О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 89 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 11 ноября 2013 года № 520. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 декабря 2013 года № 8943. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра РК - Министра финансов РК от 31.07.2014 № 324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 124 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2009 года № 89 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5612, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2009 год, № 5, ст. 344), следующие изменения и дополнения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ, утвержденных указанным приказом:
в пункте 5 часть пятую изложить в следующей редакции:
«Администраторам республиканских бюджетных программ, внесшим исправления в бюджетную отчетность, необходимо внести соответствующие изменения в экземпляр отчета, ранее представленный ими в Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета.»;
в пункте 9 часть вторую изложить в следующей редакции:
«Бюджетная отчетность государственных учреждений и администраторов местных бюджетных программ представляется в электронном виде и на бумажном носителе с пронумерованными страницами и оглавлением.»;
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Администраторы республиканских бюджетных программ предоставляют центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета и Счетному комитету по контролю за исполнением республиканского бюджета информацию, необходимую для подготовки отчета об исполнении республиканского бюджета.»;
в пункте 12 абзацы четвертый, седьмой и восьмой исключить;
в пункте 13 часть первую изложить в следующей редакции:
«К годовому и квартальному бюджетным отчетам прилагается информация с изложением основных факторов, повлиявших в отчетном периоде на выполнение плана поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), а также поступлений и расходов средств спонсорской и благотворительной помощи.»;
пункт 15 исключить;
пункт 16 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң бюджеттiк есептiлiктi жасау мен ұсынудың ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2009 жылғы 27 ақпандағы № 89 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2013 жылғы 11 қарашадағы № 520 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2013 жылы 10 желтоқсанда № 8943 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 31.07.2014 № 324 бұйрығымен (алғашқы ресми жариялаған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексі 124-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептілікті жасау мен ұсынудың ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 27 ақпандағы № 89 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміне № 5612 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, № 5, 2009 жыл, 344-бап) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің есептілікті жасау мен ұсынудың ережесінде:
5-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Бюджеттік есептілікке түзетулер енгізген республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері өздері бұрын Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетіне берген есептің данасына тиісті өзгерістерді енгізуі қажет.»;
9-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Мемлекеттік мекемелердің және жергілікті бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджеттік есептілігі электронды түрде және қағаз тасығышта беттері нөмірленіп және мазмұнымен ұсынылады.»;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«Республикалық бюджеттiк бағдарламалардың әкiмшiлерi бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға және Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылайтын есеп комитетiне республикалық бюджеттің атқарылуы туралы есептi дайындау үшiн қажеттi ақпаратты береді.»;
12-тармақтың төртінші, жетінші және сегізінші абзацтары алынып тасталсын;
13-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Жылдық және тоқсандық бюджеттік есептерге есепті кезеңде тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) сатудан түскен ақша түсімдері мен шығыстарын орындау жоспарына, сондай-ақ демеушілік және қайырымдылық көмектен түскен қаражаттың түсімдері мен шығыстарына ықпал ететін негізгі факторларды жаза отырып ақпарат қоса беріледі.»;
15-тармақ алынып тасталсын;
16-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«16. Местные исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы, получающие целевые трансферты, представляют ежеквартально администраторам республиканских бюджетных программ, от которых были получены целевые трансферты из республиканского бюджета, форму № 4-20 «Сводный отчет по расходам» с информацией о фактических расходах.»;
пункт 20-1 исключить;
пункт 57 изложить в следующей редакции:
«57. Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг) по форме № 4-б составляют и представляют государственные учреждения, имеющие поступления денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении.
В форме 4-б показываются поступления, фактические и кассовые расходы денег от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении при наличии одного вида поступлений денег от реализации товаров (работ, услуг).
По графе 4 «Утверждено по плану на год» - показываются данные утвержденного плана поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении по графе 5 «Утверждено по плану с начала года» – показываются данные, утвержденные по плану с начала года на отчетную дату, в графе 6 - следует отражать суммы поступлений и кассовые расходы, а в графе 7 - показываются фактические расходы нарастающим итогом с начала года.
По строкам 010 и 170 по графе 7 «Кассовые расходы» показываются суммы остатков средств, получаемых от реализации товаров (работ, услуг) на начало и на конец отчетного периода. Строка 010 отчетного периода должна соответствовать строке 170 отчета формы № 4-б за предыдущий год.
По строке 020 показывается сумма поступлений денег, получаемых государственным учреждением от реализации товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении за отчетный период за вычетом сумм возвращенных доходов.
Графа 6 строки 020 должна соответствовать граф 3 строки 030 формы 3 «Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования» финансовой отчетности.
По строке 040 показывается сумма строк 010, 020.
По строке 050 показывается общая сумма расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в его распоряжении с последующей расшифровкой расходов по спецификам экономической классификации расходов, в том числе сумма, внесенная в доход соответствующего бюджета.
По строке 051 показывается сумма, внесенная в доход соответствующего бюджета.
По строке 160 показывается сумма нереальной для взыскания дебиторской задолженности и недостач материалов, принятых за счет государственного учреждения.
Форма № 4-б является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.»;
в пункте 58 часть шестую изложить в следующей редакции:
«Форма № 4-сводная является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.»;
пункт 59 исключить;
в пункте 60:
часть четвертую изложить в следующей редакции:

«16. Нысаналы трансферттерді алатын облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдары республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер алынған республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілеріне тоқсан сайын іс жүзіндегі шығыстар туралы ақпаратпен бірге № 4-20 «Шығыстар бойынша жиынтық есеп» нысанды ұсынады.»;
20-1-тармақ алынып тасталсын;
57-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«57. № 4-б-нысан бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтерді) өткiзуден түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есепті олардың билiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтерді) өткiзуден түсетiн ақша түсiмдерi бар мемлекеттiк мекемелер жасайды және ұсынады.
4-б-нысанда тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтерді) өткiзуден түскен ақша түсiмдерiнiң бiр түрi болған кезде оның билiгiнде қалатын тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуден түскен ақшаның түсiмдерi, нақты және кассалық шығыстары көрсетiледi.
«Жоспар бойынша бір жылға бекітілді» 4-бағаны бойынша - мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін өз билігінде қалатын ақша түсімдері мен шығыстарының бекітілген жоспарының деректері көрсетіледі, олардың иелігіндегі «Жоспар бойынша жыл басынан бастап бекітілді» 5-бағаны бойынша - есепті күнге жоспар бойынша жыл басынан бастап бекітілген деректер көрсетіледі, 6-бағанда түсімдердің сомасы мен кассалық шығыстарын көрсеткен жөн, ал 7-бағанда жыл басынан бастап өспелі қорытындымен нақты шығыстар көрсетіледі.
«Кассалық шығыстар» 7-бағаны бойынша 010 және 170-жолдары бойынша есепті кезеңнің басында және соңында тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден алынатын қаражаттар қалдықтарының сомасы көрсетіледі.
Есепті кезеңнің 010-жолы өткен жылға арналған № 4-б-нысан есебінің 170-жолына сәйкес келуі тиіс.
020 жолы бойынша қайтарылған кірістердің сомаларын шегере отырып есепті кезеңге арналған өз билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден мемлекеттік мекеме алатын ақша түсімдерінің сомасы көрсетіледі.
020-жолдың 6-бағаны қаржылық есептіліктің «Қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп» 3-нысаны 030-жолының 3-бағанына сәйкес келуі тиіс.
040 жолы бойынша 010, 020 жолдарының сомасы көрсетіледі.
050 жолы бойынша шығыстардың экономикалық сыныптамасының ерекшеліктері бойынша шығыстарды кейіннен ашып жаза отырып мемлекеттік мекеменің өз билігінде қалған тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден алынған ақша шығыстарының жалпы сомасы, оның ішінде тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген сома көрсетіледі.
051 жол бойынша тиісті бюджеттің кірісіне енгізілген сома көрсетіледі.
160 жол бойынша мемлекеттік мекеме есебінен қабылданған өндіріп алу үшін нақты емес дебиторлық берешек және материалдардың жетіспеушілігінің сомасы көрсетіледі.
№ 4-б-нысаны жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.»;
58-тармақтың алтыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 4-жиынтық нысан жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.»;
59-тармақ алынып тасталсын;
60-тармақта:
төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:

«В графе 4 указывается остаток денег на начало финансового года. Разница между графами 3 и 4 должна соответствовать графе 3 строки 020 формы 3 «Отчет о движении денег на счетах государственного учреждения по источникам финансирования» финансовой отчетности».»;
часть девятую изложить в следующей редакции:
«Форма № 4-сп является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.»;
в пункте 61 часть десятую изложить в следующей редакции:
«Форма № 4-в является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.»;
пункты 62 и 63 исключить;
в пункте 64 часть пятую изложить в следующей редакции:
«Форма № 7 является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.»;
в пункте 66 часть пятую изложить в следующей редакции:
«Форма № 8-вп является полугодовой и годовой бюджетной отчетностью.»;
в пункте 76 часть седьмую изложить в следующей редакции:
«В отчеты по формам ДЗ-Б и КЗ-Б не включаются суммы бюджетных кредитов, трансфертов, передаваемых с одного уровня бюджета на другой, а также не включаются задолженности по оценочным и гарантийным обязательствам, финансовым обязательствам по внешним займам полученным и задолженность перед работниками по неиспользованным отпускам.»;
пункт 79 изложить в следующей редакции:
«79. Отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-Б заполняется следующим образом:
в графах 1-4 заполняются коды функциональной и экономической классификаций расходов бюджета - функциональная группа, программа, подпрограмма, специфика;
в графе 5 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан, соответствующие кодам в графах 1-4;
в графе 6 показывается план финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год;
в графе 7 показывается кредиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма кредиторской задолженности, отражаемая в графе 7, с момента сдачи администратором бюджетных программ годового отчета об исполнении планов финансирования бюджетных программ (подпрограмм) в уполномоченный орган по исполнению бюджета, не должна изменяться в течение текущего финансового года;
в графе 8 отражается остаток кредиторской задолженности прошлых лет после погашения части задолженности в текущем финансовом году;
в графе 9 показывается сумма кредиторской задолженности, образовавшейся в текущем финансовом году;
в графе 10 показывается общая кредиторская задолженность, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 8 и 9);
в графе 11 показывается сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым еще не наступил;

