О внесении изменений в решение от 22 декабря 2011 года № 35/262-IV "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Жарминского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 ноября 2012 года N 6/64-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 ноября 2012 года за N 2736. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Жарминского районного маслихата от 26 декабря 2012 года № 195)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Жарминского районного маслихата от 26.12.2012 № 195).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 ноября 2012 года № 6/78-V «О внесении изменений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2720) Жарминский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Жарминского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 22 декабря 2011 года № 35/262-IV (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов от 29 декабря 2011 года № 5-10-124, опубликовано в газете «Қалба тынысы» от 18 января 2012 года № 5, от 20 января 2012 года № 6, от 25 января 2012 года № 7) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы, согласно приложениям 123, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 109 189 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 111 037,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 6 600,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 800,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 989 752,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6 185 797,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 52 331,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 55 821,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3490,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 16 200,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 16 200,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -145 139,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 145 139,1 тысяч тенге;

"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/262-ІV шешімге өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Жарма аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 қарашадағы N 6/64-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 қарашада N 2736 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жарма аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 желтоқсандағы N 195 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Жарма аудандық мәслихатының 2012.12.26 N 195 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 109-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешіміне өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 14 қарашадағы № 6/78–V (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2720 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Жарма аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Жарма аудандық мәслихатының 2011 жылғы 22 желтоқсандағы № 35/262–IV шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2011 жылғы 29 желтоқсанда № 5-10-124 болып тіркелген, «Қалба тынысы» газетінің 2012 жылғы 18 қаңтардағы № 5, 2012 жылғы 20 қаңтардағы № 6, 2012 жылғы 25 қаңтардағы № 7 сандарында жарияланды) келесідей өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 109 189,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 111 037,0 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер – 6 600,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 800,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 4 989 752,0 мың теңге;
2) шығындар – 6 185 797,1 мың тенге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 52 331,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік несиелер – 55 821,0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 3 490,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 16 200,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 16 200,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -145 139,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 145 139,1 мың теңге;

поступление займов - 55 821,0 тысяч тенге;
погашение займов - 3490 тысяч тенге.»;
абзац пятый пункта 5 изложить в следующей редакции:
«83 389,0 тысяч тенге на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;»;
пункт 7 изложить в следующей редакции:
«7. Предусмотреть резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 3790 тысяч тенге.»;
приложения 18 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        К. Мусагитов
Секретарь Жарминского
районного маслихата                        Н. Есполов
Приложение 1 к решению
Жарминского районного маслихата
от 21 ноября 2012 года № 6/64-V
Приложение 1 к решению
Жарминского районного маслихата
от 22 декабря 2011 года № 35/262-IV
Районный бюджет на 2012 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
ДОХОДЫ

қарыздардың түсімі – 55 821,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3490,0 мың теңге.»;
5 тармақтың бесінші абзацы келесі редакцияда жазылсын:
«83 389,0 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;»;
7 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«7. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 3790 мың теңге сомасында қарастырылсын.»;
аталған шешімнің 18 қосымшалары осы шешімнің 12қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Қ. Мұсағитов
Жарма аудандық
мәслихатының хатшысы                       Н. Есполов
Жарма аудандық мәслихатының
2012 жылғы 21 қарашадағы
№ 6/64-V шешіміне 1 қосымша
Жарма аудандық мәслихатының
2011 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 35/262-IV шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
КІРІСТЕР

100
5
Налог на игорный бизнес
160
02
Фиксированный налог
160
08
Обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами
3393
1
Государственная пошлина
3393
02
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государства
1000
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1550
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
20
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
620
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу разрешений на право охоты
2
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
5
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
78
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
118
2
Неналоговые поступления
6600
01
Доходы от государственной собственности
2050
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
2050
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
2050
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
0
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
0
06
Прочие неналоговые поступления
4550
1
Прочие неналоговые поступления
4550
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
4550
3
Поступления от продажи основного капитала
1800
03
Продажа земли и нематериальных активов
1800
1
Продажа земли
1800
01
Поступления от продажи земельных участков
1800
4
Поступление трансфертов
4989752
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
4989752
2
Трансферты из областного бюджета
4989752
01
Целевые текущие трансферты

100
5
Ойын бизнесіне салық
160
02
Тіркелген салық
160
08
Заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер
3393
1
Мемлекеттік баж
3393
02
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынады
1000
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1550
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
20
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
620
09
Аңшылық құқығына рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
2
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
5
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
78
21
Тракторшы-машинисттің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
118
2
Салықтық емес түсiмдер
6600
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2050
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
2050
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
2050
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4550
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4550
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
4550
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
1800
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
1800
1
Жерді сату
1800
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
1800
4
Трансферттердің түсімдері
4989752
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
4989752
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
4989752
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

4559
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1801517
1
Правоохранительная деятельность
300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
300
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
300
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1801217
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1801217
017
Строительство котельной в поселке Шуак Восточно-Казахстанской области
1801217
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
1801217
04
Образование
2382700
1
Дошкольное воспитание и обучение
150628
464
Отдел образования района (города областного значения)
150628
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
66939
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
300
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
83389
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
83389
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2062478
464
Отдел образования района (города областного значения)
2062478
003
Общеобразовательное обучение
1996434
006
Дополнительное образование для детей
48300
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев интеллектуальные школы» за счет целевых трансфертов из республиканского бюджета
811
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организации начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированным для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
16933
9
Прочие услуги в области образования
169594
464
Отдел образования района (города областного значения)
148294
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9347
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
2491
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

4559
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1801517
1
Құқық қорғау қызметі
300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
300
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
300
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1801217
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1801217
017
Шығыс Қазақстан облысының Шуақ кентінде қазандық салу
1801217
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
1801217
04
Білім беру
2382700
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
150628
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
150628
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
66939
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
300
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
83389
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
83389
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2062478
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
2062478
003
Жалпы білім беру
1996434
006
Балаларға қосымша білім беру
48300
063
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен "Назарбаев зияткерлік мектептері" ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
811
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
16933
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
169594
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
148294
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9347
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
2491
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу