Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых Государственным учреждением "Управление архитектуры и градостроительства города Астаны"
Постановление акимата города Астаны от 23 апреля 2013 года № 120-628. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 24 мая 2013 года № 778. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 29 августа 2014 года № 06-1451
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 29.08.2014 № 06-1451.
В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и статьями 9-115-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2012 года № 273 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», а также в целях повышения качества предоставления государственных услуг акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить регламенты государственных услуг:
1) «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан» согласно приложению 1;
2) «Выдача архитектурно-планировочного задания» согласно приложению 2;
3) «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах» согласно приложению 3;
4) «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и об определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» согласно приложению 4.
2. Начальнику Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции, его последующее официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Астаны Хорошуна С.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким                                       И. Тасмагамбетов
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 23 апреля 2013 года № 120-628
Регламент государственной услуги «Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан»

"Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 23 сәуірдегі № 120-628 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2013 жылғы 24 мамырда нормативтік құқықтық кесімдерді Мемлекеттік тіркеудің тізіліміне № 778 болып енгізілді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 29 тамыздағы № 06-1451 қаулысымен
Ескерту. Қаулының Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 29.08.2014 № 06-1451 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабы 1-тармағының 11-тармақшасына, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-1 баптарына сәйкес, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 ақпандағы № 273 қаулысына сәйкес, сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын арттыру мақсатында Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мынадай мемлекеттік қызметтер регламенттері:
1) «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» 1-қосымшаға сәйкес;
2) «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» 2-қосымшаға сәйкес;
3) «Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» 3-қосымшаға сәйкес;
4) «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналаcатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы әділет органдарында осы қаулыны мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.М. Хорошунға жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім                                       И. Тасмағамбетов
Астана қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 23 сәуірдегі
№ 120-628 қаулысына
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:
1) недвижимое имущество (далее - Объекты недвижимости) – земельные участки, здания, сооружения и иное имущество прочно связанные с землей, то есть объекты, перемещение которых без несоразмерного ущерба их назначению невозможно;
2) адресация объектов недвижимости – определение и отнесение объекта недвижимости к населенному пункту в соответствии с административно-территориальным делением Республики Казахстан и составной части этого населенного пункта с присвоением порядкового номера объекту;
3) СФЕ – структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
4) специализированное предприятие - предприятие местного исполнительного органа, ведущее государственный градостроительный кадастр на территории города Астаны;
5) адрес – описание местоположения объекта недвижимости, содержащие следующие элементы: регион, город, район, составные части города, первичный объект недвижимости, вторичный объект недвижимости (при наличии);
6) информационная система «Адресный регистр» (далее - ИС АР) аппаратно-программный комплекс, предназначенный для создания, накопления, обработки сведений об адресах и унификации адресного поля Республики Казахстан;
7) орган архитектуры и градостроительства, включая службу градостроительного кадастра соответствующего уровня – структурное подразделение местного исполнительного органа, финансируемое из местного бюджета, уполномоченный осуществлять регулирование в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
8) ИС ЦОН – информационная система для центров обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан» определяет процедуру по уточнению, присвоению, изменению, упразднению порядкового номера Объекту недвижимости, а также устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан» (далее – Государственная услуга).
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом акимата города Астана - Государственным учреждением «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» (далее - Управление), расположенным по адресу: город Астана, улица М. Әуезова, № 6, с участием специализированного предприятия, расположенного по адресу: город Астана, улица Ә. Бөкейхана, № 22, которое подготавливает проект справок об уточнении, присвоении, изменении, упразднении адреса объектов недвижимости и заносят сведения в ИС АР только при наличии у потребителя копии правоустанавливающего документа на Объект недвижимости (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту).
Государственная услуга оказывается по месту нахождения Объекта недвижимости через центры обслуживания населения (далее – ЦОН), указанных по адресу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) жылжымайтын мүлік объектілері (бұдан әрі – жылжымайтын мүлік объектілері) – жерге тығыз байланысты, яғни олардың объектіні қолданылуына еселеусіз зиян келтірілмей орын ауыстыру мүмкін болмайтын жер учаскелер, ғимараттар, құрылыстар;
2) жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау – объектіге жеке нөмір бере отырып, Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық бөлінісіне сәйкес жылжымайтын мүлік объектісін анықтау және елді-мекен мен елді мекеннің құрам бөлігіне жатқызу;
3) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
4) мамандандырылған кәсіпорын – Астана қаласының аумағында мемлекеттік қала құрылысы кадастрын жүргізетін жергілікті атқарушы органның мамандандырылған кәсіпорны;
5) мекенжай – жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жерін сипаттау, ол мынадай элементтерді қамтиды: өңір, қала, аудан, қаланың құрам бөлігі, бастапқы жылжымайтын мүлік объектісі, қайталама жылжымайтын мүлік объектісі (бар болған жағдайда);
6) «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесі - Қазақстан Республикасының мекенжай өрісін біріздендіру және мекенжайлары туралы деректерді қалыптастыруға, жинақтауға және өңдеуге арналған аппараттық-бағдарламалық кешен;
7) тиісті деңгейдегі қала құрылысы кадастры қызметін қоса алғандағы сәулет және қала құрылысы органы - жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметін реттеуді іске асыруға уәкілетті жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі;
8) ХҚКО АЖ – Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған ақпараттық жүйе.
2. Жалпы ережелер
2. Осы «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» (бұдан әрі - Регламент) мемлекеттік қызмет регламенті Жылжымайтын мүлік объектісіне реттік нөмірді нақтылау, беру, өзгерту, жою жөніндегі рәсімдерді анықтайды, сондай-ақ «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру» мемлекеттік қызмет стандартының (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) сақталуын қамтамасыз етуге талаптарды белгілейді.
3. Мемлекеттік қызметті Астана қаласы, М. Әуезов көшесі, № 6 үй мекенжайында (байланыс мәліметтері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген) орналасқан Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органы - «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын нақтылау, беру, өзгерту, жою туралы анықтама жобасын дайындайтын және тұтынушыда жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжаттардың көшірмелері болған кезде ғана МТ АЖ мәліметтерді енгізетін, Астана қаласы, Ә. Бөкейхан көшесі, № 22 үй мекенжайында орналасқан мамандандырылған кәсіпорынның қатысуымен көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мекенжайда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасу орны бойынша көрсетіледі.

4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании пункта 531 раздела 23 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», совместного приказа председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 27 июня 2012 года № 278 и Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 26 июня 2012 года № 378 «Об утверждении Правил адресации объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», постановления акимата города Астаны от 17 августа 2004 года № 3-1-1639п «Правила присвоения наименований и переименования составных частей города, изменения транскрипции их названий, присвоения порядковых номеров земельным участкам, зданиям и сооружениям, установки и эксплуатации указателей», пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 5 января 2007 года № 1 «О создании государственных учреждений - центров обслуживания населения Министерства юстиции Республики Казахстан», постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно-планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг» и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».
6. Результатом оказываемой Государственной услуги является выдача справки по уточнению, присвоению, изменению, упразднению адреса Объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе согласно приложениям 67 к настоящему Регламенту либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении Государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается с участием специализированного предприятия - товарищества с ограниченной ответственностью «Астана қала құрылысы кадастры» (далее – ТОО «Астана қала құрылысы кадастры»).
Полная информация о порядке оказания Государственной услуги размещается на стендах в местах оказания государственной услуги, на интернет-ресурсе Управления www.saulet.astana.kz.

4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілген мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысы 23-бөлімі, 531-тармағының, «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерін адрестеу қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі төрағасының 2012 жылғы 27 маусымдағы № 278 және Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2012 жылғы 26 маусымдағы № 378 бірлескен бұйрығының, «Қаладағы аудандарға, көшелерге, даңғылдарға және қаланың өзге де құрамдас бөліктеріне атау беру, олардың атауларының транскрипцияларын өзгерту, жер учаскелеріне, ғимараттар мен орын-жайларға реттік нөмірлер беру, көрсеткіштерді орнату және пайдалану ережесін бекіту туралы» Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 17 тамыздағы № 3-1-1639қ қаулысының, «Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мемлекеттік мекемелерін – халыққа қызмет көрсету орталықтарын құру туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметі 2007 жылғы 5 қаңтардағы № 1 қаулысы 2-тармағының, «Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Регламентке 67-қосымшаларға сәйкес қағаз жеткізгіште мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау, беру, өзгерту, жою жөнінде анықтама беру не қағаз жеткізгіште Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет мамандандырылған кәсіпорынның - «Астана қала құрылысы кадастры» жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің (бұдан әрі - «Астана қала құрылысы кадастры» ЖШС) қатысуымен көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стендтерде және Басқарманың www.saulet.astana.kz интернет - ресурсында орналастырылады.

8. Государственная услуга предоставляется на безвозмездной основе через ЦОН.
Перечень ЦОН указан в приложении 2 к настоящему Регламенту.
3. Порядок оказания Государственной услуги
9. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в ЦОН:
шесть рабочих дней в неделю, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику ЦОН.
В ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН, который принимает документы.
11. Сроки оказания Государственной услуги:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктами 14,  15 настоящего Регламента:
в течение 3 (трех) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания Государственной услуги) рабочих дней - при уточнении адреса Объекта недвижимости;
в течение 7 (семи) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания Государственной услуги) рабочих дней - при присвоении, изменении и упразднении адреса Объекта недвижимости с выездом на место нахождения Объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в ИС АР с указанием регистрационного кода адреса.
Подача электронного запроса не предусмотрена;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче документов составляет не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя, оказываемой на месте в день обращения получателя Государственной услуги - не более 20 минут.
12. Этапы оказания Государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения Государственной услуги и до момента выдачи результата Государственной услуги приведены в приложении 4 к настоящему Регламенту:
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи сканера штрих - кода и направляет в Управление;
3) сотрудник канцелярии Управления фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю Управления;

8. Мемлекеттік қызмет ХҚКО арқылы өтеусіз негізде ұсынылады.
ХҚКО тізбесі осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. Мемлекеттік қызмет мына жағдайда көрсетіледі:
ХҚКО-ға өтініш білдірген кезде;
аптасына алты жұмыс күні ішінде, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз, филиалдар мен өкілеттіліктер үшін жұмыс кестесі 9.00-ден 19.00-ге дейін 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен бекітіледі. Қабылдау «электрондық» кезек тәртібінде, алдын ала жазылуыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Барлық қажетті құжаттар қоса берілген өтініш ХҚКО-ның жауапты қызметкеріне тапсырылады.
ХҚО-да құжаттарды қабылдау «терезе» арқылы жүргізіледі, оның сыртында «терезе» мақсаты мен орындайтын қызметтері туралы ақпарат, сонымен қатар ХҚКО-ның құжат қабылдайтын инспекторының тегі, аты-жөні көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) осы Регламенттің 1415-тармақтарында көзделген құжаттарды өткізген сәттен бастап:
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде – 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау және беру күні Мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
Жылжымайтын мүлік объектісінің орналасу орнына барып және оны «Мекенжай тіркелімі» ақпараттық жүйесінде міндетті түрде тіркеп, мекенжайдың МТ АЖ тіркеу кодын көрсете отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру, өзгерту және жою қарастырылған кезде - 7 (жеті) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдау және беру күні Мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Электрондық сұрау салу қарастырылмаған;
2) өтініш берушінің құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтуінің ең көп рұқсат берілген уақыты - 20 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушының өтініш білдірген күні кезек күтуінің ең көп рұқсат берілген уақыты - 20 минуттан аспайды.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін тұтынушыдан өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейін Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері осы Регламентке 4-қосымшада келтірілген:
1) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш береді;
2) ХҚКО-ның инспекторы өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды алғандығы жөнінде қолхат береді, сканердің көмегімен штрих – кодты тіркейді де Басқармаға жібереді;
3) Басқарманың кеңсе қызметкері ХҚКО-ның ақпараттық жүйесінде тіркейді (уәкілетті органда жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) және алған құжаттарды тіркеу жұмысын жүргізеді және Басқарма бастығына қарау үшін жібереді;

4) руководитель Управления отписывает заявление с приложенными документами ответственному специалисту Управления;
5) ответственный специалист Управления принимает и регистрирует документы, затем направляет документы в ТОО «Астана қала құрылысы кадастры»;
6) ответственный специалист ТОО «Астана қала құрылысы кадастры» принимает документы, регистрирует в журнале, подготавливает проект справки об уточнении, присвоении, изменении, упразднении адреса Объекта недвижимости, согласовывает его с директором ТОО «Астана қала құрылысы кадастры» в его отсутствие с заместителем директора ТОО «Астана қала құрылысы кадастры» и отправляет в уполномоченный орган. Если есть основание для отказа в предоставлении Государственной услуги подготавливает проект ответа для Управления;
7) заместитель начальника Управления подписывает справку об уточнении, присвоении, изменении, упразднении адреса Объекта недвижимости или отказ в предоставлении Государственной услуги;
8) ответственный специалист специализированного предприятия регистрирует в канцелярии Управления справку об уточнении, присвоении, изменении, упразднении адреса Объекта недвижимости или отказ в предоставлении Государственной услуги, фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в Управлении собственной информационной системы) и направляет в ЦОН;
9) при приеме готового результата Государственной услуги от Управления, ЦОН фиксирует поступившие документы при помощи сканера штрих - кода;
10) ЦОН выдает заявителю (потребителю) справку об уточнении, присвоении, изменении, упразднении адреса Объекту недвижимости или отказ в предоставлении Государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия)
в процессе оказания Государственной услуги
13. ЦОН потребителю выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента, с указанием согласно приложению 3 к настоящему Регламенту:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
14. Для выдачи справки адресации Объекту недвижимости об уточнении адреса необходимо представление в ЦОН следующих документов:
1) заявление в произвольной форме;
2) копия бизнес-идентификационного номера (для юридических лиц);
3) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством; оригинал доверенности от собственника (в случае подачи заявления представителем);

4) Басқарманың басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге Басқарманың жауапты маманына жібереді;
5) Басқарманың жауапты маманы құжаттарды қабылдайды және тіркейді, одан кейін «Астана қала құрылысы кадастры» ЖШС-ға жолдайды;
6) «Астана қала құрылысы кадастры» ЖШС жауапты маманы құжаттарды қабылдайды, журналға тіркейді, Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау, беру, өзгерту, жою туралы анықтама жобасын дайындайды, оны «Астана қала құрылысы кадастры» ЖШС директорымен, директор болмағанда «Астана қала құрылысы кадастры» ЖШС директорының орынбасарымен келіседі және уәкілетті органға жібереді. Егер Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болған жағдайда Басқармаға жауап жобасын дайындайды;
7) Басқарма басшысының орынбасары Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау, беру, өзгерту, жою туралы анықтамаға не Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға қол қояды;
8) мамандандырылған кәсіпорынның жауапты маманы Басқарманың кеңсесіне Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нықтылау, беру, өзгерту, жою туралы анықтаманы не Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуды тіркейді, ХҚКО АЖ-да (Басқармада жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және ХҚКО-ға жібереді;
9) Басқармадан Мемлекеттік қызметтің дайын нәтижесін қабылдау кезінде, ХҚКО келіп түскен құжаттарды сканердің көмегімен штрих – кодын белгілейді;
10) ХҚКО өтініш берушіге (тұтынушыға) Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау, беру, өзгерту, жою анықтамасын немесе Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуды береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет
ету (өзара әрекет ету) тәртібінің сипаттамасы
13. ХҚКО тұтынушыға осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес төмендегілерді көрсетумен осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылдау күні;
2) сұрастырылатын мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен беру орны;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуге өтініш қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні және лауазымы.
14. Жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжайды нақтылау туралы мекенжай анықтамасын алу үшін ХҚКО-ға мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) еркін нысандағы жазбаша өтінішті;
2) бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (БСН) көшірмесін (заңды тұлғалар үшін);
3) әрекет етуші заңнамаға сәйкес тіркелген, жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжатты;
меншік иесінен алған сенімхаттың түпнұсқасын (өтініш өкілімен берілген жағдайда);

4) удостоверение личности потребителя (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица).
15. Для получения справки адресации Объекта недвижимости о присвоении, изменении, упразднении адреса необходимо представление в ЦОН следующих документов:
1) заявление в произвольной форме;
2) копию постановления акимата либо решение акимата (проектирование, строительство);
3) копию технического паспорта на объект недвижимости;
4) генеральный план земельного участка гаражного кооператива (садоводческого товарищества), согласованный архитектором населенного пункта, с указанием порядковых номеров и номера блока (для гаражей и дач);
5) справку от председателя кооператива о подтверждении членства с приложением списка членов кооператива (для гаражей и дач), заключение из архива центра недвижимости (при необходимости);
6) акт сноса объекта недвижимости (при необходимости);
7) доверенность, нотариально-удостоверенную при представлении интересов потребителя третьим лицом;
8) удостоверение личности потребителя (уполномоченный получатель государственной услуги - физического лица);
9) правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством.
Для проверки копии удостоверения личности лица или доверенности предъявляются оригиналы документов, которые после проверки возвращаются потребителю.
16. Требования к информационной безопасности: Управление и ЦОН обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 4 к настоящему Регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания Государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 5 к настоящему Регламенту.
График работы и приема начальника Управления и директора ЦОН определяется в соответствии с графиками их работы.
Контактные телефоны, адрес, в том числе электронные, Управления, специализированного предприятия и ЦОН указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
Государственную услугу
19. За нарушение срока выдачи справки предусматривается дисциплинарная ответственность лиц, выдающих справку, а также их руководителей.
Контроль за соблюдением срока и последовательности действий по выдаче справки по уточнению, присвоению, изменению, упразднению адреса Объекта недвижимости осуществляет заместитель начальника Управления, расположенного по адресу: город Астана, улица М. Ауэзова, № 6, кабинет № 308, телефон 8 (7172) 33-39-61.

4) тұтынушының жеке куәлігі (мемлекеттік қызметті алуға өкілетті - жеке тұлғаның).
15. Жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру, өзгерту, жою туралы мекенжай анықтамасын алу үшін ХҚКО-ға мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) еркін нысандағы өтінішті;
2) әкімдік қаулысының не әкімдік шешімінің көшірмесін (жобалау, салу);
3) жылжымайтын мүлік объектісінің техникалық паспортының көшірмесін;
4) реттік нөмірлері мен блоктың (гараждар мен саяжайлар үшін) нөмірлері көрсетілген елді мекеннің сәулетшісімен келісілген гараж кооперативі (бағбан қоғамы) жер учаскесінің бас жоспарын;
5) кооператив мүшелерінің тізімі қоса берілген (гараждар мен саяжайлар үшін) мүшелікті куәландыру туралы кооператив төрағасының анықтамасын, жылжымайтын мүлік орталығының мұрағатынан қорытындыны (қажет болса);
6) жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісін (қажет болса);
7) тұтынушының мүддесін үшінші тұлғаға берген жағдайда нотариуспен куәландырылған сенімхатты;
8) тұтынушының жеке куәлігін (мемлекеттік қызметті алуға өкілетті - жеке тұлғаның).
9) әрекет етуші заңнамаға сәйкес тіркелген, жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжатты.
Тұлғаның жеке куәлігінің не сенімхаттың көшірмесін тексеру үшін құжаттардың түпнұсқасы қоса беріледі, тексерістен өткеннен кейін тұтынушыға қайтарып беріледі.
16. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: Басқарма және ХҚКО тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуы мен құпиялығын қамтамасыз етеді.
17. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің дәйектілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 4-қосымшада келтірілген.
18. Мемлекеттік қызметтер және ҚФБ көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық дәйектілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін сызбалар осы Регламентке 5-қосымшада келтірілген.
Басқарманың бастығы мен ХҚКО директорының жұмыс және азаматтарды қабылдау кестесі олардың жұмыс кестесіне сәйкес белгіленеді.
Басқарманың, мамандандырылған кәсіпорынның және ХҚО-ның байланыс телефондары, мекенжайы, соның ішінде электрондық мекенжайы осы Регламентке 12 – қосымшаларда көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін
лауазымдық тұлғалардың жауапкершілігі
19. Анықтама беретін жауапты тұлғаларға, сондай-ақ олардың басшыларына анықтама беру мерзімін бұзғаны үшін тәртіптік жаза көзделген.
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау, беру, өзгерту, жою туралы анықтама беру бойынша мерзімінің және әрекеттердің дәйектілігінің сақталуын бақылауды Астана қаласы, М. Әуезов көшесі, 6, № 308 кабинет, телефон 8 (7172) 33-39-61 мекенжайында орналасқан Басқарма бастығының орынбасары жүзеге асырады.

20. Ответственное лицо, выдающее справку, несет персональную ответственность за:
соблюдение сроков и порядка приема, рассмотрения и выдачи справки;
своевременное согласование с заинтересованными государственными органами и организациями;
правильность оформления справки.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан»
Контактные данные уполномоченного органа и
специализированного предприятия по оказанию
государственной услуги «Выдача справки определению
адреса объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан»
Наименование
уполномоченного
органа
и
специализированного
предприятия
Месторасположение,
электронный
адрес
Ответственное
лицо за
оказание
государственной
услуги
Контактный
телефон
График
работы
Государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
город Астана,
улица М. Әуезова,
№ 6
Заместитель начальника Государственного  учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
8-717-2-33-39-61
Ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным  перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней
Товарищество с ограниченной ответственностью «Астана қала құрылысы кадастры»
город Астана,
улица Ә. Бөкейхана,
№ 22,
akkk@inbox.ru
Директор товарищества с ограниченной ответственностью «Астана қала құрылысы кадастры»
8-717-2-32-70-20
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан»
Перечень центров обслуживания населения города Астаны
п/п
Центры
обслуживания
населения
Месторасположение
Контактный
телефон
График
работы
1.
Филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения по городу Астана»
город Астана,
проспект Республики,

20. Анықтама беруге жауапты тұлға төмендегілерге:
анықтама қабылдау, қарау және беру мерзімі мен тәртібінің сақталуына;
мүдделі мемлекеттік органдармен және ұйымдармен дер кезінде, келісуге анықтаманың дұрыс ресімделуіне жеке жауапкершілік алады.
«Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
«Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру
мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі уәкілетті орган мен
мамандандырылған кәсіпорынның байланыс деректері
Уәкілетті органның және мамандандырылған кәсіпорынның атауы
Орналасқан жері, электрондық мекенжайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға
Байла ныс телефо ны
Жұмыс кестесі
“Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы” мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы,
М. Әуезов көшесі, № 6
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бастығының орынбасары
8-717-2 33-39-61,
Күн сайын сағат 9.00 –ден сағат 18.00-ге дейін сағат 13.00-ден сағат 14.00-ге дейін түскі үзіліспен демалыс  (сенбі, жексенбі) және мереке күндерінен басқа
"Астана қала құрылысы кадастры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі
Астана қаласы, Ә. Бөкейхан көшесі, 22  akkk@inbox.ru
"Астана қала құрылысы кадастры" жауапкершілігі шектеулі серіктестігінің директоры
8-717-2 32-70-20
«Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Астана қаласының халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізілімі
Р/с№
Халыққа қызмет көрсету орталықтары (ХҚКО)
Орналасқан жері
Байланыс
телефоны
Жұмыс кестесі
1.
“Астана қаласы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы” шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы

8-717-2-94-71-80
Приложение 3
к Регламенту государственной
услуги «Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан»
Потребителю государственной услуги
_________________________________
_________________________________
(Ф.И.О. физического лица,
наименование юридического лица)
Расписка о приеме документов № ________
Мной _________________________________________________________
(Ф.И.О. специалиста ЦОН)
приняты заявление от «___» ______________ 20____ года № __________ на
оказание государственной услуги _____________________________________
_____________________________________________________________________
(вид запрашиваемой государственной услуги)
со следующими документами:
1. _____________________________________________
2. _____________________________________________
3. _____________________________________________
4. _____________________________________________
Дата приема запроса _____________________
Подпись _________________________
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан»
Таблица 1. Текстовое табличное описание действий СФЕ
п\п
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2.
Наименование СФЕ
СФЕ 1. Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 2. Ответственный специалист ТОО «Астана қала құрылысы кадастры»
СФЕ 3. Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 1. Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
3.
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает документы, регистрирует их в журнале регистрации и выдачи подтверждения о получении документов.
Если есть основание для приостановления оказания государственной услуги уведомляет потребителя.
Подготавливает документы для отправки в ТОО «Астана қала құрылысы кадастры»
Принимает документы, регистрирует в журнале, подготавливает проект справки об уточнении либо присвоении адресации объекту недвижимости или мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде, согласовывает с директором специализированного предприятия и отправляет в уполномоченный орган
Подписывает справку об уточнении либо присвоении адресации объекту недвижимости или мотивированного отказа в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде
Принимает, регистрирует справку об уточнении либо присвоении адресации объекту недвижимости или мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде и направляет в ЦОН справку об уточнении либо присвоении адресации объекту недвижимости или мотивированный отказ в предоставлении государственной услуги с указанием причины отказа в письменном виде
4.
Форма завершения  (данные, документы)
Справка об уточнении либо присвоении адресации объекту недвижимости или мотивированный отказ
5.
Сроки исполнения
2 дня
2 дня
2 дня
6.
Номер следующего действия
2
3
4
-
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
Выдача справки по определению адреса
объектов недвижимости на территории
Республики Казахстан»
Схема функционального взаимодействия
Приложение 6
к Регламенту государственной
услуги «Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан»
Справка
о присвоении адреса объекту недвижимости
(изменении адреса объекта недвижимости)
№ __ «____» _________ 20 ___ года
Настоящая справка выдана о том, что объекту недвижимости ____________
присвоен адрес
_____________________________________________________________________
приказом от «____» _________ 20 ___ года № _______
Дата регистрации «____» _________ 20 ____ года
Регистрационный код адреса
Предыдущий адрес
_____________________________________________________________________
Район города _______________
Микрорайон города _________________
Регистрация произведена на основании следующих
документов: _____________________
Примечание:___________________
Заместитель начальника
Государственного учреждения
«Управление архитектуры
и градостроительства
города Астаны»            ____________      ___________
(подпись)          (Ф.И.О.)
Исполнитель   _____________        ______________
(подпись)             (Ф.И.О.)
Приложение 7
к Регламенту государственной
услуги «Выдача справки по
определению адреса объектов
недвижимости на территории
Республики Казахстан»
Справка
об уточнении адреса объекта недвижимости
(упразднение адреса объекта недвижимости)
№ __ «____» _________ 20 ___
Настоящая справка выдана о том, что объект недвижимости имеет адрес,
зарегистрированный в информационной системе «Адресный регистр»
города Астаны
Адрес _______________________________________________________________
Дата регистрации «____» ___________ 20 ___года
Регистрационный код адреса
Предыдущий адрес ____________________________________________________
Заместитель начальника
Государственного учреждения
«Управление архитектуры
и градостроительства
города Астаны»    ____________           _____________
(подпись)                 (Ф.И.О.)
Исполнитель _____________             _______________
(подпись)                  (Ф.И.О.)
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 23 апреля 2013 года № 120-628
Регламент государственной услуги
«Выдача архитектурно-планировочного задания»

8-717-2 94-71-80
«Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті тұтынушыға
_____________________________________
_____________________________________
(жеке тұлғаның, заңды тұлғаның Т.Ә.Ж)
№ _______ құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Менің тарапымнан ______________________________________________
(ХҚКО маманы Т.Ә.Ж.)
________________________________________________ мемлекеттік қызметті
көрсету туралы 20____ жылғы «___» ______________ № __________________
_____________________________________________________________________
(сұрастырылатын мемлекеттік қызметтің түрі)
мынадай құжаттар:
1. _____________________________________________
2. _____________________________________________
3. _____________________________________________
4. _____________________________________________ қабылданды.
Сұрау салуды қабылдау күні _____________________
Қолы _________________________
«Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-әрекеттерінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
Р/с №
Негізгі үдерістің әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1.
№ әрекеті (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
2.
ҚФБ атауы
1- ҚФБ
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманы
2 - ҚФБ
«Астана қала құрылысы кадастры» ЖШС жауапты маманы
3- ҚФБ
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы
1- ҚФБ
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманы
3.
Әрекеттің
(үдерістің, операциялардың, тәртіптемелердің) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алу туралы растайтын құжатты береді;
Егер мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтатуға негіз болған жағдайда бұл жағдай туралы тұтынушыға хабардар етеді;
«Астана қала құрылысы кадастры» ЖШС-ға жіберуге құжаттарды дайындайды.
Құжаттарды қабылдайды, журналға тіркейді, жылжымайтын мүлік объектісін нақтылау немесе мекенжай беру, не жазбаша түрінде бас тарту себебін көрсетіп, мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы анықтама жобасын дайындайды, оны мамандандырылған кәсіпорынның директорымен келіседі және уәкілетті органға жібереді.
Жылжымайтын мүлік объектісін нақтылау немесе мекенжай беру, не жазбаша түрінде бас тарту себебін көрсетіп, мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы анықтамаға қол қойғызады.
Жылжымайтын мүлік объектісін нақтылау немесе мекенжай беру, не жазбаша түрінде бас тарту себебін көрсетіп, мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы анықтаманы қабылдайды, тіркейді және оны ХҚКО-ға жібереді.
4.
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар)
Жылжымайтын мүлік объектісін нақтылау немесе мекенжай беру, дәлелді себебін көрсетіп мемлекеттік қызметті ұсынудан дәлелді бас тарту туралы анықтама.
5.
Орындалу мерзімі
2 күн
2 күн
2 күн
6.
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
-
«Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
Функционалдық әрекет ету сызбасы
«Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру туралы
(жылжымайтын мүлік объектісі мекенжайының өзгеруі)
АНЫҚТАМА
20 __ж. «____» _________ №__
Осы анықтама _________________________ жылжымайтын мүлік объектісіне
______________________________________ 20__ж. «____» ________________
№_____ бұйрығымен _______________________________ мекенжай берілген.
Тіркеу күні «___» _______________
Мекенжайдың тіркелім коды ____________________________
Бұрынғы мекенжайы
____________________________________________________________
Қала ауданы _____________________________________________
Қаладағы шағын аудан ___________________________________________________________________
Мынадай құжаттардың ______________________________________________ негізінде тіркеу жүргізілді
Ескерту: _______________________________________
«Астана қаласының Сәулет және
қала құрылысы басқармасы»
мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары      ________________ _______________
(қолы)          (Т.Ә.Ж.)
Орындаушы                    _______________ _________________
(қолы)          (Т.Ә.Ж.)
«Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын
мүлік объектілерінің мекенжайын
анықтау жөнінде анықтама беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын анықтау туралы
(жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын жою туралы)
АНЫҚТАМА
20__жылғы «____» ____________ №_____
Осы анықтама __________________ жылжымайтын мүлік объектісінің Астана қаласының «Мекенжай тіркелімі» АЖ-да тіркелген, мынадай мекенжайға
_____________________________________________________________берілді.
Мекенжай ____________________________________________________________
Тіркеу күні 20____жылғы «___» _______________
Мекенжайдың тіркелім коды ____________________________
Бұрынғы мекенжайы ____________________________________________________________
«Астана қаласының Сәулет және
қала құрылысы басқармасы»
мемлекеттік мекемесі
бастығының орынбасары      ________________ _______________
(қолы)           (Т.Ә.Ж.)
Орындаушы                    _______________ ________________
(қолы)           (Т.Ә.Ж.)
Астана қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 23 сәуірдегі
№ 120-628 қаулысына
2-қосымша
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:
1) СФЕ – структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
2) архитектурно - планировочное задание - комплекс требований к назначению, основным параметрам и размещению объекта на конкретном земельном участке (площадке, трассе), а также обязательные требования, условия и ограничения к проектированию и строительству, устанавливаемые в соответствии с градостроительными регламентами для данного населенного пункта. При этом установление требований по цветовому решению и использованию материалов отделки фасадов зданий (сооружений), объемно-пространственному решению не допускается;
3) ИС ЦОН – информационная система для центров обслуживания населения.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания» устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги «Выдача архитектурно-планировочного задания» (далее - Государственная услуга).
3. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» (далее - Управление), расположенным по адресу: город Астана, улица М. Әуезова, № 6, окно № 17 (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту). Государственная услуга оказывается на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее - ЦОН), указанных по адресу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 49) статьи 1 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года «Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан» и Правил оформления и выдачи исходных материалов (данных) для проектирования объектов строительства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 425 «О некоторых мерах по упрощению порядка оформления и выдачи исходных материалов (данных) и разрешительных документов для строительства объектов», пункта 532 раздела 23 постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», постановления Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 «Об утверждении стандартов государственных услуг «Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан», «Выдача архитектурно-планировочного задания», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность», «Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков» и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 «Об утверждении стандартов государственных услуг» и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745» и от 7 апреля 2011 года № 394 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами».

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы Регламентте мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
2) сәулет-жоспарлау тапсырмасы - объектiнiң мақсатына, негiзгi өлшемдерiне және оны нақты жер учаскесiне (алаңға, трассаға) орналастыруға қойылатын талаптар кешенi, сондай-ақ осы елдi мекен үшiн қала құрылысының регламенттерiне сәйкес белгiленетiн, жобалау мен құрылысқа қойылатын мiндеттi талаптар, шарттар мен шектеулер. Бұл ретте, түсi жөнiндегi шешiм мен үйлердiң (ғимараттардың) қасбеттерiн әрлеу материалдарын пайдалану, көлемдiк-кеңiстiктегi шешiм бойынша талаптар белгiлеуге жол берiлмейдi;
3)ХҚКО АЖ – Халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған ақпараттық жүйе.
2. Жалпы ережелер
2. Осы «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру» мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.
3. Мемлекеттік қызметті Астана қаласы, М. Әуезов көшесі, № 6 үй, № 17 терезе мекенжайында (байланыс мәліметтері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген) орналасқан «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі көрсетеді. Мемлекеттік қызметбаламалы негізде осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес көрсетілген мекенжайда халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы көрсетіледі.
4. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 16 шілдедегі Заңы 1-бабы 49) тармақшасының және «Объектілерді салу үшін бастапқы материалдарды (деректерді) және рұқсат беретін құжаттарды ресімдеу мен беру тәртібін оңайлату жөніндегі кейбір шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы № 425 қаулысымен бекітілген Құрылыс объектілерін жобалау үшін бастапқы материалдарды (деректерді) ресімдеу және беру ережесінің, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтер тізілімін бекіту туралы»Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысының 23-бөлімі 532-тармағының,«Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру», «Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру», «Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру», «Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы» 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және «Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы» 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 қаулысының негізінде жүзеге асырылады.

6. Формой завершения оказываемой Государственной услуги является оформление и выдача на бумажном носителе справки с архитектурно-планировочным заданием с обязательным приложением технических условий на подключение к источникам инженерного и коммунального обеспечения (если есть необходимость в их получении), с указанием регистрационного кода на бумажном носителе согласно приложению 3 к настоящему Регламенту, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается Управлением бесплатно.
Полная информация о порядке оказания Государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Управления www.saulet.astana.kz, на стендах в местах оказания государственной услуги. Перечень ЦОН указан в приложении 2 к настоящему Регламенту.
3. Порядок оказания
Государственной услуги
8. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в Управление:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 12.30 часов и с 15.00 до 17.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в ЦОН:
шесть рабочих дней, за исключение воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Сроки оказания Государственной услуги:
при обращении получателя Государственной услуги в Управление:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 13 настоящего Регламента - в течение 8 (восьми) рабочих дней;
2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 13 настоящего Регламента - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства:
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов;
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;

6. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште тіркеу коды көрсетілген, инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету көздеріне қосылуға арналған (егер оларды алу қажет болса) техникалық шарттардың міндетті қосымшасы бар сәулет-жоспарлау тапсырмасы бар анықтама беру не қағаз жеткізгіште Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін анықтаманы қағаз жеткізгіште ресімдеу, жіберу болып табылады.
7. Мемлекеттік қызметтіБасқарма тегін көрсетеді.
Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Басқарманың www.saulet.astana.kzинтернет-ресурсында,мемлекеттік қызмет көрсету орындарындағы стенділерде орналастырылады. ХҚКО тізбесі осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
8. Мемлекеттік қызмет мына жағдайда көрсетіледі:
Басқармаға өтініш білдірген кезде:
аптасына бес жұмыс күні демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 12.30-ға дейін және 15.00-ден 17.00-ге дейін. Құжаттардықабылдау кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
ХҚКО-ға өтініш білдірген кезден:
алты жұмыс күн ішінде, жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз, филиалдар мен өкілеттіктер үшін жұмыс кестесі: 9.00-ден 19.00-ге дейін 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен бекітіледі.
Құжаттарды қабылдау «электрондық кезек» тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
Басқармаға Мемлекеттік қызметті алушы өтініш білдірген кезде:
1) осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттарды өткізген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде;
2) осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттарды өткізген сәттен бастап мынадай құрылыс объектілері үшін 15 (он бес) жұмыс күні ішінде:
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар;
тау-кент өндіру және байытуөндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар:
қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
темір жолдар қызмет көрсету объектілерімен бірге;
республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарын,көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда;

3) максимально допустимое время ожидания в очереди заявителя при сдаче необходимых документов - не более 30 минут;
4) максимально допустимое время ожидания в очереди получателя при получении необходимых документов - не более 30 минут.
Подача электронного запроса не предусмотрена.
При обращении получателя Государственной услуги в ЦОН:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 13 настоящего Регламента - в течение 8 (восьми) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
2) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 13 настоящего Регламента - в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней для следующих объектов строительства (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги):
производственные предприятия, вырабатывающие электрическую и тепловую энергию;
горнодобывающие и обогатительные производственные предприятия;
производственные предприятия черной и цветной металлургии, машиностроительной промышленности;
гидротехнические и селезащитные сооружения (дамбы, плотины), обеспечивающие безопасность населенных пунктов и территорий;
линейные сооружения, расположенные за пределами границ населенных пунктов;
магистральные трубопроводы (нефте-, газопровод и т.д.) с объектами их обслуживания;
высоковольтные линии электропередач и волоконно-оптические линии связи;
железные дороги с объектами их обслуживания;
автомобильные дороги общего пользования, отнесенные к республиканской сети, включая мосты, мостовые переходы, тоннели, многоуровневые развязки;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут.
4) максимально допустимое время обслуживание получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя, - не более 20 минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении необходимых документов - не более 20 минут.
10. Государственная услуга оказывается в здании Управления или ЦОН по месту проживания или регистрации получателя государственной услуги, где предусмотрены условия для обслуживания получателей государственной услуги с ограниченными возможностями. В зале расположены места для ожидания и заполнения документов, располагаются справочное бюро, кресла для ожидания.
В целях проведения анализа по качеству оказания государственной услуги получателям государственной услуги, изучения общественного мнения для дальнейшего совершенствования работы, в Управлении или ЦОН ведется книга жалоб и предложений для физических и юридических лиц.
Жалоба на действие (бездействие) специалистов Управления и ЦОН подается в аппарат акима города Астаны согласно приложению 4 к настоящему Регламенту.

3) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды;
4) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 30 минуттан аспайды.Электрондық сұрау салу көзделмеген.
Мемлекеттік қызметті алушы ХҚКО-ға өтініш білдірген кезде:
1) осы Регламенттің 13-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енбейді);
2) осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырғансәттен бастапмынадай құрылыс объектілері үшін 15 (он бес) жұмыс күн ішінде (құжаттарды қабылдаған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне енбейді):
электр және жылу энергиясын өндіретін өндірістік кәсіпорындар;
тау-кен өндіру және байыту өндірістік кәсіпорындары;
қара және түсті металлургия, машина жасау өнеркәсібінің өндірістік кәсіпорындары;
елді мекендер мен аумақтардың қауіпсіздігін қамтамасыз ететін гидротехникалық және селден қорғау құрылыстары (дамбалар, бөгеттер);
елді мекендердің шекараларынан тыс орналасқан желілік құрылыстар:
қызмет көрсету объектілерімен бірге магистральдық құбыржолдар (мұнай, газ құбырлары және т.б.);
жоғары вольтты электр беру желілері және талшықты-оптикалық байланыс желілері;
темір жолдар,қызмет көрсету объектілерімен бірге;
республикалық желіге жатқызылған жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдары,көпірлерді, көпір өткелдерін, тоннельдерді, көп деңгейлі айрықтарды қоса алғанда;
3) құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты –20 минуттан аспайды;
4) тұтынушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты – 20 минуттан аспайды;
5) қажетті құжаттарды алу кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты –20 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет Мемлекеттік қызметті алушы тұрып жатқан немесе тіркелген жердегі Басқарманың не ХҚКО-ның ғимаратында көрсетіледі, онда мүмкіндігі шектеулі Мемлекеттік қызмет алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар қарастырылған. Залда күтуге және құжаттарды толтыруға арналған орындар орналастырылған, анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар орналастырылған.
Мемлекеттік қызмет алушыларға Мемлекеттік қызмет көрсетудің сапасына талдау жүргізу, жұмысты одан әрі жетілдіру үшін қоғамдық пікірді зерделеугеБасқармада немесеХҚКО-да жеке және заңды тұлғаларға арналған шағымдар мен ұсыныстар кітабы жүргізіледі.
Басқарма мен ХҚКО мамандарының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес Астана қаласының әкімі аппаратына беріледі.

11. В предоставлении государственной услуги будет отказано по следующим основаниям:
1) в случае выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из ЦОН, в течение 1 (одного) рабочего дня после получения пакета документов Управление возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин возврата;
2) в случае выявления несоответствия задания на проектирование основным параметрам необходимым для получения технических условий, Управление извещает потребителя для устранения несоответствий в течение трех рабочих дней.
В случае отказа, должностное лицо Управления или работник ЦОН информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования Управления о причине отказа.
12. Этапы оказания Государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения Государственной услуги и до момента выдачи результата Государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в Управление;
ответственный специалист отдела Управления принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;
ответственный специалист Управления подготавливает архитектурно-планировочное задание или если имеется основание для отказа в Государственной услуге, уведомляет потребителя;
руководитель Управления подписывает архитектурно-планировочное задание и выдает ответственному специалисту;
ответственный специалист отдела Управления принимает, регистрирует архитектурно-планировочное задание и выдает заявителю (потребителю);
2) потребитель подает заявление в ЦОН;
инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов согласно приложению 5 к настоящему Регламенту, фиксирует при помощи сканера штрих-кода, направляет в Управление;
сотрудник канцелярии Управления фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в Управлении собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
руководитель Управления отписывает заявление с приложенными документами ответственному специалисту Управления;
ответственный специалист Управления принимает и регистрирует документы;
ответственный специалист Управления оформляет архитектурно-планировочное задание. Если есть основание для отказа в предоставлении Государственной услуги, уведомляет потребителя;
руководитель Управления подписывает архитектурно-планировочное задание либо уведомление об отказе в предоставлении Государственной услуги и отписывает ответственному специалисту Управления;
ответственный специалист Управления регистрирует архитектурно-планировочное задание, фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в Управлении собственной информационной системы) и направляет в ЦОН;
при приеме готового результата Государственной услуги от Управления, ЦОН фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрих-кода;
ЦОН выдает заявителю (потребителю) архитектурно-планировочное задание, либо уведомление или мотивированный отказ.

11. Мемлекеттік қызметті көрсету мынадай негіздер бойынша тоқтатылады:
1) ХҚКО-дан түскен құжаттарды ресімдеуде қателер анықталған жағдайда құжаттардың топтамасын алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып,ХҚКО-ға қайтарады;
2) Басқарма жобалауға арналған тапсырманың техникалық шарттар алуға қажетті негізгі көрсеткіштерде сәйкессіздік анықталған жағдайда үш жұмыс күні ішінде тұтынушығахабарланады.
Бас тартқан жағдайда Басқарманың лауазымды тұлғасы немесе ХҚКО-ның қызметкері Мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды және Басқарманың бас тартқаны жөнінде жазбаша негіздеме береді.
12. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн тұтынушыдан өтініш алған күннен бастап және Мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген кезге дейінгі Мемлекеттік қызметті көрсетудің кезеңдері:
1) тұтынушы Басқармағаөтініш береді:
Басқарманың жауапты маманы құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алғандығытуралы қолхат береді;
Басқарманың жауапты маманы сәулет-жоспарлау тапсырмасын дайындайды немесе Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болған жағдайда, тұтынушығахабарлайды;
Басқарманың басшысы сәулет-жоспарлау тапсырмасына қол қояды және жауапты маманға береді;
Басқарманың жауапты маманы сәулет-жоспарлау тапсырмасын қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
2) тұтынушы ХҚКО-ға өтініш береді;
ХҚКО инспекторы өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдайды, осы Регламентке 5-қосымшаға сәйкес құжаттарды алғандығы туралы қолхат береді, сканердің көмегімен штрих–кодын белгілейді де Басқармаға жібереді;
Басқарманың кеңсе қызметкері ХҚКО-ның ақпараттық жүйесінде белгілейді (Басқарманыңжеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) және алған құжаттарды тіркеу жұмысын жүргізеді және басшыға қарау үшін тапсырады;
Басқарманың басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге Басқарманың жауапты маманына тапсырады;
Басқарманың жауапты маманы құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
Басқарманың жауапты маманы сәулет-жоспарлау тапсырмасын ресімдейді. Егер Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға негіз болса, тұтынушыға хабарлайды;
Басқарманың басшысы сәулет-жоспарлау тапсырмасына қол қояды не Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартатындығы жөнінде хабарлайды және Басқарманың жауапты маманына жібереді;
Басқарманың жауапты маманы сәулет-жоспарлау тапсырмасын тіркейді, ХҚКО АЖ(Басқарманың жеке ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда) белгілейді және ХҚКО-ға жібереді.
Басқармадан дайын Мемлекеттік қызмет нәтижесін алу кезінде, ХҚО сканердің көмегімен штрих - кодын келіп түкен құжаттарға белгілейді;
ХҚКО өтініш иесіне (тұтынушыға) сәулет-жоспарлау тапсырмасын, не хабарландыруды немесе негізделген бас тартуды тапсырады.

13. Для получения Государственной услуги получатель государственной услуги представляет:
1) в Управление:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное заказчиком задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика.
В случаях, если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию);
2) в ЦОН:
заявление в произвольной форме;
копию решения местного исполнительного органа о предоставлении соответствующего права на землю или реконструкцию (перепланировку, переоборудование) помещений (отдельных частей) существующих зданий;
утвержденное заказчиком задание на проектирование (в том числе нагрузки по техническим условиям), подписанное и заверенное печатью проектировщика.
Разработчики проекта изменений, вносимых в существующие (эксплуатируемые) объекты, должны указывать в проектной документации сведения о наличии или отсутствии проектных решений, затрагивающих интересы других собственников, как в процессе работ по изменению помещений или иных частей здания, так и при последующей эксплуатации измененного объекта.
В случаях, если планируемая реконструкция (перепланировка, переоборудование) помещений (частей жилого дома) или перенос границ помещений затрагивает интересы других собственников (сособственников), то к проекту должно быть приложено нотариально засвидетельствованное их письменное согласие на эти изменения.
В случаях, если изменение существующих объектов намечается в зоне (районе) повышенной сейсмической опасности и планируемая реконструкция или перепланировка требует пересмотра конструктивных решений, то в архитектурно-планировочном задании указывается необходимость получения по данному проекту заключения (технических условий) специализированных организаций по сейсмостойкому строительству (специалистов, имеющих соответствующую лицензию).
14. Заявление, необходимое для получения Государственной услуги, заполняется в произвольной форме.

13. Мемлекеттiк қызметтi алу үшiн Мемлекеттік қызметті алушы:
1) Басқармаға:
еркін нысандағы өтініш;
жергілікті атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиісті құқық беру туралы шешімінің көшірмесін;
тапсырыс беруші бекіткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрімен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның ішінде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады.
Егер сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектілерді өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі көрсетіледі.
2) ХҚКО-ға:
еркін нысандағы өтініш;
жергілікті атқарушы органның жерге немесе қолданыстағы ғимараттың үй-жайларын (жекелеген бөліктерін) қайта жаңартуға (қайта жоспарлауға, қайта жабдықтауға) тиісті құқық беру туралы шешімінің көшірмесін;
тапсырыс беруші бекіткен, жобалаушының қолы қойылған және мөрімен расталған жобалауға арналған тапсырма (оның ішінде техникалық шарттар бойынша жүктемелер) ұсынады.
Қолданыстағы (пайдаланылып отырған) объектілерге енгізілетін өзгерістердің жобасын әзірлеушілер жобалау құжаттамасында ғимараттардың үй-жайларын немесе өзге де жекелеген бөліктерін өзгерту жөніндегі жұмыстар үдерісінде, сондай-ақ өзгертілген объектіні одан әрі пайдаланған кезде басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын жобалық шешімдердің болуы немесе болмауы туралы мәліметтерді көрсетуге тиіс.
Егер үй-жайларды (тұрғын үйдің бөліктерін) жоспарланған қайта жаңарту (қайта жоспарлау, қайта жабдықтау) немесе үй-жайлардың шекарасын ауыстыру басқа меншік иелерінің мүдделерін қозғайтын болса, онда жобаға осы өзгертулерге олардың нотариалдық куәландырылған жазбаша келісімі берілуге тиіс.
Егер сейсмикалық қауіптілігі жоғары аймақтағы (аудандағы) қолданыстағы объектілерді өзгерту ұйғарылған болса және жоспарланған қайта жаңарту немесе қайта жоспарлау сындарлы шешімдерді қайта қарауды талап ететін болса, онда сәулет-жоспарлау тапсырмасында осы жоба бойынша сейсмикаға төзімді құрылыс жөніндегі мамандандырылған ұйымдардың (тиісті лицензиясы бар мамандардың) қорытындысын (техникалық шарттарды) алудың қажеттілігі көрсетіледі.
14. Мемлекеттік қызметті алуға арналған өтініш еркін нысанда толтырылады.

