Об утверждении Правил содержания собак и кошек в населенных пунктах Казыгуртского района
Решение Казыгуртского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14 марта 2012 года № 3/26-V. Зарегистрировано Управлением юстиции Казыгуртского района Южно-Казахстанской области 5 апреля 2012 года № 14-6-160. Утратило силу решением маслихата Казыгуртского района Южно-Казахстанской области от 15 июня 2012 года N 6/52-V
Сноска. Утратило силу решением маслихата Казыгуртского района  Южно-Казахстанской области от 15.06.2012 № 6/52-V.
В соответствии с пунктом 2 статьи 3 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года "Об административных правонарушениях", Закона Республики Казахстан от 10 июля 2002 года "О ветеринарии", подпунктом 8 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила содержания собак и кошек в населенных пунктах Казыгуртского района.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии районного маслихата    Карабеков Ж.
Секретарь районного маслихата              Момынов М.
Утверждено решением Казыгуртского
районного маслихата от 14 марта
2012 года № 3/26-V
Правила
содержания собак и кошек в населенных пунктах
Казыгуртского района
1. Общие положения
1. Правила содержания собак и кошек в Казыгуртском районе разработаны в соответствии с пунктом 2 статьи 3 и статьи 311 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года «Об административных правонарушениях», подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении самоуправлении в Республике Казахстан» и определяет порядок содержания собак и кошек в Казыгуртском районе.
2. Порядок содержания собак и кошек
2. Собаки и кошки идентифицируются путем выдачи индивидуальных ветеринарных паспортов.
3. Передача, продажа, купля, а также вывоз, ввоз собак и кошек за пределы района, разрешается при наличии ветеринарного паспорта с отметкой «сделана прививка против бешенства».
4. Не допускается следующее:
1) содержание незарегистрированных (не состоящих на учете) и не вакцинированных собак и кошек;
2) выгуливать собак и кошек на детских площадках, во дворах многоквартирных жилых домов и в местах проведения общественных мероприятий;

Қазығұрт ауданының елдi мекендерiнде иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау Қағидасын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2012 жылғы 14 наурыздағы № 3/26-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 5 сәуірде № 14-6-160 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2012 жылғы 15 маусымдағы N 6/52-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2012.06.15 N 6/52-V шешімімен.
"Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" 2001 жылғы 30 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Кодексiнiң 3-бабының 2-тармағына, "Ветеринария туралы" 2002 жылғы 10 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 8) тармақшасына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШIМ ЕТТІ:
1. Қоса берiлiп отырған Қазығұрт ауданының елдi мекендерiнде иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау Қағидасы бекiтiлсiн.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы     Ж.Қарабеков
Аудандық мәслихат хатшысы                  М.Момынов
Қазығұрт аудандық мәслихатының
2012 жылғы 14 наурыздағы № 3/26-V
шешімімен бекітілген
Қазығұрт ауданының елдi мекендерiнде иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау
Қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Қазығұрт ауданында иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау қағидасы Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексінің 3-бабының 2-тармағына және 311-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағы 8) тармақшасына сәйкес әзірленген және Қазығұрт ауданында иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау тәртібін белгілейді.
2. Иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау тәртібі
2. Иттер мен мысықтар жеке ветеринарлық төлқұжатын беру жолымен сәйкестендіріледі.
3. Иттер мен мысықтарды беру, сату, сатып алу, сонымен қатар аудан аумағынан тысқары шығару, кіргізу иттер мен мысықтардың «құтыруға қарсы егілген» белгісі бар ветеринариялық төлқұжаты болған жағдайда рұқсат етіледі.
4. Мыналарға рұқсат етілмейді:
1) тіркелмеген (есепке алынбаған) және ветеринарлық егуден өтпеген иттер мен мысықтарды ұстауға;
2) иттер мен мысықтарды көп пәтерлі тұрғын үйлердің аулаларында, балалар ойнайтын, көпшілік шаралар өткізілетін алаңдарда серуендетуге;

3) выгул собак без намордника и на длинном поводке;
4) выгуливать собак лицам, в нетрезвом состоянии и детям до 14 лет;
5) купать собак и кошек в местах, предназначенных для купания людей, в фонтанах и водоемах;
6) организация приютов и питомников в квартирах жилого фонда и в индивидуальных жилых домов и общежитиях;
7) содержание собак и кошек в местах общего пользования многоквартирных жилых домов и общежитиях.
5. Собаки и кошки, укусившие людей либо животных, немедленно доставляются в ближайшее лечебное ветеринарное учреждение для изоляции и наблюдения.
6. Содержание собак и кошек осуществляется в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) правилами и нормативами.
7. Разрешается, при условии соблюдения санитарно-гигиенических, зоогигиенических требований и настоящих Правил:
1) содержание собак и кошек в жилых помещениях (в коммунальных квартирах), проживающими несколькими семьями, лишь на своей жилой площади с письменного согласия всех проживающих в квартире, при отсутствии у соседей медицинских противопоказаний (аллергия);
2) содержать собак без намордника и ошейника вне зоны населенного пункта, стадах и отарах.
3. Заключительные положения
8. Ответственность за нарушение настоящих Правил определяется законодательством Республики Казахстан.

3) иттерді тұмылдырықсыз және ұзын шылбырда серуендетуге;
4) мас күйіндегі адамдар мен 14 жасқа толмаған жасөспірімдерге иттерді серуендетуге;
5) адамдардың шомылуына арналған орындарда, су бұрқақтарда және су алу орындарында иттер мен мысықтарды шомылдыруға;
6) тұрғын үй қоры пәтерлерінде және жеке тұрғын үйлерде қандай да болмасын иттер мен мысықтардың түрлері үшін паналау баспанасы мен питомниктер ұйымдастыруға;
7) иттерді және мысықтарды көп пәтерлі тұрғын үйлердің және жатақханалардың ортақ пайдаланатын орындарына ұстауға.
5. Адамдарды немесе жануарларды тістеген иттер және мысықтар тез арада оқшауланып, бақылау жасау үшін жақын маңдағы ветеринариялық емдеу мекемесіне жеткізіледі.
6. Иттерді және мысықтарды ұстау ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелер мен нормативтерге сәйкес жүзеге асырылады.
7. Санитарлық-гигиеналық, зоогигиеналық талаптар мен осы Қағиданың талаптарын орындаған жағдайда мыналарға:
1) бірнеше жанұялар тұратын тұрғын жайда (коммуналдық пәтерлерде), тек өзінің тұрғын жайында барлық пәтерде тұрушылардың жазбаша келісімі бойынша көршілердің дәрігерлік кері көрсеткіші (ұшыну) болмаса ит пен мысықты тұратын тұрғын жайда ұстауға;
2) иттерді тұмылдырықсыз және шылбырсыз елді мекендерден тыс жерлерде, мал табындары мен отарларда бос ұстауға рұқсат беріледі.
3. Қорытынды ережелер
8. Осы Қағиданы бұзғаны үшін жауапкершілік Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес белгіленеді.