О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Алматинской области от 01 июля 2013 года N 19-121. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 04 июля 2013 года N 2391
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 4) пункта 2 статьи 106 и пунктом 4 статьи 108 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 21 Закона Республики Казахстан "О нормативных правовых актах" от 24 марта 1998 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 июня 2013 года N 649 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2012 года N 1520 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2013–2015 годы" Алматинский областной Маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 21 декабря 2012 года за N 2251, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 10 января 2013 года N 3-4 и "Жетісу" от 10 января 2013 года N 3-4), в решение Алматинского областного маслихата от 22 февраля 2013 года N 14-83 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 12 марта 2013 года за N 2312, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 4 апреля 2013 года N 40 и "Жетісу" от 4 апреля 2013 года N 40), в решение Алматинского областного маслихата от 12 апреля 2013 года N 15-100 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 23 апреля 2013 года за N 2345, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 7 мая 2013 года N 55-56 и "Жетісу" от 7 мая 2013 года N 55-56), в решение Алматинского областного маслихата от 23 мая 2013 года N 17-110 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 7 декабря 2012 года N 12-69 "Об областном бюджете Алматинской области на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 3 июня 2013 года за N 2366, опубликовано в газетах "Огни Алатау" от 18 июня 2013 года N 73 и "Жетісу" от 18 июня 2013 года N 73),следующие изменения и дополнения:
в пункте 1 по строкам:

Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы облысы мәслихатының 2013 жылғы 01 шілдедегі N 19-121 шешімі. Алматы облысының әділет департаментімен 2013 жылы 04 шілдеде N 2391 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106–бабы 2–тармағының 4) тармақшасына және 108–бабы 4–тармағына, Қазақстан Республикасы 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Заңының 21-бабына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2013 жылғы 25 маусымдағы "2013–2015 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2012 жылғы 30 қарашадағы N 1520 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" N 649 қаулысына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-96 шешіміне (2012 жылғы 21 желтоқсандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2251 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 10 қаңтардағы N 3-4 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 10 қаңтардағы N 3-4 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 22 ақпандағы "Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 14-83 шешіміне (2013 жылғы 12 наурыздағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2312 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 4 сәуірдегі N 40 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 4 сәуірдегі N 40 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 12 сәуірдегі "Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 15-100 шешіміне (2013 жылғы 23 сәуірдегі нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2345 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 7 мамырдағы N 55-56 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 7 мамырдағы N 55-56 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2013 жылғы 23 мамырдағы "Алматы облыстық мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы облысының 2013-2015 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" N 17-110 шешіміне (2013 жылғы 3 маусымдағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2366 нөмірімен енгізілген, 2013 жылғы 18 маусымдағы N 73 "Огни Алатау" және 2013 жылғы 18 маусымдағы N 73 "Жетісу" газеттерінде жарияланған), келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақтағы жолдар бойынша:

1) "доходы" цифры "230 355 856" заменить на цифры "236 902 886";
"поступлениям трансфертов" цифры "210 912 192" заменить на цифры "217 476 207", в том числе:
"трансферты из республиканского бюджета - всего" цифры "183 676 346" заменить на цифры "190 223 376", из них:
"целевые текущие трансферты" цифры "48 183 436" заменить на цифры "49 718 686", в том числе на:
"образование" цифры "6 689 953" заменить на цифры "6 870 732";
"здравоохранение" цифры "20 044 528" заменить на цифры "20 035 201";
"социальную помощь" цифры "161 807" заменить на цифры "158 872";
"субсидии, направленные на развитие сельского хозяйства" цифры "10 446 221" заменить на цифры "10 655 390";
"материально-техническое оснащение государственных ветеринарных организаций" цифры "962 312" заменить на цифры "982 362";
"проведение противоэпизоотических мероприятий" цифры "1 883 897" заменить на цифры "1 723 897";
"поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" цифры "968 000" заменить на цифры "2 097 600";
"повышение размера доплат за специальные звания сотрудникам органов внутренних дел" цифры "1 098 187" заменить на цифры "932 018";
после строки: "содержание и материально-техническое оснащение центра временного размещения оралманов и центра адаптации и интеграции оралманов– 330 тысячи тенге;" добавить строку:
"увеличение штатной численности местных исполнительных органов – 334 083 тысяч тенге";
"целевые трансферты на развитие" цифры "32 026 970" заменить на цифры "36 771 750", в том числе на:
"строительство объектов образования" цифры "3 135 993" заменить на цифры "3 350 173";
"строительство объектов здравоохранения" цифры "2 676 992" заменить на цифры "2 176 992";
"развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы Дорожная карта бизнеса - 2020" цифры "930 000" заменить на цифры "585 000";
"формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры" цифры "5 288 000" заменить на цифры "10 663 600";
2)"затраты" цифры "230 835 684" заменить на цифры "232 007 114";
4) "сальдо по операциям с финансовыми активами" цифры "6 196 575" заменить на цифры "11 572 175";
"приобретение финансовых активов" цифры "6 196 575" заменить на цифры "11 572 175";
в пункте 5:
цифры "7 607 050" заменить на цифры "9 270 494";
цифры "5 570 885" заменить на цифры "5 751 664";
цифры "3 210 627" заменить на цифры "3 391 406";
в пункте 7:
цифры "20 044 528" заменить на цифры "20 035 201";

1) "Кірістер" "230 355 856" саны "236 902 886" санына ауыстырылсын;
"трансферттердің түсімдері" "210 912 192" саны "217 476 207" санына ауыстырылсын;
"республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – барлығы" "183 676 346" саны "190 223 376" санына ауыстырылсын;
"ағымдағы нысаналы трансферттер" "48 183 436" саны "49 718 686" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"білім беру" "6 689 953" саны "6 870 732" санына ауыстырылсын;
"денсаулық сақтау" "20 044 528" саны "20 035 201" санына ауыстырылсын;
"әлеуметтік көмек" "161 807" саны "158 872" санына ауыстырылсын;
"ауыл шаруашылығын дамытуға бағытталған субсидиялар" "10 446 221" саны "10 655 390" санына ауыстырылсын;
"мемлекеттік ветеринарлық ұйымдарды материалдық-техникалық жарақтандыру" "962 312" саны "982 362" санына ауыстырылсын;
"эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізу" "1 883 897" саны "1 723 897" санына ауыстырылсын;
""Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдау" "968 000" саны "2 097 600" санына ауыстырылсын;
"ішкі істер органдарының қызметкерлеріне арнаулы атақтары үшін қосымшаақы мөлшерін арттыру" "1 098 187" саны "932 018" санына ауыстырылсын;
"оралмандарды уақытша орналастыру орталығын және оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру орталығын күтіп-ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 330 мың теңге" деген жолынан кейін:
"жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға – 334 083 мың теңге" деген жолымен толықтырылсын;
"дамытуға арналған нысаналы трансферттер" "32 026 970" саны "36 771 750" санына ауыстырылсын;
"білім беру объектілерін салуға" "3 135 993" саны "3 350 173" санына ауыстырылсын;
"денсаулық сақтау объектілерін салуға" "2 676 992" саны "2 176 992" санына ауыстырылсын;
"Бизнес жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриалды инфрақұрылымын дамытуға" "930 000" саны "585 000"санына ауыстырылсын;
"тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға" "5 288 000" саны "10 663 600" санына ауыстырылсын;
2) "шығындар" "230 835 684" саны "232 007 114" санына ауыстырылсын;
4) "қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо" "6 196 575" саны "11 572 175" санына ауыстырылсын, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу "6 196 575" саны "11 572 175" санына ауыстырылсын;
5 тармақтағы:
"7 607 050" саны "9 270 494" санына ауыстырылсын;
"5 570 885" саны "5 751 664" санына ауыстырылсын;
"3 210 627" саны "3 391 406" санына ауыстырылсын;
7 тармақтағы:
"20 044 528" саны "20 035 201" санына ауыстырылсын;

цифры "14 594 586" заменить на цифры "14 503 862";
цифры "4 280 871" заменить на цифры "4 018 099";
цифры "1 169 071" заменить на цифры "1 513 240";
в пункте 8:
цифры "102 311" заменить на цифры "99 376";
цифры "43 229" заменить на цифры "40 294";
в пункте 11:
цифры "10 446 221" заменить на цифры "10 655 390";
цифры "1 494 980" заменить на цифры "1 600 149";
после строки: "на повышение продуктивности и качества продукции животноводства – 8 483 500 тысяч тенге" добавить сроки:
"на повышение экономической доступности гербицидов – 22 000 тысяч тенге;"
"на повышение экономической доступности садовых работ (для закладки яблоневых садов сорта Апорт) – 82 000 тысяч тенге"
в пункте 15:
цифры "1 855 532" заменить на цифры "1 695 532";
дополнить пунктом 15-1 следующего содержания:
"15-1.Учесть, что в областном бюджете на 2013 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств республиканского бюджета на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 301 715 тысяч тенге, согласно приложению 9-1."
в пункте 18:
цифры "10 355 199" заменить на цифры "10 569 379"
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению
3. Приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению
4. Приложение 9 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему решению
5. Приложение 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему решению
6. Приложение 16 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему решению
7. Указанное решение дополнить приложением 9-1 согласно приложению 6 к настоящему решению
8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, финансов и тарифной политики"
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года
Председатель сессии
областного Маслихата                       У.Касанов
Секретарь областного
Маслихата                                  Е.Келемсейт
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель областного
управления экономики и
бюджетного планирования                    Сатыбалдина Нафиса Тулековна
1 июля 2013 года
Приложение 1
к решению Маслихата Алматинской области
от 1 июля 2013 года N 19-121 "О внесении
изменений и дополнений в решение Маслихата
Алматинской области от 7 декабря 2012 года
N 12-69 "Об областном бюджете
Алматинской области на 2013-2015 годы"
Приложение 1
к утвержденному решением Маслихата
Алматинской области от 7 декабря 2012 года
N 12-69 "Об областном бюджете
Алматинской области на 2013-2015 годы
Областной бюджет Алматинской области на 2013 год
Категория
Сумма
(тыс тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

"14 594 586" саны "14 503 862" санына ауыстырылсын;
"4 280 871" саны "4 018 099" санына ауыстырылсын;
"1 169 071" саны "1 513 240" санына ауыстырылсын;
8 тармақтағы:
"102 311" саны "99 376" санына ауыстырылсын;
"43 229" саны "40 294" санына ауыстырылсын;
11 тармақтағы:
"10 446 221" саны "10 655 390" санына ауыстырылсын;
"1 494 980" саны "1 600 149" санына ауыстырылсын;
"мал шаруашылығы өнімділігін және өнімдерінің сапасын арттыруды субсидиялауға – 8 483 500 мың теңге" деген жолынан кейін:
"гербицидтердің экономикалық қолжетімділігін арттыруға – 22 000 мың теңге;
егістік жұмыстарының экономикалық қолжетімділігін арттыруға (Апорт сортты алма бағын отырғызуға) – 82 000 мың теңге" деген жолдарымен толықтырылсын.
15 тармақтағы:
"1 855 532" саны "1 695 532" санына ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 15-1 тармағымен толықтырылсын:
"15-1. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға республикалық бюджет қаражаты есебінен 9-1 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 301 715 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін."
18 тармақтағы:
"10 355 199" саны "10 569 379" санына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Көрсетілген шешімнің 4 қосымшасы осы шешімнің 2 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
4. Көрсетілген шешімнің 9 қосымшасы осы шешімнің 3 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
5. Көрсетілген шешімнің 12 қосымшасы осы шешімнің 4 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
6. Көрсетілген шешімнің 16 қосымшасы осы шешімнің 5 қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
7. Көрсетілген шешім осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес 9-1 қосымшасымен толықтырылсын.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, қаржы және тарифтік саясат жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       У.Касанов
Облыстық мәслихат
хатшысы                                    Е.Келемсейіт
КЕЛІСІЛГЕН:
Облыстық экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасының басшысы            Нафиса Төлекқызы Сатыбалдина
1 шілде 2013 жыл
Алматы облыстық Мәслихатының
2013 жылғы 1 шілдедегі "Алматы облыстық
мәслихатының 2012 жылғы 7 желтоқсандағы
"Алматы облысының 2013-2015 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 12-69 шешіміне өзгерістер мен
толықтырулар енгізу туралы" N 19-121
шешіміне 1 қосымша
Алматы облыстық Мәслихатының
2012 жылғы 7 желтоқсандағы "Алматы
облысының 2013-2015 жылдарға арналған
облыстық бюджеті туралы" N 12-69 шешімімен
бекітілген 1 қосымша
Алматы облысының 2013 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы
(мың тенге)
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер