабар дайындайды
Хат-хабармен танысады
Хат-хабарды тіркейді
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм) Ғз
Басшылыққа хат- хабарға қол қоюға ұсынады
Хат-хабарға қол қояды
Хат-хабарды жер комиссиясының мүшелеріне жолдайды
Орындалу мерзiмi
1 сағат
1 жұмыс күні ішінде
30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
10
11
12
ҚФБ атауы
Жер комиссиясы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Атқарушы органның басшылығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Уәкілетті орган ұсынған құжаттарды қарап, қорытынды береді
Қорытындыны хаттамалық шешім нысанында жасайды және қызмет алушыға хаттаманы жолдау туралы хат дайындайды.
Хат-хабармен танысады
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Қорытындыны хаттама түрінде қабылдайды
Хат-хабарды басшылыққа ұсынады
Хат-хабарға қол қояды
Орындалу мерзiмi
1 жұмыс күні ішінде
5 жұмыс күні ішінде
3 сағат
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
13
14
15
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Хат хабарды тіркейді
Келіп түскен жерге орналастыру жобасын қабылдап, тіркейді және қол хат береді
Жерге орналастыру жобасымен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Қызмет алушыға хаттаманы хат-хабарды жерге орналастыру жобасын дайындау үшін жолдайды
Басшылыққа ұсынады
Бұрыштама қою, жауапты орындаушыға жiберу
Орындалу мерзiмi
1 жұмыс күні ішінде
1 сағат
3 сағат
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
16
17
18
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Атқарушы орган шешімінің жобасын ілеспе жазбамен бірге дайындайды
Шешім жобасы және ілеспе хатпен танысады
Ілеспе хатты тіркейді
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Ғз
Басшылыққа бұрыштама қою үшін ұсынады.
Шешім жобасына бұрыштама және ілеспе хатқа қол қояды
Ілеспе хатты шешім жобасымен атқарушы органға жолдайды
Орындалу мерзiмi
1 сағат
1 жұмыс күні ішінде
30 минут
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
19
20
21
ҚФБ атауы
Атқарушы органның кеңсесі
Атқарушы органның уәкiлеттi тұлғасы
Атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Шешім жобасымен танысу, құрылымдық бөлімшелерін анықтайды
Шешім жобасына келісім және қол жинайды
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды атқарушы органның уәкілетті тұлғасына жiберу
Құрылымдық бөлімшеге шешім жобасына келісім және қол жинау үшін жолдайды
Келісілген шешім жобасын басшылыққа ұсынады
Орындалу мерзiмi
1 жұмыс күні ішінде
3 сағат
5 жұмыс күні ішінде
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
22
23
ҚФБ атауы
Атқарушы органның басшылығы
Атқарушы органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Шешім жобасымен танысады
Шешімді елтаңбалық мөрмен бекіту, актілерді тіркеу журналында тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Шешім жобасына қол қояды
Қызмет алушыға шешімді жеке өзіне немесе сенімхат негізінде уәкілетті тұлғаға береді
Орындалу мерзiмi
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқасы. Баламалы үрдісі.
Негiзгi үрдістiң iс-қимылдары (барысы, жұмыстар ағыны)
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
1
2
3
ҚФБ атауы
Атқарушы органның кеңсесі
Атқарушы органның уәкiлеттi тұлғасы
Атқарушы органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу, қолхат беру
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi (уәкілетті орган) айқындау
Тапсырманы тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды атқарушы органның уәкілетті тұлғасына жiберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң (уәкілетті органның)бастығына жiберу
Уәкілетті органға жіберу
Орындалу мерзiмi
1 сағат
3 сағат
1 сағат
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесі
Уәкiлеттi органның басшылығы
Құрылымдық бөлiмшенiң бастығы
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн құрылымдық бөлiмшенi айқындау
Хат-хабармен танысу, орындау үшiн жауапты орындаушыны айқындау
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Бұрыштама қою үшiн құжаттарды басшылыққа жiберу
Бұрыштама қою, құрылымдық бөлiмшенiң бастығына жiберу
Бұрыштама қою, құжаттарды жауапты орындаушыға
жiберу
Орындалу мерзiмi
1 сағат
3 сағат
1 сағат
Iс-қимылдардың (барысы, жұмыстар ағыны) №
7
8
9
ҚФБ атауы
Жауапты орындаушы
Уәкiлеттi органның басшылығы
Уәкілетті органның кеңсесі
Iс-қимылдардың (үрдістiң, рәсiмнiң, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттардың толықтығын тексеру және дәлелді бас тарту туралы жазбаша хабарламаның жобасын дайындайды
Дәлелді бас тарту жобасымен танысу
Шығыс хат хабарламаны тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-әкiмшiлiк шешiм)
Басшылыққа қол қою үшін дәлелді бас тарту жобасын ұсыну
Дәлелді бас тарту жобасына қол қою
Қызмет алушының жеке өзіне немесе сенімхат негізінде уәкілетті тұлғаға хабарламаны беру
Орындалу мерзiмi
1 сағат
1 жұмыс күні ішінде
30 минут
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын
өзгертуге шешім беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттерінің логикалық сабақтастығы арасындағы өзара байланысты көрсететін сызба
