Об утверждении Инструкции по производству дел об административных правонарушениях в органах внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 декабря 2013 года № 713. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 21 января 2014 года № 9074. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 декабря 2019 года № 1111
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 30.12.2019 № 1111 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях установления единого порядка осуществления производства по делам об административных правонарушениях в органах внутренних дел Республики Казахстан, а также руководствуясь подпунктом 4) пункта 2 статьи 6 Закона "Об органах внутренних дел Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить Инструкцию по производству дел об административных правонарушениях в органах внутренних дел Республики Казахстан (далее - Инструкция) согласно приложению.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Председателям комитетов, начальникам департаментов и самостоятельных управлений Министерства внутренних дел Республики Казахстан, департаментов внутренних дел городов Астана, Алматы, областей, на транспорте и Представительства Министерства внутренних дел Республики Казахстан в городе Байконыре:
1) организовать изучение настоящего приказа личным составом органов внутренних дел, а также изготовление служебной документации, предусмотренной Инструкцией;
2) организовать работу органов внутренних дел в соответствии с требованиями настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З., Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции
К. Касымов
Приложение
к приказу
Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 13 декабря 2013 года № 713
Инструкция
по производству дел об административных правонарушениях
в органах внутренних дел Республики Казахстан
1. Настоящая Инструкция по производству дел об административных правонарушениях в органах внутренних дел Республики Казахстан (далее – Инструкция) детализирует процедуру осуществления производства по делам об административных правонарушениях.

Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер өндірісі жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 13 желтоқсандағы № 713 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 21 қаңтарда № 9074 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 1111 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.12.2019 № 1111 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер өндірісін жүзеге асырудың бірыңғай тәртібін айқындау мақсатында, сондай-ақ "Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары туралы" Заңның 6-бабы 2-тармағының 4) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер өндірісі жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі комитеттерінің төрағалары, департаментерінің және дербес басқармаларының, Астана, Алматы қалаларының, облыстардың және көліктегі ішкі істер департаменттерінің және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Байқоңыр қаласындағы өкілдігінің бастықтары:
1) осы бұйрықты ішкі істер органдары жеке құрамының зерделеуі, Нұсқаулықта көзделген қызметтік құжаттаманы дайындауды ұйымдастырсын;
2) осы бұйрықтың талаптарына сәйкес ішкі істер органдарының жұмысын ұйымдастырсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (И.В. Лепеха) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2013 жылғы 13 желтоқсандағы
№ 713 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында әкімшілік құқық
бұзушылықтар туралы істер өндірісі жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарында әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер өндірісі жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша өндірісін жүзеге асыру рәсімін тәртібін нақтылайды.

2. В подразделениях органов внутренних дел (далее – ОВД) производство по делам об административных правонарушениях ведется отделами (отделениями, группами) административной практики (далее – подразделения административной практики), либо сотрудниками, в обязанности которых входят указанные функции (далее – ответственный сотрудник).
3. Бланки протокола об административном правонарушении (далее – протокол) по форме согласно приложению 1 к настоящей Инструкции, постановления по делу об административном правонарушении (далее – постановление) по форме согласно приложению 2 к настоящей Инструкции, временного удостоверения, выдаваемого взамен изъятого водительского удостоверения (далее – временное удостоверение), по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции, являются документами строгой отчетности.
4. Бланки протоколов, временных удостоверений имеют единую нумерацию в пределах одной области (города республиканского значения, столицы) и серию, соответствующую цифровому обозначению на государственных номерных знаках этого региона.
5. Учет поступления и выдачи бланков строгой отчетности ведется в Журнале прихода и расхода бланков строгой отчетности по форме согласно приложению 4 к настоящей Инструкции подразделениями административной практики либо ответственным сотрудником.
6. Испорченные бланки строгой отчетности при проведении сверки наличия и правильного расходования бланков строгой отчетности передаются руководителем структурного подразделения ОВД в подразделение административной практики либо ответственному сотруднику для учета и списания.
7. Протокол и (или) постановление вместе с прилагаемыми к ним материалами образуют административное дело.
8. Административные дела в течение восьми часов после их составления передаются руководителю структурного подразделения ОВД, а в строевых подразделениях – командиру взвода, который проверяет правильность и обоснованность составления протокола, применения сокращенного производства, законность вынесенного постановления, принятия мер обеспечения производства по административному делу.
После проверки административные дела заверяются подписью руководителя структурного подразделения ОВД (командира взвода), например: "Проверил. Замечаний нет", регистрируются в Журнале учета административных дел по форме, согласно приложению 5 к настоящей Инструкции и под расписку передаются в подразделение административной практики или ответственному сотруднику не позднее десяти часов с момента их составления.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Ішкі істер органдары бөліністерінде (бұдан әрі – ІІО) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша өндірісті әкімшілік практика бөлімдері (бөлімшелері, топтары) (бұдан әрі – әкімшілік практика бөліністері), не болмаса көрсетілген функциялар міндеттеріне кіретін қызметкерлер (бұдан әрі – жауапты қызметкерлер) жүргізеді.
3. Осы Нұсқаулыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттама (бұдан әрі – хаттама), осы Нұсқаулыққа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша қаулы (бұдан әрі – қаулы), осы Нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алынған жүргізуші куәлігінің орнына берілетін уақытша куәлік (бұдан әрі – уақытша куәлік) бланкілері қатаң есептіліктегі құжаттар болып табылады.
4. Хаттаманың, уақытша куәліктің бланкілерінде бір облыс шегінде (республикалық маңызы бар қала, астана) бірыңғай нөмірі және осы өңірдің мемлекеттік нөмірлік белгілеріндегі сандық белгілеуге сәйкес сериясы болуы тиіс.
5. Қатаң есептіліктегі бланкілердің келіп түсуін және беруді әкімшілік практика бөлінісі не болмаса жауапты қызметкер осы Нұсқаулыққа 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қатаң есептіліктегі бланкілердің келіп түсуі және шығысталуы журналында жүргізеді.
6. Бүлінген қатаң есептіліктегі бланкілерді қатаң есептіліктегі бланкілердің бар болуы және дұрыс шығысталуын тексеру кезінде ІІО құрылымдық бөлінісінің басшысы әкімшілік практика бөлінісіне немесе жауапты қызметкерге есепке алу және есептен шығару үшін береді.
7. Хаттама және (немесе) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы іс бойынша қаулы оларға қоса берілген материалдармен бірге әкімшілік істі құрайды.
8. Әкімшілік істер толтырылғаннан кейін сегіз сағат ішінде ІІО құрылымдық бөлінісінің басшысына, ал саптық бөліністерде - взвод командиріне тапсырылады, ол олардың толтырылуының, қысқартылған іс жүргізуді қолданудың дұрыстығын және негізділігін, шығарылған қаулының заңдылығын, әкімшілік іс бойынша іс жүргізуді қамтамасыз ету шараларын қабылдауды тексереді.
Тексерілгеннен кейін әкімшілік істер ІІО құрылымдық бөлінісі басшысының (взвод командирінің) "Тексерілді. Ескертулер жоқ" деген қолымен расталады, Әкімшілік істерді есепке алу журналына осы Нұсқаулыққа 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеледі және қолхат арқылы әкімшілік практика бөлінісіне немесе жауапты қызметкерге оларды толтырған сәттен бастап он сағаттан кешіктірмей тапсырылады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен

9. Сотрудник подразделения административной практики или ответственный сотрудник, при приеме административных дел:
1) проверяет правильность составления протокола и иных процессуальных документов, соответствие наложенного взыскания санкциям Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях (далее – Кодекс), обоснованность применения сокращенного производства, полноту материала, в случае необходимости осуществляет сбор дополнительных сведений;
2) регистрирует административные дела в Журнале регистрации административных дел по форме согласно приложению 6 к настоящей Инструкции, в ведомственной автоматизированной информационной системе по учету административных дел и системе учета "Единая унифицированная статистическая система" (далее – "ЕУСС") Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – КПСиСУ);
3) направляет в суд административные дела в течение трех суток с момента составления, если их рассмотрение отнесено к компетенции специализированных районных и приравненных к ним административных судов, специализированных межрайонных судов по делам несовершеннолетних. Административные дела, ответственность за совершение которых может повлечь применение административного ареста, направляются в суд должностным лицом, его составившим, немедленно после его составления;
4) принимает меры по рассмотрению в установленные сроки административных дел, по которым не использовано право оплаты штрафа в размере пятидесяти процентов от указанной суммы штрафа, а также других дел относящихся к компетенции ОВД, в том числе по вызову лиц, участие которых необходимо при рассмотрении административного дела. Документы, подтверждающие факт вызова лиц, приобщаются к административному делу;
5) принимает меры по исполнению вынесенных постановлений по административным делам.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Административные дела, отнесенные к подведомственности судов, регистрируются в Алфавитном журнале по форме согласно приложению 7 к настоящей Инструкции, в котором сотрудником подразделения административной практики либо ответственным сотрудником после их направления в суд, в соответствующей графе делается запись "направлен в суд" с указанием исходящего номера и даты отправления сопроводительного письма.
11. В подразделениях ОВД, где осуществляется ведомственный автоматизированный учет административных дел, ведение журналов не обязательно.

9. Әкімшілік практика бөлінісінің қызметкері немесе жауапты қызметкер әкімшілік істерді қабылдау кезінде:
1) хаттаманың және өзге де іс жүргізу құжаттарының дұрыс толтырылуын, салынған жазалаулардың Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексі (бұдан әрі - Кодекс) санкцияларына сәйкестігін, қысқартылған іс жүргізуді қолданудың негізділігін, материалдардың толықтығын тексереді, қажет болған жағдайда қосымша мәліметтерді жинақтауды жүзеге асырады;
2) әкімшілік істерді Әкімшілік істерді тіркеу журналына осы Нұсқаулыққа 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша, әкімшілік істерді есепке алу бойынша ведомстволық автоматтандырылған ақпараттық жүйеге және Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетінің (бұдан әрі – ҚСжАЕАК) "Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе" (бұдан әрі - "ББСЖ") есепке алу жүйесіне тіркейді;
3) егер әкімшілік істерді қарау мамандандырылған аудандық және оған теңестірілген әкімшілік соттардың, кәмелетке толмағандардың істері жөніндегі мамандандырылған ауданаралық соттардың құзыретіне жатқызылған болса, әкімшілік істерді толтырған сәттен бастап үш тәулік ішінде оларды сотқа жолдайды. Құқық бұзушылық жасағаны үшін жауапкершілік әкімшілік қамауға әкеп соқтыратын әкімшілік істерді толтырғаннан кейін дереу оны толтырған лауазымды адам сотқа жолдайды;
4) айыппұлдың көрсетілген сомасының елу пайызы мөлшерінде айыппұл төлеу құқығы пайдаланылмаған әкімшілік істерді, сондай-ақ ІІО құзыретіне жататын, оның ішінде әкімшілік істерді қарау кезінде қатысуы қажет адамдарды шақыру жөніндегі басқа да істерді белгіленген мерзімдерде қарау бойынша шаралар қабылдайды. Адамдарды шақыру фактісін растайтын құжаттар әкімшілік істерге қоса тігіледі;
5) әкімшілік істер бойынша енгізілген қаулыларды орындау бойынша шаралар қабылдайды.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
10. Соттардың қарамағына берілген әкімшілік істер осы Нұсқаулыққа 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Алфавиттік журналға тіркеледі, онда әкімшілік практика бөлінісінің қызметкері не жауапты қызметкер әкімшілік істі сотқа жолдағаннан кейін, тиісті бағанға ілеспе хаттың шығыс нөмірін және жіберілген күнін көрсете отырып, "сотқа жолданды" деген жазба жүргізеді.
11. Әкімшілік істердің ведомстволық автоматтандырылған есебі жүзеге асырылатын ішкі істер органдары бөліністерінде журналдарды жүргізу міндетті емес.

12. При наличии интеграции ведомственной автоматизированной информационной системы по учету административных дел с системой учета "ЕУСС", регистрация административных дел в системе учета "ЕУСС" не осуществляется.
В этом случае регистрация, учет и передача административных дел, производится по компьютерным распечаткам (квестам), которые сшиваются в соответствующие дела.
Компьютерные распечатки зарегистрированных административных дел формируются в отдельные дела.
13. Для регистрации и учета задержанных транспортных средств подразделениями административной практики либо ответственным сотрудником ведется Журнал регистрации задержанных транспортных средств по форме согласно приложению 8 к настоящей Инструкции.
При выдаче задержанных транспортных средств со специальных площадок или стоянки, заполняется разрешение на выдачу задержанного транспортного средства по форме согласно приложению 9 к настоящей Инструкции, которое выдается под роспись владельцу транспортного средства.
