О внесении изменений и дополнения в решение от 21 декабря 2011 года № 33-2 "О районном бюджете на 2012-2014 годы"
Решение Тарбагатайского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 24 сентября 2012 года N 5-4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 сентября 2012 года N 2669. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 25 декабря 2012 года № 123)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято (письмо Тарбагатайского районного маслихата от 25.12.2012 № 123).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография  оригинала.
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 11 сентября 2012 года за № 5/72-V «О внесении изменений в решение от 8 декабря 2011 года за № 34/397-IV «Об областном бюджете на 2012-2014 годы» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2648) Тарбагатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тарбагатайского районного маслихата «О районном бюджете на 2012-2014 годы» от 21 декабря 2011 года № 33-2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 30 декабря 2011 года за № 5-16-119, опубликовано в газете «Тарбағатай» от 12 января 2012 года № 6-7) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить районный бюджет на 2012-2014 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2012 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 629 053,0 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 495 681,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 576,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 749,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 126 047,0 тысяч тенге;
2) затраты – 5 585 447,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 261,0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 29 124,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 863,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 85 779,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 85 779,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -27 261,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 27 261,0 тысяч тенге.»;
абзацы первый, второй и шестнадцатый пункта 7 изложить в следующей редакции:

"2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2 шешімге өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 24 қыркүйектегі N 5-4 шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2012 жылғы 26 қыркүйекте N 2669 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 2012 жылғы 25 желтоқсандағы N 123 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды (Тарбағатай аудандық мәслихатының 25.12.2012 N 123 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуация мен орфографиясы  сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109 бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, «2012-2014 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2011 жылғы 8 желтоқсандағы № 34/397-IV шешімге өзгерістер енгізу туралы» Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 11 қыркүйектегі № 5/72-V (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2648 болып тіркелген) шешіміне сәйкес Тарбағатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. «2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы» Тарбағатай аудандық мәслихатының 2011 жылғы 21 желтоқсандағы № 33-2 шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде тіркелген № 5-16-119, «Тарбағатай» газетінің 2012 жылғы 9 қаңтардағы № 4-5 сандарында жарияланды) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
«1. 2012-2014 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2012 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 629 053,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 495 681,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 576,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 749,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 126 047,0 мың теңге;
2) шығындар – 5 585 447,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 27 261,0 мың теңге;
бюджеттік кредит – 29 124,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 863,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 85 779,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 85 779,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -27 261,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 27 261,0 мың теңге.»;
7 тармақтың бірінші, екінші және он алтыншы абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:

«Предусмотреть в районном бюджете целевых трансфертов из областного бюджета в объеме – 831 115,0 тысяч тенге, в том числе:
на оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам ВОВ, инвалидам ВОВ, лицам приравненным к участникам ВОВ и инвалидам ВОВ, семьям погибших военнослужащих) – 5 315,0 тысяч тенге;»;
«на проведение капитального ремонта дома культуры села Аксуат – 37 587,0 тысяч тенге.»;
абзацы первый, третий и четвертый пункта 8 изложить в следующей редакции:
«Предусмотреть в районном бюджете целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в объеме – 950 145,0 тысяч тенге, в том числе:»;
«на общеобразовательное обучение – 20 894,0 тысяч тенге (на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 194,0 тысяч тенге, на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 12 700,0 тысяч тенге);
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 12 867,0 тысяч тенге;»;
пункт 8 дополнить абзацем двадцатым следующего содержания:
«реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 119 480,0 тысяч тенге.»;
приложения 14789 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12345 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2012 года.
Председатель сессии                        Б. Боранжанов
Секретарь Тарбагатайского
районного маслихата                        М. Магжаев
Приложение 1
к решению Тарбагатайского
районного маслихата

«Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен мынадай мөлшерде – 831 115,0 мың теңге нысаналы трансферт көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС-на қатысушылар, ҰОС-ның мүгедектері және оларға теңестірілгендерге, қайтыс болған әскерилердің жанұясына) – 5 315,0 мың теңге;»;
«Ақсуат ауылындағы мәдениет үйіне күрделі жөндеу жүргізуге – 37 587,0 мың теңге.»;
8 тармақтың бірінші, үшінші және төртінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«Аудандық бюджетке Республикалық бюджеттен – 950 145,0 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:»;
«жалпы білім беруге – 20 894,0 мың теңге (негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға – 8 194,0 мың теңге, үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды бағдарламалық құрал-жабдықтармен қамтамасыз ету – 12 700,0 мың теңге);
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне – 12 867,0 мың теңге;»;
8 тармақ мынадай мазмұндағы жиырмасыншы абзацпен толықтырылсын:
«мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 119 480,0 мың теңге.»;
аталған шешімнің 14789 қосымшалары осы шешімнің 12345 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2012 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            Б. Боранжанов
Тарбағатай аудандық
мәслихатының хатшысы                       М. Мағжаев
Тарбағатай аудандық мәслихатының

600,0
04
Образование
3270273,4
1
Дошкольное воспитание и обучение
214801,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
214801,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
92552,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2769,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
119480,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
2410663,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
260,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной (сельской) местности
260,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2410403,3
003
Общеобразовательное обучение
2321870,3
006
Дополнительное образование для детей
53843,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1104,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
33586,0
9
Прочие услуги в области образования
644809,1
464
Отдел образования района (города областного значения)
234863,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
13008,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
15500,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
78,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей за счет трансфертов из республиканского бюджета
12867,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому за счет трансфертов из республиканского бюджета

600,0
04
Бiлiм беру
3270273,4
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
214801,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
214801,0
009
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқытуды қамтамасыз ету
92552,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2769,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
119480,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
2410663,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
260,0
005
Ауылдық (селолық) жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
260,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2410403,3
003
Жалпы білім беру
2321870,3
006
Балаларға қосымша білім беру
53843,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1104,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
33586,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
644809,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
234863,1
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13008,0
005
Ауданның (облыстык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
15500,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
78,0
015
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12867,0
020
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету

950145,0
в том числе:
04
Образование
190700,0
1
Дошкольное воспитание и обучение
122249,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
122249,0
021
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию воспитателям детских садов, мини-центров, школ-интернатов: общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей, организаций образования для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, центров адаптации несовершеннолетних за счет трансфертов из республиканского бюджета
2769,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
119480,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
42884,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
42884,0
003
Общеобразовательное обучение
8194,0
063
Повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по учебным программам АОО «Назарбаев Интеллектуальные школы» за счет трансфертов из республиканского бюджета
1104,0
064
Увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям организаций начального, основного среднего, общего среднего образования: школы, школы-интернаты: (общего типа, специальных (коррекционных), специализированных для одаренных детей; организаций для детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей) за счет трансфертов из республиканского бюджета
33586,0
9
Прочие услуги в области образования
25567,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
25567,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12867,0
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
12700,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
54043,0
02
Социальная помощь
54043,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
54043,0
002
Программа занятости
24206,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17031,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости
12806,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
576651,0
01
Жилищное хозяйство
112961,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
42847,0
024
Ремонт объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020
42847,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12529,0
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Программе занятости 2020

950145,0
оның ішінде:
04
Бiлiм беру
190700,0
1
Мектепке дейiнгi тәрбие және оқыту
122249,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
122249,0
021
Республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер есебінен жалпы үлгідегі, арнайы (түзету), дарынды балалар үшін мамандандырылған, жетім балалар мен ата-аналарының қамқорынсыз қалған балалар үшін балабақшалар, шағын орталықтар, мектеп интернаттары, кәмелеттік жасқа толмағандарды бейімдеу орталықтары тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайту
2769,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
119480,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
42884,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
42884,0
003
Жалпы білім беру
8194,0
063
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен «Назарбаев Зияткерлік мектептері» ДБҰ-ның оқу бағдарламалары бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыру
1104,0
064
Бастауыш, негізгі орта, жалпыға бірдей орта білім беру ұйымдарының (дарынды балаларға арналған мамандандырылған (жалпы үлгідегі, арнайы (түзету); жетім балаларға және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға арналған ұйымдар): мектептердің, мектеп-интернаттарының мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен ұлғайту
33586,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
25567,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
25567,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
12867,0
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
12700,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
54043,0
02
Әлеуметтiк көмек
54043,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
54043,0
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
24206,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
17031,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12806,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
576651,0
01
Тұрғын үй шаруашылығы
112961,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
42847,0
024
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
42847,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12529,0
041
Жұмыспен қамту-2020 бағдарламасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру