О районном бюджете на 2013-2015 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 декабря 2012 года № 7-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 11 января 2013 года № 3140. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 мая 2014 года № 20-4
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.05.2014 № 20-4
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3118) Сырымский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2013-2015 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы - 2 303 516 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 326 849 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 781 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала - 781 тысяча тенге;
поступления трансфертов - 1 974 886 тысяч тенге;
2) затраты - 2 310 672 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -17 301 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 44 570 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 61 871 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 10 145 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - -10 145 тысяч тенге:
поступление займов - 38 947 тысяч тенге;
погашение займов - 61 871 тысяча тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 12 779 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.07.2013 № 13-1, от 18.12.2013 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
2. Поступления в районный бюджет на 2013 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5-2 и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 197 499 тысяч тенге, в том числе:

2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 7-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 11 қаңтарда № 3140 тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2014 жылғы 13 мамырдағы № 20-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 13.05.2014 № 20-4 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3118) шешіміне сәйкес Сырым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2013-2015 жылдарға арналған аудандық бюджет 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2013 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 2 303 516 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 326 849 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 781 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 781 мың теңге;
трансферттер түсімі – 1 974 886 мың теңге;
2) шығындар – 2 310 672 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -17 301 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 44 570 мың тенге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 61 871 мың тенге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың тенге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың тенге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың тенге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 10 145 мың тенге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -10 145 мың тенге:
қарыздар түсімі - 38 947 мың тенге;
қарыздарды өтеу – 61 871 мың тенге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 12 779 мың тенге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 05.07.2013 № 13-1, 18.12.2013 № 16-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2013 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5-2 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4 тармағына сәйкес қарастырылады.
3. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 197 499 мың тенге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:

на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования - 4 097 тысяч тенге;
на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому - 631 тысяча тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 44 500 тысяч тенге;
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 9 182 тысячи тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования - 15 814 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 5 200 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий - 50 061 тысяча тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов - 8 066 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" - 14 755 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов - 38 947 тысяч тенге;
увеличение лимита численности местных исполнительных органов - 6 246 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 05.07.2013 № 13-1, от 18.12.2013 № 16-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
3-1. Учесть в районном бюджете на 2013 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 18 131 тысяча тенге, в том числе:
на разработку проектно-сметной документации реконструкции водопровода села Жымпиты - 4 010 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции водопровода села Аралтобе - 3 454 тысячи тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции водопровода села Косарал - 2 201 тысяча тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции водопровода села Коныр - 2 201 тысяча тенге;
на разработку проектно-сметной документации реконструкции водопровода села Булдурта - 6 265 тысяч тенге;Ъ
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с  решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области  от 05.07.2013 № 13-1 (вводится в действие с 01.01.2013).
4. Установить на 2013 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет - 100%;

негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 4 097 мың тенге;
үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге - 631 мың тенге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 44 500 мың тенге;
қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге - 9 182 мың теңге;
мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға - 15 814 мың тенге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 5 200 мың тенге;
эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге - 50 061 мың тенге;
маманды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін - 8 066 мың тенге;
"Өңiрлердi дамыту" Бағдарламасы шеңберiнде өңiрлердiң экономикалық дамуына жәрдемдесу жөнiндегi шараларды iске асыруға - 14 755 мың тенге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер - 38 947 мың тенге;
жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға - 6 246 мың теңге.
Ескерту. 3 тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 05.07.2013 № 13-1, 18.12.2013 № 16-1 (01.01.2013 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
3-1. 2013 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 18 131 мың теңге көлемінде қарастырылсын, соның ішінде:
Жымпиты ауылының су құбырын қайта құру жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға - 4 010 мың теңге;
Аралтөбе ауылының су құбырын қайта құру жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға - 3 454 мың теңге;
Қосарал ауылының су құбырын қайта құру жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға - 2 201 мың теңге;
Қоңыр ауылының су құбырын қайта құру жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға - 2 201 мың теңге;
Бұлдырты ауылының су құбырын қайта құру жобалау-сметалық құжаттаманы жасақтауға - 6 265 мың теңге.
Ескерту. Шешім 3-1 тармақмен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 05.07.2013 № 13-1 (01.01.2013  бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. Жергілікті бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2013 жылдың кірістер бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;

2) социальный налог зачисляется в районный бюджет - 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2013 год в размере 4 706 тысяч тенге.
7. На 31 декабря 2013 года лимит долга местного исполнительного органа составляет 30 000 тысяч тенге.
8. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельских населенных пунктах повышение на двадцать пять процентов окладов и тарифных ставок по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2013 года.

2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2013 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 4 706 мың теңге көлемінде бекітілсін.
7. Аудандық жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2013 жылдың 31 желтоқсанына 30 000 мың теңге мөлшерінде құрайды.
8. 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап ауылдық елді-мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мамандарына қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес процент жоғары айлықақы мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2013 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ аульных (сельских) округов на 2013 год, согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии Сырымского
районного маслихата              А. Табишев
Секретарь Сырымского
районного маслихата              А. Галимов
Приложение 1
к решению Сырымского районного маслихата
от 21 декабря 2012 года № 7-3
Районный бюджет на 2013 год

9. 2013 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сай бекітілсін.
10. 2013 жылға арналған ауылдық (селолық) округтердің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сай бекітілсін.
11. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сырым аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы             А. Табишев
Сырым аудандық
мәслихатының хатшысы             А. Галимов
Сырым аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 7-3 шешіміне 1 қосымша
2013 жылға арналған аудандық бюджет