О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 20 декабря 2012 года № С-12/2 "О бюджете района на 2013-2015 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 17 июля 2013 года № С-18/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 июля 2013 года № 3784. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31 октября 2014 года № 313)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.10.2014 № 313).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 104пунктами 24 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании решения Акмолинского областного маслихата от 20 июня 2013 года № 5С-14-4 «О внесении изменений и дополнения в решение Акмолинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5С-8-2 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», решения Акмолинского областного маслихата от 6 июля 2013 года № 5С-15-6 «О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5С-8-2 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата «О бюджете района на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № С-12/2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3574, опубликованное 19 января 2013 года в районной газете «Вести» и 19 января 2013 года в районной газете «Өрлеу») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 293 613,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 553 355 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 113 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 150 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 702 995,4 тысяч тенге;
2) затраты – 2 357 582,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 11 970,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 18 177,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 207 тысяч тенге;

Аудандық мәслихаттың 2012 жылдың 20 желтоқсанындағы № С-12/2 "2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2013 жылғы 17 шілдедегі № С-18/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 шілдеде № 3784 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 31 қазандағы № 313 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 313 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 104 бабына, 106 бабының 24 тармақтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2013 жылдың 20 маусымындағы № 5С-14-4 «Ақмола облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5С-8-2 «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы» шешімі, Ақмола облыстық мәслихатының 2013 жылдың 6 шілдесіндегі № 5С-15-6 «Ақмола облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 5С-8-2 «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі негізінде аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихаттың «2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2012 жылдың 20 желтоқсанындағы № С-12/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3574 болып тіркелген, 2013 жылдың 19 қаңтарында аудандық «Вести» газетінде және 2013 жылдың 19 қаңтарында аудандық «Өрлеу» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға арналғаны келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 293 613,4 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 553 355 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 113 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 150 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 702 995,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 357 582,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 11 970,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 18 177,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 207 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 649 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 21 649 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-97 588) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 97 588 тысяч тенге;»;
подпункты 1)3) пункта 4 изложить в новой редакции:
«1) на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги и абонентской платы за услуги телефонной связи в сумме 1 108 тысяч тенге;
3) на проведение противопожарных мероприятий объектов образования в сумме 30 400 тысяч тенге, в том числе:
на установку автоматической пожарной сигнализации 24 000 тысяч тенге, на вынос котельных из зданий детских садов 6 400 тысяч тенге;
подпункт 10) пункта 6 изложить в новой редакции:
«10) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 5 704,4 тысяч тенге;»;
пункт 6 дополнить подпунктом 14) следующего содержания:
«14) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 4 849 тысяч тенге.»;
пункт 13-1 дополнить подпунктами 17)18)19)20)21)22)23)24)25)26)27)28)29)30)31)32)33)34)35)36)37)38)39)40) и изложить в новой редакции:
«13-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 85 620 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2013 года на следующие цели:
1) на проведение выборов акимов поселков, аульных (сельских) округов в сумме 2 700 тысяч тенге;
2) на проведение оценки имущества в целях налогообложения в сумме 245 тысяч тенге;
3) на очистку дорог от снега в сумме 1 300 тысяч тенге;
4) на содержание отдела сельского хозяйства и земельных отношений в сумме 500 тысяч тенге;
5) на предотвращение чрезвычайных ситуаций от весеннего паводка в сумме 1 000 тысяч тенге;
6) бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 2,2 тысяч тенге;
7) на приобретение государственной символики в сумме 178 тысяч тенге;
8) на завершение строительства спортивного зала к Жолымбетской средней школе № 2 в сумме 3 069,3 тысяч тенге;
9) на разработку проектно-сметной документации с проведением государственной экспертизы на строительство плавательного бассейна в поселке Шортанды в сумме 250 тысяч тенге;
10) на завершение строительства 36 квартирного жилого дома в поселке Шортанды в сумме 14 483,6 тысяч тенге;
11) на проведение государственной экспертизы проектно-сметных документации на строительство двух 36 квартирных жилых домов в поселке Шортанды в сумме 345 тысяч тенге;
12) на завершение развития инженерно-коммуникационной инфраструктуры к 36 квартирному жилому дому в поселке Шортанды в сумме 610,8 тысяч тенге;

4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 21 649 мың теңге;
қаржылық активтерді сатып алу – 21 649 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – (-97 588) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 97 588 мың теңге;»;
4 тармақтың 1)3) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және мүгедектеріне коммуналдық шығындарын және телефон байланысы қызметінің абоненттік төлемін өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге 1 108 мың теңге сомасында;
3) білім беру объектілеріне өртке қарсы iс-шаралар жүргізуге 30 400 мың теңге сомасында, соның ішінде:
автоматты өрт дабылдамасын орнатуға 24 000 мың теңге, бала бақша ғимараттарынан қазандықтарды шығаруға 6 400 мың теңге;»;
6 тармақтың 10) тармақшасы жаңа редакцияда баяндалсын:
«10) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 5 704,4 мың теңге сомасында;»;
6 тармақ келесі мазмұндағы 14) тармақшамен толықтырылсын:
«14) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға 4 849 мың теңге сомасында.»;
13-1 тармағы 17)18)19)20)21)22)23)24)25)26)27)28)29)30)31)32)33)34)35)36)37)38)39)40) тармақшаларымен толықтырылсын және жаңа редакцияда баяндалсын:
«13-1. 2013 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан жағдай бойынша 85 620 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары келесі мақсаттарға бағытталсын:
1) кент, ауылдық (селолық) округтері әкімдерінің сайлауларын өткізуге 2 700 мың теңге сомасында;
2) салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізуге 245 мың теңге сомасында;
3) жолдарды қардан тазартуға 1 300 мың теңге сомасында;
4) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары бөлімін қамтамасыз етуге 500 мың теңге сомасында;
5) көктемгі су тасқынынан болатын төтенше жағдайлардың алдын алуға 1 000 мың теңге сомасында;
6) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 2,2 мың теңге сомасында;
7) мемлекеттік рәміздерді сатып алуға 178 мың теңге сомасында;
8) Жолымбет № 2 орта мектебінің спорт залының құрылысын аяқтауға 3 069,3 мың теңге сомасында;
9) Шортанды кентінде жүзу бассейнінің құрылысына мемлекеттік сараптама өткізумен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 250 мың теңге сомасында;
10) Шортанды кентінде 36 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысын аяқтауға 14 483,6 мың теңге сомасында;
11) Шортанды кентінде екі 36 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысының жобалау-сметалық құжаттамаларын мемлекеттік сараптамадан өткізуге 345 мың теңге сомасында;
12) Шортанды кентінде 36 пәтерлі тұрғын үйге инженерлі-коммуникациялық құрылымды дамытуды аяқтауға 610,8 мың теңге сомасында;

13) на проведение государственной экспертизы проектно-сметных документации на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры к двум 36 квартирным жилым домам в поселке Шортанды в сумме 225 тысяч тенге;
14) на проведение государственной экспертизы проектно-сметной документации по подведению водопроводов к границе домов потребителей с установкой приборов учета воды в ауле Бозайгыр в сумме 181,3 тысяч тенге;
15) на реконструкцию площадки водозаборных сооружений и фильтровальной станции села Дамса, села Степное, поселка Научный в сумме 0,1 тысяч тенге;
16) на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов в сумме 6 083 тысяч тенге, в том числе в республиканский бюджет 6 083 тысяч тенге»;
17) на создание кадровой службы при акимате Шортандинского района в сумме 1 815 тысяч тенге;
18) приобретение государственной символики в сумме 1 533 тысяч тенге;
19) на предотвращение чрезвычайных ситуаций от весеннего паводка (укрепление платины «Сарыкамыс» в Новоселовском сельском округе) в сумме 4 500 тысяч тенге;
20) на приобретение котлов в Шортандинский районной дом культуры в сумме 1 400 тысяч тенге;
21) на зонирование земель, на мероприятия по выкупу земельных участков, аренду здания для отдела земельных отношений в сумме 2 825,8 тысяч тенге;
22) на заработную плату отделу ветеринарии в сумме 323,4 тысяч тенге;
23) на разработку проектно-сметной документации на капитальный ремонт ясли-сада «Гульдер» в селе Новокубанка в сумме 500 тысяч тенге;
24) на капитальный ремонт крыши детского сада «Балдаурен» в поселке Шортанды в сумме 2 925 тысяч тенге;
25) на текущий ремонт котельных и отопления 6-ти школ района в сумме 3 384 тысяч тенге;
26) на текущий ремонт ясли-сада «Балауса» в селе Дамса (софинансирование 10 %) в сумме 1 323,3 тысяч тенге;
27) на текущий ремонт кровли Жолымбетского дома творчества в сумме 2 000 тысячи тенге;
28) на приобретение возрастной мебели для школ района в сумме 1 500 тысяч тенге;
29) на приобретение юрты на сумму 2 400 тысяч тенге
30) на изготовление правоустанавливающих документов на бесхозяйное имущество, принятое в коммунальную собственность района в сумме 1 210 тысяч тенге;
31) на установку пожарной сигнализации в здании районного маслихата в сумме 470 тысяч тенге;
32) на приобретение программы «1С: Предприятие. Бухгалтерский учет для государственных учреждений Казахстана» и содержание отделов в сумме 1 099,2 тысяч тенге;
33) на текущий ремонт здания аппарата акима района в сумме 600 тысяч тенге;
34) на благоустройство поселка Шортанды в сумме 2 000 тысяч тенге;

13) Шортанды кентінде екі 36 пәтерлі тұрғын үйге инженерлі-коммуникациялық құрылымды дамытуға жобалау-сметалық құжаттамаларын мемлекеттік сараптамадан өткізуге 225 мың теңге сомасында;
14) Бозайғыр ауылында суды есепке алу құрылғыларын орнатумен тұтынушылар үйлердің шекарасына су құбырларын тарту бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы мемлекеттік сараптамадан өткізуге 181,3 мың теңге сомасында;
15) Дамса селосының, Степное селосының, Научный кентінің бас тоған құрылысы алаңын және сүзбе станциясын қайта жаңартуға 0,1 мың теңге сомасында;
16) пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді қайтаруға 6 083 мың теңге сомасында, соның ішінде республикалық бюджетке 6 083 мың теңге»;
17) Шортанды ауданының әкімдігінде кадр қызметін құруға 1 815 мың теңге сомасында;
18) мемлекеттік рәміздерді сатып алуға 1 533 мың теңге сомасында;
19) көктемгі су тасқыны төтенше жағдайларының алдын алуға (Новоселовка селолық округіндегі «Сарықамыс» бөгетін нығайтуға) 4 500 мың теңге сомасында;
20) Шортанды аудандық мәдениет үйіне қазандықтар сатып алуға 1 400 мың теңге сомасында;
21) жерді бөлуге, жер учаскелерін сатып алу шараларына, жер қатынастары бөлімі үшін ғимарат жалдауға 2 825,8 мың теңге сомасында;
22) ветеринария бөліміне еңбекақысына 323,4 мың теңге сомасында;
23) Новокубанка селосындағы «Гүлдер» ясли-бақшасына күрделі жөндеу жүргізу үшін жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 500 мың теңге сомасында;
24) Шортанды кентіндегі «Балдәурен» бала бақшасының шатырын күрделі жөндеуге 2 925 мың теңге сомасында;
25) ауданның 6 мектебінде қазандықтар мен жылу желілеріне ағымдық жөндеуге 3 384 мың теңге сомасында;
26) Дамса селосындағы «Балауса» ясли-бақшасына ағымдық жөндеу жүргізуге (10 % ортақ қаржыландыру) 1 323,3 мың теңге сомасында;
27) Жолымбет шығармашылық үйінің төбесін ағымдағы жөндеуге 2 000 мың теңге сомасында;
28) аудан мектептеріне жас мөлшеріне қарай жиһаздар сатып алуға 1 500 мың теңге сомасында;
29) киіз үй сатып алуға 2 400 мың теңге сомасында;
30) ауданның коммуналдық меншігіне қабылданған иесіз мүліктерге құқық тағайындайтын құжаттарды дайындауға 1 210 мың теңге сомасында;
31) аудандық мәслихат ғимаратына өрт дабылдамасын орнатуға 470 мың теңге сомасында;
32) «1С: Кәсіпорын. Қазақстанның мемлекеттік мекемелеріне бухгалтерлік есеп» бағдарламасын сатып алуға және бөлімдерді қамтамасыз етуге 1 099,2 мың теңге сомасында;
33) Шортанды ауданы әкімі аппаратының ғимаратын ағымдағы жөндеуге 600 мың теңге сомасында;
34) Шортанды кентін абаттандыруға 2 000 мың теңге сомасында;

35) на увеличение уставного капитала государственного коммунального предприятия на праве хозяйственного ведения «Жолымбетская коммунальная служба» в сумме 4 989 тысяч тенге.
36) на капитальный ремонт водопровода в селе Конкрынка (софинансирование 10 %) в сумме 2 569 тысяч тенге;
37) на текущие ремонты сетей водоснабжения и водоотведения в населенных пунктах района в сумме 10 000 тысяч тенге;
38) на разработку проектно-сметной документации с государственной экспертизой на строительство тротуаров в поселке Шортанды в сумме 1 000 тысяч тенге;
39) на текущий ремонт дорог в поселке Шортанды в сумме 3 000 тысячи тенге;
40) на изготовление и установку дорожных знаков в сумме 1 080 тысяч тенге.»;
приложения 15 к решению районного маслихата «О бюджете района на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № С-12/2 изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        К.Акшалов
Секретарь
районного маслихата                        Г.Скирда
«СОГЛАСОВАНО»
Аким района                                Г.Садвокасова
Приложение 1 к решению
Шортандинского районного маслихата
от 17 июля 2013 года № С–18/2
Бюджет района на 2013 год
Функциональная группа
Сумма
Категория
Функциональная подгруппа
Класс
Администратор бюджетных программ
Подкласс
Программа
I. Доходы

35) «Жолымбет коммуналдық қызметі» шаруашылық жүргізу құқығындағы мемлекеттік коммуналдық кәсіпорынның жарғылық капиталын ұлғайтуға 4 989 мың теңге сомасында;
36) Конкрынка селосының су құбырын күрделі жөндеуге (10 % ортақ қаржыландыру) 2 569 мың теңге сомасында;
37) ауданның елді мекендерінің сумен жабдықтау және су қайтарғы желілерін ағымдық жөндеуге 10 000 мың теңге сомасында;
38) Шортанды кентінде тротуарлар құрылысына мемлекеттік сараптамамен жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге 1 000 мың теңге сомасында;
39) Шортанды кентінде жолдарды ағымдық жөндеуге 3 000 мың теңге сомасында;
40) жол белгілерін әзірлеу мен орнатуға 1 080 мың теңге сомасында.»;
аудандық мәслихаттың «2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2012 жылдың 20 желтоқсанындағы № С-12/2 шешімінің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                            Қ.Ақшалов
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Г.Скирда
«КЕЛІСІЛДІ»
Аудан әкімі                                Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық мәслихатының
2013 жылғы 17 шілдесіндегі
№ С-18/2 шешіміне
1 қосымша
2013 жылға арналған аудан бюджеті
Функционалдық топ
Сома
Санаттар
Функционалдық топша
Сынып
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Сыныпша
Бағдарлама
I. Кiрiстер