О внесении изменении в решение Акжаикского районного маслихата от 26 февраля 2010 года № 19-4 "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан"
Решение Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 июня 2012 года № 4-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 18 июля 2012 года № 7-2-136. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2013 года № 16-3
Сноска. Утратило силу решением Акжаикского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27.12.2013 № 16-3
Руководствуясь Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Акжаикский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Акжаикского районного маслихата "Об оказании социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан" от 26 февраля 2010 года № 19-4 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7-2-87, опубликованное 25 марта 2010 года в газете "Жайық таңы" № 13) следующие изменения:
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Оказать единовременную социальную помощь следующим отдельным категориям нуждающихся граждан Акжаикского района:
1) к государственному празднику Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны – 50 000 тенге;
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признавшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступили в повторный брак – 5 000 тенге;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее шести месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 3 000 тенге;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время – 10 000 тенге;
лицам, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны – 5 000 тенге;
не вступившие в повторный брак вдовам воинов, погибших (умерших, пропавших без вести) в Великой Отечественной войны – 10 000 тенге;
военнослужащим, ставшие инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при прохождении воинской службы в Афганистане и семьи военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии, увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане - 10 000 тенге;

Акжайық аудандық мәслихатының 2010 жылғы 26 ақпандағы № 19-4 "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2012 жылғы 22 маусымдағы № 4-5 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2012 жылғы 18 шілдеде № 7-2-136 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 16-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Ақжайық аудандық мәслихатының 27.12.2013 № 16-3 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңын басшылыққа алып, Ақжайық аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Ақжайық аудандық мәслихатының "Мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету туралы" 2010 жылғы 26 ақпандағы № 19-4 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде  № 7-2-87 тіркелген, 2010 жылғы 25 наурыздағы "Жайық таңы" газетінде № 13 жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
2 тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ақжайық ауданында тұрақты тұратын мұқтаж азаматтардың келесі жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсетілсін:
1) мемлекеттік мереке Жеңіс күніне:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне біржолғы әлеуметтік көмек – 50 000 теңге;
соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтарындың қайталап некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне) – 5 000 теңге;
1941 жылғы 22 маусым 1945 жылғы 9 мамыр аралығында қоса алғанда кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi мен мiнсiз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға – 3 000 теңге;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметкерлердің отбасыларына – 10 000 теңге;
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталған адамдарға - 5 000 теңге;
Ұлы Отан соғысында қаза тапқан (қайтыс болған, хабарсыз кеткен) жауынгерлердің қайтадан некеге тұрмаған жесірлеріне – 10 000 теңге;
Ауғанстанда әскери мiндетiн өтеу кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлерге және Ауғанстандағы ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасыларына – 10 000 теңге;

лицам, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах – 10 000 тенге;
лицам, ставшие инвалидами вследствие катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции – 10 000 тенге;
семьям умерших вследствие лучевой болезни или умерших инвалидов, а также граждан, смерть которых в установленном порядке связана с воздействием катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции и других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения и ядерных испытаний – 10 000 тенге;
2) гражданам, больным онкологическими, психоневрологическими заболеваниями, проходящим лечение и состоящим на учете в организациях здравоохранения и на лечение детей инвалидов до восемнадцати лет - 10 000 тенге;
3) гражданам, больным туберкулезом, проходящим лечение и состоящим на учете в организациях здравоохранения - 15 000 тенге;
4) малообеспеченным гражданам, выезжающим на лечение за пределы района на основании заключения врачебно-консультативной комиссии и направления врача – 30 000 тенге;
5) инвалидам первой группы нуждающихся в аппарате гемодеализ находящегося в областном центре – 50 000 тенге;
6) лицу, осуществившему погребение малообеспеченного гражданина – 10 000 тенге;
7) гражданам (семьям), пострадавшим от пожара, наводнения, другого стихийного бедствия природного и техногенного характера – 10 000 тенге;
8) малообеспеченным семьям (гражданам) со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума - 10 000 тенге;
9) участникам и инвалидам войны и лиц, приравненных к ним по льготам и гарантиям, гражданам, трудившимся и проходившим воинскую службу в тылу, на предоставление санаторно-курортного лечения.".
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель сессии              Т. Жазыкбай
Секретарь маслихата              Д. Джаксыбаев

1986-1987 жылдары Чернобыль атом электростанциясы апатының зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға – 10 000 теңге;
Чернобыль атом электростанциясы апатының салдарынан мүгедек болған адамдарға – 10 000 теңге;
Чернобыль атом электростанциясындағы апаттың және азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық сынаулардың салдарынан сәуле ауруына шалдығып қайтыс болғандардың, немесе өлiмi белгiленген тәртiппен солардың ықпалына байланысты болған мүгедектердiң, сондай-ақ азаматтардың отбасыларына – 10 000;
2) денсаулық сақтау ұйымдарында емделуде жатқан және есепте тұрған онкологиялық, психоневрологиялық ауруымен ауратын азаматтарға және он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балалардың емделуі үшін -10 000 теңге;
3) денсаулық сақтау ұйымдарында емделуде жатқан және есепте тұрған туберкулез ауруымен ауратын азаматтарға – 15 000 теңге;
4) аз қамтылған азаматтарға, дәрігерлік - кеңестік комиссия қорытындысының және дәрігердің жолдамасы негізінде ауданнан тысқары жерлерде емделуге баратын азаматтарға - 30 000 теңге;
5) облыс орталығындағы гемодиализ аппаратына мұқтаж бірінші топтағы мүгедектерге - 50 000теңге;
6) аз қамтылған азаматтың жерлеуін жүзеге асырған тұлғаға - 10 000 теңге;
7) өрттен, су тасқыны, басқа да табиғи және техногендік сипаттағы апатқа ұшыраған азаматтарға (отбасыларға) – 10 000 теңге;
8) аз қамтылған күнкөріс деңгейінен төмен орта жанды кірісі бар отбасыларға (азаматтарға) – 10 000 теңге;
9) соғысқа қатысушылары мен мүгедектерiнің және жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан соларға теңестiрiлген адамдардың, тылда еңбек етiп, әскери қызмет өткерген азаматтарға, санаторлық курорттық емделудi ұсыну.".
2. Осы шешім мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  Т. Жазықбай
Мәслихат хатшысы                 Д. Жақсыбаев