Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере туризма, физической культуры и спорта
Постановление акимата Карагандинской области от 28 марта 2013 года N 18/03. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 6 мая 2013 года N 2326. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 1 июля 2014 года № 33/07
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 01.07.2014 № 33/07.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", Законом Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года N 1099 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма", постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта", приказом Министерства экономического развития и торговли Республики Казахстан от 24 июня 2010 года N 91 "Об утверждении Методических рекомендаций по разработке регламента государственной услуги", акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания государственных услуг в сфере туризма, физической культуры и спорта:
1) регламент оказания государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории"";
2) регламент оказания государственной услуги "Присвоение категорий спортивным сооружениям"";
3) регламент оказания государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"";
4) регламент оказания государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".

Туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 28 наурыздағы N 18/03 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 6 мамырда N 2326 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2014 жылғы 1 шілдедегі N 33/07 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 01.07.2014 № 33/07 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңына сәйкес, "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Туризм саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" 2012 жылғы 29 тамыздағы N 1099 қаулысына сәйкес, Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2012 жылғы 27 шілдедегі N 981 қаулысына сәйкес және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрлігінің "Мемлекеттік қызмет регламентін әзірлеу жөніндегі әдістемелік ұсынымдарын бекіту туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы N 91 бұйрығына сәйкес Қарағанды облысы әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) "Спорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi, спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
2) "Спорт құрылыстарына санаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
3) "туристік ақпарат, оның ішінде туристік әлеумет, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті;
4) "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті.

2. Отменить постановление акимата Карагандинской области от 28 декабря 2012 года N 66/26 "Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в сфере туризма, физической культуры и спорта".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима Карагандинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким Карагандинской области                Б. Абдишев
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 28 марта 2013 года N 18/03
Регламент оказания государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат
в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой
категории, методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор - спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – тренеры, методисты, инструкторы,спортсмены и судьи по спорту;
2) уполномоченный орган – управление туризма, физической культуры и спорта Карагандинской области;
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр).

2. Қарағанды облысы әкімдігінің 2012 жылғы 28 желтоқсандағы N 66/26 "Туризм, дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы" қаулысының күші жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекшілік ететін облыс әкімінің орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қарағанды облысының әкімі
Б. Әбдішев
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 28 наурыздағы
N 18/03 қаулысымен
бекітілген
"Спорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Спорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi" спорттық разрядтары мен санаттарын беру" регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы - жаттықтырушылар, әдіскерлер, нұсқаушылар, спортшылар және спорт төрешілері;
2) уәкілетті орган - Қарағанды облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың әрекетінің (өзара әрекетінің) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы жүзеге асырады (бұдан әрі - Орталық).

4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 234 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года N 02-02-18/29 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам" зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 01 апреля 2011 года N 6864 и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года N 01-08/142 "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту" зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 18 сентября 2008 года N 5306 и постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее - Стандарт).
6. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Информацию по вопросам оказания государственной услуги, о ходе оказания государственной услуги можно получить в Центре или уполномоченном органе, адреса, которых указаны в приложениях 1 и 2 Стандарта. График работы согласно пункту 9 Стандарта.
8. Сроки оказания государственной услуги предусмотрены пунктом 7 Стандарта.
9. Основание для отказа в предоставлении государственной услуги предусмотрен пунктом 16 Стандарта.
Оснований для приостановления оказания государственной услуги не предусмотрено.
10. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от потребителя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) потребитель подает заявление в Центр;
2) инспектор Центра проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела Центра, инспектор накопительного отдела Центра передает документы в уполномоченный орган.
Факт отправки пакета документов из Центра в уполномоченный орган фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги;

4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының 234 және 5-тармақтары, "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабы, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы, Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2011 жылғы 1 сәуірде тіркелген N 6864 "Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы N 02-02-18/29 бұйрығы, Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2008 жылғы 18 қыркүйекте тіркелген N 5306 "Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 01-08/142 бұйрығы, "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі N 981 қаулысы негізінде ұсынылады (бұдан әрі - Стандарт).
6. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан көшірме не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселесі бойынша, мемлекеттік қызметті көрсету барысы туралы ақпаратты Стандарттың 1 және 2-қосымшаларында мекен-жайлары көрсетілген Орталықтан немесе уәкілетті органнан алуға болады. Жұмыс кестесі Стандарттың 9-тармағында қарастырылған.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері Стандарттың 7-тармағында қарастырылған.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіз Стандарттың 16-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
10. Тұтынушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтінішті алған сәттен бастап және мемлекеттік қызмет нәтижесін тапсырған сәтке дейін мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
1) тұтынушы Орталыққа өтініш тапсырады;
2) Орталық инспекторы құжаттарды тіркеп және Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына жолдайды, Орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттарды уәкілетті органға жолдайды.
Орталықтан уәкілетті органға жолданған құжаттар пакетінің жөнелтілуі, мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі құжаттар қозғалысын бақылауға мүмкіндік беретін штрихкодты сканерде белгіленеді;

3) сотрудник канцелярии уполномоченного органа фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в уполномоченном органе собственной информационной системы, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
4) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа определяет ответственного исполнителя;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа осуществляет рассмотрение представленного заявления из Центра, подготавливает мотивированный отказ или оформляет уведомление, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
6) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
7) сотрудник канцелярии уполномоченного органа направляет результат оказания государственной услуги в Центр, фиксирует в ИС ЦОН-а, в случае отсутствия в уполномоченного органе собственной информационной системы.
8) при приеме готового результата государственной услуги от уполномоченного органа Центром фиксируются поступившие документы при помощи сканера штрихкода;
Центр выдает потребителю уведомление либо мотивированный отказ.
11. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
12. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам согласно приложению 2 Стандарта.
После сдачи документов в Центр потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Центр документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
14. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.

3) уәкілетті органның кеңсе қызметкері ХҚКО АЖ-де, егер уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді және басшының қарауына жолдайды;
4) уәкілетті органның басшысы құжаттарды қарап, жауапты орындаушыны анықтайды;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы Орталықтан келген өтінішті қарап, дәлелді бас тарту туралы жауап жазады немесе хабарламаны ресімдейді де уәкілетті органның басшысына қол қоюға жолдайды;
6) уәкілетті органның басшысы хабарламаға немесе дәлелді бас тартуға қол қояды да, уәкілетті органның кеңсесіне жолдайды;
7) уәкілетті органның кеңсе қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Орталыққа жолдап, ХҚКО АЖ-де, егер уәкілетті органның өз ақпараттық жүйесі болмаған жағдайда құжаттарды тіркейді;
8) Орталық мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін уәкілетті органнан алғанда, келіп түскен құжаттарға штрихкодты сканердің көмегімен белгі соғады.
Орталық тұтынушыға хабарламаны немесе дәлелді жауапты ұсынады.
11. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
12. Орталықта құжаттарды қабылдау стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Орталыққа құжаттарды өткізген соң тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі, онда:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру мерзімі, уақыты және орны;
орталықтың мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
13. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
14. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
15. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігін және әкімшілік әрекеттердің (рәсімдерді) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

16. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
17. Ответственным лицом за оказание государственной услуги является руководитель уполномоченного органа и руководитель Центра (далее - должностные лица).
Должностные лица несут ответственность за реализацию оказания государственной услуги в установленные сроки в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.
Приложение 1
к Регламенту оказания государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта первый спортивный
разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
30 минут
2 раза в 1 рабочий день
Не менее двух раз в 1 рабочий день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя уполномоченного органа
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю уполномоченного органа
Передача документов уполномоченного органа
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение 30 календарных дней
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный
исполнитель уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация паспорта в книге, передача выписки из приказа или мотивированного отказа в Центр
Выдача мотивированного отказа или выписки из приказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача паспорта либо мотивированного отказа в Центр
Расписка о выдаче выписки из приказа или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центров регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие N 3
Определение ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения, наложение резолюции
Действие N 4
Рассмотрение заявления, подготовка
Действие N 5
Подписание результата
Действие N 6
фиксирует в ИС ЦОН
Действие N 7
Передача выписки из приказа в Центр
Действие N 8
Выдача выписки из приказа потребителю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центров или от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие N 3
Определение ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения, наложение резолюции
Действие N 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие N 5
Подписание мотивированного отказа
Действие N 6
Передача мотивированного отказа в Центр
Действие N 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в Центре
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта первый спортивный
разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории"
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 28 марта 2013 года N 18/03
Регламент оказания государственной услуги
"Присвоение категорий спортивным сооружениям"

16. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды  тұлғалардың жауапкершілігі
17. Мемлекеттік қызметті көрсетуге уәкілетті органның басшысы және Орталықтың басшысы (бұдан әрі - лауазымды тұлғалар) жауапты болып табылады.
Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес белгіленген мерзімде жүзеге асырылуына жауапты болады.
"Спорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық
разряд, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi,
спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (ресімдердің) қарым-қатынасы және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік N
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қою, құжат жинау
Тізілімді жасап, құжатты жөнелту
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қол хат беру
Жинақтау бөліміне құжат жинау
Уәкілетті органға құжат жіберу
Орындау мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күніне 2 рет
1 жұмыс күніне екі реттен кем емес
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік N
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжат қабылдау және тіркеу
Құжатпен танысып, уәкілетті органның жауапты орындаушысын тағайындау
Құжаттардың толықтығын тексеріп, дәлелді бас тарту немесе хабарлама беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Басшының алдына бұрыштама қоюға құжаттарды жолдау
Бұрыштама қойып, уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау
Уәкілетті органның құжаттарын тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Күнтізбелік 30 күн ішінде
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік N
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Орталықтың инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хат-хабарламалармен танысу
Паспортты кітапқа тіркеу, бұйрық көшірмесін беру немесе Орталыққа дәлелді бас тарту беру
Дәлелді бас тарту немесе бұйрық көшірмесін беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Құжатқа қол қою
Орталыққа паспортты немесе дәлелді бас тарту жіберу
Тұтынушыға бұйрық көшірмесін бергені немесе дәлелді бас тартқаны жөнінде қол хат беру
Орындау мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
N 1-әрекет
Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, уәкілетті органға жіберу
N 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу арызды уәкілетті басшысына жіберу
N 3-әрекет
Жауапты орындаушыны тағайындап, бұрыштама қою
N 4-әрекет
Арызды қарау, дайындау
N 5-әрекет
Қорытындыға қол қою
N 6-әрекет
ХҚКО АЖ-де тіркейді
N 7-әрекет
Бұйрық көшірмесін Орталыққа беру
N 8-әрекет
Бұйрық көшірмесін Орталықта тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
N 1-әрекет
Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
N 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жолдау
N 3-әрекет
Орындау үшін уәкілетті органның жауапты орындаушысын тағайындап, бұрыштама қою
N 4-әрекет
Арызды қарау. Дәлелді бас тартуды дайындау
N 5-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
N 6-әрекет
Дәлелді бас тартуды орталыққа беру
N 7-әрекет
Дәлелді бас тартуды Орталықта тұтынушыға беру
"Спорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық
разряд, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы,
біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi
санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi,
спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 28 наурыздағы
N 18/03 қаулысымен
бекітілген
"Спорт құрылыстарына санаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Присвоение категорий спортивным сооружениям" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель - физические и юридические лица Республики Казахстан;
2) уполномоченный орган – управление туризма, физической культуры и спорта Карагандинской области.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр) на присвоение первой, второй и третьей категорий спортивным сооружениям.
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 17) статьи 23 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" и приказа Министерства туризма и спорта Республики Казахстан от 14 апреля 2011 года N 02-02-18/59 "Об утверждении Правил использования спортивных сооружений" зарегистрированного в государственном регистраторе нормативно-правовых актов за N 6953 от 13 мая 2011 года и постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее - Стандарт).
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются присвоение категории спортивному сооружению, указанной в типовой форме паспорта согласно приложению 4 стандарта на бумажном носителе, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Спорт құрылыстарына санаттар беру" регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы - Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары;
2) уәкілетті орган- Қарағанды облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың әрекетінің (өзара әрекетінің) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы жүзеге асырады (бұдан әрі - Орталық) спорт құрылыстарына бірінші, екінші және үшінші санаттарды беру.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 23-бабының 17) тармақшасы, "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы және "Спорт ғимараттарын пайдалану ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі N 02-02-18/59 бұйрығы мемлекеттік құқықтық актілерді тіркеу тізімінде 2011 жылы 13 мамырда N 6953 тіркелген, "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі N 981 қаулысы негізінде ұсынылады (бұдан әрі - Стандарт).
6. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште стандарттың 4-қосымшасына сәйкес спорт ғимаратына паспорттың үлгілік нысанында көрсетілген санатты беру не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы электрондық құжат нысандағы дәлелді жауап болып табылады.

3) копию акта технического обследования спортивного сооружения в части эксплуатационной надежности, устойчивости строительных конструкций и обеспечения необходимой степени безопасности.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, уполномоченный орган, местный исполнительный орган получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник центра сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
12. Для получения государственной услуги через центр заполнение бланков заявлений не требуется.
13. Минимальное количество лиц, осуществляющих прием документов для оказания государственной услуги в Центре и уполномоченном органе, составляет один сотрудник.
4. Описание порядка действия (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Прием документов в Центре осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указывается фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра по адресам согласно приложению 2 Стандарта.
После сдачи документов в Центр потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов, с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты, времени и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества инспектора Центра, либо сотрудника уполномоченного органа, принявшего заявление на оказание государственной услуги.
15. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет в Центр документы, указанные в пункте 11 Стандарта.
16. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) инспектор Центра;
2) инспектор накопительного отдела Центра;
3) канцелярия уполномоченного органа;
4) руководство уполномоченного органа;
5) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
17. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
18. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.

3) спорт құрылысының пайдалануға беріктігі, құрылыс конструкцияларының орнықтылығы және қауіпсіздіктің қажетті дәрежесін қамтамасыз ету бөлігінде техникалық тексеру актісінің көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін уәкілетті орган, жергілікті атқарушы орган тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
Орталық қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
12. Орталық арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
13. Орталықта және уәкілетті органда мемлекеттік қызметті көрсету үшін құжаттарды қабылдауды жүзеге асыратын тұлғалар санының ең төмен саны бір қызметкерді құрайды.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі әрекеттер (өзара әрекеттер) тәртібінің сипаттамасы
14. Орталықта құжаттарды қабылдау стандарттың 2-қосымшасында көрсетілген мекен-жайлар бойынша "терезелердің" мақсаттары мен орындайтын функциялары туралы ақпарат орналастырылған "терезелер" арқылы жүзеге асырылады, сондай-ақ Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетіледі.
Орталыққа құжаттарды өткізген соң тұтынушыға құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі, онда:
өтініштің нөмірі мен қабылданған күні;
сұралып отырған мемлекеттік қызметтің түрі;
қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
құжаттарды беру мерзімі, уақыты және орны;
орталықтың мемлекеттік қызметті көрсетуге өтінішті қабылдаған жауапты инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетіледі.
15. Тұтынушы мемлекеттік қызметті алу үшін Стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырады.
16. Мемлекеттік қызметті көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер қатысады (бұдан әрі – ҚФБ):
1) Орталық инспекторы;
2) Орталықтың жинақтаушы бөлімінің инспекторы;
3) уәкілетті органның кеңсесі;
4) уәкілетті органның басшылығы;
5) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
17. Әрбір әкімшілік әрекеттің (рәсімнің) орындау мерзімі көрсетілген әр ҚФБ реттілігін және әкімшілік әрекеттердің (рәсімдерді) сипаттамасының мәтіндік кестесі осы Регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
18. Мемлекеттік қызметті көрсету барысындағы әкімшілік әрекеттер мен ҚФБ логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.

1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" (далее – Регламент) используются следующие понятия:
1) получатель – физические и юридические лица Республики Казахстан;
2) структурно-функциональные единицы – ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или подсистемы, участвующие в процессе оказания государственной услуги (далее – СФЕ);
3) туризм – путешествие физических лиц продолжительностью от двадцати четырех часов до одного года либо меньше двадцати четырех часов, но с ночевкой в целях, не связанных с оплачиваемой деятельностью в стране (месте) временного пребывания;
4) лица, осуществляющие туристскую деятельность, – турагенты, туроператоры, инструкторы туризма, а также оказывающие туристские услуги самостоятельно гиды (гиды - переводчики), экскурсоводы.
2. Общие положения
2. Нормативное правовое определение государственной услуги: Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность.
3. Государственная услуга "Представление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" оказывается ГУ "Управление туризма, физической культуры и спорта" Карагандинской области (далее – уполномоченный орган).
4. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании Постановления Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2012 года N 1099 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма".
6. Результатом предоставляемой государственной услуги является туристская информация, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность, на бумажном носителе Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам (далее – получатели государственной услуги).
7. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее – получатели).
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
8. Для получения информации об оказании государственной услуги, разъяснения порядка обжалования действия (бездействия) уполномоченных должностных лиц, а так же в случае необходимости оценки качества государственной услуги, получатель может обратиться в уполномоченный орган, наименование, юридический адреса, номера телефонов, адреса электронной почты указаны в пункте 3 настоящего Регламента.

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеумет, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" регламентінде (бұдан әрі – Регламент) мынадай ұғымдар қолданылады:
1) алушы – Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғалары;
2) құрылымдық-функционалдық бірліктер – электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үрдісіне қатысатын уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылымдық бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе олардың ішкі жүйелері (бұдан әрі – ҚФБ);
3) туризм – жеке тұлғалардың уақытша болатын елде (жерде) жиырма төрт сағаттан бір жылға дейін не жиырма төрт сағаттан аз уақытқа созылатын, бірақ түнейтін, ақылы қызметпен байланысты емес мақсаттағы саяхаты;
4) туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар – турагенттер, туроператорлар, туризм нұсқаушылары, сондай-ақ өз бетінше туристік қызмет көрсететін гидтер (гид - аудармашылар), экскурсоводтар.
2. Жалпы ережелер
2. Мемлекеттік қызметтің нормативтік-құқықтық анықтамасы: Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеумет, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру.
3. "Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеумет, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік қызметі, "Қарағанды облысының туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы" ММ (бұдан әрі – уәкілетті орган) көрсетіледі.
4. Көрсетілетін қызметтің нысаны – автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттiк қызмет "Туризм саласындағы мемлекеттiк қызметтердiң стандарттарын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2012 жылғы 29 тамыздағы N 1099 қаулысы негiзiнде көрсетiледi.
6. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет нәтижесi туристiк әлеумет, туризм объектiлерi және туристiк қызметтi жүзеге асыратын тұлғалар туралы қағаз тасығыштағы туристiк ақпарат болып табылады. Мемлекеттiк қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрi – мемлекеттiк қызмет алушы) көрсетiледi.
7. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының жеке және заңды тұлғаларына (бұдан әрі – алушылар) көрсетіледі.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібінің талаптары
8. Мемлекеттік қызмет көрсету туралы ақпарат алу үшін уәкілетті лауазымды адамдардың әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданудың тәртібін түсіндіретін, сондай-ақ, керек жағдайда мемлекеттік қызметтің сапасын бағалауға, алушы уәкілетті органға немесе Орталыққа өтініш жасауына болады, атау, олардың заңды мекен-жайлары, телефон нөмірлері, электронды поштасының мекен-жайлары осы Регламенттің 3-тармағында көрсетілген.

9. Сроки предоставления государственной услуги:
1) не превышают 5 рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания при подаче запроса – не более 30 минут;
3)максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги – не более 30 минут.
10. Оснований для приостановления оказания государственной услуги или отказа в предоставлении государственной услуги не существует.
11. Этапы оказания государственной услуги:
1) получатель подает заявление в уполномоченный орган;
2) сотрудник канцелярии уполномоченного органа проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю;
3) после рассмотрения руководитель уполномоченного органа дает поручение ответственному исполнителю;
4) ответственный исполнитель уполномоченного органа проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или мотивированный отказ, затем направляет на подписание руководителю уполномоченного органа;
5) руководитель уполномоченного органа подписывает уведомление или мотивированный отказ и направляет в канцелярию уполномоченного органа;
6) сотрудник канцелярии регистрирует уведомление, заносит данные получателя КПУ, или мотивированный отказ, направляет результат оказания государственной услуги получателю или выдает получателю в случае обращения в уполномоченный орган;
12. Прием документов для получения государственных услуг осуществляется одним сотрудником в течение рабочего дня на основании графика уполномоченного органа.
13. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе
оказания государственной услуги
14. Прием и регистрацию документов получателя осуществляет сотрудник канцелярии уполномоченного органа. Соответствующие требованиям документы регистрируются с указанием номера, даты и количества листов в регистрационном штампе, с указанием признака контроля. Получателю выдается талон с указанием номера, даты регистрации и получения получателем государственной услуги, фамилии и инициалов сотрудника, принявшего документы.
Информирование о результате оказания государственной услуги осуществляется посредством личного посещения либо по почте.
15. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги обращается с письменным запросом в уполномоченный орган.
Государственная услуга оказывается в уполномоченном органе без заполнения бланков.
16. Государственная услуга оказывается в помещении уполномоченного органа, которое оборудовано входом с пандусом, предназначенным для доступа людей с ограниченными физическими возможностями, а также соответствует санитарно-эпидемиологическим нормам, требованиям противопожарной безопасности.
Зал ожидания не предусмотрен в связи с отсутствием очередности при оказании государственной услуги.
17.График работы:

9. Мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмi:
1) бес жұмыс күнiнен аспайды;
2) сұрау берген кезде күтудiң жол берiлген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттiк қызмет алушыға қызмет көрсетудiң жол берiлген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетудi тоқтата тұру немесе мемлекеттiк қызметтi ұсынудан бас тарту үшiн негiздер жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) алушы уәкілетті органға өтініш береді;
2) уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді;
3) анықтап қарағаннан кейін уәкілетті органның басқарушысы жауапты орындаушыға тапсырма береді;
4) уәкілетті органның жауапты орындаушысы құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгелдігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды, сосын басқарушыға қол қоюға жібереді;
5) уәкілетті органның басқарушысы хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды және уәкілетті органның кеңсесіне жібереді;
6) кеңсенің қызметкері хабарландыруды тіркейді, алушының мәліметтерін ДЕК-ке енгізеді, немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді, мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алушыға жібереді немесе уәкілетті органға өтініш жасағанда алушыға береді.
12. Мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн алушының құжаттарын қабылдауды уәкілетті органында жұмыс кестесі бойынша жұмыс күнінің ішінде бір қызметкер жүзеге асырады.
13. Мемлекеттiк қызмет тегiн көрсетiледi.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібін сипаттау
14. Алушының құжаттарын қабылдау және тіркеуді уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері жүзеге асырады. Талапқа сай құжаттар тіркеу мөрінде көрсетілген нөмірі, күні және парақ саны, бақылау белгілері қойылып тіркеледі. Алушыға тіркелген нөмірі және тіркелген күні мен алушының мемлекеттік қызмет алған күні, құжаттарды қабылдаған қызметкердің тегі мен аты-жөні көрсетілген талон беріледі.
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі туралы хабарлау уәкілетті органға жеке өзінің баруы немесе почта арқылы жүзеге асырылады.
15. Мемлекеттiк қызмет алу үшiн мемлекеттiк қызмет алушы тиiстi жазбаша сұраумен уәкілетті органға жүгiнедi.
Уәкілетті органда мемлекеттік қызмет бланкілерді толтырмай көрсетеді.
16. Мемлекеттiк қызмет уәкілетті органның мүмкiндiгi шектеулi адамдардың кiруiне арналған пандуспен жабдықталған үй-жайында көрсетіледі, сонымен бірге санитарлық-эпидемиологиялық үлгісіне, өртке қарсы қауіпсіздік талаптарына сай келеді.
Мемлекеттiк қызмет көрсету кезiнде кезектiлiктiң болмауына байланысты күту залы көзделмеген.
17. Жұмыс кестесі:

В уполномоченном органе устанавливается график, обеспечивающий его работу с 9.00 часов до 18.00 часов, пять дней в неделю, за исключением выходных и праздничных дней, с перерывом на обед с 13.00 до 14.00 по адресу, указанном в пункте 3 настоящего Регламента.
18. Требования к информационной безопасности: уполномоченный орган обеспечивает сохранность, защиту и конфиденциальность информации о содержании документов получателя.
19. Деятельность уполномоченного органа основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и граждан, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов в случае неявки заявителя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
20. Перечисления СФЕ, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии уполномоченного органа;
2) руководитель уполномоченного органа;
3) ответственный исполнитель уполномоченного органа.
21. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту;
22. Схемы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту;
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих
государственные услуги
23. Руководитель уполномоченного органа несет ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственных услуг в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания государственной услуги
"Представление туристской информации, в том
числе о туристском потенциале, объектах туризма
и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Таблица 1. Описание действий СФЕ.

Мемлекеттiк қызмет демалыс және мереке күндерiн қоспағанда, аптасына бес күн, сағат 9.00-ден бастап 18.00-ге дейiн, түскі үзіліс 13.00-ден бастап 14.00-ге дейiн, уәкілетті орган жұмысын қамтамасыз ететін кестесіне сәйкес, осы Регламенттің 3-тармағында көрсетілген мекен-жайда көрсетiледi.
18. Ақпараттық қауіпсіздігінің талаптары: уәкілетті орган алушының құжаттар мазмұны туралы ақпаратының сақталуын, қорғалуын және құпиялылығын қамтамасыз етеді.
19. Уәкілетті орган қызметi мынадай қағидаттарға негiзделедi:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк қызметшiлерiнiң ар-намыс кодексiн сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көрiнiстерiне қарсы тұру;
4) мемлекеттiк қызметшiлер үшiн заңнамада белгiленген тыйымдар мен шектеулердi қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтiнiштерiн қарау кезiнде төрешiлiк пен сөзбұйдалық көрiнiстерiне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттiң өзара жауапкершiлiгi мен мүдделерiнiң теңбе-тең болуы;
9) мемлекеттiк құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетiлетiн мемлекеттiк қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) өтiнiм берушi құжаттарды алуға келмеген жағдайда құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету;
12) ақпараттардың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиiмдiлiк;
14) сыпайылық.
20. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын ҚФБ-ның тізбесі:
1) Уәкілетті органның кеңсесінің инспекторы;
2) Уәкілетті органның басқарушысы;
3) уәкілетті органның жауапты орындаушысы.
21. Әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімін көрсете отырып, әрбір ҚФБ-нің әкімшілік іс-әрекеттер (рәсімдер) реттілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
22. Әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды реттілігі, мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схемасы осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтер көрсететін жауапты тұлғалардың жауапкершілігі
23. Уәкілетті органның басқарушысы мемлекеттік қызметтер көрсету барысында өздері қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасы заңнамасында көзделген тәртіпте жауапты.
"Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеумет,
туризм объектiлерi және туристiк қызметтi
жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ әрекеттердің сипаттамасы.

1) Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
N действия (хода, потока, работ)
1
2
3
2
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии, уполномоченного органа.
Руководитель уполномоченного органа.
Ответственный исполнитель уполномоченного органа.
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю.
Дает поручение ответственному исполнителю.
Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление или подготавливает мотивированный отказ.
4
Форма завершения (данные, документ. Организационно-распорядительное решение)
Запись в журнале регистрации.
Резолюция.
Направляет руководителю на подписание.
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
Не более 30 минут
Не превышают 5 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
2) Действие основного процесса (хода, потока, работ)
1
N действия (хода, потока, работ)
4
5
2
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа.
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа.
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Рассматривает документы.
Регистрирует уведомление в книге регистрации, заносит в КПУ, или мотивированный отказ
4
Форма завершения (данные, документ. Организационно-распорядительное решение)
Подписывает уведомление или мотивированный отказ.
Выдает уведомление или мотивированный отказ получателю.
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
В течение 1-го рабочего дня
6
Номер следующего действия
5
6
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
СФЕ 1.
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
СФЕ 2.
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 3.
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действие N 1. Проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю.
Действие N 2. Дает поручение ответственному исполнителю.
Действие N 3. Проверяет полноту и правильность оформления документов, оформляет уведомление.
Действие N 4. Подписывает уведомление.
Действие N 5.Регистрирует уведомление, заносит данные получателя в КПУ и выдает получателю.
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
СФЕ 1.
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
СФЕ 2.
Руководитель уполномоченного органа
СФЕ 3.
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Действия N 1. Проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководителю.
Действия N 2. Дает поручение ответственному исполнителю.
Действия N 3. Проверяет полноту и правильность оформления документов, подготавливает мотивированный отказ.
Действие N 4. Подписывает мотивированный отказ.
5.Регистрирует мотивированный отказ, и выдает получателю.
Приложение 2
к регламенту оказания государственной услуги
"Представление туристской информации, в том
числе о туристском потенциале, объектах туризма
и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"
Схема функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 28 марта 2013 года N 18/03
Регламент оказания государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй
и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер
высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй
категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"

1) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N
1
2
3
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
Уәкілетті органның басқарушысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді.
Жауапты орындаушыға тапсырма береді.
Құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгелдігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді немесе дәлелденген бас тартуды дайындайды.
4
Аяқтау нысаны деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Тіркеу журналына жазу.
Бұрыштама.
Құжаттарды басқарушыға қол қоюға жібереді.
5
Орындалу мерзімдері
30 минуттан аспайды.
30 минуттан аспайды.
Бес жұмыс күнiнен аспайды.
6
Келесі әрекеттің нөмірі
2
3
4
2) Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) әрекеті
1
Әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басқарушысы
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
3
Әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Құжаттарды қарайды.
Хабарландыруды тіркейді, алушының мәліметтерін ДЕК-ке енгізеді, немесе дәлелденген бас тартуды тіркейді.
4
Аяқтау нысаны деректер, құжат, ұйымдық-басшылық ету шешімі)
Хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуға қол қояды.
Хабарландыруға немесе дәлелденген бас тартуды алушыға жібереді.
5
Орындалу мерзімдері
30 минуттан аспайды.
1 жұмыс күннің ішінде.
6
Келесі әрекеттің нөмірі
5
-
2-кесте пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
ҚФБ 1.
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2.
Уәкілетті органның басқарушысы
ҚФБ 3.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
N 1. іс-әрекет
Алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді.
N 2. іс-әрекет
Жауапты орындаушыға тапсырма береді
N 3. іс-әрекет
Құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгелдігін тексереді, хабарландыруды рәсімдейді.
N 4. іс-әрекет
Хабарландыруға қол қояды.
N 5. іс-әрекет
Хабарландыруды тіркейді, алушының мәліметтерін ДЕК-ке енгізеді және алушыға береді.
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы үдерісі.
ҚФБ 1.
Уәкілетті органның кеңсесінің қызметкері
ҚФБ 2.
Уәкілетті органның басқарушысы
ҚФБ 3.
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
N 1. іс-әрекет
Алынған құжаттардың тіркеуін жүргізеді және анықтап қарау үшін басқарушыға жібереді.
N 2. іс-әрекет
Жауапты орындаушыға тапсырма береді.
N 3. іс-әрекет
Құжаттардың дұрыс толтырылуын және түгелдігін тексереді, дәлелденген бас тартуды дайындайды.
N 4. іс-әрекет
Дәлелденген бас тартуға қол қояды.
N 5. іс-әрекет
Дәлелденген бас тартуды тіркейді және алушыға береді.
"Туристiк ақпарат, оның iшiнде туристiк әлеумет,
туризм объектiлерi және туристiк қызметтi
жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру"
мемлекеттiк қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара іс-қимыл схемасы
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 28 наурыздағы
N 18/03 қаулысымен
бекітілген
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті

1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее - Регламент) используются следующие понятия:
1) потребитель – тренеры, методисты, инструкторы, спортсмены и судьи;
2) уполномоченный орган – районные и городские отделы физической культуры и спорта.
2. Общие положения
2. Настоящий Регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
Согласно подпункту 1-4) пункта 3 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" Регламент государственной услуги - нормативный правовой акт, устанавливающий требования к обеспечению соблюдения стандарта государственной услуги и определяющий порядок деятельности государственных органов, их подведомственных организаций, должностных лиц, а также физических и юридических лиц по оказанию государственной услуги.
Регламент государственной услуги устанавливает также описание действий (взаимодействия) государственных органов, их подведомственных организаций и иных физических и юридических лиц, участвующих в процессе оказания государственной услуги.
3. Государственная услуга оказывается уполномоченным органом через Центры обслуживания населения (далее - Центр).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 234 и 5 статьи 22-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года "О физической культуре и спорте", статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 5 марта 2011 года N 02-02-18/29 "Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта, а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам" зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 01 апреля 2011 года N 6864 и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года N 01-08/142 "Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту" зарегистрированного в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 18 сентября 2008 года N 5306 и постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года N 981 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта" (далее - Стандарт).

1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" регламентінде (бұдан әрі – Регламент) келесі ұғымдар қолданылады:
1) тұтынушы - жаттықтырушылар, әдіскерлер, нұсқаушылар, спортшылар және спорт төрешілері;
2) уәкілетті орган - аудандар мен қалалардың дене шынықтыру және спорт бөлімдері.
2. Жалпы ережелер
2. Осы Регламент Қазақстан Республикасының "Әкімшілік рәсімдер туралы" 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңы 9-1-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңы 3-бабының 3-тармағы 1-4) тармақшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету регламенті - мемлекеттік қызмет стандартының сақталуын қамтамасыз етуге қойылатын талаптарды белгілейтін және мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының, мемлекеттік қызмет көрсететін лауазымды адамдардың, сондай-ақ жеке және заңды тұлғалардың мемлекеттік қызмет көрсетуінің тәртібін айқындайтын нормативтік құқықтық акт.
Мемлекеттік қызмет регламенті мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын мемлекеттік органдардың, олардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының және өзге де жеке және заңды тұлғалардың әрекетінің (өзара әрекетінің) сипаттамасын да белгілейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетуді уәкілетті орган Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы жүзеге асырады (бұдан әрі - Орталық).
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Мемлекеттік қызмет "Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының 234 және 5-тармақтары, "Әкімшілік рәсімдер туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабы, "Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабы, Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2011 жылғы 1 сәуірде тіркелген N 6864 "Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу мен шарттарының ережесін, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы N 02-02-18/29 бұйрығы, Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2008 жылғы 18 қыркүйекте тіркелген N 5306 "Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 01-08/142 бұйрығы, "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі N 981 қаулысы негізінде ұсынылады (бұдан әрі - Стандарт).

8 (7212) 426731, 412215
2.
Отдел образования, физической культуры и спорта город Темиртау
город Темиртау, пр. Республики 34
8 (7213) 984963
3.
Отдел образования, физической культуры и спорта город Сарань
город Сарань, улица Жамбыла 65
8 (72137) 23990
4.
Отдел образования, физической культуры и спорта город Шахтинск
город Шахтинск, улица Казахстанская д.101
8 (72156) 55095
5.
Отдел образования, физической культуры и спорта город Балхаш
город Балхаш, улица Ш. Валиханова 5
8 (71036) 46238, 40194
6.
Отдел образования, физической культуры и спорта город Приозерск
город Приозерск, улица Космонавтов 2
8 (71039) 53204, 53092
7.
Отдел образования, физической культуры и спорта город Жезказган
город Жезказган, площадь Алашахана 1
8 (7102) 736966
9.
Отдел образования, физической культуры и спорта город Сатпаев
город Сатпаев, проспект Сатбаева 111
8 (71063) 37934
10.
Отдел образования, физической культуры и спорта город Каражал
город Каражал, проспект Абая 11
8 (71032) 26902, 26513 ф
11.
Отдел образования, физической культуры и спорта Абайского района
город Абай, улица Карла маркса 43
8 (72131) 42257
12.
Отдел образования, физической культуры и спорта Актогайского района
село Актогай, улица К. Байсеитова 26
8 (71037) 21399, 21648 ф
13.
Отдел образования, физической культуры и спорта Бухаржырауского района
поселок Ботакара, улица Абылай хана 36
8 (72154) 21143
14.
Отдел образования, физической культуры и спорта Жанаркинского района
поселок Атасу, проспект Сейфуллина 14
8 (71030) 27498
15.
Отдел образования, физической культуры и спорта Каркаралинского района
город Каркаралинск, улица Бокейханова 55
8 (72146) 31375
16.
Отдел образования, физической культуры и спорта Нуринского района
поселок Киевка, улица Тауелсиздик 41
8 (72144) 22640
17.
Отдел образования, физической культуры и спорта Осакаровского района
село Осакаровка, улица Целинная 3а
8 (72149) 41373, 43154, 42609
18.
Отдел образования, физической культуры и спорта Улытауского района
село Улытау, улица Булкышева 17
8 (71035) 21610, 21295, 21187
19.
Отдел образования, физической культуры и спорта Шетский район
село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай Жырау 92
8 (71031), 50755, 21511
Приложение 2
к Регламенту оказания государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации второй категории, методист
высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, судья по спорту"
Описание
последовательности и взаимодействие административных
действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия
(хода, потока работ)
1
2
3
Наименование СФЕ
Инспектор Центра
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов
Расписывается в журнале и собирает документы
Составляет реестр и направляет документы
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов в накопительный отдел
Отправка документов в уполномоченный орган
Сроки исполнения
30 минут
2 раза в 1 рабочий день
Не менее
двух раз в 1 рабочий день
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
4
5
6
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация
Ознакомление с корреспонденцией, определение ответственного исполнителя уполномоченного органа
Осуществление проверки полноты документов, подготовка мотивированного отказа или оформление уведомления
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Направление документов руководству для наложения резолюции
Наложение резолюции, отправка ответственному исполнителю уполномоченного органа
Передача документов уполномоченного органа
Сроки исполнения
1 час
1 час
В течение 30 календарных дней
N действия (хода, потока работ)
7
8
9
Наименование СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Инспектор Центра
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Ознакомление с корреспонденцией
Регистрация паспорта в книге, передача выписки из приказа или мотивированного отказа в Центр
Выдача мотивированного отказа или выписки из приказа
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Подписание документа
Передача паспорта либо мотивированного отказа в Центр
Расписка о выдаче выписки из приказа или мотивированного отказа потребителю
Сроки исполнения
30 минут
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
сотрудник канцелярии уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центров регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие N 3
Определение ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения, наложение резолюции
Действие N 4
Рассмотрение заявления, подготовка
Действие N 5
Подписание результата
Действие N 6
фиксирует в ИС ЦОН
Действие N 7
Передача выписки из приказа в Центр
Действие N 8
Выдача выписки из приказа потребителю в Центре
Таблица 3. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Группа 1 СФЕ
Инспектор Центра
Группа 2 СФЕ
Ответственный исполнитель уполномоченного органа
Группа 3 СФЕ
Руководитель уполномоченного органа
Действие N 1
Прием документов, выдача расписки, регистрация заявления, направление документов в уполномоченный орган
Действие N 2
Прием заявления из Центров или от потребителя, регистрация, направление заявления руководителю уполномоченного органа
Действие N 3
Определение ответственного исполнителя уполномоченного органа для исполнения, наложение резолюции
Действие N 4
Рассмотрение заявления. Подготовка мотивированного отказа
Действие N 5
Подписание мотивированного отказа
Действие N 6
Передача мотивированного отказа в Центр
Действие N 7
Выдача мотивированного отказа потребителю в Центре
Приложение 3
к Регламенту оказания государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, инструктор-спортсмен высшего
уровня квалификации второй категории, методист
высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, судья по спорту"
Схемы,
отражающие взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий

8 (7212) 426731, 412215
2.
Теміртау қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Теміртау қаласы, Республика даңғылы 34
8 (7213) 984963
3.
Сарань қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Сарань қаласы, Жамбыл көшесі 65
8 (72137) 23990
4.
Шахтинск қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Шахтинск қаласы, Қазақстан көшесі 101 үй
8 (72156) 55095
5.
Балхаш қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Балқаш қаласы, Ш. Уәлиханов көшесі 5
8 (71036) 46238, 40194
6.
Приозерск қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Приозерск қаласы, Космонавтов көшесі 2
8 (71039) 53204, 53092
7.
Жезқазған қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Жезқазған қаласы, Алашахан алаңы 1
8 (7102) 736966
9.
Сәтпаев қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Сәтпаев қаласы, Сәтбаев көшесі 111
8 (71063) 37934
10.
Қаражал қаласының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Қаражал қаласы, Абай көшесі 11
8 (71032) 26902, 26513 ф
11.
Абай ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Абай қаласы, Карл Маркс көшесі 43
8 (72131) 42257
12.
Ақтоғай ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Ақтоғай селосы, К. Байсеиітова көшесі 26
8 (71037) 21399, 21648 ф
13.
Бұхар жырау ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Ботақара кенті, Абылайхан көшесі 36
8 (72154) 21143
14.
Жаңаарқа ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Атасу кенті, Сейфуллин даңғылы 14
8 (71030) 27498
15.
Қарқаралы ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Қарқаралы қаласы, Ә. Бөкейханов көшесі 55
8 (72146) 31375
16.
Нұра ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Киевка селосы, Тәуелсіздік көшесі 41
8 (72144) 22640
17.
Осакаровка ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Осакаров селосы, Целинная көшесі 3 а
8 (72149) 41373, 43154, 42609
18.
Ұлытау ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Ұлытау селосы, Бұлқышев көшесі 17
8 (71035) 21610, 21295, 21187
19.
Шет ауданының білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
Ақсу-Аюлы селосы, Шортанбай Жырау көшесі 92
8 (71031) 50755, 21511
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (ресімдердің) қарым-қатынасы және реттілік сипаттамасы
1-кесте. ҚФБ әрекеттерінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік N
1
2
3
ҚФБ атауы
Орталықтың инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау
Журналға қол қою, құжат жинау
Тізілімді жасап, құжатты жөнелту
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Журналға тіркеу және қол хат беру
Жинақтау бөліміне құжат жинау
Уәкілетті органға құжат жіберу
Орындау мерзімдері
30 минут
Күніне 2 рет 1 жұмыс күні ішінде
Күніне 2 реттен кем емес 1 жұмыс күні ішінде
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік N
4
5
6
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның кеңсе қызметкері
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
құжат қабылдау және тіркеу
Құжатпен танысып, уәкілетті органның жауапты орындаушысын тағайындау
Құжаттардың толықтығын тексеріп, дәлелді бас тарту немесе хабарлама беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Басшының алдына бұрыштама қоюға құжаттарды жолдау
Бұрыштама қойып, уәкілетті органның жауапты орындаушысына жолдау
Уәкілетті органның құжаттарын тапсыру
Орындау мерзімдері
1 сағат
1 сағат
Күнтізбелік 30 күн ішінде
Әрекеттің (барысының, жұмыс ағыны) реттік N
7
8
9
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның басшысы
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
Орталықтың инспекторы
Әрекеттің (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Хат-хабарламалармен танысу
Паспортты кітапқа тіркеу, бұйрық көшірмесін беру немесе Орталыққа дәлелді бас тарту беру
Дәлелді бас тарту немесе бұйрық көшірмесін беру
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Құжатқа қол қою
Орталыққа паспортты немесе дәлелді бас тарту жіберу
Тұтынушыға бұйрық көшірмесін бергені немесе дәлелді бас тартқаны жөнінде қол хат беру
Орындау мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс.
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
N 1-әрекет
Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, уәкілетті органға жіберу
N 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу арызды уәкілетті басшысына жіберу
N 3-әрекет
Жауапты орындаушыны тағайындап, бұрыштама қою
N 4-әрекет
Арызды қарау, дайындау
N 5-әрекет
Қорытындыға қол қою
N 6-әрекет
ХҚКО АЖ-де тіркейді
N 7-әрекет
Бұйрық көшірмесін Орталыққа беру
N 8-әрекет
Бұйрық көшірмесін Орталықта тұтынушыға беру
3-кесте. Пайдалану нұсқалары. Балама үдеріс
КФБ 1-топ
Орталық инспекторы
КФБ 2-топ
Уәкілетті органның жауапты орындаушысы
КФБ 3-топ
Уәкілетті органның басшысы
N 1-әрекет
Құжат қабылдау, қолхат беру, арызды тіркеу, уәкілетті органға құжаттарды жіберу
N 2-әрекет
Арызды орталықтан немесе тұтынушыдан қабылдау, тіркеу, уәкілетті органның басшысына жолдау
N 3-әрекет
Орындау үшін уәкілетті органның жауапты орындаушысын тағайындап, бұрыштама қою
N 4-әрекет
Арызды қарау. Дәлелді бас тартуды дайындау
N 5-әрекет
Дәлелді бас тартуға қол қою
N 6-әрекет
Дәлелді бас тартуды орталыққа беру
N 7-әрекет
Дәлелді бас тартуды Орталықта тұтынушыға беру
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi,
екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi
спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің логикалық реттілігі арасындағы өзара байланысты айқындайтын сызбалар