«4-бағанда қаржы жылының басындағы ақша қалдығы көрсетіледі.3 және 4-бағандар арасындағы айырмашылық 3 «Қаржыландыру көздері бойынша мемлекеттік мекеменің шоттарындағы ақша қозғалысы туралы есеп» нысанның 020-жолының 3-бағанына сәйкес келуі тиіс.»;
тоғызыншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 4-дк нысан жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.»;
61-тармақтың оныншы бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 4-в нысаны жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.»;
62 және 63-тармақтар алынып тасталсын;
64-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 7-нысан жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.»;
66-тармақтың бесінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«№ 8-зт-нысан жартыжылдық және жылдық бюджеттік есептілік болып табылады.»;
76-тармақтың жетінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«ДБ-Б және КБ-Б нысандары бойынша есептерге бюджеттен бір деңгейінен екіншісіне берілетін бюджеттік кредиттер сомасы мен трансферттер енгізілмейді, сондай-ақ бағалау және кепілдік міндеттемелері, сыртқы қарыздар бойынша алынған қаржылық міндеттемелері жөніндегі берешек және пайдаланылмаған демалыстары бойынша қызметкерлер алдындағы берешекке енгізілмейді.»;
79-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«79. КБ-Б-нысан бойынша кредиторлық берешек туралы есеп келесі түрде толтырылады:
1-4-бағандарында бюджет шығыстарының функционалдық және экономикалық сыныптамасының кодтары – функционалдық топ, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік толтырылады;
5-бағанда 1-4-бағандардағы кодтарға сәйкес келетін Қазақстан Республикасының Бірыңғай бюджеттік сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі;
6-бағанда ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
7-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарына арналған жағдай бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегі көрсетіледі. Бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарының орындалуы туралы жылдық есепті тапсырған сәттен бастап 7-бағанда көрсетілген кредиторлық берешектің сомасы ағымдағы қаржы жылының ішінде өзгермеуі тиіс;
8-бағанда ағымдағы қаржы жылы берешек бөлігін өтегеннен кейін өткен жылдардың кредиторлық берешегінің қалдығы көрсетіледі;
9-бағанда ағымдағы қаржы жылы пайда болған кредиторлық берешектің сомасы көрсетіледі;
10-бағанда есепті күнге қалыптасқан жалпы кредиторлық берешек көрсетіледі (8 және 9-бағандардың сомасы);
11-бағанда төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешектің сомасы көрсетіледі;

в графе 12 показывается сумма кредиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности. Указанная задолженность включается в Отчет о кредиторской задолженности после осуществления инвентаризации долгосрочных активов, запасов, ценных бумаг и денежных средств, дебиторской и кредиторской задолженности, других статей баланса государственного учреждения и составления акта инвентаризации на основании правил проведения инвентаризации в государственных учреждениях, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от 22 августа 2011 года № 423 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7197). Сумма кредиторской задолженности, отражаемая в графах 11 и 12, входит в сумму кредиторской задолженности, отражаемую по графам 7, 8, 9, 10;
в графе 13 показывается сумма задолженности, сложившаяся на отчетную дату (графа 10), за вычетом суммы задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил (графа 11).»;
пункт 84 изложить в следующей редакции:
«84. К отчетам о кредиторской и дебиторской задолженности по формам КЗ-Б и ДЗ-Б прилагается информация о причинах образования задолженности за счет бюджетных средств согласно приложениям 30 и 31 соответственно к настоящим Правилам, с объяснением причин их образования по каждой бюджетной программе (подпрограмме), специфике.
К отчетам о кредиторской и дебиторской задолженности по формам КЗ-П и ДЗ-П прилагается информация о причинах образования задолженности за счет прочих средств согласно приложению 29 к настоящим Правилам, с объяснением причин их образования по каждой бюджетной программе (подпрограмме), коду платных услуг/прочим.»;
пункт 85 изложить в следующей редакции:
«85. Отчеты о кредиторской и дебиторской задолженности представляются ежеквартально:
оперативные - по состоянию на 1 апреля и 1 октября:
1) государственными учреждениями - администратору бюджетных программ в устанавливаемые им сроки;
2) администраторами республиканских бюджетных программ – центральному уполномоченному органу по исполнению бюджета не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным, через ИС;
3) администраторами местных бюджетных программ - уполномоченному органу по исполнению местных бюджетов в устанавливаемые им сроки;
сверенные с данными бухгалтерских балансов - по состоянию на 1 июля и 1 января:
1) государственными учреждениями - администратору бюджетных программ в устанавливаемые им сроки;
2) администраторами бюджетных программ: - не позднее 3 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, за отчетный финансовый год – до 5 числа второго месяца, следующего за отчетным финансовым годом в соответствии с графиком сроков представления бюджетной и финансовой отчетности.»;
пункт 88 изложить в следующей редакции:

12-бағанда талап қою мерзімі аяқталған кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі. Аталған берешек ұзақ мерзімді активтерді, қорларды, бағалы қағаздар мен ақша қаражаты, дебиторлық және кредиторлық берешектерді, мемлекеттік мекеме теңгерімінің басқа баптарын түгендеуді жүзеге асыруды және мемлекеттік мекемелерде түгендеу жүргізу қағидасын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2011 жылғы 22 тамыздағы № 423 бұйрығымен (нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 7197 болып тіркелген) түгендей актісін жасағаннан кейін кредиторлық берешек туралы есепке енгізіледі. 11 және 12-бағандарда көрсетілген кредиторлық берешек сомасы 7, 8, 9, 10-бағандар бойынша көрсетілетін кредиторлық берешектің сомасына кіреді;
13-бағанда төлем мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасын шегергендегі есепті кезеңде (10-баған) қалыптасқан берешек сомасы көрсетіледі (11-баған).»;
84-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«84. КБ-Б және ДБ-Б-нысандары бойынша кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есепке тиісінше осы Ережеге 30 және 31-қосымшаларға сәйкес әрбiр бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарлама), ерекшелігі бойынша олардың пайда болу себебiн түсiндiре отырып, бюджет қаражаты есебінен берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат қоса берiледi.
КБ-Ө және ДБ-Ө-нысандары бойынша кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есепке тиісінше осы Ережеге 29-қосымшаға сәйкес әрбiр бюджеттік бағдарлама (кiшi бағдарлама), ақылы көрсетілетін қызмет/өзге коды бойынша олардың пайда болу себебiн түсiндiре отырып, басқа қаражаттар есебінен берешектiң пайда болу себептерi туралы ақпарат қоса берiледi.»;
85-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«85. Кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есепті тоқсан сайын:
1 сәуірдегі және 1 қазандағы жағдай бойынша - жедел:
1) мемлекеттік мекемелермен – оларға белгіленген мерзімдерде бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне;
2) республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерімен – бюджетті атқару жөніндегі орталық уәкілетті органға есептіден кейінгі айдың 15-і күнінен кешіктірмей, АЖ арқылы;
3) жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен – оларға белгіленген мерзімдерде жергілікті бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органға ұсынады;
бухгалтерлік теңгерімдер деректерімен салыстырылған - 1 шілдедегі және 1 қаңтардағы жағдай бойынша:
1) мемлекеттік мекемелермен – оларға белгіленген мерзімдерде бюджеттік бағдарламаның әкімшісіне;
2) бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен – есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 3 күнінен кешіктірмей, есепті қаржылық жылдан кейінгі екінші айдың 5 күніне дейін бюджеттік және қаржылық есептілікті ұсыну мерзімдерінің кестесіне сәйкес ұсынады.»;
88-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«88. При ликвидации, реорганизации государственного учреждения или администратора бюджетных программ имеющаяся у них кредиторская и дебиторская задолженность показывается в отчете о кредиторской/дебиторской задолженности правопреемника в соответствии с ликвидационным балансом, передаточным актом или разделительным балансом.»;
приложения 271011 к Правилам составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ исключить;
приложения 1568912142526293031 к Правилам составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями и администраторами бюджетных программ изложить в новой редакции согласно приложениям 123456789101112 к настоящему приказу;
2. Департаменту методологии бюджетных процедур Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование в средствах массовой информации в установленном законодательством порядке.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 1
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Перечень
форм годовой и квартальной бюджетной
отчетности государственных учреждений и
администраторов бюджетных программ
Номера форм
Наименование форм
Квартальная
Полугодовая
Годовая
1
2
3
4-б
4-б
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-сводная
4-сводная
Отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг)
4-сп
4-сп
Отчет о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи
4-в
4-в
Отчет о движении средств в иностранной валюте
7
7
Отчет об использовании средств, выделенных на представительские затраты
7-сводная
Отчет об использовании средств, выделенных
Министерству иностранных дел Республики
Казахстан на представительские затраты
8-вп
8-вп
Отчет о выплате пенсии, государственных социальных пособий, специальных государственных пособий, пособий на погребение и других социальных выплат
КЗ-Б
КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
КЗ-П
КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
ДЗ-Б
ДЗ-Б
Отчет о дебиторской задолженности
ДЗ-П
ДЗ-П
Отчет о дебиторской задолженности
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 5
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет
об исполнении планов поступлений и расходов денег
от реализации товаров (работ, услуг)
форма № 4-б
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ ________________
Бюджетная программа _____________________________
Подпрограмма ____________________________________
Государственное учреждение ______________________
на «_____»_________________ г.
Периодичность: полугодовая, годовая,
Единица измерения: тыс.тенге
Вид платных услуг
Наименование доходов и расходов
Код строки
Код специфики
Утверждено по плану на год
Утверждено по плану с начала года
Кассовые расходы
Фактические расходы
1
2
3
4
5
6
7
Доходы
Остаток средств на начало года - всего

