О внесении изменений и дополнений в решение областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Актюбинской области от 03 декабря 2013 года № 166. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 06 декабря 2013 года № 3697. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Актюбинской области от 17 июня 2014 года № 06-01-02/312).
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо маслихата Актюбинской области от 17.06.2014 № 06-01-02/312).
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, подпунктом 4) пункта 2 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и постановлениями Правительства Республики Казахстан от 22 ноября 2013 года № 1255 и от 30 ноября 2013 года № 1295 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года № 1520 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013-2015 годы" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 7 декабря 2012 года № 75 "Об областном бюджете на 2013-2015 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3471, опубликованное в газетах "Ақтөбе" и "Актюбинский вестник" от 15 января 2013 года № 5-6) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы -
цифры "108 778 798,1" заменить цифрами "107 037 856,1",
в том числе по:
поступлениям трансфертов -
цифры "79 967 184,7" заменить цифрами "78 226 242,7";
в подпункте 2):
затраты -
цифры "109 139 939,9" заменить цифрами "107 398 997,9".
2) пункт 6 дополнить абзацем 8 следующего содержания:
"на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования - 499 790 тысяч тенге".
3) в пункте 11:
в части абзаца 5:
цифры "721 118" заменить цифрами "631 460";
в части абзаца 6:
цифры "707 691" заменить цифрами "707 305";
абзац 7 исключить;
в части абзаца 8:
цифры "587 969" заменить цифрами "566 064";
в части абзаца 9:
цифры "4 235 670" заменить цифрами "2 113 384";
в части абзаца 10:

Облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 75 "2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2013 жылғы 03 желтоқсандағы № 166 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 06 желтоқсанда № 3697 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облыстық мәслихатының 2014 жылғы 17 маусымдағы № 06-01-02/312 хаты).
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Ақтөбе облыстық мәслихатының 17.06.2014 № 06-01-02/312 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 8-бабының 2-тармағына, 106-бабының 2-тармағының 4) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 22 қарашадағы № 1255 және 2013 жылғы 30 қарашадағы № 1295 "2013-2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 30 қарашадағы № 1520 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" қаулыларына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. (Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3471 тіркелген, 2013 жылғы 15 қаңтарда "Ақтөбе" және "Актюбинский вестник" газеттерінің № 5-6 жарияланған) облыстық мәслихаттың 2012 жылғы 7 желтоқсандағы № 75 "2013-2015 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер -
"108 778 798,1" деген цифрлар "107 037 856,1" деген цифрлармен ауыстырылсын,
оның ішінде:
трансферттер түсімдері бойынша -
"79 967 184,7" деген цифрлар "78 226 242,7" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар -
"109 139 939,9" деген цифрлар "107 398 997,9" деген цифрлармен ауыстырылсын.
2) 6 тармақ мынадай мазмұндағы 8 абзацпен толықтырылсын:
"бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің жан басына шаққандағы қаржыландыруды байқаудан өткізуге – 499 790 мың теңге".
3) 11 тармақта:
5 абзацтың бөлігінде:
"721 118" деген цифрлар "631 460" деген цифрлармен ауыстырылсын;
6 абзацтың бөлігінде:
"707 691" деген цифрлар "707 305" деген цифрлармен ауыстырылсын;
7 абзац алынып тасталсын;
8 абзацтың бөлігінде:
"587 969" деген цифрлар "566 064" деген цифрлармен ауыстырылсын;
9 абзацтың бөлігінде:
"4 235 670" деген цифрлар "2 113 384" деген цифрлармен ауыстырылсын;
10 абзацтың бөлігінде:

001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
60 841
004
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
23 710
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
26 400
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
93 175
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
182 005
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
68 140
013
Капитальные расходы государственного органа
2 916
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
4 976
029
Методическая работа
39 400
033
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
197 868
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на обеспечение оборудованием, программным обеспечением детей-инвалидов, обучающихся на дому
8 292,6
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на содержание вновь вводимых объектов образования
326 345
053
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (города областного значения) на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования
631 047
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
423 095,4
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
7 800
04
9
261
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 030 985,5
271
Управление строительства области
3 649 571
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
3 613 202
037
Строительство и реконструкция объектов образования
36 369
276
Управление по защите прав детей области
14 163
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
14 163
05
Здравоохранение
21 799 804,6
1
Больницы широкого профиля
163 449
253
Управление здравоохранения области
163 449
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села

001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60 841
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
23 710
005
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
26 400
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
93 175
011
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық- педагогикалық консультациялық көмек көрсету
182 005
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жеткіншектердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
68 140
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 916
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттарды табыс ету
4 976
029
Әдістемелік жұмыс
39 400
033
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
197 868
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үйде оқытылатын мүгедек балаларды жабдықпен, бағдарламалық қамтыммен қамтамасыз етуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
8 292,6
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін күтіп-ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
326 345
053
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
631 047
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
423 095,4
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
7 800
04
9
261
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 030 985,5
271
Облыстың құрылыс басқармасы
3 649 571
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
3 613 202
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
36 369
276
Облыстың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
14 163
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 163
05
Денсаулық сақтау
21 799 804,6
1
Кең бейiндi ауруханалар
163 449
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
163 449
004
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау ұйымдары мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілеріне стационарлық және стационарлықты ауыстыратын медициналық көмек көрсету

163 449
2
Охрана здоровья населения
492 998
253
Управление здравоохранения области
492 998
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
199 744
006
Услуги по охране материнства и детства
160 580
007
Пропаганда здорового образа жизни
132 674
3
Специализированная медицинская помощь
11 982 800,8
253
Управление здравоохранения области
11 982 800,8
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
3 039 335
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
315 823
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
301 625
021
Обеспечение онкогемотологических больных химиопрепаратами
126 129
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
496 531
05
3
253
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
185 094
027
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
400 303
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
25 287
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
1 004 680
048
Оказание медицинской помощи населению в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами здравоохранения районного значения и села
6 087 993,8
4
Поликлиники
4 411 487,2
253
Управление здравоохранения области
4 411 487,2
010
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за исключением медицинской помощи, оказываемой из средств республиканского бюджета, в медицинских организациях, за исключением субъектов здравоохранения районного значения и села
3 222 871,2
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
822 812
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
365 804
5
Другие виды медицинской помощи
764 185
253
Управление здравоохранения области
764 185
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села

163 449
2
Халықтың денсаулығын қорғау
492 998
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
492 998
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдарын және дәрілерді өндіру
199 744
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі қызметтер
160 580
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
132 674
3
Мамандандырылған медициналық көмек
11 982 800,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
11 982 800,8
009
Туберкулезден, жұқпалы аурулардан, психикасының бұзылуынан және жүйкесі бұзылуынан, оның ішінде жүйкеге әсер ететін заттарды қолдануға байланысты зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
3 039 335
019
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
315 823
020
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
301 625
021
Онкогемотологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
126 129
022
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
496 531
05
3
253
026
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы факторларымен қамтамасыз ету
185 094
027
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
400 303
036
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
25 287
046
Ақысыз медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде онкологиялық аурулармен ауыратындарға медициналық көмек көрсету
1 004 680
048
Аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінің тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде халыққа медициналық көмек көрсету
6 087 993,8
4
Емханалар
4 411 487,2
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
4 411 487,2
010
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, тұрғын халыққа, аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілерінен басқа, медициналық ұйымдарда амбулаториялық-емханалық көмек көрсету
3 222 871,2
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаторлық деңгейде дәрілік заттармен және мамандандырылған балалар және емдік тамақ өнімдерімен қамтамасыз ету
822 812
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаторлық емдеу деңгейінде жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
365 804
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
764 185
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
764 185
011
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитарлық авиация

250 311
011
Капитальные расходы государственного органа
600
13
Прочие
4 481 952,3
9
Прочие
4 481 952,3
257
Управление финансов области
84 802
012
Резерв местного исполнительного органа области
84 802
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
371 679
003
Разработка или корректировка технико-экономического обоснования местных бюджетных инвестиционных проектов и концессионных проектов и проведение его экспертизы, консультативное сопровождение концессионных проектов
46 229
13
9
258
020
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
215 286
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов
110 164
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
1 561 258
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
62 198
003
Капитальные расходы государственного органа
2 500
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
30 960
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса -2020"
32 966,8
010
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 374 959,3
011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
25 435,7
012
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
32 238,2
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
105 402
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
105 402
269
Управление по делам религий области
5 951
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере религиозной деятельности на местном уровне
5 951
271
Управление строительства области
1 583 269,3
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 583 269,3
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
769 591
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках программы "Развитие регионов"
479 349

250 311
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
600
13
Басқалар
4 481 952,3
9
Басқалар
4 481 952,3
257
Облыстың қаржы басқармасы
84 802
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
84 802
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
371 679
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың және концессиялық жобалардың техника-экономикалық негіздемесін әзірлеу немесе түзету және оған сараптама жүргізу, концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
46 229
13
9
258
020
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
215 286
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
110 164
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
1 561 258
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
62 198
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 500
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру"
30 960
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
32 966,8
010
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
1 374 959,3
011
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
25 435,7
012
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
32 238,2
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
105 402
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
105 402
269
Облыстың дін істері басқармасы
5 951
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 951
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 583 269,3
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 583 269,3
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
769 591
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
479 349