Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Байдибекского района
Решение Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 13 ноября 2012 года № 7/34. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 14 декабря 2012 года № 2170. Утратило силу решением Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 5 февраля 2013 года № 10/54
Сноска. Утратило силу решением Байдибекского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 05.02.2013 № 10/54.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктами 611 Стандарта государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года 394, маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся гражданам Байдибекского района:
1) ко дню Победы 9 мая, участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам приравненных к ним единовременное пособие в размере 6,2 месячного расчетного показателя;
2) инвалидам по индивидуальной программе реабилитации по обеспечению инвалидными колясками:
прогулочные инвалидные коляски - в размере 50 месячного расчетного показателя;
комнатные инвалидные коляски - в размере 21,5 месячного расчетного показателя;
3) инвалидам для получения направления в реабилитационные центры, единовременно в размере 22,6 месячного расчетного показателя;
4) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации единовременно в размере 10 месячного расчетного показателя;
5) престарелым людям старше 80 лет, получающим специальное социальное обслуживание на дому, для возмещения расходов, связанных с проездом, ежемесячно в размере 1 месячного расчетного показателя;
6) в оказании помощи малообеспеченным семьям материальную помощь единовременно в размере 10 месячного расчетного показателя;
7) лицам, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции единовременно в размере 1,2 месячного расчетного показателя;
8) участникам войны в Афганистане единовременно в размере 3,1 месячного расчетного показателя и ко дню Победы 9 мая единовременно в размере 1,2 месячного расчетного показателя.

Бәйдібек ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 қарашадағы № 7/34 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 14 желтоқсанда № 2170 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2013 жылғы 5 ақпандағы № 10/54 шешімімен
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 05.02.2013 № 10/54 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiнiң 56-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына, «Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысымен бекiтiлген «Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттiк қызмет стандартының 611 тармақтарына сәйкес, Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШТI:
1. Бәйдібек ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) Ұлы Отан соғысы мүгедектері мен қатысушылары және соларға теңестірілген адамдарға 9 мамыр Жеңіс күніне орай 6,2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы жәрдемақы;
2) жеке оңалту бағдарламасы бойынша мұқтаж мүгедектерді қоларбамен қамтамасыз етуге;
серуендеуге арналған қоларбаға 50 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бөлмеге арналған қоларбаға 21,5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) мүгедектерге оңалту орталықтарына жолдама алу үшін біржолғы жәрдемақы 22,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің жұқпалы түрімен ауыратын тұлғаларға 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы жәрдемақы;
5) үйде арнаулы әлеуметтік күтімге алынған қарттардың ішінен 80 жастан асқан адамдарға, жол жүрумен байланысты шығындарын өтеуге, ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) тұрмысы төмен мұқтаж отбасыларға материалдық көмекке бір жолғы жәрдемақы 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) Чернобыль атом электр стансасындағы апаттың, авариялардың  зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға 1,2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы жәрдемақы;
8) ауғанстан соғысына қатысқан адамдарға 3,1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде және 9 мамыр Жеңіс күніне 1,2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бір жолғы жәрдемақы.

2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги «Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов», согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии:                       Ж.Темиржанов
Секретарь маслихата:                       С.Спабеков
Приложение к решению
маслихата Байдибекского района
№ 7/34 от 13 ноября 2012 года
Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Для всех видов социальной помощи:
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность получателя, для несовершеннолетних получателей – свидетельство о рождении;
3) свидетельство налогоплательщика получателя;
4) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства получателя;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета получателя;
6) при обращении законного представителя получателя прилагаются документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Для назначения следующих видов социальной помощи, прилагаются:
1) инвалидов всех категорий, без учета доходов, для получения направления в санатории или реабилитационные центры:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
выписка из санаторно-курортной карты или медицинской карты;
документ, подтверждающий нахождение инвалида в санатории или реабилитационном центре;
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая о том, что получатель находился на лечении;
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, лицам приравненных к ним и Афганской войны, участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае, если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе;
3) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации:
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая о том, что получатель находился на лечении;
акт участковой комиссии при акиме сельских округов.
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.

2. «Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті нақты құжаттар тізбесі осы шешімнің қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы шешiм алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы:                           Ж.Теміржанов
Мәслихат хатшысы:                          С.Спабеков
Бәйдібек аудандық мәслихатының
2012 жылғы 13 қарашадағы
№ 7/34 шешіміне қосымша
«Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттік қызметті алу үшін қажетті құжаттар тізбесі
1. Әлеуметтік көмектің барлық түрлері үшін:
1) әлеуметтік көмекке өтініш жасаған тұтынушының өтініші;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат, ал кәмелетке толмаған алушылар үшін - туу туралы куәлік;
3) алушының салық төлеуші куәлігі;
4) алушының тұратын жері бойынша тіркеуді растайтын құжат;
5) алушының банктік шоты бар болуын растайтын құжат;
6) алушының заңды өкілі өтініш жасаған кезде, жеке басын куәландыратын құжат және заңды өкілдің өкілеттілігін растайтын қоса беріледі.
2. Әлеуметтік көмектің келесі түрлерін тағайындау үшін мыналар қоса беріледі:
1) барлық санаттағы мүгедектер табыстарын есепке алмай, шипажай немесе оңалту орталықтарына жолдама алу үшін:
алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді;
шипажай - курорттық картасынан немесе медициналық картасынан үзінді;
мүгедектік шипажайда немесе оңалту орталығында болуын растайтын құжат;
емделуде болғанын растайтын, тиісті медициналық ұйымнан анықтама;
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне, соларға теңестірілген адамдарға және Ауған соғысы ардагерлеріне, Чернобль атом электр стансасы апатын жоюға қатысушыларына:
егер аталған азамат уәкiлеттi органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтік мәртебесін растайтын құжат;
3) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездің белсенді жұқпалы түрiмен ауыратын тұлғаларға:
емделуде болғанын растайтын, тиiстi медициналық ұйымнан анықтама;
ауыл округі әкімі жанындағы учаскелік комиссияның актісі.
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшін түпнұсқа мен көшірмелерде ұсынылады, содан соң құжаттардың түпнұсқалары өтініш берушіге өтініш берген күні қайтарылады.