Об определении категорий физических лиц и перечня документов, необходимых для получения социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан
Решение маслихата Зыряновского района Восточно-Казахстанской области от 14 июля 2012 года N 5/4-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 06 августа 2012 года за N 2630. Утратило силу - решением маслихата Зыряновского района от 30 апреля 2013 года N 17/5-V
Сноска. Утратило силу - решением маслихата Зыряновского района от 30.04.2013 N 17/5-V.
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 56789 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года «О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним», статьей 2 Закона Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года «О жилищных отношениях», с подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», с подпунктом 14) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами» маслихат Зыряновского района РЕШИЛ:
1. Определить следующие категории физических лиц, имеющих право на получение социальной помощи:
1) участники и инвалиды Великой Отечественной войны;
лица, приравненные по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
2) другие категории лиц, приравненные по льготам и гарантиям к участникам войны;
3) пенсионеры по возрасту;
4) инвалиды, в том числе лица, воспитывающие ребенка-инвалида до 18 лет;
5) жертвы политических репрессий;
6) многодетные семьи;
7) дети-сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей до 18 лет;
8) выпускники детских домов, школ-интернатов для детей сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, а также студенты из малообеспеченных семей;
9) малообеспеченные семьи (граждане);
10) граждане, имеющие социально значимые заболевания (туберкулез, злокачественные новообразования);
11) граждане, попавшие в трудную жизненную ситуацию (стихийные бедствия, пожар, несчастные случаи, чрезвычайные ситуации, бездомность (лица без определенного места жительства), освобождение из мест лишения свободы).
2. Определить перечень документов, необходимых для получения социальной помощи:

Мұқтаж азаматтардың жекеленген санаттарына әлеуметтік көмек алу үшін қажетті құжаттардың тізбесін және жеке тұлғалардың санаттарын анықтау туралы
Шығыс Қазақстан облысы Зырян ауданы мәслихатының 2012 жылғы 14 шілдедегі N 5/4-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 06 тамызда N 2630 тіркелді. Күші жойылды - Зырян ауданы мәслихатының 2013 жылғы 30 сәуірдегі N 17/5-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Зырян ауданы мәслихатының 30.04.2013 N 17/5-V шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуiрдегі «Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға берiлетiн жеңiлдiктер мен оларды әлеуметтiк қорғау туралы» Заңының 56789-баптарына, Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуiрдегi «Тұрғын үй қатынастары туралы» Заңының 2-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» қаулысының 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес Зырян ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Әлеуметтік көмекті алуға құқықтары бар жеке тұлғалардың мынадай санаттары айқындалсын:
1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері;
2) жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген адамдар;
3) жеңiлдiктер мен кепiлдiктер бойынша соғысқа қатынасқандармен теңестiрiлген басқа тұлғалар;
4) жасына қарай зейнет демалысына шыққан зейнеткерлер;
5) мүгедектер, соның ішінде 18 жасқа дейінгі мүгедек баланы тәрбиелеп отырғандар;
6) саяси қуғын-сүргін құрбандары;
7) көп балалы отбасылар;
8) 18 жасқа дейiнгі жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар;
9) балалар үйінің, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған мектеп-интернаттардың түлектері, сондай-ақ аз қамтылған отбасы студенттері;
10) аз қамтылған отбасылар (азаматтар);
11) әлеуметтік маңызды аурулары бар азаматтар (туберкулез, қатерлi iсiктер);
12) өмірдің қиын жағдайларына душар болған азаматтар (табиғи апаттар, өрт, жазатайым оқиғалар, төтенше жағдайлар, баспанасыздық (белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдар), бас бостандығынан айыру орындарынан босатылған адамдар).
2. Әлеуметтік көмек алу үшін қажетті құжаттардың тізбесі айқындалсын:

1) заявление на оказание социальной помощи;
2) документ, удостоверяющий личность;
3) документ, подтверждающий регистрацию по постоянному месту жительства (книга регистрации граждан, адресная справка либо справка сельских и/или аульных акимов);
4) регистрационный номер налогоплательщика;
5) сведения о доходах членов семьи;
6) документ, подтверждающий статус заявителя;
7) акт либо документ, подтверждающий наступление трудной (чрезвычайной) жизненной ситуации, выдаваемый соответствующим уполномоченным органом;
8) документы, подтверждающие фактические или предстоящие финансовые затраты на лечение, либо направление органов здравоохранения на лечение по жизненным показаниям;
9) для больных туберкулезом по спискам противотуберкулезного диспансера.
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии                        Н. Горбачева
Секретарь маслихата
Зыряновского района                        Г. Денисова

1) әлеуметтік көмек көрсетуге өтініш;
2) жеке басын куәландыратын құжат;
3) тұрғылықты тұратын жерi бойынша тiркелгенiн растайтын құжат (азаматтарды тіркеу кітабы, мекенжай анықтамасын не селолық және/немесе ауылдық әкiмдердiң анықтамасы);
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
5) отбасы мүшелерінің табысы туралы мәліметтер;
6) өтініш берушінің мәртебесін растайтын құжат;
7) тиісті уәкілетті органмен берілетін, өмірдің қиын (төтенше) жағдайларына душар болғанын растайтын акті немесе құжат;
8) емделуге нақты қаржылық шығынды немесе алдағы қаржылық шығындарды растайтын құжаттар, немесе өмірлік көрсеткіштері бойынша емделуге денсаулық сақтау органдарының жолдамасы;
9) туберкулезбен ауыратын аурулар үшін, туберкулезге қарсы диспансердің тізімі бойынша.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы                            Н. Горбачева
Зырян ауданының
мәслихат хатшысы                           Г. Денисова