15. Прием документов осуществляется:
1) в Управлении через канцелярию, адреса которых указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту;
2) в ЦОН посредством «безбарьерного обслуживания», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность работника ЦОН.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания
Государственной услуги
16. Получателю Государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) при сдаче документов в Управление:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества сотрудника канцелярии Управления, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны;
2) при сдаче документов в ЦОН:
номера и даты приема заявления;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов, фамилии, имени, отчества инспектора ЦОН, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества потребителя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактные телефоны.
17. Выдача получателю Государственной услуги готового архитектурно-планировочного задания осуществляется должностным лицом Управления или работником ЦОН посредством «окон» на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель государственной услуги не обратился за получением документов в срок, ЦОН обеспечивает их хранение в течение 3 (трех) месяцев, после чего передает их в Управление.
18. ЦОН будет отказано в приеме документов в случае непредставления получателем государственной услуги одного из документов, указанных в пункте 13 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов работником ЦОН получателю государственной услуги выдается расписка с указанием недостающих документов.
Управление отказывает в предоставлении Государственной услуги по следующим основаниям:
1) в случае выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из ЦОН, в течение 1 (одного) рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в ЦОН с письменным обоснованием причин возврата;
2) в случае выявления несоответствия задания на проектирование основным параметрам необходимым для получения технических условий, извещает потребителя для устранения несоответствий в течение трех рабочих дней.
В случае отказа, должностное лицо Управления или работник ЦОН информирует получателя государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования Управления о причине отказа.

15. Құжаттарды қабылдау:
1) мекенжайлары осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген Басқарманың кеңсесі арқылы;
2) ХҚКО-да «кедергісіз қызмет көрсету» арқылы жүзеге асырылады, онда қызметтің мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет ету
(өзара әрекет ету) тәртібінің сипаттамасы
16. Мемлекеттік қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) Басқармаға құжат тапсырған кезде:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған Басқарма кеңсесінің қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі;
2) ХҚКО-ға құжат тапсырған кезде:
өтініштің нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтініш қабылдаған ХҚКО инспекторының тегі, аты, әкесінің аты;
тұтынушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
17. Мемлекеттік қызметті алушыға дайын болған сәулет-жоспарлау тапсырмасын беруді Басқарманың лауазымды тұлғасы немесеХҚКО қызметкері «терезелер» арқылы онда көрсетілген мерзімде қолхат негізінде жүзеге асырады.
Егер мемлекеттік қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, ХҚКО оларды 3 (үш) ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, одан кейін оларды Басқармаға өткізеді.
18. Осы Регламенттің 13-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін Мемлекеттік қызметті алушы ұсынбаған жағдайда, ХҚКО құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
ХҚКО қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде Мемлекеттік қызметті алушыға жетпей тұрған құжатты көрсете отырып қолхат береді.
Басқарма мынадай негіздер бойынша Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады:
1) ХҚКО-дан түскен құжаттарды ресімдеуде қателер анықталған жағдайда, құжаттардың топтамасын алғаннан кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, ХҚКО-ға қайтарады;
2) техникалық шарттар алу үшін қажет негізгі көрсеткіштердіжобалау тапсырмасының сәйкессіздігі анықталған жағдайда үш жұмыс күні ішінде тұтынушыны хабарлайды;
Бас тартқан жағдайда Басқарманың лауазымды тұлғасы немесе ХҚКО қызметкері мемлекеттік қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарлайды және Басқарманың бас тартуы туралы жазбаша негіздеме береді.

19. Требования к информационной безопасности: Управление и ЦОН обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
20. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 6 к настоящему Регламенту.
21. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания Государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 7 к настоящему Регламенту.
График работы и приема начальника Управления и директора ЦОН определяется в соответствии с графиками их работы.
Контактные телефоны, адрес, в том числе электронные, Управления, специализированного предприятия и ЦОН указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
Государственную услугу
22. За нарушение сроков выдачи архитектурно-планировочного задания предусматривается дисциплинарная ответственность лиц, выдающих архитектурно-планировочного задания, а также их руководителей.
Контроль за соблюдением срока и последовательности действий по выдаче архитектурно-планировочного задания осуществляет начальник отдела архитектурно-планировочного задания Управления, расположенного по адресу: город Астана, улица М. Әуезова, № 6, кабинет № 315, телефон 8(7172) 21-61-59.
23. Ответственное лицо, выдающее архитектурно-планировочное задание несет персональную ответственность за:
соблюдение сроков и порядка приема, рассмотрения и выдачи архитектурно-планировочного задания;
правильность оформления архитектурно-планировочного задания.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги «Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Перечень уполномоченного органа, оказывающего
государственную услугу
п/п
Наименование органа, оказывающего государственную услугу
Адрес
Телефон
1.
Государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
город Астана,
улица М. Әуезова,
№ 6
8-717-2-33-37-30
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги «Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Перечень
центров обслуживания населения города Астаны
п/п
Центры
обслуживания
населения
(ЦОН).
Месторасположение
Контактный
телефон
График
работы
1.
Филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения по городу Астана»
город Астана,

19. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: Басқармамен ХҚКО тұтынушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз етеді.
20. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің дәйектілігі мен өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 6-қосымшада келтірілген.
21. Мемлекеттік қызметтер және ҚФБ көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық дәйектілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін сызбалар осы Регламентке 7-қосымшада келтірілген.
Басқарманың бастығы мен ХҚКО директорының жұмыс және қабылдау кестесі олардың жұмыс кестесіне сәйкес белгіленеді.
Басқарманың, мамандандырылған кәсіпорынның және ХҚКО-ның байланыс телефондары, мекенжайы, соның ішінде электронды, осы Регламентке 12-қосымшаларда көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымдық тұлғалардың
жауапкершілігі
22. Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру мерзімін бұзған үшін сәулет-жоспарлау тапсырмасын беретін жауапты тұлғаларға, сондай-ақ оның басшысына тәртіптік жауапкершілік қарастырылады.
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру бойынша мерзімі және әрекет етудің жүйелілігін бақылау жұмысын мына мекенжай: Астана қаласы, М. Әуезов көшесі, № 6, 315-бөлме, телефоны 8(7172) 21-61-59, бойынша орналасқан, Басқарманың сәулет-жоспарлау тапсырмасы бөлімінің бастығы жүзеге асырады.
23. Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беруге жауапты тұлға төмендегілерге:
сәулет-жоспарлау тапсырмасын қабылдау,қарау және беру мерзімі мен тәртібін сақтауға;
сәулет-жоспарлау тапсырмасының дұрыс рәсімделуінежеке жауапкер-шілік алады.
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсететін уәкілетті органның тізімі
Р/с №
Мемлекеттік қызметті көрсетуші органның атауы
Мекенжай
Телефон
1.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы, М. Әуезов көшесі, № 6
8-717-2 33-37-30
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
2-қосымша
Астана қаласының халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізілімі
Р/с №
Халыққа қызмет көрсету орталықтары (ХҚКО)
Орналасқан орыны
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
«Астана қаласының халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы

6. Объекты, строящиеся (построенные) без участия государственных инвестиций, но затрагивающие государственные и общественные интересы, подлежат приемке в эксплуатацию государственными приемочными комиссиями.
Указанное условие устанавливается местным исполнительным органом (города) при выдаче заказчику (застройщику) АПЗ и должно быть зафиксировано в этом задании, а также в разрешении на производство строительно-монтажных работ.
СЖТ құраған
АПЗ составил
_________________
СЖТ алдым
АПЗ получил
_________________
(лауазымы, ТАӘ)
(должность, ФИО)
_________________
(күні, айы, жылы)
(число, месяц, год)
_________________
(қолы)
(подпись)
(қолы)
(подпись)
Приложение 4
к Регламенту государственной
услуги «Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Контактные данные должностных лиц аппаратов
акимов, ответственных за организацию оказания
государственной услуги
п/п
Наименование
органа,
ответственного
за  организацию
оказания
государственной
услуги
Адрес
электронной
почты
Должность лица,
которому
подается жалоба в случаях несогласия с
результатами оказанной
государственной услуги
График
работы
должностного
лица, которому
подается
жалоба в
случаях несогласия с
результатами
оказанной
государственной услуги
Контактные данные
должностного лица,
которому
подается
жалоба в
случаях
несогласия с
результатами
оказанной
государственной услуги
1
Государственное учреждение «Аппарат акима города Астаны»
s.kapbasov@astana.kz
Главный специалист  отдела по контролю за соблюдением качества предоставления государственных услуг Государственного  учреждения «Аппарат акима города Астаны»
с 9.00 до 18.00 часов,
обед с 13.00 до 14.00 часов,
выходные дни (суббота,
воскресенье)
8-717-2 55-64-41
Приложение 5
к Регламенту государственной
услуги «Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Талон
_____________________________________
(наименование субъекта)
Обращение принял(а) ___________________________________
(Ф.И.О. специалиста)
«__» ___________ 20 __ года час. ____ мин. ____
(размер 15 см х 21 см)
Приложение 6
к Регламенту государственной
услуги «Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Таблица 1. Текстовое табличное описание действий СФЕ
п/п
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ
СФЕ 1.Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 2. Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 1. Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
3.
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов. Если есть основание для приостановления оказания государственной услуги уведомляет потребителя
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» подписывает архитектурно-планировочное задание и выдает ответственному специалисту
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» принимает, регистрирует и выдает архитектурно-планировочное задание заявителю (потребителю) или направляет в ЦОН
4.
Форма завершения (данные, документы)
Выдача архитектурно-планировочного задания
5.
Сроки исполнения
8 дней
1 день
1 день
6.
Номер следующего действия
2
3
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Действие 1
Принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
Действие 2
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» подписывает архитектурно-планировочное задание и выдает ответственному специалисту
Действие 3
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» принимает, регистрирует архитектурно-планировочное задание и выдает заявителю (потребителю) или направляет в ЦОН
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1.
Ответственный специалист
Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Действие 1
Принятие документов, регистрация их в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
Действие 2
Подготавливает проект архитектурно-планировочного задания об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 3
Подписывает архитектурно-планировочное задание об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 4
Доведение потребителю архитектурно-планировочного задания об отказе в предоставлении государственной услуги
Приложение 7
к Регламенту государственной
услуги «Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Схема функционального взаимодействия (вариант І)
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 2.
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
О-1. Принимает документы, регистрирует в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
О-2. Подписывает архитектурно-планировочное задание об отказе в предоставлении государственной услуги
Срок исполнения - 1 день
О-5. Принимает, регистрирует архитектурно-планировочное задание и выдает заявителю (потребителю) его, либо уведомление об отказе в предоставлении государственной услуги
Срок исполнения - 1 день
Приложение 7
к Регламенту Государственной
услуги «Выдача архитектурно-
планировочного задания»
Схема функционального взаимодействия (вариант ІІ)
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1.
Инспектор ЦОН
СФЕ 2.
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 1.
Сотрудник ЦОН
О-1.
Принимает документы, регистрирует в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов, фиксирует при помощи сканера штрих - кода и передает в Государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
О-2.
Подписывает архитектурно-планировочное задание либо уведомление об отказе в предоставлении государственной услуги
Срок исполнения - 1 день
О-3.
Принимает, регистрирует архитектурно-планировочное задание, фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в Государственном учреждении «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» собственной информационной системы) и направляет в ЦОН по обслуживанию населения
Срок исполнения - 1 день
О-4
Принимает, фиксирует в информационной системе ЦОН и выдает заявителю (потребителю) архитектурно-планировочное задание, либо уведомление или мотивированный отказ
Срок исполнения - 1 день
Приложение 3
к постановлению акимата
города Астаны
от 23 апреля 2013 года № 120-628
Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на
размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода
автомобильных дорогах общего пользования областного и районного
значения, а также в населенных пунктах»

6. Объекты, строящиеся (построенные) без участия государственных инвестиций, но затрагивающие государственные и общественные интересы, подлежат приемке в эксплуатацию государственными приемочными комиссиями.
Указанное условие устанавливается местными исполнительными органами (городов) при выдаче заказчику (застройщику) АПЗ и должно быть зафиксировано в этом задании, а также в разрешении на производство строительно-монтажных работ.
СЖТ құраған
АПЗ составил
_________________
СЖТ алдым
АПЗ получил
_________________
(лауазымы, ТАӘ)
(должность, ФИО)
_________________
(қолы)
(подпись)
(күні, айы, жылы)
(число, месяц, год)
_________________
(қолы)
(подпись)
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуді ұйымдастыруға жауапты әкімдер
аппараттарының лауазымды тұлғалардың байланыс деректері
Р/с №
Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдас тыруға жауапты органның атауы
Электрондық почтаның мекенжайы
Көрсетiлген мемлекеттік қызметтіңнәтижесімен келiспеген жағдайларда өтініш беруге болатын тұлғаның лауазымы
Көрсетiлген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келiспеген жағдайда өтініш беруге болатын лауазымды тұлғаның жұмыс кестесi
Көрсетiлген қызмет қорытындыларымен келiспеген жағдайда шағымданатын лауазымды тұлғаның байланыс деректерi
1
«Астана қаласы әкiмiнiң аппараты» мемлекет тік мекемесі
s.kapbasov @astana.kz
«Астана қаласы әкiмiнiң аппараты» мемлекет тік мекемесінің мемлекеттік қызметтерді ұсыну сапасының сақталуын бақылау жөніндегі бөлімнің бас маманы
сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн, демалыс күндерi  (сенбi, жексенбi)
8-717-2 55-64-41
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
5-қосымша
Талон
_____________________________________
(субъектінің атауы)
Өтінішті қабылдаған ___________________________________
(маманның Т.А.Ә.)
20 ____ жылғы «___» _________ ____ сағ. ____ мин.
(мөлшері 15 см х 21 см)
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
6-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
Р/с №
Негізгі үдерістің әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Әрекет № (жұмыс барысы, жұмыс легі)
1
2
3
2
ҚФБ атауы
1-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманы
2-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы
1-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманы
3
Әрекеттердің (үдерістің, тәртіптемелердің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманы құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алутуралырастау құжатты береді;
Егер мемлекеттік қызметті көрсетуде тоқтатуға негіз болған жағдайда жағдай туралы тұтынушыға хабардар етеді;
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесініңбасшысы сәулет-жоспарлау тапсырмасына қол қояды және жауапты маманға береді
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға)сәулет-жоспарлау тапсырмасын береді немесе ХҚКО-ға жібереді.
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар)
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру
5
Орындалу мерзімі
8 күн
1 күн
1 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
1-ҚФБ.
2-ҚФБ.
3-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы
1-әрекет
құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алғандығы туралырастау құжатты береді
2-әрекет
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы сәулет-жоспарлау тапсырмасына қол қояды және жауапты маманға береді
3-әрекет
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) сәулет-жоспарлау тапсырмасын береді немесе ХҚКО-ға жібереді
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс.
Балама үдеріс. (жұмыс барысы, ағыны)
1-ҚФБ.
1-ҚФБ.
2-ҚФБ.
1-ҚФБ.
Жауапты маман
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесініңжауапты маманы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесініңбасшысы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесініңжауапты маманы
1-әрекет
Құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алғаны жөнінде растау құжатты береді
2-әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөніндегі сәулет-жоспарлау тапсырмасының жобасын әзірлейді
3-әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөніндегі сәулет-жоспарлау тапсырмасына қол қояды
4-әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде сәулет-жоспарлау тапсырмасын тұтынушыға жеткізеді
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
7-қосымша
Функционалдық өзара әрекет ету сызбасы (І нұсқа)
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
1-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы
2-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы
1-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы
О-1
Құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және қабылдағандығы туралы растау құжатты береді
О-2
Сәулет-жоспарлау тапсырмасына қол қояды немесе Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде хабардар етеді
Орындалу мерзімі - 1 күн
О-5
Қабылдайды, сәулет-жоспарлау тапсырмасын тіркейді және оны өтініш иесіне (тапсырысшыға) береді, немесе Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде хабардар етеді
Орындалу мерзімі - 1 күн
«Сәулет-жоспарлау тапсырмасын
беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне
7-қосымша
Функционалдық өзара әрекет ету сызбасы (ІІ нұсқа)
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
1-ҚФБ.
ХҚКО инспекторы
2-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы
1-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы
1-ҚФБ.
ХҚКО қызметкері
О-1
Құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналында тіркейді және қабылдағандығы туралы қолхат береді, сканердің көмегімен штрих-кодын тіркейді және «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне тапсырады
О-2
Сәулет-жоспарлау тапсырмасына қол қояды немесе Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде хабардар етеді
Орындалу мерзімі - 1 күн
О-3
Сәулет-жоспарлау тапсырмасын қабылдайды, тіркейді, ХҚКО-ның ақпараттық жүйесіне («Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесіндежеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) енгізеді және ХҚКО-ға жібереді
Орындалу мерзімі - 1 күн
О-4
қабылдайды, ХҚКО ақпараттық жүйесіне енгізеді және өтініш иесіне (тұтынушыға)сәулет-жоспарлау тапсырмасын немесе хабарламаны не дәлелді бас тартуды береді
Орындалу мерзімі - 1 күн
Астана қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 23 сәуірдегі
№ 120-628 қаулысына
3-қосымша
«Облыстық және аудандық маңызы баржалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
В настоящем Регламенте используются следующие основные понятия:        1) реклама - распространяемая и размещаемая в любой форме, с помощью любых средств информация, предназначенная для неопределенного круга лиц и призванная формировать или поддерживать интерес к физическому или юридическому лицу, товарам, товарным знакам, работам, услугам и способствовать их реализации;
2) наружная (визуальная) реклама - реклама, размещенная на движимых и недвижимых объектах, а также расположенная в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования и на открытом пространстве за пределами помещений в населенных пунктах;
3) рекламодатель - физическое или юридическое лицо, являющееся источником рекламной информации для производства, распространения и размещения рекламы;
4) рекламопроизводитель - физическое или юридическое лицо, осуществляющее приведение рекламной информации к готовой для распространения и размещения форме;
5) рекламораспространитель - физическое или юридическое лицо, осуществляющее распространение и размещение рекламной информации путем предоставления и (или) использования имущества, в том числе технических средств радио- и (или) телевизионного вещания, и иными способами;
6) населенный пункт - часть компактно заселенной территории республики, сложившаяся в результате хозяйственной и иной общественной деятельности граждан, с численностью не менее 50 человек, учтенная и зарегистрированная в установленном законодательством порядке и управляемая местными представительными и исполнительными органами;
7) местный исполнительный орган - местный исполнительный орган области (города республиканского значения, столицы);
8) СФЕ – структурно-функциональные единицы - ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
9) ИС ЦОН – информационная система для центров обслуживания населения;
10) получатель государственной услуги - физические и юридические лица.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорогах общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах» определяет процедуру оформления и выдачи разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы на движимых и недвижимых объектах, а также расположенная в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования и на открытом пространстве за пределами помещений в населенных пунктах (далее – Государственная услуга).
Настоящий Регламент устанавливает требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги «Выдача разрешения на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорогах общего пользования областного и районного значения, а также в населенных пунктах».

1. Негізгі ұғымдар
1.Осы Регламентте мынадай негізгі ұғымдар қолданылады:
1) жарнама - адамдардың беймәлiм тобына арналған және жеке немесе заңды тұлғаларға, тауарларға, тауар белгiлерiне, жұмыстарға, көрсетiлетiн қызметтерге қызығушылықты қалыптастыруға немесе қолдауға арналған және оларды өткiзуге жәрдемдесетiн кез келген нысанда, кез келген құралдардың көмегiмен таратылатын және орналастырылатын ақпарат;
2) сыртқы (көрнекі) жарнама - жылжымалы және жылжымайтын объектілерде орналастырылған, сондай-ақ жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде және елді мекендердегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте орналастырылған жарнама;
3) жарнама берушi - жарнама жасау, тарату және орналастыру үшiн жарнамалық ақпарат көзi болып табылатын жеке немесе заңды тұлға;
4) жарнама жасаушы - жарнамалық ақпаратты тарату және орналастыру үшiн дайын нысанға келтiрудi жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
5) жарнама таратушы - мүлiктi, соның iшiнде радио және (немесе) теледидар хабарларын таратудың тexникалық құралдарын беру және (немесе) пайдалану жолымен және өзге де тәсiлдермен жарнамалық ақпаратты тарату мен орналастыруды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
6) елді мекен - азаматтардың шаруашылық және өзге де қоғамдық қызметтері нәтижесінде қалыптасқан республиканың аумағында жинақы қоныстанған, кемінде 50 адам саны бар, заңнамамен белгіленген тәртіпте есепке алынған және тіркелген әрі жергілікті өкілді және атқарушы органдар басқаратын бөлік;
7) жергілікті атқарушы орган - облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың) жергілікті атқарушы органы.
8) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері;
9) ХҚКО АЖ – халыққа қызмет көрсету орталықтарына арналған ақпараттық жүйе.
10) мемлекеттік қызметті алушы – жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызмет.
2. Жалпы ережелер
2. Осы «Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті(бұдан әрі - Регламент) жылжымалы және жылжымайтын объектілерде, сондай-ақ елді мекендердегі жалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде және елді мекендердегі үй-жайлардың шекарасынан тысқары кеңістікте сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсатты рәсімдеу және рұқсат беру тәртіптемесін айқындайды (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет).
Осы Регламент «Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейді.

3. Государственная услуга оказывается Государственным учреждением «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» (далее - Управление), расположенным по адресу: город Астана, улица М. Әуезова, № 6, окно № 7 (контактные данные указаны в приложении 1 к настоящему Регламенту).
Государственная услуга оказывается на альтернативной основе через центры обслуживания населения (далее – ЦОН), указанных по адресу согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статей 528-531 Кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» от 10 декабря 2008 года, Закона Республики Казахстан «О рекламе» от 19 декабря 2003 года, постановлений Правительства Республики Казахстан от 7 февраля 2008 года № 121 «Об утверждении Правил размещения объектов наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах», от 16 октября 2012 года № 1315 «Об утверждении стандартов государственных услуг Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан и местных исполнительных органов в сфере автомобильных дорог и внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 1998 года № 845 «О совершенствовании правового обеспечения дорожного хозяйства» и от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам».
6. Результатом оказываемой Государственной услуги является выдача разрешения на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах (далее - Разрешение) или паспорта на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения на бумажном носителе (далее - Паспорт), согласно приложению 7 к настоящему Регламенту либо мотивированный ответ об отказе в выдаче Разрешения или Паспорта на бумажном носителе.
7. Полная информация о порядке оказания Государственной услуги располагается на интернет-ресурсе Управления www.saulet.astana.kz., на стендах в местах оказания государственной услуги.
Перечень ЦОН указан в приложении 2 к настоящему Регламенту.
8. Государственная услуга оказывается Управлением бесплатно.
3. Порядок оказания Государственной услуги
9. Государственная услуга предоставляется:
при обращении в Управление:
пять рабочих дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с 9.00 до 12.30 часов и с 15.00 до 17.00 часов. Прием документов осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
при обращении в ЦОН:

3. Мемлекеттік қызметті Астана қаласы, М. Әуезов көшесі, № 6, № 7 терезе мекенжайында (байланыс мәліметтері осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген) орналасқан «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) көрсетеді.
Мемлекеттік қызмет осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мекенжайда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы баламалы негізде көрсетіледі.
4. Көрсетілетін Мемлекеттік қызметтіңнысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 528-531 баптарының, «Жарнама туралы» Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 19 желтоқсандағы Заңы, «Елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 7 ақпандағы № 121 қаулысының, «Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі мен жергілікті атқарушы органдардың автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің «Жол шаруашылығын құқықтық қамтамасыз етуді жетілдіру туралы» 1998 жылғы 5 қыркүйектегі № 845 және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 16 қазандағы № 1315 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызметтің нәтижесі осы Регламентке 7-қосымшаға сәйкес елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруға рұқсат (бұдан әрі – Рұқсат) не қағаз жеткізгіште облыстық және аудандық маңызы баржалпы пайдаланымдағы автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға паспорт (бұдан әрі - Паспорт)беру немесе қағаз жеткізгіште Рұқсат не Паспорт беруден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Басқарманың www.saulet.astana.kzинтернет-ресурсында, мемлекеттік қызметті көрсету орындардағы стенділерде орналастырылады.
ХҚКО тізбесі осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
8. Мемлекеттік қызметтіБасқарматегін көрсетеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
9. Мемлекеттік қызмет мына жағдайда көрсетіледі:
Басқармаға өтініш білдірген кезде:
аптасына бес жұмыс күні, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 12.30-ға дейін және 15.00-ден 17.00-ге дейін. Құжаттарды қабылдау кезекпен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады;
ХҚКО-ға өтініш білдірген кезде:

шесть рабочих дней, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед, для филиалов и представительств устанавливается график работы с 9.00 до 19.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов. Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
10. Заявление с приложением всех необходимых документов сдается ответственному сотруднику Управления.
В ЦОН прием документов осуществляется посредством «окон», на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях «окон», а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора ЦОН, который принимает документы.
11. Сроки оказания Государственной услуги:
при обращении в структурное подразделение местного исполнительного органа:
1) с момента подачи заявления – в течение пяти рабочих дней получателю Государственной услуги выдаются Разрешение на размещение наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах или Паспорт на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения, либо письменный мотивированный отказ;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче заявления - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении Паспорта или Разрешения - не более 20 минут;
при обращении в ЦОН:
выдача Паспорта или Разрешения осуществляется в течение пяти рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги);
4) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - не более 20 минут;
5) максимально допустимое время ожидания в очереди при получении Паспорта или Разрешения – не более 20 минут.
12. В предоставлении Государственной услуги будет отказано по следующим основаниям:
неполный пакет документов;
если объект наружной (визуальной) рекламы расположен на территории памятников истории и культуры, культовых объектов, а также на особоохраняемых природных территориях.
13. Этапы оказания Государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения Государственной услуги и до момента выдачи результата Государственной услуги:
І вариант (приложение 6 к настоящему Регламенту).
1) потребитель подает заявление в Управление;
2) ответственный специалист отдела Управления принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов;

алты жұмыс күні ішінде, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, бекітілген жұмыс кестесіне сәйкес 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз, филиалдар мен өкілеттіктер үшін жұмыс кестесі 9.00-ден 19.00-ге дейін 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен бекітіледі. Құжаттарды қабылдау «электрондық» кезек тәртібінде, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
10. Барлық қажетті құжаттар қосаберілгенөтініш Басқарманың жауапты қызметкеріне тапсырылады.
ХҚКО-да құжаттарды қабылдау «терезе» арқылы жүргізіледі, оның сыртында«терезе» мақсаты менорындайтын қызметтері туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ құжаттарды қабылдайтын ХҚКОинспекторының тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесіне өтініш білдірген кезде:
1) өтініш берген сәттен бастап - бес жұмыс күні ішіндеМемлекеттік қызметті алушыға облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беріледі немесе негізделген жазбаша бас тарту тапсырылады;
2) өтініштітапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) Паспортты не Рұқсатты алу кезіндегі кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты - 20 минуттан аспайды;
ХҚКО-ға өтініш білдірген кезде:
Паспортты не Рұқсат ету құжатын беру бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады (құжаттарды қабылдау және беру күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді);
4) қажетті құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты - 20 минуттан аспайды;
5) Паспортты не Рұқсатты алу кезіндегі кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты - 20 минуттан аспайды;
12. Мемлекеттік қызмет мынадай негіздер бойынша:
1) тапсырған құжаттардың топтамасы толық болмаса;
2) егер сыртқы (көрнекі) жарнама объектісі тарихи және мәдени ескерткіштер, ғибадат объектілер, сондай-ақ ерекше қорғалатын табиғи ресурстар аумағында орналасқан болса,тоқтатылатын болады.
13. Тұтынушыдан Мемлекеттік қызметтi алу үшiн өтініш алған күннен бастап және Мемлекеттік қызметтің нәтижесін берген кезге дейінгі Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
І нұсқа (осы Регламентке 6-қосымша).
1) тұтынушы Басқармағаөтініш білдіреді;
2) Басқарма бөлімінің жауапты маманы құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алғандығы туралырастау құжатты тапсырады;

3) ответственный специалист Управления оформляет Разрешение. Если есть основание для приостановления или в отказе Государственной услуги уведомляет потребителя;
4) руководитель Управления подписывает разрешение и выдает ответственному специалисту Управления;
5) ответственный специалист отдела Управления принимает, регистрирует Разрешение и выдает заявителю (потребителю).
ІІ вариант (приложение 6 к настоящему Регламенту).
1) потребитель подает заявление в ЦОН;
2) инспектор ЦОН проводит регистрацию заявления, принимает документы, выдает подтверждение о получении документов, фиксирует при помощи сканера штрихкода и направляет в Управление;
3) сотрудник канцелярии Управления фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в Управлении собственной информационной системы) и проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю;
4) руководитель Управления отписывает заявление с приложенными документами ответственному специалисту Управления;
5) ответственный специалист Управления принимает и регистрирует документы;
6) ответственный специалист Управления оформляет разрешение. Если есть основание для приостановления или в отказе Государственной услуги уведомляет потребителя;
7) руководитель Управления подписывает Разрешение либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении Государственной услуги и отписывает ответственному специалисту Управления;
8) ответственный специалист Управления регистрирует Разрешение, фиксирует в ИС ЦОН (в случае отсутствия в Управлении собственной информационной системы) и направляет в ЦОН;
9) при приеме готового результата Государственной услуги от Управления, ЦОН фиксируется поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
10) ЦОН выдает заявителю (потребителю) Разрешение, либо уведомление, или мотивированный отказ.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания Государственной услуги
14. Управлением или ЦОН потребителю выдает расписку о приеме документов, согласно приложения 3 к настоящему Регламенту:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Для получения государственной услуги на размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования областного и районного значения получателем государственной услуги представляются следующие документы:

3) Басқарманың жауапты маманы Рұқсат құжаттыресімдейді. Егер мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтатуға не бас тартуға негіз болса, тұтынушыны хабардар етеді;
4) Басқарманың басшысы рұқсатету құжатына қол қояды және жауапты маманға тапсырады;
5) Басқарманың жауапты маманы Рұқсатету құжатынқабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) береді.
ІІ нұсқа (осы Регламентке 6-қосымша).
1) тұтынушыХҚКО-ға өтініш білдіреді:
2) ХҚКО-ның инспекторы өтінішті тіркейді, құжаттарды қабылдайды, құжаттарды алғандығы туралырастау құжатын береді, сканер көмегімен штрих-кодынтіркейді де Басқармаға жібереді;
3) Басқарманыңкеңсе қызметкері ХҚКО-ның ақпараттық жүйесіне тіркейді (Басқармада жеке ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) және алған құжаттарды тіркеу жүргізеді және басшыға қарау үшін тапсырады;
4) Басқарма басшысы өтінішті қоса берілген құжаттармен бірге Басқарманыңжауапты маманына жібереді;
5) Басқарманыңжауапты маманы құжаттарды қабылдайды және тіркейді;
6) Басқарманың жауапты маманы Рұқсат ету құжатын ресімдейді. Егер Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату не бас тартуға негіз болса, тұтынушыны хабардар етеді;
7) Басқарманың басшысы рұқсат құжатқа қол қояды не мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтататындығы не бас тартатындығы жөнінде хабардар етеді және Басқарманың жауапты маманына жібереді;
8) Басқарманың жауапты маманы Рұқсат ету құжатын тіркейді, ХҚКО-ға АЖ (уәкілетті органда жек ақпараттық жүйе болмаған жағдайда) белгілейді және ХҚКО-ға жібереді;
9) Басқармадан,ХҚКО-дан дайын Мемлекеттік қызмет нәтижесін алу кезінде келіп түскен құжаттарды сканер көмегімен штрих-кодын тіркейді;
10) ХҚКО өтініш берушіге (тұтынушыға) рұқсат ету құжатын немесе хабарландыруды не негізделген бас тартуды береді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет ету
(өзара әрекет ету) тәртібінің сипаттамасы
14. Басқармамен не ХҚКО-мен тұтынушыға,осы Регламентке 3-қосымшада көзделген құжаттарды қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұрау салудың нөмірі мен қабылдау күні;
2) сұрастырылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаған тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты және оның лауазымы.
15.Мемлекеттiк қызметті алу үшiн облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы, сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға мемлекеттiк қызметті алушы мынадай құжаттарды:

1) письменное заявление в произвольной форме;
2) эскиз объекта с цветовым решением и размерами.
Для получения государственной услуги на размещение наружной (визуальной) рекламы в населенных пунктах получателем государственной услуги представляются следующие документы:
1) письменное заявление в произвольной форме с указанием:
фамилии, имени, отчества, почтового адреса (при наличии – телефона, факса) заявителя, индивидуального идентификационного номера (ИИН) – для физических лиц;
наименования организации, сведений о государственной регистрации юридического лица, фамилии, имени, отчества руководителя, почтового адреса (при наличии – телефона, факса), бизнес-идентификационного номера (БИН) – для юридических лиц;
назначения и основные параметры объекта наружной (визуальной) рекламы;
адреса предполагаемого местоположения объекта наружной (визуальной) рекламы с обоснованием выбранного заявителем места его размещения;
2) нотариально засвидетельствованная копия правоустанавливающего документа на земельный участок или объект, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы либо договора о размещении объекта наружной (визуальной) рекламы, заключенный заявителем с собственником (собственниками) объекта, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы, органом управления объектом кондоминиума или лицами, обладающими иными вещными правами;
3) эскиз, включающий дневное и ночное изображение объекта наружной (визуальной) рекламы, объекта, на который предлагается разместить объект наружной (визуальной) рекламы, решения по инженерному обеспечению функционирования объекта наружной (визуальной) рекламы.
16. Требования к информационной безопасности: Управление и ЦОН обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 5 к настоящему Регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания Государственной услуги и СФЕ приведены в приложении 6 к настоящему Регламенту.
График работы и приема начальника Управления и директора ЦОН определяется в соответствии с графиками их работы.
Контактные телефоны, адрес, в том числе электронные, Управления, специализированного предприятия и ЦОН указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.

1) еркін нысандағы жазбаша өтінішті;
2) түстік шешімі және өлшемдері бар объектілердің эскиздерін ұсынады.
Елді мекендерге сыртқы (көрнекі) жарнаманы орналастыруға мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызметті алушы мынадай құжаттарды:
1) мыналарды көрсете отырып, еркін нысандағы жазбаша өтінішті:
жеке тұлғалар үшін - өтініш берушінің тегі, аты, әкесінің аты, пошта мекенжайы (телефоны, факсы – болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірін (ЖСН);
заңды тұлғалар үшін – ұйымның атауы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер, басшының тегі, аты, әкесінің аты, пошта мекенжайы (телефоны, факсы – болған жағдайда), бизнес - сәйкестендіру нөмірін (БСН);
сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің мақсаты мен негізгі параметрлерін;
өтініш берушінің сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру орнын негіздеу арқылы оның болжамды орналасқан жерінің мекенжайын;
2) сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру ұсынылатын жер учаскесіне немесе объектісіне құқық белгілейтін құжаттың немесе кондоминиум объектілерін басқару органдары немесе өтініш берушініңөзге де заттыққұқықтарға ие адамдардың сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыруы ұсынылатын объектісінің меншік иесімен (меншік иелерімен) бекітілген сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру туралы шарттың нотариалдық куәландырылған көшірмесін;
3) сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін орналастыру ұсынылатын объектінің сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің күндізгі және түнгі бейнеленуін құрайтын эскиз, сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің жұмыс етуін инженерлік қамтамасыз ету бойынша шешімдерін ұсынады.
16. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: Басқарма мен ХҚКО тұтынушы құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
17. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) осы Регламентке 5-қосымшада орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ әкімшілік әрекеттердің (рәсімдер) жүйелілігі мен өзара қарым-қатынасының мәтіндік кестесінің суреттемесі.
18. Осы Регламентке 6-қосымшада Мемлекеттік қызметті және ҚФБ көрсету үдерісіндегі әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін сызбалар;
Басқарманың бастығы мен ХҚКО директорының жұмыс және қабылдау кестесі олардың жұмыс кестесіне сәйкес белгіленеді.
Басқарманың, мамандандырылған кәсіпорынның және ХҚКО-ның байланыс телефондары, мекенжай, соның ішінде электрондық мекенжайы, осы Регламентке 12-қосымшаларда көрсетілді.

5. Ответственность должностных лиц,
оказывающих Государственную услугу
19. За нарушение срока выдачи разрешительного документа предусматривается дисциплинарная ответственность лиц, выдающих разрешительные документы, а также их руководителей.
Контроль за соблюдением срока и последовательности действий по выдаче разрешительного документа осуществляет начальник отдела наружной рекламы Управления, расположенного по адресу: город Астана, улица М. Әуезова, № 6, кабинет № 311, телефон 8 (7172) 21-61-88.
20. Ответственное лицо, выдающее разрешительный документ несет персональную ответственность за:
соблюдение сроков и порядка приема, рассмотрения и выдачи разрешительного документа;
своевременное согласование с заинтересованными государственными органами и организациями;
правильность оформления разрешительного документа.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорогах общего
пользования областного и районного
значения, а также в населенных пунктах»
Контактные данные уполномоченного органа по оказанию
государственной услуги «Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных
дорогах общего пользования областного и районного
значения, а также в населенных пунктах»
Наименование
уполномоченного
органа и
специализированного
предприятия
Месторасположение,
электронный адрес
Ответственное
лицо за
оказание государственной
услуги
Контактный
телефон
График
работы
Государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
город Астана,
улица М. Әуезова, № 6,
www.saulet.astana.kz
Начальник Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
8-717-2 21-61-88,
факс 21-61-40
Ежедневно с 9.00 до 18.00 часов,
с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов,
кроме выходных (суббота,
воскресенье) и
праздничных дней
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорогах общего
пользования областного и районного
значения, а также в населенных пунктах»
Перечень центров обслуживания населения города Астаны
п/п
Центры
обслуживания
населения
Месторасположение
Контактный
телефон
График
работы
1.
Филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр обслуживания населения по городу Астана»
город Астана,

5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін лауазымдық тұлғалардың
жауапкершілігі
19. Рұқсат ету құжаттарын беру мерзімін бұзғаны үшін рұқсат құжаттарын беретін жауапты тұлғаларға, сондай-ақ олардың басшыларына тәртіптік жауапкершілік қарастырылады.
Рұқсат ету құжаттарын беру бойынша мерзімі және әрекет етудің жүйелілігін бақылау жұмысын мына мекенжай: Астана қаласы, М. Әуезов көшесі, № 6 үй, 311-бөлме, телефон 8(7172) 21-61-88 бойынша орналасқанБасқарманыңсыртқы жарнама бөлімінің бас маманы жүзеге асырады.
20. Рұқсат ету құжаттарын беруге жауапты тұлға төмендегілерге:
рұқсат ету құжаттарын қабылдау, қарау тәртібінің және беру мерзімдерінің сақталуына;
мүдделі мемлекеттік органдармен және кәсіпорындармен дер кезінде келісуге;
рұқсат ету құжатыныңдұрыс ресімделуінежеке жауапкершілік алады.
«Облыстық және аудандық
маңызы бар жалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама орналастыруға рұқсат беру
мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі уәкілетті органның
байланыс деректері
Уәкілетті органның және мамандандырылған кәсіпорынның атауы
Орналасқан орны, электрондық мекенжайы
Мемлекеттік қызметті көрсетуге жауапты тұлға
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесi
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі
Астана қаласы, М. Әуезов көшесі, № 6 www.sаulet.astana.kz
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің бастығы
8-717-2 21-61-88 факс 21-61-40
демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда күн сайынсағат 9.00-ден 17.00-ге дейiн, түскi үзiлiс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн
«Облыстық және аудандық
маңызы бар жалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Астана қаласының халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізілімі
Р/с №
Халыққа қызмет көрсету орталықтары (ХҚО)
Орналасқан жері
Байланыс телефоны
Жұмыс кестесі
1
«Астана қаласы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының филиалы

проспект Республики, дом № 12/2
8-717-2 57-07-71,
приемная
57-07-72
Ежедневно с 9.00 до 20.00 часов
без перерыва на обед,
кроме воскресенья
и праздничных дней
2.
Отдел № 1
по району «Есиль»
город Астана,
улица Сауран, № 7
8-717-2 61-85-00
3.
Отдел № 2
по району «Алматы»
город Астана,
улица Л. Мирзояна, дом № 25
8-717-2 61-85-00
4.
Отдел № 3
город Астана,
проспект Республики, дом № 6/2
8-717-2 32-80-10
5.
Отдел № 4
по району «Сарыарка»
город Астана,
проспект Республики, № 43
8-717-2 21-10-27
6.
Отдел № 5
«Тлендиева» по району «Сарыарка»
город Астана,
проспект Богенбай батыра, дом № 6
8-717-2 94-71-80
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в
полосе отвода автомобильных дорогах
общего пользования областного и
районного значения, а также в
населенных пунктах»
Потребителю государственной услуги
________________________________
________________________________
(Ф.И.О. физического лица,
наименование юридического лица)
Расписка о приеме документов № _______
Мной ________________________________________________________________
(Ф.И.О. ответственного специалиста отдела уполномоченного органа)
принято заявление от «___» ______________ 20__ года № ___ на оказание
государственной услуги ______________________________________________
_____________________________________________________________________
(вид запрашиваемой государственной услуги)
со следующими документами:
1. _____________________________________________
2. _____________________________________________
3. _____________________________________________
4. _____________________________________________
Государственная услуга будет оказана «__» _______________ 20__ года в
уполномоченном органе, кабинет № ________
Дата приема запроса _____________________
Подпись _________________________
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в
полосе отвода автомобильных дорогах
общего пользования областного и
районного значения, а также в
населенных пунктах»
Начальнику Государственного
учреждения «Управление
архитектуры и градостроительства
города Астаны»
_____________________________________
(Ф.И.О.)
от ___________________________________
(Ф.И.О. физического лица или
полное наименование юридического лица)
______________________________________
(реквизиты документа, удостоверяющего
______________________________________
личность физического или юридического лица,
___________________________________
контактный телефон, адрес)
Заявление
о выдаче разрешения на размещение наружной
(визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных
дорогах общего пользования областного и районного
значения, а также в населенных пунктах
Прошу выдать разрешение на размещение объекта (ов) наружной
(визуальной) рекламы, расположенного (ых) по ________________________
_____________________________________________________________________
(вид и площадь объекта наружной (визуальной)
рекламы, место размещения)
Дата ___________________ Заявитель _________________________________
(Ф.И.О. физического лица
или наименование юридического лица)
Приложение 5
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорогах общего
пользования областного и районного
значения, а также в населенных пунктах»
Таблица 1. Текстовое табличное описание действий СФЕ
п/п
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1.
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2.
Наименование СФЕ
СФЕ 1.
Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 2.
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 1.
Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
3.
Наименование действий (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» принимает пакет документов, регистрирует их в журнале регистрации и выдает подтверждение о получении документов. Если есть основание для приостановления оказания государственной услуги уведомляет потребителя
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» подписывает разрешение и выдает ответственному специалисту Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» принимает, регистрирует разрешение и выдает заявителю (потребителю) или направляет в ЦОН
4.
Форма завершения (данные, документы)
Выдача разрешения
5.
Сроки исполнения
3 дня
1 день
1 день
6.
Номер следующего действия
2
3
-
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
Основной процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Действие 1
Принимает документы, регистрирует их в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
Действие 2
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» подписывает разрешение и выдает ответственному специалисту Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Действие 3
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» принимает, регистрирует разрешение и выдает заявителю (потребителю) или направляет в ЦОН
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Альтернативный процесс (ход, поток работ)
СФЕ 1.
СФЕ 1.
СФЕ 2.
СФЕ 1.
Ответственный специалист
Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Ответственный специалист Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Действие 1
Принимает документы, регистрирует в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
Действие 2
Готовит проект решения о приостановлении или об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 3
Подписывает решение о приоставновлении или об отказе в предоставлении государственной услуги
Действие 4
Доводит решение потребителю о приоставновлении или об отказе в предоставлении государственной услуги
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорогах общего
пользования областного и районного
значения, а также в населенных пунктах»
Схема функционального взаимодействия (вариант І)
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 2.
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
О-1.
Принимает документы, регистрирует в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов
О-2.
Подписывает разрешение либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги
Срок исполнения - 1 день
О-5.
Принимает, регистрирует разрешение и выдает заявителю (потребителю) его, либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги
Срок исполнения - 1 день
Приложение 6
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорогах общего
пользования областного и районного
значения, а также в населенных пунктах»
Схема функционального взаимодействия (вариант ІІ)
Процесс оказания государственной услуги
СФЕ 1.
Инспектор ЦОН
СФЕ 2.
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 1.
Ответственный специалист отдела Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
СФЕ 1.
Сотрудник ЦОН
О-1.
Принимает документы, регистрирует в журнале регистрации и выдача подтверждения о получении документов, фиксирует при помощи сканера штрих-кода и передает в Государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
О-2.
Подписывает разрешение либо уведомление о приостановлении или отказе в предоставлении государственной услуги
Срок исполнения - 1 день
О-3.
Принимает, регистрирует разрешение, фиксирует в информационной системе ЦОН (в случае отсутствия в Государственном учреждении «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» собственной информационной системы) и направляет в ЦОН
Срок исполнения - 1 день
О-4.
Принимает, фиксирует в информационной системе ЦОН и выдает заявителю (потребителю) разрешение, либо уведомление или мотивированный отказ
Срок исполнения - 1 день
Приложение 7
к Регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на размещение
наружной (визуальной) рекламы в полосе
отвода автомобильных дорогах общего
пользования областного и районного
значения, а также в населенных пунктах»
Разрешение
на размещение объекта наружной (визуальной) рекламы в
населенных пунктах № ______________
Выдано «____» ____________ 201 __ года
Действительно до «____» ____________ 201 __ года
_____________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа)
на основании представленных документов разрешает_____________________
_____________________________________________________________________
(наименование заявителя, его юридический адрес,
РНН налогоплательщика)
размещение_____________________________________________________________________
(вид и площадь объекта наружной (визуальной) рекламы)
в количестве ______________________ на ______________________________
(место расположения)
_____________________________________________________________________
(объект размещения наружной (визуальной) рекламы)
Ежемесячный размер платы в ____________________________________ тенге
Примечание: за нарушение требований к размещению (установке) и
технической эксплуатации объектов наружной (визуальной) рекламы
заявитель несет ответственность в соответствии с действующими
законодательными актами Республики Казахстан.
Начальник
Государственного учреждения
«Управление архитектуры и
градостроительства города Астаны» __________ __________
(подпись)    (Ф.И.О.)
Приложение 4
к постановлению акимата
города Астаны
от 23 апреля 2013 года № 120-628
Регламент государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и
об определении их месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий (сооружений)
в культовые здания (сооружения) по согласованию с
уполномоченным  органом в сфере религиозной деятельности»

