О бюджете Иргизского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Иргизского района Актюбинской области от 24 декабря 2013 года № 109. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 10 января 2014 года № 3731. Утратило силу в связи с истечением срока применения (письмо Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 9 января 2015 года № 4)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения – (письмо Иргизского районного маслихата Актюбинской области от 09.01.2015 № 4).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» маслихат Иргизского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Иргизского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 3 899 406,5 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям - 223 949 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 4 691,7 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала - 1 365 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 3 669 400.8 тысяч тенге;
2) затраты - 3 927 553,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 15 260 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты - 19 446 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 4 186 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами - 0 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
5) 5) дефицит бюджета- -43 407,2 тысяч тенге;
6) 6) финансирование дефицита
бюджета - 43 407,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 19.02.2014 № 120 (вводится в действие с 01.01.2014); от 16.04.2014 № 131 (вводится в действие с 01.01.2014); от 26.05.2014 № 140 (вводится в действие с 01.01.2014); от 08.08.2014 № 153 (вводится в действие с 01.01.2014); от 20.10.2014 № 156 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
земельный налог;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства;
фиксированный налог;
акцизы на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор с аукционов;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество;
плата размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения и на транспортных средствах, зарегистрированных в городе областного значения, за исключением платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на объектах стационарного размещения рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования районного значения, на открытом пространстве за пределами помещений в городе районного значения, селе, поселке и на транспортных средствах, зарегистрированных в районе;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет;
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района (города областного значения);
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района (города областного значения);
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района (города областного значения);
вознаграждения по кредитам, выданным из бюджета района (города областного значения);
другие доходы от коммунальной собственности района (города областного значения);
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения), за исключением штрафов, пеней, санкций, взысканий, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в бюджет района;
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района (города областного значения);
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков;
поступления от погашения выданных из бюджета района (города областного значения) кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района (города областного значения), займов местного исполнительного органа района (города областного значения).

2014-2016 жылдарға арналған Ырғыз ауданының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2013 жылғы 24 желтоқсандағы № 109 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 қаңтарда 3731 болып тіркелді. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты күші жойылды (Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 2015 жылғы 9 қаңтардағы № 4 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзiмiнің аяқталуына байланысты күші жойылды – (Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 09.01.2015 № 4 хаты).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Ырғыз аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған Ырғыз ауданының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер - 3 899 406,5 мың теңге,
оның iшiнде:
салықтық түсiмдер бойынша – 223 949 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 4 691,7 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер
бойынша – 1 365 мың теңге;
трансферттер түсiмдерi бойынша – 3 669 400,8 мың теңге;
2) шығындар – 3 927 553,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 15 260 мың теңге,
оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 19 446 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 4 186 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар
бойынша сальдо – 0 мың теңге,
оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -43 407,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 43 407,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.02.2014 № 120 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2014 № 131 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2014 № 140 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.08.2014 № 153 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2014 № 156 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
жеке және заңды тұлғалар, жеке кәсіпкерлер мүлкіне салық;
жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
көлік құралдарына салық;
тіркелген салық;
бензинге (авиациялық бензиндi қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
аукциондардан алым;
көлiк құралдарын мемлекеттiк тiркегенi, сондай-ақ оларды қайта тiркегенi үшiн алым;
жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы аудандық маңызы бар жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуіндегі жарнаманы тұрақты орналастыру объектілерінде, аудандық маңызы бар қаладағы, ауылдағы, кенттегі үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және ауданда тіркелген көлік құралдарында орналастырғаны үшін төлемақыны қоспағанда, сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте және облыстық маңызы бар қалада тіркелген көлік құралдарында орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж;
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетінен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарлар (жұмыстар, қызметтер көрсетуді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды, өсімпұлдарды, санкцияларды, өндіріп алуларды қоспағанда, аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудан бюджетіне түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелерге бекітіліп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетінен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін, ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының қарыздарын сатудан түсетін түсімдер.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» установлено:
с 1 января 2014 года:
1) минимальный размер заработной платы - 19 966 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1 852 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 19 966 тенге.
4-1. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014 -2016 годы» установлена с 1 апреля 2014 года ежемесячная надбавка за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов.
Сноска. Решение дополнено подпунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 16.04.2014 № 131 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. В соответствии с решением областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 168 «Об областном бюджете на 2014-2016 годы» предусмотрены на 2014 год субвенции, передаваемые из областного бюджета в районный бюджет в сумме 1 945 585 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете целевые текущие трансферты в областной бюджет в связи с передачей функций:
- на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 119 649 тысяч тенге.»;
7. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета через областной бюджет:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования 36 682 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 9 421 тысяч тенге;

3. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 10 бабына сәйкес:
2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері – 19 966 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш – 1 852 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы – 19 966 теңге болып белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4-1. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 12-1 бабына сәйкес, 2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақшамен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 16.04.2014 № 131 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. «2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 168 шешіміне сәйкес облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілген субвенциялар көлемі 1 945 585 мың теңге сомасында көзделді.
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке трансферттердің түсімдері:
-бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізу 119 649 мың теңге функцияларын беруге байланысты көзделсін.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 36 682 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 9 421 мың теңге;

на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования - 217 557 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 50 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года – 75822 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 16.04.2014 № 131 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление целевых трансфертов на развития из республиканского бюджета через областной бюджет:
на проектирование, строительство и (или) приобретение инженерно коммуникационной инфраструктуры - 83 434 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 849 622 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 27 168 тысяч тенге;
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 08.08.2014 № 153 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть в районном бюджете на 2014 год поступление прочих трансфертов из областного бюджета:
на строительство и реконструкцию объектов образования-29 150 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение инженерно коммуникационной инфраструктуры - 15 824 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 257134,2 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой - 4 286 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного, районного значения и улиц населенных пунктов - 84 990,6 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 5 217 тысяч тенге;
на паспортизацию дорог районного значения – 5 628 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 2 800 тысяч тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 8 425 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 5 033 тысяч тенге;

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 217 557 мың теңге;
«мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 50 мың теңге;
2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемақы төлеуге - 75822 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 16.04.2014 № 131 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджет арқылы республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түсетіні ескерілсін:
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 83 434 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 849 622 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 27 168 мың теңге.
Аталған трансфертердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 08.08.2014 № 153 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен басқалай трансферттері түсетіні ескерілсін:
білім беру объектілерінің құрылысын салуға және реконструкциялауға - 29 150 мың теңге;
инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 15 854 мың теңге;
елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 257 134,2 мың теңге;
санитарлық союға жіберілетін бруцеллезбен ауру ауылшаруашылық малдарының (ірі және ұсақ мүйізді ірі қара) (50% дейінгі) құнын өтеуге - 4 286 мың теңге;
облыстық, аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 84 990,6 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау салу және (немесе) сатып алуға - 5 217 мың теңге;
аудандық маңызы бар жолдарды құжаттандыруға - 5 628 мың теңге;
елді мекендерді көркейтуге – 2 800 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 8 425 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға– 5 033 мың теңге;

на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций образования- 1 702 тысяч тенге;
на капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций культуры – 554 тысяч тенге;
на разработку генеральных планов населенных пунктов- 3 000 тысяч тенге;
на развитие сельских населенных пунктов в рамках «Дорожной карты занятости 2020» - 556 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Иргизского района Актюбинской области от 19.02.2014 № 120 (вводится в действие с 01.01.2014); от 26.05.2014 № 140 (вводится в действие с 01.01.2014); от 08.08.2014 № 153 (вводится в действие с 01.01.2014); от 20.10.2014 № 156 (вводится в действие с 01.01.2014).

ведомстволық бағыныстағы білім беру мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 1 702 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мәдениет мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 554 мың теңге;
елді мекендерге бас жоспарларын әзірлеуге – 3 000 мың теңге;
«Жұмыспен қамту 2020» жол картасы шеңберінде ауылдық елді мекендерді дамытуға – 556 мың теңге.
Аталған трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 19.02.2014 № 120 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 26.05.2014 № 140 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.08.2014 № 153 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2014 № 156 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

10. Исключен решением маслихата Иргизского района Актюбинской области от 20.10.2014 № 156 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Иргизского районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа согласно приложениям 567.

10. Алынып тасталды – Ақтөбе облысы Ырғыз аудандық мәслихатының 20.10.2014 № 156 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2014 жылға арналған Ырғыз ауданының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5, 6, 7- қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

12 562
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
6 822
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4 740
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
80 761,5
1
Сельское хозяйство
26 399,5
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
7 120,4
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7 120,4
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
19 279,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
12 283,6
003
Капитальные расходы государственного органа
175
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
394,4
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 664
008
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
4 286
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
476,1
6
Земельные отношения
6 953
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
6 953
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
6 753
007
Капитальные расходы государственного органа
200
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
47 409
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
47 409
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
47 409
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 144,3
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
12 144,3
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
12 144,3
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
7 208
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
4 766,3
015
Капитальные расходы государственного органа

12 562
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 822
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
4 740
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
80 761,5
1
Ауыл шаруашылығы
26 399,5
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
7 120,4
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
7 120,4
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
19 279,1
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 283,6
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
175
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
394,4
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1664
008
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың , жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
4 286
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
476,1
6
Жер қатынастары
6 953
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
6 953
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 753
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
200
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы және қоршаған ортаны қорғау мен жер қатынастары саласындағы өзге де қызметтер
47 409
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
47 409
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
47 409
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 144,3
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
12 144,3
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
12 144,3
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын ұтымды және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
7 208
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
4766,3
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары