О внесении изменений в решение от 20 декабря 2011 года № 31-3 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 21 ноября 2012 года N 6-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 27 ноября 2012 года № 2741. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 29 декабря 2012 года № 215)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока действия (письмо Курчумского районного маслихата от 29.12.2012 № 215).
Примечание РЦПИ.
В тексте сохранена авторская орфография и пунктуация.
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года и решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 14 ноября 2012 года № 6/78-V «О внесении изменений в решение от 8 декабря 2011 года № 34/397-ІV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2720 от 20 ноября 2012 года), Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 года» от 20 декабря 2011 года № 31-3 (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 5-14-146, опубликовано в газете «Заря» от 13 января 2012 года № 4, от 18 января 2012 года № 5, от 20 января 2012 года № 6, от 25 января 2012 года № 7) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
«доходы - 3616920,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 437528 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 2211 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1884 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3175297,3 тысяч тенге;»;
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
«затраты - 3655255,5 тысяч тенге;»;
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
«чистое бюджетное кредитование - 56762,8 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 58295,8 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 1533 тысячи тенге;»;
подпункт 5) изложить в следующей редакции:
«дефицит (профицит) бюджета - -95098 тысяч тенге;»;
подпункт 6) изложить в следующей редакции:
«финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 95098 тысяч тенге.»;
в пункте 6
второй абзац изложить в следующей редакции:
«на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) - 4514 тысяч тенге;»;
пятый абзац изложить в следующей редакции:
«для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии) - 42158 тысяч тенге;»;
пункт 10 изложить в следующей редакции:

"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 31-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 қарашадағы N 6-5 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 27 қарашада N 2741 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 2012 жылғы 29 желтоқсандағы N 215 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Күршім аудандық мәслихатының 2012.12.29 N 215 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109 баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-ІV шешімге өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 14 қарашадағы № 6/78-V (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2720 нөмірімен 2012 жылдың 20 қарашасында тіркелген) шешіміне сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» аудандық мәслихаттың 2011 жылғы 20 желтоқсандағы № 31-3 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 5-14-146 нөмірімен 2011 жылдың 30 желтоқсанында тіркелген, «Рауан» газетінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 4, 2012 жылғы 18 қаңтардағы № 5, 2012 жылғы 20 қаңтардағы № 6, 2012 жылғы 25 қаңтардағы № 7 сандарында жарияланды) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақта:
1) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«кірістер - 3616920,3 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 437528 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 2211 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1884 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша - 3175297,3 мың теңге;»;
2) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«шығындар - 3655255,5 мың теңге;»;
3) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«таза бюджеттік кредит беру - 56762,8 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 58295,8 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 1533 мың теңге;»;
5) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығы (профицит) - -95098 мың теңге;»;
6) тармақша келесі редакцияда жазылсын:
«бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 95098 мың теңге.»;
6 тармақта:
екінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«азаматтардың кейбір санаттарына (ҰОС қатысушыларға, ҰОС мүгедектеріне, ҰОС қатысушыларға теңестірілген адамдарға және ҰОС мүгедектеріне, қаза тапқан әскери қызметшілердің отбасыларына) материалдық көмек көрсетуге - 4514 мың теңге;»;
бесінші абзац келесі редакцияда жазылсын:
«аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғарғы оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы) - 42158 мың теңге;»;
10 тармақ келесі редакцияда жазылсын:

«Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2012 год в сумме 2000 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв местного исполнительного органа района для ликвидации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера на территории района - 2000 тысяч тенге.»;
приложения 1678910, к указанному решению, изложить в новой редакции согласно приложениям 123456 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Г. Нурбикенова
Секретарь Курчумского
районного маслихата                        К. Абилмажинов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 21 ноября 2012 года № 6-5
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 20 декабря 2011 года № 31-3
Районный бюджет на 2012 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. Доходы

