Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан Шардаринского района
Решение Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 15 августа 2012 года № 7-52-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 5 сентября 2012 года № 2101. Утратило силу решением Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 30 января 2013 года № 12-85-V
Сноска. Утратило силу решением Шардаринского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 30.01.2013 № 12-85-V.
В соответствии с подпунктом 4 пункта 1 статьи 56 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 15 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктами 611 Стандарта государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 районный маслихат РЕШИЛ:
1. Оказать социальную помощь отдельным категориям нуждающихся граждан Шардаринского района:
1) для подписки на периодические печатные издания - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, труженикам тыла, работавшим в годы Великой Отечественной войны, ветеранам Афганской войны, участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции- единовременно в размере 2 месячных расчетных показателей;
2) престарелым людям старше 80 лет, получающим специальное социальное обслуживание на дому, для возмещения расходов, связанных с проездом - ежемесячно в размере 1 месячного расчетного показателя;
3) ко Дню Победы - участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, их вдовам - единовременно в размере 6,2 месячного расчетного показателя;
4) ко Дню престарелых и инвалидов, защиты детей – престарелым, инвалидам и детям-инвалидам, получающим специальное социальное обслуживание на дому - единовременно в размере 1,3 месячного расчетного показателя;
5) инвалидам по индивидуальной программе реабилитации по обеспечению инвалидными колясками:
на инвалидные коляски, предназначенные для прогулки - в размере 55,6 месячного расчетного показателя;
на инвалидные коляски, предназначенные для комнаты - в размере 24,7 месячного расчетного показателя;
6) пенсионерам и инвалидам для получения направления в санатории или реабилитационные центры - единовременно в размере 31 месячного расчетного показателя;
7) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, больным онкологией, хронической почечной недостаточностью - единовременно в размере 10 месячных расчетных показателей;

Шардара ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген cанаттарына әлеуметтiк көмек көрсету туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2012 жылғы 15 тамыздағы № 7-52-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 5 қыркүйекте № 2101 тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2013 жылғы 30 қаңтардағы № 12-85-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 30.01.2013 № 12-85-V шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 56-бабының 1-тармағының 4)-тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысымен бекiтiлген "Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттiк қызмет стандартының 611 тармақтарына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТI:
1. Шардара ауданының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек көрсетілсін:
1) мерзімді баспасөз басылымдарға жазылу үшін - Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне, Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда еңбек еткен, Ауған соғысы ардагерлеріне, Чернобыль атом электр стансасы апатын жоюға қатысушыларына біржолғы 2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
2) үйде арнаулы әлеуметтік күтімге алынған қарттардың ішінен 80 жастан асқан адамдарға, жол жүрумен байланысты шығындарын өтеуге, ай сайын 1 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
3) Жеңіс күніне орай - Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне, олардың жесірлеріне, біржолғы 6,2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
4) қарттар мен мүгедектер, балаларды қорғау күніне орай - үйде арнаулы әлеуметтік күтімге алынған қарттарға, мүгедектерге және мүгедек балаларға, біржолғы 1,3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
5) жеке оңалту бағдарламасы бойынша мұқтаж мүгедектерге қоларбамен қамтамасыз етуге:
серуендеуге арналған қоларбаға 55,6 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
бөлмеге арналған қоларбаға 24,7 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
6) зейнеткерлер мен мүгедектерге шипажай немесе оңалту орталықтарына жолдама үшін, біржолғы 31 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
7) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездiң жұқпалы түрiмен ауыратын тұлғаларға, онкологиялық ауруларға, созылмалы бүйрек шамасыздығы ауруларына бiржолғы 10 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;

8) семьям, с месячным среднедушевым доходом ниже продовольственной корзины, на покупку жилого дома - единовременно в размере 300 месячных расчетных показателей;
9) компенсация семьям, имеющим детей, зараженных вирусом иммунодефицита человека, без учета доходов - ежемесячно в размере 6,2 месячного расчетного показателя;
10) малообеспеченным семьям, попавшим в трудную жизненную ситуацию (при пожаре и других природных или техногенных бедствиях), без учета доходов - единовременно в размере 100 месячных расчетных показателей;
11) детям - инвалидам, обучающимся и воспитывающимся на дому –  ежемесячная помощь в размере одного месячного расчетного показателя.
2. Определить перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Н. Тилеков
Секретарь районного маслихата              Т. Бердибеков
Приложение к решению
маслихата Шардаринского района
№ 7-52-V от 15 август 2012 года
Перечень документов, необходимых для получения государственной услуги "Назначение и выплата социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
1. Для всех видов социальной помощи:
1) заявление потребителя, обратившегося за социальной помощью;
2) документ, удостоверяющий личность получателя, для несовершеннолетних получателей – свидетельство о рождении;
3) свидетельство налогоплательщика получателя;
4) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства получателя;
5) документ, подтверждающий наличие банковского счета получателя;
6) при обращении законного представителя получателя прилагаются документ, удостоверяющий личность, и документ, подтверждающий полномочия законного представителя.
2. Для назначения следующих видов социальной помощи, прилагаются:
1) для пенсионеров и инвалидов всех категорий, без учета доходов, для получения направления в санатории или реабилитационные центры:
документ, подтверждающий социальный статус получателя;
выписка из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
выписка из санаторно-курортной карты или медицинской карты;
документ, подтверждающий нахождение инвалида в санатории или реабилитационном центре.
2) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, ветеранам тыла, работавшим в годы Великой Отечественной войны, и Афганской войны, участникам ликвидации аварии на Чернобыльской атомной электростанции для подписки на периодические печатные издания:
документ, подтверждающий социальный статус получателя, в случае, если данный гражданин не состоит на учете в уполномоченном органе.

