Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан"
Постановление акимата Карагандинской области от 17 сентября 2013 года № 56/10. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 18 октября 2013 года № 2400. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 12 сентября 2014 года № 47/01
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Карагандинской области от 12.09.2014 № 47/01 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Карагандинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан".
2. Постановление акимата Карагандинской области от 27 июня 2013 года № 41/05 "Об утверждении регламента государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объекта недвижимости" отменить.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Карагандинской области.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Аким области                               Б. Абдишев
Утвержден
постановлением акимата
Карагандинской области
от 17 сентября 2013 года № 56/10
Регламент государственной услуги
"Выдача справки по определению адреса объектов
недвижимости на территории Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее - регламент) используются следующие понятия:
1) услугополучатель - юридическое или физическое лицо;
2) услугодатель - государственные учреждения отделы строительства, архитектуры и градостроительства городов и районов Карагандинской области;
3) центр обслуживания населения - юридическое лицо, осуществляющее организацию работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна" (далее - центр).

"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 17 қыркүйектегі N 56/10 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 18 қазанда N 2400 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 2014 жылғы 12 қыркүйектегі № 47/01 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысының әкімдігінің 12.09.2014 № 47/01 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы", 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңдарына сәйкес, Қарағанды облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қарағанды облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 41/05 "Жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысы жойылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қарағанды облысы әкімінің бірінші орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                Б. Әбдішев
Қарағанды облысы әкімдігінің
2013 жылғы 17 қыркүйектегі
№ 56/10 қаулысымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру"
мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі – регламент) келесі ұғымдар пайдаланылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы – жеке немесе заңды тұлға;
2) көрсетілетін қызметті беруші – Қарағанды облысының қалалары мен аудандарының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімдері мемлекеттік мекемелері;
3) халыққа қызмет көрсету орталығы - "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және олардың нәтижелерін көрсетілетін қызметті алушыға беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыруды жүзеге асыратын заңды тұлға (бұдан әрі - орталық).

2. Государственная услуга "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан" (далее - государственная услуга) оказывается услугодателем через центр, адреса которых указаны в приложениях 1 и 2 к настоящему регламенту.
3. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
4. Государственная услуга осуществляется на основании подпункта 21-2 пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" в рамках ведения и наполнения информационной системы "Адресный регистр", стандарта государственной услуги "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 августа 2012 года № 1128 "Об утверждении стандартов государственных услуг "Выдача справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан", "Выдача архитектурно-планировочного задания", "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на изыскательскую деятельность", "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков" и внесении изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 7 октября 2010 года № 1036 "Об утверждении стандартов государственных услуг" и внесении дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года № 745" и от 7 апреля 2011 года № 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее - стандарт).
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
5. Полная информация о порядке оказания государственной услуги и необходимых документах располагается:
1) на интернет-ресурсе услугодателя по адресу: www.uag-krg.gov.kz, в разделе "Государственные услуги";
2) на интернет-ресурсе центра по адресу www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях услугодателя и центров согласно приложениям 1 и 2 к настоящему регламенту.
Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефону информационно-справочной службы call-центра "электронного правительства" 1414.

2. "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі- мемлекеттік көрсетілетін қызмет) осы регламентке 1 және 2-қосымшаларда мекенжайлары көрсетілген орталық арқылы көрсетілетін қызметті беруші көрсетеді.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабы 1-тармағының 21-2) тармақшасының негізінде "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесін жүргізу және толықтыру шеңберінде, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 31 тамыздағы № 1128 "Қазақстан Республикасының аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру", "Сәулет-жоспарлау тапсырмасын беру", "Іздестіру қызметіне лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензиялардың телнұсқасын беру", "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын жайлар құрылысын ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияларға телнұсқасын беру" мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік қызметтер көрсету стандарттарын бекіту және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі № 745 қаулысына толықтыру енгізу туралы" 2010 жылғы 7 қазандағы № 1036 және "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" 2011 жылғы 7 сәуірдегі № 394 қаулыларына өзгерістер енгізу туралы" қаулысымен бекітілген, "Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі - стандарт) негізінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимылдар тәртібін сипаттау
5. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет тәртібі және қажетті құжаттар туралы толық ақпарат:
1) www.uag-krg.gov.kz мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсындағы "Мемлекеттік қызметтер" деген бөлімде;
2) www.con.gov.kz мекенжайы бойынша орталықтың интернет-ресурсында;
3) осы регламентке 1 және 2-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің және орталықтың үй-жайларында орналасқан ресми ақпарат көздерінде және стенділерде орналастырылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" call-орталығының ақпараттық-анықтамалық қызметінің 1414 телефоны бойынша алуға да болады.

6. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача справки по изменению, присвоению, упразднению, уточнению адресов объекта недвижимости с указанием регистрационного кода адреса на бумажном носителе согласно приложению 3 к стандарту либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов, предусмотренных пунктом 11 настоящего регламента:
в течение 3 (трех) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при уточнении адреса объекта недвижимости;
в течение 7 (семи) (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) рабочих дней – при присвоении, изменении или упразднении адреса объекта недвижимости, с выездом на место нахождения объекта недвижимости и с обязательной регистрацией его в информационной системе "Адресный регистр" с указанием регистрационного кода адреса.
Подача электронного запроса не предусмотрена.
2) максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче документов - не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя - не более 20 минут.
8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Деятельность услугодателя и центра основывается по отношению к услугополучателю государственной услуги на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости при работе с потребителями;
4) прозрачности деятельности должностных лиц при рассмотрении обращений;
5) обеспечения сохранности документов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя в процессе
оказания государственной услуги
10. Этапы оказания государственной услуги с момента обращения услугополучателя для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
1) услугополучатель подает заявление в центр;
2) инспектор центра проводит регистрацию заявления и передает инспектору накопительного отдела центра;
3) инспектор накопительного отдела центра составляет реестр документов и направляет услугодателю;
4) ответственный исполнитель проверяет поступившие документы, оформляет результат оказания государственной услуги, подготавливает справку либо мотивированный ответ об отказе;

6. Стандартқа 3-қосымшаға сәйкес қағаз жеткізгіште мекенжайдың тіркеу коды көрсетілген жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын өзгерту, беру, жою, нақтылау туралы анықтама беру не қағаз жеткізгіште көрсетілетін мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетудің мерзімі:
1) осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттарды берген сәттен бастап:
3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау кезінде;
7 (жеті) жұмыс күн ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) – жылжымайтын мүлік объектісінің орналасқан жеріне бару және мекенжайдың тіркеу кодын көрсетіп, оны "Мекенжай тіркелімі" ақпараттық жүйесінде міндетті тіркей отырып, жылжымайтын мүлік объектісіне нөмір беру, оны өзгерту немесе жою кезінде жүргізіледі.
Электрондық сұрау салу көзделмеген;
2) құжаттарды тапсыру кезінде кезек күтудің ең көп рұқсат берілген уақыты – 20 минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең көп уақыты - 20 минуттан аспайды.
8. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет тегiн көрсетiледi.
9. Көрсетілетін қызметті беруші және орталықтың қызметі мемлекеттік қызметті алушыға қатысты мынадай:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышын өтеу кезінде заңдылықты сақтау;
3) тұтынушылармен жұмыс кезінде сыпайылық;
4) өтініштерді қарау кезінде лауазымды адамдар қызметінің ашықтығы;
5) құжаттардың сақталуын қамтамасыз ету қағидаттарына негізделеді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушымен өтініш жасаған сәттен мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін беру сәтіне дейін мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету кезеңдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы орталыққа өтініш береді;
2) орталықтың инспекторы өтінішті тіркеуді жүргізеді және орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторына береді;
3) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы құжаттардың тiзiлiмiн құрастырады және көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;
4) жауапты орындаушы келіп түскен құжаттарды тексереді, мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін ресiмдейдi, анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды;

5) руководство услугодателя подписывает справку либо мотивированный ответ об отказе;
6) ответственный исполнитель направляет результат оказания государственной услуги в центр;
7) инспектор центра выдает услугополучателю справку либо мотивированный ответ об отказе.
11. Для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет:
для уточнения адреса объекта недвижимости:
заявление в произвольной форме;
правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством; оригинал доверенности от собственника (в случае подачи заявления представителем);
удостоверение личности услугополучателя (уполномоченный услугополучатель - физического лица).
Для присвоения, изменения и упразднения адреса объекта недвижимости:
заявление в произвольной форме;
копию постановления акимата либо решение акимата (проектирование, строительство);
копию технического паспорта на объект недвижимости;
генеральный план земельного участка гаражного кооператива (садоводческого товарищества), согласованный архитектором населенного пункта, с указанием порядковых номеров и номера блока (для гаражей и дач);
справку от председателя кооператива о подтверждении членства с приложением списка членов кооператива (для гаражей и дач), заключение из архива центра недвижимости (при необходимости);
акт сноса объекта недвижимости (при необходимости);
доверенность, нотариально-удостоверенную при представлении интересов услугополучателя третьим лицом;
удостоверение личности услугополучателя (уполномоченный услугополучатель - физического лица);
правоустанавливающий документ на объект недвижимости, зарегистрированный в соответствии с действующим законодательством.
12. При приемке пакета документов сотрудник центра сверяет подлинность копии с оригиналом и возвращает оригинал услугополучателю.
13. Услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема заявления;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты, времени и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и контактных телефонов;
6) фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя и их контактных телефонов.
14. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ):

5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы анықтамаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды;
6) мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін орталыққа жолдайды;
7) орталықтың инспекторы көрсетілетін қызметті алушыға анықтаманы не бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
11. Мемлекеттiк көрсетілетін қызметтi алу үшiн көрсетілетін қызметті алушы:
жылжымайтын мүлік объектісінің мекенжайын нақтылау үшін:
еркін нысандағы өтініш;
қолданыстағы заңнамаға сәйкес тіркелген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат, меншік иесінен сенімхаттың түпнұсқасы (өтінішті өкіл берген жағдайда);
көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжат (көрсетілетін қызметті алушы – жеке тұлғаның уәкілетті өтініш алушысы).
Жылжымайтын мүлік объектісіне мекенжай беру, оны өзгерту және жою үшін:
еркін нысандағы өтініш;
әкімдік қаулысының немесе әкімдік шешімінің көшірмесі (жобалау, құрылыс);
жылжымайтын мүлік объектісіне техникалық паспортының көшірмесі;
блоктың (гараждар және саяжайлар үшін) реттік нөмірі мен нөмірін көрсете отырып, елді мекеннің сәулетшісімен келісілген гараж кооперативі (бау-бақша серіктестігі) жер учаскесінің бас жоспары;
кооператив (гараждар және саяжайлар үшін) мүшелерінің тізімін қоса беріп, мүшелігін растау туралы кооператив төрағасының анықтамасы, жылжымайтын мүлік орталығы мұрағатынан (қажет болған жағдайда) қорытынды;
жылжымайтын мүлік объектісін бұзу актісі (қажет болған жағдайда);
көрсетілетін қызметті алушының мүддесін үшінші тұлға білдірген кезде нотариалды куәландырылған сенімхат;
көрсетілетін қызметті алушының жеке куәлігі (көрсетілетін қызметті алушы – жеке тұлғаның уәкілетті алушысы);
қолданыстағы заңнамаға сәйкес тіркелген жылжымайтын мүлік объектісіне құқық белгілейтін құжат.
12. Орталық қызметкері құжаттар пакетiн қабылдау кезiнде көшiрменiң түпнұсқаға сәйкестiгiн салыстырып тексереді және түпнұсқаны өтiнiш берушiге қайтарады.
13. Көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі, онда:
1) сұраудың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттік көрсетілетін қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атаулары;
4) құжаттарды беру күні, уақыты мен орны;
5) уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және оның байланыс телефондары;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты және олардың байланыс телефондары көрсетіледі.
14. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету үдерісінде келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – ҚФБ) қатысады:

1) инспектор центра;
2) инспектор накопительного отдела центра;
3) руководство услугодателя;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий и СФЕ в процессе оказания государственной услуги приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
16. В центре государственная услуга предоставляется ежедневно с понедельника по субботу включительно, за исключением воскресенья и праздничных дней, в соответствии с установленным графиком работы центров с 9.00 до 20.00 часов, без перерыва на обед.
В центре прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства".
Сведения, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, услугодатель получает самостоятельно из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров в форме электронных документов, подписанные электронной цифровой подписью.
17. Прием документов осуществляется по принципу "одного окна" посредством "безбарьерного обслуживания", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях, а также указываются фамилия, имя, отчество и должность работника центра.
18. При соответствии документов центром направляется заявление с прилагаемыми документами услугодателю.
19. Доставка услугодателю и обратно центром осуществляется не менее 2-х раз в день приема данных заявлений.
20. Исполненные документы от услугодателя должны поступать в центр за день до истечения срока выдачи указанного в расписке.
21. Выдача услугополучателю готовой справки по определению адреса объектов недвижимости на территории Республики Казахстан осуществляется работником центра посредством "окон" на основании расписки в указанный в ней срок.
22. В случаях, если услугополучатель не обратился за получением документов в срок, центр обеспечивает их хранение в течении 1 (одного) месяцев.
23. Центром будет отказано в приеме документов, в случае непредставления услугополучателем одного из документов, указанных пункте 11 настоящего регламента.
При отказе в приеме документов работником центра услугополучателю выдается расписка с указанием недостающих документов.

1) орталықтың инспекторы;
2) орталықтың жинақтау бөлімінің инспекторы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісіндегі әкімшілік іс-қимылдар және ҚФБ қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы регламентке 3-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде орталықпен
және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен
өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібін сипаттау
16. Орталықта мемлекеттік көрсетілетін қызмет демалыс және мереке күндерін қоспағанда, күн сайын, дүйсенбіден сенбіге дейін, орталықтардың белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін көрсетіледі.
Орталықта қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз, "электрондық" кезек тәртібімен жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша электрондық кезекті "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы броньдауға болады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын мәліметтерді уәкілетті орган өз бетімен тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйеден Халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
17. Құжаттарды қабылдау орталықта "жалғыз терезе" қағидаты бойынша "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырылады, онда қызметтің мақсаты және атқаратын функциялары туралы ақпарат орналастырылады, сондай-ақ орталық қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты мен лауазымы көрсетіледі.
18. Құжаттар сәйкес келген кезде орталық қоса берілген құжаттармен бірге өтінішті көрсетілетін қызметті берушіге жібереді.
19. Орталық көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жеткізуді және одан кері алуды осы өтініштер қабылданған күні кемінде 2 рет жүзеге асырады.
20. Көрсетілетін қызметті берушіден орындалған құжаттар қолхатта көрсетілген мерзімнің аяқталуына бір күн қалғанда орталыққа түсуге тиіс.
21. Көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасы аумағында жылжымайтын мүлік объектілерінің мекенжайын анықтау жөнінде дайын анықтаманы беруді "терезелер" арқылы қолхатта көрсетілген мерзім негізінде орталықтың қызметкері жүзеге асырады.
22. Егер көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды алуға мерзімінде келмеген жағдайда, орталық оларды 1 (бір) ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді.
23. Көрсетілетін қызметті алушы осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттардың бірін ұсынбаған жағдайда, орталық құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Орталық қызметкері құжатты қабылдаудан бас тартқан кезде көрсетілетін қызметті алушыға жетпей тұрған құжаттарды көрсете отырып қолхат беріледі.

24. Услугодатель при выявлении ошибок в оформлении документов, поступающих из центра указанных в пункте 11 настоящего регламента, в течение 3 (трех) рабочих дней (день приема и выдачи документов не входит в срок оказания государственной услуги) после получения пакета документов возвращает их в центр с письменным обоснованием причин возврата.
25. После получения пакета документов центр информирует услугополучателя в течение одного рабочего дня и выдает письменные обоснования услугодателя о причине возврата.
26. В случае отказа, должностное лицо или работник центра информирует услугополучателя в течение 1 (одного) рабочего дня и выдает письменные обоснования услугодателя о причине отказа.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости
на территории Республики Казахстан"
Перечень услугодателей
Наименование
Адрес
Телефон
Отделы строительства, архитектуры и градостроительства городов и районов Карагандинской области
1
Государственное учреждение "Отдел архитектуры и градостроительства города Караганды"
город Караганда, Бульвар Мира, 39
8 (7212) 42-02-20
2
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Темиртау"
город Темиртау, проспект Металлургов, 12
8 (7213) 92-26-03
3
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Жезказган"
город Жезказган, улица Алаша, 1
8 (7102) 73-61-35
4
Государственное учреждение "Отдел архитектуры, строительства и градостроительства города Балхаш"
город Балхаш, улица Караменде би, 10
8 (71036) 4-92-44
5
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Приозерск"
город Приозерск, улица Балхашская, 5, 2
8 (71039) 5-40-48
6
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Сатпаев"
город Сатпаев, проспект Сатпаева, 108
8 (71063) 4-15-16
7
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Сарани"
город Сарань, улица Жамбыла, 67
8 (72137) 2-52-08
8
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Шахтинск"
город Шахтинск, улица Казахстанская, 101
8 (72156) 4-08-44
9
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства города Каражал"
город Каражал, улица Сары-Тока 1, 2 этаж
8 (71032) 2-60-10
10
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Нуринского района"
Нуринский район, поселок Киевка, улица Мынбаева, 44
8 (72144) 2-12-52
11
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Актогайского района"
Актогайский район, село Актогай, улица Алихана Бокейханова, 4

24. Көрсетілетін қызметті беруші орталықтан түскен, осы регламенттің 11-тармағында көрсетілген құжаттарды ресімдеуде қателер анықтаған жағдайда құжаттардың пакетін алғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде (құжаттарды қабылдаған және берген күндер мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету мерзіміне кірмейді) оларды қайтарудың себебін жазбаша негіздей отырып, орталыққа қайтарады.
25. Құжаттар пакетiн алғаннан кейiн орталық бiр жұмыс күнi iшiнде көрсетілетін қызметті алушыны хабардар етедi және уәкiлеттi органның қайтару себебi туралы жазбаша негiздемесiн ұсынады.
26. Көрсетілетін қызметті берушінің лауазымды тұлғасы немесе орталықтың қызметкері бас тартқан жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға 1 (бір) жұмыс күні ішінде хабарланады және көрсетілетін қызметті берушінің бас тартуы туралы жазбаша негіздеме береді.
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын анықтау
жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушілердің тізбесі
Атауы
Мекенжайы
Телефоны
Қарағанды облысының қала және аудандарының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімдері
1
"Қарағанды қаласының сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды қаласы, Бейбітшілік бульвары, 39
8 (7212) 42-02-20
2
"Теміртау қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Теміртау қаласы, Металлургтер даңғылы, 12
8 (7213) 92-26-03
3
"Жезқазған қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Жезқазған қаласы, Алаш көшесі, 1
8 (7102) 73-61-35
4
"Балқаш қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Балқаш қаласы, Қараменді би көшесі, 10
8 (71036) 4-92-44
5
"Приозерск қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Приозерск қаласы, Балхашская көшесі, 5, 2
8 (71039) 5-40-48
6
"Сәтбаев қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 108
8 (71063) 4-15-16
7
"Саран қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 67
8 (72137) 2-52-08
8
"Шахтинск қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шахтинск қаласы, Қазақстан көшесі, 101
8 (72156) 4-08-44
9
"Қаражал қаласының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қаражал қаласы, Сары-Тоқа көшесі 1, 2-қабат
8 (71032) 2-60-10
10
"Нұра ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Нұра ауданы, Киевка кенті, Мыңбаев көшесі, 44
8 (72144) 2-12-52
11
"Ақтоғай ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ақтоғай ауданы, Ақтоғай селосы, Әлихан Бөкейханов көшесі, 4

8 (71037) 2-12-33
12
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Улытауского района"
Улытауский район, село Улытау, улица Абая, 23
8 (71035) 2-13-39
13
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Шетского района"
Шетский район, село Аксу-Аюлы, улица Шортанбай жырау, 24
8 (71031) 2-15-09
14
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Бухар-Жырауского района"
Бухар-Жырауский район, село Ботакара, улица Казыбек би, 50
8 (72154) 2-10-30
15
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Осакаровского района"
Осакаровский район, поселок Осакаровка, улица Первомайская, 5
8 (72149) 4-18-42
16
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Абайского района"
Абайский район, город Абай, улица Абая, 26
8 (72131) 4-48-00
17
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Жанааркинского района"
Жанааркинский район, поселок Атасу, Проспект Независимости, 5
8 (71030) 2-61-01
18
Государственное учреждение "Отдел строительства, архитектуры и градостроительства Каркаралинского района"
Каркаралинский район, город Каркаралинск, улица Токтара Аубакирова, 23
8 (72146) 3-13-66
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости
на территории Республики Казахстан"
Список центров обслуживания населения
Наименование
Адрес месторасположения
Контактные данные
1
2
3
4
1.
Филиал Республиканского государственного предприятия "Центра обслуживания населения по Карагандинской области"
улица Чкалова, 7
8 (7212) 41-63-10
2.
Городской отдел № 1
улица Ержанова, 47/3
8 (7212) 33-13-10
3.
Городской отдел № 2
улица Чкалова, 7
8 (7212) 41-03-92
4.
Городской отдел № 3
улица Муканова, 5
8 (7212) 77-26-57
5.
Городской отдел № 4
улица Архитектурная, 8
8 (7212) 45-71-01
6.
Городской отдел № 5
21 микрорайон, дом 6/7
8 (7212) 32-92-51
7.
Городской отдел № 6
улица Серова, 73
8 (7212) 93-16-94
8.
Отдел № 1 города Темиртау
город Темиртау, улица Блюхера, 23
8 (7213) 44-67-45
9.
Отдел № 2 города Темиртау
город Темиртау, проспект Республики, 128
8 (7213) 99-79-96
10.
Абайский районный отдел № 1
город Абай, улица Абая, 54
8 (72131) 4-77-07
11.
Абайский районный отдел № 2
город Абай, поселок Топар, улица Казыбек би, 3
8 (72153) 3-04-46
12.
Отдел города Сарань
город Сарань, улица Жамбыла, 85
8 (72137) 4-25-26
13.
Отдел № 1 города Шахтинск
город Шахтинск, проспект Абая Кунанбаева, 65 Б
8 (72156) 5-21-25
14.
Отдел № 2 города Шахтинск
город Шахтинск, поселок Шахан, квартал 10/16 - 16

8 (71037) 2-12-33
12
"Ұлытау ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Ұлытау ауданы, Ұлытау селосы, Абай көшесі, 23
8 (71035) 2-13-39
13
"Шет ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Шет ауданы, Ақсу-Аюлы селосы, Шортанбай жырау көшесі, 24
8 (71031) 2-15-09
14
"Бұқар жырау ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Қазыбек би көшесі, 50
8 (72154) 2-10-30
15
"Осакаров ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Осакаров ауданы, Осакаровка кенті, Первомайская көшесі, 5
8 (72149) 4-18-42
16
"Абай ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Абай ауданы, Абай қаласы, Абай көшесі, 26
8 (72131) 4-48-00
17
"Жаңаарқа ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Тәуелсіздік даңғылы, 5
8 (71030) 2-61-01
18
"Қарқаралы ауданының құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарқаралы ауданы, Қарқаралы қаласы, Тоқтар Әубәкіров көшесі, 23
8 (72146) 3-13-66
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын анықтау
жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталықтарының тізімі
Атауы
Орналасқан мекенжайы
Байланыс деректері
1
2
3
4
1.
"Қарағанды облысы бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорын филиалы
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-63-10
2.
№ 1 қалалық бөлім
Ержанов көшесі, 47/3
8 (7212) 33-13-10
3.
№ 2 қалалық бөлім
Чкалов көшесі, 7
8 (7212) 41-03-92
4.
№ 3 қалалық бөлім
Мұқанов көшесі, 5
8 (7212) 77-26-57
5.
№ 4 қалалық бөлім
Архитектурная көшесі, 8
8 (7212) 45-71-01
6.
№ 5 қалалық бөлім
21 шағын-ауданы, 6/7 үй
8 (7212) 32-92-51
7.
№ 6 қалалық бөлім
Серов көшесі, 73
8 (7212) 93-16-94
8.
Теміртау қаласының № 1 бөлімі
Теміртау қаласы, Блюхер көшесі, 23
8 (7213) 44-67-45
9.
Теміртау қаласының № 2 бөлімі
Теміртау қаласы, Республика даңғылы, 128
8 (7213) 99-79-96
10.
№ 1 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Абай көшесі, 54
8 (72131) 4-77-07
11.
№ 2 Абай аудандық бөлімі
Абай қаласы, Топар кенті, Қазыбек би көшесі, 3
8 (72153) 3-04-46
12.
Саран қаласының бөлімі
Саран қаласы, Жамбыл көшесі, 85
8 (72137) 4-25-26
13.
Шахтинск қаласының № 1 бөлімі
Шахтинск қаласы, Абай Құнанбаев даңғылы, 65 Б
8 (72156) 5-21-25
14.
Шахтинск қаласының № 2 бөлімі
Шахтинск қаласы, Шахан кенті, 10/16, 16-орам

8 (72156) 3-20-99
15.
Осакаровский районный отдел № 1
поселок Осакаровка, улица Пристационная, 12
8 (72149) 4-32-62
16.
Осакаровский районный отдел № 2
район Осакаровка, поселок Молодежный, улица Абая, 13
8 (72148) 2-22-46
17.
Отдел города Сатпаев
город Сатпаев, проспект Сатпаева, 111
8 (71063) 4-03-47
18.
Отдел города Балхаш
город Балхаш, улица Бокейхана, 20 а
8 (71036) 6-83-37
19.
Шетский районный отдел
село Аксу-Аюлы, улица Жапакова, 23/1 поселок Агадырь, улица Независимости Казахстан, 4
8 (71031) 2-21-88
20.
Отдел города Жезказган
город Жезказган, улица Бауыржана Момышулы, 9
8 (7102) 73-81-09
21.
Жанааркинский районный отдел
Жанааркинский район, поселок Атасу, улица Оспанова, 40
8 (71030) 2-69-09
22.
Отдел города Каражал
город Каражал, улица Ленина, 18
8 (71032) 2-70-21
23.
Отдел города Приозерск
город Приозерск, улица Балхашская, 7
8 (71039) 5-27-37
24.
Бухар-Жырауский районный отдел № 1
Бухар-Жырауский район, поселок Ботакара, улица Абылай хана, 37
8 (72154) 2-23-73
25.
Бухар-Жырауский районный отдел № 2
Бухар-Жырауский район, улица Мира, 24
8 (72138) 3-15-62
26.
Актогайский районный отдел № 1
поселок Актогай, улица Бокейхана, 10
8 (71037) 2-11-05
27.
Актогайский районный отдел № 2
поселок Сары-шаган, улица Абая, 12
8 (71038) 22-3-39
28.
Нуринский районный отдел
поселок Киевка, улица Сулейменовых, 2
8 (72144) 2-11-11
29.
Улытауский районный отдел
Улытауский район, поселок Улытау, улица Амангельды, 29 а
8 (71035) 2-13-06
30.
Каркаралинский районный отдел
город Каркаралинск, улица Аубакирова, 21
8 (72146) 3-17-03
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача справки по определению
адреса объектов недвижимости
на территории Республики Казахстан"
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий и СФЕ
в процессе оказания государственной услуги

