Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Алматинской области
Решение маслихата Алматинской области от 22 февраля 2013 года N 14-89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 18 марта 2013 года N 2335. Утратило силу решением Алматинского областного маслихата от 01 июля 2016 года № 5-34
Сноска. Утратило силу решением Алматинского областного маслихата 01.07.2016 № 5-34 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 2 статьи 14, статьей 88 Лесного кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, статьей 506 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) от 10 декабря 2008 года, пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Приказом исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 июня 2009 года N 344 "Об утверждении Правил и Методических указаний для расчета ставок платы за лесные пользования в государственном лесном фонде и в особо охраняемых природных территориях" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на участках государственного лесного фонда Алматинской области
(приложение 1);
2) ставки платы за побочные лесные пользования на участках государственного лесного фонда Алматинской области (приложение 2);
3) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для нужд охотничьего хозяйства
(приложение 3);
4) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для научно-исследовательских целей (приложение 4);
5) ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Алматинской области для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей (приложение 5).
2. Контроль за исполнением решения возложить на заместителя акима области Досымбекова Тынышбая (по согласованию).
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного маслихата А. Кыстаубаев
Секретарь областного
маслихата Е. Келемсеит
СОГЛАСОВАНО:
Начальник Алматинской
областной инспекции
лесного и охотничьего
хозяйства Мамиев Темирлан Болатович
Начальник Налогового
департамента по Алматинской
области Жолдыбек Айгуль Жолдыбеккызы
Приложение N 1 к решению Алматинского областного маслихата N 14-89 от 22 февраля 2013 года
Ставки платы за заготовку второстепенных древесных ресурсов на
участках государственного лесного фонда Алматинской области
N
п/п
Наименование
древесно-
кустарниковых
пород
Единица измерения
Кора,
тонна
Вет-
ви,
тонна
Пни, тонна
Кор-
ни, тонна
Лис-
тья, тонна
Поч-
ки, кило-
грамм
1
Сосна
месячный расчетный показатель

Алматы облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орманды пайдаланғаны үшін төленетін төлемақы ставкаларын бекіту туралы
Алматы облысы мәслихатының 2013 жылғы 22 ақпандағы N 14-89 шешімі, Алматы облысының Әділет департаментімен 2013 жылы 28 наурызда N 2335 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 2016 жылғы 01 шілдедегі № 5-34 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Алматы облыстық мәслихатының 01.07.2016 № 5-34 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шiлдедегi Орман кодексі 14-бабының 2-тармақшасына, 88-бабына, Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Кодексінің 506-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңының 6-бабы 5-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушысының 2009 жылғы 12 маусымдағы "Мемлекеттік орман қорында, ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орман пайдалану үшін төлем ставкаларын есептеуге арналған ережелер мен әдістемелік нұсқаулықтарды бекіту туралы" N 344 бұйрығына сәйкес Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бекітілсін:
1) Алматы облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға арналған төлемақы ставкалары (1 қосымша);
2) Алматы облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде жанама орман пайдалануға арналған төлемақы ставкалары (2 қосымша);
3) Алматы облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде аңшылық шаруашылығы қажеті үшін төлемақы ставкалары (3 қосымша);
4) Алматы облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде ғылыми-зерттеу мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы ставкалары (4 қосымша);
5) Алматы облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде сауықтыру, рекреациялық, мәдени-тарихи, туристiк және спорттағы мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы ставкалары (5 қосымша).
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Тынышбай Досымбековке жүктелсін (келісім бойынша).
3. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы А. Қыстаубаев
Облыстық мәслихат
хатшысы Е. Келемсейіт
КЕЛІСІЛДІ:
Алматы облыстық орман
және аңшылық шаруашылығы
аумақтық инспекциясының
бастығы Темірлан Боллатұлы Мәмиев
Алматы облысының
Салық департаментінің
бастығы Айгүл Жолдыбекқызы Долдыбек
Алматы облыстық
мәслихатының 2013 жылғы
22 ақпандағы N 14-89 шешіміне
1 қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде
қосалқы сүрек ресурстарын дайындауға арналған төлемақы
ставкалары
N
п/п
Ағаш-бұта
түрлері
Өлшем
бiрлiгi
Қа-
бық-
тар, тонна
Бұ-
тақ-
тар, тонна
Тү-
бiр-
лер, тонна
Тамыр-
лар, тонна
Жапы-
рақ-
тар, тонна
Бүр-
шiк-
тер, кило-
грамм
1
Қарағай
айлық есептік көрсеткіш

0-50
1-40
8-00
чия для изготовления метел
чингиля
8
Сбор лекарственных растений и технического сырья:
травы, цветы, листья, стебли и побеги, плоды и ягоды, почки
(в свежем, сырорастущем состоянии)
Зверобой продырявленный (трава)
Гармала обыкновенная (трава)
Душица обыкновенная (трава)
Ромашка аптечная (цвет. корзинки)
Тысячелистник (трава, цветы)
Полынь горькая (трава, листья)
Мать и мачеха (цветки и листья)
Верблюжья колючка (трава)
Горец птичий (трава)
Горец перечный (трава)
Дурнишник обыкновенный (трава и семена)
Донник лекарственный (трава)
Зизифора Бунге (трава)
Крапива двудомная (листья)
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
27-00
17-00
27-00
42-00
19-00
18-00
31-00
25-00
29-00
23-00
14-00
11-00
32-00
22-00
продолжение таблицы
Пустырник туркестанский (трава)
Подорожник большой (листья)
Пижма обыкновенная (цветки)
Хвощ полевой (трава)
Цмин песчаный (трава)
Чистотел большой (листья)
Бессмертник (соцветия)
Чабрец (трава)
Кипрей (цветы)
Герань (трава)
Брунец толстый (трава)
Пармелия (трава)
Живокость (трава)
Щавель конский (трава)
Одуванчик лекарственный (трава)
Якорица стелющейся (листья)
корни (в свежем, сырорастущем состоянии):
Аконит белоустый
Девясил высокий
Аконит джунгарский
Валериана туркестанская
Кровохлебка лекарственная
Пион уклоняющийся
Цикорий
Цистанхе солончаковый
Жостер
Синюха
Патриния средняя
Лакрический корень
Рябчик мутовчатый
Колючелистник метельчатый
Одуванчик лекарственный
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
14-00
32-00
23-00
22-00
11-00

0-50
1-40
8-00
8
Дәрiлiк өсiмдiктер мен техникалық шикізаттарды жинау:
шөптер, гүлдер, бүрлер, бүршiктер
(кебу түрінде)
Сарыбас шай қурай (шөбі)
Адыраспан (шөбі)
Киiкшөп (шөбі)
Түймедақ (гүлі, гүл қауашағы)
Мыңжапырақ (шөбі, гүлі)
Ермен (шөбі, жапырағы)
Өгейшөп (гүлі, жапырағы)
Түйетiкен (шөбі)
Қырықбуын (шөбі)
Суқалампыр (шөбі)
Ошаған (шөбі, тұқымы)
Сары жоңышқа (шөбі)
Көке марал райхан (шөбі)
Қалақай (жапырағы)
Түркістан сасық шөбі (шөбі)
Жолжелкен (жапырағы)
Түйме шетен (гүлі)
Текесақал (шөбі)
Шөпшәй (шөбі)
Сарғалдақ (жапырағы)
Қалаубас (гүл бүрі)
Киік оты (шөбі)
Шай қурай (гүлі)
Қаз оты (шөбі)
Көкмия (шөбі)
Қына (шөбі)
Дәрі жеміс (шөбі)
Атқұлақ (шөбі)
Бақ-бақ (шөбі)
Жатаған теміртікен (жапырағы)
Тамырлар:
(ылғал түрінде)
Ақ уқорғасын
Қарандыз
Жоңғар уқорғасыны
Мысық тамыр
Сиырсiлекей
Жаушүмiлдiк
Ашамай
Сиырқұйрық
Қаражемiс
Көгілдір шөп
Патриния
Қызыл мия
Пияу (баймур)
Тікенжапырақ
Бақ-бақ
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
27-00
17-00
27-00
42-00
19-00
18-00
31-00
25-00
29-00
23-00
14-00
11-00
32-00
22-00
14-00
32-00
23-00
22-00
11-00

8-00
орехов
кило-
грамм
20-00
грибов
кило-
грамм
30-00
ягоды
клюква
малина
ежевика
смородина
калина
жимолость
барбарис
земляника
костяника
шиповник
облепиха
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
22-00
22-00
22-00
23-00
23-00
23-00
27-00
22-00
22-00
24-00
27-00
Приложение N 3
к решению Алматинского
областного маслихата N 14-89
от 22 февраля 2013 года
Ставки платы за пользование участками государственного
лесного фонда Алматинской области для нужд
охотничьего хозяйства
N
Наименование
Единица измерения
Плата в тенге, за год
1
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
гектар
по ставкам земельного налога, исчисляемого в соответствие с пунктом 2 статьи 385 Налогового кодекса РК
Приложение N 4
к решению Алматинского
областного маслихата N 14-89
от 22 февраля 2013 года
Ставки платы за пользование участками государственного лесного
фонда Алматинской области для научно-исследовательских целей
N
Наименование
Единица измерения
Плата в тенге, за год
1
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских целей
гектар
По ставкам земельного налога, исчисляемого в соответствие с пунктом 2 статьи 385 Налогового кодекса РК
Приложение N 5
к решению Алматинского
областного маслихата N 14-89
от 22 февраля 2013 года
Ставки платы за пользование участками государственного лесного
фонда Алматинской области для оздоровительных, рекреационных,
историко-культурных, туристских и спортивных целей
N
Наименование
Единица измерения
Плата в тенге, за год
1
Пользование участками государственного лесного фонда для оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристических и спортивных целей
гектар
по ставкам земельного налога, исчисляемого в соответствие с пунктом 2 статьи 385 Налогового кодекса РК

8-00
жаңғақ
кило-
грамм
20-00
саңырауқұлақ
кило-
грамм
30-00
Бүлдiрген
мүк жидегі
таңқурай
кило-
грамм
кило-
грамм
22-00
22-00
сиыр бүлдiрген
қарақат
бүрген
шеңгел
сарыағаш
қой бүлдiрген
сүйек бүлдірген
итмұрын
шырғанақ
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
кило-
грамм
22-00
23-00
23-00
23-00
27-00
22-00
22-00
24-00
27-00
Алматы облыстық
мәслихатының 2013 жылғы
22 ақпандағы N 14-89 шешіміне
3 қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде
аңшылық шаруашылығы қажеті үшін төлемақы ставкалары
N
Атаулары
Өлшем бiрлiгi
Төлемi теңгемен, 1 жылға
1
Мемлекеттiк орман қорынан аң шаруашылығына қажеттi учаскелердi пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасының Салық кодексiнiң 385 бабының 2 тармағына сәйкес есептелетiн жер салығының мөлшері бойынша
Алматы облыстық
мәслихатының 2013 жылғы
22 ақпандағы N 14-89 шешіміне
4 қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде
ғылыми-зерттеу мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы
ставкалары
N
Атаулары
Өлшем бiрлiгi
Төлемi теңгемен, 1 жылға
1
Мемлекеттiк орман қорының учаскелерін ғылыми-зерттеу мақсаттарына пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасының салық кодексiнiң 385 бабының 2 тармағына сәйкес есептелетiн жер салығының мөлшері бойынша
Алматы облыстық
мәслихатының 2013 жылғы
22 ақпандағы N 14-89 шешіміне
5 қосымша
Алматы облысының мемлекеттік орман қорының учаскелерінде
сауықтыру, рекреациялық, мәдени-тарихи, туристiк және
спорттағы мақсаттар үшін пайдалануға арналған төлемақы
ставкалары
N
Атаулары
Өлшем бiрлiгi
Төлемi теңгемен, 1 жылға
1.
Мемлекеттiк орман қоры учаскелерiн сауықтыру, рекреациялық, мәдени-тарихи, туристiк және спорттағы мақсаттарына пайдалану
гектар
Қазақстан Республикасының Салық кодексiнiң 385 бабының 2 тармағына сәйкес есептелетiн жер салығының мөлшері бойынша