Астана қаласы Республика даңғылы, № 12/2 үй
8-717-2 57-07-71 қабылдау бөлмесі 57-07-72
демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда күн сайын 9.00-ден 20.00-ге дейін үзіліссіз
2
Есіл ауданы бойынша № 1 бөлімше
Астана қаласы, Сауран көшесі, 7
8-717-2 61-85-00
3
Алматы ауданы бойынша № 2 бөлімше
Астана қаласы, Л. Мирзоян көшесі, № 25 үй
8-717-2 61-85-00
4
№ 3 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, № 6/2 үй
8-717-2 32-80-10
5
Сарыарқа ауданы бойынша № 4 бөлімше
Астана қаласы, Республика даңғылы, № 43
8-717-2 94-71-80
6
Сарыарқа ауданы бойынша «Тілендиев» № 5 бөлімше
Астана қаласы, Бөгенбай батыр даңғылы, № 6 үй
8-717-2 94-71-80
«Облыстық және аудандық
маңызы бар жалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызметті тұтынушыға
_______________________________
_______________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә.,
заңды тұлғаның атауы)
Құжаттарды қабылдау туралы № ____ қолхат
Мен, __________________________________________________________
(уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманының Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(сұраныс жасалған мемлекеттік қызметтің түрі)
мемлекеттік қызметті көрсету үшін мынадай құжаттармен бірге:
1. _______________________________________________
2. _______________________________________________
3. _______________________________________________
4. _______________________________________________
20 ___ жылы «______» _________________ өтінішті қабылдап алдым.
Мемлекеттік қызмет20 ___ жылы «______» _________________ уәкілетті органда,№ ______ кабинетте көрсетілетін болады.
Сұрау салуды қабылдап алған күн __________________
Қолы ____________________
«Облыстық және аудандық
маңызы бар жалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
4-қосымша
«Астана қаласының Сәулет және қала
құрылысы басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің бастығына
________________________________
(уәкілетті органның атауы)
_________________________________
(аты-жөні, тегі)
__________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. не заңды
тұлғаның толық атауы)
_________________________________
(жеке немесе заңды тұлғаның жеке
________________________________
тұлғасын куәландыратын құжаттың
деректемелері
__________________________________
байланыс телефоны, мекенжай)
Облыстық және аудандық маңызы бар жалпы
пайдаланымдағы,сондай-ақ елді мекендердегі автомобиль
жолдарының жолақ бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру туралы
өтініш
_____________________________________________________________ бойынша
(Сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің түрі және көлемі, орналастыру орны)
орналасқан сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін (объектілерін) орналастыруға рұқсат беруді сұраймын.
Күні __________________ Өтініш беруші _______________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. не заңды
тұлғаның атауы)
«Облыстық және аудандық
маңызы бар жалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
5-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің мәтіндік кестелік сипаттамасы
р/с
Негізгі үдеріс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
2
ҚФБ атауы
1-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманы
2-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы
1-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманы
3
Әрекеттің (үдерістің, тәртіптемелердің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесініңжауапты маманы құжаттар топтамасын қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы қолхат береді.
Егер де мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтатуға негіздеме болса тұтынушыны хабардар етеді
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесініңбасшысы рұқсатқа қол қояды және жауапты маманға береді
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесібөлімінің жауапты маманы қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) рұқсатты береді немесе ХҚО-ға жібереді
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар)
рұқсат беру
5
Орындалу мерзімі
3 күн
1 күн
1 күн
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
-
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
Негізгі үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
1-ҚФБ.
2-ҚФБ.
3-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы
1-әрекет
құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы қолхат береді
2-әрекет
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы рұқсатқа қол қояды және«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманына тапсырады
3-әрекет
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы қабылдайды, тіркейді және өтініш иесіне (тұтынушыға) рұқсатты береді немесе ХҚКО-ға жібереді
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс.
Балама үдеріс (жұмыс барысы, ағыны)
1-ҚФБ.
1-ҚФБ.
2-ҚФБ.
1-ҚФБ.
Жауапты маман
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты маманы
1-әрекет
құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы қолхат береді
2-әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату не бас тарту жөніндегі шешім жобасын әзірлейді
3-әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату немесе бас тарту жөніндегі шешімге қол қояды
4-әрекет
Мемлекеттік қызметті көрсету жөнінде не одан бас тарту жөніндегі шешімді тұтынушыға тапсырады
«Облыстық және аудандық
маңызы бар жалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Функционалдық өзара әрекет ету сызбасы (І нұсқа)
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
1-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы
2-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысы
1-ҚФБ.
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі бөлімінің жауапты маманы
О-1
Құжаттарды қабылдайды, оларды тіркеу журналына тіркейді және құжаттарды алғандығы туралы қолхат береді
О-2
Рұқсат құжатқа немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту не тоқтату жөніндегі хабарландыруға қол қояды
Орындалу мерзімі - 1 күн
О-5
Рұқсат құжатты қабылдайды, тіркейді және оны немесе мемлекеттік қызметті көрсетуді тоқтату немесе бас тарту жөнінде өтініш иесіне (тапсырысшыға) хабарландыру береді
Орындалу мерзімі - 1 күн
«Облыстық және аудандық
маңызы бар жалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
6-қосымша
Функционалдық өзара әрекет ету сызбасы (ІІ нұсқа)
«Облыстық және аудандық
маңызы бар жалпы пайдаланымдағы,
сондай-ақ елді мекендердегі
автомобиль жолдарының жолақ
бөлігінде сыртқы (көрнекі) жарнама
орналастыруға рұқсат беру»
мемлекеттік қызмет регламентіне
7-қосымша
Елді мекендерде сыртқы (көрнекі) жарнама объектісін
орналастыруға арналған рұқсат
№__________
201__жылғы "____"________берілді
201__жылғы "____"_______дейін жарамды
_____________________________________________________________________
(жергілікті атқарушы органның атауы)
ұсынылған құжаттардың негізінде _____________________________________
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы, оның заңды мекен-жайы, салық төлеушінің СТН)
_______________________________________________________________ санын
(сыртқы (көрнекі) жарнама объектісінің түрі және алаңы)
_____________________________________________________________________
(сыртқы (көрнекі) жарнаманың орналасу объектісі)
_____________________________________________________________________
(орналасатын орны)
орналастыруға рұқсат етеді.
Төлемнің ай сайынғы мөлшері _________________________________ теңге.
Ескертпе: Сыртқы (көрнекі) жарнама объектілерін орналастыруға (орнатуға) және техникалық пайдалануға қойылатын талаптарды бұзғаны үшін өтініш беруші Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамалық актілеріне сәйкес жауапты болады.
«Астана қаласының Сәулет және
қала құрылысы басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің
бастығы________________________ _____________
(қолы)            (Т.А Ә)
Астана қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 23 сәуірдегі
№ 120-628 қаулысына
4-қосымша
«Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша
ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын
жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері
(ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын
өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте используются следующие понятия:
1) Управление - Государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»;
2) культовое здание (сооружение) – место, предназначенное для богослужений, молитвенных и религиозных собраний, религиозного почитания (паломничества);
3) Государственное учреждение «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий» – территориальный орган Агентства Республики Казахстан по делам религий, осуществляющий государственное регулирование в сфере религиозной деятельности на определенной административно-территориальной единице (далее – Департамент);
4) получатель государственной услуги – физическое или юридическое лицо, которому оказывается государственная услуга «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и об определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности»;
5) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и об определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности» (далее – Государственная услуга) разработан на основании статьи 34 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 9-115-115-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», подпункта 5) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 11 октября 2011 года «О религиозной деятельности и религиозных объединениях», постановления Правительства Республики Казахстан от 29 февраля 2012 года № 273 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам», cтандарта государственной услуги «Выдача решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и об определении их месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) по согласованию с уполномоченным органом в сфере религиозной деятельности», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2012 года № 1311 «Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере религиозной деятельности».

1. Жалпы ұғымдар
1. Осы Регламентте мынадай негізгі ұғымдар қолданылды:
1) Басқарма – «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі;
2) ғибадат үйі (ғимарат) – ғибадат етуге, құлшылық етуге және діни жиналыстарға, діни мінәжат етуге (қажылық) арналған орын;
3) «Қазақстан Республикасының Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Департамент) – белгілі бір әкімшілік-аумақтық бірлікте дін істері саласына мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының Дін істері агенттігінің аумақтық органы;
4) мемлекеттік қызметті тұтынушы - «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру»мемлекеттік қызмет көрсетілетін жеке немесе заңды тұлға.
5) ҚФБ – құрылымдық-функционалдық бірліктер - уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың қосалқы жүйелері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы «Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті (бұдан әрі – Мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 34-бабы, Қазақстан Республикасының «Әкімшілік рәсімдер туралы» 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 9-115-115-2-баптары, Қазақстан Республикасының «Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы» 2011 жылғы 11 қазандағы Заңы 5-бабының 5) тармақшасы, «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 ақпандағы № 273 қаулысы, «Діни қызмет саласында мемлекеттік қызмет көрсету стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 15 қазандағы № 1311 қаулысымен бекітілген Дін қызметі саласындағы уәкілетті органмен келісім бойынша ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру» мемлекеттік қызмет стандартына сәйкес дайындалды.

3. Государственная услуга предоставляется Государственным учреждением «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны» (далее – Управление), по согласованию с Департаментом.
4. Форма оказываемой Государственной услуги: не автоматизированная.
5. Полная информация о Государственной услуге размещается на интернет-ресурсе Управления www.saulet.astana.kz.
6. Результатом оказания Государственной услуги является решение о строительстве культовых зданий (сооружений) и об определении их месторасположения или решение о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении Государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга оказывается с участием Департамента в части согласования решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и об определении их месторасположения или решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения).
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
3. Требования к порядку оказания Государственной услуги
9. Государственная услуга оказывается Управлением по адресу: город Астана, улица М. Әуезова, № 6. График работы Управления: с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, с 09.00 до 18.00 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 часов, по согласованию с Департаментом, расположенного по адресу: город Астана, улица Бейбітшілік, № 11. График работы Департамента: с понедельника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней, с 09.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
10. Сроки оказания Государственной услуги:
1) с момента сдачи получателем Государственной услуги необходимых документов, определенных в пункте 14 настоящего Регламента, составляют:
для получения решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и об определении их месторасположения - тридцать календарных дней;
для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) – тридцать календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания получателем Государственной услуги, при приеме документов в день обращения – не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя Государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения – не более 30 минут.
11. Основанием для отказа в предоставлении Государственной услуги является:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 14 настоящего Регламента;

3. Мемлекеттік қызметті Департаменттің келісімі бойынша «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) көрсетеді.
4. Көрсетілетін Мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет жөніндегі толық ақпарат Басқарманың www.saulet.astana.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасқан жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешім беру немесеМемлекеттік қызметті қағаз тасымалдағышта ұсынылған түрін қайтарудың негізделген жауабы болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасқан жерін айқындау, сондай-ақ үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешімге келісім беру бөлігінде Департаменттің қатысуымен көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
9. Мемлекеттік қызметті Астана қаласы, М. Әуезов көшесі, № 6 мекенжай бойынша орналасқан Басқарма көрсетеді. Басқарманың жұмыс кестесі Астана қаласы, Бейбітшілік көшесі, № 11 үй мекенжайында орналасқан Департаменттің келісімі бойынша дүйсенбі мен жұма аралығында, демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, 13.00-ден 14.00-ге дейінгі түскі үзіліспен, Департаменттің жұмыс кестесі: дүйсенбі мен жұма аралығында, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен ұсынылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) Мемлекеттік қызметті тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап;
ғибадат үйлерiн (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерiн анықтау туралы шешiм алу – отыз күнтiзбелiк күндi құрайды;
үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi (ғимараттары) етiп қайта бейiндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешiм алу– отыз күнтiзбелiк күндi құрайды;
2) Мемлекеттікқызметті тұтынушының өтінішті берген күні құжаттарды қабылдау кезінде ең көп күту уақыты 30 минуттан аспайды;
3) Мемлекеттік қызметті тұтынушының өтінішті берген күні мемлекеттік қызметті алуға бөлінетін уақыт 30 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттiк қызмет мынадай негіздер бойынша тоқтатылады:
1) осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасының ұсынылмауы;

2) представление недостоверных сведений в документах, предусмотренных пунктом 14 настоящего Регламента;
3) ненадлежащее оформление документов (неправильное заполнение заявления установленной формы);
4) отсутствие согласования с Департаментом.
12. Этапы оказания Государственной услуги с момента получения заявления от получателя Государственной услуги для получения Государственной услуги и до момента выдачи результата Государственной услуги:
1) получатель Государственной услуги подает документы, предусмотренные пунктом 14 настоящего Регламента, в Управление;
2) сотрудник службы документационного обеспечения Управления принимает пакет документов, проверяет полноту документов, регистрирует их в журнале регистрации, выдает подтверждение о получении документов и передает документы на рассмотрение руководителю Управления;
3) руководитель Управления отписывает документы ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель Управления рассматривает документы и определяет возможность оказания Государственной услуги, а также подготавливает и направляет запрос в Департамент;
5) сотрудник службы документационного обеспечения Департамента принимает документы, регистрирует их в журнале и передает документы на рассмотрение руководителю Департамента;
6) руководитель Департамента отписывает документы ответственному исполнителю Департамента;
7) ответственный исполнитель Департамента рассматривает документы и определяет возможность согласования. По результатам рассмотрения оформляет письмо с мотивированным ответом и отправляет его в Управление;
8) ответственный исполнитель Управления готовит проект постановления акимата города Астаны (далее-Акимат) либо письмо об отказе в предоставлении Государственной услуги;
9) аким города Астаны подписывает постановление Акимата о строительстве культового здания (сооружения) и об определении его месторасположения или постановление Акимата о перепрофилировании (изменении функционального назначения) здания (сооружения) в культовое здание (сооружение) (далее - Постановление). Руководитель Управления подписывает письмо об отказе в предоставлении Государственной услуги;
10) сотрудник службы документационного обеспечения Управления регистрирует Постановление либо письмо об отказе и направляет заявителю (получателю Государственной услуги).
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания Государственной услуги
13. Управлением получателю Государственной услуги выдается копия его заявления со штампом регистрации (входящий номер, дата) службы документационного обеспечения.

2) осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжаттағы мәлiметтердiң дұрыс ұсынылмауы;
3) құжаттың дұрыс ресiмделмеуi (бекітілген нысандағы өтінішті дұрыс толтырмау);
4) Департамент келiсімiнiң болмауы.
12. Мемлекеттік қызметті алу үшін Мемлекеттік қызметті тұтынушыдан өтініш алған кезден бастап Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін бергенге дейінгі Мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) Мемлекеттік қызметті тұтынушы осы Регламенттің 14-тармағында көрсетілген құжатты Басқармаға ұсынады;
2) Басқарманың құжаттамамен қамтамасыз ету қызметінің қызметкері құжаттар топтамасын қабылдайды, құжаттардың толық болуын тексереді, оларды тіркеу журналына тіркейді, құжатты алғандығы жөнінде қолхат береді және құжаттарды қарауға Басқарма басшысына ұсынады;
3) Басқарма басшысы құжаттарды жауапты орындаушыға жібереді;
4) Басқарманың жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды және Мемлекеттік қызмет көрсету мүмкіндігін анықтайды, сондай-ақ Департаментке сұраныс жібереді;
5) Департаменттің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері құжаттарды қабылдайды, оларды журналға тіркейді және құжаттарды Департамент басшысының қарауына ұсынады;
6) Департаменттің басшысы құжаттарды Департаменттің жауапты орындаушысына тапсырады;
7) Департаменттің жауапты орындаушысы құжаттарды қарайды да келісу мүмкіндігін анықтайды. Қарау нәтижесі бойынша дәлелді жауаппен хат ресімдейді және оны Басқармаға жібереді;
8) Басқарманың жауапты орындаушысы Астана қаласының әкімдігі (бұдан әрі – Әкімдік) қаулысының жобасын немесе Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хат дайындайды;
9) Астана қаласының әкімі Әкімдіктің ғибадат үйлерін (ғимараттарын) салу және олардың орналасқан жерін айқындау туралы қаулысына (бұдан әрі – Қаулы) үйлерді (ғимараттарды) ғибадат үйлері (ғимараттары) етіп қайта бейіндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) жөнінде қол қояды. Басқарма басшысы Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хатқа қол қояды;
10) Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері Қаулыны немесе бас тарту жөніндегі хатты тіркейді және өтініш иесіне (Мемлекеттік қызметті тұтынушыға) жолдайды.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі әрекет ету
(өзара әрекет ету) тәртібінің сипаттамасы
13. Басқарма Мемлекеттік қызметті тұтынушыға құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің тіркеу (кіріс нөмірі, күні) мөртабасы қойылған өтінішінің көшірмесі беріледі.

14. Для получения решения о строительстве культовых зданий (сооружений) и об определении их месторасположения получатели Государственной услуги представляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему Регламенту;
2) копию документа, удостоверяющего личность - для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки.
3) справку-обоснование о строительстве культового сооружения.
Для получения решения о перепрофилировании (изменении функционального назначения) зданий (сооружений) в культовые здания (сооружения) получатели Государственной услуги представляют следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 4 к настоящему Регламенту;
2) копию документа, удостоверяющего личность - для физических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки или копию свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица - для юридических лиц при обязательном представлении оригинала документов для сверки;
3) копию документа, удостоверяющего право собственности на объект недвижимости при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
4) справка об отсутствии обременения на объект недвижимости;
5) копию технического паспорта на объект недвижимости при обязательном представлении оригинала документа для сверки;
6) справку-обоснование о перепрофилировании зданий.
15. Требования к информационной безопасности: Управление и Департамент обеспечивают сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя Государственной услуги.
16. В процессе оказания Государственной услуги участвуют следующие СФЕ согласно приложению 1 к настоящему Регламенту:
1) сотрудник службы документационного обеспечения Управления;
2) руководитель Управления;
3) ответственный исполнитель Управления;

14. Мемлекеттiк қызметтi тұтынушылар ғибадат үйлерiн (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерiн анықтау туралы шешiм алу үшiн мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы Регламентке 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) жеке тұлғалар үшін - салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқасын мiндеттi түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi немесе заңды тұлғалар үшін - салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқасын мiндеттi түрде ұсына отырып, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң көшiрмесi;
3) ғибадат ғимаратын салу туралы анықтама-негіздеме.
Мемлекеттiк қызметтi тұтынушылар үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi (ғимараттары) етiп қайта бейiндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешiм алу үшiн мынадай құжаттарды ұсыну қажет:
1) осы Регламентке 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) жеке тұлғаларға – салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқасын мiндеттi түрде ұсына отырып, жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесі, заңды тұлғаларға – салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқасын мiндеттi түрде ұсына отырып, заңды тұлға мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiктiң көшiрмесi;
3) салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқасын мiндеттi түрде ұсына отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне меншiк құқығын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
4) жылжымайтын мүлiк объектiсiне кедергі келтіретін мәселелердің жоқ екендiгi туралы анықтама;
5) салыстырып тексеру үшiн құжаттардың түпнұсқасын мiндеттi түрде ұсына отырып, жылжымайтын мүлiк объектiсiне техникалық паспорттың көшірмесі.
6) үйлерді қайта бейіндеу туралы анықтама-негіздеме.
15. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: Басқарма және Департамент Мемлекеттік қызметті тұтынушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың сақталуын, қорғалуы мен құпиялылығын қамтамасыз етеді.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес келесі ҚФБ қатысады:
1) Басқарманың құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері;
2) Басқарма басшысы;
3) Басқарманың жауапты орындаушысы;

4) сотрудник службы документационного обеспечения Департамента;
5) руководитель Департамента;
6) ответственный исполнитель Департамента;
7) аким области (города Алматы или города Астаны).
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействия административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью действий в процессе оказания Государственной услуги и СФЕ указана в приложении 2 к настоящему Регламенту.

4) Департаменттің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері;
5) Департамент басшысы;
6) Департаменттің жауапты орындаушысы;
7) облыс әкімі (Алматы қаласы немесе Астана қаласы).
17. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімі көрсетілген әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекетінің дәйектілігі арасындағы өзара әрекетінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
18. Мемлекеттік қызметтер және ҚФБ көрсету үдерісінде әкімшілік әрекеттердің логикалық дәйектілігі арасындағы өзара байланысын көрсететін сызбалар осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
Государственную услугу
19. За нарушение срока выдачи разрешительного документа предусматривается дисциплинарная ответственность лиц, выдающих разрешительные документы, а также их руководителей.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве культовых
зданий (сооружений) и об определении их
месторасположения, а также перепрофилировании
(изменении функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания (сооружения) по
согласованию с уполномоченным органом в
сфере религиозной деятельности»
Таблица 1. Действия основного процесса
(хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
Наименование СФЕ
Сотрудник службы документационного обеспечения Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Руководитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Ответственный исполнитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Сотрудник службы документационного обеспечения Государственного учреждения «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Руководитель Государственного учреждения «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Ответственный исполнитель Государственного учреждения «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Ответственный исполнитель Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Аким города Астаны
Сотрудник службы документационного обеспечения Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)и их описание
Принимает пакет документов, проверяет полноту документов, регистрирует их в журнале регистрации, выдает подтверждение о получении документов и передает документы на рассмотрение руководителю Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Отписывает документы ответственному исполнителю Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Рассматривает документы и определяет возможность оказания Государственной услуги, а также подготавливает и направляет запрос в Государственное учреждение «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Принимает документы, регистрирует их в журнале и передает документы на рассмотрение руководителю Государственного учреждения «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Отписывает документы ответственному исполнителю Государственного учреждения «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Рассматривает документы и определяет возможность согласования  По результатам рассмотрения оформляет письмо с мотивированным ответом и отправляет его в Государственное учреждение «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Готовит проект постановления акимата города Астаны либо письмо об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписывает постановление акимата города Астаны о строительстве культового здания (сооружения) и об определении его месторасположения, а также перепрофилировании (изменении функционального назначения) здания (сооружения) в культовое здание (сооружение). Подписывает письмо об отказе в предоставлении государственной услуги
Регистрирует постановление акимата города Астаны либо письмо об отказе и направляет заявителю (получателю государственной услуги)
4
Форма завершения (данный, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления получателя государственной услуги со штампом регистрации
Резолюция
Письмо
Регистрация в журнале
Резолюция
Письмо с мотивированным ответом
Проект постановления акимата города Астаны или письмо об отказе в предоставлении государственной услуги
Подписанное постановление акимата города Астаны или подписанное письмо об отказе в предоставлении государственной услуги
Выдача нарочно либо направление по почте постановления акимата города Астаны или письма об отказе получателю государственной услуги
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение дня
2 дня
Не более 30 минут
В течение дня
5 дней
3 дня
2 дня
В течение дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
8
9
Таблица 2. Варианты использования.
Основной процесс
Сотрудник службы
документационного
обеспечения
Государственного
учреждения
«Управление
архитектуры и
градостроительства города
Астаны»
Руководитель
Государственного
учреждения
«Управление
архитектуры
и градостроительства
города
Астаны»
Ответственный
исполнитель
Государственного
учреждения
«Управление
архитектуры и
градостроительства
города
Астаны»
Сотрудник
службы
документационного
обеспечения
Государственного
учреждения
«Департамент
по делам
религий
города
Астана
Агентства
Республики
Казахстан
по делам
религий»
Руководитель
Государственного
учреждения
«Департамент
по делам
религий
города
Астана
Агентства
Республики
Казахстан
по делам
религий»
Ответственный
исполнитель
Государственного
учреждения
«Департамент
по делам
религий
города
Астана
Агентства
Республики
Казахстан
по делам
религий»
Аким
области
Действие № 1
Прием и проверка документов, регистрация, выдача подтверждения, направление документов руководителю Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 3
Определение возможности оказания государственной услуги, направление запроса в Государственное учреждение «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Действие № 4
Прием документов, регистрация, направление документов руководителю Государственное учреждение «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Действие № 5
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 6
Определение возможности согласования, направление письма с ответом
Действие № 9
Выдача нарочно либо направление по почте постановления акимата города Астаны получателю государственной услуги
Действие № 7
Подготовка проекта постановления акимата города Астаны
Действие № 8
Подписание постановления акимата города Астаны
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс
Сотрудник
службы
документационного
обеспечения
Государственного
учреждения
«Управление
архитектуры и
градостроительства
города
Астаны»
Руководитель
Государственного
учреждения
«Управление
архитектуры и
градостроительства
города
Астаны»
Ответственный
исполнитель
Государственного
учреждения
«Управление
архитектуры и
градостроительства
города
Астаны»
Сотрудник
службы
документационного
обеспечения
Государственного
учреждения
«Департамент
по делам
религий
города
Астана
Агентства
Республики
Казахстан по
делам
религий»
Руководитель
Государственного
учреждения
«Департамент
по делам
религий
города
Астана
Агентства
Республики
Казахстан
по делам
религий»
Ответственный
исполнитель
Государственного
учреждения
«Департамент
по делам
религий
города
Астана
Агентства
Республики
Казахстан
по делам
религий»
Аким
области
Действие № 1
Прием и проверка документов, регистрация, выдача подтверждения, направление документов руководителю Государственного учреждения «Управление архитектуры и градостроительства города Астаны»
Действие № 2
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 3
Определение возможности оказания государственной услуги, направление запроса в Государственное учреждение «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Действие № 4
Прием документов, регистрация, направление документов руководителю Государственное учреждение «Департамент по делам религий города Астана Агентства Республики Казахстан по делам религий»
Действие № 5
Определение ответственного исполнителя, наложение резолюции
Действие № 6
Определение возможности согласования, направление письма с ответом
Действие № 9
Выдача нарочно либо направление по почте письменного мотивированного ответа об отказе в выдаче постановления акимата города Астаны получателю государственной услуги
Действие № 8
Подписание письменного мотивированного ответа об отказе в выдаче постановления акимата города Астаны
Действие № 7
Подготовка письменного мотивированного ответа об отказе в выдаче постановления акимата города Астаны
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и об
определении их месторасположения,
а также перепрофилировании (изменении
функционального назначения)
зданий (сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
Схема функционального взаимодействия
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и об
определении их месторасположения, а
также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
Начальнику Государственного
учреждения «Управление архитектуры
и градостроительства города Астаны»
Заявитель _____________________________________
_______________________________________________
(Ф.И.О., адрес и телефон для физических лиц.
Наименование организации, почтовый адрес и
телефон для юридических лиц)
Заявление
Прошу Вас выдать решение о строительстве культового здания
(сооружения) на земельном участке, площадью ______ га,
расположенного по адресу: ___________________________________________
Культовое сооружение ________________________________________
(конфессиональная принадлежность)
Источник финансирования строительства культового сооружения
____________________________
Вместимость культового сооружения (количество прихожан)
____________________________
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)
Приложение 4
к Регламенту государственной услуги
«Выдача решения о строительстве
культовых зданий (сооружений) и об
определении их месторасположения, а
также перепрофилировании (изменении
функционального назначения) зданий
(сооружений) в культовые здания
(сооружения) по согласованию с
уполномоченным органом в сфере
религиозной деятельности»
Начальнику Государственного
учреждения «Управление архитектуры
и градостроительства города Астаны»
Заявитель ____________________________________
______________________________________________
(Ф.И.О., адрес и телефон для физических лиц.
Наименование организации, почтовый адрес и
телефон для юридических лиц)
Заявление
Прошу Вас выдать решение о перепрофилировании (изменении
функционального назначения) здания (сооружения)
с «____________________________________________________________»
в культовое здание (сооружение), расположенного по адресу
____________________________________________.
Культовое сооружение _________________________________________
(конфессиональная принадлежность)
Вместимость культового сооружения (количество прихожан)
____________________________________________.
Подпись, дата, печать (для юридических лиц)

5. Мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымдық тұлғалардың
жауапкершілігі
19. Рұқсат ету құжаттарын беру мерзімін бұзғаны үшін рұқсат құжаттарын беретін жауапты тұлғаларға, сондай-ақ олардың басшыларына тәртіптік жауапкершілік қарастырылады.
«Дiн қызметi саласындағы уәкілетті органмен
келiсім бойынша ғибадат үйлерiн (ғимараттарын)
салу және олардың орналасатын жерiн айқындау,
сондай-ақ үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi
(ғимараттары) етiп қайта бейiндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешiм беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Негізгі үдеріс әрекеттері (жұмыс барысы, ағыны)
1
Әрекет (барысы, жұмыс легі) №
1
2
3
4
5
6
7
8
9
2
ҚФБ атауы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқарма
сы» мемлекеттік мекемесініңбасшысы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты орындаушы
сы
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің қызметкері
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің басшысы
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің жауапты орындаушысы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты орындаушы
сы
Астана қаласының әкімдігі
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің құжаттамалық қамтамасыз ету бөлімінің қызметкері
3
Әрекет етудің (үдерістің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттар пакетін қабылдайды, құжаттардың
толық болуын тексереді, оларды тіркеу журналына тіркейді, құжаттарды алғаны жөнінде қолхат береді және құжаттарды «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің басшысына қарау үшін ұсынады
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесініңбасшысы құжаттарды
жауапты орындаушыға
жібереді
Құжаттарды қарайды және мемлекеттік қызмет көрсету мүмкіндігін анықтайды, сондай-ақ «Қазақстан Республика
сы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша дін істері департамен
ті» мемлекеттік мекемесіне сұраныс дайындайды және жібереді
Құжаттарды қабылдайды, оларды журналға тіркейді және құжаттарды «Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің басшысына қарау үшін ұсынады
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің басшысы құжаттарды
жауапты орындаушыға
жібереді
Құжаттарды қарайды және келісу мүмкіндігін анықтайды. Қарау нәтижелері бойынша дәлелді жауаппен хат ресімдейді, «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесіне жолдайды
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің шешімінің жобасын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде хат дайындайды
Ғибадат үйлерiн (ғимараттарын) салу және олардың орналасатын жерiн анықтау, сондай-ақ
үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi (ғимараттары) етiп қайта бейiндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралыАстана қаласы әкімдігінің қаулысынақол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі хатқа қол қояды
Астана қаласы әкімдігінің қаулысын тіркейді немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөнінде өтініш иесіне (мемлекеттік қызметті алушыға) хатты жолдайды
4
Аяқталу түрі
(деректер, құжат, ұйымдастыру-өкім шешімі)
Тіркеу мөртабаны бар мемлекеттік қызметті алушының өтінішінің көшірмесі
Қарар
Хат
Журналда тіркеу
Қарар
Дәлелді жауабы бар хат
Үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi (ғимаратта
ры) етiп қайта бейiндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы Астана қаласы әкімдігінің қаулысының жобасы немесе бас тарту жөніндегі хат
Қол қойылған үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi (ғимараттары) етiп қайта бейiндеу (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы Астана қаласы әкімдігі қаулысын беруден бас тарту жөніндегі хат
Астана қаласы әкімдігінің қаулысын немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту жөніндегі хатты қолма-қол беру не почта арқылы жолдау
5
Орындау мерзімі
30 минуттан асырмай
Күн ішінде
2 күн
30 минуттан асырмай
Күн ішінде
5 күн
3 күн
2 күн
Күн ішінде
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
8
9
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің құжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекет тік мекемесінің басшысы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің жауапты орындаушысы
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша дін істері департаменті» мемлекеттік  мекемесініңқұжаттамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің басшысы
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің жауапты орындаушысы
Облыс әкімі
№ 1 әрекет Құжаттарды қабылдау, және тексеру, тіркеу, қолхат беру, құжаттарды «Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесініңбасшысына жолдау
№ 2 әрекет Жауапты орындаушыны анықтау, қарар салу
№ 3 әрекет Мемлекеттік қызмет көрсету мүмкіндігін анықтау, «Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесіне сұраныс жасау
№ 4 әрекет Құжаттарды қабылдау, оларды журналға тіркеу, құжаттарды «Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің басшысына ұсыну
№ 5 әрекет Жауапты орындаушыны анықтау, қарар салу
№ 6 әрекет Келісу мүмкіндігін анықтау, жауабы бар хатты жолдау
№ 9 әрекет Мемлекеттік қызметтіалушыға Астана қаласы әкімдігінің қаулысын қолына беру немесе почта арқылы жолдау
№ 7 әрекет Астана қаласы әкімдігінің қаулысын жобасын әзірлеу
№ 8 әрекет Астана қаласы әкімдігінің қаулысына қол қою
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесінің құжат тамалық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекет тік мекемесінің басшысы
«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекет тік мекемесінің жауапты орындаушысы
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің құжаттама лық қамтамасыз ету қызметінің қызметкері
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің басшысы
«Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің жауапты орындаушысы
Облыс әкімі
№ 1 әрекет Құжаттарды қабылдау, және тексеру, тіркеу, қолхат беру, құжаттарды«Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы» мемлекеттік мекемесініңбасшысына жіберу
№ 2 әрекет Жауапты орындаушы ны анықтау, қарар салу
№ 3 әрекет Мемлекеттік қызмет көрсету мүмкіндігін анықтау, «Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесіне сұраныс жасау
№ 4 әрекет Құжаттарды қабылдау, оларды журналға тіркеу, құжаттарды «Қазақстан Республикасы Дін істері агенттігінің Астана қаласы бойынша Дін істері департаменті» мемлекеттік мекемесінің басшысына ұсыну
№ 5 әрекет Жауапты орындау шыны анықтау, қарар салу
№ 6 әрекет Келісу мүмкіндігін анықтау, жауабы бар хатты жолдау
№ 9 әрекет Мемлекеттік қызметті алушыға Астана қаласы әкімдігінің қаулысын беруден бас тарту жөніндегі дәлелді жауабы бар жазбаша жауапты қолына беру не пошта арқылы жолдау
№ 8 әрекет Астана қаласы әкімдігінің қаулысын беруден бас тарту туралы дәлелді жауабы бар хатқа қол қою
№ 7 әрекет Астана қаласы әкімдігінің қаулысын беруден бас тарту туралы дәлелді жазбаша жауап дайындау
«Дiн қызметi саласындағы уәкілетті органмен
келiсім бойынша ғибадат үйлерiн (ғимараттарын)
салу және олардың орналасатын жерiн айқындау,
сондай-ақ үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi
(ғимараттары) етiп қайта бейiндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешiм беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара әрекет ету сызбасы
«Дiн қызметi саласындағы уәкілетті органмен
келiсім бойынша ғибадат үйлерiн (ғимараттарын)
салу және олардың орналасатын жерiн айқындау,
сондай-ақ үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi
(ғимараттары) етiп қайта бейiндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешiм беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
3-қосымша
«Астана қаласының Сәулет және қала
құрылысы басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
____________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өтiнiш берушi _________________________
________________________________________
________________________________________
(жеке тұлға үшiн тегi, аты, әкесiнiң аты,
мекенжайы және телефоны, заңды тұлға
үшiн ұйымның атауы, почталық мекенжайы,
телефоны)
Өтініш
__________________________ мекенжайы бойынша орналасқан жалпы көлемi ____ гектар жер учаскесiнде ғибадат үйiн (ғимаратын) салу туралы шешiм берудi сұраймын.
Ғибадат үйi __________________________________________________.
(конфессияға тиесiлiлiгi)
Ғибадат үйi құрылысының қаржыландыру көзi ____________________.
Ғибадат үйiнiң сыйымдылығы (адамдар саны) ____________________.
Қолы, күнi, мөрi (заңды тұлғаларға)
«Дiн қызметi саласындағы уәкілетті органмен
келiсім бойынша ғибадат үйлерiн (ғимараттарын)
салу және олардың орналасатын жерiн айқындау,
сондай-ақ үйлердi (ғимараттарды) ғибадат үйлерi
(ғимараттары) етiп қайта бейiндеу (функционалдық
мақсатын өзгерту) туралы шешiм беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
4-қосымша
«Астана қаласының Сәулет және қала
құрылысы басқармасы» мемлекеттік
мекемесінің бастығы
________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Өтiнiш берушi ____________________________
_________________________________________
(жеке тұлға үшiн А.Ә.Т.,мекенжайы және
телефоны, заңды тұлғаүшiн ұйымның
тауы, почталық мекенжайы, телефоны)
Өтініш
__________________________ мекенжайы бойынша орналасқан ғимаратты (имараттар) ғибадат үй (ғимараттар) етіп қайта бейіндеуге (функционалдық мақсатын өзгерту) туралы шешiм берудi сұраймын.
Ғибадат үйi __________________________________________________.
(конфессияға тиесiлiлiгi)
Ғибадат үйi құрылысының қаржыландыру көзi ____________________.
Ғибадат үйiнiң сыйымдылығы (адамдар саны) ____________________.
Қолы, күнi, мөрi (заңды тұлғаларға)