О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 декабря 2012 года № 9-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2013 года № 3139. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 марта 2014 года № 21-4
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.03.2014 № 21-4
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 632 583 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 711 883 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 345 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 180 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 914 175 тысяч тенге;
2) затраты – 3 628 374 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 24 392 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 33 108 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 716 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 320 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9 320 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -29 503 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 29 503 тысячи тенге:
поступление займов – 31 158 тысяч тенге;
погашение займов – -8 716 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 7 061 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.12.2013 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 годы формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы".
3. Принять к сведению и руководству статью 9 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы".
4. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме – 765 957 тысяч тенге, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 8 194 тысячи тенге;

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2012 жылғы 26 желтоқсандағы № 9-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда № 3139 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2014 жылғы 12 наурыздағы № 21-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 12.03.2014 № 21-4 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 632 583 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 711 883 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 345 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 180 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 914 175 мың теңге;
2) шығындар – 3 628 374 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 24 392 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 33 108 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 716 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 9 320 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9 320 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -29 503 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 29 503 мың теңге:
қарыздар түсімі – 31 158 мың теңге;
қарыздарды өтеу - -8 716 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 7 061 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 18.12.2013 № 19-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылдың 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қарастырылды.
3. Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 9 бабы қатерге және басшылыққа алынсын.
4. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 765 957 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 8 194 мың теңге;

на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому – 1 040 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 112 472 тысячи тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей – 9 980 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования – 30 816 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 8 492 тысячи тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 92 753 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 19 747 тысяч тенге;
на водоснабжение в селе Болашак - 396 569 тысяч тенге;
на введение стандартов специальных социальных услуг - 4 000 тысяч тенге;
для реализации мер социальной поддержки специалистов – 11 023 тысячи тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 22 531 тысяча тенге;
кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 31 158 тысяч тенге;
на корректировку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Казталов – 4 200 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Нурсай – 1 680 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Бостандык – 2 201 тысяча тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Акпатер – 2 201 тысяча тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Жалпактал – 2 700 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Кайынды – 2 100 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции системы водоснабжения в селе Жанажол – 2 100 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.07.2013 № 16-1, от 18.12.2013 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

үйде оқитын мүгедек балаларды жабдықтық, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге – 1 040 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 112 472 мың теңге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге – 9 980 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 30 816 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 8 492 мың теңге;
эпизоотияға қарсы шараларды жүргізуге – 92 753 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 19 747 мың теңге;
Болашақ ауылын сумен жабдықтауға – 396 569 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызмет стандарттарын енгізуге – 4 000 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 11 023 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыру үшін – 22 531 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін кредиттер – 31 158 мың теңге;
Казталов ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға жобалау - сметалық құжаттаманы түзетуге – 4 200 мың теңге;
Нұрсай ауылының су құбырын қайта жаңартуға жобалау - сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 1 680 мың теңге;
Бостандық ауылының су құбырын қайта құру үшін жобалау - сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 2 201 мың теңге;
Ақпәтер ауылының су құбырын қайта құру үшін жобалау - сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 2 201 мың теңге;
Жалпақтал ауылының су құбырын қайта құру үшін жобалау - сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 2 700 мың теңге;
Қайынды ауылының су құбырын қайта құру үшін жобалау - сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 2 100 мың теңге;
Жаңажол ауылының су құбырын қайта құру үшін жобалау - сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 2 100 мың теңге.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 15.07.2013 № 16-1, 18.12.2013  № 19-1 шешімдерімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в размере 20 331 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 15.07.2013 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
7. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельских населенных пунктах, повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этим видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.

6. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 20 331 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 15.07.2013 № 16-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес процентке айлықақы мен тарифтік ставкаларын көтеру белгіленсін.
8. 2013 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить бюджетные программы сельских округов Казталовского района на 2013 год согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии              С. Утегулова
Секретарь районного маслихата    Е. Газизов
Приложение 1
к решению районного маслихата
от 26 декабря 2012 года № 9-1
Районный бюджет на 2013 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.12.2013 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
тыс. тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
І. ДОХОДЫ

9. Казталов ауданының ауылдық округтерінің 2013 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                  С. Өтеғұлова
Аудандық мәслихат хатшысы        Е. Ғазизов
Аудандық мәслихатының
2012 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 9-1 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 18.12.2013 № 19-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
І. КІРІСТЕР

Сноска. Приложение 5 в редакции решения Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.12.2013 № 19-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
Бюджетные программы сельских округов
Казталовского района на 2013 год
тыс. тенге
Функциональная группа
Сумма
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетной программы
Программа
Наименование
Бюджетные программы Казталовского района на 2013 год
01
Государственные услуги общего характера
184863
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
184863

Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 18.12.2013 № 19-1 шешімімен (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі).
Казталов ауданының ауылдық округтерінің
2013 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары
мың теңге
Функционалдық топ
Сома
Кіші Функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Казталов ауданының 2013 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
184863
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
184863