«88. Мемлекеттік мекеме немесе бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері таратылған, қайта ұйымдастырылған кезде олардағы кредиторлық және дебиторлық берешек тарату теңгеріміне, беру актісіне немесе бөлу теңгеріміне сәйкес құқықтық мирасқорының кредиторлық және дебиторлық берешегі туралы есепте көрсетіледі.»;
Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну ережесіне 271011-қосымшалары алынып тасталсын;
Мемлекеттік мекемелер мен бюджеттік бағдарламалардың әкімшілерімен бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну ережесіне 1568912142526293031-қосымшалар осы бұйрықтың 123456789101112-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджеттік рәсімдер әдіснамасы департаменті (З.А. Ерназарова) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның заңнамада белгіленген тәртіппен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Орынбасары – Қазақстан
Республикасы Қаржы Министрі                     Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 11 қарашада
№ 520 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және
бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң бюджеттiк
есептiлiктi жасау мен ұсынудың
ережесiне 1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердiң және бюджеттiк бағдарламалар
әкiмшiлерiнiң жылдық, тоқсандық және айлық бюджеттiк есептiлiк
нысандарының тізбесі
Нысан нөмірі
Нысандардың атаулары
Тоқсандық
Жарты
жылдық
Жылдық
2
3
4
4-б
4-б
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
4-жиынтық
4-жиынтық
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы есеп
4-сп
4-сп
Демеушiлiк пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсiмi мен жұмсалуы туралы есеп
4-в
4-в
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
7
7
Өкiлдiк шығындарға бөлiнген қаражаттардың пайдаланылуы туралы есеп
7-жиынтық
Қазақстан Республикасы Сыртқы iстер министрлiгiне бөлiнген өкiлдiк шығындарға арналған қаражаттардың пайдалануы туралы есеп
8-вп
8-вп
Зейнетақыларды, мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақыларды, арнайы мемлекеттiк жәрдемақыларды, жерлеуге және басқа жәрдемақыларды төлеу туралы есеп
КБ-Б
КБ-Б
Кредиторлық берешек туралы есеп
КБ-Ө
КБ-Ө
Кредиторлық берешек туралы есеп
ДБ-Б
ДБ-Б
Дебиторлық берешек туралы есеп
ДБ-Ө
ДБ-Ө
Дебиторлық берешек туралы есеп
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік есептілікті
жасау мен ұсынудың ережесіне
5-қосымша
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетiлетiн қызметтi) өткiзуiнен
түскен ақша түсiмдерi мен шығыстары жоспарларының орындалуы
туралы есеп
№ 4-б нысан
Функционалдық топ ___________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ____________________________________
Бюджеттік бағдарлама ________________________________________________
Кіші бағдарлама _____________________________________________________
Мемлекеттік мекеме __________________________________________________
______________________________ ға
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Ақылы қызмет түрі ___________________________________________________
Кірістер мен
шығыстардың атауы
Жол коды
Ерекшелік коды
Бір жылға жоспар
бойынша
бекітілді
Жылдың
басынан
жоспар
бойынша
бекітілді
Кассалық
шығыстар
Іс жүзіндегі
шығыстар
1
2
3
4
5
6
7
Кірістер
Жылдың басына қаражат қалдығы - барлығы

010
Х
Поступления текущего года
020
Итого доходов
040
Расходы
Расходы - всего
050
в том числе по спецификам:
из них, внесено в доход
бюджета
051
Списано нереальной для
взыскания дебиторской
задолженности и недостач
материалов, принятых за
счет гос. учреждений
160
Х
Остаток средств на конец
отчетного периода – всего (стр.010+020-050 графы 6)
170
Х
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 6
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет
об исполнении планов поступлений и расходов
денег от реализации товаров (работ, услуг)
на 1 ____________________ г.
Вид бюджета _________________________
Периодичность: полугодовая, годовая                 форма № 4-сводная
Единица измерения: тыс. тенге
Код строки
Код поступлений от реализации товаров (работ, услуг)
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Бюджетная программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Годовой план
План на отчетный период
Исполнение
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
010
Всего поступлений
011
Остаток средств на начало финансового года
012
Поступления текущего года
020
Всего расходы, в том числе по спецификам
021
из них, перечислено в доход бюджета
030
(стр.010 гр
11- 020 гр. 11)
Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 8
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет о поступлении и расходовании денег от
спонсорской и благотворительной помощи
на 1 _______________ г.
Вид бюджета ____________________________                 форма № 4-сп
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Код администратор бюджетных программ/ государственного учреждения
Наименование
Поступление
Расходование

010
Х
Ағымдағы жылғы түсімдер
020
Барлығы кірістер
040
Шығыстар
Шығыстар – барлығы
050
оның ішінде ерекшеліктер
бойынша:
олардан бюджет кірісіне
енгізілді
051
Мемлекеттiк мекеме есебiнен
қабылданған нақты емес дебиторлық берешектi және
материалдардың
жетiспеушiлiгiн өндiрiп алу үшiн есептен шығарылды
160
Х
Есепті кезеңнің соңындағы қаражат қалдығы - барлығы
(010+020-050 жол. 6 бағ.)
170
Х
Басшы ___________ ____________________________
(қолы)      ( қолын таратып жазу)
Бас бухгалтер ___________ ____________________
( қолы)   ( қолын таратып жазу)
«___»____________ ____ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне
6-қосымша
Тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметті) өткізуінен
түскен ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы
туралы есеп
1_______ арналған _______ж.
№ 4-жиынтық нысан
Бюджеттің түрі ______________________________________________________
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Жол
коды
Тауарларды (жұмыстарды, көрсеттілетін қызметтерді)
сату түсімдерінің коды
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламаәкімшілігі
Бюджеттік бағдарлама
Кіші
бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Жылдық
жоспар
Есептілік мерзімділігінеарналған
жоспар
Орындалуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
010
Түсімдердің барлығы
011
Қаржы жылдың басындағы қаражат қалдығы
012
Ағымдағы жылдың түсімдері
020
Шығыстардың барлығы, оның ішінде ерекшеліктер
бойынша
021
олардан, бюджет кірісіне аударылғаны
030
(010 жол.11 бағ. -
020 жол 11 бағ.)
Ағымдағы қаржы жылының есептілік кезеңінің аяғындағы қалдық ақша
Басшы ___________ ___________________________
(қолы)       ( қолын таратып жазу)
Бас бухгалтер ___________ ____________________
( қолы)   (қолын таратып жазу)
«___»____________ ____ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне
8-қосымша
Демеушілік пен қайырымдылық көмектен ақшаның түсімі мен
жұмсалуы туралы есеп _________________ ж. арналған
4 -дк-нысаны
Бюджеттің түрі ______________________________________________________
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Мемлекеттік
мекеменің/бюджеттік
бағдарламалар
әкімшісінің коды
Атауы
Түсімдер
Жұмсалуы
Ағымдағы
қаржы
жылының
есептілік
кезеңінің
аяғындағы
қалдық/
ақша

Остаток денег на конец отчетного периода текущего финансового года гр. 3-гр. 7
всего
в т.ч. остаток денег на начало года
специфика
всего
из них перечислено в доход бюджета
код
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
в том
числе:
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 9
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет о движении денежных средств в иностранной валюте
форма № 4-в
Администратор бюджетных программ ________________
Государственное учреждение ______________________
на _______________ г.
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Показатели
Код строки
Код специфики
Валютные средства
Всего
1
2
3
4
Остаток средств в иностранной валюте на начало года

3б.-7б.
барлығы
оның ішінде
жылдың
басына ақша
қалдығы
ерекшелік
барлығы
оның
ішінде
бюджеттің
кірісіне
аударылды
коды
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Барлығы
оның ішінде:
Басшы ____________ ______________________________
( қолы)        ( қолын таратып жазу)
Бас бухгалтер __________ _________________________
(қолы)     ( қолын таратып жазу)
«___»____________ ____ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен
ұсынудың ережесіне
9-қосымша
Шетел валютасындағы қаражат қозғалысы туралы есеп
№ 4-в нысаны
Бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiсi ____________________________________
Мемлекеттiк мекеме __________________________________________________
______________________________ ға
Мерзiмдiлiгi: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бiрлiгi: мың теңге
Көрсеткіштер
Жол
коды
Ерекшелік
коды
Валюталық
қаражат
1
2
3
4
Жыл басындағы шетел валютасындағы қаражат қалдығы

010
Поступило
020
Курсовая разница
021
Поступление бюджетных средств для конвертации
030
Всего
040
Израсходовано - всего
050
в том числе по спецификам:
Внесено в доход бюджета
140
Прочие перечисления
141
Остаток средств в иностранной валюте на конец отчетного периода - всего (стр.010+020+021+030-050-140-141)
170
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 12
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет об использовании средств, выделенных
на представительские затраты
форма № 7
Функциональная группа _______________________
Администратор бюджетных программ ____________
Бюджетная программа _________________________
Подпрограмма ________________________________
на «___» _______________ г.
Государственное учреждение __________________
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
п/п
Наименование затрат
Утверждено по смете
Оплаченные обязательства
Остаток не выполненных обязательств
1
2
3
4
5
1.
Оплата проживания и транспортных затрат до пункта назначения лиц, приглашаемых в Республику Казахстан для участия в мероприятиях, в случаях, предусмотренных решением Премьер-Министра Республики Казахстан
2.
Официальные обеды, ужины, кофебрейки, фуршеты
3.
Музыкальное сопровождение при проведении официальных приемов
4.
Приобретение сувениров, памятных подарков
5.
Автотранспортное обслуживание
6.
Оплата услуг переводчиков
7.
Аренда зала
8.
Иные расходы, разрешенные Министерством иностранных дел Республики Казахстан
9.
..................
10.
...................
11.
...................
Всего
Справочно: Плановые назначения на принятие обязательств
_____________________________________________________________________
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 14
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Отчет
о выплате пенсий, государственных социальных
пособий, специальных государственных пособий,
пособий на погребение и других социальных выплат
форма № 8-вп
Администратор бюджетных программ _______ ___________
на __________________ 20___ г.
Периодичность: полугодовая, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
п/п
Показатели
Сумма
ГЦВП
Банк
Зачислено на лицевой счет получателя
1
2
3
4
5
6
1.
Остаток бюджетных средств на
начало года
Х
Х
2.
Всего выделено в отчетном
периоде:
в том числе на:
......................
......................
3
Внесено в доход бюджета
4
Остаток бюджетных средств на
конец отчетного периода
Х
Х
Руководитель ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер ___________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
«_____» ____________ _____ г.
Приложение 8
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 25
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Форма КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
__________________________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
на 1 ________ 20_ г.
Вид бюджета ______________
Администратор бюджетных программ __________________
Государственное учреждение ______________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Коды бюджетной классификации
Наименование
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
Функц группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года

