О городском бюджете на 2014-2016 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 26 декабря 2013 года № 198. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 8 января 2014 года № 2490. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" от 3 декабря 2013 года городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2014 – 2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 384 170 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 946 730 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12 574 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 512 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 408 354 тысяч тенге;
2) затраты – 5 468 306 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 30 000 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 30 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 11 331 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 11 331 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 125 467 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 125 467 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 30 000 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 95 467 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2014 N 290 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить на 2014 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 0 процентов;
2) по социальному налогу – 0 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 17.04.2014 N 246 (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Учесть, что в составе доходов городского бюджета на 2014 год предусмотрены следующие трансферты:
1) целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 461 191 тысяч тенге;
2) целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 701 895 тысяч тенге;

2014-2016 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2013 жылғы 26 желтоқсандағы № 198 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 қаңтарда № 2490 болып тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатады
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2014 – 2016 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 5 384 170 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 946 730 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 12 574 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 16 512 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 408 354 мың теңге;
2) шығындар – 5 468 306 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 30 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 30 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 11 331 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 11 331 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – алу 125 467 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 125 467 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 30 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 95 467 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 27.11.2014 N 290 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2014 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 0 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 0 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 17.04.2014 N 246 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2014 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің құрамында мынадай трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер 461 191 мың теңге сомасында;
2) республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 701 895 мың теңге сомасында;

3) целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 391 734 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2014 N 290 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2014 год предусмотрены следующие целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 4 608 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования в сумме 4 097 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 29 040 тысяч тенге;
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения в сумме 174 тысяч тенге;
на субсидирование процентной ставки по кредитам для реализации проектов по текущим мероприятиям в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы в сумме 39 000 тысяч тенге;
на предоставление грантов на развитие новых производств по текущим мероприятиям в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы в сумме 13 000 тысяч тенге;
на текущее обустройство сферы образования в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы в сумме 270 463 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 99 170 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 440 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 400 тысяч тенге;
на проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов в сумме 799 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2014 N 290 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2014 год предусмотрены следующие целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 118 998 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 101 250 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 481 647 тысяч тенге.

3) облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері 391 734 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 27.11.2014 N 290 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2014 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен мынадай ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 4 608 мың теңге;
негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға 4 097 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге 29 040 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге 174 мың теңге;
Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдық іс-шаралар бойынша жобаларды іске асыру үшін кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға 39 000 мың теңге;
Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге 13 000 мың теңге;
Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде білім беру саласын ағымдағы жайластыруға 270 463 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 99 170 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 440 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 400 мың теңге;
көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізуге 799 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 27.11.2014 N 290 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2014 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында республикалық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 118 998 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 101 250 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 481 647 мың теңге.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2014 N 290 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть, что в составе расходов городского бюджета на 2014 год предусмотрены следующие целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 1 840 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 183 250 тысяч тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 30 389 тысяч тенге;
на транспортную инфраструктуру по реализации бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы в сумме 176 255 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2014 N 290 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Утвердить в составе городского бюджета на 2014 год перечень бюджетных программ поселка Жезказган согласно приложению 4.
8. Установить на 2014 год гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, финансируемым из городского бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 12.09.2014 N 271 (вводится в действие с 01.01.2014).

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 27.11.2014 N 290 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. 2014 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен мынадай нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 1 840 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға 183 250 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға 30 389 мың теңге;
моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыру бойынша көліктік инфрақұрылымдарға 176 255 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 27.11.2014 N 290 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2014 жылға арналған қалалық бюджеттің құрамында Жезқазған кентінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2014 жылға қалалық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринарияның ауылдық жерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілерінің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 12.09.2014 N 271 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

9. Утвердить резерв акимата города на 2014 год в сумме 12 891 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения Сатпаевского городского маслихата Карагандинской области от 27.11.2014 N 290 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Установить, что в процессе исполнения городского бюджета на 2014 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
В. Цой
Секретарь городского маслихата
С. Имамбай
Приложение 1
к решению 24 сессии
Сатпаевского городского маслихата
от 26 декабря 2013 года № 198
Городской бюджет на 2014 год

9. Қала әкімдігінің 2014 жылға арналған резерві 12 891 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 27.11.2014 N 290 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. 2014 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде 5 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайды деп белгіленсін.
11. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
В. Цой
Қалалық мәслихат хатшысы
С. Имамбай
Сәтбаев қалалық мәслихатының
2013 жылғы 26 желтоқсандағы
24 сессиясының № 198 шешіміне
1 қосымша
2014 жылға арналған қалалық бюджет

107088
009
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
28588
010
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
687
020
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
32360
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
45342
068
Обеспечение повышения компьютерной грамотности населения
111
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
243 452
2
Социальная помощь
207315
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
196489
002
Программа занятости
48505
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
24
005
Государственная адресная социальная помощь
4128
006
Оказание жилищной помощи
3965
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53645
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1502
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
43776
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5517
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
35427
471
Отдел образования, физической культуры и спорта района (города областного значения)
10826
012
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
10826
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
36137
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
36137
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30318
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
247
021
Капитальные расходы государственного органа
5572
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1506704
1
Жилищное хозяйство
953401
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

107088
009
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
28588
010
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
687
020
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
32360
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
45342
068
Халықтың компьютерлік сауаттылығын арттыруды қамтамасыз ету
111
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
243452
2
Әлеуметтiк көмек
207315
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
196489
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
48505
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
24
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
4128
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3965
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53645
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1502
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
43776
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5517
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
35427
471
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім, дене шынықтыру және спорт бөлімі
10826
012
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында және тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
10826
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
36137
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
36137
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30318
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
247
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5572
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1506704
1
Тұрғын үй шаруашылығы
953401
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі