Об утверждении границ охранных зон, зон регулирования застройки и зон охраняемого природного ландшафта объектов историко-культурного наследия "Городище Талгар", "Городище Каялык", "Городище Карамерген"
Решение маслихата Алматинской области от 28 июня 2013 года N 18-118. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 15 июля 2013 года N 2394. Утратило силу решением Алматинского областного маслихата от 8 августа 2022 года № 24-119
Сноска. Утратило силу решением Алматинского областного маслихата от 08.08.2022 № 24-119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 36 Закона Республики Казахстан от 2 июля 1992 года "Об охране и использовании объектов историко-культурного наследия", на основании предложения акимата Алматинской области N 05-33/4206 от 27 июня 2013 года, маслихат Алматинской области РЕШИЛ:
1. Утвердить границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Городище Талгар", расположенного в Талгарском районе согласно приложений 1 и 2 к настоящему решению.
2. Утвердить границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Городище Каялык", расположенного в Сарканском районе согласно приложений 3 и 4 к настоящему решению.
3. Утвердить границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного наследия "Городище Карамерген", расположенного в Балхашском районе согласно приложений 5 и 6 к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на заместителя акима области Муканова Серика Меирхановича ( по согласованию).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
областного Маслихата
У. Касанов
Секретарь областного
Маслихата
Е. Келемсейт
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Управления культуры
Алматинской области
Есдаулетов Рахмет Разбекович
28 июня 2013 года
Руководитель государственного
учреждения "Управления земельных
отношений Алматинской области"
Жунисов Бейсегали Исакович
28 июня 2013 года
Приложение N 1
к решению Алматинского

"Талғар қалашығы", "Қойлық қалашығы", "Қарамерген қалашығы" тарихи-мәдени мұра объектілерінің қорғау аймақтарының, құрылыс салуды реттеу аймақтары мен қорғалатын табиғат ландшафты аймақтарының шекараларын бекіту туралы
Алматы облысы мәслихатының 2013 жылғы 28 маусымдағы N 18-118 шешімі. Алматы облысының әділет департаментімен 2013 жылы 15 шілдеде N 2394 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 2022 жылғы 8 тамыздағы № 24-119 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облыстық мәслихатының 08.08.2022 № 24-119 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқасының пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1992 жылғы 2 шілдедегі "Тарихи-мәдени мұра объектілерін қорғау және пайдалану туралы" Заңының 36-бабының 2-тармағына сәйкес, Алматы облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы N 05-33/4206 ұсынысы негізінде, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар ауданында орналасқан "Талғар қалашығы" тарихи–мәдени мұра объектісінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары, осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Сарқан ауданында орналасқан "Қойлық қалашығы" тарихи–мәдени мұра объектісінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары, осы шешімнің 3, 4 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
3. Балқаш ауданында орналасқан "Қарамерген қалашығы" тарихи–мәдени мұра объектісінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары, осы шешімнің 5, 6 қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Серік Мейірханұлы Мұқановқа жүктелсін (келісім бойынша).
5. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы
С. Донбаев
Облыстық мәслихат
хатшысы
Е. Келемсейіт
КЕЛІСІЛГЕН:
"Алматы облысының мәдениет
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Рахмет Разбекұлы Есдәулетов
28 маусым 2013 жыл
"Алматы облысының жер
қатынастары басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің
басшысы
Бейсеғали Исақұлы Жүнісов
28 маусым 2013 жыл
Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы 28 маусымдағы
"Талғар қалашығы", "Қойлық
қалашығы", " Қарамерген қалашығы"
тарихи-мәдени мұра объектілерінің
қорғау аймақтарының, құрылыс
салуды реттеу аймақтары мен
қорғалатын табиғат ландшафты
аймақтарының шекараларын

