Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 20 августа 2012 года № 190. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 12 сентября 2012 года N 2649. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 августа 2013 года № 212
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.08.2013 № 212.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»;
2) регламент государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива»;
3) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств»;
4) регламент государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»;
5) регламент государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан»;
6) регламент государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»;
7) регламент государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами».
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Сапарбаев
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от 20 августа 2012 года № 190
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи»

Мемлекттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2012 жылғы 20 тамыздағы N 190 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 12 қыркүйекте N 2649 тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2013 жылғы 12 тамыздағы N 212 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.08.2013 N 212 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
«Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1 бабының 4-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңы 27-бабының 2-тармағына, «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қолдау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтiк көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет регламенті;
3) «Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттiк және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтiк мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтiк қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
4) «Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті;
5) «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет регламенті;
6) «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу» мемлекеттік қызмет регламенті;
7) «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің
2012 жылғы 20 тамыздағы № 190
қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну
үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района (города областного значения) (далее - уполномоченный орган) перечень, адреса, которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги, а также центр обслуживания населения (далее – ЦОН) на альтернативной основе, адреса ЦОН-ов указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для предоставления им протезно-ортопедической помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, ЦОН обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги указана в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
6. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, ЦОН, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
7. Cроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента:
в уполномоченном органе - в течение десяти рабочих дней;
в ЦОН - в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не более 30 минут;

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) көрсетеді, ХҚО мекенжайлары осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 22-бабы 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 20 шілдедегі № 754 қаулысымен бекітілген Мүгедектерді протездік-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіштегі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның, ХҚО-ның мекенжайлары мен жұмыс кестелері туралы ақпарат осы Регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті органның, ХҚО-ның стендтерінде орналасқан, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының осы регламенттің 12 тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті орган – он жұмыс күні ішінде;
ХҚО – он жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету құжатын қабылдау және беру күні (нәтиже) мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;

3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОН.
8. Перечень оснований для отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний на предоставление протезно-ортопедической помощи;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из ЦОН;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или ЦОН;
2) инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления, передает документы в уполномоченный орган. Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) специалист уполномоченного органа фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), проводит регистрацию полученных документов и передает для ознакомления руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из ЦОН или от потребителя, подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи, после чего направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет специалисту уполномоченного органа;

3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органға 15 минуттан, ХҚО-да 30 минуттан аспайды.
8. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер тізбесі:
1) тұтынушының протездiк-ортопедиялық көмек көрсетудi қабылдауға медициналық қарсы көрсетiлiмдерi болғанда;
2) аталған мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн талап етiлетiн құжаттардың бiреуi болмағанда, орталықтан түсетiн құжаттарды ресiмдеуде қателiктер табылған кезде;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынғанда;
4) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаса, жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектерге.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚО-ға өтініш береді;
2) ХҚО инспекторы құжаттарды тіркеуді жүргізеді, құжаттарды уәкілетті органға тапсырады. Құжаттар пакетін ХҚО-дан уәкілетті органға жөнелту фактісі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен тіркелінеді;
3) уәкілетті органның маманы қабылданған құжаттарды ХҚО ақпараттық жүйесінде есепке алып (уәкілетті органның жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), тіркеуден өткізеді, содан кейін қарап танысу үшін оларды уәкілетті орган басшысына береді;
4) уәкілетті органның бастығы қарап танысқан соң уәкілетті органның маманына тапсырады;
5) уәкілетті органның маманы ХҚО-дан немесе тұтынушыдан келіп түскен өтінішті қарап танысуды жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіште жауап дайындайды немесе мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттардың ресiмделуі жөнінде хабарлама ресімдейді, одан кейін уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;
6) уәкілетті органның бастығы мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттардың ресiмделуі жөніндегі хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіштегі жауапқа қол қояды және уәкілетті органның маманына жолдайды;

7) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН при этом фиксируя в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган. При приеме готового результата государственной услуги уполномоченный орган, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) ЦОН выдает потребителю уведомление об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия)в процессе
оказания государственной услуги
11. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются специалисту уполномоченного органа адрес, телефон, которого указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН адрес, телефон, которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту, прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
2) копию документа, удостоверяющего личность потребителя, а для несовершеннолетних детей-инвалидов - копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
3) для инвалидов, в том числе детей-инвалидов - копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
4) для участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны - копию удостоверения установленного образца;
5) для участников Великой Отечественной войны - копию заключения медицинской организации по месту жительства о необходимости предоставления протезно-ортопедической помощи;

7) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО жолдайды, бұл ретте ХҚО ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органда жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) немесе уәкілетті органға өтініш білдірген жағдайда тұтынушыға табыс етеді. Уәкілетті органнан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін қабылдау кезде ХҚО-ға келіп түскен құжаттарды сканер штрихкодтың көмегімен белгілейді;
8) ХҚО тұтынушыға мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттардың ресiмделуі жөніндегі хабарламаны немесе қағаз жөнелткіште мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап береді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет мекенжайы, телефоны осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердің» арналуы және атқаратын қызметтері, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы көрсетілген ақпарат орналастырылады.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерін көрсетіп, белгіленген үлгідегі өтініш, әлеуметтік жеке кодының нөмірі (бар болған жағдайда жеке сәйкестендіру нөмірі);
2) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі, ал кәмелеттік жасқа толмаған мүгедек балалар үшін – тууы туралы куәліктің көшірмесін ата-анасының біреуінің (қамқоршысының, қорғаншының) жеке басын куәландыратын құжат көшірмесін;
3) мүгедектер, оның ішінде мүгедек балалар үшін - мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірме;
4) Ұлы Отан соғысының қатысушылары, мүгедектерi және жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының мүгедектеріне теңестiрiлген адамдар үшін белгіленген үлгідегі куәліктің көшірмесі;
5) Ұлы Отан соғысының қатысушылары үшін – протездік-ортопедиялық көмек көрсету қажеттілігі туралы тұрғылықты жері бойынша медициналық ұйым қорытындысының көшірмесі;

6) для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица - копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя - индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица.
Документы предоставляются в копиях и подлинниках для сверки, после чего подлинники документов возвращаются заявителю.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) инспектор ЦОН (СФЕ - 1);
2) специалист уполномоченного органа (СФЕ - 2);
3) руководитель уполномоченного органа (СФЕ - 3).
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
16. Форма заявления и уведомления об оформлении документов на инвалидов для предоставления протезно-ортопедической помощи либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе приведены в приложениях 5 и 6 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для предоставления им протезно-
ортопедической помощи»
Адреса и график работы уполномоченного органа
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного
органа (город,
район, улица,
№ дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График
работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова,

6) жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда, егер олардың қызметі заңнамада белгіленген тәртіппен тоқтатылмаса, жұмыс берушінің кінәсінен жұмыста мертігуге ұшыраған немесе кәсіптік ауруға шалдыққан мүгедектер үшін - жазатайым оқиға туралы актінің көшірмесі және жұмыс беруші – жеке кәсіпкер қызметін тоқтатқаны немесе заңды тұлғаның таратылғаны туралы құжат;
Құжаттардың түпнұсқалары және салыстырып тексеру үшін көшірмелері ұсынылады, содан кейін тұтынушыға құжаттардың түпнұсқалары кері қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) ХҚО инспекторы (ҚФБ - 1);
2) уәкілетті органның маманы (ҚФБ - 2);
3) уәкілетті органның басшысы (ҚФБ - 3).
14. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 4 қосымшада берiлген.
16. Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн құжаттар ресімдеу өтініш, хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіште жауап нысаны осы регламентке 5 және 6 қосымшаларда берілген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы
(қала, аудан, көше,
үй №, электронды
пошта мекенжайы)
Қаланың
коды
және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен қаласы,

8-72230-2-19-85
8-72230-3-34-58
40
Отделение в с. Таскескен Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания населения» по ВКО
с. Таскескен,
ул. Нургазина, 9
8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
Отделение в с. Маканшы Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания населения» по ВКО
с. Маканшы,
ул. Кабанбая, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
Приложение 3 к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ 1
СФЕ 1
СФЕ 1
Наименование СФЕ
Инспектор ЦОН
Инспектор ЦОН
Инспектор ЦОН
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и
направляет документы
Форма завершения (данные, документ, организационно-
распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее двух раз в день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ 2
СФЕ 3
СФЕ 2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с представленными документами
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
специалисту уполномоченного органа
Передача
документов к
руководству
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
В течение десяти рабочих дней
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ 3
СФЕ 2
СФЕ 1
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Инспектор ЦОН
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принятие решения о предоставлении государственной услуги, либо мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги
Регистрация уведомления в книге. Оформление документов на инвалидов для обеспечения протезно-ортопедическими изделиями, выдача мотивированного отказа или уведомления потребителю или
передача в ЦОН
Выдача мотивированного отказа или уведомления
Форма завершения
(данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче
уведомления либо мотивированного отказа потребителю
или передаче в ЦОН
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ
Инспектор
ЦОН
СФЕ
Специалист
уполномоченного органа
СФЕ
Руководитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов,
выдача расписки,
регистрация
заявления,
направление
документов в
уполномоченный
орган
Действие № 2
Прием заявления
из ЦОН или от
потребителя,
регистрация,
направление заявления
руководству
уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного
исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления, подготовка
уведомления
Действие № 5
Подписание
уведомления
Действие № 6
Регистрация
уведомления в книге.
Оформление документов
на инвалидов для
обеспечения их
протезно-
ортопедическими
изделиями
Действие № 7
Передача уведомления в ЦОН или выдача потребителю
Действие № 8 Выдача уведомления потребителю в ЦОН
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
СФЕ
Инспектор
ЦОН
СФЕ
Специалист
уполномоченного органа
СФЕ
Руководитель
уполномоченного
органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация
заявления, направление
документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центра или от потребителя,
регистрация, направление
заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в ЦОН или выдача потребителю
Действие № 7
Выдача
мотивированного
отказа потребителю
в ЦОН
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи»
Начальнику ____________ районного
(городского) отдела занятости и
социальных программ
от инвалида ____ группы,
представителя ребенка-инвалида
(нужное подчеркнуть, заполнить)
Ф.И.О. инвалида, представителя реб/инв.
_____________________________________
_____________________________________
№ уд. лич. инвалида, представителя
_____________________________________
выдан _______________________________
дата рождения реб/инв.________________
свидетельство о рождении №___________
проживающий(ая) по адресу____________
_____________________________________
телефон______________________________
Заявление
Прошу выдать мне, моему ребенку (нужное подчеркнуть) направление на
протезно-ортопедическую помощь:
_____________________________________________________________________
Прилагаю копии следующих документов:
1. ______________________________________
2. ______________________________________
3. ______________________________________
4. ______________________________________
5. ______________________________________
«__» ______ 20__ г. ________________________________________
(подпись заявителя либо доверенного лица, подавшего заявление)
________________________________________________________
(отрывной талон)
Отрывной талон
Заявление принял(а):
________________________________________________________
(Ф.И.О., должность лица, принявшего заявление)
«__»______ 20__            г. ____________
(подпись)
Приложение 6 к регламенту
государственной услуги
«Оформление документов
на инвалидов для предоставления
им протезно-ортопедической помощи»
_________________________
(Ф.И.О)
_________________________
(адрес)
Уведомление
______________ районный (городской) отдел занятости социальных программ рассмотрев Ваше заявление о выдаче направления для предоставления протезно-ортопедической помощи сообщает, что направление выдано ______(дата)____________.
Начальник районного (городского) отдела занятости и социальных
программ ___________________________________________
(Ф.И.О.)
исп.
тел.
______________________________________________________________
_____________________
(Ф.И.О)
___________________
(адрес)
Уведомление
______________ районный (городской) отдел занятости социальных программ рассмотрев Ваше заявление о выдаче направления для предоставления протезно-ортопедической помощи сообщает, что выдача Вам направления на данную помощь отказано по причине
____________________________________________________________
_______________________________________________________
Начальник районного (городского) отдела занятости и социальных
программ ____________________________________________________
(Ф.И.О.)
исп.
тел.
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

8-72230-2-19-85
8-72230-3-34-58
40
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Таскескен ауылының бөлімшесі
Таскескен ауылы,
Нұрғазин көшесі, 9
8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Мақаншы ауылының бөлімшесі
Мақаншы ауылы,
Қабанбай көшесі, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға
құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Әкімшілік әрекеттердiң (рәсімдерің) кезектілігі мен өзара
іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
Әрекеттің №
(жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 1
ҚФБ 1
ҚФБ атауы
ХҚО инспекторы
ХҚО инспекторы
ХҚО инспекторы
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Құжаттарды уәкілетті органның маманына жіберу
Орындалу мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне 2 реттен кем емес
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
Әрекеттің №
(жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 2
ҚФБ 3
ҚФБ 2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Тапсырылған құжаттармен танысу
Құжаттардың толық болуын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тарту дайындау немесе хабарлама ресімдеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Құжаттарды басшылыққа қарар жазу үшін жолдау
Қарар жазу, уәкілетті органның маманына
жіберу
Құжаттарды басшылыққа тапсыру
Орындалу мерзімдері
15 минут
15 минут
Он жұмыс күні ішінде
Әрекеттің №
(жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 3
ҚФБ 2
ҚФБ 1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
ХҚО инспекторы
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Мемлекеттік қызмет көрсету немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдау
Хабарламаны Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресiмдеу кітабына тіркеу, тұтынушыға дәлелді бас тартуды немесе хабарламаны беру немесе ХҚО-ға тапсыру
Дәлелді бас тартуды немесе хабарламаны беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға хабарлама немесе дәледі бас тарту берілгені жөнінде қолхат немесе ХҚО-ға тапсыру
Тұтынушыға хабарлама немесе дәледі бас тарту берілгені жөнінде қолхат
Орындалу мерзімдері
15 минут
15 минут
15 минут
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 топ
ҚФБ ХҚО инспекторы
2 топ
ҚФБ Уәкілетті органның маманы
3 топ
ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру,
өтініштерді тіркеу,
құжаттарды
уәкілетті органға
жолдау
№ 2 әрекет
ХҚО-дан немесе
тұтынушыдан өтініш
қабылдау, тіркеу,
өтінішті уәкілетті
органның басшысына
жолдау
№ 3 әрекет
Орындау үшін
жауапты
орындаушыны
анықтау, қарар
жазу
№ 4 әрекет
Өтінішті қарап,
танысу, хабарлама
дайындау
№ 5 әрекет
Хабарламаға қол
қою
№ 6 әрекет
Хабарламаны Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды ресімдеу кітабына тіркеу
№ 7 әрекет
Хабарламаны ХҚО-ға тапсыру немесе тұтынушыға беру
№ 8 әрекет
Хабарламаны тұтынушыға ХҚО-ға беру
3 кесте Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 топ
ҚФБ
ХҚО инспекторы
2 топ
ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
3 топ
ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру,
өтініштерді тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтініш қабылдау, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына жолдау
№ 3 әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, қарар жазу
№ 4 әрекет
Өтінішті қарау. Дәлелді бас тарту дайындау
№ 5 әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6 әрекет
Дәлелді бас тартуды ХҚО-ға тапсыру немесе тұтынушыға беру
№ 7 әрекет
Дәлелді бас тартуды тұтынушыға ХҚО-ға беру
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға
құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететiн сұлба
«Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға құжаттарды
ресiмдеу» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5 қосымша
______________________________________
аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
бастығына ______топ мүгедегі, мүгедек
бала өкілі (керегін сызу және толтыру)
Мүгедек, мүгедек бала өкілінің Т.А.Ә.
______________________________________
Мүгедектің, өкілінің жеке басы куәлігінің
№ ____________________________________
_____________________________ берілген
мүгедек баланың туған күні ___________
тууы туралы куәлігінің № _____________
мекенжайы ____________________________
телефон ______________________________
Өтініш
Маған, менің балама (керектісінің астын сызу)
протездік-ортопедиялық көмекке жолдама беруіңізді сұраймын:
_______________________________________________________
Келесі құжаттардың көшірмелерін қоса беремін:
1.________________________________________________
2.________________________________________________
3.________________________________________________
4.________________________________________________
5.________________________________________________
«__» _________ 20__ж. ________________________________________________________
(өтініш берушінің немесе өтініш берген сенімді өкілдің қолы)
--------------------------------------------------------
(жыртылмалы талон)
Жыртылмалы талон
Өтініш қабылдады:
________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның т.а.ә., лауазымы)
«__» ________ 20__ж. ______________
(қолы)
Мүгедектерге протездiк-ортопедиялық
көмек ұсыну үшiн оларға
құжаттарды ресiмдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6 қосымша
____________________________
(Т.А.Ә.)
____________________________
(мекенжайы)
Хабарлама
________________ аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі Сіздің протездік-ортопедиялық көмекке жолдама
беру туралы өтінішіңізді қарап, жолдама ______(күні) ________
ерілгені жөнінде хабарлайды.
_______________ аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің бастығы
____________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
орын.
тел.
____________________________________________________________
___________________________
(Т.А.Ә.)
___________________________
(мекенжайы)
Хабарлама
____________ аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі Сіздің протездік-ортопедиялық көмекке жолдама
беру туралы өтінішіңізді қарап, төмендегі себептерге байланысты
аталған көмекке жолдама берілмейтіні жөнінде хабарлайды.
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
__________ аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі бастығы
_____________________________________________________________
(Т.А.Ә.)
орын.
тел.
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 20 августа 2012 года № 190
Регламент государственной услуги
«Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности, по приобретению топлива»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района (города областного значения) (далее - уполномоченный орган) перечень, адреса, которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги, а также центр обслуживания населения (далее – ЦОН) на альтернативной основе, адреса ЦОН-ов указаны в приложении 2 к настоящему регламенту. При отсутствии уполномоченного органа или ЦОН по месту жительства, потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму сельского округа.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии с пунктом 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий», стандартом государственной услуги «Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 и решений местных исполнительных органов (маслихатов).
4. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, ЦОН обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги указана в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
6. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, ЦОН, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов:
в уполномоченном органе – в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства – в течение пятнадцати рабочих дней;
в ЦОН – в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);

2012 жылғы 20 тамыздағы № 190
қаулысымен бекітілген
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк сала мамандарына
отын сатып алу бойынша әлеуметтiк көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) көрсетеді, ХҚО мекенжайлары осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шiлдедегi Заңының 18-бабы 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтiк көмек тағайындау» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес және жергiлiктi өкiлдi органдардың (маслихаттардың) шешiмдерi негiзiнде ұсынылады.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіштегі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті орган, ХҚО-ның екенжайлары мен жұмыс кестелері туралы ақпарат осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті орган, ХҚО-ның стендтерінде орналасқан, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – он жұмыс күні ішінде;
тұрғылықты жері бойынша селолық округінің әкіміне - он бес жұмыс күні ішінде;
ХҚО – он жұмыс күні ішінде көрсетіледі (мемлекеттік қызмет көрсету құжатын қабылдау және беру күні (нәтиже) мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 30 минут.
8. Основанием для отказа в представлении государственной услуги является предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче потребителем документов.
Основаниями для прекращения и (или) приостановления оказания государственной услуги является:
1) смерть потребителя;
2) выезд потребителя из сельского населенного пункта;
3) увольнение потребителя из государственной организации здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта.
Уполномоченный орган при выявлении оснований для отказа, прекращения (приостановления) оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней после получения пакета документов выдает потребителю уведомление с указанием причин отказа, прекращения (приостановления).
При оказании государственной услуги через ЦОН, уполномоченный орган при выявлении оснований для отказа, прекращения (приостановления) оказания государственной услуги в течение десяти рабочих дней после получения пакета документов направляет в ЦОН уведомление с указанием причин отказа, прекращения (приостановления) для последующей выдачи потребителю.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган, ЦОН или акиму сельского округа;
2) аким сельского округа в течение пяти рабочих дней передает заявление в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней принимает решение о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива или об отказе в назначении, о чем письменно уведомляет потребителя, в случае отказа – с указанием его причины;
4) при обращении в ЦОН потребитель подает заявление. ЦОН собирает и передает документы специалисту уполномоченного органа. Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
5) специалист уполномоченного органа проверяет принятые из ЦОН документы, фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и регистрирует документы, направляет документы руководителю уполномоченного органа для наложения резолюции и определения ответственного исполнителя;

2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін күтудің ең көп шекті уақыты (талон алғанға дейін) 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды.
8. Тұтынушының құжаттарды тапсыру кезінде толық емес және (немесе) жалған мәліметтер ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату және (немесе) тоқтата тұру үшін:
1) тұтынушының қайтыс болуы;
2) тұтынушының ауылдық елді мекеннен көшіп кетуі;
3) тұтынушының мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарынан жұмыстан шығуы негіздеме болып табылады.
Уәкілетті орган мемлекеттiк қызметтен бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) үшiн негiздеме анықталған жағдайда құжаттар пакетiн алғаннан кейiн он жұмыс күнi iшiнде тұтынушыға бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) себептерiн көрсете отырып хабарлама береді.
Мемлекеттiк қызметтi уәкілетті орган, ХҚО арқылы көрсеткен кезде уәкiлеттi орган мемлекеттiк қызметтен бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) үшiн негiздеме анықталған жағдайда құжаттар пакетiн алғаннан кейiн он жұмыс күнi iшiнде бас тарту, тоқтату (тоқтата тұру) себептерiн көрсете отырып, кейiннен тұтынушыға жiберу үшiн ХҚО хабарлама жiбередi.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚО-ға өтініш береді;
2) селолық округінің әкімі бес күн ішінде өтініш уәкілетті органға тапсырады;
3) уәкілетті орган он күн ішінде, ауылдық елді мекендерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды, ол туралы тұтынушыны жазбаша хабардар етеді, бас тартылған жағдайда – оның себептері көрсетіледі;
4) тұтынушы ХҚО-ға өтініш білдерген кезде өтініш береді. ХҚО құжаттарды жинайды және уәкілетті орган маманына тапсырады. Құжаттар пакетін ХҚО-дан уәкілетті органға жөнелту фактісі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен тіркелінеді;
5) уәкілетті орган маманы ХҚО-нан қабылданған құжаттарды тексереді, ХҚО ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органда жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) және құжаттарды тіркейді, құжаттарды бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау үшін уәкілетті орган басшысына жолдайды;

6) уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней принимает решение о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива или об отказе в назначении;
7) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
8) специалист уполномоченного органа, инспектор ЦОН выдают потребителю уведомление о назначении социальной помощи по приобретению топлива либо мотивированный отказ в предоставлении услуги.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуг
11. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются ответственному лицу уполномоченного органа адрес, телефон, которого указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН адрес, телефон, которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту, прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление;
2) копию документа, удостоверяющий личность заявителя;
3) копию свидетельства о регистрации налогоплательщика;
4) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
5) справку с места работы;
6) документ, подтверждающий наличие лицевого счета в банке второго уровня или в организациях, имеющих соответствующую лицензию на осуществление банковских операций.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалист уполномоченного органа, занимающийся приемом документов у граждан, компьютерной обработкой, подготовкой уведомлений о назначении или об отказе в назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива, подготовкой ведомостей на выплату помощи, аким сельского округа (СФЕ - 1);

6) уәкілетті орган он күн ішінде, ауылдық елді мекендерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдайды;
7) уәкілетті органнан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін қабылдау кезде ХҚО келіп түскен құжаттарды сканер штрихкодтың көмегімен белгілейді;
8) уәкілетті орган маманы, ХҚО инспекторы тұтынушыға отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау жөнінде хабарламаны немесе қағаз жөнелткіште мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап береді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет мекенжайы, телефоны осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердің» арналуы және атқаратын қызметтері, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы көрсетілген ақпарат орналастырылады.
12. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
1) өтiнiш;
2) өтiнiш берушiнiң жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
3) салық төлеушiнi тiркеу туралы куәлiктiң көшiрмесi;
4) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжатты (мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасын);
5) жұмыс орнынан анықтама;
6) екiншi деңгейдегi банкте немесе банк операцияларын жүзеге асыруға тиiстi лицензиясы бар ұйымдарда жеке шот бар екендiгiн растайтын құжат.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) азаматтардан құжаттар қабылдау, компьютерлік өңдеу, ауылдық елді мекендерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау немесе одан бас тарту туралы хабарламалар дайындау, көмек төлеуге ведомостер дайындаумен айналысатын уәкілетті орган маманы, селолық округінің әкімі (ҚФБ-1);

2) сотрудник ЦОН (СФЕ - 2);
3) начальник отдела уполномоченного органа, осуществляющий контроль, накладывающий резолюции, определяющий ответственного исполнителя и подписывающий уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива (СФЕ - 3).
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложениях 3 и 4 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложениях 5 к настоящему регламенту.
16. Форма заявления и уведомления, в котором должен быть предоставлен результат оказания государственной услуги, приведены в приложениях 6 и 7 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива»
Адреса и график работы уполномоченного органа
п/п
Наименование
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

2) ХҚО қызметкері (ҚФБ-2);
3) бақылау жүзеге асыратын, бұрыштама қоятын, жауапты орындаушыны белгілейтін және ауылдық елді мекендерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау немесе одан бас тарту туралы хабарламаларға қол қоятын уәкілетті орган бөлімінің басшысы (ҚФБ-3).
14. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара өз-қиылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 3 және 4 қосымшаларда берiлген.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 5 қосымшада берiлген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ұсынылатын өтініштің немесе мемлекеттік қызмет көрсету туралы хабарламаның нысаны осы регламентке 67 қосымшаларда берілген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк сала
мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтiк көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы (қала,
аудан, көше, үй №,
электронды пошта
мекенжайы)
Қаланың
коды және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен
қаласы, Ворошилов
көшесі, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
Отделение в с. Маканшы Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания населения» по ВКО
с. Маканшы,
ул. Кабанбая, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-1
СФЕ-3
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа, аким сельского округа
Специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявлений на оказание государственной услуги
Обработка принятых заявлений
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
4
Форма завершения
(данные, документ)
Выдача талона о принятии пакета документов
Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Назначение ответственного исполнителя
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
6
Номер следующего
действия
2
3
4
продолжение таблицы:
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Назначение социальной помощи
Контроль за назначением социальной помощи
Обработка исполненных заявлений
4
Форма завершения (данные, документ)
Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений заявителям
5
Сроки исполнения
До 10 рабочих дней со дня принятия документов от потребителя
30 минут
30 минут
6
Номер следующего
действия
5
6
7
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-4
СФЕ-1
СФЕ-4
СФЕ-3
Действие 1
Прием заявлений на оказание государственной услуги, выдача талона о принятии документов (30 минут)
Действие 2
Обработка принятых заявлений, регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции (30 минут)
Действие 3
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя. Назначение ответственного исполнителя (30 минут)
Действие 4
Назначение социальной помощи. Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи (до 10 рабочих дней со дня принятия документов от потребителя)
Действие 5
Контроль за назначением социальной помощи. Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении социальной помощи (30 минут)
Действие 6
Обработка исполненных заявлений. Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений заявителям (30 минут)
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива»
Таблица 3. Описание действий СФЕ
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Сотрудник ЦОН
Специалист уполномоченного органа
Начальник отдела уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием заявлений на оказание государственной услуги и их передача специалисту уполномоченного органа
Обработка принятых заявлений
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя
Назначение социальной помощи
4
Форма завершения
(данные, документ)
Факт принятия пакета документов из ЦОН специалист уполномоченного органа фиксирует при помощи сканера штрихкода
Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции
Назначение ответственного исполнителя
Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
До 10 рабочих дней со дня принятия документов от потребителя
продолжение таблицы:
1
№ действия
(хода, потока работ)
СФЕ-3
СФЕ- 1
СФЕ-2
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Начальник отдела уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Сотрудник ЦОН
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование
действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Контроль за назначением социальной помощи
Обработка исполненных заявлений
При помощи сканера штрихкода ЦОН фиксирует поступившие уведомления, которые в дальнейшем передаются заявителям
Формирование ведомостей на выплату социальной помощи
4
Форма завершения
(данные, документ)
Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении социальной помощи
Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений сотруднику ЦОН
Передача готового результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении или об отказе в назначении социальной помощи) заявителям
Передача ведомостей на выплату социальной помощи в АО «Казпочта»
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
Один раз в год по мере поступления средств
Таблица 4. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ-2
СФЕ-1
СФЕ-3
СФЕ-1
Действие 1
Прием заявлений на оказание государственной услуги и их передача специалисту уполномоченного органа. Факт принятия пакета документов сотрудник ЦОН фиксирует при помощи сканера штрихкода (30 минут)
Действие 2
Обработка принятых заявлений. Регистрация принятых документов и передача их руководителю для наложения резолюции (30 минут)
Действие 3
Наложение резолюции и определение ответственного исполнителя. Назначение ответственного исполнителя (30 минут)
Действие 4
Назначение социальной помощи. Подготовка уведомления о назначении или об отказе в назначении социальной помощи (до 10 рабочих дней со дня принятия документов от потребителя)
продолжение таблицы:
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ-3
СФЕ-1
СФЕ-2
Действие 5
Контроль за назначением социальной помощи. Подписание уведомлений о назначении или об отказе в назначении социальной помощи (30 минут)
Действие 6
Обработка исполненных заявлений. Регистрация исполненных заявлений и отправка уведомлений сотруднику ЦОН (30 минут)
Действие 7
При помощи сканера штрихкода ЦОН фиксирует поступившие уведомления, которые в дальнейшем передаются заявителям. Передача готового результата оказания государственной услуги (уведомление о назначении или об отказе в назначении социальной помощи) сотруднику ЦОН (30 минут)
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 6
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива»
Руководителю уполномоченного органа
по назначению социальной помощи
по приобретению топлива
от ________________________________
проживающего по адресу,
___________________________________
документ, удостоверяющий личность,
___________________________________
РНН _______________________________
№ лицевого счета __________________
наименование банка ________________
___________________________________
Заявление
Прошу назначить социальную помощь на приобретение топлива
специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности.
К заявлению прилагаю следующие документы:
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Дата_____________            Подпись_________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(линия отреза)
Заявление гр. ________________ с прилагаемыми документами
в количестве ____ штук принято «__» _______ 20__г.
Дата предоставления или отказа в предоставлении государственной
услуги «__» __________ 20__г.
____________________________________________________________
подпись (должность, Ф.И.О. лица, принявшего документы)
Приложение 7
к регламенту оказания
государственной услуги
«Назначение социальной помощи
специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива»
____________________________
____________________________
Уважаемый (ая) _____________________
Ваше обращение по вопросу оказания социальной помощи на приобретение топлива внимательно рассмотрено.
В соответствии с решением районного (городского областного значения) маслихата от ____________ «О бюджете района (города областного значения) на ____ год» Вам оказана материальная помощь на приобретение топлива в размере _____ тенге. Денежные средства будут доставлены на дом АО «Казпочта», в случае отсутствия дома деньги будут перечислены на расчетный счет.
Начальник отдела занятости
и социальных программ                       _________________
(Ф.И.О.)
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Мақаншы ауылының бөлімшесі
Мақаншы ауылы,
Қабанбай көшесі, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк сала
мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтiк көмек тағайындау» мемлекеттік
қызмет регламентіне
3 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1.
Әрекеттің №
(жұмыстың барысы,
ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 1
ҚФБ 3
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы, селолық округінің әкімі
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
3.
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау
Қабылданған өтініштерді өңдеу
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Құжаттар пакетін қабылдау туралы талон беру
Қабылданған құжаттарды тіркеу және оны бұрыштама қою үшін басшыға тапсыру
Жауапты орындаушыны тағайындау
5.
Орындалу мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
2
3
4
кестенің жалғасы:
1.
Әрекеттің №
(жұмыстың барысы,
ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 3
ҚФБ 1
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
3.
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Әлеуметтік көмек тағайындау
Әлеуметтік көмек тағайындауды бақылау
Орындалған өтініштерді өңдеу
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Әлеуметтік көмек тағайындау немесе одан бас тарту туралы хабарлама дайындау
Әлеуметтік көмек тағайындау немесе одан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
Орындалған өтініштерді тіркеу және өтініш берушіге хабарлама жіберу
5.
Орындалу мерзімдері
Тұтынушыдан құжаттарды қабылдаған күннен 10 жұмыс күніне дейін
30 минут
30 минут
6
Келесі іс-әрекет нөмірі
5
6
7
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
1 ҚФБ
3 ҚФБ
4 ҚФБ
1 ҚФБ
4 ҚФБ
3 ҚФБ
1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау, құжаттар қабылдағаны туралы талон беру (30 минут)
2 әрекет
Қабылданған өтініштерді өңдеу, қабылданған құжаттарды тіркеу және оны бұрыштама қою үшін басшыға тапсыру (30 минут)
3 әрекет
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны белгілеу. Жауапты орындаушыны тағайындау (30 минут)
4 әрекет
Әлеуметтік көмек тағайындау. Әлеуметтік көмек тағайындау немесе одан бас тарту туралы хабарлама дайындау (тұтынушыдан құжаттарды қабылдаған күннен 10 жұмыс күніне дейін)
5 әрекет
Әлеуметтік көмек тағайындауды бақылау. Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою (30 минут)
6 әрекет
Орындалған өтініштерді өңдеу. Орындалған өтініштерді тіркеу және өтініш берушілерге хабарламалар жіберу (30 минут)
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк сала
мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтiк көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
3 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Әрекеттің №
(жұмыстың
барысы,
ағыны)
ҚФБ 2
ҚФБ 1
ҚФБ 3
ҚФБ 1
2
ҚФБ атауы
ХҚО қызметкері
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бөлімінің бастығы
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оларды ММ маманына тапсыру
Қабылданған өтініштерді өңдеу
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау
Әлеуметтік көмек тағайындау
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
ММ маманы ХҚО-дан келіп түскен құжаттар пакетін қабылдап алу фактісін сканер штрихкодтың көмегімен белгілейді
Қабылданған құжаттарды тіркеу және оны бұрыштама қою үшін басшыға тапсыру
Жауапты орындаушыны тағайындау
Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау
5
Орындалу мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
Тұтынушыдан құжаттарды қабылдаған күннен 10 жұмыс күніне дейін
кестенің жалғасы:
1
Әрекеттің №
(жұмыстың
барысы,
ағыны)
ҚФБ 3
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның бөлімінің бастығы
Уәкілетті органның маманы
ХҚО қызметкері
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Әлеуметтік көмек тағайындауды бақылау
Орындалған өтініштерді өңдеу
ХҚО келіп түскен хабарламаларды сканер штрихкодтың көмегімен белгілейді, олар әрі қарай өтініш иелеріне тапсырылады
Әлеуметтік көмекті төлеуге ведомостерді қалыптастыру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат)
Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою
Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды ХҚО-ның қызметкеріне жіберу
Мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін (әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындау-дан бас тарту туралы хабарлама) өтініш берушілерге тапсыру
Әлеуметтік көмекті төлеуге ведомостерді «Қазпошта» АҚ тапсыру
5
Орындалу мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
Қаржы түсуіне байланысты жылына бір рет
4 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 2
ҚФБ 1
ҚФБ 3
ҚФБ 1
1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініштерді қабылдау және оларды Уәкілетті органның маманына тапсыру. Құжаттар пакетін қабылдап алу фактісін ХҚО қызметкері сканер штрихкодтың көмегімен белгілейді (30 минут)
2 әрекет
Қабылданған өтініштерді өңдеу. Қабылданған құжаттарды тіркеу және оларды бұрыштама қою үшін басшыға тапсыру (30 минут)
3 әрекет
Бұрыштама қою және жауапты орындаушыны анықтау. Жауапты орындаушыны тағайындау (30 минут)
4 әрекет
Әлеуметтік көмек тағайындау. Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама дайындау (тұтынушыдан құжаттарды қабылдаған күннен 10 жұмыс күніне дейін)
кестенің жалғасы:
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ҚФБ 3
ҚФБ 1
ҚФБ 2
5 әрекет
Әлеуметтік көмек тағайындауды бақылау. Әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарламаларға қол қою (30 минут)
6 әрекет
Орындалған өтініштерді өңдеу. Орындалған өтініштерді тіркеу және хабарламаларды ХҚО-ның қызметкеріне жіберу (30 минут)
7 әрекет
Сканер штрихкодтың көмегімен ХҚО түскен хабарламаларды белгілейді, олар бұдан әрі өтініш иелеріне тапсырылады. Мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін (әлеуметтік көмекті тағайындау туралы немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама) ХҚО-ның қызметкеріне тапсыру (30 минут)
«Ауылдық елді мекендерде тұратын
әлеуметтік сала мамандарына отын
сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау»
мемлекеттік қызметі регламентіне
5 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететiн сұлба
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк
сала мамандарына отын сатып алу
бойынша әлеуметтiк көмек
тағайындау» мемлекеттік қызмет
регламентіне 6 қосымша
Отын сатып алу бойынша әлеуметтік
көмек тағайындау жөнiндегi ММ басшысы
________________________________
________________________________
мекенжайы бойынша тұратын
________________________________
________________________________
жеке басын куәландыратын құжат
СТН ____________________________
жеке шоты № ____________________
банктiң атауы __________________
Өтiнiш
Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк сала мамандарына отын сатып
алу бойынша әлеуметтiк көмек тағайындауды сұраймын.
Өтiнiшке мынадай құжаттарды қоса берiп отырмын:
____________________________________________________________
____________________________________________________________
Күнi ____________                 Қолы ___________
-------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Азамат _____________ өтiнiшi қоса берiлген құжаттарымен
«__» ________ 200__жылы __ данада қабылданды.
Мемлекеттік қызмет ұсыну немесе ұсынудан бас тарту күні.
«__»____________200__жылы.
_____________________________________________________________
қолы (құжаттарды қабылдаған адамның лауазымы, Т.А.Ә.)
«Ауылдық жерде тұратын әлеуметтiк сала
мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтiк көмек тағайындау»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7 қосымша
_____________________
_____________________
Құрметті _______________________
Сіздің отын сатып алуға әлеуметтік көмек көрсету мәселесі жөніндегі өтінішіңіз мұқият қаралды.
«Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) _______ жылға арналған бюджеті туралы» аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) мәслихатының ________ шешіміне сәйкес Сізге отын сатып алуға _______ теңге мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсетілді. Ақшалай қаражаттар «Қазпошта» АҚ арқылы үйіңізге жеткізілетін болады, үйде болмаған жағдайда ақша есеп-шотқа аударылады.
Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімінің бастығы __________________________
(Т.А.Ә)
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 20 августа 2012 года № 190
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание
в государственных и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района (города областного значения) (далее - уполномоченный орган) перечень, адреса, которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги, а также центр обслуживания населения (далее – ЦОН) на альтернативной основе, адреса ЦОН-ов указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 24 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, ЦОН обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги указана в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
6. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, ЦОН, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.