14. Изъятые государственные регистрационные номерные знаки (далее - ГРНЗ) подлежат регистрации и учету в Журнале регистрации изъятых ГРНЗ по форме согласно приложению 10 к настоящей Инструкции.
14-1.      О задержании, доставлении и запрещении эксплуатации транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна, составляется акт по форме согласно приложению 13 к настоящей Инструкции.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 14-1 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Административные дела, поступившие из других ОВД, регистрируются в Журнале регистрации административных дел, поступивших из других ОВД по форме согласно приложению 11 к настоящей Инструкции.
16. Внутри подразделения административные дела, вместе с прилагаемыми документами, передаются от сотрудника к сотруднику под расписку по разносной книге (далее – разносная книга) по форме согласно приложению 12 к настоящей Инструкции.
17. В другие подразделения ОВД административные дела пересылаются заказной корреспонденцией или передаются по разносной книге, о чем делается отметка в соответствующей графе.
18. Административные дела, изъятые ГРНЗ, хранятся в сейфах (металлических шкафах). Сейфы (металлические шкафы) оборудуются надежными замками и опечатываются, доступ к ним имеют только сотрудники подразделений административной практики или ответственный сотрудник.
19. Руководитель подразделения административной практики либо ответственный сотрудник обеспечивает:

12. Әкімшілік істерді есепке алу жөніндегі ведомстволық автоматтандырылған ақпараттық жүйе "ББСЖ" есепке алу жүйесімен біріктірілген кезде әкімшілік істерді "ББСЖ" есепке алу жүйесінде тіркеу жүзеге асырылмайды.
Бұл жағдайда әкімшілік істерді тіркеу, есепке алу және беру компьютерден басып шығару (квеста) бойынша жүргізіледі, олар тиісті істерге тігіледі.
Тіркелген әкімшілік істердің компьютерден басып шығарған даналары жеке істерге қалыптастырылады.
13. Ұсталған көлік құралдарын тіркеу және есепке алу үшін әкімшілік практика бөлінісі не жауапты қызметкер осы Нұсқаулыққа 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Ұсталған көлік құралдарын тіркеу журналын жүргізеді.
Ұсталған көлік құралдарын арнайы алаңнан немесе тұрақтардан беру кезінде ұсталған көлік құралын беруге рұқсат беру осы Нұсқаулыққа 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады, ол көлік құралының иесіне қол қою арқылы беріледі.
14. Алынған мемлекеттік нөмірлік тіркеу белгілері (бұдан әрі – МНТБ) осы Нұсқаулыққа 10-қосымшаға сәйкес Алынған МТНБ тіркеу журналына тіркеуге және есепке алуға жатады.
14-1. Көлік құралын, кемені, оның ішінде шағын кемені ұстау, жеткізу және пайдалануға тыйым салу туралы акті осы Нұсқаулыққа 13-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады.
Ескерту. Нұсқаулық 14-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
15. Басқа ІІО келіп түскен әкімшілік істер осы Нұсқаулыққа
11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Басқа ІІО келіп түскен әкімшілік істерді тіркеу журналына тіркеледі.
16. Бөліністің ішінде әкімшілік істер қоса берілген құжаттармен бірге қызметкерден қызметкерге осы Нұсқаулыққа 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тарату кітабы (бұдан әрі – тарату кітабы) бойынша қол қою арқылы беріледі.
17. ІІО басқа бөліністеріне әкімшілік істер тапсырыс хат-хабарлармен жіберіледі немесе тарату кітабы бойынша беріледі, бұл туралы тиісті бағанға белгі қойылады.
18. Әкімшілік істер, алынған МТНБ сейфтерде (металл шкафтарда) сақталады. Сейфтердің (металл шкафтардың) сенімді құлыптары болуы тиіс және олар мөрленуі қажет, олар рұқсат тек әкімшілік практика бөлінісінің қызметкерлерінде немесе жауапты қызметкерде ғана болуы тиіс.
19. Әкімшілік практика бөлінісінің басшысы не жауапты қызметкер:

1) своевременное направление:
административных дел в ОВД по месту жительства правонарушителя, для принятия мер по исполнению вынесенных постановлений (в случаях, предусмотренных Кодексом, – для рассмотрения);
постановлений о наложении штрафов по месту работы или в организации, где лицо, привлеченное к ответственности, получает вознаграждение, пенсию, стипендию, для удержания суммы штрафа в принудительном порядке из его заработной платы или иных доходов;
постановлений о наложении штрафов, предписаний о необходимости уплаты штрафов региональным палатам частных судебных исполнителей для принудительного исполнения, в том числе в электронной форме;
2) проведение ежемесячной сверки:
наличия и правильного расходования бланков строгой отчетности подразделениями ОВД;
по лицам, доставленным на освидетельствование в медицинские учреждения, с данными подразделений ОВД;
направленных и поступивших административных дел в суд;
по вынесенным и исполненным постановлениям судов об административном взыскании в виде ареста;
по исполнению постановлений, направленных для удержания суммы штрафа в принудительном порядке из его заработной платы или иных доходов - по месту работы или в организации, где лицо, привлеченное к ответственности, получает вознаграждение, пенсию, стипендию;
с органами исполнительного производства по направленным и исполненным постановлениям, предписаниям в принудительном порядке;
зарегистрированных административных дел в ОВД с данными КПСиСУ (ежеквартально);
3) осуществление проверки посредством системы информационного обмена правоохранительных, специальных государственных и иных органов, на предмет фактического поступления в бюджет сумм оплаченных административных штрафов согласно представленным платежным документам.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. Результаты проведенных сверок, предусмотренных подпунктом 2) пункта 19 настоящей Инструкции, оформляются соответствующими актами по форме согласно приложению 14 к настоящей Инструкции. О результатах сверки руководитель подразделения административной практики либо ответственный сотрудник рапортом докладывает руководителю ОВД, который в случае выявления нарушений назначает проверку.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1) мыналарды:
әкімшілік істерді салынған қаулыларды орындау бойынша шаралар қабылдау үшін (Кодексте көзделген жағдайларда – қарау үшін) құқық бұзушының тұрғылықты жері бойынша ІІО-ға;
айыппұлдар салу туралы қаулыларды жұмыс орны немесе жауапкершілікке тартылған адам сыйақы, зейнетақы, стипендия алатын ұйымға оның жалақысынан немесе өзге де кірістерінен мәжбүрлі түрде айыппұл сомасын ұстап қалу үшін;
айыппұлдар салу туралы қаулыларды мәжбүрлеп орындату үшін жеке сот орындаушыларының өңірлік палаталарына, оның ішінде электронды нысанда айыппұлдар төлеу қажеттілігі туралы ұйғарымдарды уақтылы жолдауды;
2) мыналарды:
ІІО бөліністерінің қатаң есептіліктегі бланкілердің бар болуы және дұрыс шығысталуын;
ІІО деректерімен медициналық куәландыру мекемелеріне жеткізілген адамдар бойынша;
сотқа жіберілген және келіп түскен әкімшілік істерді;
қамауға алу түріндегі әкімшілік жазалау туралы енгізілген және орындалған соттардың қаулыларын;
жұмыс орны немесе жауапкершілікке тартылған адам сыйақы, зейнатақы, стипендия алатын ұйымға оның жалақысынан немесе өзге де кірістерінен мәжбүрлі түрде айыппұл сомасын ұстап қалу үшін жіберілген қаулыны орындау бойынша;
атқару өндірісі органдарымен жіберілген және мәжбүрлі тәртіпте орындалған қаулыларды, ұйғарымдарды;
ІІО-да тіркелген әкімшілік істерді ҚСжАЕАК деректерімен (тоқсан сайын) ай сайынғы салыстыра тексеру жүргізуді;
3) құқық қорғау, арнайы мемлекеттік және өзге де органдардың ақпараттық алмасу жүйесі арқылы ұсынылған төлем құжаттарына сәйкес төленген әкімшілік айыппұлдар сомаларының бюджетке іс жүзінде түсуі мәніне тексеруді жүзеге асыруды қамтамасыз етеді.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
20. Осы Нұсқаулықтың 19-тармағының 2) тармақшасында көзделген жүргізілген салыстыра тексерудің нәтижелері осы Нұсқаулыққа 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тиісті актімен ресімделеді. Салыстыра тексеру нәтижелері туралы әкімшілік практика бөлінісінің басшысы не болмаса жауапты қызметкер ІІО басшысына баянат арқылы баяндайды, ол заң бұзушылықтар анықталған жағдайда тексеріс тағайындайды.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ПОСТАНОВЛЕНИЕ
по делу об административном правонарушении
"____"____________20____ г.             _______________________________________
(место рассмотрения дела)
Должность, звание, фамилия, инициалы лица, вынесшего постановление
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
В соответствии со статьями 685, 821, 822 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, рассмотрев материал административного производства о правонарушении, совершенном:
Физическим лицом: ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
Дата и место рождения: _____________________________________________________
Место жительства: _________________________________________________________
Документ, удостоверяющий личность: ________________________________________
(наименование документа, серия,
номер, дата выдачи, кем выдан)
ИИН № __________________________ Место работы:
________________________________________________________________________________
Юридическим лицом:
Наименование: ____________________________________________________________
Юридический адрес: _______________________________________________________
Номер и дата государственной регистрации: ______________ БИН № ______________
Определить язык производства по рассматриваемому делу:
________________________________________________________________________________
За нарушение статьи ____________ части __________ Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, выразившееся в том, что _______________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(место, время, совершения и существо административного правонарушения)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВИЛ
________________________________________________________________________________
(для физических лиц - фамилия, имя, отчество; для юридических лиц –
полное наименование)
подвергнуть административному взысканию в виде
________________________________________________________________________________
(предупреждения/штрафа)
_______________________________________________________________________________.
(при наложении штрафа указывается размер МРП и сумма прописью)
_______________________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия и инициалы, подпись лица, вынесшего постановление)
В соответствии со статьей 893 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях штраф подлежит уплате лицом, привлеченным к административной ответственности, не позднее тридцати суток со дня вступления постановления в законную силу.
Штраф, наложенный за совершение административного правонарушения, вносится физическим лицом или перечисляется юридическим лицом на расчетный счет банка __________________________________, с последующим уведомлением органа (должностного лица), вынесшего постановление о наложении штрафа.

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
20 ____ жылғы "____"____________                  _________________________________
(істі қарау орны)
Қаулыны енгізген адамның лауазымы, атағы, тегі, аты-жөні _____________________________
________________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінің 685,821, 822-баптарына сәйкес,
Жеке тұлға: _____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты)
Туған күні және жері: _____________________________________________________________
Тұрғылықты жері: ________________________________________________________________
Жеке басын куәландыратын құжаты: ________________________________________________
(құжаттың атауы, сериясы, нөмірі, берілген күні, кім берді)
ЖСН № _________________________ Жұмыс орны:____________________________________
Заңды тұлға:
Атауы: _________________________________________________________________________
Заңды мекенжайы: _______________________________________________________________
Мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні:___________ БСН № _______ жасаған құқық бұзушылық
туралы әкімшілік өндірісті қарап,
Қаралатын іс бойынша өндірісті жүргізу тілі белгіленсін:________________________________
________________________________________________________________________________
(Әкімшілік құқық бұзушылықты жасаған орны, уақыты және мәні)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
әкімшілік құқық бұзушылықты жасауда көрінген, Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық
бұзушылықтар туралы кодекс _______ бабының ________ бөлігін бұзғаны үшін
ҚАУЛЫ ЕТТІМ
________________________________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін – тегі, аты, әкесінің аты; заңды тұлға үшін - толық атауы)
сомасы ______________________________ теңге әкімшілік айыппұл салуға.
(сомасы толық жазылады)
________________________________________________________________________________
(қаулыны енгізген адамның лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні, қолы)
Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодекстің 893-бабына
сәйкес әкімшілік жауапкершілікке тартылған адам айыппұлды қаулының заңды күшіне енген
күннен бастап күннен кешіктірмей төлеуі тиіс.
Әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін салынған айыппұлды айыппұл салу туралы
қаулыны енгізген органға (лауазымды адамға) хабарлай отырып, жеке тұлға немесе заңды
тұлға _________________________________ банктің есеп шотына енгізеді немесе аударады.
Айыппұлды белгіленген мерзімде төлемеген жағдайда, Қазақстан Республикасы Әкімшілік

В случае неуплаты штрафа в установленный срок применяются положения статей 894, 895 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Настоящее постановление может быть обжаловано, опротестовано в порядке и сроки, предусмотренные главами 45-47 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Р А С П И С К А
Копию постановления по делу об административном правонарушении получил, порядок уплаты штрафа мне разъяснен
"___" ___________ 20___ г. _____________________________
(подпись)
Изъятое (ые) _______________________ получил "___" __________ 20 ___ г. ______
(указываются изъятые вещи и документы)                   (подпись)
Приложение 3
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Временное удостоверение, выдаваемое взамен
изъятого водительского удостоверения
Приложение 4
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Журнал
прихода и расхода бланков строгой отчетности
Начат: "___" ________ 20__ г.
Окончен: "___" ________ 20__ г.
I раздел. Приход бланков (начальные 10 листов)
№ п/п
Дата поступления
Откуда поступили бланки основание (номер накладной, доверенности и др.)
Наименование бланков
Количество
Серия с
№ ___
по № ______
Бланки получил (должность, Ф.И.О., подпись)
II раздел. Расход бланков (с 11 страницы и далее)
№ п/п
Дата выдачи
Наименование бланков
Количество
Серия с № ___
по № ______
Бланки получил (должность, Ф.И.О., подпись)
Отметка о результатах сверки
Приложение 5
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Журнал
учета административных дел
Начат: "___" ________ 20 ___ г.
Окончен: "___" ________ 20 ___ г.
№ п/п
№ протокола
Дата составления
Ф.И.О. нарушителя
Вид нарушения (статья КоАП)
Прилагаемые документы
Подпись сотрудника подразделения адм. практики или ответственного лица о получении адм. дела
Дата получения адм. дела
Примечание
Приложение 6
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Журнал
регистрации административных дел
Начат: "____" ________ 20 ___ г.
Окончен: "____" ________ 20 ___ г.
№ п/п
№ протокола
Ф.И.О. правонарушителя
Дата рождения
Вид нарушения (статья КоАП)
Прилагаемые документы
Гражданство
Место работы
Дата рассмотрения и принятое по делу решение
Дата исполнения принятого по делу решения
Номер тома, где хранится дело после исполнения постановления или куда направлено дело (наименование органа, подразделения, исх. №, дата)
Приложение 7
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Алфавитный журнал
(для регистрации административных дел подведомственных суду)
Начат: "___" ________ 20 ___ г.
Окончен: "___" ________ 20 ___ г.
№ п/п
№ протокола
Ф.И.О. нарушителя
Вид нарушения (статья КоАП)
Принятое решение
Дата направления, Исходящий №
Ф.И.О. должностного лица, направившего дело
Приложение 8
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Журнал регистрации и учета задержанных транспортных средств
Начат: "___" ________ 20 ___ г.
Окончен: "___" ________ 20 ___ г.
№ п/п
Дата и время задержания
Марка ТС
ГРНЗ
Принадлежность ТС
Основание задержания (статья КоАП или др.)
№ протокола
Должность, Ф.И.О. лица задержавшего ТС
Продолжение таблицы
Дата выдачи разрешения на получение ТС
Основания выдачи разрешения на получение ТС
Ф.И.О. лица, получившего разрешение на получение ТС
Подпись о получения разрешения
Должность, Ф.И.О. лица, выдавшего разрешение на получения ТС
Примечание
Приложение 9
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Разрешение № ______
на выдачу задержанного транспортного средства
Прошу выдать транспортное средство __________________________________
(марка)
Государственный регистрационный номерной знак _______________________
Наименование документа ____________ серия ________ номер ____________
Ф.И.О. получателя ___________________________________________________
Причина задержания __________________________________________________
_____________________________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. должностного лица, выдавшего разрешение)
"____" ____________ 20 ___ г. ____________________________ М.П.
(подпись должностного лица)
Транспортное средство, задержанное по акту № ____ от _______ выдано "___" __________ 20 ___ г.
Дежурный по стоянке _________________________________________________
(Ф.И.О.)
_____________
(подпись)
Приложение 10
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Журнал
регистрации изъятых государственных
регистрационных номерных знаков
Начат: "___" __________ 20 ___ г.
Окончен: "___" __________ 20 ___ г.
№ п/п
ГРНЗ
Дата изъятия
Ф.И.О., звание, должность сотрудника, изъявшего ГРНЗ
Причина изъятия (статья КоАП)
№ протокола и дата составления
Принятое
решение
Подпись
водителя в
получении ГРНЗ
Приложение 11
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Журнал
регистрации административных дел поступивших из других ОВД
Начат: "___" ________ 20 ___ г.
Окончен: "___" ________ 20 ___ г.
№ п/п
Дата поступления
Откуда поступили
Серия и № протокола
Прилагаемые документы
Вид нарушения (статья КоАП)
Материал получил должность, фамилия, подпись
Приложение 12
к Инструкции по производству
дел об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Разносная книга
административных дел
Начат: "___" ________ 20 ___ г.
Окончен: "___" ________ 20 ___ г.
№ п/п
Дата
№ протокола
Прилагаемые документы
Должность, Ф.И.О. лица, получившего адм. дело
Подпись лица, получившего адм. дело
Примечание
Приложение 13
к Инструкции по производству дел
об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан

құқық бұзушылықтар туралы кодекстің 894, 895-баптарының ережелері қолданылады.
Осы қаулыға Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодекстің 45-
47-баптарына сәйкес шағымдану мүмкін.
ҚОЛХАТ
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулы көшірмесін алдым, айыппұлды төлеу
тәртібі маған түсіндірілді
20___ жылғы "___" ___________. _____________________________
(қолы)
Алынған ___________________________ алдым 20___ жылғы "___" ___________. __________
(алынған заттар мен құжаттар көрсетіледі)                        (қолы)
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
3-қосымша
Нысан
Алынған жүргізуші куәлігінің орнына берілетін уақытша куәлік
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКА
РЕСПУБЛИКАСЫ KZ КАЗАХСТАН
Уақытша куәлік көлік құралдарын басқару үшін Қазақстан Республикасы ӘКБтК ___________ бабы бойынша 20___ ж. "___" __________ алынған ________ сериялы _______________ нөмірлі жүргізуші куәлігінің орнына беріледі.
Временное удостоверение выдано на право управления транспортными средствами взамен водительского удостоверения серии ________ № _______________, изъятого "___" _________ 20___ г. по ст. ___________ КРКоАП.
Жеке басын куәландыратын құжаты бар болған кезде берілген күннен бастап 30 тәулік мерзімге жарамды.
Действительно в течении 30 суток со дня выдачи при наличии документа удостоверяющего личность.
Кім берді_________________________
(куәлік берген адамның лауазымы, атағы, аты-жөні)
Кем выдано________________________
(должность, звание, фамилия и инициалы лица, выдавшего удостоверение)
"___" _______20___ ж.; г._________
(берілген күні, лауазымды адамның қолы; дата выдачи, подпись должностного лица)
Жарамдылық мерзімі 20___ ж. "___" _________ дейін ұзартылды.
Срок действия продлен до "___" _________ 20___ г. М.О. М.П.
__________________________________
(уақытша куәліктің жарамдылық мерзімін ұзартқан адамның қолы, лауазымы, атағы, аты-жөні; подпись, должность, звание, фамилия и инициалы лица, продлившего срок действия временного удостоверения)
УАҚЫТША PERMIS ВРЕМЕННОЕ
КУӘЛІК DE CONDUIRE УДОСТОВЕРЕНИЕ
01 № 0000000
(уақытша куәліктің сериясы және нөмірі; серия и номер временного удостоверения)
1.________________________________
(тегі; фамилия)
2.________________________________
(аты, әкесінің аты; имя, отчество)
3.________________________________
(туған күні және жері; дата и место рождения)
4.________________________________
(тұрғылықты жері, место жительства)
5. Жарамдылық мерзімі:
Действительно до: "___" _____
20 ___ ж.; г.
6. Рұқсат етілген санаттары:
Разрешенные категории: А; В; С; D; BЕ, CE, DE
A1, B1, C1, D1,C1E, D1E
(керек емесін сызып тастаңыз; ненужное вычеркнуть)
Фотаға арналған орын;
Место для фото
М.О.М.П
_________________________________
(иесінің қолы;подпись владельца)
Фотосуретті иесі өз қалауы бойынша өздігімен қоса береді
Фотография прилагается владельцем самостоятельно по его желанию
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
4-қосымша
Нысан
Қатаң есептіліктегі бланкілердің кірісі және шығысталу журналы
Басталды: 20 ___ жылғы "___"________
Аяқталды: 20 ___ жылғы "___"________
I бөлім. Бланкілердің кірісі (бастапқы 10 парақ)
р/с
Келіп түскен күні
Бланкілер қайдан келіп түсті негіздеме (ілеспе құжаттың, сенімхаттың және басқалардың нөмірі)
Бланкілердің атаулары
Саны
Сериясы № ___ бастап
№ ______ дейін
Бланкілерді алдым (лауазымы, тегі, аты-жөні, қолы)
II бөлім. Бланкілердің шығысталуы (11-парақтан бастап және
одан әрі)
р/с
Берілген күні
Бланкілердің атаулары
Саны
Сериясы № ___ бастап
№ ______ дейін
Бланкілерді алдым (лауазымы, тегі, аты-жөні, қолы)
Салыстыра тексеру нәтижелері туралы белгі
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
5-қосымша
Нысан
Әкімшілік істерді есепке алу журналы
Басталды: 20 ___ жылғы "___"________
Аяқталды: 20 ___ жылғы "___"________
р/с
Хаттама №
Толтырылған күні
Құқық бұзушының тегі, аты-жөні
Құқық бұзушылық түрі (ӘҚБтК бабы)
Қоса берілген құжаттар
Әкімшілік практика бөлінісі қызметкерінің немесе жауапты адамның әкімшілік істі алғаны туралы қолы
Әкімшілік істі алған күні
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
6-қосымша
Нысан
Әкімшілік істерді тіркеу журналы
Басталды: 20 ___ жылғы "___"________
Аяқталды: 20 ___ жылғы "___"________
р/с
Хаттама №
Құқық бұзушының тегі, аты-жөні
Туған күні
Құқық бұзушылық түрі (ӘҚБтК бабы)
Қоса берілген құжаттар
Азаматтығы
Жұмыс орны
Істі қарау күні және іс бойынша қабылданған шешім
Іс бойынша қабылданған шешімді орындау күні
Қаулы орындалғаннан кейін істі сақтайтын томның нөмірі немесе іс қайда жолданды (органның, бөліністің атауы, шығ. №, күні)
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
7-қосымша
Нысан
Алфавиттік журнал
(сотқа бағынысты әкімшілік істі тіркеуге арналған)
Басталды: 20 ___ жылғы "___"________
Аяқталды: 20 ___ жылғы "___"________
р/с
№ хаттама
Құқық бұзушының тегі, аты-жөні
Құқық бұзушылық түрі (ӘҚБтК бабы)
Қабылданған шешім
Жолданған күні, шығыс №
Істі жолдаған лауазымды адамның тегі, аты-жөні
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
8-қосымша
Нысан
Ұсталған көлік құралдарын тіркеу және есепке алу журналы
Басталды: 20 ___ жылғы "___"________
Аяқталды: 20 ___ жылғы "___"________
р/с
Ұсталған күні және уақыты
КҚ маркасы
МТНБ
КҚ тиесілігі
Ұстауға негіздеме
(ӘҚБтК бабы және басқалар)
Хаттама №
КҚ ұстаған адамның лауазымы, тегі, аты-жөні
Кестенің жалғасы
КҚ алуға рұқсат беру күні
КҚ алуға рұқсат беруге негіздеме
КҚ алуға рұқсат алған адамның тегі, аты-жөні
Рұқсат алу туралы қолы
КҚ алуға рұқсат берген адамның лауазымы, тегі, аты-жөні
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
9-қосымша
Нысан
Ұсталған көлік құралын беруге рұқсат № ______
_______________________________ көлік құралын беруді сұраймын.
(маркасы)
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі _________________________________
Құжаттың атауы ________________ сериясы ______ нөмірі _______________
Алушының тегі, аты жөні _____________________________________________
Ұстау себебі ________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(рұқсат берген лауазымды адамның лауазымы, атағы, тегі, аты жөні)
20___ жылғы "____"____________ ____________________________ М.О.
(лауазмды адамның қолы)
20 ___ жылғы "____" ___________ № _______ акті бойынша ұсталған көлік құралы 20 ___ жылғы "____" ____________ берілді.