областного маслихата N 18-118
от 28 июня 2013 года "Об
утверждении границ охранных
зон, зон регулирования застройки
и зон охраняемого природного
ландшафта объектов историко-
культурного наследия "Городище
Талгар", "Городище Каялык",
"Городище Карамерген"
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны
охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного
наследия "Городище Талгар" расположенного в Талгарском районе
N п/п
Наимено-
вание памятни-
ка,
датировка
Типоло-
гическая принад-
лежность
Площадь, га
Всего
Горо-
дище
Охран-
ная зона
Зона регулиро-
вания застройки
Зона охраняе-
мого природного ландшафта
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Городище Талгар VIIІ-XІV век.
Археоло-
гическая
20,8
55,7
27,0
281,5
385
Приложение N 2
к решению Алматинского
областного маслихата N 18-118
от 28 июня 2013 года "Об
утверждении границ охранных
зон, зон регулирования застройки
и зон охраняемого природного
ландшафта объектов историко-
культурного наследия "Городище
Талгар", "Городище Каялык",
"Городище Карамерген"
Карта-схема границ охранной зоны, зоны регулирования застройки
и зоны охраняемого природного ландшафта объекта
историко-культурного наследия "Городище Талгар" расположенного
в Талгарском районе
1. Площадь городища:20,8 га.
2. Площадь охранной зоны: 55,7 га.
3. Площадь зоны регулирования застройки: 27,0 га.
4. Площадь зоны охраняемого природного ландшафта:281,5 га.
5. Всего: 385 га.
Приложение N 3
к решению Алматинского
областного маслихата N 18-118
от 28 июня 2013 года "Об
утверждении границ охранных
зон, зон регулирования застройки
и зон охраняемого природного
ландшафта объектов историко-
культурного наследия "Городище
Талгар", "Городище Каялык",
"Городище Карамерген"
Границы охранной зоны, зоны регулирования застройки и зоны
охраняемого природного ландшафта объекта историко-культурного
наследия "Городище Каялык" расположенного в Сарканском районе
N п/п
Наимено-
вание памятни-
ка,
датировка
Типологи-ческая принад-
лежность
Площадь, га
Всего
Горо-
дище
Охран-
ная зона
Зона регулиро-
вания застройки
Зона охраняе-
мого природно-
го ландшафта
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Городище
Каялык
VIIІ-XІV век.
Археоло-
гическая
85,2
30,6
60,0
55,5
231,3
Приложение N 4
к решению Алматинского
областного маслихата N 18-118
от 28 июня 2013 года "Об
утверждении границ охранных
зон, зон регулирования застройки
и зон охраняемого природного
ландшафта объектов историко-
культурного наследия "Городище
Талгар", "Городище Каялык",
"Городище Карамерген"
Карта-схема границ охранной зоны, зоны регулирования застройки
и зоны охраняемого природного ландшафта объекта
историко-культурного наследия "Городище Каялык" расположенного
в Сарканском районе

бекіту туралы" N 18-118 шешіміне
1 қосымша
Талғар ауданында орналасқан "Талғар қалашығы" тарихи-мәдени
мұра объектісінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу
аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
N р/с
Ескерткіш-
тің атауы, мерзім-
делуі
Типоло-
гиялық тиісті-
лігі
Алаңы, га
Барлығы
Қала-
шық
Қорғау аймағы
Құрылыс салуды реттеу аймағы
Қор-
ғалатын табиғат ланд-
шафты аймағы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Талғар
қалашығы VIIІ-XІV
ғасыр.
Археология-
лық
20,8
55,7
27,0
281,5
385
Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы 28 маусымдағы
"Талғар қалашығы", "Қойлық
қалашығы", " Қарамерген қалашығы"
тарихи-мәдени мұра объектілерінің
қорғау аймақтарының, құрылыс
салуды реттеу аймақтары мен
қорғалатын табиғат ландшафты
аймақтарының шекараларын
бекіту туралы" N 18-118 шешіміне
2 қосымша
Талғар ауданында орналасқан "Талғар қалашығы" тарихи-мәдени
мұра объектісінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу
аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағы шекараларының
карта-схемасы
1. Қалашықтың алаңы: 20,8 га.
2. Қорғау аймағының алаңы: 55,7 га.
3. Құрылыс салуды реттеу аймағының алаңы: 27,0 га.
4. Қорғалатын табиғат ландшафты аймағының алаңы: 281,5 га.
5. Барлығы: 385 га.
Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы 28 маусымдағы
"Талғар қалашығы", "Қойлық
қалашығы", " Қарамерген қалашығы"
тарихи-мәдени мұра объектілерінің
қорғау аймақтарының, құрылыс
салуды реттеу аймақтары мен
қорғалатын табиғат ландшафты
аймақтарының шекараларын
бекіту туралы" N 18-118 шешіміне
3 қосымша
Сарқан ауданында орналасқан "Қойлық қалашығы" тарихи-мәдени
мұра объектісінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу
аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағының шекаралары
N р/с
Ескерткіш-
тің атауы, мерзім-
делуі
Типоло-
гиялық тиісті-
лігі
Алаңы, га
Барлығы
Қалашық
Қорғау аймағы
Құрылыс салуды реттеу аймағы
Қорға-
латын табиғат ландшаф-
ты аймағы
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Қойлық қалашығы VIIІ-XІV ғасыр.
Археоло-
гиялық
85,2
30,6
60,0
55,5
231,3
Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы 28 маусымдағы
"Талғар қалашығы", "Қойлық
қалашығы", " Қарамерген қалашығы"
тарихи-мәдени мұра объектілерінің
қорғау аймақтарының, құрылыс
салуды реттеу аймақтары мен
қорғалатын табиғат ландшафты
аймақтарының шекараларын
бекіту туралы" N 18-118 шешіміне
4 қосымша
Сарқан ауданында орналасқан "Қойлық қалашығы" тарихи-мәдени
мұра объектісінің қорғау аймағының, құрылыс салуды реттеу
аймағы мен қорғалатын табиғат ландшафты аймағы шекараларының
карта-схемасы