«Ауданның жергілікті атқарушы органының 2012 жылға арналған резерві 2000 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін жергілікті атқарушы органның төтенше резервінің есебінен іс-шаралар өткізуге - 2000 мың теңге.»;
аталған шешімнің 1678910 қосымшалары осы шешімнің 123456 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Г. Нұрбикенова
Күршім аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Қ. Әбілмәжінов
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 қарашадағы
№ 6-5 шешіміне 1 қосымша
Аудандық мәслихаттың
2011 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 31-3 шешіміне 1 қосымша
2012 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
І. Кірістер

530
04
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1280
05
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу на постоянное место жительства и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
6
07
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
3
08
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
369
09
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
6
10
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
8
12
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
79
21
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста-машиниста
82
2
Неналоговые поступления
2211
01
Доходы от государственной собственности
318
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
318
04
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности
318
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
4
13
Вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета физическим лицам
4
9
Прочие доходы от государственной собственности
0
10
Плата за сервитут по земельным участкам, находящихся в коммунальной собственности
0
06
Прочие неналоговые поступления
1889
1
Прочие неналоговые поступления
1889
07
Возврат неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета
1352
09
Другие неналоговые поступления в местный бюджет
537
3
Поступления от продажи основного капитала
1884
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
0
02
Поступления от продажи имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета
0
03
Продажа земли и нематериальных активов
1884
1
Продажа земли
1884
01
Поступления от продажи земельных участков
1884
02
Поступления от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения
0
4
Поступления трансфертов
3175297,3
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
3175297,3
2
Трансферты из областного бюджета
3175297,3
01
Целевые текущие трансферты

530
04
Азаматтық хал актілерін тіркегені үшін, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актілерін тіркеу туралы куәліктерді және азаматтық хал актілері жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтіруге байланысты куәліктерді қайтадан бергені үшін мемлекеттік баж
1280
05
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды ресімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
6
07
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
3
08
Тұрғылықты жерін тіркегені үшін мемлекеттік баж
369
09
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
6
10
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
8
12
Қаруды және оның оқтарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
79
21
Тракторшы-машинисттің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
82
2
Салықтық емес түсiмдер
2211
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
318
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
318
04
Коммуналдық меншіктегі мүлікті жалдаудан түсетін кірістер
318
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
4
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар
4
9
Мемлекеттік меншіктен түсетін басқа да кірістер
0
10
Коммуналдық меншігіне жататын жер учаскелері бойынша сервитут үшін төлемақы
0
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1889
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
1889
07
Бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуы
1352
09
Жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
537
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
1884
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
0
02
Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мүлікті сатудан түсетін түсімдер
0
03
Жердi және материалдық емес активтердi сату
1884
1
Жерді сату
1884
01
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
1884
02
Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
0
4
Трансферттердің түсімдері
3175297,3
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
3175297,3
2
Облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер
3175297,3
01
Ағымдағы нысаналы трансферттер

10131
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
4834
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6300
1
Правоохранительная деятельность
6300
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6300
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6300
04
Образование
2029384
1
Дошкольное воспитание и обучение
108875
464
Отдел образования района (города областного значения)
108875
009
Обеспечение дошкольного воспитания и обучения
40124
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
287
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
68464
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
43542
015
За счет средств местного бюджета
24922
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
1868810
464
Отдел образования района (города областного значения)
1868810
003
Общеобразовательное обучение
1787371
006
Дополнительное образование для детей
50120
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение
квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из
республиканского бюджета
1325
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
29994
9
Прочие услуги в области образования
51699
464
Отдел образования района (города областного значения)
39699
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10999
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
11940
012
Капитальные расходы государственного органа
174
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета

10131
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елді мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
4834
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6300
1
Құқық қорғау қызметі
6300
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6300
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
6300
04
Бiлiм беру
2029384
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
108875
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
108875
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
40124
021
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
287
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
68464
011
Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен
43542
015
Жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен
24922
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беру
1868810
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
1868810
003
Жалпы білім беру
1787371
006
Балаларға қосымша білім беру
50120
063
Республикалық бюджеттен берiлетiн трансферттер есебiнен «Назарбаев Зияткерлiк мектептерi» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге еңбекақыны арттыру
1325
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
29994
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
51699
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
39699
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10999
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттiк бiлiм беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
11940
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
174
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері