Об утверждении регламентов государственных услуг
Постановление акимата Карагандинской области от 27 июня 2013 года N 41/02. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 31 июля 2013 года N 2377. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 9 сентября 2014 года № 46/02
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 09.09.2014 № 46/02 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании", от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", от 5 сентября 2012 года N 1151 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья", акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых";
2) регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых".
2. Государственному учреждению "Управление предпринимательства и промышленности Карагандинской области" принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Отменить постановление акимата Карагандинской области от 26 апреля 2013 года N 23/06 "Об утверждении регламентов государственных услуг".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима области.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Абдишев
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 27 июня 2013 года N 41/02
Регламент государственной услуги
"Регистрация контрактов на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – Регламент) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании".
2. Государственная услуга "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – регистрирующий орган) по адресу: индекс 100008, город Караганда, улица Алиханова 13, официальный сайт: http://www.uppkrg.kz/, телефоны: 8/7212/425759. График работы: с 9-00 часов до 18-30 часов, обед с 13-00 часов до 14-30 часов ежедневно.
Услугодатель – Государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности Карагандинской области".

Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы N 41/02 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 31 шілдеде N 2377 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 2014 жылғы 9 қыркүйектегі № 46/02 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы әкімдігінің 09.09.2014 № 46/02 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы", 2012 жылғы 5 қыркүйектегі N 1151 "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулыларына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген:
1) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісім шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепіл шартын тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Қарағанды облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын қажетті шараларды қабылдасын.
3. Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 26 сәуірдегі N 23/06 "Мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы" қаулысы жойылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Әбдішев
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 27 маусымдағы
N 41/02 қаулысымен
бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға,
өндіруге арналған келісім шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісім шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңына сәйкес әзірленген.
2. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісім шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет), облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі - тіркеуші орган): Қарағанды қаласы, Алиханов көшесі, 13, индекс 100008 мекенжайы бойынша көрсетіледі, ресми сайт: http://www.uppkrg.kz/, телефондар: 8/7212/425759. Жұмыс кестесі: 9-00 сағаттан 18-30 сағатқа дейін, түскі үзіліс 13-00 сағаттан 14-30 сағатқа дейін, күн сайын.
Көрсетілетін қызметті беруші – "Қарағанды облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі.

3. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 12) статьи 27 и пункта 3 статьи 68 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании";
Стандарта государственной услуги "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года N 1151 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья" (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются акт регистрации контракта на проведение операций по недропользованию (далее – акт), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – мотивированный ответ об отказе).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется регистрирующим органом, по адресу указанному в пункте 2 настоящего Регламента, графику работы, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, кроме выходных и праздничных дней.
8. Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Информация о порядке оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсе местного исполнительного органа области, указанного в пункте 2 настоящего Регламента.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего Регламента;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время услугополучателем документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
11. Государственная услуга оказывается бесплатно.
12. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет в регистрирующий орган:
1) заявление в произвольной форме;
2) контракт на недропользование (оригинал в трех экземплярах);

3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы Заңының 27-бабының 12) тармақшасының және 68-бабының 3-тармағының;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі N 1151 "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісім шарттарды тіркеу" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Жер қойнауын пайдалану бойынша операцияларды өткізуге арналған келісім шарттарды тіркеу актісі (бұдан әрі - акт), немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту туралы дәлелді жауап) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде басқа мемлекеттік органдардың, өзге де ұйымдардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тіркеуші органмен осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжайында, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс кестесі бойынша ұсынылады.
8. Қабылдау кезек күту тәртібімен, алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат облыстың жергілікті атқарушы органының осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген интернет-ресурсында орналастырылады.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының осы Регламенттің 12-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетіледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алған кезде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу кезінде рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды.
11. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет тегiн көрсетiледi.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркеуші органға:
1) еркін нысандағы өтінішті;
2) жер қойнауын пайдалануға арналған келісім шартты (үш данадағы түпнұсқа);

3) доверенность лицу, представляющему интересы услугополучателя, за исключением первого руководителя услугополучателя, имеющего право подписи без доверенности.
Основанием отказа в предоставлении государственной услуги является непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 12 настоящего Регламента.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в регистрирующем органе через канцелярию по адресу, указанному в пункте 2 настоящего Регламента.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии регистрирующего органа, направляются руководству регистрирующего органа (далее – руководство);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение;
3) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает предоставленные документы на полноту;
оформляет проекты акта, либо мотивированного ответа об отказе;
5) проекты акта, либо мотивированного ответа об отказе визируются руководителем структурного подразделения;
6) акт, либо мотивированный ответ об отказе подписываются руководством;
7) ответственный исполнитель:
заверяет акт специальной печатью, регистрирует его в журнале регистрации контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых и направляет для выдачи услугополучателю в канцелярию;
либо направляет мотивированный ответ об отказе в канцелярию для его регистрации;
8) сотрудник канцелярии регистрирующего органа выдает акт, либо регистрирует и выдает услугополучателю (его представителю по доверенности) мотивированный ответ об отказе нарочно.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководство;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный исполнитель;
4) сотрудник канцелярии регистрирующего органа.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Диаграмма функционального взаимодействия приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия
с центром обслуживания населения
18. Государственная услуга "Регистрация контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" не автоматизированная и не оказывается через центр обслуживания населения.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация контрактов на разведку,
добычу общераспространенных полезных
ископаемых"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение документов на полноту, оформление проектов акта, либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проекты акта, либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
30 минут
В течение 1 рабочего дня
30 минут
В течение 2 рабочих дней
N следующего действия
1
2
3
4
продолжение таблицы
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
Наименование СФЕ
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Ответственный исполнитель
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Визирование проектов акта, либо мотивированного ответа об отказе
Подписание акта, либо мотивированного ответа об отказе
Заверение акта специальной печатью, регистрация его в журнале регистрации контрактов на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых, либо направление мотивированного ответа об отказе в канцелярию
Выдача акта,либо регистрация и выдача мотивированного ответа об отказе получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Завизированные проекты акта, либо мотивированного ответа об отказе
Подписанные акты, либо мотивированный ответ об отказе
Зарегистрированный и заверенный специальной печатью акт, либо подписанный мотивированный ответ об отказе
Акт, зарегистрированный мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
30 минут
30 минут
N следующего действия
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования
Основной процесс – в случае утверждения решения о предоставлении государственной услуги
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководитель
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
N действия
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Определение структурного подразделения, наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту
5
Оформление проекта акта
6
Визирование проекта акта
7
Подписание акта
8
Заверение акта специальной печатью, регистрация в журнале регистрации контрактов на недропользование
9
Выдача акта получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Таблица 3. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае возврата представленных документов
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
N действия
1
Прием документов, регистрация заявления
2
Определение структурного подразделения, наложение резолюции
3
Определение ответственного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту
5
Оформление проекта мотивированного ответа об отказе
6
Визирование проекта мотивированного ответа об отказе
7
Подписание мотивированного ответа об отказе
8
Выдача мотивированного ответа об отказе нарочно
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация контрактов на разведку,
добычу общераспространенных полезных
ископаемых"
Диаграмма функционального взаимодействия
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 27 июня 2013 года N 41/02
Регламент государственной услуги
"Регистрация договора залога права недропользования на
разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых"

3) сенімхатсыз қол қоюға құқығы бар, көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысын қоспағанда, көрсетілетін қызметті алушының мүдделерін білдіретін тұлғаға берілетін сенім хатты ұсынады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудың бас тарту үшін осы Регламенттің 12-тармағында көзделген құжаттардың толық тізбесін ұсынбау негіз болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
13. Құжаттарды қабылдау тіркеуші органда кеңсе арқылы осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жүргізіледі.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттар тіркеуші орган кеңсесі маманының тіркеуінен өтеді, тіркеуші орган басшылығына (бұдан әрі - басшылық) жіберіледі;
2) басшылықтың қарары бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі;
3) құрылымдық бөлімше басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны белгілейді;
4) жауапты орындаушы:
ұсынылған құжаттарды толықтығына қарайды;
акт жобаларын, немесе бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдейді;
5) акт жобалары немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа құрылымдық бөлімшенің басшысы бұрыштама қояды;
6) акт жобалары немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа басшылық қол қояды;
7) жауапты орындаушы:
актіні арнайы мөрмен растайды, кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге шарттарды тіркеу журналында тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жолдайды;
немесе оны тіркеу үшін бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жібереді;
8) тіркеуші органның кеңсе қызметкері актіні береді, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға (сенім хат бойынша оның өкіліне) қолына береді.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне мына құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылған:
1) басшылық;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) тіркеуші орган кеңсесінің маманы.
16. Әр ҚФБ реттілігі мен әкімшілік іс-қимылының (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігін әр әкімшілік іс-қимылының (рәсімінің) орындалу мерзімін көрсете отырып сипаттау осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Функционалды өзара әрекеттестік диаграммасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.
4.Халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара
іс-қимыл тәртібін сипаттау
18. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге арналған келісім шарттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі автоматтандырылмаған және халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетілмейді.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарын сипаттау
ҚФБ әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің)
реттілігі мен өзара әрекеттестігін сипаттау
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Тіркеуші органның кеңсесінің маманы
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оларды сипаттау
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарарды қою
Қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттарды толықтығына қарастыру, акт жобаларын, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу
Аяқталу нысаны (деректер,құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Қарар
Қарар
Акт немесе бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобалары
Орындау мерзімдері
30 минут
1 жұмыс күні ішінде
30 минут
2 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-қимылдың N
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшы
Жауапты орындаушы
Тіркеуші органның кеңсесінің маманы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оларды сипаттау
Акт жобаларын, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштама қою
Акт жобаларын, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Актіні арнайы мөрмен растау, оны кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге шарттарды тіркеу журналында тіркеу немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жолдау
Актіні беру, немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және қолына беру
Аяқталу нысаны (деректер,құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Бұрыштама қойылған акт жобалары, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған акт, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Арнайы мөрмен расталған және тіркелген куәлік, немесе қол қойылған бас тарту туралы дәлелді жауап
Акт, тіркелген бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімдері
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
30 минут
30 минут
Келесі іс-қимылдың N
5
6
7
8
2-кесте. Қолдану нұсқалары.
Негізгі процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті
ұсыну туралы шешімді бекіту жағдайында.
ҚФБ атауы
Тіркеуші органның кеңсесінің маманы
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Іс-қимыл N
1
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу
2
Құрылымдық бөлімшені анықтау, қарарды қою
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды толықтығына қарастыру
5
Акт жобасын рәсімдеу
6
Акт жобасына бұрыштама қою
7
Актіге қол қою
8
Жер қойнауын пайдалану шарттарын тіркеу журналында актіні тіркеу және арнайы мөрмен растау
9
Актіні мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) қолына беру
3-кесте. Қолдану нұсқалары.
Балама процесс – ұсынылған құжаттар қайтарылған жағдайда
ҚФБ атауы
Тіркеуші органның кеңсесінің маманы
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Іс-қимыл N
1
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу
2
Құрылымдық бөлімшені анықтау, қарарды қою
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды толықтығына қарастыру
5
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
6
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
7
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
8
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын қолына беру
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге шарттарды тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара әрекеттестік диаграммасы
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 27 маусымдағы
N 41/02 қаулысымен
бекітілген
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге,
жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Настоящий Регламент государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – Регламент) разработан в соответствии с Законом Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании".
2. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" (далее – государственная услуга) оказывается местным исполнительным органом области (далее – регистрирующий орган) по адресу: индекс 100008, город Караганда, улица Алиханова 13, официальный сайт: http://www.uppkrg.kz/, телефоны: 8/7212/425759. График работы: с 9-00 часов до 18-30 часов, обед с 13-00 часов до 14-30 часов ежедневно.
Услугодатель – Государственное учреждение "Управление предпринимательства и промышленности Карагандинской области".
3. Форма оказываемой государственной услуги – не автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании:
подпункта 13) статьи 27 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании";
Стандарта государственной услуги "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 сентября 2012 года N 1151 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере недропользования, за исключением углеводородного сырья" (далее – Стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги являются свидетельство о регистрации договора залога права недропользования, (далее – свидетельство), либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги (далее – мотивированный ответ об отказе).
6. В процессе оказания государственной услуги участие других государственных органов, иных организаций, а также физических лиц не предусмотрено.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
7. Государственная услуга предоставляется регистрирующим органом, по адресу указанному в пункте 2 настоящего Регламента, графику работы, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, кроме выходных и праздничных дней.
8. Информация о порядке оказания государственной услуги размещена на интернет-ресурсе местного исполнительного органа области, указанному в пункте 2 настоящего Регламента.

