О внесении изменений в решение районного маслихата от 20 декабря 2012 года № С-12/2 "О бюджете района на 2013-2015 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 9 декабря 2013 года № С-22/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 12 декабря 2013 года № 3927. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31 октября 2014 года № 313)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 31.10.2014 № 313).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании решения Акмолинского областного маслихата от 26 ноября 2013 года № 5С-18-2 «О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5С-8-2 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы», решения Акмолинского областного маслихата от 5 декабря 2013 года № 5С-19-2 «О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 5С-8-2 «Об областном бюджете на 2013-2015 годы» Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата «О бюджете района на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № С-12/2 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3574, опубликованное 19 января 2013 года в районной газете «Вести» и 19 января 2013 года в районной газете «Өрлеу») следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет района на 2013-2015 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 254 048,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 553 045,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 269,3 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 25 294,5 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 663 439,4 тысяч тенге;
2) затраты – 2 318 347,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14 567,2 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 20 774,2 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6 207 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 319 тысяч тенге;

Аудандық мәслихаттың 2012 жылдың 20 желтоқсанындағы № С-12/2 "2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2013 жылғы 9 желтоқсандағы № С-22/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 12 желтоқсанда № 3927 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 31 қазандағы № 313 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 31.10.2014 № 313 хатымен).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2013 жылдың 26 қарашасындағы № 5С-18-2 «Ақмола облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсанындағы № 5С-8-2 «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешіміне, Ақмола облыстық мәслихатының 2013 жылдың 5 желтоқсанындағы № 5С-19-2 «Ақмола облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсанындағы № 5С-8-2 «2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімдері негізінде Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының «2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2012 жылдың 20 желтоқсанындағы № С-12/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеудің тізілімінде № 3574 болып тіркелген, 2013 жылдың 19 қаңтарында аудандық «Вести» газетінде және 2013 жылдың 19 қаңтарында аудандық «Өрлеу» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға арналғаны келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 254 048,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 553 045,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 269,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 25 294,5 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 663 439,4 мың теңге;
2) шығындар – 2 318 347,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 14 567,2 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 20 774,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6 207 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 21 319 мың теңге;

приобретение финансовых активов – 21 319 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-100 185) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 100 185 тысяч тенге.»;
подпункты 1), 2), 3) пункта 4 изложить в новой редакции:
«1) на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой Отечественной войны на расходы за коммунальные услуги и абонентской платы за услуги телефонной связи в сумме 908 тысяч тенге;
2) на капитальный ремонт автомобильных дорог в селе Бозайгыр в сумме 61 524 тысяч тенге;
3) на проведение противопожарных мероприятий объектов образования в сумме 20 996,1 тысяч тенге, в том числе: на установку автоматической пожарной сигнализации 14 596,1 тысяч тенге, на вынос котельных из зданий детских садов 6 400 тысяч тенге.»;
подпункты 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9), 10), 14) пункта 6 изложить в новой редакции:
«2) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому в сумме 2 953,5 тысяч тенге;
3) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 75 331 тысяч тенге;
4) на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 14 093,3 тысяч тенге;
5) на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 17 428 тысяч тенге;
6) на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 21 844,4 тысяч тенге;
7) на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов в сумме 10 364,5 тысяч тенге;
9) на решение вопросов обустройства (сельских) округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов» в сумме 18 286 тысяч тенге»;
10) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 5 991,4 тысяч тенге;
14) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 3 752,6 тысяч тенге.»;
пункт 9 изложить в новой редакции:
«Учесть в бюджете района на 2013 год выплату вознаграждения по бюджетным кредитам из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 9,3 тысяч тенге.»;
приложения 15 к решению районного маслихата «О бюджете района на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № С-12/2 изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        В.Волокитин
Секретарь районного
маслихата                                  Г.Скирда
«СОГЛАСОВАНО»
Аким района                                Г.Садвокасова
Приложение 1
к решению Шортандинского
районного маслихата

қаржылық активтерді сатып алу – 21 319 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – (- 100 185) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 100 185 мың теңге.»;
4 тармақтың 1), 2), 3) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне коммуналдық қызметтердің және абоненттік төлемдердің, телефон байланыстары қызметтерінің шығындарын өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге 908 мың теңге сомасында;
2) Бозайғыр ауылында автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге 61 524 мың теңге сомасында;
3) білім беру объектілеріне өртке қарсы iс-шаралар жүргізуге 20 996,1 мың теңге сомасында, соның ішінде автоматты өрт дабылдамасын орнатуға 14 596,1 мың теңге, балабақша ғимараттарынан қазандықтарды шығаруға 6 400 мың теңге.»;
6 тармақтың 2), 3), 4), 5), 6), 7), 9), 10), 14) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«2) үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық  қамтамасыз етуге 2 953,5 мың теңге сомасында;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 75 331 мың теңге сомасында;
4) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне 14 093,3 мың теңге сомасында;
5) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы көлемін ұлғайтуға 17 428 мың теңге сомасында;
6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 21 844,4 мың теңге сомасында;
7) мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 10 364,5 мың теңге сомасында;
9) «Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға ауылдық округтерді жайластыру мәселелерін шешуге 18 286 мың теңге сомасында;
10) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 5 991,4 мың теңге сомасында;
14) жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын ұлғайтуға 3 752,6 мың теңге сомасында.»;
9 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«2013 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер бойынша сыйақы төлемі 9,3 мың теңге сомасында есепке алынсын.»;
аудандық мәслихаттың «2013-2015 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2012 жылдың 20 желтоқсанындағы № С-12/2 шешімінің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                            В.Волокитин
Аудандық мәслихаттың
хатшысы                                    Г.Скирда
«КЕЛІСІЛДІ»
Аудан әкімі                                Г.Сәдуақасова
Шортанды аудандық мәслихатының

3700
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10500
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
14093,3
020
Обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
2953,5
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
35261,7
467
Отдел строительства района (города областного значения)
3069,4
037
Строительство и реконструкция объектов образования
3069,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
62507,3
2
Социальная помощь
45927,3
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5300,8
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
5300,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40626,5
002
Программа занятости
14015
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5712,3
005
Государственная адресная социальная помощь
367,6
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
10108
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
511,5
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
4903,5
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4326,6
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
682
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16580
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
16580
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
16323
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
257
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
156811,1
1
Жилищное хозяйство
11554,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9128,9
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
6620
041
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020

3700
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10500
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
14093,3
020
Үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз ету
2953,5
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
35261,7
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
3069,4
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
3069,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
62507,3
2
Әлеуметтiк көмек
45927,3
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5300,8
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
5300,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40626,5
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
14015
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5712,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
367,6
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
10108
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
511,5
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
4903,5
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
4326,6
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
682
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16580
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
16580
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16323
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
257
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
156811,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
11554,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9128,9
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
6620
041
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру