О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 25 декабря 2013 года № 26-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 декабря 2013 года № 2084
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 123, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 534 730 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 659 546 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 23 988 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 622 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 842 574 тысяч тенге;
2) затраты – 8 518 695 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 100 206 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 107 782 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 7 576 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 30 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 114 171 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 114 171 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 107 782 тысяч тенге;
погашение займов – 9 369 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 758 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата от 21.04.2014 № 31-2; 23.06.2014 № 34-10; 04.09.2014 № 37-2; 18.11.2014 № 38-6; 04.12.2014 № 39-2 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Принять во внимание, что размер субвенции на 2014 год из областного бюджета районному бюджету составляет 3 559 796 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий» на 2014-2016 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы № 26-3 шешімі. Жамбыл облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 желтоқсанда № 2084 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 123 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 534 730 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 659 546 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 23 988 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 622 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 7 842 574 мың теңге;
2) шығындар – 8 518 695 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 100 206 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 107 782 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 7 576 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 30 000 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 30 000 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 114 171 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 114 171 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 107 782 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 369 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 15 758 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Талас аудандық мәслихатының 21.04.2014 № 31-2; 23.06.2014 № 34-10; 04.09.2014 № 37-2; 18.11.2014 № 38-6; 04.12.2014 № 39-2 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 3 559 796 мың теңге сомасында ескерілсін.
3. «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2014-2016 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 9 519 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением Таласского районного маслихата от 18.11.2014 № 38-6 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2014 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить объемы поступлений в бюджет района (города областного значения) от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2014 год в размере - 0 тенге согласно приложению 5.

4. 2014 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 9 519 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Талас аудандық мәслихатының 18.11.2014 № 38-6 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2014 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiне түсiмдер 0 мың теңге көлемiнде 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7. Утвердить в районном бюджете на 2014 год бюджетные программы каждого аульного округа согласно приложению 6.
8. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.
9. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
С. Сарсенулы
Секретарь маслихата
Ж. Асемов
Приложение - 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 25 декабря 2013 года № 26 – 3
Районный бюджет на 2014 год

7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және 2014 жылдың 1 қаңтарында қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Т. Сәрсенұлы
Мәслихат хатшысы
Ж. Әсемов
Талас аудандық мәслихатының
2013 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 26 - 3 шешіміне 1 – қосымша
2014 жылға арналған аудандық бюджет