Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере земельных отношений
Постановление акимата Актюбинской области от 28 марта 2013 года № 78. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 29 апреля 2013 года № 3569. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28 декабря 2013 года № 429
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Актюбинской области от 28.12.2013 № 429.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг в сфере земельных отношений:
1) «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»;
2) «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»;
3) «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»;
4) «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ».
2. Государственному учреждению «Управление земельных отношений Актюбинской области» (Сарсенгалиев К.К.) (далее – Управление) обеспечить размещение настоящих регламентов государственных услуг на интернет-ресурсе Управления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Тагимова М.М.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Аким области                             А. Мухамбетов
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Актюбинской области
от 28 марта 2013 года
№ 78
Регламент государственной услуги «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» (далее - Регламент) используются следующие понятия:

Жер қатынастары саласында көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақтөбе облыстық әкімдігінің 2013 жылғы 28 наурыздағы № 78 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 29 сәуірде № 3569 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 2013 жылғы 28 желтоқсандағы № 429 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысының әкімдігінің 28.12.2013 № 429 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1-бабының 4-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» қаулысына сәйкес Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған жер қатынастары саласында көрсетілетін:
1) «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту»;
2) «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекiту»;
3) «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру»;
4) «Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметтерінің регламенттері бекітілсін.
2. «Ақтөбе облысының жер қатынастары басқармасы» мемлекеттік мекемесі (Қ. Қ. Сәрсенғалиев) (бұдан әрі - Басқарма) осы мемлекеттік қызметтер регламенттерін Басқарманың ғаламтор-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары М.М. Тағымовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                               А. Мұхамбетов
Ақтөбе облысы әкімдігінің
2013 жылғы 28 наурыздағы
№ 78 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Осы «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:

1) пользователь – физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством.
3. Государственная услуга «Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости конкретных земельных участков, продаваемых в частную собственность государством» предоставляется структурными подразделениями местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющие функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), указанными в приложении 1 к стандарту государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 1011 и 14-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, а также на основании Стандарта.
6. Результатом оказания государственной услуги является утвержденный акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется:
ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Информация о государственной услуге располагается:
1) на стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках;
2) на интернет-ресурсе «Управление земельных отношений Актюбинской области» (далее - Управление): www.zher.aktobe.gov.kz.

1) пайдаланушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту.
3. «Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту» мемлекеттік қызметі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының 1-қосымшасына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес мекенжай бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдардың тиісті құрылымдық бөлімшелерімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 101114-1-баптарының, сондай-ақ Стандарт негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы бекітілген жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет күн сайын дүйсенбіден бастап жұма күнін қоса алғанда, 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның стендiлерiнде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады;
2) «Ақтөбе облысы жер қатынастары басқармасы» ММ (бұдан әрі – басқарма) www.zher.aktobe.gov.kz ғаламтор-ресурсында орналасады.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги, с момента сдачи пользователя государственных услуг необходимых документов – 3 рабочих дня;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов составляет не более 30 минут.
10. В предоставлении государственной услуги уполномоченным органом будет отказано в случае не предоставления пользователем государственных услуг соответствующих документов.
Сведения о приостановлении утверждения акта кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка заносятся в книгу регистрации и учета. Пользователю государственной услуги направляется письменное уведомление в течение одного дня, со дня поступления заявления с указанием последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин приостановления оформления.
В случаях, если пользователь государственных услуг не обратился за получением документов в срок, уполномоченный орган обеспечивает их хранение в течение 6 месяцев.
11. Для получения государственной услуги документы сдаются в уполномоченный орган по месту нахождения земельного участка.
Принятые документы, проверяются ответственным сотрудником уполномоченного органа и передаются руководителю уполномоченного органа, либо лицу исполняющего его обязанности в течение рабочего дня.
Руководитель уполномоченного органа, либо лицо исполняющее его обязанности ознакамливается с содержанием документов, налагает резолюцию и передает в тот же день исполнителю для работы.
Исполнитель рассматривает, изучает и проверяет достоверность представленного акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и направляет для утверждения руководителю уполномоченного органа, в течение 1 рабочего дня, на следующий день после поступления.
Руководитель уполномоченного органа, либо лицо исполняющее его обязанности ознакамливается с содержанием документа и утверждает акт кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка и передает ответственному исполнителю уполномоченного органа для выдачи пользователю государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. При приеме документов в уполномоченном органе вносится соответствующая запись в книгу учета входящих документов. Пользователю государственных услуг выдается расписка о приеме документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті пайдаланушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 3 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызметті пайдаланушы тиісті құжаттарды ұсынбаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады.
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітуді тоқтату туралы мәліметтер тіркеу және есепке алу журналында тіркеледі. Мемлекеттік қызмет пайдаланушыға өтініш келіп түскен күнінен бастап бір күн ішінде рәсімдеудің тоқтатылу себептерін жою үшін мемлекеттік қызметті пайдаланушының одан әрі жасайтын әрекеттерін көрсете отырып жазбаша хабарлама жіберіледі.
Егер мемлекеттік қызметті пайдаланушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, уәкілетті орган оларды 6 ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар жер учаскесі орналасқан жердегі уәкілетті органға тапсырылады.
Қабылданған құжаттар уәкілетті органның жауапты қызметкерімен тексеріледі және бір жұмыс күн ішінде қаралуы үшін уәкілетті органның басшысына немесе оның міндетін атқарушы тұлғаға жіберіледі.
Уәкілетті органның басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға құжаттың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және сол күні орындаушыға жұмыс істеу үшін жібереді.
Орындаушы ұсынылған жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін қарайды, зерделейді және дұрыстығын тексереді және келіп түскен күннен кейінгі екінші күні 1 жұмыс күні ішінде бекіту үшін уәкілетті органның басшысына жібереді.
Уәкілетті органның басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға құжаттың мазмұнымен танысады, жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекітеді және мемлекеттік қызметті пайдаланушыға беру үшін уәкілетті органның жауапты қызметкеріне жібереді.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Уәкілетті органда құжаттар қабылдаған кезде кіріс құжаттарын тіркеу журналына тиісті жазба түсіріледі. Мемлекеттік қызметті пайдаланушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтініштің нөмiрi және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;

3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для оказания государственной услуги необходимо предоставление в уполномоченный орган документов согласно пункта 11 Стандарта.
14. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган обеспечивает сохранность, защиту конфиденциальность информации о содержании документов пользователя.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа;
2) ответственный сотрудник отдела уполномоченного органа;
16. Описание процесса оказания государственной услуги приведены в приложении 1 настоящего регламента.
17. Описание последовательности при оказании государственной услуги уполномоченного органа, приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным за организацию оказания государственной услуги являются уполномоченные органы областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги пользователь государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), адреса и телефоны которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
19. Для разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы пользователь государственных услуг может обратиться к ответственному сотруднику, определенным уполномоченным органом, адреса и телефоны, которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости
конкретных земельных участков, продаваемых
в частную собственность государством»
Описание процесса оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Ответственный сотрудник уполномоченного органа по земельным отношениям.
Руководитель уполномоченного органа, либо лицо исполняющее его обязанности.
Исполнитель уполномоченного органа в сфере земельных отношении
Руководитель уполномоченного органа, либо лицо исполняющее его обязанности.
3
Наименование
действия
(процесса,
процедуры
операции) и их
описание
Прием и регистрация документов представленных пользователем государственной услуги.
Ознакомление с содержанием документов и наложение резолюции.
Рассмотрение документов, изучение и проверка достоверности представленного акта определения кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
Ознакомление с содержанием документов и утверждение кадастровой (оценочной) стоимости земельного участка.
4
Форма завершения
(данные,
документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача пакета документов руководителю уполномоченного органа по земельным отношениям, либо лицу исполняющего его обязанности.
Передача документов исполнителю
Направляет на утверждение руководителю уполномоченного органа.
Передача к ответственному сотруднику уполномоченного органа для выдачи пользователю государственной услуги.
5
Сроки исполнения
В течение рабочего дня
В течение рабочего дня
1 рабочий день
1 рабочий день
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Утверждение кадастровой (оценочной) стоимости
конкретных земельных участков, продаваемых
в частную собственность государством»
Описание последовательности при оказании государственной услуги
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Актюбинской области

3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін уәкiлеттi органға Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынуы қажет.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: уәкілетті орган қызмет пайдаланушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында мына құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекет етеді:
1) уәкілетті органның басшысы;
2) уәкілетті органның бөлімінің жауапты қызметкері.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі сабақтастығы мен өзара іс-қимылының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсетуші лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) уәкілетті органдары жауапты болып табылады.
Мемлекеттік қызметті пайдаланушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мекенжайлары және телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жауапты лауазымды адамына жүгіне алады.
19. Мемлекеттік қызметтерді пайдаланушы уәкілетті органның қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін уәкілетті органмен белгіленген мекен жайлары мен телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген жауапты қызметкеріне жолығуы қажет.
Шағымның қаралу нәтижесі туралы өтініш иесіне жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
2
ҚФБ атауы
Жер қатынастары саласы бойынша уәкілетті органның жауапты қызметкері
Уәкілетті органның басшысы немесе оның міндетін атқаратын тұлға
Жер қатынастары саласы бойынша уәкілетті органның орындаушысы
Уәкілетті органның басшысы немесе оның міндетін атқаратын тұлға
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның)
атауы және
олардың
сипаттамасы
Мемлекеттік кызметін пайдаланушымен тапсырылған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттың мазмұнымен танысу және бұрыштама толтыру
Жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін анықтау үшін құжаттарын қарау, зерделеу және тексеру
Құжаттың мазмұнымен танысып жер учаскесінің кадастрлық (бағалау) құны актісін бекіту
4
Аяқтау
(мәліметтер,
құжат,
ұйымдастырушылық
- өкімдік шешім)
нысаны
Құжаттар топтамасын жер қатынастары саласы бойынша уәкілетті органның басшысына немесе оның міндетін атқаратын тұлғаға жолдау
Құжатты орындаушыға жолдау
Бекіту үшін уәкілетті органның басшысына жіберу
Уәкілетті органның жауапты қызметкеріне мемлекеттік қызметті пайдаланушыға беру үшін жолдау
5
Орындалу мерзімі
Жұмыс күні ішінде
Жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
«Мемлекет жеке меншікке сататын нақты жер
учаскелерінің кадастрлық (бағалау) құнын бекіту»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі сабақтастығы мен өзара іс-қимылының сипаттамасы
Ақтөбе облысы әкімдігінің

от 28 марта 2013 года
№ 78
Регламент государственной услуги «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) пользователь – физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений;
3) землеустроительный проект – землеустроительный проект по формированию земельного участка.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков.
3. Государственная услуга «Утверждение землеустроительных проектов по формированию земельных участков» оказывается структурными подразделениями местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющие функции в области земельных отношений (далее – уполномоченный орган), по адресу согласно приложению 1 к Стандарту государственной услуги утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании статей 14-1 и 150 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, а также на основании Стандарта.
6. Результатом государственной услуги является утвержденный землеустроительный проект по формированию земельного участка на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

2013 жылғы 28 наурыздағы
№ 78 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Осы «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) пайдаланушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі;
3) жерге орналастыру жобасы – жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобасы.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту.
3. «Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын бекіту» мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының 1-қосымшасына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес мекенжай бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдардың тиісті құрылымдық бөлімшелерімен (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 14-1150-баптарының, сондай-ақ Стандарт негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесін қалыптастыру жөніндегі бекітілген жерге орналастыру жобасы болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет күн сайын дүйсенбіден бастап жұма күнін қоса алғанда, 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках;
2) на интернет - ресурсе ГУ «Управление земельных отношений Актюбинской области» (далее - Управление): www.zher.aktobe.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пользователем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта - 7 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае, если составленный землеустроительный проект не соответствует:
1) нормам и требованиям Земельного кодекса Республики Казахстан;
2) Правилам ведения государственного земельного кадастра в Республике Казахстан, утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 сентября 2003 года № 958.
Пользователю государственной услуги направляется письменное уведомление с указанием документа, на основании которого отказывают в утверждении землеустроительного проекта и последующих действий получателя государственной услуги для устранения причин.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 Стандарта, уполномоченный орган письменно информируют пользователя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
В случае если уполномоченный орган в установленные сроки не выдал пользователю государственной услуги утвержденный землеустроительный проект или мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, то с даты истечения сроков его выдачи землеустроительный проект считается утвержденным.
11. Для получения государственной услуги документы сдаются в уполномоченный орган по месту нахождения земельного участка.
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа регистрирует принятые документы и передает руководителю уполномоченного органа либо лицу исполняющего его обязанности в течение 1 (одного) рабочего дня.
Руководитель уполномоченного органа либо лицо исполняющее его обязанности ознакамливается с содержанием документов, налагает резолюцию и передает документы в соответствующее структурное подразделение в течение рабочего дня в день поступления.
Руководитель соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа рассматривает и передает поступившие документы в ответственное подразделение в течение рабочего дня в день поступления.
Сотрудник соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа (исполнитель) проверяет полноту документов, рассматривает документы на соответствие законодательству, подготавливает проект ответа и направляет уполномоченному руководителю соответствующего структурного подразделения на согласование в течение 4-х (четырех) рабочих дней.
Руководитель соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа согласовывает проект ответа и направляет руководителю уполномоченного органа для визирования документов в течение 1 (одного) рабочего дня.
Руководитель уполномоченного органа либо лицо исполняющее его обязанности проверяет обоснованность исполнения документа, визирует и направляет исполнителю для дальнейшей передачи в канцелярию уполномоченного органа в течение 1 (одного) рабочего дня.
Исполнитель в течение 1 (одного) часа передает визированные документы в канцелярию уполномоченного органа.
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа производит прием и регистрацию разрешения либо мотивированного ответа для выдачи пользователю государственной услуги утвержденного землеустроительного проекта либо мотивированного ответа об отказе в течение рабочего дня.

8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның стендiлерiнде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады;
2) «Ақтөбе облысы жер қатынастары басқармасы» ММ (бұдан әрі – басқарма) www.zher.aktobe.gov.kz ғаламтор-ресурсында орналасады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті пайдаланушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 7 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартылады, егер құрастырылған жерге орналастыру жобасы:
1) Қазақстан Республикасының Жер кодексінің нормалары мен талаптарына;
2) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 20 қыркүйектегі № 958 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасында мемлекеттік жер кадастрын жүргiзудiң ережесіне сәйкес болмаған жағдайда бас тартылады.
Мемлекеттік қызметті пайдаланушыға жер учаскелерін қалыптастыру жөнінде жерге орналастыру жобасын бекітуден бас тартуға себеп болған құжатты көрсете отырып мемлекеттік қызметті пайдаланушының кейінгі іс-қимылын көрсететін жазбаша хабарлама жолданады.
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар тізбесі толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызметті пайдаланушының құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын уақытта мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту жөнінде жазбаша хабардар етеді.
Уәкілетті орган белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет пайдаланушыға бекітілген жерге орналастыру жобасын немесе қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап бермеген жағдайда, онда беру мерзімінің өткен күнінен бастап жерге орналастыру жобасы бекітілді деп есептеледі.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар жер учаскесі орналасқан жердегі уәкілетті органға тапсырылады.
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері қабылдап алынған құжаттарды тіркейді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде уәкілетті органның басшысына немесе оның міндетін атқаратын тұлғаға тапсырады.
Уәкілетті органның басшысы немесе оның міндетін атқаратын тұлға құжаттардың мазмұнымен танысады, бұрыштама толтырады және құжаттарды келіп түскен жұмыс күні ішінде тиісті құрылымдық бөлімшеге береді.
Уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы келіп түскен құжаттарды қарап шығады және келіп түскен жұмыс күні ішінде жауапты бөлімшеге береді.
Уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері (орындаушы) құжаттың толықтығын тексереді, құжаттың заңнамаға сәйкестігін қарайды, жауап жобасын дайындайды және 4 (төрт) жұмыс күні ішінде тиісті құрылымдық бөлімшенің уәкілетті басшысына келісу үшін жібереді.
Уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы жауап жобасын келіседі және 1 (бір) жұмыс күннің ішінде уәкілетті органның басшысына қол қою үшін жолдайды.
Уәкілетті органның басшысы немесе оның міндетін атқаратын тұлға орындалған құжаттың негізділігін тексереді, қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне 1 (бір) жұмыс күні ішінде жіберу үшін орындаушыға жібереді.
Орындаушы 1 (бір) сағат ішінде қол қойылған құжаттарды уәкілетті органның кеңсесіне жібереді.
Мемлекеттік қызметті пайдаланушыға жұмыс күні ішінде бекітілген жерге орналастыру жобасын немесе дәлелді жауапты беру үшін уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері рұқсатнаманы немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты қабылдап алады және тіркейді.

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. При приеме документов в уполномоченном органе вносится соответствующая запись в книгу учета входящих документов. Пользователю государственных услуг выдается расписка о приеме документов, с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для оказания государственной услуги необходимо предоставление в уполномоченный орган документов согласно пункту 11 Стандарта.
14. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган обеспечивает сохранность, защиту конфиденциальность информации о содержании документов пользователя.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа;
2) ответственный специалист отдела уполномоченного органа;
3) руководитель специализированного предприятия;
4) ответственный специалист специализированного предприятия;
5) сотрудник канцелярии уполномоченного органа.
16. Описание процесса оказания государственной услуги приведены в приложении 1 настоящего регламента.
17. Описание последовательности и взаимодействия при оказании государственной услуги уполномоченного органа приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным за организацию оказания государственной услуги являются уполномоченные органы областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги пользователь государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), адреса и телефоны, которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
19. Для разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы пользователь государственных услуг может обратиться к ответственному сотруднику, определенным уполномоченным органом, адреса и телефоны, которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных
проектов по формированию
земельных участков"
Процесс оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа либо лицо исполняющее его обязанности
Руководитель соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры операции)
и их описание
Проверка и прием пакета представленных пользователем документов. Регистрация в Системе и выдача расписки о приеме документов.
Ознакомление с содержанием документа и наложение резолюции
Рассмотрение документов и передача поступивших документов в ответственное подразделение
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача пакета представленных пользователем документов руководителю уполномоченного органа либо лицу исполняющего его обязанности
Передача документов руководителю соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа
Передача документов сотруднику соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа
5
Сроки исполнения
В течение часа по мере приема документов
В течение дня по мере поступления документов
В течение дня по мере поступления документов
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
4
5
6
7
Сотрудник
соответствующего
структурного
подразделения
уполномоченного
органа
Руководитель соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа либо лицо исполняющее его обязанности
Сотрудник соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа
Рассмотрение
документов на
соответствие
законодательству,
проверка полноты
документов,
подготовка проекта
ответа, направление
руководителю
соответствующего
структурного
подразделения
уполномоченного
органа на
согласование
Согласование проекта ответа.
Проверка обоснованности исполнения документов и визирование документов.
Передача документов исполнителю для направления в канцелярию уполномоченного органа
Передача документов в канцелярию уполномоченного органа для выдачи утвержденного землеустроительного проекта либо мотивированного отказа
Передача документов
руководителю
соответствующего
структурного
подразделения
уполномоченного
органа
Передача руководителю уполномоченного органа либо лицу исполняющего его обязанности согласованных документов
Передача визированного документа сотруднику соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа
Передача готового документа в канцелярию уполномоченного органа
4 рабочих дня
1 рабочий день
1 рабочий день
1 час
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Утверждение землеустроительных проектов
по формированию земельных участков"
Описание последовательности и взаимодействия при оказании государственной услуги
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Актюбинской области

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Уәкілетті органда құжаттар қабылдаған кезде кіріс құжаттарын тіркеу журналына тиісті жазба түсіріледі. Мемлекеттік қызметті пайдаланушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтініштің нөмiрi және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін уәкiлеттi органға Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынуы қажет.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: уәкілетті орган қызмет пайдаланушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында мына құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекет етеді:
1) уәкілетті органның басшысы;
2) уәкілетті орган бөлімінің жауапты маманы;
3) мамандандырылған кәсіпорынның басшысы;
4) мамандандырылған кәсіпорынның жауапты маманы;
5) уәкілетті органның кеңсе қызметкері.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі сабақтастығы мен өзара іс-қимылының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсетуші лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) уәкілетті органдары жауапты болып табылады.
Мемлекеттік қызметті пайдаланушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мекенжайлары және телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жауапты лауазымды адамына жүгіне алады.
19. Мемлекеттік қызметтерді пайдаланушы уәкілетті органның қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін уәкілетті органмен белгіленген мекен жайлары мен телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген жауапты қызметкеріне жолығуы қажет.
Шағымның қаралу нәтижесі туралы өтініш иесіне жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекіту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті орган кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басшысы немесе оның міндетін атқаратын тұлға
Уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Пайдаланушы ұсынған құжаттар пакетін тексеру және қабылдап алу. Жүйеде тіркеу және құжатты қабылдап алғандығы туралы қолхат беру
Құжаттың мазмұнымен танысу және бұрыштама толтыру
Құжаттарды қарау және келіп түскен құжаттарды жауапты бөлімшеге жіберу
4
Аяқтау (мәліметтер,
құжат,
ұйымдастырушылық -
өкімдік шешім)
нысаны
Пайдаланушы ұсынған құжаттар пакетін уәкілетті органның басшысына немесе оның орнындағы тұлғаға жіберу
Құжаттарды уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшенің басшысына жіберу
Құжаттарды уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшенің қызметкеріне жіберу
5
Орындалу мерзімі
Құжаттардың қабылдап алынуына қарай бір сағат ішінде
Құжаттардың түсуіне қарай бір күннің ішінде
Құжаттар түсуіне қарай бір күннің ішінде
кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
4
5
6
7
Уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері
Уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Уәкілетті органның басшысы немесе оның міндетін атқаратын тұлға
Уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері
Құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарау, құжаттардың толықтығын тексеру, жауап жобасын дайындау, уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысына келісуге жіберу
Жауап жобасына келісу
Құжаттың негізді орындалғандығын тексеру және құжаттарға қол қою. Уәкілетті органның кеңсесіне жіберу үшін орындаушыға жіберу
Бекітілген жерге орналастыру жобасын немесе дәлелді бас тартуды беру үшін құжаттарды уәкілетті органның кеңсесіне жіберу
Құжаттарды уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшенің басшысына жіберу
Келісілген құжаттарды уәкілетті органның басшысына немесе оның міндетін атқаратын тұлғаға жіберу
Қол қойылған құжаттарды уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшенің қызметкеріне жіберу
Дайын құжатты уәкілетті органның кеңсесіне жіберу
4 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
1 сағат
«Жер учаскелерін қалыптастыру жөніндегі
жерге орналастыру жобаларын бекіту»
мемлекеттік қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі сабақтастығы мен өзара іс-қимылының сипаттамасы
Ақтөбе облысы әкімдігінің

от 28 марта 2013 года
№ 78
Регламент государственной услуги «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) пользователь – физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка.
3. Государственная услуга «Выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка» оказывается местным исполнительным органом областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения) (далее – местный исполнительный орган) адреса которых указаны в приложении 1 к стандарту государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Оказание государственной услуги осуществляется на основании статьи 49-1 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, а также на основании Стандарта.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача решения на изменение целевого назначения земельного участка на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. График работы местного исполнительного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках;

2013 жылғы 28 наурыздағы
№ 78 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
«Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Осы «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) пайдаланушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру.
3. «Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру» мемлекеттік қызметі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының 1-қосымшасында (бұдан әрі – Стандарт) көрсетілген мекенжай бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органмен (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 49-1-бабының, сондай-ақ Стандарт негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет нәтижесі болып қағаз тасымалдағыштағы жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім беру табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет күн сайын дүйсенбіден бастап жұма күнін қоса алғанда, 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) уәкілетті органның стендiлерiнде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады;

2) на интернет-ресурсе ГУ «Управление земельных отношений Актюбинской области» (далее - Управление): www.zher.aktobe.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пользователем государственной услуги документов, указанных в пункте 11 Стандарта - 37 календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности изменения целевого назначения земельного участка в соответствии с его правовым режимом, принадлежности категорий земель и разрешенного использования в соответствии с зонированием земель.
При непредставлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 Стандарта, местный исполнительный орган письменно информирует пользователя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов.
11. Для получения государственной услуги документы сдаются в местный исполнительный орган по месту нахождения земельного участка.
Сотрудник канцелярии местного исполнительного органа принимает и регистрирует документы, представленные пользователем государственной услуги. После регистрации передает пакет документов руководителю местного исполнительного органа в течении 1 (одного) рабочего дня.
Руководитель местного исполнительного органа, либо лицо исполняющее его обязанности ознакамливается с содержанием документов, накладывает резолюцию и передает документы в соответствующее структурное подразделение.
Руководитель соответствующего структурного подразделения местного исполнительного органа в области земельных отношений рассматривает документ и передает поступившие документы в ответственное подразделение (в течении рабочего дня в день поступления).
Уполномоченные органы согласовывают и передают в соответствующее структурное подразделение местного исполнительного органа в области земельных отношений в течении 7 (семи) рабочих дней.
Сотрудник соответствующего структурного подразделения местного исполнительного органа в области земельных отношений рассматривает документ на соответствие законодательству, проверяет полноту документов, подготавливает материалы на заседании комиссии по предоставлению земельных участков. Направляет руководителю соответствующего структурного подразделения местного исполнительного органа в области земельных отношений на согласование в течении 7 (семи) рабочих дней.
Руководитель соответствующего структурного подразделения местного исполнительного органа в области земельных отношений согласовывает материалы и направляет на рассмотрение земельной комиссии в течении 1 (одного) рабочего дня.
Рассмотрение на заседании земельной комиссии и принятие решения о возможности изменения целевого назначения земельного участка либо отказ в течении 5 (пяти) рабочих дней.
Направление решения земельной комиссии в соответствующее структурное подразделение местного исполнительного органа в области земельных отношений для подготовки проекта решения об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированного отказа 1 (один) день.
Сотрудник соответствующего структурного подразделения местного исполнительного органа в области земельных отношений подготавливает проект решения местного исполнительного органа об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированного отказа и направляет материалы в местный исполнительный орган для принятия решения в течении 3 (трех) рабочих дней.
Местный исполнительный орган принимает решение об изменении целевого назначения либо об отказе в течении 5 (пяти) рабочих дней.
Местный исполнительный орган направляет копию решения об изменении целевого назначения на земельный участок либо об отказе пользователю государственной услуги в течении 7 (семи) рабочих дней.

2) «Ақтөбе облысы жер қатынастары басқармасы» ММ (бұдан әрі – басқарма) www.zher.aktobe.gov.kz ғаламтор-ресурсында орналасады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті пайдаланушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 37 күнтізбелік күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Құқықтық режимі, жер учаскесінің санатқа тиесілігі және жерді аймақтарға бөлуге сәйкес рұқсат етілген пайдалану негізінде нысаналы мақсатын өзгертуге рұқсат беру мүмкін емес болған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген тиісті құжаттар толық ұсынылмаған жағдайда уәкілетті орган мемлекеттік қызмет алушыны құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту себептері жөнінде жазбаша хабардар етеді.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар жер учаскелері орналасқан жердегі жергілікті атқарушы органға тапсырылады.
Жергілікті атқарушы орган кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті пайдаланушы ұсынған құжаттарды қабылдап алады және тіркейді. Тіркеуден өткізгеннен кейін құжаттарды 1 (бір) жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органның басшысына жібереді.
Жергілікті атқарушы органның басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға құжаттың мазмұнымен танысады, бұрыштама қояды және құжаттарды тиісті құрылымдық бөлімшеге жібереді.
Жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы құжатты қарайды және келіп түскен құжаттарды (келіп түскен жұмыс күні ішінде) жауапты бөлімшеге жібереді.
Уәкілетті органдармен келіседі және 7 (жеті) жұмыс күні ішінде облыстың жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесіне жібереді.
Жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжаттардың заңнамаға сәйкестігін қарайды, құжаттың толықтығын тексереді, материалдарды жер учаскесін беру жөніндегі комиссиясының отырысына әзірлейді. 7 (жеті) жұмыс күні ішінде облыстың жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысына келісу үшін жібереді.
Жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшенің басшысы материалдармен келіседі және 1 (бір) жұмыс күннің ішінде жер комиссиясының қарауына жібереді.
Жер комиссиясының отырысында 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарау және жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе бас тарту туралы шешім қабылдау.
Жер комиссиясының шешімін жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе дәлелді бас тарту туралы шешімнің жобасын әзірлеу үшін 1 (бір) күнде жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы тиісті құрылымдық бөлімшесіне жіберу.
Жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері жергілікті атқарушы органның жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе дәлелді бас тарту туралы шешім жобасын әзірлейді және материалдарды 3 (үш) жұмыс күннің ішінде жергілікті атқарушы органға шешімді қабылдау үшін жібереді.
Жергілікті атқарушы орган 5 (бес) жұмыс күннің ішінде жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдайды.
Жергілікті атқарушы орган мемлекеттік қызметті пайдаланушыға 7 (жеті) жұмыс күннің ішінде жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгерту немесе дәлелді бас тарту туралы шешімнің көшірмесін жібереді.

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа пользователю государственной услуги выдается расписка о приеме документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги необходимо предоставление документов указанных в пункте 11 Стандарта.
14. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган обеспечивает сохранность, защиту конфиденциальность информации о содержании документов пользователя.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) местный исполнительный орган;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) руководитель соответствующего структурного подразделения;
4) уполномоченные органы;
5) сотрудник соответствующего структурного подразделения.
16. Описание процесса оказания государственной услуги приведены в приложении 1 настоящего регламента.
17. Описание последовательности и взаимодействия при оказании государственной услуги уполномоченного органа приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным за организацию оказания государственной услуги являются уполномоченные органы областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги пользователь государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), адреса и телефоны, которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
19. Для разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы пользователь государственных услуг может обратиться к ответственному сотруднику, определенным уполномоченным органом, адреса и телефоны, которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения на изменение
целевого назначения земельного участка»
Описание процесса оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа, либо лицо исполняющее его обязанности.
Руководитель соответствующего структурного подразделения в сфере земельных отношений
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры операции)
и их описание
Прием и регистрация документов представленных пользователем государственной услуги.
Ознакомление с содержанием документов и наложение резолюции.
Рассмотрение документов.
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Передача пакета документов руководителю местного исполнительного органа, либо лицу исполняющего его обязанности или уполномоченному лицу рассматривать поступившую документацию
Передача документов в соответствующее структурное подразделение в сфере земельных отношений
Передача поступивших документов в ответственное подразделение
5
Сроки исполнения
(в течении 1 рабочего дня).
(в течение рабочего дня. Передача на следующий день после поступления)
(в течение рабочего дня в день поступления)
6
Номер следующего действия
2 колонка.
3 колонка
4 колонка
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
4
5
6
7
Уполномоченные
органы
(согласовывающие
документы)
Сотрудник соответствующего структурного подразделения в сфере земельных отношений
Руководитель соответствующего структурного подразделения сфере земельных отношений
Местный исполнительный орган
Согласование и
передача документов
в структурное
подразделение в
сфере земельных
отношений
Рассмотрение документов на соответствие законодательству, проверка полноты документов, подготовка материалов на заседание комиссии по предоставлению земельных участков.
Согласование материалов.
Рассмотрение поступивших материалов
Согласование и
передача документов
в структурное
подразделение в
сфере земельных
отношений
Направление руководителю соответствующего структурного подразделения в сфере земельных отношений на согласование.
Направление материалов на рассмотрение земельной комиссии
Принятие решения о возможности удовлетворения заявления либо в отказе на изменение целевого назначения земельного участка
(7 рабочих дней)
(7 рабочих дней)
(в течение 1 рабочего дня)
1 рабочий день
5 колонка
6 колонка
7 колонка.
8 колонка
Продолжение таблицы 1
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
8
9
10
11
2
Наименование СФЕ
Местный исполнительный орган
Сотрудник УЗО
Местный исполнительный орган
Местный исполнительный орган
3
Наименование
действия (процесса,
процедуры операции)
и их описание
Направление решения земельной комиссии в управление земельных отношений для подготовки проекта решения об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированного отказа.
Подготовка проекта решения местного исполнительного органа об изменении целевого назначения земельного участка и либо мотивированного отказа и направление материалов в местный исполнительный орган для принятия решения.
Принятие решения об изменении целевого назначения земельного участка либо отказе
Направление копии решения об изменении целевого назначения на земельный участок либо об отказе пользователю государственной услуг
4
Форма завершения
(данные, документ,
организационно-
распорядительное
решение)
Направление решения земельной комиссии в управление земельных отношений для подготовки проекта решения об изменении целевого назначения земельного участка либо мотивированного отказа.
Подготовка проекта решения местного исполнительного органа об изменении целевого назначения земельного участка и либо мотивированного отказа и направление материалов в местный исполнительный орган для принятия решения
Принятие решения об изменении целевого назначения земельного участка либо отказе
Направление копии решения об изменении целевого назначения на земельный участок либо об отказе пользователю государственной услуг
5
Сроки исполнения
1 рабочих дня
1 рабочих дня,
1 рабочий день
7 рабочий день
6
Номер следующего действия
9 колонка
10 колонка
11 колонка
11
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача решения на изменение целевого
назначения земельного участка»
Описание последовательности и взаимодействия при оказании государственной услуги
УТВЕРЖДЕН
постановлением акимата
Актюбинской области

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Жергілікті атқарушы органының кеңсе қызметкерімен мемлекеттік қызметті пайдаланушыға құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді, онда:
1) өтініштің нөмiрi және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттардың берілетін күні (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттік қызмет көрсету үшін өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін уәкiлеттi органға Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынуы қажет.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: уәкілетті орган қызмет пайдаланушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында мына құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекет етеді:
1) жергілікті атқарушы орган;
2) уәкілетті органының басшысы;
3) уәкілетті органының тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) уәкілетті органдар;
5) тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі сабақтастығы мен өзара іс-қимылының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсетуші лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) уәкілетті органдары жауапты болып табылады.
Мемлекеттік қызметті пайдаланушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мекенжайлары және телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
19. Мемлекеттік қызметтерді пайдаланушы уәкілетті органның қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға көмектесу үшін уәкілетті органмен белгіленген мекен жайлары мен телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген жауапты қызметкеріне жолығуы қажет.
Шағымның қаралу нәтижесі туралы өтініш иесіне жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органының кеңсе қызметкері
Жергілікті атқарушы органының басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға.
Жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшенің басшысы
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның) атауы
және олардың
сипаттамасы
Мемлекеттік қызметті пайдаланушымен тапсырылған құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттардың мазмұнымен танысу және бұрыштама толтыру
Құжаттарды қарау
4
Аяқтау (мәліметтер,
құжат,
ұйымдастырушылық -
өкімдік шешім)
түрі
Жергілікті атқарушы органның басшысына немесе оның міндетін атқаратын немесе уәкілетті тулғаға қарау үшін жолдау
Жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесіне жолдау
Құжаттарды тиісті құрылымдық бөлімшесіне жіберу.
5
Орындалу мерзімі
(1 жұмыс күні ішінде).
(жұмыс күні ішінде. түскен күннің ертеніне жіберу)
(түскен күні жұмыс уақытында)
6
Келесі әрекетінің номірі
2 колонка.
3 колонка
4 колонка
кестенің жалғасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
4
5
6
7
Уәкілетті органдар (құжатқа келісім берушілер)
Жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері
Жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жергілікті атқарушы орган
Келісім беріп жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесіне жіберу.
Құжаттарды заңнамаға сәйкестендіріп қарау, құжаттардын толықтығын тексеру, жер учаскесін беру туралы комиссиясының отырысына материалдарды дайындау
Материалдармен келісу.
Түскен материалдарды қарау
Келісім беру және жер қатынастары саласындағы тиісті құрылымдық бөлімшесіне жіберу.
Жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысына келісімге жолдау.
Жер комиссия отырысында қарау үшін материалдарды жолдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге немесе дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдау
(7 жұмыс күні)
(7 жұмыс күні)
(1 жұмыс күні ішінде).
1 жұмыс күн
5 колонка
6 колонка
7 колонка.
8 колонка
1 кестенің жалғасы
Негізгі үдіресінің әрекеті (жүруі, жұмыс легі)
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
8
9
10
11
2
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы орган
ЖҚБ қызметкері
Жергілікті атқарушы орган
Жергілікті атқарушы орган
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Жер комиссия қорытындысын жер қатынастары басқармасына жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім жобасын немесе дәлелді бас тарту туралы жауап дайындау үшін жолдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге жергілікті атқарушы органының шешім жобасын немесе дәлелді бас тарту туралы жауап дайындау және жергілікті атқарушы органға шешім алу үшін жолдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешімін немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты қабылдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешімінің көшірмесін немесе дәлелді бас тарту туралы жауабын мемлекеттік қызметті пайдаланушыға жіберу
4
Аяқтау (мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық - өкімдік шешім) нысаны
Жер комиссия қорытындысын жер қатынастары басқармасына жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешім жобасын немесе дәлелді бас тарту туралы жауап дайындау үшін жолдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге жергілікті атқарушы органының шешім жобасын немесе дәлелді бас тарту туралы жауап дайындау және жергілікті атқарушы органға шешім алу үшін жолдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешімін немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты қабылдау
Жер учаскесінің нысаналы мақсатын өзгертуге шешімінің көшірмесін немесе дәлелді бас тарту туралы жауабын мемлекеттік қызметті пайдаланушыға жіберу
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні
1 жұмыс күні
5 жұмыс күні
7 жұмыс күні
6
Келесі әрекетінің номірі
9 колонка
10 колонка
11 колонка
11
«Жер учаскесінің нысаналы
мақсатын өзгертуге шешім беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі сабақтастығы мен өзара іс-қимылының сипаттамасы
Ақтөбе облысы әкімдігінің

от 28 марта 2013 года
№ 78
Регламент государственной услуги «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ»
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) пользователь – физическое или юридическое лицо;
2) уполномоченный орган – структурное подразделение местного исполнительного органа области, района (города областного значения), осуществляющее функции в области земельных отношений.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ.
3. Государственная услуга «Выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ» оказывается местными исполнительными органами областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющие функции в области земельных отношений (далее – местный исполнительный орган) адреса которых указаны в приложении 1 к стандарту государственной услуги, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 1 ноября 2012 года № 1392 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и местными исполнительными органами в сфере земельных отношений, геодезии и картографии, и внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745 «Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам» (далее – Стандарт).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга осуществляется на основании статей 16171871 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, а также на основании Стандарта.
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. График работы местного исполнительного органа: ежедневно с понедельника по пятницу включительно с 9-00 часов до 18-00 часов, перерыв на обед с 13-00 до 14-00 часов, выходные дни: суббота, воскресенье и праздничные дни, в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года «О праздниках в Республике Казахстан».
Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:

2013 жылғы 28 наурыздағы
№ 78 қаулысымен
БЕКІТІЛГЕН
«Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ұғымдар
1. Осы «Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» регламентінде (бұдан әрі - Регламент) мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) пайдаланушы - жеке немесе заңды тұлға;
2) уәкілетті орган – жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын, облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органның құрылымдық бөлімшесі.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттiк қызметтің нормативтік құқықтық анықтамасы: Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру.
3. «Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру» мемлекеттік қызметі Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 1392 «Жер қатынастары, геодезия және картография саласында Қазақстан Республикасының Жер ресурстарын басқару агенттігі мен жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту және «Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» қаулысымен бекітілген мемлекеттік қызмет стандартының 1-қосымшасында (бұдан әрі – Стандарт) көрсетілген мекенжай бойынша жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган) көрсетіледі.
4. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексiнiң 16171871-баптарының, сондай-ақ Стандарт негiзiнде жүзеге асырылады.
6. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз тасымалдағыштағы іздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға беру болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет күн сайын дүйсенбіден бастап жұма күнін қоса алғанда, 9-00-ден 18-00-ге дейін көрсетіледі, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 14-00-ге дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы «Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы» Заңына сәйкес мереке күндері.
Құжаттарды қабылдау кезекке тұру тәртібімен алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:

1) на стендах уполномоченного органа и опубликовывается в средствах массовой информации на государственном и русском языках;
2) на интернет - ресурсе ГУ «Управление земельных отношений Актюбинской области» (далее - Управление): www.zher.aktobe.gov.kz.
9. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пользователем государственной услуги необходимых документов - 10 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче и получении документов - 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания при сдаче и получении документов - 30 минут.
10. В предоставлении государственной услуги отказывается в случае невозможности предоставления в связи с проведением сезонных сельскохозяйственных работ.
При не представлении полного перечня документов, указанных в пункте 11 Стандарта, уполномоченный орган письменно информирует пользователя государственной услуги о причине отказа в предоставлении государственной услуги в срок, не превышающий двух рабочих дней с момента подачи документов. В дальнейшем уполномоченный орган не имеет права отказать в предоставлении государственной услуги по данному основанию.
11. Для получения государственной услуги документы сдаются в местный исполнительный орган.
Сотрудник канцелярии местного исполнительного органа рассматривает поступившие документы и передает руководителю местного исполнительного органа в течение 1 (одного) рабочего дня.
Руководитель местного исполнительного органа, либо лицо исполняющее его обязанности ознакамливается с содержанием документа и накладывает резолюцию. После чего передает документы в соответствующее структурное подразделение местного исполнительного органа в области земельных отношений.
Руководитель соответствующего структурного подразделения местного исполнительного органа в области земельных отношений рассматривает документ и передает поступившие документы в ответственное подразделение (в течение рабочего дня в день поступления).
Сотрудник соответствующего структурного подразделения местных исполнительных органов в области земельных отношений рассмотрев документ на соответствие законодательству, направляет на согласование с уполномоченными органами.
После согласования подготавливается проект решения местного исполнительного органа о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо мотивированный ответ об отказе и направляется в местный исполнительный орган для принятия решения в течение 4 (четырех) рабочих дней.
Местный исполнительный орган принимает решение о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо мотивированный ответ об отказе в течение 3 (трех) рабочих дней.
Местный исполнительный орган направляет копию решения о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо дает мотивированный ответ об отказе пользователю государственной услуги в течении 1 (одного) рабочего дня.

1) уәкілетті органның стендiлерiнде және бұқаралық ақпарат құралдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жарияланады;
2) «Ақтөбе облысы жер қатынастары басқармасы» ММ (бұдан әрі – басқарма) www.zher.aktobe.gov.kz ғаламтор-ресурсында орналасады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызметті пайдаланушы Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 10 жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру және алу кезінде кезек күтудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут;
3) құжаттарды тапсыру және алу кезінде қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты – 30 минут.
10. Маусымдық ауыл шаруашылығы жұмыстарының жүргізілуіне байланысты қызмет көрсету мүмкіндігі болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартылады.
Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесі толық ұсынылмаған кезде уәкілетті орган мемлекеттік қызмет пайдаланушыны құжаттарды тапсырған күнінен бастап екі жұмыс күнінен аспайтын мерзімде мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың себептері жөнінде жазбаша хабардар етеді. Бұдан әрі уәкілетті орган аталған негіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға құқығы жоқ.
11. Мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар жергілікті атқарушы органға тапсырылады.
Жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкері түскен құжатты қарап жергілікті атқарушы органның басшысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жолдайды.
Жергілікті атқарушы органның басшысы немесе оның міндетін атқаратын тұлға құжаттың мазмұнымен танысады және бұрыштама қояды. Содан кейін жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласындағы тиісті құрылымдық бөлімшесіне жолдайды.
Жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы құжатты қарап, түскен құжаттарды жауапты бөлімшеге жолдайды (сол түскен жұмыс күннің ішінде).
Жергілікті атқарушы органдардың жер қатынастары саласындағы тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері құжатты заңнамаға сәйкестігін қарап уәкілетті органдармен келісім алу үшін жолдайды.
Келісім алғаннан кейін жергілікті атқарушы органның іздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беруге қаулы жобасы немесе дәлелді бас тарту туралы жауабы дайындалып жергілікті атқарушы органға шешім қабылдау үшін 4 (төрт) жұмыс күні ішінде жолданады.
Жергілікті атқарушы орган іздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беруге 3 (үш) жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды немесе дәлелді бас тарту туралы жауап береді.
Жергілікті атқарушы орган іздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беруге шешімінің көшірмесін немесе дәлелді бас тарту туралы жауабын 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті пайдаланушыға жібереді.

4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Сотрудником канцелярии местного исполнительного органа пользователю государственной услуги выдается расписка о приеме документов, указанных в пункте 11 Стандарта, с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества и должности лица, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги необходимо предоставление документов указанных в пункте 11 Стандарта.
14. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган обеспечивает сохранность, защиту конфиденциальность информации о содержании документов потребителя.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) Местный исполнительный орган;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) руководитель соответствующего структурного подразделения уполномоченного органа;
4) сотрудник канцелярии местного исполнительного органа;
5) сотрудник соответствующего структурного подразделения;
6) уполномоченные органы.
16. Описание процесса оказания государственной услуги приведены в приложении 1 настоящего регламента.
17. Описание последовательности и взаимодействия при оказании государственной услуги местного исполнительного органа, приведены в приложении 2 к настоящему регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Ответственным за организацию оказания государственной услуги являются уполномоченные областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги пользователь государственных услуг может обратиться к ответственному должностному лицу местных исполнительных органов областей (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), адреса и телефоны, которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
19. Для разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) сотрудников уполномоченного органа и оказания содействия в подготовке жалобы пользователь государственных услуг может обратиться к ответственному сотруднику, определенным уполномоченным органом, адреса и телефоны, которых указаны в приложении 1 к Стандарту.
О результатах рассмотрения жалобы заявителю сообщается в письменном виде по почте.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Описание процесса оказания государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии местного исполнительного органа
Руководитель местного исполнительного органа, либо лицо исполняющее его обязанности
3
Наименование действия
(процесса, процедуры
операции) и их описание
Проверка и прием пакета представленных пользователем документов Регистрация и выдача расписки о приеме документов.
Ознакомление с содержанием документов и наложение резолюции.
4
Форма завершения (документ,
организационно-
распорядительное решение)
Передача пакета документов руководителю местного исполнительного органа.
Передача документов в соответствующее структурное подразделение местного исполнительного органа в области земельных отношений
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
В течение рабочего дня. Передача на следующий день после поступления
продолжение таблицы
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
3
4
5
2
Руководитель
соответствующего
структурного подразделения
местного исполнительного
органа в области земельных
отношений
Сотрудник соответствующего структурного подразделения местного исполнительного органа в области земельных отношений
Местный исполнительный орган
3
Рассмотрение документов.
Рассмотрение документов на соответствие законодательству, проверка полноты документов. Направление на согласование с уполномоченными органами.
Принятие решения о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо об отказе.
4
Передача документов в ответственное подразделение.
Подготовка проекта решения местного исполнительного органа о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо мотивированного отказа и направление материалов в местный исполнительный орган для принятия решения
Направление копии решения о выдаче разрешения на использование земельного участка для изыскательских работ либо об отказе пользователю государственной услуги.
5
В течение рабочего дня
4 рабочих дня
4 рабочих дня
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Выдача разрешения на использование
земельного участка для изыскательских работ»
Описание последовательности и взаимодействия при оказании государственной услуги

4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
12. Жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметін пайдаланушыға Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат бередi, онда:
1) өтініштің нөмiрi және қабылданған күнi;
2) сұрау салынған мемлекеттiк қызмет түрi;
3) қоса берiлген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттардың берілетін күнi (уақыты) мен орны;
5) мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн өтiнiштi қабылдаған адамның тегi, аты, әкесiнiң аты мен лауазымы көрсетiледi.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету үшін уәкiлеттi органға Стандарттың 11-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынуы қажет.
14. Ақпараттық қауіпсіздікке қойылатын талаптар: уәкілетті орган қызмет пайдаланушының құжаттарының мазмұны туралы ақпараттың cақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында мына құрылымдық - функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) іс-әрекет етеді:
1) жергілікті атқарушы орган;
2) уәкілетті органның басшысы;
3) уәкілетті органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
4) жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкері;
5) тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері;
6) уәкілетті органдар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
17. Уәкілетті органның мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі сабақтастығы мен өзара іс-қимылының сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсетуші лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Мемлекеттік қызметті көрсетуді ұйымдастыруға облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) уәкілетті атқарушы органдары жауапты болып табылады.
Мемлекеттік қызметті пайдаланушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мекенжайлары және телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген облыстардың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының жауапты лауазымды тұлғасына жүгіне алады.
19. Мемлекеттік қызметтерді пайдаланушы уәкілетті органның қызметкерлерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібін түсіндіретін және шағым дайындауға жәрдемдесу үшін уәкілетті органмен белгіленген мекен жайлары мен телефондары Стандарттың 1-қосымшасында көрсетілген жауапты қызметкеріне жолығуға қажет.
Шағымның қаралу нәтижесі туралы өтініш иесіне жазбаша түрде пошта арқылы хабарланады.
«Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн
жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінің сипаттамасы
Негізгі үдерістің (жұмыс барысының, ағымының) әрекеті
1
Әрекеттің (жұмыс барысының, ағымының) №
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Жергілікті атқарушы органның кеңсе қызметкері
Жергілікті атқарушы органның басшысы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
Жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесінің қызметкері
Жергілікті атқарушы орган
3
Әрекеттің
(үдерістің,
рәсімнің,
операцияның
) атауы
және
олардың
сипаттамасы
Пайдаланушымен тапсырылған құжаттарды тексеру және қабылдау. Тіркеу және құжаттарды қабылдаған туралы колхат беру
Құжаттардың мазмұнымен танысу және бұрыштама толтыру.
Құжаттарды қарау.
Құжатты заңнамаға сәйкестігін қарау, құжаттардың толықтығына тексеру. Уәкілетті органдармен келісім алу үшін жолдау
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беруге шешім қабылдау немесе бас тарту туралы жауап беру
4
Аяқтау
(мәліметтер
, құжат,
ұйымдастыру
шылық -
өкімдік
шешім)
нысаны
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның басшысына жіберу
Құжаттарды жергілікті атқарушы органның жер қатынастары саласы бойынша тиісті құрылымдық бөлімшесіне жіберу
Құжаттарды тиісті құрылымдық бөлімшесіне жіберу
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беруге қаулы жобасы немесе дәлелді бас тарту туралы жауап дайындап жергілікті атқарушы органға шешім алу үшін жолдау
Іздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн жер учаскесін пайдалануға рұқсат беруге шешімінің көшірмесін немесе бас тарту туралы жауабын мемлекеттік қызметті пайдаланушыға жіберу
5
Орындалу мерзімі
1 жұмыс күні
Сол түскен күні. Түскен күннен кейін екінші күні жіберу
сол түскен күні
4 жұмыс күні
4 жұмыс күні
«Iздестіру жұмыстарын жүргізу үшiн
жер учаскесін пайдалануға рұқсат беру»
мемлекеттiк қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі сабақтастығы мен өзара іс-қимылының сипаттамасы