2012 жылғы 20 тамыздағы № 190
қаулысымен бекітілген
«Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін
мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) көрсетеді, ХҚО мекенжайлары осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 24-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабының 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағы, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұтынушыға мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызмет көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге арналған құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіштегі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның, ХҚО-ның мекенжайлары мен жұмыс кестелері туралы ақпарат осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті органның, ХҚО-ның стендтерінде орналасқан, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.

7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента:
в уполномоченном органе – в течение семнадцати рабочих дней;
в ЦОН – в течение семнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОН.
8. Перечень оснований для отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеются.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или ЦОН.
При обращении потребителя государственной услуги в ЦОН, инспектор ЦОН принимает заявление и необходимые документы, указанные в пункте 14 настоящего регламента, от потребителя, и принятые документы направляет в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги.
При обращении потребителя в уполномоченный орган специалист уполномоченного органа принимает заявление и необходимые документы, указанные в пункте 14 настоящего регламента, фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы), регистрирует заявление в журнале входящей корреспонденции и передает социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах;
2) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах и передает специалисту уполномоченного органа;

7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының осы регламенттің 12 тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – он жеті жұмыс күні ішінде;
ХҚО – он жеті жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету құжатын қабылдау және беру күні (нәтиже) мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, ХҚО-да 30 минуттан аспайды.
8. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер тізбесі:
1) тұтынушыда әлеуметтік қызмет көрсетуге медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы;
2) аталған мемлекеттік қызметті ұсыну үшін талап етілетін құжаттардың бірінің болмауы;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынғанда.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚО-ға өтініш береді.
Мемлекеттік қызметті тұтынушының ХҚО-ға өтініш білдірген жағдайында ХҚО инспекторы өтініш пен осы регламенттің 12 тармағында белгіленген қажетті құжаттарды қабылдайды және қабылданған құжаттарды уәкілетті органға жолдайды.
Құжаттар пакетін ХҚО-дан уәкілетті органға жөнелту фактісі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен тіркелінеді.
Тұтынушының уәкілетті органға өтініш білдірген жағдайда уәкілетті органның маманы осы регламенттің 14 тармағында белгіленген қажетті құжаттарды қабылдайды, ХҚО ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органның жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), өтінішті кіріс хат-хабар журналында тіркейді және арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және анықтау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге тапсырады;
2) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және анықтау жөніндегі әлеуметтік қызметкер арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік жөнінде қорытынды шығарады және уәкілетті органның маманына тапсырады;

3) специалист уполномоченного органа, полученный пакет документов регистрирует в журнале входящей корреспонденции и передает на рассмотрение начальнику уполномоченного органа;
4) начальник уполномоченного органа передает специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа направляет пакет документов в комиссию по направлению граждан в медико-социальное учреждение для принятия решения о направлении на социальное обслуживание в медико-социальное учреждение либо об отказе;
6) комиссия по направлению граждан в медико-социальное учреждение рассматривает поступивший пакет документов и принимает решение о направлении на социальное обслуживание в медико-социальное учреждение либо об отказе;
7) специалист уполномоченного органа направляет потребителю уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе;
8) при обращении потребителя в ЦОН, специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН, при этом фиксируя в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченного органа собственной информационной системы).
ЦОН выдает потребителю уведомление об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных и негосударственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются специалисту уполномоченного органа адрес, телефон, которого указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН адрес, телефон, которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту, прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.

3) уәкілетті органның маманы келіп түскен құжаттар пакетін кіріс хат–хабар журналына тіркейді және уәкілетті органның бастығына қарап танысуға тапсырады;
4) уәкілетті органның бастығы уәкілетті органның маманына тапсырады;
5) уәкілетті органның маманы азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссияға медициналық-әлеуметтік мекемеде әлеуметтік қызмет алуға жіберу немесе бас тарту туралы шешім қабылдау үшін құжаттар пакетін жібереді;
6) азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемелерге жолдау жөніндегі комиссия келіп түскен құжаттар пакетімен қарап танысады және медициналық-әлеуметтік мекемеде әлеуметтік қызмет алуға жіберу немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды;
7) уәкілетті органның маманы тұтынушыға мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіште жауап жолдайды;
8) тұтынушы ХҚО-ға өтініш білдірген жағдайда уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО-ға жолдайды, бұл ретте ХҚО-ның ақпараттық жүйесінде (уәкілетті органның жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгілейді.
ХҚО тұтынушыға мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіште жауап береді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет мекенжайы, телефоны осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердің» арналуы және атқаратын қызметтері, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы көрсетілген ақпарат орналастырылады.

12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц – письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) установленной формы или ходатайство медицинской организации;
2) свидетельство о рождении ребенка или удостоверение личности потребителя с наличием индивидуального идентификационного номера (ИИН);
3) при отсутствии ИИН дополнительно предоставляются свидетельство о присвоении регистрационного номера налогоплательщика (потребителя) и социального индивидуального кода потребителя;
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту установленной формы;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (ИПРИ) (для престарелых не требуется);
7) для лиц старше 18 лет - решение суда о признании лица недееспособным (при наличии);
8) для лиц пенсионного возраста - пенсионное удостоверение;
9) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним - удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы предоставляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) инспектор ЦОН (СФЕ - 1);
2) специалист уполномоченного органа (СФЕ - 2);
3) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах (СФЕ - 3);
4) комиссия по направлению граждан в медико-социальное учреждение (СФЕ - 4);
5) начальник уполномоченного органа (СФЕ - 5).
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
16. Форма заявления, шаблонов бланков, уведомления об оформлении документов на социальное обслуживание в государственных медико-социальных учреждениях (организациях), предоставляющих услуги за счет государственных бюджетных средств, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведены в приложениях 567 к настоящему регламенту.

12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтiнiшi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған және әрекетке қабiлетсiз адамдарға – заңды өкiлiнiң (баланың ата-анасының бiреуiнiң, қамқоршысының, қорғаншының) жазбаша өтiнiшi немесе белгiленген нысандағы медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың туу туралы куәлiгi немесе тұтынушының жеке сәйкестендiру нөмiрi бар (ЖСН) жеке куәлiгi;
3) ЖСН болмаған жағдайда салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрiн беру және тұтынушының әлеуметтiк жеке коды туралы куәлiгi қосымша ұсынылады;
4) мүгедектiгi туралы анықтаманың көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
5) белгiленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан (МОЖБ) үзiндiнiң көшiрмесi (қарттар үшiн талап етiлмейдi);
7) жасы он сегiзден асқан адамдарға – еңбекке қабiлетсiздiгiн тану туралы сот шешiмi (болған жағдайда);
8) зейнеткер жастағы адамдар үшiн – зейнеткер куәлiгi;
9) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi және соларға теңестiрiлген адамдар үшiн Ұлы Отан соғысының мүгедегi, қатысушысы және соларға теңестiрiлген адамдардың мәртебесiн растайтын куәлiк.
Құжаттардың түпнұсқалары және салыстырып тексеру үшін көшірмелері ұсынылады, содан кейін тұтынушыға құжаттардың түпнұсқалары кері қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) ХҚО инспекторы (ҚФБ - 1);
2) уәкілетті органның маманы (ҚФБ - 2);
3) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және анықтау жөніндегі әлеуметтік қызметкер (ҚФБ - 3);
4) азаматтарды медициналық-әлеуметтік мекемеге жолдау жөніндегі комиссия (ҚФБ - 4);
5) уәкілетті органның бастығы (ҚФБ - 5).
14. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 4 қосымшада берiлген.
16. Бюджет қаражаты есебінен қызметтер көрсететін мемлекеттік және мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеуге өтініш нысаны, бланкілер үлгілері, хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап осы регламентке 567 қосымшаларда берілген.

8-72230-3-34-58
40
Отделение в с. Таскескен Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания населения» по ВКО
с. Таскескен,
ул. Нургазина, 9
8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
Отделение в с. Маканшы Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания населения» по ВКО
с. Маканшы,
ул. Кабанбая, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных
и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1.
№ действия, (хода, потока работы)
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-3
2.
Наименование СФЕ
Инспектор ЦОН
Специалист уполномоченного органа
Социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах
3.
Наименование действия (процесса, процедуры операции) их описание
Прием документов
Прием и регистрация документов
Определение потребности в специальных социальных услугах
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача в уполномоченный орган, выдача потребителю расписки о приеме документов
Передача документов социальному работнику по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах
Выносит заключение о потребности в специальных социальных услугах, передача заключения и документов специалисту уполномоченного органа
5.
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
2 рабочих дня
6.
Наименование действия (процесса, процедуры операции) их описание
Прием от социального работника по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах заключения и документов
7.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов в отдел для принятия решения
8.
Сроки исполнения
30 минут
Выдача потребителю уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Направление потребителю уведомления об оформлении документов на социальное обслуживание в МСУ, либо мотивированный ответ об отказе, при обращении потребителя государственной услуги в ЦОН, направление результата оказания государственной услуги в ЦОН
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работы)
1.
№ действия, (хода, потока работы)
СФЕ-2
СФЕ-5
СФЕ-2
СФЕ-4
2.
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Комиссия по направлению граждан в МСУ
3.
Наименование действия (процесса, процедуры операции) их описание
Прием документов, регистрация
Рассмотрение документов
Подготовка документов на рассмотрение комиссии по направлению граждан в МСУ
Рассмотрение документов
4.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача на рассмотрение начальнику уполномоченного органа
Направление на исполнение специалисту уполномоченного органа
Передача документов на рассмотрение комиссии по направлению граждан в МСУ
Принятие решения о направлении в МСУ либо об отказе
5.
Сроки исполнения
30 минут
15 минут
30 минут
30 минут
6.
Наименование действия (процесса, процедуры операции) их описание
Подписание уведомления уполномоченного органа о решении комиссии по направлению граждан в МСУ
Подготовка уведомления уполномоченного органа о решении комиссии по направлению граждан в МСУ
7.
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача уведомления специалисту уполномоченного органа
Передача начальнику уполномоченного органа уведомления для подписания
8.
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
Сроки исполнения
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных
и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных
и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Документ, удостоверяющий личность № ______ выдан __ ________ года
Место прописки _____________________________________________
Место проживания ___________________________________________
Место рождения _____________________________________________
Дата рождения « ___» _________ _____ год
Вид и размер пособия _______________________________________
Категория инвалидности _____________________________________
Наличие родственников (законных представителей) ____________
____________________________________________________________
(родственные отношения, возраст, социальный статус, адрес проживания,
контактный телефон)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу принять _____________________________________________
(Ф.И.О. получателя услуг)
на круглосуточное постоянное/временное (нужное подчеркнуть) проживание в
______________________________________ медико-социальное учреждение,
так как нуждаюсь (нуждается) в оказании специальных социальных услуг
в условиях стационара.
Прилагаю следующие документы:

8-72230-3-34-58
40
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Таскескен ауылының бөлімшесі
Таскескен ауылы,
Нұрғазин көшесі, 9
8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Мақаншы ауылының бөлімшесі
Мақаншы ауылы,
Қабанбай көшесі, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
«Мемлекеттік бюджет қаражаты
есебінен қызметтер көрсететін
мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
Әкімшілік әрекеттердiң (рәсімдерің) кезектілігі мен өзара
іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1.
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 3
2.
ҚФБ атауы
ХҚО инспекторы
Уәкілетті органның маманы
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер
3.
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Құжаттарды қабылдау
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті анықтау
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Уәкілетті органға жіберу, тұтынушыға мемлекеттік қызметті, тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беру
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерге құжаттарды беру
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілік туралы қорытынды шығару
5.
Орындалу мерзімдері
15 минут
15 минут
2 жұмыс күні
6.
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау мен айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкерден құжаттарды қабылдау
7.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Шешім қабылдау үшін құжаттарды беру
8.
Орындалу мерзімдері
30 минут
Тұтынушыға хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап жіберу
Тұтынушыға МӘМ-де әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды рәсімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызметті тұтынушының ХҚО-ға жүгінген жағдайында дәлелді бас тарту туралы жауап, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО-ға жолдау
Орындалу мерзімдері
30 минут
30 минут
кестенің жалғасы:
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1.
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 2
ҚФБ 5
ҚФБ 2
ҚФБ 4
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
МӘМ-ге азаматтарды жіберу жөніндегі комиссия
3.
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Құжаттарды қабылдап, тіркеу
Құжаттарды қарау
МӘМ-ге азаматтарға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжаттарды дайындау
Құжаттарды қарастыру
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Уәкілетті органның бастығының қарауына беру
Уәкілетті
органның
маманының атқаруына жіберу
МӘМ-ге азаматтарға жолдама беру жөніндегі комиссия қарауына құжаттарды беру
МӘМ-ге жолдама беру немесе бас тарту туралы шешім қабылдау
5.
Орындалу мерзімдері
30 минут
15 минут
30 минут
30 минут
6.
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Уәкілетті органға МӘМ-ге жолдама беру жөніндегі комиссияның шешімі жөніндегі хабарламаға қол қою
Уәкілетті органға МӘМ-ге жолдама беру жөніндегі комиссияның шешімі жөніндегі хабарлама дайындау
7.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Хабарламаны уәкілетті органның маманына беру
Уәкілетті органның бастығына қол қоюға жіберу
8.
Орындалу мерзімдері
30 минут
30 минут
Орындалу мерзімдері
«Мемлекеттік бюджет қаражаты
есебінен қызметтер көрсететін
мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты
көрсететiн сұлба
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен
қызметтер көрсететін мемлекеттік және
мемлекеттік емес медициналық-әлеуметтік
мекемелерде (ұйымдарда) әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
Жеке басын куәландыратын құжаттың № ___, _________ жылы берілді
Тіркелген жері ________________________________________________
Тұратын жері __________________________________________________
Туған жері ____________________________________________________
Туған күні «__» _________ _____ жыл
Жәрдемақының түрі мен мөлшері _________________________________
Мүгедектік санаты _____________________________________________
Туыстары (заңды өкілдері) _____________________________________
_______________________________________________________________
(туыстық қатынасы, жасы, әлеуметтік мәртебесі, тұратын мекенжайы, байланыс тел.)
ӨТІНІШ
_______________________________________________________________
(қызмет алушының Т.А.Ә.)
стационарлық жағдайда арнаулы әлеуметтік қызмет көрсетуге мұқтаж
болғандықтан ______________________________________ медициналық –
әлеуметтік мекемеге тәулік бойы тұрақты/уақытша (керегін сызу)
тұруға қабылдауды сұраймын.
Келесі құжаттар қоса беріп отырмын:

1) ____________________ 2) _______________________
3) ____________________ 4) _______________________
5) ____________________ 6) _______________________
7) ____________________ 8) _______________________
9) ____________________ 10) ______________________
С условиями приема, содержания, перевода, выписки из
медико-социального учреждения и правилами внутреннего распорядка
ознакомлен(а).
«__» _______ 20__года       _____________________________
(Ф.И.О. и подпись заявителя)
Документы принял ________________________________________
(должность, Ф.И.О., подпись)
«___» _______ 20__ года
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных
и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
МЕДИЦИНСКАЯ КАРТА
___________________________________________________
(наименование медицинской организации)
Ф.И.О. __________________________________________________
Дата рождения « ___» ______ ______ года
Домашний адрес __________________________________________
Краткий анамнез (сведения о перенесенных заболеваниях;
непереносимости лекарственных препаратов, пищевых продуктов
и так далее):
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Медицинский осмотр (с указанием основного и сопутствующего
диагноза, наличия осложнений):
хирург ___________________________________________________
невропатолог _____________________________________________
психиатр__________________________________________________
окулист___________________________________________________
отоларинголог ____________________________________________
дерматовенеролог__________________________________________
фтизиатр _________________________________________________
терапевт/педиатр _________________________________________
заключение об эпидемиологическом окружении: ______________
__________________________________________________________
По показаниям:
стоматолог _______________________________________________
эндокринолог _____________________________________________
кардиолог ________________________________________________
ортопед __________________________________________________
нарколог _________________________________________________
онколог __________________________________________________
гинеколог_________________________________________________
Результаты лабораторных исследований:
общий анализ крови _______________________________________
дата, результат
общий анализ мочи ________________________________________
дата, результат
паразитологическое исследование фекалий на яйца
гельминтов _______________________________________________
дата, результат
бактериологическое исследование фекалий на кишечную
палочку __________________________________________________
дата, результат
Заключение председателя врачебно-консультативной комиссии:
__________________________________________________________
(имеются ли медицинские противопоказания
__________________________________________________________
для пребывания в организации стационарного типа)
М.П.
Руководитель медицинской организации: ____________________
(Ф.И.О., подпись)
«__» _________ 20__ года
Приложение 7
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание в государственных
и негосударственных медико-социальных
учреждениях (организациях),
предоставляющих услуги за счет
государственных бюджетных средств»
Кому___________________
Адрес__________________
Уведомление
Рассмотрев Ваше заявление на оформление документов на
социальное обслуживание в медико-социальном учреждении сообщаем:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись руководителя ___________
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

1) ____________________ 2) ________________________
3) ____________________ 4) ________________________
5) ____________________ 6) ________________________
7) ____________________ 8) ________________________
9) ____________________ 10) _______________________
Медициналық – әлеуметтік мекемеге қабылдау, күтіп ұстау, одан
ауыстыру және шығу шарттарымен және ішкі тәртіп ережесімен таныстым.
20__ жылғы «__» ______ ________________________________
(Өтініш иесінің Т.А.Ә. және қолы)
Құжатты қабылдаған ____________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы, қолы)
20___ жылғы «__» ________
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты
есебінен қызметтер көрсететін
мемлекеттік және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6 қосымша
МЕДИЦИНАЛЫҚ КАРТА
____________________________________
(медициналық ұйымның атауы)
Т.А.Ә. _________________________________________________
Туған күні «__» _________ ____ жыл
Үйінің мекенжайы _______________________________________
Қысқаша анамнез (бұрын ауырған аурулары жөнінде, дәрілік
препараттарды, азық-түлікті көтере алмаушылық және тағы басқа:
________________________________________________________
________________________________________________________
Медициналық қарап тексеру: (негізгі және ілеспе
диагнозды, асқынулар болғанын көрсету қажет:
хирург _________________________________________________
невропатолог ___________________________________________
психиатр _______________________________________________
окулист ________________________________________________
отоларинголог __________________________________________
дерматовенеролог _______________________________________
фтизиатр _______________________________________________
терапевт/педиатр _______________________________________
________________________________________________________
эпидемиологиялық ортасы туралы қорытынды: ______________
________________________________________________________
Көрсеткіштер бойынша:
стоматолог _____________________________________________
эндокринолог ___________________________________________
кардиолог ______________________________________________
ортопед ________________________________________________
нарколог _______________________________________________
онколог ________________________________________________
гинеколог ______________________________________________
Зертханалық зерттеулердің нәтижелері:
қанның жалпы талдауы ___________________________________
(күні, нәтижесі)
зәрдің жалпы талдауы ___________________________________
(күні, нәтижесі)
нәжіс жұғындарын гельминттер жұмыртқасына паразитологиялық
зерттеу ________________________________________________
(күні, нәтижесі)
нәжіс жұғындарын ішек таяқшасына бактериологиялық
зерттеу ________________________________________________
(күні, нәтижесі)
Дәрігерлік-консультативтік комиссия төрағасының
қорытындысы: ___________________________________________
________________________________________________________
(стационарлық үлгідегі ұйымда болуға медициналық қарсы көрсетілімдердің бар ма)
М.О.
Медициналық ұйымының басшысы: _____________________
(Т.А.Ә., қолы)
20__ жылғы «__» ____________
«Мемлекеттiк бюджет қаражаты есебінен
қызметтер көрсететін мемлекеттік
және мемлекеттік емес
медициналық-әлеуметтік мекемелерде
(ұйымдарда) әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7 қосымша
Кімге ___________________________
Мекенжайы _______________________
Хабарлама
Сіздің медициналық-әлеуметтік мекемеде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу жөніндегі өтінішіңізді қарап,
келесіні хабарлаймыз: _____________________________________
___________________________________________________________
___________________________________________________________
Басшының қолы _________________
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 20 августа 2012 года № 190
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на социальное обслуживание на дому
для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов
и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района (города областного значения) (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса, которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги, а также центр обслуживания населения (далее – ЦОН) на альтернативной основе, адреса ЦОН-ов указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 23 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», подпункта 3) пункта 1 статьи 11, подпункта 1) пункта 1 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года «О специальных социальных услугах», пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2009 года № 330 «Об утверждении перечня гарантированного объема специальных социальных услуг», стандарта государственной услуги «Оформление документов на социальное обслуживание на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказания государственной услуги, которую получит потребитель, является уведомление об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому для одиноких, одиноко проживающих престарелых, инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся в постороннем уходе и помощи, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
2. Требования оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, ЦОН обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги указана в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
6. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, ЦОН, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.

2012 жылғы 20 тамыздағы № 190
қаулысымен бекітілген
«Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне
және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде
әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) көрсетеді, ХҚО мекенжайлары осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектерді әлеуметтік қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуірдегі Заңының 23-бабы 1-тармағының, «Арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 29 желтоқсандағы Заңының 11-бабының 1-тармағы 3) тармақшасының, 13-бабының 1-тармағы 1) тармақшасының, «Арнаулы әлеуметтiк қызметтердiң кепiлдiк берiлген көлемiнiң тiзбесiн бекiту туралы» Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2009 жылғы 14 наурыздағы № 330 қаулысының 1-тармағының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға, бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне мұқтаж мүгедектерге және мүгедек балаларға үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіштегі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның, ХҚО-ның мекенжайлары мен жұмыс кестелері туралы ақпарат осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті органның, ХҚО-ның стендтерінде орналасқан, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.

7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента:
в уполномоченный орган - в течение четырнадцати рабочих дней;
в ЦОН - в течение четырнадцати рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не может превышать 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, не может превышать 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОН.
8. Перечень оснований для отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на социальное обслуживание на дому;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги;
3) предоставление заведомо ложной документации.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги: с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или ЦОН;
2) ЦОН проводит регистрацию заявления и передает в уполномоченный орган;
3) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов из ЦОН или от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган;
4) ЦОН выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются специалисту уполномоченного органа адреса, телефоны, которого указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН адреса, телефоны, которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту, прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының осы регламенттің 12 тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органға – он төрт жұмыс күні ішінде;
ХҚО – он төрт жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету құжатын қабылдау және беру күні (нәтиже) мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органға 15 минуттан, ХҚО-да 30 минуттан аспайды.
8. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер тізбесі:
1) тұтынушыда оларға үйде қызмет көрсетуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы;
2) осы мемлекеттік қызметті ұсыну үшін талап етілетін құжаттардың бірінің болмауы;
3) көрінеужалған құжаттама беру.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚО-ға өтініш береді;
2) ХҚО өтінішті тіркеу жүргізеді және уәкілетті органға тапсырады;
3) уәкілетті орган өтінішті тіркеуді жүргізеді, ХҚО-дан немесе тұтынушыдан келіп түскен өтінішті қарап танысуды жүзеге асырады, дәлелді бас тарту туралы хабарлама немесе жауап ресімдейді, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО жолдайды немесе уәкілетті органға өтініш білдірген жағдайда тұтынушыға табыс етеді;
4) ХҚО тұтынушыға хабарлама немесе дәлелді бас тарту береді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті органның маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет мекенжайы, телефоны осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердің» арналуы және атқаратын қызметтері, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы көрсетілген ақпарат орналастырылады.

12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) письменное заявление потребителя, а для несовершеннолетних и недееспособных лиц - письменное заявление законного представителя (один из родителей, опекун, попечитель) или ходатайство медицинской организации по установленной форме;
2) копию свидетельства о рождении ребенка или удостоверение личности;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (адресная справка либо справка акимов сельских округов);
4) копию справки об инвалидности (для престарелых не требуется);
5) медицинскую карту по установленной форме;
6) копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида (для престарелых не требуется);
7) для лиц пенсионного возраста - пенсионное удостоверение;
8) для участников и инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним - удостоверение, подтверждающее статус инвалида, участника Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов подлежат возврату.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) социальный работник (СФЕ - 1);
2) заведующий отделением социальной помощи на дому (СФЕ - 2);
3) директор ЦОН (СФЕ - 3);
4) специалист уполномоченного органа (СФЕ - 4).
14. Табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
16. Форма заявления, договоров в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания государственной услуги, указаны в приложении 5 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственную услугу
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому
для одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся постороннем уходе и помощи»
Адреса и график работы уполномоченных органов
Наименование
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,

12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) тұтынушының жазбаша өтiнiші, ал кәмелеттік жасқа толмаған және қабілетісіз адамдарға – заңды өкілінің жазбаша өтініші (ата-анасының біреуі, қамқоршы, қорғаншы) не белгіленген нысан бойынша медициналық ұйымның қолдаухаты;
2) баланың тууы туралы куәлігінің көшірмесі немесе жеке куәлігі;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелуін растайтын құжат (атаулы анықтама не ауылдық округтер әкімдерінің анықтамасы);
4) мүгедектігі туралы анықтаманың көшірмесі (қарттар үшін талап етілмейді);
5) белгіленген нысан бойынша медициналық карта;
6) мүгедектігі оңалтудың жеке бағдарламасынан үзінді көшірмесін (қарттар үшін талап етілмейді);
7) зейнеткер жастағы тұлғалар үшін – зейнеткер куәлігі;
8) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерін және соларға теңестірілген адамдар үшін – Ұлы Отан соғысының қатысушысы, мүгедегі және оларға теңестірілген тұлғалар мәртебесін растайтын куәлік.
Құжаттардың түпнұсқалары және салыстырып тексеру үшін көшірмелері ұсынылады, содан кейін тұтынушыға құжаттардың түпнұсқалары кері қайтарылады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) әлеуметтік қызметкер (ҚФБ-1);
2) үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімінің меңгерушісі (ҚФБ-2);
3) ХҚО директоры (ҚФБ-3);
4) уәкілетті органның маманы (ҚФБ-4).
14. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара өз-қиылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 4 қосымшада берiлген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі ұсынылатын өтініштің, келісім-шарттың нысаны осы регламентке 5 қосымшада берілген.
4. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті
органдардың
атаулары
Уәкілетті органдардың
орналасқан заңды
мекенжайы (қала,
аудан, көше, үй №,
электронды пошта
мекенжайы)
Қаланың
коды және
телефон
нөмірі
Жұмыс
кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен
қаласы, Ворошилов

8-72239-4-20-23
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление документов на
социальное обслуживание на дому
для одиноких, одиноко проживающих
престарелых, инвалидов и детей-инвалидов,
нуждающихся постороннем уходе и помощи»
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
СФЕ 2
СФЕ 1
СФЕ 3
Социальный работник
Заведующий отделением социальной помощи на дому
Социальный работник
Директор ЦОН
3
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Консультация, составление акта обследования материально-бытовых условий с выходом по месту жительства заявителя
Прием заявления и документов по перечню
Формирование макета дела, подписание договора на обслуживание
Прием документов для предоставления государственной услуги и передача их в уполномоченный орган
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача документов заведующему отделением социальной помощи на дому
Регистрация заявления в журнале входящей регистрации лиц, поступающих на надомное обслуживание
Начало действия договора
Выдача уведомления об оформлении документов на оказание социального обслуживания на дому либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе
5
Сроки исполнения
60 минут
15 минут
30 минут
30 минут
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся
постороннем уходе и помощи»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Оформление документов на социальное
обслуживание на дому для одиноких,
одиноко проживающих престарелых,
инвалидов и детей-инвалидов, нуждающихся
постороннем уходе и помощи»
Т.А.Ә/Ф.И.О. ______________________________________________
Туған жылы/Дата рождения __________________________________
Тұратын мекенжайы/Адрес проживания ________________________
Телефон нөмірі/Номер телефона _____________________________
Мүгедектік санаты/Категория инвалидности __________________
Тұрғын үй жағдайлары/Жилищные условия _____________________
Туысқандарының болуы/Наличие родственников ________________
___________________________________________________________
(Т.А.Ә., туысқандығын, тұратын жерін көрсету)
(указать Ф.И.О., родство, место жительства)
ӨТІНІШ - ЗАЯВЛЕНИЕ
Мені үйде қызмет көрсетуге қабылдауды сұраймын. Үйде
әлеуметтік қызмет көрсету тәртібімен және шарттарымен таныстырылдым.
Прошу принять меня на надомное обслуживание. С порядком и
условиями оказания социального обслуживания на дому ознакомлен(а).
Мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын/Прилагаю следующие
документы:

8-72239-4-20-23
«Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 1
ҚФБ 3
Әлеуметтік қызметкер
Үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімінің меңгерушісі
Әлеуметтік қызметкер
ХҚО директоры
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Консультация беру, тұтынушының тұрғылықты жеріне бару арқылы материалдық-тұрмыстық жағдайын тексеру актісін жасау
Тізбе бойынша өтінішті және құжаттарды қабылдау
Іс макетін қалыптастыру, қызмет көрсетуге келісім -шартқа қол қою
Мемлекеттік қызмет ұсыну үшін құжаттар қабылдау және оларды уәкілетті органға тапсыру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Құжаттарды үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімінің меңгерушісіне тапсыру
Кіріс тіркеу журналына үйде қызмет көрсетуге тұлғалардың өтініштерін тіркеу
Келісім-шарт қолданысының басталуы
Үйде әлеуметтік қызмет көрсетуге құжаттарды ресімдеу туралы хабарлама немесе қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіште жауап беру
5
Орындалу мерзімдері
60 минут
15 минут
30 минут
30 минут
«Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететiн сұлба
«Жалғызілікті, жалғыз тұратын қарттарға,
бөгде адамның күтіміне және жәрдеміне
мұқтаж мүгедектерге және мүгедек
балаларға үйде әлеуметтік қызмет
көрсетуге құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
5 қосымша
Т.А.Ә / Ф.И.О. ______________________________________________
Туған жылы / Дата рождения __________________________________
Тұратын мекенжайы / Адрес проживания ________________________
Телефон нөмірі / Номер телефона _____________________________
Мүгедектік санаты / Категория инвалидности __________________
Тұрғын үй жағдайлары / Жилищные условия _____________________
Туысқандарының болуы / Наличие родственников ________________
_____________________________________________________________
(Т.А.Ә., туысқандығын, тұратын жерін көрсету)
(указать Ф.И.О., родство, место жительства)
ӨТІНІШ - ЗАЯВЛЕНИЕ
Мені үйде қызмет көрсетуге қабылдауды сұраймын. Үйде әлеуметтік
қызмет көрсету тәртібімен және шарттарымен таныстырылдым.
Прошу принять меня на надомное обслуживание. С порядком и
условиями оказания социального обслуживания на дому ознакомлен (а).
Мынадай құжаттарды қоса беріп отырмын / Прилагаю следующие
документы:

2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается в соответствии со статьей 15 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», стандартом государственной услуги «Регистрация и постановка на учет безработных граждан», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказания государственной услуги является регистрация и постановка на учет в качестве безработного, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
6. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента - не позднее десяти календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного заявителя;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 15 минут.
8. Отказ в регистрации, постановке на учет в качестве безработного производится при отсутствии необходимых документов, при предоставлении ложных сведений и ложных документов, по форме согласно приложению 6 к настоящему регламенту.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган об оказании государственной услуги;
2) уполномоченный орган проводит регистрацию заявления, осуществляет рассмотрение представленных документов от потребителя, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ и выдает потребителю результат оказания государственной услуги.

2. Көрсетілетін қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 15-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес көрсетіледі.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке алу немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіштегі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері туралы ақпарат осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті орган стендтерінде орналасқан, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi тұтынушы осы регламенттің  12-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап он жұмыс күнiнен кешiктiрiлмейдi;
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң шектi ең көп уақыты бiр өтiнiш берушiге қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегi адамдардың санына байланысты болады;
3) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алушыға қызмет көрсетудiң рұқсат берiлген ең көп уақыты 15 минуттан аспайды.
8. Талап етілетін құжаттардың бірінің болмаған, жалған мәліметтер мен жалған құжаттар ұсынылған жағдайда жұмыссыз ретінде тіркеуден, есепке алудан бас тартылады, осы регламентке 6 қосымшаға сәйкес нысан бойынша жүргiзiледi.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға мемлекеттік қызмет көрсету жөнінде өтініш береді;
2) уәкілетті орган өтінішті тіркеуді жүргізеді, тұтынушыдан келіп түскен өтінішті қарап танысуды жүзеге асырады, хабарлама ресімдейді немесе дәлелді бас тарту дайындайды және тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді.

10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются специалисту уполномоченного органа адрес, телефон, которого указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) удостоверение личности (паспорт); иностранцы и лица без гражданства предоставляют вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел; оралманы предоставляют удостоверение оралмана;
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (СИК);
4) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
5) сведения о полученных доходах за последний год (носят заявительный характер).
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) специалисты уполномоченного органа занимающиеся регистрацией и постановкой на учет безработных граждан, оказанием содействия в выборе работы, выдачей направлений для трудоустройства и других видов социальной защиты безработных (СФЕ - 1);
2) комиссия по признанию лиц, ищущих работу, безработными (СФЕ - 2);
3) начальник отдела, исполняющий контрольные функции (СФЕ - 3).
14. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
16. Формы заявлений, документов по регистрации и постановке на учет безработных граждан приведены в приложениях 4 и 5 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги, в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
«Регистрация и постановка
на учет безработных граждан»
Адреса и график работы уполномоченного органа
п/п
Наименование
уполномоченного органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова, 157/2
ozisp_uka@mail.ru

10. Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттар: Қазақстан азаматтары – жеке куәлiк (паспорт);
шетелдiктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдiктiң Қазақстан Республикасында тұруына ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның iшкi iстер органдарында тiркелгенi туралы белгiсi бар куәлiгi;
оралмандар – оралман куәлiгi;
2) еңбек кiтапшасы;
3) әлеуметтiк жеке код (ӘЖК) берiлгенi туралы куәлiк;
4) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi (СТН);
5) соңғы жылы алған табысы туралы мәлiметтер (мәлiмдеме сипатында болады).
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке алу, жұмыс таңдауға жәрдем көрсету, жұмыссыздарды жұмысқа орналастыру үшін жолдамалар беру және жұмыссыздарды әлеуметтік қорғаудың басқа түрлерімен айналысатын уәкілетті орган мамандары (ҚФБ-1);
2) жұмыс іздеп жүрген адамдарды жұмыссыз деп тану жөніндегі комиссия (ҚФБ-2);
3) бақылау функцияларын атқаратын бөлім бастығы (ҚФБ-3).
14. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшада берiлген.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
16. Өтініш нысаны мен жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке алу бойынша құжаттар үлгілері осы регламентке 45 қосымшаларда берiлген.
4 Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 қосымша
Уәкілетті органдардың мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті органдардың атаулары
Уәкілетті органдардың орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үй №, электронды пошта мекенжайы)
Қаланың коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен қаласы, Ворошилов көшесі, 157/2 ozisp_uka@mail.ru

8-72230
3-45-01
19
Отдел занятости и социальных программ Шемонаихинского района
071800,
Шемонаихинский
район, город
Шемонаиха, улица
Молодежная, 19
Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
«Регистрация и постановка
на учет безработных граждан»
Последовательность действий и взаимодействие административных
действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения
каждого административного действия
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-3
СФЕ-1
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Комиссия по признанию лиц, ищущих работу, безработными
Начальник отдела, исполняющий контрольные функции
Специалист уполномоченного орган
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов по перечню, проверка наличия карточки персонального учета в качестве безработного
Принятие решения о признании лица безработным
Осуществление проверок правильности оформления и заполнения карточки персонального учета
Оформление и выдача памятки безработного
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Талон о принятии заявления, в котором содержится дата получения потребителем результата
Протокол заседания и решение заседания
комиссии
Согласование на выдачу памятки безработного
Памятка безработного
5
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
15 минут
15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Группа СФЕ-1
СФЕ-2
СФЕ-3
Действие № 1
Прием заявления и документов по перечню, проверка факта наличия карточки персонального учета в качестве безработного
Действие № 2
Принятие решения комиссии о признании лица, ищущего работу, безработным
Действие № 3
Осуществление проверок правильности оформления и заполнения карточки персонального учета
Действие № 4
Оформление и выдача памятки безработного
Альтернативный процесс не предусмотрен.
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
«Регистрация и постановка
на учет безработных граждан»
Схема отражающая взаимосвязь
между логической последовательностью действий и СФЕ
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
«Регистрация и постановка
на учет безработных граждан»
Форма заявления необходимая
для оказания государственной услуги
ГУ "Отдел занятости и социальных
программ города, района"
от безработного(ой)_______________
Ф.И.О (полностью)
___________________ года рождения,
проживающего(ей)__________________
РНН ______________________________
СИК ______________________________
Заявление
Прошу Вас поставить меня на учет в качестве безработного(ой).
Сообщаю следующее:

8-72230
3-45-01
19
Шемонаиха ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
071800, Шемонаиха ауданы, Шемонаиха қаласы, Жастар көшесі, 19 Shem_sob@mail.ru
8-72332
3-06-22
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 қосымша
Әрбiр әкімшілік әрекеттiң орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір
ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі
мен өзара іс-қимылы
1 кесте. ҚФБ іс-әрекетінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 2
ҚФБ 3
ҚФБ 1
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Жұмыс іздеп жүрген азаматтарды жұмыссыз деп тану жөніндегі комиссия
Бақылау функцияларын атқаратын бөлім бастығы
Уәкілетті органның маманы
3
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Тізбе бойынша құжаттарды қабылдау, жұмыссыз ретінде жеке есепке алу карточкасының бар болуын тексеру
Жұмыссыз деп тану туралы шешім қабылдау
Жеке есепке алу карточкасының дұрыс ресімделуі мен толтырылуын тексеруді жүзеге асыру
Жұмыссыз жадынамасын ресімдеу және беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Тұтынушының нәтижені алған күні көрсетілген өтінішті қабылдау туралы талон
Отырыс хаттамасы және комиссия отырысының шешімі
Жұмыссыз жадынамасын беруді келісімдеу
Жұмыссыз жадынамасы
5
Орындау мерзімдері
15 минут
15 минут
15 минут
15 минут
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ-1 тобы
ҚФБ-2
ҚФБ-3
№ 1әрекет
Өтініш және тізбе бойынша құжаттарды қабылдау, жұмыссыз ретінде жеке есепке алу карточкасының бар болу фактісін тексеру
№ 2 әрекет
Жұмыс іздеп жүрген адамды жұмыссыз деп тану туралы комиссия шешімі
№ 3 әрекет
Жеке есепке алу карточкасының дұрыс ресімделуі мен толтырылуын тексеруді жүзеге асыру
№ 4 әрекет
Жұмыссыз жадынамасын ресімдеу және беру
Баламалы үдеріс қарастырылмаған.
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 қосымша
ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы
өзара байланысты көрсететiн сұлба
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажет
өтініш нысаны
«Қалалық, аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік мекемесіне
жұмыссыз _______________________
________________________________
Т.А.Ә. (толық)
_____________________ жылы туған
________________________ тұратын
СТН ____________________________
ӘЖК ____________________________
Өтініш
Сізді мені жұмыссыз ретінде есепке алуыңызды сұраймын.
Мыналарды хабарлаймын:

1. Дохода от трудовой деятельности не имею (имею);
2. Иные доходы не имею (имею)_________________.
Предпринимательской деятельностью не занимаюсь.
С правами и обязанностями безработных в соответствии со ст.17
Закона Республики Казахстан “О занятости населения” ознакомлен(а).
Об ответственности за предоставление ложных сведений или поддельных
документов предупрежден(а).
Дата _________________        Подпись _________________
_______________________________________________________
Талон о принятии заявления:
Заявление зарегистрировано в ГУ "Отдел занятости и социальных
программ города, района".
Дата регистраций № __________________________________
Фамилия и подпись ответственного специалиста ________
Дата получения результата ___________________________
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
«Регистрация и постановка
на учет безработных граждан»
Государственное учреждение
«Отдел занятости и социальных программ города, района»
Памятка безработного
Гражданин(ка) _____________________________________________
фамилия, имя, отчество
Проживающий(ая) по адресу _________________________________
Удостоверение личности ________ № _________________________
кем и когда выдан
Признан безработным(ой) ___________________________________
Начальник государственного
учреждения «Отдел занятости
и социальных программ
города, района»
М.П.
"__" _____________ 20__год
Отметка о посещении ________________________________________
Дата посещения
Подпись работника службы занятости
Примечание
Статья 17 Закона Республики Казахстан «О занятости населения».
1. Безработный обязан:
1) посещать уполномоченный орган не реже одного раза в 10 дней;
2) по направлению уполномоченного органа обратиться к работодателю по вопросу трудоустройства в течение 5 дней;
3) в течение 5 рабочих дней информировать уполномоченный орган: о перемене места жительства; трудоустройстве на работу (постоянно, временно, сезон); о занятии предпринимательской деятельностью, учредительстве в предприятиях всех форм собственности; установление или изменений групп инвалидности; о назначении пенсий и получение иных доходов.
2. При предоставлении ложных сведений, поддельных документов, безработные снимаются с регистрации и несут ответственность, предусмотренную законодательными актами Республики Казахстан.
Дата ознакомления «__» ____________ 20__ год
Подпись безработного _______________________
Приложение 6
к регламенту оказания
государственной услуги
«Регистрация и постановка
на учет безработных граждан»
____________________________
(кому адресуется)
Доводим до сведения, что Вам отказано в регистрации и постановке на учет в качестве безработного в связи с
___________________________________________________________
(указать причину отказа)
Начальник управления
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

1. Еңбек қызметінен кірісім жоқ (бар);
2. Өзге кірістерім жоқ (бар)___________.
Кәсіпкерлік қызметпен айналыспаймын.
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасы Заңының
17-бабына сәйкес жұмыссыздардың құқықтары және міндеттерімен
таныстым. Жалған ақпарат және жасанды құжаттарды ұсынғаны үшін
жауапкершілік туралы ескертілдім.
Күні ________________                        Қолы ___________
_____________________________________________________________
Өтініштің қабылданғаны жөніндегі талон:
Өтініш «Қалалық, аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі» ММ тіркелді.
Тіркеу күні № _________________________________________
Жауапты маманның тегі және қолы _____________________________
Нәтижені алу күні ___________________________________________
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 5 қосымша
«Қалалық, аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік мекемесі
Жұмыссыз жадынамасы
Азамат(ша) __________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты
Тұратын мекенжайы ___________________________________________
Жеке басы куәлігінің № ______________________________________
кім және қашан берілген
Жұмыссыз деп танылады _______________________________________
«Қалалық, аудандық жұмыспен
қамту және әлеуметтік бағдарламалар
бөлімі» мемлекеттік мекемесінің бастығы
М.О.
«__» __________ 20__жыл
Келуі туралы белгі __________________________________________
Келген күндері
Жұмыспен қамту қызметкерінің қолы
Ескертулер
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасы Заңының 17- бабы.
1. Жұмыссыз міндетті:
1) уәкілетті орган 10 күнде кем дегенде бір рет келуге;
2) уәкілетті органның жолдамасы бойынша жұмыс берушіге жұмысқа орналасу мәселесі жөнінде 5 күн ішінде өтініш жасауға;
3) уәкілетті органда 5 күн ішінде: тұратын жерінің ауысуы; жұмысқа орналасуы (тұрақты, уақытша, маусымды); кәсіпкерлік қызметпен айналысуы; барлық меншік түріндегі кәсіпорындарда құрылтайшы болуы; мүгедектік тобын белгілеу немесе өзгеруі; зейнетақы тағайындалуы және өзге кірістер алуы туралы ақпараттандыру.
2. Жалған мәліметтер, қолдан жасалған құжаттар ұсынылған жағдайда жұмыссыздар тіркеуден алынады және Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде көзделген жауаптылықта болады.
Танысу күні «__» _______ 20__ жыл
Жұмыссыздың қолы ________________
«Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою»
мемлекеттік қызмет
регламентіне 6 қосымша
______________________
(кiмге арналған)
Сiздi ________________________________________________
(бас тарту себебiн көрсету)
байланысты жұмыссыз ретiнде тiркеуден және есепке алудан бас
тартылатынын хабарлаймыз.
Басқарма бастығы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 20 августа 2012 года № 190
Регламент государственной услуги
«Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района (города областного значения) (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса, которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги, а также центр обслуживания населения (далее – ЦОН) на альтернативной основе, адреса ЦОН-ов указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 11 Закона Республики Казахстан от 18 декабря 1992 года «О социальной защите граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», главы 2 Правил регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплаты им единовременной государственной денежной компенсации и выдачи удостоверений, подтверждающих право на льготы и компенсации, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2006 года № 110, стандарта государственной услуги «Регистрация и учет граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказываемой государственной услуги является уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа и ЦОН обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
6. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, ЦОН, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
7. Сроки оказания государственной услуги:

2012 жылғы 20 тамыздағы № 190
қаулысымен бекітілген
«Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) көрсетеді, ХҚО мекенжайлары осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 18 желтоқсандағы Заңының 11-бабы, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 20 ақпандағы № 110 қаулысымен бекiтiлген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу, оларға бiржолғы мемлекеттiк ақшалай өтемақы төлеу және жеңiлдiктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлiк беру ережесiнің 2 бөлімі, Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2011 жылғы 7 сәуiрдегi № 394 қаулысымен бекiтiлген «Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тiркеу және есепке алу» мемлекеттiк қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу туралы шешім қабылдау жөніндегі хабарлама немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіштегі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органдар және ХҚО-ның мекенжайлары мен жұмыс кестелері туралы ақпарат осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті орган, ХҚО-ның стендтерінде орналасқан, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:

1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента:
в уполномоченном органе – не более двадцати календарных дней;
в ЦОН – не более двадцати календарных дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя – не более 15 минут в рабочем органе специальной комиссии, 30 минут в ЦОН.
8. Основанием для отказа в предоставлении государственной услуги является выявление по итогам проверки факта выплаты компенсации гражданину, пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, на которого оформлен макет дела, также предоставление неполных и (или) недостоверных сведений при сдаче документов потребителем.
Уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, или ненадлежащего оформления документов в течение двадцати дней после получения пакета документов выдает уведомление с указанием причин отказа.
При оказании государственной услуги через ЦОН, уполномоченный орган при выявлении ошибок в оформлении документов, предоставления неполного пакета документов, или ненадлежащего оформления документов, в течение трех рабочих дней после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин возврата для последующей выдачи потребителю.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или ЦОН;
2) инспектор ЦОН принимает документы, регистрирует и направляет в накопительный отдел, инспектор накопительного отдела ЦОН направляет в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) специалист уполномоченного органа фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, передает на рассмотрение специальной комиссии;

1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының осы регламенттің 12 тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкілетті органда – жиырма күнтізбелік жұмыс күнінен аспайды;
ХҚО – жиырма күнтізбелік жұмыс күнінен аспайды (қабылдау және беру күні (нәтиже) мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп шекті уақыты арнаулы комиссияның жұмыс органында 15 минуттан, ХҚО-да 30 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздеме тексеру қорытындысы бойынша iс-қағаз макетi ресiмделген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматқа өтемақы төлеу фактiсi анықталған, сондай-ақ тұтынушының толық құжаттар ұсынбауы және (немесе) жалған құжаттар ұсынуы болып табылады.
Уәкілетті орган құжаттарды ресімдеуде қателер анықтаған кезде, құжаттар пакеті толық ұсынылмаған немесе құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алған күннен бастап жиырма күн ішінде бас тарту себебін көрсете отырып, хабарлама береді.
ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткен кезде, уәкілетті орган құжаттарды ресімдеуде қателер анықтаған, құжаттар пакеті толық ұсынылмаған немесе құжаттар дұрыс ресімделмеген жағдайда құжаттар пакетін алғаннан кейінгі үш жұмыс күні ішінде кері қайтару себебін жазбаша негіздей отырып, оларды кейін тұтынушыға беру үшін ХҚО-ға қайтарады.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер көзделмеген.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органда немесе ХҚО-ға өтініш береді;
2) ХҚО инспекторы құжаттарды қабылдайды, тіркеуге алады және жинақтаушы бөлімге жібереді, ХҚО жинақтаушы бөлімінің инспекторы уәкілетті органға жібереді.
Құжаттар пакетін ХҚО-дан уәкілетті органға жөнелту фактісі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен тіркелінеді;
3) уәкілетті орган маманы қабылданған құжаттарды ХҚО ақпараттық жүйесінде есепке алады (уәкілетті органның жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және тіркеуден өткізеді, қарап танысу үшін оларды арнаулы комиссияға қарауға жібереді;

4) специалист уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленных документов из ЦОН или от потребителя, готовит макет дела и передает его в специальную комиссию, оформляет уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН, при этом фиксируя в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
6) ЦОН выдает потребителю уведомление о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет по одному сотруднику.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются специалисту уполномоченного органа адрес, телефон, которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН адрес, телефон которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту, прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) заявление установленного образца;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по месту жительства;
4) свидетельство налогоплательщика (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);

4) уәкілетті орган маманы ХҚО-дан немесе тұтынушыдан келіп түскен құжаттарды қарап танысуды жүзеге асырады, іс қағаз макетін дайындайды және оны арнаулы комиссияға тапсырады, Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім қабылдау жөнінде хабарлама ресімдейді немесе мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіште жауап дайындайды, одан кейін ММ басшысына қол қоюға жолдайды;
5) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО–ға жолдайды, бұл ретте ХҚО ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органда жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) немесе уәкілетті органға өтініш білдірген жағдайда тұтынушыға табыс етеді.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін қабылдау кезде ХҚО келіп түскен құжаттарды сканер штрихкодтың көмегімен белгілейді;
6) ХҚО тұтынушыға Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасының азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешім қабылдау жөнінде хабарламаны немесе қағаз жөнелткіште мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап береді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет мекенжайы, телефоны осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердің» арналуы және атқаратын қызметтері, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы көрсетілген ақпарат орналастырылады.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) белгіленген үлгідегі өтiнiш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты жері бойынша тіркелгенін растайтын құжат;
4) салық төлеушiнiң куәлiгi (бар болған жағдайда жеке сәйкестендіру нөмірі);

5) временное свидетельство о присвоении социального индивидуального кода (а при наличии индивидуальный идентификационный номер);
6) сберегательная книжка или договор с уполномоченной организацией по выдаче компенсации;
7) документы, подтверждающие факт и период проживания на территории Семипалатинского испытательного полигона в периоды с 1949 по 1965 годы, с 1966 по 1990 годы (архивные справки, справки сельских, поселковых (аульных) Советов народных депутатов, жилищно-эксплуатационных управлений, домоуправлений, акимов поселка, аула (села), аульного (сельского) округа, кооперативов собственников квартир; трудовая книжка; диплом об окончании учебного заведения; военный билет; свидетельство о рождении; аттестат о среднем образовании; свидетельство об окончании основной школы; удостоверение, подтверждающее право на льготы пострадавшему(ей) вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выданное в установленном Законом порядке).
Если архивные и иные документы не сохранились - решение суда об установлении юридического факта и периода проживания на территории, подвергшейся воздействию ядерных испытаний.
Документы представляются в подлинниках и копиях для сверки, после чего подлинники документов возвращаются потребителю.
В случае невозможности личного обращения, граждане вправе уполномочить других лиц на обращение с заявлением и необходимыми документами на основании доверенности, выданной в установленном порядке.
13. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - структурные подразделения государственных органов, принимающие участие в оказании государственной услуги на определенной стадии:
1) инспектор ЦОН (СФЕ - 1);
2) руководитель уполномоченного органа (СФЕ - 2);
3) специалист уполномоченного органа (СФЕ - 3);
4) специальная комиссия (СФЕ - 4).
14. Табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в  приложении 3 к настоящему регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
16. Форма заявления и уведомления о принятии решения о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложениях 5 и 6 к настоящему регламенту.

5) әлеуметтiк жеке коды берiлгенi туралы уақытша куәлiк (бар болған жағдайда жеке сәйкестендіру нөмірі);
6) жинақ кiтапшасы немесе өтемақы беру жөнiнде уәкiлеттi ұйыммен жасалған келісім-шарт;
7) 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн растайтын құжаттар (мұрағат анықтамалары, селолық, кенттiк (ауылдық) кеңесiнiң Халық депутаттары, тұрғын үй-пайдалану басқармаларының, үй басқармаларының, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкiмдерiнiң, пәтер иелерi кооперативтерiнiң анықтамалары; еңбек кiтапшасы; оқу орнын бiтiргенi туралы диплом; әскери билет; тууы туралы куәлiк, орта білiм туралы аттестат, негiзгi мектептi бiтiргенi туралы куәлiк; Заңда белгіленген тәртіппен берілген Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шегушiнiң жеңiлдiктер мен өтемақы алу құқығын растайтын куәлік).
Егер мұрағаттық және өзге де құжаттар сақталмаса – ядролық сынақтар әсерiне ұшыраған аумақта тұрғанының заңды фактiсi мен кезеңiн анықтау туралы сот шешiмi.
Салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқалары мен көшiрмелерi ұсынылады, содан кейiн құжаттардың түпнұсқалары өтiнiш берушiге қайтарылады.
Азаматтардың жеке өтiнiш беруге мүмкiндiгi болмаған жағдайда, олар белгiленген тәртiппен берiлген сенiмхат негiзiнде өтiнiшпен және қажеттi құжаттармен өтiнiш беру үшiн басқа адамдарға уәкiлеттiк беруге құқылы.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне мынадай құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) – белгілі бір сатыда мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері қатысады:
1) ХҚО инспекторы (ҚФБ-1);
2) уәкілетті орган басшысы (ҚФБ-2);
3) уәкілетті орган маманы (ҚФБ-3);
4) арнаулы комиссия (ҚФБ-4).
14. Әрбiр әкімшілік әрекеттiң (рәсімнің) орындалу мерзiмi көрсетiлген әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы осы регламентке 3 қосымшада берiлген.
15. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететiн сұлба осы регламентке 4 қосымшада берiлген.
16. Өтініштің және Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу туралы шешім қабылдау жөніндегі хабарламаның немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауаптың нысаны осы регламентке 56 қосымшаларда берілген.

8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
Отделение в с. Маканшы Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания населения» по ВКО
с. Маканшы,
ул. Кабанбая, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Регистрация и учет граждан
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Текстовое табличное описание последовательности и
взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ
Таблица 1. Описание последовательности и взаимодействия
административных действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ - 1
СФЕ - 3
СФЕ - 4
2
Наименование СФЕ
Инспектор ЦОН
Специалист уполномоченного органа
Специальная комиссия
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в уполномоченный орган
Консультация, прием и регистрация документов у потребителя для оказания государственной услуги либо регистрация документов полученных через ЦОН
Принятие решения о предоставлении (отказе в предоставлении) государственной услуги потребителю, выдача удостоверения, подтверждающее право на льготы и компенсацию
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Корешок заявления о приеме заявления и необходимых документов
Потребителю - корешок заявления о приеме заявления и необходимых документов; ЦОН – расписку о приеме документов
Решение о предоставлении или отказе в предоставлении потребителю государственной услуги, выдача удостоверения, подтверждающее право на льготы и компенсацию
5
Сроки исполнения
В день обращения
В день обращения
Удостоверение - в течение пяти рабочих дней со дня предоставления документов
продолжение таблицы:
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ - 2
СФЕ - 3
СФЕ - 1
2
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Инспектор ЦОН
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Подписывает решение о регистрации и учете граждан Республики Казахстан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги
Подготовка уведомления о предоставлении или об отказе в предоставлении государственной услуги и выдача его на руки потребителю государственной услуги либо передача указанного уведомления в ЦОН
Выдача уведомления о предоставлении или об отказе в предоставлении государственной услуги
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Уведомление о предоставлении (отказе в предоставлении) государственной услуги
Уведомление о предоставлении или отказе в предоставлении потребителю государственной услуги
5
Сроки исполнения
Не более двадцати календарных дней
Не более двадцати календарных дней
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
Инспектор ЦОН
Специалист уполномоченного органа
Действие 1
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в уполномоченного органа
Действие 2
Консультация, прием и регистрация документов для оказания государственной услуги. Формирование макета дела потребителя государственной услуги
Специальная комиссия
Специалист уполномоченного органа
Действие 3
Принятие решения о предоставлении государственной услуги потребителю, выдача удостоверения
Действие 4
Подготовка и направление потребителю государственной услуги либо в центр уведомления о предоставлении государственной услуги
Инспектор ЦОН
Действие 5
Выдача уведомления о предоставлении государственной услуги
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
Инспектор ЦОН
Специалист уполномоченного органа
Действие 1
Прием и регистрация документов для оказания государственной услуги и дальнейшая передача этих документов в уполномоченный орган
Действие 2

8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Мақаншы ауылының бөлімшесі
Мақаншы ауылы,
Қабанбай көшесі, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 3 қосымша
Әрбір ҚФБ әкімшілік әрекет жасау (рәсімінің) кезектілігі
мен өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы
1 кесте. Әкімшілік әрекеттердiң (рәсімдерің) кезектілігі
мен өзара іс-қимылдарының сипаттамасы
1.
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 3
ҚФБ 4
2.
ҚФБ атауы
ХҚО инспекторы
Уәкілетті органның маманы
Арнаулы комиссия
3.
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау, тіркеу және бұдан былай аталған құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
Консультация беру және мемлекеттік қызмет көрсету үшін тұтынушының құжаттарын қабылдау және тіркеу немесе ХҚО арқылы қабылданған құжаттарды тіркеу
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсыну (ұсынудан бас тарту) туралы шешім қабылдау, жеңілдіктер мен өтемақыға құқығын растайтын куәлік беру
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдау туралы өтініштің түбіртегі
Тұтынушыға -өтінішті және қажетті құжаттарды қабылдау туралы өтініштің түбіртегін беру; ХҚО – құжаттарды қабылдау туралы қолхат беру
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсыну немесе ұсынудан бас тарту туралы шешім, жеңілдіктер мен өтемақыға құқығын растайтын куәлік беру
5.
Орындалу мерзімдері
Өтініш берген күні
Өтініш берген күні
Куәлік – құжаттарды ұсынған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде
кестенің жалғасы:
1.
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 2
ҚФБ 3
ҚФБ 1
2.
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
ХҚО инспекторы
3.
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен Қазақстан Республикасы-ның азаматтарын тіркеу және есепке алу туралы шешімге немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды
Мемлекеттік қызмет көрсету немесе көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны дайындау және оны тұтынушының қолына беру немесе аталған хабарламаны ХҚО тапсыру
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет көрсету туралы немесе көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны беру
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Мемлекеттік қызмет ұсыну (ұсынудан бас тарту) туралы хабарлама
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсыну немесе мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы хабарлама
5.
Орындалу мерзімдері
Жиырма күнтізбелік күннен артық емес
Жиырма күнтізбелік күннен артық емес
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
Негізгі үдеріс (жұмыстың барысы, ағыны)
ХҚО инспекторы
Уәкілетті органның маманы
1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау және тіркеу және бұдан былай аталған құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
2 әрекет
Консультация беру, мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау және тіркеу. Мемлекеттік қызметті тұтынушының іс макетін қалыптастыру
Арнаулы комиссия
Уәкілетті органның маманы
3 әрекет
Тұтынушыға мемлекеттік қызмет ұсыну туралы шешім қабылдау, куәлік беру
4 әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну туралы хабарламаны дайындау және мемлекеттік қызметті тұтынушыға немесе орталыққа жолдау
ХҚО инспекторы
5 әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну туралы хабарлама беру
3 кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалық үдеріс
Баламалы үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
ХҚО инспекторы
Уәкілетті органның маманы
1 әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдау, тіркеу және бұдан былай аталған құжаттарды уәкілетті органға тапсыру
2 әрекет

На основании документов, представленных потребителем государственной услуги, проверяет наличие права на получение потребителем данной услуги (копий документов, подтверждающих факт и период проживания (работы, воинской службы) на территории Семипалатинского испытательного ядерного полигона в периоды с 1949 по 1965, с 1966 по 1990 годы и других). Формирование макета дела потребителя государственной услуги
Специальная комиссия
Специалист уполномоченного органа
Действие 3
При наличии сомнений в представленных сведениях, отсутствии необходимых документов потребителя государственной услуги, принимает решение об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 4
Подготовка и направление потребителю государственной услуги либо в ЦОН уведомления об отказе в предоставлении государственной услуги
Инспектор ЦОН
Действие 5
Выдача уведомления об отказе в предоставлении государственной услуги
Приложение 4 к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 5 к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан,
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
Руководителю уполномоченного
органа по назначению
компенсации ________________
от _________________________
проживающего по адресу
____________________________
документ, удостоверяющий
личность, __________________
РНН ________________________
№ лицевого счета ___________
наименование банка _________
____________________________
Заявление
Прошу произвести назначение единовременной государственной денежной компенсации (далее - компенсация) как пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне.
Проживал с __________ по ____________ на территории зоны радиационного воздействия.
К заявлению прилагаю следующие документы, подтверждающие факты проживания на вышеуказанных территориях:
______________________________________________________________
Компенсацию за период с 1993 по настоящее время не получил (в случае получения указывается сумма полученной компенсации)
______________________________________________________________
Дата  ________            Подпись ____________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
(линия отреза)
Заявление гр. _________________ с прилагаемыми документами в количестве ______ штук принято «__» __________ 20__г.
Дата предоставления или отказа в предоставлении государственной услуги «___»____________ 20___г.
______________________________________________________________
подпись (должность, Ф.И.О. лица, принявшего документы)
Приложение 6 к регламенту
государственной услуги
«Регистрация и учет граждан
пострадавших вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском
испытательном ядерном полигоне»
___________________________
Ф.И.О.
___________________________
адрес
Уведомление
ГУ «Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)» уведомляет Вас о том, что специальной комиссией принято решение о регистрации и учете Вас как, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне. Ваши документы переданы для назначения единовременной государственной денежной компенсации как пострадавшему вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне в уполномоченную организацию по выплате компенсации.
Начальник отдела                    __________________
Ф.И.О.
Исп.
тел.
___________________________________________________________________
___________________________
Ф.И.О.
___________________________
адрес
Уведомление
ГУ «Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)» уведомляет Вас о том, что специальной комиссией принято решение об отказе в регистрации и учете Вас как, пострадавшего вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне по следующим причинам
__________________________________________________________
__________________________________________________________
__________________________________________________________
Начальник отдела                    __________________
Ф.И.О.
Исп.
тел.
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата

Мемлекеттік қызметті тұтынушы ұсынған құжаттар негізінде тұтынушының аталған көмекті алу құқығының болуын (құжаттар көшірмесін, 1949 жылдан бастап 1965 жыл, 1966 жылдан бастап 1990 жыл кезеңдерiнде Семей ядролық сынақ полигоны аумағында тұру фактiсi мен кезеңiн (жұмысын, әскери қызметін) растайтын және басқа құжаттардың көшірмесін тексереді). Мемлекеттік қызмет тұтынушының іс макетін қалыптастыру
Арнаулы комиссия
Уәкілетті органның маманы
3 әрекет
Мемлекеттік қызметті тұтынушының ұсынған мәліметтері күмән туғызған, қажетті құжаттардың болмаған жағдайында мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы шешім қабылдайды
4 әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсыну туралы хабарламаны дайындау және мемлекеттік қызметті тұтынушыға немесе ХҚО-ға жолдау
ХҚО инспекторы
5 әрекет
Мемлекеттік қызмет ұсынудан бас тарту туралы хабарлама беру
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететiн сұлба
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан
зардап шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5 қосымша
Өтемақы тағайындау жөнiндегi
уәкiлеттi органның басшысы
____________________________
____________________________
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
____________________________
жеке басын куәландыратын құжат
СТН ________________________
жеке шоты № ________________
банктiң атауы ______________
Өтiнiш
Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың
салдарынан зардап шегушi ретiнде бiржолғы мемлекеттiк ақшалай
өтемақы (бұдан әрi - өтемақы) тағайындауды сұраймын.
_____________ жылдан ______________ жылды қоса
алғанда___________________ радиациялық әсер
аймағының_____________аумағында тұрдым.
Өтiнiшке жоғарыда көрсетiлген аумақтарда тұру фактiсiн
растайтын мынадай құжаттарды қоса берiп
отырмын:_________________________________________________
_________________________________________________________
1993 жылдан бастап қазiргi уақытқа дейiнгi кезеңде
өтемақы алған жоқпын (алған жағдайда алынған өтемақының
сомасы көрсетiледi) _____________________________________
_________________________________________________________
Күнi ________                   Қолы ______________
-----------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Азамат _______________ өтiнiшi қоса берiлген құжаттарымен
«__»____________200__жылы______данада қабылданды.
__________________________________________________________
қолы (құжаттарды қабылдаған адамның лауазымы, Т.А.Ә.)
«Семей ядролық сынақ полигонында
ядролық сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу»
мемлекеттік қызметінің регламентіне
6 қосымша
___________________________
Т.А.Ә.
___________________________
мекенжайы
___________________________
ХАБАРЛАМА
«Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ Сізді арнаулы комиссия Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат ретінде тіркеп, есепке алғаны жөнінде шешім қабылдағаны туралы хабарлайды. Сіздің құжаттарыңыз Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат ретінде біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы тағайындау үшін өтемақы төлеу жөніндегі уәкілетті ұйымға жіберілді.
Бөлім бастығы                               ________________
Т.А.Ә.
Орын. ___________, тел. ________
_____________________________________________________________
___________________________
Т.А.Ә.
___________________________
мекенжайы
___________________________
ХАБАРЛАМА
«Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» ММ Сізді арнаулы комиссия Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азамат ретінде тіркеуден және есепке алудан мынадай себептер бойынша бас тартқаны жөнінде шешім қабылдағаны туралы хабарлайды
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Бөлім бастығы                            __________________
Т.А.Ә.
Орын. ___________, тел. ________
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің

от 20 августа 2012 года № 190
Регламент государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными
гигиеническими средствами»
1. Общие положения
1. Государственную услугу оказывает отдел занятости и социальных программ района (города областного значения) (далее - уполномоченный орган), перечень, адреса, которых указаны в приложении 1 к настоящему регламенту государственной услуги, а также центр обслуживания населения (далее - ЦОН) на альтернативной основе, адреса ЦОН-ов указаны в приложении 2 к настоящему регламенту.
2. Форма оказываемой услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга предоставляется на основании пункта 1 статьи 22 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года «О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан», правил обеспечения инвалидов протезно-ортопедической помощью и техническими вспомогательными (компенсаторными) средствами, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2005 года № 754, стандарта государственной услуги «Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394.
4. Результатом оказываемой государственной услуги, является уведомление потребителя об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
2. Требования оказания государственной услуги
5. Информация о месте нахождения и графике работы уполномоченного органа, ЦОН обращение в которые необходимо для оказания государственной услуги указана в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
6. Порядок получения информации по вопросам оказания государственной услуги, в том числе о ходе оказания государственной услуги располагается на Интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан www.enbek.gov.kz, на стендах уполномоченного органа, ЦОН, а также может предоставляться по телефонам, номера которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 12 настоящего регламента:
в уполномоченный орган – в течение десяти рабочих дней;
в ЦОН – в течение десяти рабочих дней (дата приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);

2012 жылғы 20 тамыздағы № 190
қаулысымен бекітілген
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен
және міндетті гигиеналық құралдармен
қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу»
мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі (бұдан әрі - уәкілетті орган) көрсетеді, олардың тізбесі, мекенжайлары мемлекеттік қызмет көрсетудің осы регламентіне 1 қосымшада көрсетілген, сондай-ақ баламалы негізде халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрі – ХҚО) көрсетеді, ХҚО мекенжайлары осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген.
2. Көрсетілетін қызметтің түрі: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттiк қызмет «Қазақстан Республикасында мүгедектердi әлеуметтiк қорғау туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 13 сәуiрдегi Заңының 22-бабы 1-тармағының және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 20 шiлдедегi № 754 қаулысымен бекiтiлген Мүгедектердi протездiк-ортопедиялық көмекпен және техникалық көмекшi (орнын толтырушы) құралдармен қамтамасыз ету ережесiнiң, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысымен бекітілген «Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік қызмет стандарты негізінде ұсынылады.
4. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі тұтынушыны мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу туралы хабардар ету немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіштегі жауап болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсетудің талаптары
5. Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш білдіруге қажет уәкілетті органның, ХҚО-ның мекенжайлары мен жұмыс кестелері туралы ақпарат осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша, оның ішінде мемлекеттік қызмет көрсету барысы жөнінде ақпарат алу тәртібі Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің www.enbek.gov.kz Интернет-ресурсында, уәкілетті органның, ХҚО-ның стендтерінде орналасқан, сондай-ақ нөмірлері осы регламентке 1 және 2 қосымшаларда көрсетілген телефондар арқылы алуға болады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері тұтынушының осы регламенттің 12 тармағында белгіленген қажетті құжаттарды тапсырған сәтінен бастап:
уәкілетті органға – он жұмыс күні ішінде;
ХҚО – он жұмыс күні ішінде (мемлекеттік қызмет көрсету құжатын қабылдау және беру күні (нәтиже) мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона), не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя, оказываемого на месте в день обращения потребителя не более 15 минут в уполномоченном органе, 30 минут в ЦОН.
8. Перечень оснований для отказа в предоставлении государственной услуги в соответствии с законодательством Республики Казахстан:
1) наличие у потребителя медицинских противопоказаний к приему на обеспечение их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами;
2) отсутствие одного из требуемых документов для предоставления данной государственной услуги, при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из ЦОН;
3) недостоверность представленных сведений и документов;
4) инвалидам от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица, если их деятельность не прекращена в установленном законодательством порядке.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не имеется.
9. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя о получении государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в уполномоченный орган или ЦОН;
2) инспектор ЦОН принимает документы, регистрирует и направляет в уполномоченный орган.
Отправка пакета документов из ЦОН в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;
3) специалист уполномоченного органа фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, затем передает их для ознакомления руководителю уполномоченного органа;
4) после ознакомления руководитель уполномоченного органа передает документы специалисту уполномоченного органа;
5) специалист уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из ЦОН или от потребителя, подготавливает мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе или оформляет уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами, после чего направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;

2) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызмет алғанға дейін (талон алғанға дейін) күтудің ең көп шекті уақыты 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушы өтініш жасаған күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің ең көп шекті уақыты уәкілетті органда 15 минуттан, ХҚО-да 30 минуттан аспайды.
8. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздемелер тізбесі:
1) тұтынушыда оларды сурдо-тифлотехникалық құралдарымен және міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз етуді қабылдауға медициналық қарсы көрсетілімдердің болуы;
2) аталған мемлекеттік қызметті ұсыну үшін талап етілетін құжаттардың бірінің болмауы, ХҚО келіп түсетін құжаттарды ресімдеуде қателер анықталған жағдайда;
3) жалған мәліметтер мен құжаттар ұсынғанда;
4) жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектерге, егер олардың қызметi заңнамада белгiленген тәртiппен тоқтатылмаған жағдайда бас тартылуы мүмкiн.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
9. Тұтынушыдан мемлекеттік қызмет алу туралы өтініш қабылданған сәттен бастап мемлекеттік қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік қызмет көрсету сатылары:
1) тұтынушы уәкілетті органға немесе ХҚО-ға өтініш береді;
2) ХҚО инспекторы құжаттарды қабылдайды, тіркейді және уәкілетті органға жолдайды.
Құжаттар пакетін ХҚО-дан уәкілетті органға жөнелту мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін сканер штрихкодтың көмегімен тіркелінеді;
3) уәкілетті органның маманы қабылданған құжаттарды ХҚО ақпараттық жүйесінде есепке алып (уәкілетті органның жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда), тіркеуден өткізеді, содан кейін қарап танысу үшін оларды уәкілетті органның басшысына береді;
4) уәкілетті органның бастығы қарап танысқан соң құжаттарды ММ маманының орындауына береді;
5) уәкілетті органның маманы ХҚО-дан немесе тұтынушыдан келіп түскен өтінішті қарап танысуды жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіште жауап дайындайды немесе мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу жөнінде хабарлама ресімдейді, одан кейін уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;

6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе и направляет специалисту уполномоченного органа;
7) специалист уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в ЦОН, при этом, фиксируя в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) или выдает потребителю в случае обращения в уполномоченный орган.
При приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи cканера штрихкода;
8) ЦОН выдает потребителю уведомление об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
10. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги на каждом этапе, составляет один сотрудник.
3. Описание действий (взаимодействия)
в процессе оказания государственной услуги
11. Необходимые для получения государственной услуги заполненная форма заявления и другие документы сдаются специалисту уполномоченного органа адреса, телефоны, которого указаны в приложении 1 к настоящему регламенту. Сведения о номере кабинета специалиста уполномоченного органа расположены на стенде уполномоченного органа, где размещена информация по предоставлению государственной услуги.
При оказании государственной услуги через ЦОН адреса, телефоны, которых указаны в приложении 2 к настоящему регламенту, прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН.
12. Для получения государственной услуги потребитель представляет следующие документы:
1) по обеспечению сурдо-техническими средствами:
заявление установленного образца с указанием реквизитов документа, удостоверяющего личность, номер социального индивидуального кода (при наличии индивидуальный идентификационный номер);
копию выписки из индивидуальной программы реабилитации инвалида;
копию документа, удостоверяющего личность, а для несовершеннолетних детей-инвалидов – копию свидетельства о рождении и документа, удостоверяющего личность одного из родителей (опекунов, попечителей);
для участников и инвалидов Великой Отечественной войны – копию удостоверения установленного образца;
для лиц, приравненных по льготам и гарантиям к инвалидам Великой Отечественной войны – копию пенсионного удостоверения с отметкой о праве на льготы;
для инвалидов первой, второй, третьей групп – копию пенсионного удостоверения;
для инвалидов от трудового увечья или профессионального заболевания, полученного по вине работодателя, в случаях прекращения деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица – копию акта о несчастном случае и документ о прекращении деятельности работодателя – индивидуального предпринимателя или ликвидации юридического лица;

6) уәкілетті органның бастығы мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу жөніндегі хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы қағаз жөнелткіштегі жауапқа қол қояды және ММ маманына жолдайды;
7) уәкілетті органның маманы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО жолдайды, бұл ретте ХҚО ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органда жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) немесе уәкілетті органға өтініш білдірген жағдайда тұтынушыға табыс етеді.
Уәкілетті органнан мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін қабылдау кезде ХҚО келіп түскен құжаттарды сканер штрихкодтың көмегімен белгілейді;
8) ХҚО тұтынушыға мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу жөнінде хабарламаны немесе қағаз жөнелткіште мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы жауап береді.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетудің әр сатысында құжаттар қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалардың ең аз саны бір қызметкер құрайды.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекеттер
(өзара іс-қимыл) сипаттамасы
11. Мемлекеттік қызмет алу үшін қажет өтініштің толтырылған нысаны мен басқа құжаттар мекенжайы, телефоны осы регламентке 1 қосымшада көрсетілген уәкілетті органның маманына тапсырылады. Уәкілетті орган маманының кабинет нөмірі туралы мәліметтер мемлекеттік қызмет ұсыну жөнінде ақпарат берілген уәкілетті органның стендінде орналасқан.
Мемлекеттік қызмет мекенжайы, телефоны осы регламентке 2 қосымшада көрсетілген ХҚО арқылы көрсетілген жағдайда құжаттарды қабылдау «терезелер» арқылы жүзеге асырылады, онда «терезелердің» арналуы және атқаратын қызметтері, сондай-ақ ХҚО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты, лауазымы көрсетілген ақпарат орналастырылады.
12. Мемлекеттік қызмет алу үшін тұтынушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету бойынша:
жеке басын куәландыратын құжаттың деректемелерiн көрсете отырып, белгiленген үлгiдегi өтiнiш, әлеуметтiк жеке кодының нөмiрi (жеке сәйкестендiру нөмiрi болғанда);
мүгедектi оңалтудың жеке бағдарламасынан үзiндiнiң көшiрмесiн;
жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi, ал кәмелеттiк жасқа толмаған мүгедек балалар үшiн – туу туралы куәлiк пен ата-анасының бiреуiнiң (қорғаншысының, қамқоршысының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерi үшiн – белгiленген үлгiдегi куәлiктiң көшiрмесiн;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар үшiн – жеңiлдiкке құқығы туралы белгiсi бар зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесi;
бiрiншi, екiншi, үшiншi топтағы мүгедектер үшiн – зейнеткер куәлiгiнiң көшiрмесiн;
жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқан немесе заңды тұлға таратылған жағдайда жұмыс берушiнiң кiнәсiнен жұмыста мертiгуге ұшыраған немесе кәсiптiк ауруға шалдыққан мүгедектер үшiн – жазатайым оқиға туралы актiнiң көшiрмесiн және жұмыс берушi – жеке кәсiпкер қызметiн тоқтатқаны немесе заңды тұлға таратылғаны туралы құжат;

16. Форма заявления и уведомления об оформлении документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги приведена в приложениях 5 и 6 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственные услуги
17. Должностные лица, оказывающие государственную услугу, несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействие) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги «Оформление документов
на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими средствами и
обязательными гигиеническими средствами»
Адреса и график работы уполномоченного органа
п/п
Наименование
уполномоченного
органа
Юридический адрес
расположения
уполномоченного органа (город,
район, улица, №
дома (кв.), адрес
электронной почты)
Код
города и
номер
телефона
График работы
1
2
3
4
5
1
Отдел занятости и социальных программ города Усть-Каменогорска
070000, город
Усть-Каменогорск,
улица Ворошилова,

16. Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу туралы өтініштің немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы хабарламаның нысаны осы регламентке 56 қосымшаларда берілген.
4 Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет көрсету барысында олар қабылдаған шешімдер және әрекеттер (әрекетсіздіктер) үшін Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте жауаптылықта болады.
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін
оларға құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 1 қосымша
Уәкілетті органның мекенжайлары мен жұмыс кестелері
р/с
Уәкілетті органдардың атаулары
Уәкілетті органдардың орналасқан заңды мекенжайы (қала, аудан, көше, үй №, электронды пошта мекенжайы)
Қаланың коды және телефон нөмірі
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1
Өскемен қаласының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
070000, Өскемен
қаласы, Ворошилов

8-72230-2-19-85
8-72230-3-34-58
40
Отделение в с. Таскескен Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания населения» по ВКО
с. Таскескен,
ул. Нургазина, 9
8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
Отделение в с. Маканшы Урджарского отдела филиала РГП «Центр обслуживания
населения» по ВКО
с. Маканшы,
ул. Кабанбая, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги «Оформление документов
на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими средствами и
обязательными гигиеническими средствами»
Текстовое табличное описание последовательности
и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
СФЕ 1
СФЕ 1
Наименование СФЕ
Инспектор
ЦОН
Инспектор
ЦОН
Инспектор
ЦОН
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием
документов
Расписывается
в журнале и
собирает документы
Составляет
реестр и
направляет
документы
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Регистрация
в журнале и
выдача
расписки
Сбор
документов в накопительный отдел
Отправка
документов в
уполномоченный орган
Сроки исполнения
30 минут
3 раза в день
Не менее
двух раз в день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ 2
СФЕ 3
СФЕ 2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Руководитель
уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Прием
документов,
регистрация
Ознакомление с представленными документами
Осуществление проверки полноты
документов,
подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление
документов
руководству
для наложения
резолюции
Наложение
резолюции,
отправка
специалисту уполномоченного органа
Передача
документов к
руководству
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
В течение десяти рабочих дней
№ действия (хода, потока работ)
СФЕ 3
СФЕ 2
СФЕ 1
Наименование СФЕ
Руководитель
уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Инспектор ЦОН
Наименование действия
(процесса, процедуры,
операции) и их описание
Принятие решения о предоставлении государственной услуги, либо мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги
Регистрация уведомления в книге Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами, выдача мотивированного отказа или уведомления потребителю или
передача в ЦОН
Выдача мотивированного отказа или уведомления
Форма завершения (данные, документ, организационно распорядительное решение)
Подписание документа
Расписка о выдаче
уведомления либо мотивированного отказа потребителю
или передача в ЦОН
Расписка о выдаче уведомления или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
15 минут
15 минут
15 минут
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Группа 1
СФЕ
Инспектор
ЦОН
Группа 2
СФЕ
Специалист
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация
заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления
из ЦОН или от потребителя, регистрация, направление заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение ответственного исполнителя для исполнения, наложение резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления, подготовка уведомления
Действие № 5
Подписание уведомления
Действие № 6
Регистрация уведомления в книге Оформление документов на инвалидов для обеспечения их сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами
Действие № 7
Передача уведомления в ЦОН
или выдача потребителю
Действие № 8
Выдача уведомления потребителю в ЦОН
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Группа 1
СФЕ
Инспектор
ЦОН
Группа 2
СФЕ
Специалист
уполномоченного органа
Группа 3
СФЕ
Руководитель
уполномоченного органа
Действие № 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация
заявления, направление
документов в уполномоченный орган
Действие № 2
Прием заявления
из Центра или от потребителя,
регистрация, направление
заявления руководству уполномоченного органа
Действие № 3
Определение
ответственного исполнителя для
исполнения,
наложение
резолюции
Действие № 4
Рассмотрение
заявления, подготовка
мотивированного отказа
Действие № 5
Подписание мотивированного отказа
Действие № 6
Передача мотивированного отказа в ЦОН или выдача
потребителю
Действие № 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в ЦОН
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги «Оформление документов
на инвалидов для обеспечения их
сурдо-тифлотехническими средствами и
обязательными гигиеническими средствами»
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий в процессе
оказания государственной услуги и СФЕ
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-тифлотехническими
средствами и обязательными
гигиеническими средствами»
Начальнику районного (городского) отдела
занятости и социальных программ
от инвалида __ группы, представителя
ребенка-инвалида (нужное подчеркнуть, заполнить)
Ф.И.О. инвалида, представителя реб/инв.
_______________________________________
_______________________________________
№ уд. лич. инвалида, представителя
_______________________________________
выдан _________________________________
дата рождения реб/инв._________________
свидетельство о рождении № ____________
проживающий(ая) по адресу ____________
_______________________________________
телефон _______________________________
Заявление
Прошу обеспечить меня, моего ребенка (нужное подчеркнуть) сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами: _______________________________________________
___________________________________________________________
(нужное подчеркнуть)
Прилагаю копии следующих документов:
1. ______________________________________
2. ______________________________________
3. ______________________________________
4._______________________________________
«__» ______ 20__г _________________________________________
(подпись заявителя либо доверенного лица, подавшего заявление)
---------------------------------------------------------------
(отрывной талон)
Отрывной талон
Заявление принял (а):
___________________________________________________________
(Ф.И.О., должность лица, принявшего заявление)
«__» ___________ 20__ г.             ____________
(подпись)
Приложение 6
к регламенту государственной услуги
«Оформление документов на инвалидов
для обеспечения их сурдо-тифлотехническими
средствами и обязательными
гигиеническими средствами»
________________________________
(Ф.И.О)
________________________________
(адрес)
Уведомление
__________ районный (городской) отдел занятости социальных программ рассмотрев Ваше заявление об обеспечении сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами (нужное подчеркнуть) сообщает, что вышеуказанные средства выдаются в порядке очередности или поставлены на учет (нужное подчеркнуть) ______(дата)____________
Начальник ________________________________
районного (городского) отдела занятости и социальных программ
исп.
тел.
_________________________________________________________
________________________________
(Ф.И.О)
________________________________
(адрес)
Уведомление
_____________ районный (городской) отдел занятости социальных программ рассмотрев Ваше заявление об обеспечении сурдо-тифлотехническими средствами и обязательными гигиеническими средствами (нужное подчеркнуть) сообщает, что выдача Вам направления на данную помощь отказано по причине
______________________________________________________________
________________________________________________________
Начальник ________________________________
районного (городского) отдела занятости и социальных программ
исп.
тел.

8-72230-2-19-85
8-72230-3-34-58
40
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Таскескен ауылының бөлімшесі
Таскескен ауылы, Нұрғазин көшесі, 9
8-72230-3-61-29
8-72230-3-63-59
41
ШҚО бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» РМК филиалының Үржар бөлімінің Мақаншы ауылының бөлімшесі
Мақаншы ауылы, Қабанбай көшесі, 6
8-72239-4-20-22
8-72239-4-20-23
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 3 қосымша
Әкімшілік әрекеттердiң (рәсімдерің) кезектілігі мен
өзара іс-қимылдарының кестедегі мәтiндiк сипаттамасы
1 кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 1
ҚФБ 1
ҚФБ 1
ҚФБ атауы
ХҚО инспекторы
ХҚО инспекторы
ХҚО инспекторы
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қояды және құжаттарды жинайды
Тізілім жасайды және құжаттарды жолдайды
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Журналға тіркеу және қолхат беру
Жинақтау бөліміне құжаттарды жинау
Құжаттарды уәкілетті органға жіберу
Орындалу мерзімдері
30 минут
Күніне 3 рет
Күніне 2 реттен кем емес
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 2
ҚФБ 3
ҚФБ 2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Құжаттарды қабылдау, тіркеу
Тапсырылған құжаттармен танысу
Құжаттардың толық болуын тексеруді жүзеге асыру, дәлелді бас тарту дайындау
немесе хабарлама ресімдеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Құжаттарды басшылыққа қарар жазу үшін жолдау
Қарар жазу, уәкілетті органның маманына
жіберу
Құжаттарды басшылыққа тапсыру
Орындалу мерзімдері
15 минут
15 минут
Он жұмыс күні ішінде
Әрекеттің № (жұмыстың барысы, ағыны)
ҚФБ 3
ҚФБ 2
ҚФБ 1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның маманы
ХҚО инспекторы
Әрекеттің атауы (үдерістің, рәсімнің, операцияның) және олардың сипаттамалары
Мемлекеттік қызмет көрсету немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдау
Хабарламаны Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу кітабына тіркеу, тұтынушыға дәлелді бас тартуды немесе хабарламаны беру немесе ХҚО-ға тапсыру
Дәлелді бас тартуды немесе хабарламаны беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім ету шешімі)
Құжатқа қол қою
Тұтынушыға хабарлама немесе дәледі бас тарту берілгені жөнінде қолхат немесе ХҚО-ға тапсыру
Тұтынушыға хабарлама немесе дәледі бас тарту берілгені жөнінде қолхат
Орындалу мерзімдері
15 минут
15 минут
30 минут
2 кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 топ
ҚФБ ХҚО инспекторы
2 топ
ҚФБ Уәкілетті органның маманы
3 топ
ҚФБ Уәкілетті органның басшысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру,
өтініштерді тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 әрекет
ХҚО-дан немесе тұтынушыдан өтініш қабылдау, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына жолдау
№ 3 әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, қарар жазу
№ 4 әрекет
Өтінішті қарап, танысу, хабарлама дайындау
№ 5 әрекет
Хабарламаға қол қою
№ 6 әрекет
Хабарламаны мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық құралдармен және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға құжаттарды ресімдеу кітабына тіркеу
№ 7 әрекет
Хабарламаны ХҚО-ға тапсыру немесе тұтынушыға беру
№ 8 әрекет
Хабарламаны тұтынушыға ХҚО-ға беру
3 кесте Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдеріс
1 топ
ҚФБ
ХҚО инспекторы
2 топ
ҚФБ
Уәкілетті органның маманы
3 топ
ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы
№ 1 әрекет
Құжаттарды қабылдау,
қолхат беру,
өтініштерді тіркеу, құжаттарды уәкілетті органға жолдау
№ 2 әрекет
Орталықтан немесе тұтынушыдан өтініш қабылдау, тіркеу, өтінішті уәкілетті органның басшысына жолдау
№ 3 әрекет
Орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау, қарар жазу
№ 4 әрекет
Өтінішті қарау. Дәлелді бас тарту дайындау
№ 5 әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
№ 6 әрекет
Дәлелді бас тартуды ХҚО-ға тапсыру немесе тұтынушыға беру
№ 7 әрекет
Дәлелді бас тартуды тұтынушыға ХҚО-ға беру
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 4 қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерiсiнде ҚФБ әкімшілік
әрекеттерінің қисынды реттілігі арасындағы өзара
байланысты көрсететiн сұлба
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 5 қосымша
Аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімінің
бастығы
____ топ мүгедегі, мүгедек бала өкілінен
(керектісін сызу және толтыру)
Мүгедектің, мүгедек бала өкілінің т.а.ә.
________________________________________
Мүгедектің, өкілдің  жеке куәлігінің
№ ______________________________________
_______________________________ берілген
мүгедек баланың туған күні______________
тууы туралы куәлігінің №________________
тұрғылықты мекенжайы ___________________
________________________________________
телефон ________________________________
Өтініш
Мені, менің мүгедек баламды (керектісінің астын сызу)
сурдотифло-техникалық және міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз
етуіңізді сұраймын _________________________________________
(керектісінің астын сызу)
Келесі құжаттардың көшірмелерін ұсынамын:
1.__________________________________________________________
2.__________________________________________________________
3.__________________________________________________________
4.__________________________________________________________
20__ ж. «__» _______________________________________________
(өтініш берушінің немесе өтініш берген сенімді өкілдің қолы)
-------------------------------------------------------------
(жыртылмалы талон)
Жыртылмалы талон
Өтінішті қабылдады:
_____________________________________________________________
(құжаттарды қабылдаған адамның т.а.ә., лауазымы)
20___ж. «__» _________             ________________
(қолы)
«Мүгедектерді сурдо-тифлотехникалық
құралдармен және міндетті гигиеналық
құралдармен қамтамасыз ету үшін оларға
құжаттарды ресімдеу» мемлекеттік
қызмет регламентіне 6 қосымша
___________________________
(Т.А.Ә)
___________________________
(мекенжайы)
Хабарлама
________________ аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі Сіздің сурдо-тифлотехникалық және міндетті
гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету туралы өтінішіңізді қарап
(керектісінің астын сызу), аталған құралдарды алу кезек тәртібімен
берілетіні немесе ______(күні) ___________ тіркеуге алынғаныңызды
хабарлайды (керектісінің астын сызу).
________________ аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімінің бастығы
орын.
тел.
____________________________________________________________
___________________________
(Т.А.Ә)
___________________________
(мекенжайы)
Хабарлама
_________________ аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі Сіздің сурдо-тифлотехникалық және міндетті
гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету туралы өтінішіңізді қарап
(керектісінің астын сызу), аталған көмекке _________ Сізге ________
жолдама _____________ беруден ______________________________
____________________________________________________________
____________________________ себептерге байланысты бас тартылады.
_________________ аудандық (қалалық) жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі бастығы
орын.
тел.