010
Түсті
020
Бағамдық айырмашылық
021
Айырбастау үшін бюджет қаражатының түсімі
030
Барлығы
040
Шығындалды - барлығы
050
Оның ішінде ерекшеліктер бойынша:
Бюджет кірісіне енгізілді
140
Өзге аударымдар
141
Есепті кезеңнің соңындағы шетел валютасындағы қаражат қалдығы
(010+020+021+030-050-140-141-жол) 4-бағ.
170
Басшы ___________ ____________________________
(қолы)      (қолын таратып жазу)
Бас бухгалтер ___________ ____________________
(қолы)    (қолын таратып жазу)
«___»____________ ____ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
6-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және беруі
ережесiне 12-қосымша
Өкілдік шығындарға бөлінген қаражаттың пайдаланылуы туралы есеп
№ 7 нысан
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ____________________________________
Бюджеттік бағдарлама
Кіші бағдарлама
«___»___________ж
Мемлекеттік мекеме __________________________________________________
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
р/с
Шығындардың атауы
Смета бойынша бекітілген
Төленген
міндеттемелер
Орындалмаған
Міндеттемелердің қалдығы
1
2
3
4
5
1.
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің шешімімен көзделген жағдайларда іс-шараларға қатысу үшін Қазақстан Республикасына шақырылған тұлғаларды тағайындалған пунктіне дейінгі тұру және көліктік шығындарын төлеу
2.
Ресми түскі астар, кешкі астар,кофе-брейктер, фуршеттер
3.
Ресми қабылдаулар жүргізген кездегі музыкалық сүйемелдеу
4.
Естелік сыйлықтарын, кәдесыйларды сатып алу
5.
Автокөліктік қызмет көрсетулер
6.
Аудармашылар қызметін төлеу
7.
Залды жалдау
8.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі рұқсат еткен басқа да шығындар
9.
..............
10.
..............
11.
..............
Барлығы
Анықтама: Міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
_____________________________________________________________________
Басшы:________ _____________________________________
(қолы) (тегі,аты,болған кездегі-әкесінің аты)
Бас бухгалтер:_______ _____________________________________
(қолы) (тегі,аты,болған кездегі-әкесінің аты)
Күні «__»__________________ 20_ ж.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің,
2013 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
7-қосымша
Мемлекеттік мекемелерді
және бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
14-қосымша
Зейнетақыларды, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, арнайы
мемлекеттік жәрдемақыларды, жерлеуге және басқа жәрдемақыларды
төлеу туралы есеп
8-нысан-зт
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі _____________
20 _____ж._______________ арналған
Мерзімділігі: жартыжылдық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
р/с
Көрсеткіштер
Міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулардың сомасы
ЗТМО
Банкі
Алушының
дербес шотына
аударылғаны
1
2
3
4
5
6
1.
Жыл басындағы бюджет
қаражатының қалдығы
Х
Х
2.
Есеп мерзімінде барлығы
бөлінші:
оның ішінде мынаған:
............................
............................
............................
3
Бюджеттің кірісіне
енгізілгені
4
Есептік кезең аяғындағы
бюджет қаражатының қалдығы
Х
Х
Басшы:_______ ______________________________________
(қолы) (тегі,аты,болған кездегі-әкесінің аты)
Бас бухгалтер:________ ____________________________________
(қолы) (тегі,аты,болған кездегі-әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
8-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің және
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
25-қосымша
КБ-Б нысаны
20 _____________ арналған
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің /бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
кредиторлық берешегі туралы есеп
Бюджеттің түрі _____________________________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ____________________________________
Мемлекеттік мекеме __________________________________________________
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Бюджеттік сыныптаманың кодтары
Атауы
Ағымдағы қаржы
жылына арналған
бюджеттік бағдарламаларды
(кіші бағдарламаларды)
қаржыландыру
жоспары
Функционалдық
топ
Бағдарлама
Кіші
бағдарлама
Ерекшелігі
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Барлық берешек
өткен жылдардың берешегі
ағымдағы
жылдың
берешегі
барлық берешек

итого задолженность (гр.8+ гр.9)
в том числе
Всего задолженность (гр. 10-гр. 11)
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
7
8
9
10
11
12
13
Руководитель государственного
учреждения/ администратора ___________ ______________________________
бюджетных программ          (подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ        ___________ _______________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 9
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 26
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Форма КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
___________________________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
на 1 ________ 20_ г.
Вид бюджета ______________
Администратор бюджетных программ __________________
Государственное учреждение ______________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Функц. группа
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг
Наименование платных услуг и прочих источников
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года
Итого (7+8)
в том числе
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
6
7
8
9
10
11
Руководитель государственного
учреждения/ администратора___________ _______________________________
бюджетных программ          (подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ        ___________ _______________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 10
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 29
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования задолженности
_________________________________ за счет прочих средств
(наименование бюджета)
по состоянию на __________ 20___ года
Вид бюджета ______________________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор
Программа
Под программа
Код платных услуг/ прочие
Наименование
Сумма задолженности
Причины образования задолженности
1
2
3
4
5
6
7
Всего
Руководитель государственного
учреждения/ администратора ___________ ______________________________
бюджетных программ          (подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ        ___________ _______________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 11
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 30
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования дебиторской
задолженности за счет бюджетных средств по
состоянию на __ 20_ года
_______________________________________________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
Вид бюджета _____________________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма дебиторской задолженности всего
в том числе:
предоплата текущего года по условиям договоров
предоплата по переходящим (многолетним) договорам
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
в том числе:
Причины образования прочей дебиторской задолженности
суммы, выданные в подотчет
переплата согласно актам сверок
задолженность, образовавшаяся в связи

жылдың (8-бағ.+9-бағ
оның ішінде
барлық берешек
(гр. 10-гр. 11)
жылдың басындағы
ағымдағы
жылы
өтеуді
ескере отырғандағы қалдығы
төлеу мерзімі
басталмаған
міндеттемелер бойынша
берешек сомасы
қуыным мерзімі
аяқталған
берешек сомасы
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің басшысы __________ ___________________________
(қолы)тегі,аты,болған кездегі-әкесінің аты)
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің бас бухгалтері _______ _______________________
(қолы)    (тегі,аты,болған кездегі-әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
9-қосымша
Мемлекеттік мекемелердің және
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттік
есептілікті жасау мен ұсынудың
26-қосымша
КБ-Ө нысаны
20 ______________ арналған
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің /бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің атауы)
кредиторлық берешек туралы есебі
Бюджеттің түрі ______________________________________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ____________________________________
Мемлекеттік мекеме __________________________________________________
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Функционалдық
топ
Бағдарлама
Кіші
бағдарлама
Ақылы қызмет
коды/өзге
Ақылы
қызметтердің
және өзге
көздердің
атауы
1
2
3
4
5
Кестенің жалғасы
өткен жылдың
берешегі
ағымдағы
жылдың
берешегі
Жиыны
(7+8)
оның ішінде
жылдың
басына
ағымдағы
жылғы
өтеуді
ескергендегі
қалдығы
төлеу мерзімі
басталмаған
міндеттемелер
бойынша
қуыным
мерзімі
аяқталған
берешек
сомасы
6
7
8
9
10
11
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің басшысы ______________________________________
(қолы)(тегі,аты,болған кездегі-әкесінің аты)
Мемлекеттік мекеменің бюджеттік
бағдарлама әкімшісінің бас бухгалтері _______________________________
(қолы)(тегі,аты,болған кездегі-әкесінің аты)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
10-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және
беруі ережесiне
29-қосымша
20___ жылғы _____ жағдай бойынша өзге қаражат
есебінен _________________ берешектің қалыптасуының себептерібюджеттің атауы)
Бюджет түрі ____________________
Мерзімділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімшілігі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы
қызметтердің
коды/ өзге
Атауы
Берешек сомасы
Берешектің қалыптасуының себептері
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі ___________ _____________________
(қолы) (қолын таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ _____________________
(қолы)   (қолын таратып жазылуы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2012 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
11-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және
беруі ережесiне 30-қосымша
20___ жылғы ___ жағдай бойынша бюджет қаражат есебінен
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
________________________________ дебиторлық берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі ___________________ _____________________________________
Мерзімділігі: – тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімшілігі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Дебиторлық берешектің сомасы, барлығы
оның ішінде:
Дебиторлық берешектің қалыптасуының өзге себептері
шарттың талаптары бойынша ағымдағы жылдың алдын ала төлемі
ауыспалы (көп жылдық) шарттар бойынша алдына ала төлем
есеп беруге берілген сомалар
салыстыру актілеріне сәйкес артық төлеу
байланысты қалыптасқан берешек

прочая задолженность (гр.6 - гр.7 - гр.8 - гр.9- гр.10 - р.11 - гр.12 - гр.13 - гр.14 - гр.15)
с неисполнением поставщиками договорных обязательств
с неисполнением судебных решений по погашению задолженности
прошлых лет
текущего года
прошлых лет
текущего года
прошлых лет
текущего года
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Руководитель государственного
учреждения/ администратора___________ _______________________________
бюджетных программ          (подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ        ___________ _______________________________
(подпись)    (фамилия, имя, отчество
(при его наличии))
Приложение 12
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 11 ноября 2013 года № 520
Приложение 31
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями и администраторами
бюджетных программ
Информация о причинах образования кредиторской
задолженности за счет бюджетных средств по
состоянию на __ 20_ года
_______________________________________________________________
(наименование государственного учреждения/
администратора бюджетных программ)
Вид бюджета ____________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма кредиторской задолженности, всего
в том числе:
по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
краткосрочная задолженность по заработной плате и взносам работодателей (срок оплаты по которым не наступил)
всего
в том числе 5 % удержания оплаты по строительству и реконструкции
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы
в том числе:
Причины образования прочей кредиторской задолженности
в связи с поздним представлением актов выполненных работ и авансовых отчетов
в связи с невыполнением договорных обязательств поставщиками по поставке товаров (работ и услуг)
в связи с повышением тарифов
задолженность выявленная по актам сверок
в связи с недостаточностью средств по плану по платежам

басқа берешек ( 6-бағ. - 7-бағ. -8-бағ. - 9-бағ-10-бағ.- 11-бағ.- 12-бағ. -13-бағ. -14-бағ.-15-бағ.)
өнім берушілердің шарттық міндеттемелерін орындамауға
берешекті өтеу жөніндегі сот шешімдерінің орындалмауына
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
өткен жылдардағы
ағымдағы жылғы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісі _______________________________
(қолы) (қолын таратып жазылуы)
Мемлекеттік мекеменің
басшысы/бюджеттік
бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері _________ ______________________
(қолы)  (қолын таратып жазылуы)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2013 жылғы 11 қарашадағы
№ 520 бұйрығына
12-қосымша
Мемлекеттік мекемелер мен
бюджеттік бағдарламалар
әкімшілерінің бюджеттiк
есептiлiктi жасауы және
беруі ережесiне 31-қосымша
20___ жылғы ___ жағдай бойынша бюджет қаражат есебінен
_____________________________________________________________
(мемлекеттік мекеменің/бюджеттік бағдарлама әкімшісінің атауы)
_________________________________________________ кредиторлық берешектің қалыптасуының себептері
Бюджет түрі ____________________
Мерзімділігі: –тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың теңге
Әкімшілігі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелік
Атауы
Кредиторлық берешек сомасы, барлығы
оның ішінде:
Төлеу мерзімі келмеген міндеттемелер бойынша
Жұмыс берушілердің еңбекақы мен жарлары бойынша қысқа мерзімді берешек (төлеу мерзімі келген)
Орындалған жұмыс актілерінән және аванстық есептердің кеш ұсынылуына байланысты
Өнім берушілердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) жеткізу бойынша шарттық міндеттемелерін орындамауға байланысты
Тарифті көтеруге байланысты
Салыстыру актілері бойынша анықталған берешек
Төлемдер жөніндегі жоспар бойынша қаражаттың жетіспеушілігіне байланысты
Басқа берешек