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекiту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті
органдардың тізбесі
Облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелерінің атауы
Орналасқан жері, мекенжайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты адам
Байланыс телефоны
Электрондық мекен жайы
«Оңтүстік Қазақстан облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы, Тоқаев көшесі, 17
Басқарма бастығы
8-725-2 54-06-56
zem.otnosh.uko@mail.ru
«Арыс қаласының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Арыс қаласы, Әл-Фараби көшесі, 3
Бөлім бастығы
8-725-40 2-22-53
ordotdel-arys @mail.ru
«Бәйдібек ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Бәйдібек ауданы, Шаян ауылы, Спатаев көшесі
Бөлім бастығы
8-725-48 2-23-55
temir74@mail.ru
«Мақтаарал ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Мақтаарал ауданы, Жетісай қаласы, Қалыбеков көшесі, 21
Бөлім бастығы
8-725-34 6-29-94
Jer.kz@mail.ru
«Қазығұрт ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Қазығұрт ауданы, Қазығұрт ауылы, Тоғаев көшесі, 2
Бөлім бастығы
8-725-39 2-32-86
akim_kazgurt@mail.ru
«Ордабасы ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Ордабасы ауданы, Темірлан ауылы, Қазыбек би көшесі,
Бөлім бастығы
8-725-30 2-13-17
ordabasy_org@mail.ru
«Отырар ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Отырар ауданы, Шәуілдір ауылы, Жібек жолы көшесі, 37
Бөлім бастығы
8-725-44 2-24-50
otrar-akimat@mail.ru
«Сайрам ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сайрам ауданы, Ақсукент ауылы, Қыстаубай көшесі, н/ж
Бөлім бастығы
8-725-31 2-24-45
cairam@mail.ru
«Сарыағаш ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Сарыағаш қаласы, Ысмайыл көшесі, н/ж
Бөлім бастығы
8-725-37 2-28-32
sariagachakim@mail.ru
«Созақ ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Созақ ауданы, Шолаққорған ауылы, Жібек жолы көшесі, н/ж
Бөлім бастығы
8-725-46 4-17-69
uzo_sosak@mail.ru
«Төлеби ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Төлеби ауданы, Ленгір қаласы, Әйтеке би көшесі, 28
Бөлім бастығы
8-725-47 6-03-37
tolebi.akim@mail.ru
«Түлкібас ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түлкібас ауданы, Т. Рысқұлов ауылы, Жантұров көшесі, 17
Бөлім бастығы

8-725-38 5-25-95
trko@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений Шардаринского района»
Шардаринский район, город Шардара, улица Толеби, б/н
Начальник отдела
8-725-35
2-25-53
shar_zem_ot@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений города Кентау»
Город Кентау, улица Панфилова, 11
Начальник отдела
8-725-36
3-41-71
Abai_baitu@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений города Туркестан»
Город Туркестан, улица Г. Мусрепова, 3
Начальник отдела
8-725-33
3-22-81
tur-akiman@mail.ru
Государственное учреждение «Отдел земельных отношений города Шымкент»
Город Шымкент, улица Туркестанский, 11
Начальник отдела
8-725-52
53-56-58
Shimkent.gov@mail.kz
Приложение 8
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 26 декабря 2012 года
№ 419
Регламент государственной услуги
«Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель - физическое или юридическое лицо;
2) исполнительный орган –местными исполнительный органам области, района (города областного значения), осуществляющими функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах».
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах» Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается исполнительным органом.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 161718 и 71 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, постановления Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее - Стандарт) и постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».

8-725-38 5-25-95
trko@mail.ru
«Шардара ауданы жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шардара қаласы, Төле би көшесі, н/ж
Бөлім бастығы
8-725-35 2-25-53
shar_zem_ot@mail.ru
«Кентау қаласының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Кентау қаласы, Панфилов көшесі, 11
Бөлім бастығы
8-725-36 3-41-71
Abai_baitu@mail.ru
«Түркістан қаласының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Түркістан қаласы, Ғ. Мүсірепов көшесі, 3
Бөлім бастығы
8-725-33 3-22-81
tur-akiman @mail.ru
«Шымкент қаласының жер қатынастары бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Шымкент қаласы, Түркістан көшесі, 11
Бөлім бастығы
8-725-52 53-56-58
Shimkent.gov. @mail.kz
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 419 қаулысына
8-қосымша
«Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттік қызметінің регламенті 1. Негізгі ұғымдар
1. Осы «Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тұтынушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) атқарушы орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдары.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-1 бабы, 4-тармағына сәйкес әзірленді.
«Нормативтік құқықтық актілер туралы» Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 3-бабы, 3-тармағы, 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуына қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың іс-қимылының (өзара іс-қимылының) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызметті атқарушы органдар көрсетеді.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16171871-баптары, «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 қаулысы (әрі қарай - Стандарт) және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы негізінде көрсетіледі.

6. Результат оказываемой государственной услуги определен пунктом 5 Стандарта.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги о ходе оказания государственной услуги можно получить в исполнительных органах, указанных в приложении 1 Стандарта. График работы согласно пункту 9 Стандарта.
8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
9. Основания для отказа в предоставлении государственной услуги приведены в пункте 16 Стандарта.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель подает заявление по форме согласно приложению 2 Стандарта или письма-ходатайства от юридического лица о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ с указанием сроков, местоположения и площади земельного участка в исполнительный орган;
2) канцелярия исполнительного органа проводит регистрацию полученных документов и выдает получателю государственной услуги расписку о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:
- номера и даты приема запроса;
- вида запрашиваемой государственной услуги;
- количества и названий приложенных документов;
- даты (время) и места выдачи документов;
- фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги, и передает полученные документы уполномоченному лицу местного исполнительного органа;
3) уполномоченное лицо исполнительного органа, адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к Стандарту определяет уполномоченный орган в области земельных отношений адреса и телефоны которых указаны в приложении 3 к настоящему Регламенту;
4) канцелярия уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает полученные документы руководству;
5) руководство уполномоченного органа определяет структурное подразделение для рассмотрения документов;
6) начальник структурного подразделения уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя и передает для рассмотрения документов;
7) ответственный исполнитель структурного подразделения уполномоченного органа осуществляет проверку полноты документов, и в течении двух рабочих дней подготавливает проект мотивированного отказа или подготавливает проект разрешения с сопроводительным письмом и передает руководству на визирование;
8) руководство уполномоченного органа визирует, а канцелярия направляет в исполнительный орган разрешение с сопроводительным письмом;

6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Стандарттың 5-тармағында көрсетілген.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету тәртiбiне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің барысы туралы мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі ақпаратты Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген атқарушы органдардан алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес.
8. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімдері Стандарттың 7-тармағымен қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
10. Тұтынушыдан мемлекеттiк қызмет көрсетудi алу үшiн өтiнiш алған сәттен бастап мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн берген сәтке дейiнгi мемлекеттiк қызмет көрсету кезеңдерi:
1) тұтынушы атқарушы органға Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша немесе іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы жеке тұлғадан өтініш немесе іздестіру жұмыстарын жүргізу үшін жер учаскелерін пайдалануға рұқсат беру туралы мерзімдері, орналасқан жері мен көлемі көрсетілген заңды тұлғадан өтінішті ұсынады;
2) атқарушы органның кеңсесі мемлекеттік қызмет алушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттардың қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
- сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
- сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
- қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
- құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
- мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі;
және қолма-қол келген құжаттарды басшылыққа ұсынады;
3) атқарушы органның Стандарттың 1-қосымшасында мекен жайы мен телефоны көрсетілген уәкілетті тұлғасы құжаттарды қарау үшін осы Регламенттің 3-қосымшасында мекен жайы мен телефоны көрсетілген жер қатынастары саласындағы уәкілетті органды (әрі қарай – уәкілетті орган) анықтайды;
4) уәкілетті органның кеңсесі келіп түскен құжаттарды тіркеп басшылығына ұсынады;
5) уәкілетті органның басшылығы құжаттарды қарау үшін құрылымдық бөлімшені анықтайды;
6) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің бастығы қарау үшін жауапты орындаушысын анықтайды;
7) уәкілетті органның құрылымдық бөлімшесінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтылығын тексеріп, дәлелді бас тарту туралы жазбаша хабарламаның жобасын екі жұмыс күні мерзімінде дайындайды немесе рұқсат жобасын ілеспе хатты дайындап басшылыққа бұрыштама қол қоюға ұсынады;
8) уәкілетті органның басшысы рұқсат жобасына және ілеспе хатқа бұрыштама қол қояды, кеңсе құжаттарды тіркеп атқарушы органға жолдайды;