О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 28 декабря 2013 года № 1/21. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 15 января 2014 года № 3958
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании решения областного маслихата от 13 декабря 2013 года № 5С-20-2 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы», районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы, согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 618 902,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 127 743 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 684,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 14 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 467 974,7 тысяч тенге;
2) затраты – 1 613 880,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 40 071,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46 339,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 13 900 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 14 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 100 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-48 949,7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 48 949,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 18.11.2014 № 1/30 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах: по социальному налогу в районный бюджет - 100 %.
3. Утвердить в составе поступлений районного бюджета следующие источники доходов:
1) Налоговые поступления, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственная пошлина;
2) Неналоговые поступления, в том числе:
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 1/21 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 қаңтарда № 3958 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының “Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы” Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және 2013 жылдың 13 желтоқсандағы № 5С-20-2 облыстық мәслихатының «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешімі негізінде, аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1 618 902,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 127 743 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 684,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 14 500 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 467 974,7 мың теңге;
2) шығындар – 1 613 880,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 40 071,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46 339,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 13 900 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 14 000 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-48 949,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 48 949,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 18.11.2014 № 1/30 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке кірістерді бөлудің нормативі келесі мөлшерде белгіленсін: ауданның бюджетіне әлеуметтік салық бойынша - 100 %.
3. Келесі көздердің есебінен аудандық бюджеттің кірістері бекітілсін:
1) Салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
мемлекеттік баж;
2) Салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;

3) Поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов;
4) Поступления трансфертов, в том числе:
трансферты из областного бюджета.
4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены объемы субвенций в сумме 1 135 827 тысяч тенге.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрены объемы трансфертов:
1) целевые текущие трансферты в сумме 122 904 тысяч тенге, в том числе:
из республиканского бюджета на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 11 988 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4 097 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на повышение оплаты учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 4 000 тысяч тенге;
из республиканского бюджета на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу в сумме 8 317 тысяч тенге;
из областного бюджета на реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 84 тысяч тенге;
из областного бюджета на организацию и установку блочно-модульных котельных для школ области в сумме 56 982 тысяч тенге;
из областного бюджета на приобретение спортивного инвентаря для школ района в сумме 3 409 тысяч тенге;
из областного бюджета на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 24 391 тысяч тенге;
из областного бюджета на организацию санитарного убоя больных животных в сумме 43 тысяч тенге;
из областного бюджета на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения в сумме 9 593 тысяч тенге;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 17 734 тысяч тенге, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 17 734 тысяч тенге.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета в сумме 6 268 тысяч тенге.
7. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, работающим в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, согласно перечню, согласованному с районным маслихатом.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 2 961 тысяч тенге.
9. Утвердить перечень бюджетных инвестиционных проектов на 2014 год, согласно приложению 4.

3) Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жердi және материалдық емес активтердi сату;
4) Трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
облыстық бюджеттен түсетiн трансферттер.
4. 2014 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 135 827 мың теңге болып ескерілсін.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетінде трансферттер көлемі қарастырылғаны ескерілсін:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер - 122 904 мың теңге сомасында, оның ішінде:
11 988 мың теңге сомасында – республикалық бюджеттен мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
4 097 мың теңге сомасында – республикалық бюджеттен негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға;
4 000 мың теңге сомасында - республикалық бюджеттен үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
8 317 мың теңге сомасында – республикалық бюджеттен Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге;
84 мың теңге сомасында – облыстық бюджеттен мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру;
56 982 мың теңге сомасында – облыстық бюджеттен облыстық мектептеріне құрастырмалы-модульдік қазандықтарды сатып алуға және орнатуға;
3 409 мың теңге сомасында – облыстық бюджеттен аудан мектептеріне спорттық құралдар сатып алуға;
24 391 мың теңге сомасында – облыстық бюджеттен эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге;
43 мың теңге сомасында – облыстық бюджеттен ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыруға;
9 593 мың теңге сомасында – облыстық бюджеттен алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге;
2) нысаналы даму трансферттері – 17 734 мың теңге сомасында, оның ішінде:
17 734 мың теңге сомасында - елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға.
6. 2014 жылы аудандық бюджетке мемлекеттік бюджеттен берілетін бюджеттік кредиттердi өтеу 6 268 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
7. Аудандық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық жерлерде қызмет істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт мамандарына жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.
8. 2014 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 2 961 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. 2014 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларының тізбесі 4 қосымшасына сәйкес бекітілсін.

10. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 5.
11. Утвердить список бюджетных программ акимов сельских округов на на 2014 год, согласно приложению 6.
12. Утвердить список программ государственных учреждений образования района на 2014 год, согласно приложению 7.
13. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        Е.Калдыбаев
Секретарь районного
маслихата                                  О.Балгабаев
«Согласовано»
Аким Коргалжынского района                 К.Рыскелдинов
Приложение № 1
к решению Коргалжынского
районного маслихата

10. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламаларының тізбесі осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. 2014 жылға арналған ауылдық округі әкімдерінің бюджет бағдарламаларының тізбесі 6 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
12. 2014 жылға арналған білім беру мемлекеттік мекемелерінің бағдарламаларының тізбесі 7 қосымшасына сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы                       Е.Қалдыбаев
Аудандық мәслихат
хатшысы                                    Ө.Балғабаев
«Келісілді»
Қорғалжын ауданының әкімі                  Қ.Рыскелдінов
Қорғалжын аудандық мәслихатының