_____________________________________________ тұрақ бойынша кезекші
(тегі, аты-жөні)
_____________
(қолы)
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
10-қосымша
Нысан
Алынған мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерді тіркеу журналы
Басталды: 20 ___ жылғы "___"__________
Аяқталды: 20 ___ жылғы "___"__________
р/с
МТНБ
Алынған күні
МТНБ алған қызметкердің тегі, аты-жөні, лауазымы атағы
Алу себебі (ӘҚБтК)
Хаттаманың № толтырылған күні
Қабылданған шешім
МТНБ алғаны туралы жүргізушінің қолы
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
11-қосымша
Нысан
Басқа ІІО келіп түскен әкімшілік істерді тіркеу журналы
Басталды: 20 ___ жылғы "___"________
Аяқталды: 20 ___ жылғы "___"________
р/с
Келіп түскен күні
Қайдан келіп түсті
Хаттаманың № және сериясы
Қоса берілген құжаттар
Құқық бұзушылық түрі (ӘҚБтК бабы)
Материалды алған адамның лауазымы, тегі, қолы
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
12-қосымша
Нысан
Әкімшілік істерді тарату кітабы
Басталды: 20 ___ жылғы "___"________
Аяқталды: 20 ___ жылғы "___"________
Р/с
Күні
Хаттама №
Қоса берілген құжаттар
Әкімшілік істі алған адамның лауазымы, атағы, тегі, аты-жөні
Әкімшілік істі алған адамның қолы
Ескертпе
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
13-қосымша
Нысан
Көлік құралын, кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені ұстау, жеткізу және пайдалануға тыйым салу туралы АКТІ

Сноска. Инструкция дополнена Приложением 13 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
АКТ
о задержании, доставлении и запрещении эксплуатации транспортного
средства, судна, в том числе маломерного судна
"___" _______ 20__ года      время "___" ч. "____" мин.       _____________________
(место составления)
________________________________________________________________________________
(должность, звание, фамилия и инициалы должностного лица)
в соответствии со статьей 797 КоАП, в присутствии понятых:
1) ________________________________________________________________________
(ФИО, г.р., адрес места жительства, документ удостоверяющий личность,
номера контактных телефонов)
2) ________________________________________________________________________
(ФИО, г.р., адрес места жительства, документ удостоверяющий личность,
номера контактных телефонов)
права и обязанности разъяснены 1)____________________       2)___________________
(подпись)                   (подпись)
с участием: ________________________________________________________________
(владелец транспортного средства, судна или маломерного судна, иные
лица)
права и обязанности разъяснены ______________________________________________
(подпись)
составил настоящий акт о задержании, доставлении и запрещении эксплуатации транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна, путем доставки его для временного хранения на специальные площадки, стоянки, в том числе с использованием другого транспортного средства (эвакуатора), судна или маломерного судна; изъятия государственных регистрационных номерных знаков.
(нужное подчеркнуть)
Сведения о транспортном средстве, судна, в том числе маломерного судна:
Марка, модель:_________________________________, ГРНЗ _____________________,
СРТС ____________________________________________________________________
(серия, номер, дата выдачи)
Сведения о собственнике транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна __________________________________________________________________________
(ФИО, адрес места жительства)
Существо нарушения, допущенного водителем транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Техническое состояние транспортного средства, судна, в том числе маломерного судна __________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(исправен/неисправен, внешние повреждения)
Комплектность, наличие груза и др. ___________________________________________
________________________________________________________________________________
К акту прилагаются: ________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Понятые: 1)________________________       2) ____________________________________
(Подпись, фамилия и инициалы)             (подпись, фамилия и инициалы)
Владелец транспортного средства,
судна, в том числе маломерного судна _________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Иные лица: ________________________________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Должностное лицо, составившее акт __________________________________________
(подпись, фамилия и инициалы)
Приложение
14 к Инструкции по производству дел
об административных
правонарушениях в органах
внутренних дел
Республики Казахстан

Ескерту. Бұйрық 13-қосымшамен толықтырылды– ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
20__ года "___" _______ уақыт "___" сағ. "____" мин. __________________________________
(толтырылған орны)
________________________________________________________________________________
(лауазымды адамның лауазымы, атағы, тегі және аты-жөні)
ӘҚБтК 797-бабына сәйкес, куәлердің қатысуымен:
1)______________________________________________________________________________
(ТАЖ, т.ж., тұрғылықты мекен-жайы, жеке басын куәландыратын құжат, байланыс тел. нөмірі )
2)______________________________________________________________________________
(ТАЖ, т.ж., тұрғылықты мекен-жайы, жеке басын куәландыратын құжат, байланыс тел. нөмірі )
Құқықтары мен міндеттері түсіндірілді: 1)________________      2)________________________
(қолы)                  (қолы)
_____________________________________________________________________қатысуымен
(көлік құралының, кеменің немесе шағын кеменің иесі, өзге де тұлғалар)
құқықтары мен міндеттері түсіндірілді _____________________________________________
(қолы)
Көлік құралын, кемені, оның ішінде шағын көлемді кемені ұстау, жеткізу және пайдалануға
тыйым салу туралы актіні толтырды, оларды арнайы алаңдарға уақытша сақтау үшін жеткізу
жолымен, оның ішінде басқа көлік құралын (эвакуаторды), кемені немесе шағын көлемді
кемені пайдалана отырып; мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгілерді алу.
