О бюджете Жаксынского района на 2014-2016 годы
Решение Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 24 декабря 2013 года № 5С-24-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 января 2014 года № 3950
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Жаксынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2014-2016 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 2353373,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 407798,9 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8676,1 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6865,2 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1930033,7 тысяч тенге;
2) затраты – 2379465,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 20351 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25005 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4654 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -46443 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46443 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 5BС-32-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в бюджете района на 2014 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 1470350 тысячи тенге.
4. Учесть в составе поступлений бюджета района на 2014 год целевые трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Жаксынского района.
5. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Жаксынского района.
6. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в сумме 4654 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 7265 тысяч тенге.
8. Установить специалистам образования, социального обеспечения и культуры, ветеринарии, работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованному с районным маслихатом.

2014-2016 жылдарға арналған Жақсы ауданының бюджеті туралы
Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-24-2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда № 3950 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жақсы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудан бюджеті 12 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2014 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер – 2353373,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 407798,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8676,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6865,2 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1930033,7 мың теңге;
2) шығындар – 2379465,9 мың теңге;
3) бюджеттік таза несиелеу – 20351 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 25005 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді жабу – 4654 мың теңге;
4) қаржылық активтер операциялары бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -46443 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 46443 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 5BС-32-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке 100 пайыз көлемінде әлеуметтік салықты бөлу нормативі қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 1470350 мың теңге сомасында субвенция қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2014 жылға арналған аудан бюджеті түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсы ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
5. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің аталған сомаларын бөлу Жақсы ауданы әкімдігінің қаулысымен анықталады.
6. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде бюджеттік несиелерді өтеуге 4654 мың теңге сома қарастырылғаны ескерілсін.
7. 2014 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 7265 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Лауазымдық жалақысын және тарифтік ставкасына кемінде жиырма бес пайызға көтеруге құқылы ауылдық жерлерде жұмыс істейтін білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру және мәдениет, ветеринария саласы мамандары, қалалық жағдайларда осындай жұмыс түрлерімен айналысатын мамандарына аудандық мәслихатпен келісілген тізіміне сәйкес белгіленсін.

9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2014 год, согласно приложению 6.
10. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы каждого села, сельского округа, согласно приложению 7.
11. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель очередной сессии
Жаксынского районного маслихата            Б.Молдаханов
Секретарь Жаксынского
районного маслихата                        Б.Джанадилов
СОГЛАСОВАНО
Аким Жаксынского района                    К.Суюндиков
Приложение 1 к решению
Жаксынского районного маслихата

9. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Аудандық бюджетінде әр ауыл, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары 7 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
11. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жақсы аудандық мәслихатының
кезекті сессиясының төрағасы               Б.Молдаханов
Жақсы аудандық
мәслихатының хатшысы                       Б.Жанәділов
КЕЛІСІЛГЕН
Жақсы ауданының әкімі                      Қ.Сүйіндіков
Жақсы аудандық мәслихатының

43833,8
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
13482,4
015
Освещение улиц в населенных пунктах
5935,9
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
9195,9
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
11323,6
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3896
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7920,9
024
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
7920,9
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5389,2
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
5389,2
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
101365,9
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
74939,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
4995,4
003
Поддержка культурно-досуговой работы
37217
006
Функционирование районных (городских) библиотек
24996,3
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
5053,1
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2678
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
14820,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6672,6
002
Услуги по проведению государственной информационной политики через газеты и журналы
4684
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
2764,2
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
700
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
11605,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
6802,3
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1656
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3147
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
69843,3
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
12509,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства

43833,8
012
Сумен жабдықтау және су бөлу жүйесінің қызмет етуі
13482,4
015
Елдi мекендердің көшелерiн жарықтандыру
5935,9
016
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
9195,9
018
Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру
11323,6
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
3896
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7920,9
024
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
7920,9
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5389,2
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
5389,2
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
101365,9
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
74940
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
4995,4
003
Мәдени–демалыс жұмысын қолдау
37217
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
24996,3
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халықтарының басқа да тілдерін дамыту
5053,1
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2678
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
14820,8
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6672,6
002
Газеттер мен журналдар арқылы мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
4684
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
2764,2
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
700
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
11605,3
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6802,3
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткізу
1656
007
Әртүрлі спорт түрлері бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерін дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3147
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
69843
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
12509,2
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

от 24 декабря 2013 года № 5С-24-2
Целевые трансферты из республиканского бюджета на 2014 год
Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 5BС-32-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
289 604
Целевые текущие трансферты
139 868
в том числе:
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов

2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-24-2
шешіміне 4 қосымша
2014 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 5BС-32-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
289 604
Ағымдағы нысаналы трансферттер
139 868
оның iшiнде:
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге берілетін

70 668
Отдел образования
58 032
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
36 223
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии и биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
4 097
На повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
17 712
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
84
На установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов
84
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
11 084
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
9 729
На выплату государственной адресной социальной помощи
1 002
На выплату государственных пособий на детей до 18 лет
353
Целевые трансферты на развитие
124 734
в том числе:
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства
124 734
На проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
28 633
На развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах
96 101
Бюджетные кредиты
25 002
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
25 002
Бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов
25 002
Приложение 5 к решению
Жаксынского районного маслихата
от 24 декабря 2013 года № 5С-24-2
Целевые трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) на 2014 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Жаксынского районного маслихата Акмолинской области от 12.11.2014 № 5BС-32-1 (вводится в действие с 01.01.2014).
Наименование
Сумма,
тысяч тенге
1
2
Всего
195 081,7
Целевые текущие трансферты
77 169,9
в том числе:
Отдел ветеринарии
37 713
На проведение противоэпизоотических мероприятий
37 514
На проведение санитарного убоя мелкий рогатый скот больных бруцеллезом
21
На возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой
178
Отдел образования

70 668
Білім беру бөлімі
58 032
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға
36 223
Негізгі орта және жалпы мемлекеттік мекемелерде физика, химия және биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жабдықтау
4 097
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін жоғарылатудан өткен мұғалімдердің жалақысын көтеру
17 712
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84
Мүгедектерге қызмет көрсетуге лайықталған жол белгілерін және нұсқауларды және ұйымдар орналасқан нұсқауларды орнатуда
84
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
11 084
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
9 729
Атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін
1 002
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін
353
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
124 734
оның iшiнде:
Құрылыс, сәулет және қала құрылыс бөлімі
124 734
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға, салуға және жобалауға
28 633
Ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға
96 101
Бюджеттік кредиттер
25 002
оның iшiнде:
Ауданның экономика және қаржы бөлімі
25 002
Мамандарға әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер
25 002
Жақсы аудандық мәслихатының
2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-24-2
шешіміне 5 қосымша
2014 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Жақсы аудандық мәслихатының 12.11.2014 № 5BС-32-1 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
195 081,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер
77 169,9
оның iшiнде:
Ветеринария бөлімі
37 713
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
37 514
Брузелезбен ауыратын ұсақ қара мал санитарлық союды жүргізуге
21
Санитарлық союға жіберілген ауыл шаруашылық малдарының құнын (50 % дейін) өтеуге
178
Білім беру бөлімі

36 456,9
На приобретение и установку блочно-модульных котельных для школ
35 074
На приобретение спортивного инвентаря для школ
1 382,9
Отдел жилищно-коммунального хозяйства
3 000
Подготовка к отопительному сезону объектов теплоснабжения
3 000
Целевые трансферты на развитие
117 911,8
Реконструкция разводящих водопроводных сетей в селе Запорожье Жаксынского района Акмолинской области
58 239,9
Реконструкция скважинного водозабора и системы водоснабжения села Подгорное Жаксынского района Акмолинской области
59 671,9
Приложение 6 к решению
Жаксынского районного маслихата
от 24 декабря 2013 года № 5С-24-2
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2014 год
II. ЗАТРАТЫ
Образование
Отдел образования района (города областного значения)
Общеобразовательное обучение
Приложение 7 к решению
Жаксынского районного маслихата
от 24 декабря 2013 года № 5С-24-2
Перечень бюджетных программ поселков, сел, сельских округов на 2014 год

36 456,9
Мектептер үшін блокты-модульдық қазандықтарды алуға
35 074
Мектептер үшін спорттық жабдықтар алуға
1 382,9
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 000
Жылумен жабдықтаушы объектілерді жылу беру маусымына дайындауға
3 000
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
117 911,8
Ақмола облысы Жақсы ауданы Запорожье а. таратушы су құбыры желілерін қайта құру
58 239,9
Ақмола облысы Жақсы ауданы Подгорное а.скважиндық суалқының және сумен жабдықтау жүйесінің қайта құру
59 671,9
Жақсы аудандық мәслихатының
2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-24-2
шешіміне 6 қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджетін атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
II. ШЫҒЫНДАР
Білім беру
Аудан (облыстық маңызы бар қала) білім беру бөлімі
Жалпы білім беру
Жақсы аудандық мәслихатының
2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 5С-24-2
шешіміне 7 қосымша
2014 жылға арналған кент, ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламалардың тізбесі