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 24 маусымдағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Заңына сәйкес әзірленген.
2. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) облыстың жергілікті атқарушы органымен (бұдан әрі - тіркеуші орган): Қарағанды қаласы, Алиханов көшесі, 13, индекс 100008 мекенжайы бойынша көрсетіледі, ресми сайт: http://www.uppkrg.kz/, телефондар: 8/7212/425759. Жұмыс кестесі: 9-00 сағаттан 18-30 сағатқа дейін, түскі үзіліс 13-00 сағаттан ден 14-30 сағатқа дейін, күн сайын.
Көрсетілетін қызметті беруші – "Қарағанды облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нысаны - автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік қызмет:
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27 бабының 13) тармақшасының;
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 5 қыркүйектегі N 1151 "Көмірсутек шикізатын қоспағанда, жер қойнауын пайдалану саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік қызмет стандарты (бұдан әрі - Стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік), немесе қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту туралы дәлелді жауап) көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде басқа мемлекеттік органдардың, өзге де ұйымдардың, сондай-ақ жеке тұлғалардың қатысуы көзделмеген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тіркеуші органмен осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжайында, демалыс және мереке күндерін қоспағанда, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс кестесі бойынша ұсынылады.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету тәртібі туралы ақпарат облыстың жергілікті атқарушы органының осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген интернет-ресурсында орналастырылады.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) государственная услуга оказывается не позднее пяти рабочих дней с момента подачи услугополучателем документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего Регламента;
2) максимально допустимое время ожидания сдачи документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя, составляет не более тридцати минут;
3) максимально допустимое время услугополучателем документов во время получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения, составляет не более тридцати минут.
10. Государственная услуга оказывается бесплатно.
11. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет в регистрирующий орган:
1) заявление в произвольной форме;
2) договор о залоге права недропользования, подписанный в установленном порядке (в трех экземплярах);
3) доверенность лицу, представляющему интересы услугополучателя, за исключением первого руководителя услугополучателя, имеющего право подписи без доверенности.
12. Основанием отказа в предоставлении государственной услуги являются:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего Регламента;
2) отсутствие разрешения компетентного органа на передачу права недропользования в залог.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
13. Прием документов проводится в регистрирующем органе через канцелярию по адресу, указанному в пункте 2 настоящего Регламента.
14. Этапы оказания государственной услуги:
1) принятые документы проходят регистрацию специалистом канцелярии регистрирующего органа, направляются руководству регистрирующего органа (далее – руководство);
2) документы с резолюцией руководства направляются в ответственное структурное подразделение;
3) руководитель структурного подразделения - определяет ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов;
4) ответственный исполнитель:
рассматривает представленные документы на полноту;
наличие разрешения на передачу права недропользования в залог;
оформляет свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги;
5) свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги визируется руководителем структурного подразделения;
6) свидетельство, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги подписываются руководством;
7) ответственный исполнитель:
заверяет свидетельство специальной печатью, регистрирует его в журнале регистрации залога и направляет для выдачи услугополучателю в канцелярию;
либо направляет мотивированный ответ об отказе в канцелярию для его регистрации;

9. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілетін қызметті алушының осы Регламенттің 11-тармағында көзделген құжаттарды тапсырған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей көрсетіледі;
2) көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алған кезде құжаттарды тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін қызметті алуға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең ұзақ уақыты отыз минуттан аспайды.
10. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет тегiн көрсетiледi.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркеуші органға:
1) еркін нысандағы өтінішті;
2) белгіленген тәртіпте қол қойылған жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын (үш данада);
3) сенімхатсыз қол қоюға құқығы бар, көрсетілетін қызметті алушының бірінші басшысын қоспағанда, көрсетілетін қызметті алушының мүдделерін білдіретін тұлғаға берілетін сенім хатты ұсынады.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тартуға негіз болып табылады:
1) осы Регламенттің 11-тармағында көзделген құжаттардың толық тізбесін ұсынбау;
2) жер қойнауын пайдалану құқығын кепiлге беруге уәкілетті орган рұқсатының болмауы.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
13. Құжаттарды қабылдау тіркеуші органда кеңсе арқылы осы Регламенттің 2-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша жүргізіледі.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдері:
1) қабылданған құжаттар тіркеуші орган кеңсесі маманының тіркеуінен өтеді, тіркеуші орган басшылығына (бұдан әрі - басшылық) жіберіледі;
2) басшылықтың қарары бар құжаттар жауапты құрылымдық бөлімшеге жіберіледі;
3) Құрылымдық бөлімшенің басшысы қабылданған құжаттарды қарау үшін жауапты орындаушыны белгілейді;
4) жауапты орындаушы:
ұсынылған құжаттарды толықтығына қарайды;
жер қойнауын пайдалану құқығын кепiлге беруге рұқсатының болуын тексереді;
куәлікті, немесе бас тарту туралы дәлелді жауабын ресімдейді;
5) куәлікке немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа құрылымдық бөлімшенің басшысы бұрыштама қояды;
6) куәлікке немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа басшы қол қояды;
7) жауапты орындаушы:
куәлікті арнайы мөрмен растайды, оны кепілді тіркеу журналына тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін кеңсеге жібереді;
немесе оны тіркеу үшін бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жібереді;

8) сотрудник канцелярии выдает свидетельство, либо регистрирует и выдает услугополучателю мотивированный ответ об отказе нарочно.
15. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):
1) руководство;
2) руководитель структурного подразделения;
3) ответственный исполнитель;
4) сотрудник канцелярии регистрирующего органа.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Диаграмма функционального взаимодействия, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения
18. Государственная услуга "Регистрация договора залога права недропользования на разведку, добычу общераспространенных полезных ископаемых" не автоматизированная и не оказывается через центр обслуживания населения.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Таблица 1. Описание действий СФЕ
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур) СФЕ
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием документов, регистрация заявления, направление документов руководству
Определение ответственного структурного подразделения, наложение резолюции
Определение ответственного исполнителя для рассмотрения принятых документов
Рассмотрение документов на полноту, проверка наличия разрешения компетентного органа, оформление проектов свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Зарегистрированное заявление
Резолюция
Резолюция
Проекты свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе
Сроки исполнения
30 минут
В течении 1 рабочего дня
30 минут
В течении 2 рабочих дней
N следующего действия
1
2
3
4
продолжение таблицы
N действия (хода, потока работ)
5
6
7
8
Наименование СФЕ
Руководитель структурного подразделения
Руководство
Ответственный исполнитель
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Визирование проектов свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе
Подписание свидетельства либо мотивированного ответа об отказе
Заверение специальной печатью и регистрация свидетельства в журнале регистрации договоров залога, либо направление подписанного мотивированного ответа об отказе в канцелярию
Выдача свидетельства, либо регистрация и выдача мотивированного ответа об отказе получателю государственной услуги (его представителю по доверенности) нарочно
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Завизированные проекты свидетельства, либо мотивированного ответа об отказе
Подписанное свидетельство либо мотивированный ответ об отказе
Заверенное специальной печатью и зарегистрированное свидетельство, либо подписанный мотивированный ответ об отказе
Свидетельство, зарегистрированный мотивированный ответ об отказе
Сроки исполнения
В течении 1 рабочего дня
В течении 1 рабочего дня
30 минут
30 минут
N следующего действия
5
6
7
8
Таблица 2. Варианты использования
Основной процесс – в случае утверждения решения
о предоставлении государственной услуги
Наименование  СФЕ
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
N действия
1
Прием и регистрация документов
2
Наложение резолюции, определение структурного подразделения
3
Определение ответственного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту, наличие разрешения в залог
5
Оформление свидетельства
6
Визирование свидетельства
7
Подписание свидетельства
8
Выдача свидетельства нарочно
Таблица 3. Варианты использования
Альтернативный процесс – в случае возврата
представленных документов
Наименование СФЕ
Сотрудник канцелярии регистрирующего органа
Руководство
Руководитель структурного подразделения
Ответственный исполнитель
N действия
1
Прием и регистрация документов
2
Наложение резолюции, определение структурного подразделения
3
Определение ответственного исполнителя
4
Рассмотрение представленных документов на полноту, наличие разрешения в залог
5
Оформление проекта мотивированного ответа об отказе
6
Визирование проекта мотивированного ответа об отказе
7
Подписание проекта мотивированного ответа об отказе
8
Выдача мотивированного ответа об отказе нарочно
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Регистрация договора залога права
недропользования на разведку, добычу
общераспространенных полезных ископаемых"
Диаграмма функционального взаимодействия

8) кеңсе қызметкері куәлікті береді, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға қолына береді.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесіне келесі құрылымдық функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатыстырылған:
1) басшылық;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) тіркеуші орган кеңсесінің маманы.
16. Әр ҚФБ реттілігі мен әкімшілік іс-қимылының (рәсімдерінің) өзара әрекеттестігін әр әкімшілік іс-қимылының (рәсім) орындалу мерзімін көрсете отырып сипаттау осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Функционалды әрекеттестік диаграммасы осы Регламенте 2-қосымшада келтірілген.
4.Халыққа қызмет көрсету орталығымен
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
18. "Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндiруге, жер қойнауын пайдалану құқығының кепiл шартын тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі автоматтандырылмаған және халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы көрсетілмейді.
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге, жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
1-кесте. ҚФБ іс-қимылдарын сипаттау
ҚФБ әкімшілік іс-қимылдарының(рәсімдерінің) реттілігі
мен өзара әрекеттестігін сипаттау
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
ҚФБ атауы
Тіркеуші органның кеңсесінің маманы
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оларды сипаттау
Құжаттарды қабылдау, өтінішті тіркеу, құжаттарды басшылыққа жіберу
Жауапты құрылымдық бөлімшені анықтау, қарарды қою
Қабылданған құжаттарды қарастыру үшін жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттарды толықтығына қарастыру, құзыретті органның рұқсатының болуын тексеру, куәлік жобаларын, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастыру, өкімдік шешім)
Тіркелген өтініш
Қарар
Қарар
Куәлік немесе бас тарту туралы дәлелді жауаптың жобалары
Орындау мерзімі
30 минут
1 жұмыс күні ішінде
30 минут
2 жұмыс күні ішінде
Келесі іс-қимылдың N
1
2
3
4
кестенің жалғасы
Іс-қимыл N (жұмыс барысы, ағыны)
5
6
7
8
ҚФБ атауы
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Басшы
Жауапты орындаушы
Тіркеуші органның кеңсесінің маманы
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операцияның) атауы және оларды сипаттау
Куәлік жобаларына, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа бұрыштама қою
Куәлік жобаларына, немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Кепіл шарттарын тіркеу журналында куәлікті тіркеу және арнайы мөрмен растау, немесе қол қойылған бас тарту туралы дәлелді жауапты кеңсеге жолдау
Куәлікті беру, немесе мемлекеттік қызметті алушыға (сенімхат бойынша оның өкіліне) бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және қолына беру
Аяқталу нысаны (деректер, құжат ұйымдастыру, өкімдік шешім)
Бұрыштама қойылған куәлік жобалары, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Қол қойылған куәлік, немесе бас тарту туралы дәлелді жауап
Арнайы мөрмен расталған және тіркелген куәлік, немесе қол қойылған бас тарту туралы дәлелді жауап
Куәлік, тіркелген бас тарту туралы дәлелді жауап
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
30 минут
30 минут
Келесі іс-қимылдың N
5
6
7
8
2-кесте. Қолдану нұсқалары.
Негізгі процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметті
ұсыну шешімін бекіту жағдайында.
ҚФБ атауы
Тіркеуші органның кеңсесінің маманы
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Іс-қимыл N
1
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
2
Құрылымдық бөлімшені анықтау, қарарды қою
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды толықтығына қарастыру, кепілге рұқсаттың болуын тексеру
5
Куәлікті рәсімдеу
6
Куәлікке бұрыштама қою
7
Куәлікке қол қою
8
Куәлікті қолына беру
3-кесте. Қолдану нұсқалары.
Ауыстырушы процесс – ұсынылған құжаттар қайтарылған жағдайда
ҚФБ атауы
Тіркеуші органның кеңсесінің маманы
Басшылық
Құрылымдық бөлімшенің басшысы
Жауапты орындаушы
Іс-қимыл N
1
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
2
Құрылымдық бөлімшені анықтау, қарарды қою
3
Жауапты орындаушыны анықтау
4
Ұсынылған құжаттарды толықтығына қарастыру, кепілге рұқсаттың болуын тексеру
5
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын рәсімдеу
6
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына бұрыштама қою
7
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қою
8
Бас тарту туралы дәлелді жауап жобасын қолына беру
"Кең таралған пайдалы қазбаларды
барлауға, өндіруге, жер қойнауын пайдалану
құқығының кепіл шартын тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Функционалдық өзара әрекеттестік диаграммасы