(қажетінің асты сызылсын)
Көлік құралы, кеме, оның ішінде шағын көлемді кеме туралы мәлімет:
Маркасы, моделі:________________________________________________________________,
МТНБ__________________________________________________________________________,
КҚТК __________________________________________________________________________
(сериясы, нөмірі, берілген күні)
Көлік құралының, кеменің, оның ішінде шағын көлемді кеменің меншік иесі туралы мәлімет
________________________________________________________________________________
(ТАЖ, тұрғылықты мекен жайы)
Көлік құралы, кеме, оның ішінде шағын көлемді кеме жүргізушісі жол берген құқық
бұзушылық мәні _________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Көлік құралының, кеменің, оның ішінде шағын көлемді кеменің техникалық жай-күйі_______
________________________________________________________________________________
(ақаусыз/ақаулы, ішкі бүлінулері)
Жабдықталуы, жүктің және т.б. бар болуы ___________________________________________
________________________________________________________________________________
Актіге қоса беріледі:______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Куәлер: 1)__________________________ 2)_______________________________
(қолы, тегі және аты-жөні)            (қолы, тегі және аты-жөні)
Көлік құралының, кеменің, оның ішінде шағын көлемді кеменің иесі
________________________________________________________________________________
(қолы, тегі және аты-жөні)
Өзге адамдар:____________________________________________________________________
(қолы, тегі және аты-жөні)
Актіні толтырған лауазымды адам__________________________________________________
(қолы, тегі және аты-жөні)
Қазақстан Республикасы
ішкі істер органдарында
әкімшілік құқық бұзушылықтар
туралы істер өндірісі
жөніндегі нұсқаулыққа
14-қосымша
Нысан
Қатаң есептіліктегі бланкілердің бар болуын және ІІО бөліністерінің дұрыс шығыстауын салыстыра тексеру
АКТІСІ

Сноска. Инструкция дополнена Приложением 14 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 513 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
АКТ
сверки наличия и правильного расходования бланков строгой отчетности
подразделениями ОВД
№ п/п
Серия, номер бланков строгой отчетности
с ___ по _____
Дата получения
Должность, фамилия
и инициалы лица, получившего бланки строгой отчетности
Серия, номер не использованных бланков строгой отчетности
Серия, номер испорченных бланков строгой отчетности
Примечание
АКТ
сверки по лицам, доставленным на освидетельствование в медицинские учреждения
№ п/п
Дата, время доставления
Ф.И.О лица доставленного на освидетельствование(при его наличии)
Причина доставления
Должность, фамилия и инициалы лица, выдавшего направление
Номер заключения, результат освидетельствования
Принятые меры
(номер адм. протокола, КУИ, ЕРДР)
Примечание
АКТ
сверки направленных и поступивших административных дел в суд
№ п/п
ФИО
правонарушителя
Номер протокола,
дата составления
Квалификация правонарушения (статья, часть КоАП)
Дата направления,
исх. номер
Дата поступления в суд, вх. номер
Принятое по делу решение
АКТ
сверки по вынесенным и исполненным постановлениям судов об административном
взыскании в виде ареста
№ п/п
ФИО лица, подвергнутого административному аресту
Наименования суда, дата вынесения постановления, срок ареста
Квалификация правонарушения (статья, часть КоАП)
Дата и время ареста
Дата и время освобождения
Примечание
АКТ
сверки по исполнению постановлений, направленных по месту работы или в
организации, где лицо, привлеченное к ответственности, получает вознаграждение, пенсию,
стипендию, для удержания суммы штрафа в принудительном порядке из его
заработной платы или иных доходов
№ п/п
ФИО правонарушителя
Номер протокола,
дата составления
Квалификация правонарушения (статья, часть КоАП), сумма наложенного штрафа
Наименование места работы или организации
Дата направления постановления, исх. номер
Сведения об исполнении
АКТ
сверки с органами исполнительного производства
по направленным и исполненным постановлениям в принудительном порядке
№ п/п
ФИО правонарушителя
Номер протокола,
дата составления
Квалификация правонарушения (статья, часть КоАП), сумма наложенного штрафа
Дата направления постановления,
исх. номер
Решение, принятое органом исполнительного производства
Сведения об исполнении
АКТ
сверки зарегистрированных административных дел в ОВД с данными КПСиСУ
№ п/п
По данным ОВД
По данным КПСиСУ
Расхождение +/-
Количество зарегистрированных адм. дел
Сумма наложенных штрафов
Сумма взысканных штрафов
Количество зарегистрированных адм. дел
Сумма наложенных штрафов
Сумма взысканных штрафов

Ескерту. Бұйрық 14-қосымшамен толықтырылды– ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 513 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
р/с
Қатаң есептіліктегі бланкілердің сериясы, нөмірі ___ бастап _____дейін
Алған күні
Қатаң есептіліктегі бланкілерді алған адамның лауазымы, тегі және аты-жөні
Пайдаланылмаған қатаң есептіліктегі бланкілердің сериясы, нөмірі
Бүлінген қатаң есептіліктегі бланкілердің сериясы, нөмірі
Ескертпе
Медициналық мекемелерге куәландыруға жеткізілген адамдар бойынша салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
Жеткізу күні, уақыты
Куәландыруға жеткізілген адамның тегі және аты-жөні (бар болған жағдайда)
Жеткізу себебі
Жолдама берген адамның лауазымы, тегі және аты-жөні
Қорытынды нөмірі, куәландыру нәтижесі
Қабылданған шаралар (әкімш.хаттама, АЕК, СДТБТ нөмірі)
Ескертпе
Сотқа жолданған және келіп түскен істерді салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
Құқық бұзушының ТАЖ
Хаттама нөмірі, толтырылған күні
Құқық бұзушылықтың саралануы (ӘҚБтК бабы, бөлігі)
Жолдау күні, шығыс №
Сотқа келіп түскен күні, кіріс №
Іс бойынша қабылданған шешім
Қамаққа алу түрінде әкімшілік жазалау туралы соттың енгізілген және орындалған
қаулылары бойынша салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
Әкімшілік қамаққа алуға тартылған адамның ТАЖ
Соттың атауы, қаулының енгізілген күні, қамаққа алу мерзімі
Құқық бұзушылықтың саралануы (ӘҚБтК бабы, бөлігі)
Қамаққа алу күні және уақыты
Босатылған күні және уақыты
Ескертпе
Жауапкершілікке тартылған адамның жалақысынан немесе өзге де кірістерінен
мәжбүрлеу тәртібінде айыппұл сомасын ұстап қалу үшін ол сыйақы, зейнетақы,
стипендия алатын жұмыс орны немесе ұйымға жолданған қаулыларды орындау
бойынша салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
Құқық бұзушының ТАЖ
Хаттама нөмірі, толтырылған күні
Құқық бұзушылықтың саралануы (ӘҚБтК бабы, бөлігі), салынған айыппұл сомасы
Жұмыс орны немесе ұйым атауы
Хаттаманы жолдаған күн, шығыс №
Орындалғаны туралы мәлімет
Жолданған және мәжбүрлі тәртіпте орындалған қаулылар бойынша атқарушылық іс
жүргізу органдарымен салыстары тексеру
АКТІСІ
р/с
Құқық бұзушының ТАЖ
Хаттама нөмірі, толтырылған күні
Құқық бұзушылықтың саралануы (ӘҚБтК бабы, бөлігі), салынған айыппұл сомасы
Хаттаманы жолдаған күн, шығыс №
Атқарушылық іс жүргізу органы қабылдаған шешім
Орындалғаны туралы мәлімет
ІІО-да тіркелген әкімшілік істерді ҚСжАЕАК деректерімен салыстыра тексеру
АКТІСІ
р/с
ІІО деректері бойынша
ҚСжАЕК деректері бойынша
Айырмашылығы +/-
Тіркелген әкімш. істер саны
Салынған айыппұлдар сомасы
Өндірілген айыппұлдар сомасы
Тіркелген әкімш. істер саны
Салынған айыппұлдар сомасы
Өндірілген айыппұлдар сомасы