Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение Аягозского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 13 июля 2012 года N 5/34-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 03 августа 2012 года за N 2625. Утратило силу решением Аягозского районного маслихата от 28 мая 2014 года N 25/176-V
Сноска. Утратило силу решением Аягозского районного маслихата от 28.05.2014 N 25/176-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 56789 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» Аягозский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц, имеющих право на оказание дополнительной социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
2) лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
3) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны;
4) лица пенсионного возраста;
5) инвалиды, в том числе лица, воспитывающие ребенка-инвалида до 18 лет;
6) жертвы политических репрессий;
7) многодетные матери, награжденные подвесками «Алтын алқа», «Күмiс алқа» или ранее получившие звание «Мать-Героиня» и орденом «Материнская Слава» I, II степени;
8) многодетные семьи, имеющие четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, после среднего образования, высших учебных заведениях, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания ими учебных заведений (но до двадцатитрехлетнего возраста);
9) дети, в том числе дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей, выпускники детских домов, а также студенты из малообеспеченных семей;

Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы
Шығыс Қазақстан облысы Аягөз аудандық мәслихатының 2012 жылғы 13 шілдедегі N 5/34-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 03 тамызда N 2625 тіркелді. Күші жойылды - Аягөз аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 мамырдағы N 25/176-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Аягөз аудандық мәслихатының 28.05.2014 N 25/176-V (алғаш ресми жарияланған күннен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» 1995 жылғы 28 сәуiрдегі Заңының 56789 баптарына, Қазақстан Республикасының «Тұрғын үй қатынастары туралы» 1997 жылғы 16 сәуiрдегi Заңының 2 бабына, Қазақстан Республикасының «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулысының 1 тармағының 14) тармақшасына сәйкес Аягөз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосымша әлеуметтік көмек көрсетуге құқығы бар жеке тұлғалардың мынадай санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысына қатысушылар мен мүгедектер;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғалар;
3) жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша соғысқа қатысушыларға теңестірілген өзге санаттағы тұлғалар;
4) зейнеттік жасындағы тұлғалар;
5) мүгедектер, соның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек бала тәрбиелеп отырған тұлғалар;
6) саясы қуғын-сүргін құрбандары;
7) «Алтын алқа» «Күміс алқа» белгілерімен марапатталған немесе бұрын «Батыр Ана» атағын алған және I, II дәрежелі «Ана Даңқы» орденімен марапатталған көп балалы аналар;
8) бірге тұратын төрт және одан көп кәмелетке толмаған балалары бар, оның ішінде орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беретін ұйымдарда, жоғары оқу орындарында күндізгі оқу нысанында оқитын балалары бар көп балалы отбасылар, балалары кәмелеттік жасқа толғаннан кейін олар оқу орнын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа дейін);
9) балалар, оның ішінде жетім балалар, ата-аналардың қарауынсыз қалған балалар, балалар үйінің түлектері сондай-ақ аз қамтылған отбасынан шыққан студенттер;

10) малообеспеченные граждане имеющие доходы ниже прожиточного минимума;
11) граждане, имеющие социально-значимые заболевания (онкологические и различные формы туберкулеза);
12) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию ( пожар, стихийные бедствия, тяжелые заболевания).
2. Определить перечень документов, необходимых для получения социальной помощи:
1) заявление об оказании социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) книга регистрации граждан или справка с места жительства;
4) исключен решением Аягозского районного маслихата от 28.05.2013 N 15-100-V;
5) сведения о доходах семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя;
7) акт либо иной документ, подтверждающий наступление чрезвычайной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
8) документы, подтверждающие фактические финансовые затраты или предстоящие финансовые затраты на лечение (счет-калькуляция, счет-фактура, квитанция), либо направление органов здравоохранения на лечение по жизненным показаниям;
9) для больных туберкулезом по спискам противотуберкулезного диспансера.
Сноска. Пункт 2 с изменением, внесенным решением Аягозского районного маслихата от 28.05.2013 N 15-100-V (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        А. Шакиров
Секретарь маслихата                        Т. Бозтаев

10) табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінен төмен аз қамтылған азаматтар;
11) әлеуметтік маңызды аурулары бар азаматтар (онкологиялық және туберкулездің түрлі түрлері);
12) өмірдің қиын жағдайына ұшыраған азаматтар (өрт, дүлей апат, қиын аурулар).
2. Әлеуметтік көмек алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі айқындалсын:
1) әлеуметтік көмек көрсету туралы өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) азаматтарды тіркеу кітабы немесе тұрғылықты жерінен анықтама;
4) алынып тасталды - Аягөз аудандық мәслихатының 28.05.2013 N 5-100-V шешімімен;
5) отбасының табысы туралы мәліметтер;
6) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
7) тиісті уәкілетті орган беретін төтенше жағдайдың болғанын растайтын акт немесе өзге құжат;
8) емделуге нақты қаржылық шығынды немесе алдағы қаржылық шығынды растайтын құжаттар (шот-калькуляция, шот-фактура, түбіртек), немесе өмірлік көрсеткіштері бойынша емделуге денсаулық сақтау органдарының жолдамасы;
9) туберкулезбен ауыратындар үшін туберкулезге қарсы диспансерінің тізімі бойынша.
Ескерту. 2-бапқа өзгеріс енгізілді – Аягөз аудандық мәслихатының 28.05.2013 N 5-100-V (алғаш ресми жарияланған күннен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
3. Осы шешiм алғаш ресми жарияланған күннен кейiн он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы                            А. Шакиров
Мәслихат хатшысы                           Т. Бозтаев