О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2013 года № 24-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 30 декабря 2013 года № 2096. Утратило силу решением Жуалынского районного маслихата от 1 июля 2015 года № 44-6
Сноска. Утратило силу решением Жуалынского районного маслихата Жамбылской области от 01.07.2015 № 44-6.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Жуалынский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014 – 2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 361 176 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 779 205 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 93 590 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9 914 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 478 467 тысяч теңге;
2) затраты – 6 388 710 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 47 199 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 55 560 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8 361 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -74 733 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 74 733 тысяч тенге:
поступление займов – 57 123 тысяч тенге;
погашение займов – 8 361 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 534 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Жуалынского районного маслихата от 21.04.2014 № 29-2; 23.06.2014 № 32-3; 29.08.2014 № 35-2; 13.10.2014 № 36-2; 17.11.2014 № 37-3; 05.12.2014 № 38-3 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014-2016 годы норматив отчислений в областной бюджет по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 50 процентов.
3. Установить объем субвенции, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет на 2014 год в сумме - 4 009 779 тысяч тенге.
4. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2014 год предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам образования, социального обеспечения и культуры, финансируемых из районного бюджета, работающих в сельских населенных пунктах размере 25 процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 24-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 2096 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 1 шілдедегі № 44-6 шешімімен
Ескерту. Жамбыл облысы Жуалы аудандық мәслихатының 01.07.2015 № 44-6 шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабына сәйкес Жуалы аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014–2016 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3–қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 361 176 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 779 205 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 93 590 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 9 914 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 5 478 467 мың теңге;
2) шығындар – 6 388 710 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 47 199 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 55 560 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8 361 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – -74 733 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) – 74 733 мың теңге:
қарыздар түсімі – 57 123 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 8 361 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланатын қалдықтары – 27 534 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жуалы аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 29-2; 23.06.2014 № 32-3; 29.08.2014 № 35-2; 13.10.2014 № 36-2; 17.11.2014 № 37-3; 05.12.2014 № 38-3 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2014-2016 жылдарға жеке табыс салығы мен әлеуметтік салық түсімдерінің бөлу нормативтері облыстық бюджетке 50 пайыз мөлшерде белгіленсін.
3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2014 жылға - 4 009 779 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2014 жылы аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет мамандарына қала жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықтары мен тарифтік ставкаларының 25 пайызы мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

5. Утвердить перечень районных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2014 год, согласно приложению № 4.
6. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа на 2014 год согласно приложению № 5.
7. Утвердить резерв районного местного исполнительного органа в сумме 5 407 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменением, внесенным решением Жуалынского районного маслихата от 13.10.2014 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Контроль за исполнением и публикацию на интернет-ресурсе данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам административно-территориальных структур, социально-экономическому развитию территорий, бюджета и местных налогов по защите прав граждан.

5. 2014 жылға арналған бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi № 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2014 жылға әр бір ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар № 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 5 407 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Жуалы аудандық мәслихатының 13.10.2014 № 36-2 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8ү Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың әкімшілік аумақтық құрылым, аумақты әлеуметтік-экономикалық дамыту, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері, адамдардың құқығын қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

799570
464
Отдел образования района (города областного значения)
125966
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
12645
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
31966
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
200
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
11591
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
69564
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
279757
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
198015
002
Программа занятости
38034
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6722
005
Государственная адресная социальная помощь
8150
006
Оказание жилищной помощи
1804
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
9438
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3960
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17401
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
99360
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10648
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
2498
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
80727
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22950
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1079
021
Капитальные расходы государственного органа
390
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
56308
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1015
050
Реализация плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
1015
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
397054
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

799570
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
125966
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12645
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
31966
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
200
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
11591
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
69564
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
279757
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
198015
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
38034
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6722
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
8150
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1804
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
9438
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3960
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
17401
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
99360
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10648
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
2498
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
80727
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22950
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1079
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
390
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
56308
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1015
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
1015
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
397054
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

900
006
Организация санитарного убоя больных животных
8980
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1500
009
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
8243
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10582
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8852
003
Земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
200
004
Организация работ по зонированию земель
500
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
800
007
Капитальные расходы государственного органа
230
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
87000
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
87000
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39512
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
39512
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8871
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
30641
12
Транспорт и коммуникации
208285
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
208285
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
208285
13
Прочие
77216
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
3815
006
Поддержка предпринимательской деятельности
3815
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
49524
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
49524
452
Отдел финансов района (города областного значения)
10000
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
10000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7256
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
7256
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)

900
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
8980
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1500
009
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
8243
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10582
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8852
002
Ауыл шаруашылығы алқаптарын бір түрден екіншісіне ауыстыру жұмыстары
200
003
Елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыру
500
006
Аудандар, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдық округтердiң, кенттердiң, ауылдардың шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
800
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
230
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
87000
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
87000
11
Өнеркәсiп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39512
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
39512
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8871
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
30641
12
Көлiк және коммуникация
208285
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
208285
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
208285
13
Басқалар
77216
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
3815
006
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
3815
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
49524
040
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
49524
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
10000
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
10000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7256
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7256
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі

452
Отдел финансов района (города областного значения
5243
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
5243
08
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение № 4 к решению
Жуалынского районного маслихата
№ 24-3 от 26 декабря 2013 года
Перечень райнных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета на 2014 год
Наименование
Социальная помощь и социальное обеспечение
Государственные пособия на детей до 18 лет
Приложение № 5 к решению
Жуалынского районного маслихата
№ 24-3 от 26 декабря 2013 года
Перечень бюджетных программ каждого сельского округа на 2014 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Жуалынского районного маслихата от 17.11.2014 № 37-3 (вводится в действие с 01.01.2014).
тысяч тенге
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Наименование программ

452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
5243
008
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
5243
08
Бюджет қаражаттарының қолданылатын қалдықтары
0
Жуалы аудандық мәслихатының
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 24-3 шешіміне № 4 қосымша
2014 жылға арналған бюджеттi атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттiк бағдарламалар тiзбесi
АТАУЫ
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
Жуалы аудандық мәслихатының
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 24-3 шешіміне № 5 қосымша
2014 жылға әр бір ауылдық округтер бойынша бюджеттік бағдарламалар
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Жуалы аудандық мәслихатының 17.11.2014 № 37-3 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
мың теңге
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
Бағдарлама атауы

001. "Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа"
040. "Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
014. "Организация водоснабжения населенных пунктов"
009. "Обеспечение санитарии населенных пунктов"
011. "Благоустройство и озеленение населенных пунктов"
008. "Освещение улиц населенных пунктов"

001. "Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер"
040. "Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру"
014. "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру"
009. "Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету"
011. "Елді мекендерді аббаттандыру және көгалдандыру"
008. "Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру"