О бюджете Шалкарского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 25 декабря 2013 года № 121. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 17 января 2014 года № 3742. Утратило силу - решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 24 декабря 2014 года № 188
Сноска. Утратило силу решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 24.12.2014 № 188.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Шалкарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Шалкарского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
доходы                                    6111282,7 тысяч тенге,
в том числе:
налоговые поступления                        1755667,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления                         10236,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала       19099,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов                         4326279,9 тысяч тенге;
1) Затраты                                     6136854,3 тысяч тенге;
2) чистое бюджетное кредитование             12621,0 тысяч тенге,
в том числе:
бюджетные кредиты                               14968,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                   2347,0 тысяч тенге;
3) дефицит                                     -38192,6 тысяч тенге;
4) финансирование дефицита бюджета
(использование профицита)                         38192,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 21.10.2014 № 173 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить, что в доход бюджета района зачисляются:
по налоговым поступлениям:
подоходный налог, в том числе индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на собственность, в том числе:
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
внутренние налоги на товары, работы и услуги,
в том числе:
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
налоги на игорный бизнес;
обязательные платежи, взимаемые за совершение юридически значимых действий и (или) выдачу документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами, в том числе государственная пошлина;
по неналоговым поступлениям:
доходы от государственной собственности, в том числе доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
прочие неналоговые поступления;
по поступлениям от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов, в том числе:
продажа земли.

Шалқар ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 121 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 17 қаңтарда № 3742 болып тіркелді
Ескерту. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 24.12.2014 № 188 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына сәйкес Шалқар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шалқар ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер                                    6111282,7 мың теңге,
оның ішінде:
салықтық түсімдер                              1755667,0 мың теңге,
салықтық емес түсімдер                        10236,8 мың теңге,
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер      19099,0 мың теңге,
трансферттердің түсімдері                        4326279,9 мың теңге;
2) шығындар                                    6136854,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу                  12621,0 мың теңге,
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                        14968,0 мың теңге,
бюджеттік кредиттерді өтеу                        2347,0 мың теңге;
4) тапшылық                                    -38192,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитті пайдалану)                        38192,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 21.10.2014 № 173 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудан бюджетінің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
салықтық түсімдер бойынша:
табыс салығы, оның ішінде жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
меншікке салынатын салықтар, оның ішінде:
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар,
оның ішінде:
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
ойын бизнесіне салық;
заңдық мәнді іс-әрекеттерді жасағаны және (немесе) оған уәкілеттігі бар мемлекеттік органдар немесе лауазымды адамдар құжаттар бергені үшін алынатын міндетті төлемдер, оның ішінде мемлекеттік баж;
салықтық емес түсімдер бойынша:
мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер, оның ішінде мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
басқа да салықтық емес түсімдер;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жерді және материалдық емес активтерді сату, оның ішінде:
жерді сату.

3. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
4. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014-2016 годы» с 1 января 2014 года установлено:
1) размер минимальной заработной платы - 19966 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 1852 тенге;
3) величину прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 19966 тенге.
4-1. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12-1 Закона Республики Казахстан «О республиканском бюджете на 2014 -2016 годы» с 1 апреля 2014 года установлена ежемесячная надбавка за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений и предприятий, не являющихся государственными служащими, в размере 10 процентов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 16.04.2014 № 148 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Предусмотреть в бюджете района на 2014 год объем субвенции из областного бюджета в размере 2987379,0 тысяч тенге.
6. В связи с передачей областному бюджету функций по апробации подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования предусмотреть в бюджете района на 2014 год текущие целевые трансферты - 132752,0 тысяч тенге.
7. Учесть в бюджете района поступление на 2014 год текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета в следующих объемах:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования - 61106,0 тысяч тенге;
для реализации Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 8194,0 тысяч тенге;

3. Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан асып түсуі нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
4. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 10 бабына сәйкес, 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері - 19966 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ, айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш - 1852 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 19966 теңге көлемінде белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
4-1. Қазақстан Республикасының «2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы» Заңының 12-1 бабына сәйкес 2014 жылдың 1 сәуірінен бастап мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз көлемінде ай сайыңғы үстемақы белгіленгендігі ескерілсін және басшылыққа алынсын.
Ескерту. Шешім 4-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 16.04.2014 № 148 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 2987379,0 мың теңге сомасында көзделсін.
6. 2014 жылға арналған аудан бюджетінен облыстық бюджетке бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізу функцияларын беруге байланысты 132752,0 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделсін.
7. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен мынадай көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мектепке дейінгі тәрбие ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға - 61106,0 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру үшін бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу-жабдығымен жарақтандыруға - 8194,0 мың теңге;

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе - 13263,0 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования - 193172,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 16.04.2014 № 148 (вводится в действие с 01.01.2014); от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
7-1. Учесть в бюджете района поступление на 2014 год текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета в следующих объемах:
на выплату государственной адресной социальной помощи - 739,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений и предприятий, не являющихся государственными служащими - 144897,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 16.04.2014 № 148 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть в бюджете района поступление на 2014 год из республиканского бюджета целевых трансфертов на развитие:
для реализации мер социальной поддержки специалистов на выдачу бюджетных кредитов - 14968,0 тысяч тенге;
на реконструкцию центральной котельной города Шалкар - 97284,0 тысяч тенге;
на реконструкцию тепловых сетей города Шалкар - 265198,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 21.10.2014 № 173 (вводится в действие с 01.01.2014).
8-1. Учесть в бюджете района поступление на 2014 год целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на строительство одноквартирного арендно-коммунального жилого дома в селе Биршогыр Шалкарского района - 5370,0 тысяч тенге;
на строительство двухквартирных арендно-коммунальных жилых домов по улице И.Тунгатарова № 382, № 383 в городе Шалкар Шалкарского района - 21578,0 тысяч тенге;
на строительство двухквартирного арендно-коммунального жилого дома в селе Бозой Шалкарского района - 10789,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).

үш деңгейлі жүйесі бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 13263,0 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру жүйесін жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге - 193172,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 16.04.2014 № 148 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.08.2014 № 168 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7-1. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен мынадай көлемде ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 739,0 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындар қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайыңғы үстемақы төлеуге - 144897,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 7-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 16.04.2014 № 148 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер беруге - 14968,0 мың теңге;
Шалқар қаласының орталық қазандығын реконструкциялауға – 97284,0 мың теңге;
Шалқар қаласының жылу желілерін реконструкциялауға – 265198,0 мың теңге нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 21.10.2014 № 173 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетінде республикалық бюджеттен:
Шалқар ауданының Біршоғыр ауылындағы бір пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйінің құрылысына - 5370,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы И.Тұнғатаров көшесі бойынша № 382, № 383 екі пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлердің құрылысына - 21578,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Бозой ауылындағы екі пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйінің құрылысына - 10789,0 мың теңге нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 8-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 07.08.2014 № 168 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Учесть в бюджете района поступление на 2014 год текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
на разработку генерального плана района - 22400,0 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных - 1295,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильных дорог районного значения и дорог улиц населенных пунктов - 191728,2 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов - 2940,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог – 15162,0 тысяч тенге.
Распределение сумм текущих целевых трансфертов определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 24.02.2014 № 133 (вводится в действие с 01.01.2014); от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Учесть в бюджете района поступление на 2014 год из областного бюджета целевых трансфертов на развитие:
на строительство детского сада на 280 мест в городе Шалкар - 4895,0 тысяч тенге;
на завершение строительства здания акимата города Шалкар - 155348,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации для строительства водопроводных сетей в селе Биршогыр Шалкарского района - 5424,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации для строительства водопроводных сетей города Шалкар - 20500,0 тысяч тенге;
на реконструкцию центральной котельной города Шалкар - 718,0 тысяч тенге;
на реконструкцию тепловых сетей города Шалкар - 5410,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации для строительства государственного коммунального жилья - 4300,0 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации для строительства инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 5000,0 тысяч тенге;
на строительство наружных инженерно-коммуникационных сетей и благоустройство двухквартирных арендно-коммунальных жилых домов по улице И.Тунгатарова № 382, № 383 в городе Шалкар Шалкарского района - 2500,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 24.02.2014 № 133 (вводится в действие с 01.01.2014); от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014); от 21.10.2014 № 173 (вводится в действие с 01.01.2014).
10-1. Учесть в бюджете района поступление на 2014 год целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей водоснабжения в зоне развития города Шалкар - 4800,0 тысяч тенге;

9. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен:
ауданның бас жоспарын әзірлеуге - 22400,0 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың құнын иелеріне өтеуге – 1295,0 мың теңге;
елді мекендердің көше жолдары мен аудандық маңызы бар жолдардың орташа жөндеуіне – 191728,2 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға - 2940,0 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 15162,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 24.02.2014 № 133 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.08.2014 № 168 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Шалқар қаласындағы 280 орындық бала бақшаның құрылысына - 4895,0 мың теңге;
Шалқар қаласының әкімдігі ғимаратының құрылысын аяқтауға – 155348,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Біршоғыр ауылындағы су желілерін салу үшін жобалық-сметалық құжаттарын дайындауға – 5424,0 мың теңге;
Шалқар қаласының су желілерінің құрылысы үшін жобалық-сметалық құжаттарын дайындауға - 20500,0 мың теңге;
Шалқар қаласының орталық қазандығын реконструкциялауға – 718,0 мың теңге;
Шалқар қаласының жылу желілерін реконструкциялауға – 5410,0 мың теңге;
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үйлерін салу үшін жобалық сметалық құжаттарын дайындауға - 4300,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту үшін жобалық сметалық құжаттар дайындау үшін - 5000,0 мың теңге;
Шалқар ауданының Шалқар қаласындағы И.Тұнғатаров көшесі бойынша № 382, № 383 екі пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйлердің сыртқы инженерлік-коммуникациялық желілерінің құрылысы мен абаттандыруына - 2500,0 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 24.02.2014 № 133 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.08.2014 № 168 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.10.2014 № 173 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10-1. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен:
Шалқар қаласының даму аймағындағы сумен жабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттарын дайындауға – 4800,0 мың теңге;

на разработку проектно-сметной документации на строительство сетей газоснабжения в зоне развития города Шалкар - 3600,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 07.08.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014).
10-2. Учесть в бюджете района на 2014 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета:
на строительство наружных инженерно-коммуникационных сетей одноквартирного арендно-коммунального жилого дома в селе Биршогыр Шалкарского района - 678,0 тысяч тенге;
на строительство наружных инженерно-коммуникационных сетей двухквартирного арендно-коммунального жилого дома в селе Бозой Шалкарского района - 1145,0 тысяч тенге.
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 21.10.2014 № 173 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 35700,0 тысяч тенге.

Шалқар қаласындағы даму аймағындағы газбен жабдықтау желілерінің құрылысына жобалық-сметалық құжаттарын дайындауға – 3600,0 мың теңге нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 10-1 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 07.08.2014 № 168 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-2. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін:
Шалқар ауданы Біршоғыр ауылындағы бір пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйінің сыртқы инженерлік-коммуникациялық желілерінің құрылысына - 678,0 мың теңге;
Шалқар ауданы Бозой ауылындағы екі пәтерлік жалдамалы коммуналдық тұрғын үйінің сыртқы инженерлік-коммуникациялық желілерінің құрылысына - 1145,0 мың теңге.
Нысаналы даму трансферттердің сомаларын бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. Шешім 10-2 тармақпен толықтырылды - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 21.10.2014 № 173 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 35700,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

12. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения бюджета района на 2014 год, согласно приложения 4.
13. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ аппаратов акимов города Шалкар и сельских округов на 2014 год согласно приложения 5.
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Секретарь районного маслихата
М. Жиенгазина
С. Тулемисов

12. Ауданның 2014 жылға арналған бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Шалқар қаласы және ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2014 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру көлемі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
М. Жиенгазина
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Тулемисов

24220,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
8235,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
8235,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15985,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9147,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
6838,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
94368,0
1
Сельское хозяйство
28003,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5991,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5991,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
22012,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
18424,0
003
Капитальные расходы государственного органа
268,0
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
687,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
286,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1717,0
012
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
630,0
6
Земельные отношения
12926,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12926,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
11209,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1488,0
007
Капитальные расходы государственного органа
229,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
53439,0
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
53439,0
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
53439,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14835,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
14835,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
14835,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

24220,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
8235,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8235,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15985,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9147,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
6838,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
94368,0
1
Ауыл шаруашылығы
28003,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5991,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
5991,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
22012,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18424,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
268,0
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
687,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
286,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1717,0
012
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шараларды жүргізу
630,0
6
Жер қатынастары
12926,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12926,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11209,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
1488,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
229,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
53439,0
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
53439,0
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
53439,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14835,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
14835,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
14835,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлап және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
Приложение № 5 к решению районного маслихата № 121 от 25 декабря 2013 года
Объемы финансирования бюджетных программ аппаратов акимов города Шалкар и сельских округов на 2014 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения маслихата Шалкарского района Актюбинской области от 21.10.2014 № 173 (вводится в действие с 01.01.2014).
(тыс. тенге)
Услуги по обеспечению аппарата акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Капитальные расходы государственных органов
Организация сохранения государственного жилищного фонда

009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
Аудандық мәслихаттың 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 121 шешіміне 5 қосымша
Шалқар қаласы және ауылдық округ әкімдері аппараттарының 2014 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларын қаржыландыру көлемі
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда - Ақтөбе облысы Шалқар аудандық мәслихатының 21.10.2014 № 173 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру