Об утверждении Правил содержания собак и кошек в Ордабасинском районе
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 12 марта 2012 года № 2/7. Зарегистрировано Управлением юстиции Ордабасинского района Южно-Казахстанской области 30 марта 2012 года № 14-8-124. Утратило силу решением Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14 июня 2012 года № 5/9
Сноска. Утратило силу решением Ордабасинского районного  маслихата Южно-Казахстанской области от 14.06.2012 № 5/9.
В соответствии с пунктом 2 статьи 3 и статьи 311 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года "Об административных правонарушениях", подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила содержания собак и кошек в Ордабасинском районе согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной
ІІ сессии районного маслихата              Б.Тайтелі
Секретарь районного маслихата              П.Жұрман
Утверждено решением Ордабасинского
районного маслихата от 12 марта
2012 года № 2/7
Правила содержания собак и кошек в населенных пунктах Ордабасинском районе
1. Общие правила
1. Правила содержания собак и кошек в Ордабасинском районе разработаны в соответствии c пунктом 2 статьи 3 и статьи 311 Кодекса Республики Казахстан от 30 января 2001 года "Об административных правонарушениях", подпунктом 8) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и определяют порядок содержания собак и кошек в Ордабасинском районе.
2. Порядок содержания собак и кошек
2. Собаки и кошки идентифицируются путем выдачи индивидуальных ветеринарных паспортов.
3. Передача, продажа, купля, а также вывоз, ввоз собак и кошек за пределы района, разрешается при наличии ветеринарного паспорта с отметкой «сделана прививка против бешенства».
4. Не допускается следующее:
1) содержание незарегистрированных (не состоящих на учете) и не вакцинированных собак и кошек;
2) выгуливать собак и кошек на детских площадках, во дворах многоквартирных жилых домов и в местах проведения общественных мероприятий;
3) выгул собак без намордника и на длинном поводке;
4) выгуливать собак лицам, в нетрезвом состоянии и детям до 14 лет;

Ордабасы ауданында иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау Қағидасын бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 12 наурыздағы № 2/7 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы ауданының Әділет басқармасында 2012 жылғы 30 наурызда № 14-8-124 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2012 жылғы 14 маусымдағы N 5/9 Шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2012.06.14 N 5/9 Шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Кодексiнiң 3-бабының 2-тармағына және 311-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 8-тармақшасына сәйкес, Ордабасы аудандық мәслихат ШЕШТІ:
1. Ордабасы ауданында иттер мен мысықтарды күтiп-ұстау Қағидасы қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
кезекті ІІ сессиясының төрағасы            Б.Тәйтелі
Аудандық мәслихат хатшысы                  П.Жұрман
Ордабасы аудандық мәслихаттың
12 наурыз 2012 жылғы № 2/7
шешімімен бекітілген
Ордабасы ауданының елді мекендерінде иттер мен мысықтарды күтiп-ұстау Қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Ордабасы ауданында иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау Қағидасы Қазақстан Республикасының "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" 2001 жылғы 30 қаңтардағы Кодексiнің 3-бабының 2-тармағына және 311-бабына, Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағы 8-тармақшасына сәйкес әзірленген және Ордабасы ауданында иттер мен мысықтарды күтіп-ұстау тәртібін белгілейді.
2. Иттер мен мысықтарды күтiп-ұстау тәртiбi
2. Иттер және мысықтар жеке ветеринарлық төлқұжатын беру жолымен сәйкестендiрiледi.
3. Иттер мен мысықтарды беру, сату, сатып алу, сонымен қатар аудан аумағынан тысқары шығару, кiргiзу иттер мен мысықтардың «құтыруға қарсы егiлген» белгiсi бар ветеринариялық төлқұжаты болған жағдайда рұқсат етiледi.
4. Мыналарға рұқсат етiлмейдi:
1) тiркелмеген (есепке алынбаған) және ветеринарлық егуден өтпеген иттер мен мысықтарды ұстауға;
2) иттер мен мысықтарды көп пәтерлi тұрғын үйлердiң аулаларында, балалар ойнайтын, көпшiлiк шаралар өткiзiлетiн алаңдарда серуендетуге;
3) иттердi тұмылдырықсыз және ұзын шылбырда серуендетуге;
4) мас күйiндегi адамдар мен 14 жасқа толмаған жасөспiрiмдерге иттердi серуендетуге;

5) купать собак и кошек в местах, предназначенных для купания людей, в фонтанах и водоемах;
6) организация приютов и питомников в квартирах жилого фонда и в индивидуальных жилых домах для любых видов собак и кошек;
7) содержание собак и кошек в местах общего пользования многоквартирных жилых домов и общежитиях.
5. Собаки и кошки, укусившие людей либо животных, немедленно доставляются в ближайшее лечебное ветеринарное учреждение для изоляции и наблюдения.
6. Содержание собак и кошек осуществляется в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) правилами и нормативами.
7. Разрешается, при условии соблюдения санитарно-гигиенических, зоогигиенических требований и настоящих Правил:
1) содержание собак и кошек в жилых помещениях (в коммунальных квартирах), проживающими несколькими семьями, лишь на своей жилой площади с письменного согласия всех проживающих в квартире, при отсутствии у соседей медицинских противопоказаний (аллергия);
2) содержать собак без намордника и ошейника вне зоны населенного пункта, стадах и отарах.
3. Заключительные положения
8. Ответственность за нарушение настоящих Правил определяется законодательством Республики Казахстан.

5) адамдардың шомылуына арналған орындарда, су бұрқақтарда және су алу орындарында иттер мен мысықтарды шомылдыруға;
6) тұрғын үй қоры пәтерлерiнде және жеке тұрғын үйлерде қандай да болмасын иттер мен мысықтардың түрлерi үшiн паналау баспанасы мен питомниктер ұйымдастыруға;
7) иттердi және мысықтарды көп пәтерлi тұрғын үйлердiң және жатақханалардың ортақ пайдаланатын орындарына ұстауға.
5. Адамдарды немесе жануарларды тiстеген иттер және мысықтар тез арада оқшауланып, бақылау жасау үшiн жақын маңдағы ветеринариялық емдеу мекемесiне жеткiзiледi.
6. Иттердi және мысықтарды ұстау ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) ережелер мен нормативтерге сәйкес жүзеге асырылады.
7. Санитарлық-гигиеналық, зоогигиеналық талаптар мен осы Қағиданың талаптарын орындаған жағдайда мыналарға:
1) бiрнеше жанұялар тұратын тұрғын жайда (коммуналдық пәтерлерде), тек өзiнiң тұрғын жайында барлық пәтерде тұрушылардың жазбаша келiсiмi бойынша көршiлердiң дәрiгерлiк керi көрсеткiшi (ұшыну) болмаса ит пен мысықты тұратын тұрғын жайда ұстауға;
2) иттердi тұмылдырықсыз және шылбырсыз елдi мекендерден тыс жерлерде, мал табындары мен отарларда бос ұстауға рұқсат берiледi.
3. Қорытынды ережелер
8. Осы Қағиданы бұзғаны үшiн жауапкершiлiк Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес белгiленедi.