8) жан басына шаққандағы орташа айлық табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен отбасыларға баспана алу үшін бiржолғы 300 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
9) адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар отбасыларына табыстарын есепке алмай, өтемақы үшін ай сайын 6,2 айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде;
10) отбасыларының табыстарын есепке алмай өмірлік қиын жағдайларға ұшыраған аз қамтамасыз етілген (өрт, басқа да табиғи немесе техногенді сипаттағы апат салдарынан) отбасыларына 100 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
11) үйінде оқытылатын және тәрбиеленетін мүгедек балаларға ай сайын бір айлық есептік көрсеткіш көлемінде.
2. «Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу» мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi нақты құжаттар тiзбесi осы шешiмнiң қосымшасына сәйкес анықталсын.
3. Осы шешiм алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                            Н. Тілеков
Аудандық мәслихат хатшысы                  Т. Бердібеков
Шардара аудандық мәслихатының
2012 жылғы 15 тамыздағы
№ 7-52-V шешіміне қосымша
"Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмдерi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек тағайындау және төлеу" мемлекеттiк қызметтi алу үшiн қажеттi құжаттар тiзбесi
1. Әлеуметтік көмектің барлық түрлері үшін:
1) әлеуметтiк көмекке өтiнiш жасаған тұтынушының өтiнiшi;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжат, ал кәмелетке толмаған алушылар үшiн – туу туралы куәлiк;
3) алушының салық төлеушi куәлiгi;
4) алушының тұратын жерi бойынша тiркеудi растайтын құжат;
5) алушының банктiк шоты бар болуын растайтын құжат;
6) алушының заңды өкiлi өтiнiш жасаған кезде, жеке басын куәландыратын құжат, және заңды өкiлдiң өкiлеттiлiгiн растайтын құжат қоса берiледi.
2. Әлеуметтік көмектің келесі түрлерін тағайындау үшін мыналар қоса беріледі:
1) барлық санаттағы мүгедектер мен зейнеткерлерге, табыстарын есепке алмай, шипажай немесе оңалту орталықтарына жолдама үшін:
алушының әлеуметтiк мәртебесiн растайтын құжат;
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндi;
шипажай-курорттық картасынан немесе медициналық картасынан үзiндi;
мүгедектiк шипажайда немесе оңалту орталығында болуын растайтын құжат.
2) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне Ұлы Отан соғысы жылдарында тылда еңбек еткен және Ауған соғысы ардагерлеріне, Чернобль атом электр стансасы апатын жоюға қатысушыларына басылымдарға жазылу үшін:
егер аталған азамат уәкiлеттi органда есепте тұрмаған жағдайда, алушының әлеуметтiк мәртебесiн растайтын құжат;

3) лицам, больным заразной формой туберкулеза, выписанным из специализированной противотуберкулезной медицинской организации, семьям, имеющим детей, зараженных вирусом иммунодефицита человека, членов, страдающих хронической почечной недостаточностью, а также малоимущим семьям, попавшим в трудную жизненную ситуацию:
справка из соответствующей медицинской организации, подтверждающая о том, что получатель находился на лечении;
акт участковой комиссии при акиме города, сельских округов.
3. Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю в день подачи заявления.

3) мамандандырылған туберкулезге қарсы медициналық ұйымнан шығарылған, туберкулездiк жұқпалы түрiмен ауыратын тұлғаларға, адамның иммун тапшылығы вирусын жұқтырған балалары бар, созылмалы бүйрек шамасыздығы ауруы бар отбасыларына табыстарын есепке алмай, және өмірлік қиын жағдайларға ұшыраған аз қамтамасыз етілген отбасыларға:
емделуде болғанын растайтын, тиiстi медициналық ұйымнан анықтама;
қала, ауыл округі әкімі жанындағы учаскелік комиссияның актісі.
3. Құжаттар салыстырып тексеру үшiн түпнұсқа мен көшiрмелерде ұсынылады, содан соң құжаттардың түпнұсқалары өтiнiш берушiге өтiнiш берген күнi қайтарылады.