8 (72156) 3-20-99
15.
Осакаров аудандық № 1 бөлімі
Осакаров кенті, Пристанционная көшесі, 12
8 (72149) 4-32-62
16.
Осакаров аудандық № 2 бөлімі
Осакаров ауданы, Молодежный кенті, Абай көшесі, 13
8 (72148) 2-22-46
17.
Сәтбаев қаласының бөлімі
Сәтбаев қаласы, Сәтбаев даңғылы, 111
8 (71063) 4-03-47
18.
Балқаш қаласының бөлімі
Балқаш қаласы, Бөкейхан көшесі, 20 а
8 (71036) 6-83-37
19.
Шет аудандық бөлімі
Ақсу-Аюлы кенті, Жапақов көшесі, 23/1, Ақадыр кенті, Тәуелсіз Қазақстан көшесі, 4
8 (71031) 2-21-88
20.
Жезқазған қаласының бөлімі
Жезқазған қаласы, Бауыржан Момышұлы көшесі, 9
8 (7102)73-81-09
21.
Жаңаарқа аудандық бөлімі
Жаңаарқа ауданы, Атасу кенті, Оспанов көшесі, 40
8 (71030) 2-69-09
22.
Қаражал қаласының бөлімі
Қаражал қаласы, Ленин көшесі, 18
8 (71032) 2-70-21
23.
Приозерск қаласының бөлімі
Приозерск қаласы, Балхашская көшесі, 7
8 (71039) 5-27-37
24.
№ 1 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Ботақара кенті, Абылайхан көшесі, 37
8 (72154) 2-23-73
25.
№ 2 Бұқар жырау аудандық бөлімі
Бұқар жырау ауданы, Бейбітшілік көшесі, 24
8 (72138) 3-15-62
26.
№ 1 Ақтоғай аудандық бөлімі
Ақтоғай кенті, Бөкейхан көшесі, 10
8 (71037) 2-11-05
27.
№ 2 Ақтоғай аудандық бөлімі
Сары-шаған кенті, Абай көшесі, 12
8 (71038) 22-3-39
28.
Нұра аудандық бөлімі
Киевка кенті, Сүлейменовтер көшесі, 2
8 (72144) 2-11-11
29.
Ұлытау аудандық бөлім
Ұлытау ауданы, Ұлытау кенті, Амангелді көшесі, 29а
8 (71035) 2-13-06
30.
Қарқаралы аудандық бөлім
Қарқаралы қаласы, Әубәкіров көшесі, 21
8 (72146) 3-17-03
"Қазақстан Республикасының
аумағында жылжымайтын мүлік
объектілерінің мекенжайын анықтау
жөнінде анықтама беру" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісіндегі
әкімшілік іс-қимылдар және ҚФБ қисынды дәйектілігі
арасындағы өзара байланысты көрсететін схема