О внесении изменений и дополнений в решение от 22 декабря 2011 года № 35/262-IV "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 10 апреля 2012 года N 2/14-V. Зарегистрировано управлением юстиции Жарминского района Департамента юстиции Восточно-Казахстанской области 19 апреля 2012 года N 5-10-130. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Жарминского районного маслихата от 26 декабря 2012 года № 195)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Жарминского районного маслихата от 26.12.2012 № 195).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 3 апреля 2012 года № 3/16-V «О внесении изменений и дополнений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 6 апреля 2012 года № 2571) Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жарминского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 22 декабря 2011 года № 35/262-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5-10-124, опубликовано в газете «Қалба тынысы» от 18 января № 5, от 20 января № 6, от 25 января № 7) следующие изменения и дополнения:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1) доходы – 6 040 283,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 012 033,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 904,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 020 846,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6 118 091,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 331,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 821,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3490,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 15 000,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 15000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -145 139,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145 139,1 тысяч тенге;

"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/262-IV шешімге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2012 жылғы 10 сәуірдегі N 2/14-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінің Жарма аудандық әділет басқармасында 2012 жылғы 19 сәуірде N 5-10-130 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жарма аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 желтоқсандағы N 195 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жарма аудандық мәслихатының 2012.12.26 N 195 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397–IV шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 3 сәуірдегі № 3/16-V (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2012 жылдың 6 сәуірінде № 2571 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Жарма аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Жарма ауданы мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/262–IV шешіміне (№ 5-10-124 нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген, «Қалба тынысы» газетінің 2012 жылғы 18 қаңтардағы № 5, 20 қаңтардағы № 6, 25 қаңтардағы № 7 сандарында жарияланды) келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1) кірістер – 6 040 283,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 012 033,0 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер бойынша – 2 904,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 4 500,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 5 020 846,0 мың теңге;
2) шығындар – 6 118 091,1 мың тенге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 52 331,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 55 821,0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 3 490,0 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операция бойынша сальдо - 15 000,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 15 000,0 мың теңге;
5) бюджет (профицит) тапшылығы – -145 139,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру - 145 139,1 мың теңге;

поступление займов - 55 821,0 тысяч тенге;
погашение займов - 3490 тысяч тенге.»;
2) в пункте 5:
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«131 221,0 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;»;
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«16 262,0 тысяч тенге на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;»;
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
«17 233,0 тысяч тенге на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;»;
3) дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
«5-1. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета отделу архитектуры, градостроительства и строительства 23 000,0 тысяч тенге на развитие и обустройство недостающей инженерно-коммуникационной инфраструктуры в рамках Программы занятости 2020, в том числе:
23 000,0 тысяч тенге - в рамках содействия развитию предпринимательства на селе.»;
4) дополнить пунктом 5-2 следующего содержания:
«5-2. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета отделу жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог 59 048,0 тысяч тенге на развитие сельских населенных пунктов в рамках Программы занятости 2020.»;
5) пункт 7 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 16 011,4 тысяч тенге.»;
6) приложения 14568 изложить в новой редакции согласно приложениям 12345;
7) свободный остаток в сумме 92808,1 тысяч тенге распределен между администраторами бюджетных программ, из них 10356,7 тысяч тенге возвратить в вышестоящий бюджет.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        К. Скаков
Секретарь Жарминского
районного маслихата                        Н. Есполов
Приложение 1 к решению
Жарминского районного маслихата

қарыздардың түсімі – 55 821,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3490,0 мың теңге.»;
2) 5 тармақта:
бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«131 221,0 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;»;
алтыншы абзац келесі редакцияда жазылсын:
«16 262,0 мың теңге – жетім сәбиді (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған сәбиді (балаларды) асырап бағу үшін қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайын ақша қаражаттарын төлеуге;»;
жетінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«17 233,0 мың теңге - мектеп мұғалімдерінің және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілерінің біліктілік санаты арттыру үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға;»;
3) келесі мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
«5-1. Аудандық бюджетте сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөліміне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде жетіспейтін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды орналастыруға және дамытуға республикалық бюджет есебінен 23 000,0 мың теңге ағымды нысаналы трансферттер көзделсін, соның ішінде:
23 000,0 мың теңге - ауылда кәсіпкерліктің дамуына ықпал ету шеңберінде.»;
4) келесі мазмұндағы 5-2 тармақпен толықтырылсын:
«5-2. Аудандық бюджетте тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөліміне Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға республикалық бюджет есебінен 59 048,0 мың теңге ағымды нысаналы трансферттер көзделсін.»;
5) 7 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«Аудандық жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 16 011,4 мың теңге сомасында қарастырылсын.»;
6) 14568 қосымшалар 12345 қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
7) бюджеттің еркін қалдығы 92 808,1 мың теңге әкімшілік бағдарламалар бойынша бағытталды, оның ішінде 10 356,7 мың теңге жоғары бюджетке қайтарылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            К. Скаков
Жарма аудандық
мәслихатының хатшысы                       Н. Есполов
Жарма аудандық мәслихатының

3400
20
Плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах
450
5
Налог на игорный бизнес
160
02
Фиксированный налог
160
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
4407
1
Государственная пошлина
4407
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государства
1600
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1850
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
50
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
620
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
13
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
21
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
88
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста - машиниста
165
2
Неналоговые поступления
2904
01
Доходы от государственной собственности
1904
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
1900
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
1900
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
4
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
4
06
Прочие неналоговые поступления
1000
1
Прочие неналоговые поступления
1000
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
1000
3.
Поступления от продажи основного капитала
4500
03
Продажа земли и нематериальных активов
4500
1
Продажа земли
4500
01
Поступления от продажи земельных участков
4500
4.
Поступление трансфертов
5020846
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
5020846
2
Трансферты из областного бюджета
5020846
01
Целевые текущие трансферты

3400
20
Жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем
450
5
Ойын бизнесіне салық
160
02
Тіркелген салық
160
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
4407
1
Мемлекеттік баж
4407
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
1600
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1850
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
50
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
620
09
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
13
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
21
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
88
21
Тракторшы-машинисттің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
165
2
Салықтық емес түсiмдер
2904
01
Мемлекет меншіктен түсетін кірістер
1904
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
1900
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
1900
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
4
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
4
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1000
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1000
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
1000
3.
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
4500
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
4500
1
Жерді сату
4500
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
4500
4
Трансферттердің түсімдері
5020846
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
5020846
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
5020846
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

9842
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9842
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
69333
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
69333
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
69333
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20188
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20188
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
20188
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8188
013
Разработка схем градостроительного развития территории района,генеральных планов городов районного ( областного) значения,поселков и иных сельских населенных пунктов
12000
12
Транспорт и коммуникации
158535,9
1
Автомобильный транспорт
157785,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
157785,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
157785,9
015
За счет средств местного бюджета
157785,9
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникации
750
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
750
024
Организация внутрипоселковых (внутригородских) внутрирайонных общественных пассажирских перевозок
750
13
Прочие
79893,5
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
6900
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
6900
014
Поддержка предпринимательской деятельности
900
003
Капитальные расходы государственных органов
6000
9
Прочие
72993,5
452
Отдел финансов района (города областного значения)
16011,4
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
16011,4
100
Чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района (города областного значения)
13767,4
102
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения) на исполнение обязательств по решениям судов
2244
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

9842
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9842
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
69333
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
69333
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
69333
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20188
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20188
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
20188
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8188
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық ( облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
12000
12
Көлiк және коммуникация
158535,9
1
Автомобиль көлiгi
157785,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
157785,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
157785,9
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
157785,9
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
750
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
750
024
Кентiшiлiк (қалаiшiлiк) және ауданiшiлiк қоғамдық жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру
750
13
Басқалар
79893,5
3
Кәсіпкерлік қызметті қолдау және бәсекелестікті қорғау
6900
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
6900
014
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау
900
003
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
6000
9
Басқалар
72993,5
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
16011,4
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
16011,4
100
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағындағы табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жоюға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының төтенше резерві
13767,4
102
Соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға арналған ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
2244
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі