Об утверждении регламентов оказания государственных услуг в государственном учреждении "Отдел занятости и социальных программ Абайского района"
Постановление акимата Абайского района Карагандинской области от 7 февраля 2013 года N 04/04. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 19 марта 2013 года N 2240. Утратило силу постановлением акимата Абайского района Карагандинской области от 20 мая 2013 года N 17/24
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Абайского района Карагандинской области от 20.05.2013 N 17/24.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами", акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты оказания государственных услуг:
1) выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости;
2) выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи;
3) назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Абайского района Джунуспекову Асем Айтжановну.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Абайского района                      Е. Нашаров
Утвержден
постановлением акимата
Абайского района
от 7 февраля 2013 года N 04/04
Регламент оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
1. Основные понятия
1. В настоящем Регламенте оказания государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) получатель государственной услуги - физические лица: граждане Республики Казахстан, оралманы, иностранцы, лица без гражданства, постоянно проживающие в Республике Казахстан;
2) уполномоченный орган - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Абайского района".

"Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік қызмет көрсету регламенттерін бекіту туралы
Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 7 ақпандағы N 04/04 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 19 наурызда N 2240 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 20 мамырдағы N 17/24 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Абай ауданы әкімдігінің 20.05.2013 N 17/24 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы", 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы", 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңдарына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген мемлекеттік қызмет көрсету регламенттері бекітілсін:
1) адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудiң белсендi нысандарына қатысуға жолдама беру;
2) атаулы әлеуметтiк көмек алушыларға өтiнiш берушiнiң (отбасының) тиесiлiгiн растайтын анықтама беру;
3) ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Абай ауданы әкімінің орынбасары Әсем Айтжанқызы Жүніспековаға жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай ауданының әкімі                       Е. Нашаров
Абай ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 7 ақпандағы
N 04/04 қаулысымен
бекітілген
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарна қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мемлекеттік қызмет алушы - жеке тұлғалар: Қазақстан Республикасының азаматтары, оралмандар, Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер, азаматтығы жоқ адамдар;
2) уәкілетті орган - "Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі.

2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" включает в себя:
1) "Выдачу направлений лицам на молодежную практику";
2) "Выдачу направлений лицам на общественные работы";
3) "Выдачу направлений лицам для трудоустройства на социальное рабочее место";
4) "Выдачу направлений для трудоустройства";
5) "Выдачу направлений лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации";
6) "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации".
3. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" - процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях выдачи направления на участие в активных формах содействия занятости.
4. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган.
5. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
6. Государственная услуга оказывается на основании подпункта 8 пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения", постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
7. Результатом оказываемой государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" является выдача получателю государственной услуги направления на участие в активных формах содействия занятости на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
Результатом оказываемой государственной услуги "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации" является устное информирование (консультирование) получателя государственной услуги о перечне профессий и специальностей, на которые возможно его трудоустройство.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
Адрес уполномоченного органа: 100101, Карагандинская область, город Абай, улица М. Ауэзова 30, государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Абайского района" телефон: 8 (72131) 49319, факс: 8 (72131) 49319, адрес электронной почты: centrzanyatosti_abay@mail.ru.
8. График работы: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".

2. Жалпы ережелер
2. "Адамдарға жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету өзіне:
1) "Адамдарға жастар тәжірибесіне жолдама беруді";
2) "Адамдарға қоғамдық жұмыстарға жолдама беруді";
3) "Адамдарға әлеуметтік жұмыс орнына жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді";
4) "Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді";
5) "Адамдарға кәсіптік даярлауға, қайта даярлауға және біліктілікті арттыруға жолдама беруді";
6) "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қамтиды.
3. "Адамдарға жұмыспен қамтудың белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету – жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын рәсім.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету уәкілетті органмен ұсынылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 8-бабы 1-тармағы 8-тармақшасының, "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі N 745 қаулысының, "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 қаулысының негізінде көрсетіледі.
7. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің нәтижесі мемлекеттік қызмет алушы жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға қағаз жеткізгіште жолдама беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Көрсетілетін "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсету" мемлекеттік қызметтің нәтижесі мемлекеттік қызмет алушыға ол орналасуы мүмкін кәсіптер мен мамандықтардың тізбесі туралы ауызша ақпарат беру (консультация беру) болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібіне қойылатын талаптар
8. Уәкілетті органның мекенжайы: 100101, Қарағанды облысы, Абай қаласы, М. Әуезов көшесі 30, "Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі, телефон: 8 (72131) 49319, факс: 8 (72131) 49319, электрондық поштаның мекенжайы: centrzanyatosti_abay@mail.ru.
Жұмыс кестесі: демалыс және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.

9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе http://www.abay-akimat-karaganda.kz, на стендах уполномоченного органа, в официальных источниках информации.
10. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента - не более 30 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги – не более 30 минут.
11. Уполномоченный орган отказывает в выдаче направления безработным в случае отсутствия регистрации получателя государственной услуги в качестве безработного в уполномоченном органе (за исключением "Выдача направлений для трудоустройства" и "Оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации").
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
12. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление с необходимыми документами специалисту уполномоченного органа;
2) получателю государственной услуги выдается направление на участие в активных формах содействия занятости.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги предъявляет следующие документы:
1) удостоверение личности (паспорт);
2) документы, подтверждающие трудовую деятельность;
3) свидетельство о присвоении социального индивидуального кода;
4) регистрационный номер налогоплательщика;
5) документ, удостоверяющий профессиональную квалификацию (при наличии), а для лица, впервые ищущего работу, но не имеющего профессию (специальность) - документа об образовании.
Иностранцы и лица без гражданства - вид на жительство иностранца в Республике Казахстан и удостоверение лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел.
Оралманы - удостоверение оралмана.
14. Структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ), которые участвуют в процессе оказания государственной услуги приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
15. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему Регламенту.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат уәкілетті органның http://www.abay-akimat-karaganda.kz интернет-ресурсында, стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 30 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 30 минуттан аспайды.
11. Мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органда жұмыссыз ретінде тіркелмеген жағдайда уәкілетті орган жұмыссыздарға жолдама беруден бас тартады ("Жұмысқа орналасу үшін жолдама беруді" және "Адамдарға кәсіптік бағдарлауда тегін қызмет көрсетуді" қоспағанда).
Мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
12. Мемлекеттік қызмет алушыдан мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш алынған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы уәкілетті органның маманына барлық қажетті құжаттармен өтініш береді;
2) мемлекеттік қызмет алушыға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үрдісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін мемлекеттік қызмет алушы мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке куәлік (паспорт);
2) еңбек қызметін растайтын құжаттар;
3) әлеуметтік жеке код беру туралы куәлік;
4) салық төлеушінің тіркеу нөмірі;
5) кәсіптік біліктілігін куәландыратын құжат (болған жағдайда), ал алғаш жұмыс іздеген, бірақ кәсібі (мамандығы) жоқ адам үшін - білімі туралы құжат.
Шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар бұған қоса, шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлік.
Оралмандар оралман куәлігін ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
15. ҚФБ және мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі арасындағы өзара байланысының схемасы осы Регламентке 2-қосымшада келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
16. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача направлений лицам
на участие в активных формах
содействия занятости"
Таблица 1.Описание действий структурно-функциональных единиц
N действия (хода, потока работ)
1
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Специалист уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием необходимых документов. Регистрация в качестве безработного
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Заполнение карточки персонального учета в компьютерную базу данных
Сроки исполнения
до 15 минут
N действия (хода, потока работ)
2
Наименование СФЕ
СФЕ 1
Специалист уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Регистрация направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости
Сроки исполнения
до 15 минут
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача направлений лицам
на участие в активных формах
содействия занятости"
Схема, отражающая взаимосвязь.
Процесс оказания государственной услуги
Утвержден
постановлением акимата
Абайского района
от 7 февраля 2013 года N 04/04
Регламент оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - Регламент) используются следующие основные понятия:
1) уполномоченный орган по выдаче справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Абайского района" (далее - уполномоченный орган);
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) получатель государственной услуги - физические лица.
2. Общие положения
2. Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" - процедура, осуществляемая уполномоченным органом в целях выдачи справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи.

5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
16. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәремдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
1- қосымша
1- кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс- әрекеттерінің сипаттамасы
Іс-әрекет N (жұмыстар ағыны, барысы)
1
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
ҚФБ 1
Іс – әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция)
Қажетті құжаттарды қабылдау. Жұмыссыз ретінде тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру – өкімдік шешімі)
Компьютерлік деректер қорына дербес есеп карточкасын толтыру
Орындалу мерзімі
15 минутқа дейін
Іс- әрекеттің N (жұмыстардың барыстары, ағындары)
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
ҚФБ 1
Іс – әрекеттің атауы (үдеріс, рәсім, операция)
Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға берілген жолдаманы тіркеу
Аяқталу нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру – өкімдік шешімі)
Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдама беру
Орындау мерзімі
15 минутқа дейін
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді нысандарына
қатысуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет
көрсету регламентіне
2-қосымша
Өзара байланысты көрсететің схемасы.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
Абай ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 7 ақпандағы
N 04/04 қаулысымен
бекітілген
"Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде (бұдан әрі - Регламент) келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру бойынша уәкілетті орган – "Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
2) құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылым бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
3) мемлекеттік қызмет алушы - жеке тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. "Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсету - атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру мақсатында уәкілетті органмен жүзеге асырылатын рәсім.

3. Государственную услугу предоставляет уполномоченный орган. При отсутствии уполномоченного органа по местожительству, получатель государственной услуги обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее - аким по местожительству).
4. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
5. Данная государственная услуга оказывается на основании Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года "О государственной адресной социальной помощи", Правил формирования, направления расходования и учета средств, выделяемых на оказание финансовой и материальной помощи обучающимся и воспитанникам государственных учреждений образования из семей, имеющих право на получение государственной адресной социальной помощи, а также из семей, не получающих государственную адресную социальную помощь, в которых среднедушевой доход ниже величины прожиточного минимума, и детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, проживающим в семьях, детям из семей, требующих экстренной помощи в результате чрезвычайных ситуаций, и иным категориям обучающихся и воспитанников, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 января 2008 года N 64, постановления Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", постановления Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
6. Результатом оказываемой государственной услуги являются: справка, подтверждающая принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале, либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги на бумажном носителе.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Адреса уполномоченного органа, акима по местожительству приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
График работы: ежедневно с 9.00 до 18.00 часов с обеденным перерывом с 13.00 до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней, установленных Законом Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан".
8. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на интернет-ресурсе http://www.abay-akimat-karaganda.kz, на стендах уполномоченного органа, акима по местожительству, в официальных источниках информации.

3. Тұрғылықты жері бойынша уәкілетті орган болмаған жағдайда мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызмет алуға кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округтің әкіміне жүгінеді (бұдан әрі- тұрғылықты жері бойынша әкімі).
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: автоматтандырылмаған.
5. Осы мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 17 шілдедегі "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек туралы" Заңының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қаңтардағы N 64 қаулысымен бекітілген Мемлекеттік білім беру мекемелерінің мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алуға құқығы бар отбасылардан, сондай-ақ мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек алмайтын, жан басына шаққандағы табысы ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасынан төмен отбасылардан шыққан білім алушылары мен тәрбиеленушілеріне және жетім балаларға, ата-анасының қамқорлығынсыз қалып, отбасыларда тұратын балаларға, төтенше жағдайлардың салдарынан шұғыл жәрдемді талап ететін отбасылардан шыққан балаларға және өзге де санаттағы білім алушылар мен тәрбиеленушілерге қаржылай және материалдық көмек көрсетуге бөлінетін қаражатты қалыптастыру, жұмсау бағыты мен оларды есепке алу қағидаларының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" N 394 қаулысының негізінде көрсетіледі.
6. Мемлекеттік қызмет алушы алатын көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама, не қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Уәкілетті органның, тұрғылықты жері бойынша әкімнің мекенжайлары осы Регламентке 3-қосымшада келтірілген.
Жұмыс кестесі: демалыс және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Заңында белгіленген мереке күндерін қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін түскі үзіліспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін.
8. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі жөніндегі толық ақпарат http://www.abay-akimat-karaganda.kz интернет-ресурсында, уәкілетті органның, тұрғылықты жері бойынша әкімінің стенділерінде, ресми ақпарат көздерінде орналастырылады.

9. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента предъявления необходимых документов, определенных в пункте 13 настоящего Регламента - не более 15 минут;
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя государственной услуги, зависит от количества человек в очереди из расчета 15 минут на обслуживание одного получателя государственной услуги;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя - не более 15 минут.
10. Отказ в выдаче справки, подтверждающей принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи производится в случае отсутствия сведений об оказании адресной социальной помощи в текущем квартале.
Оснований для приостановления предоставления государственной услуги не имеется.
11. Этапы оказания государственной услуги с момента получения заявления от получателя государственной услуги для получения государственной услуги до момента выдачи результата государственной услуги:
1) получатель государственной услуги подает заявление с необходимыми документами в уполномоченный орган или акиму по местожительству;
2) уполномоченный орган или аким по местожительству проводит регистрацию заявления, рассматривает и выдает получателю справку, подтверждающую принадлежность получателя государственной услуги (семьи) к получателям адресной социальной помощи в текущем квартале либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
12. Прием документов у специалиста акима по местожительству и уполномоченного органа осуществляется по адресам, указанным в пункте 7 настоящего Регламента.
13. Для получения государственной услуги получатель государственной услуги представляет следующие документы:
документ, удостоверяющий личность:
гражданин Казахстана - копию удостоверения личности (паспорта);
иностранцы и лица без гражданства - копию вида на жительство, иностранца в Республике Казахстан или копию удостоверения лица без гражданства с отметкой о регистрации в органах внутренних дел.
Документы представляются в копиях и подлинниках для сверки либо нотариально заверенных копиях, после чего подлинники документов возвращаются получателю государственной услуги.
14. Предоставляемые получателем государственной услуги сведения являются конфиденциальными, за исключением случаев, предусматривающих предоставление сведений уполномоченным органом в порядке, установленном подпунктом 7 пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О борьбе с коррупцией" от 2 июля 1998 года, подпунктом 10 пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственной службе" от 23 июля 1999 года.

9. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша уәкілетті органда немесе әкімінде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері осы Регламенттің 13-тармағында анықталған қажетті құжаттарды тапсырған сәттен бастап 15 минуттан аспайды;
2) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейін күтудің шекті ең көп уақыты бір мемлекеттік қызмет алушыға қызмет көрсетуге 15 минуттан есептегенде кезектегі адамдардың санына байланысты болады;
3) мемлекеттік қызмет алушы өтініш берген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат берілген ең көп уақыты - 15 минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беруден бас тарту ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек көрсету туралы мәліметтер болмаған жағдайда жүргізіледі.
Мемлекеттік қызмет беруді тоқтата тұру үшін негіздемелер жоқ.
11. Мемлекеттік қызмет алушыден мемлекеттік қызметті алу үшін өтініш алынған сәттен бастап мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызмет көрсету кезеңдері:
1) мемлекеттік қызмет алушы қажетті құжаттармен уәкілетті органға немесе тұрғылықты жері бойынша әкіміне өтініш береді;
2) уәкілетті орган немесе тұрғылықты жері бойынша әкімі өтінішті тіркейді, қарайды және ағымдағы тоқсанда атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтаманы не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты береді.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіндегі іс-әрекеттер (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
12. Тұрғылықты жері бойынша әкімі мен уәкілетті органның маманы құжаттарды қабылдауы осы Регламенттің 7-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
13. Мемлекеттік қызмет алушы мемлекеттік қызметті алу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
жеке басын куәландыратын құжат:
Қазақстан азаматы - жеке куәліктің (паспорт) көшірмесі;
шетелдіктер және азаматтығы жоқ адамдар – шетелдіктің Қазақстан Республикасында тұруға ыхтиярхаты және азаматтығы жоқ адамның ішкі істер органдарында тіркелгені туралы белгісі бар куәлігі.
Салыстырып тексеру үшін құжаттар түпнұсқалар мен көшірмелерде не нотариалды расталған көшірмелерде ұсынылады, содан кейін құжаттардың түпнұсқалары мемлекеттік қызмет алушыға қайтарылады.
14. Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 2 шілдедегі "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы" Заңының 12-бабы 1-тармағының, 7) тармақшасымен, Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 9-бабы 1-тармағының 10) тармақшасымен белгіленген, уәкілетті органмен қарастырылатын мәліметтерді ұсыну тәртібін қоспағанда, мемлекеттік қызметті алушының ұсынған мәліметтері құпия болып табылады.

15. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ):
1) руководитель уполномоченного органа или аким по местожительству получателя государственной услуги (СФЕ 1);
2) специалист уполномоченного органа или акима по местожительству (далее - специалист) (СФЕ 2).
16. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия (процедуры) приведено в приложении 1 к настоящему Регламенту.
17. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту.
5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
18. Должностные лица в ходе оказания государственных услуг несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном действующим законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной социальной помощи"
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа (или аким по местожительству)
СФЕ 2
Специалист
1.
Обращение по поводу получения справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи
Принимает заявление с необходимыми документами, регистрирует в журнале учета заявлений по данной государственной услуге, готовит макет справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи (либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги) и передает на подпись руководителю
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале, подготовка макета документа о результате государственной услуги
Срок исполнения
7 минут
2.
Процедура утверждения документа о результате государственной услуги
Подписывает документ о результате государственной услуги и направляет его специалисту
Форма завершения
Справка, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи (либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги)
Срок исполнения
5 минут
3.
Процедура выдачи результата государственной услуги
Выдает получателю государственной услуги результат государственной услуги
Форма завершения
Справка, подтверждающая принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи (либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги)
Срок исполнения
3 минуты
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс
СФЕ 1
Руководитель уполномоченного органа (или аким по местожительству)
СФЕ 2
Специалист
Действие N 2
Утверждение документа о результате государственной услуги, передача документа специалисту
Действие N 1
Прием заявления с необходимыми документами, регистрация в журнале учета заявлений, подготовка макета справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи (либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги) и передача на подпись руководителю
Действие N 3
Выдача получателю государственной услуги результата государственной услуги
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной социальной помощи"
Схема, отражающая взаимосвязь.
Процесс оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей
принадлежность заявителя (семьи)
к получателям адресной социальной помощи"
Адреса уполномоченного органа, акима по местожительству
Акимы сельских округов
Месторасположение, адрес
Контактный телефон
Государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Абайского района"
Карагандинская область, город Абай, улица М. Ауэзова, 30

15. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) қатысады:
1) уәкілетті органның басшысы немесе мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша әкімі (1 ҚФБ);
2) уәкілетті органның немесе тұрғылықты жері бойынша әкімінің маманы (бұдан әрі - маман) (2 ҚФБ).
16. Әкімшілік іс-әрекеттің (рәсімнің) орындалу мерзімін көрсетумен әрбір ҚФБ әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) дәйектілігінің мәтіндік кестелік сипаттамасы және өзара іс-қимылы осы Регламентке 1-қосымшада келтірілген.
17. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысты көрсететін схема осы Регламентке 2-қосымшада көрсетілген.
5. Мемлекеттік қызметтерді көрсететін лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
18. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызметтерді көрсету барысындағы қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген тәртіпте жауапты болады.
"Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірліктер іс- әрекеттердің сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-әрекеттері (жұмыстардың барыстары, ағындары)
Іс-әрекеттің N (жұмыстардың барыстары,ағындары)
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы (немесе тұрғылықты жері бойынша әкімі)
2 ҚФБ
Маман
1
Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтаманы алу бойынша өтінім
Қажетті құжаттармен өтінішті қабылдайды, осы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша өтініштерді есепке алу журналына тіркейді, атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтаманың (не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) макетін дайындайды және басшыға қолын қоюға береді
Аяқтау нысаны
Өтіншті журналға тіркеу, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы құжаттың макетін дайындау
Орындау мерзімі
7 минут
2
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы құжатын бекіту рәсімі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы құжатына қолын қояды және оны маманға жолдайды
Аяқтау нысаны
Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама (не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап)
Орындау мерзімі
5 минут
3
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру рәсімі
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін мемлекеттік қызмет алушыға береді
Аяқтау нысаны
Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама (не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап)
Орындау мерзімі
3 минут
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Негізгі үдеріс
1 ҚФБ
Уәкілетті органның басшысы (немесе тұрғылықты жері бойынша әкімі)
2 ҚФБ
Маман
N 2 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі туралы құжатын бекіту, құжатты маманға беру
N 1 іс-әрекет
Қажетті құжаттармен өтінішті қабылдау, өтінштерді есепке алу журналына тіркеу, атаулы әлеуметтік көмек алушыларға мемлекеттік қызмет алушының (отбасының) тиесілігін растайтын анықтама (не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) макетін дайындау және басшыға қолын қоюға беру
N 3 іс-әрекет
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызмет алушыға беру
"Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
2-қосымша
Өзара байланысты көрсететін схема.
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі
"Атаулы әлеуметтік көмек алушыларға өтініш берушінің
(отбасының) тиесілігін растайтын анықтама беру"
мемлекеттік қызмет көрсету регламентіне
3-қосымша
Уәкілетті органның, тұрғылықты жері бойынша әкімінің мекенжайлары
Селолық округ әкімдері
Орналасқан жері, мекенжайы
Байланыс телефоны
"Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай қаласы, М. Әуезов көшесі,30

8 (72131) 44934
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Топар"
Карагандинская область, Абайский район, поселок Топар, улица Казыбек би, 3
8 (72153) 33398, 33132
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Карабас"
Карагандинская область, Абайский район, поселок Карабас, улица Кирова, 9
45314, 45483
Государственное учреждение "Аппарат акима поселка Южный"
Карагандинская область, Абайский район, поселок Южный, улица Комсомольская, 14
8 (72153) 56288, 56534
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Жартас"
Карагандинская область, Абайский район, село Жартас, улица 60 лет Казахстана, 24
91318, 91221
Государственное учреждение "Аппарата акима сельского округа Агрогородок"
Карагандинская область, Абайский район, село Агрогородок, улица Садовая, 5 б
90211,90272
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Коксу"
Карагандинская область, Абайский район, село Коксу, улица Центральная, 22
52482, 52661
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Юбилейное"
Карагандинская область, Абайский район, село Юбилейное, улица Мира, 15/1
58138, 58286
Государственное учреждение "Аппарата акима сельского округа Акбастау"
Карагандинская область, Абайский район, село Акбастау, улица Центральная, 11
8 (72132) 31131, 31140
Государственное учреждение "Аппарат акима Курминского сельского округа"
Карагандинская область, Абайский район, село Курминское, улица Спасская, дом 7, квартира 2, 3
50566, 50718
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Самарка"
Карагандинская область, Абайский район, село Самарка, улица Центральная, 19
8 (72153) 54290, 54289
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Есенгельды"
Карагандинская область, Абайский район, село Есенгельды, улица Центральная, 20
8 (72159) 962072, 620105
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Кулаайгыр"
Карагандинская область, Абайский район, село Кулаайгыр, улица Карла Маркса, 1
357124, 357303
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Сарепта"
Карагандинская область, Абайский район, село Сарепта, улица Городская, 44
355323, 355344
Утвержден
постановлением акимата
Абайского района
от 7 февраля 2013 года N 04/04
Регламент оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива"
1. Основные понятия
1. В настоящем регламенте оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива" используются следующие основные понятия:

8 (72131) 44934
"Топар кенті әқімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Топар кенті, Қазбек би көшесі, 3
8 (72153) 33398, 33132
"Қарабас кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Қарабас кенті, Киров көшесі, 9
45314, 45483
"Южный кенті әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Южный кенті,. Комсомольская көшесі, 14
8 (72153) 56288, 56534
"Жартас селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Жартас селосы, Қазақстанға 60 жыл көшесі, 24
91318, 91221
"Агрогородок селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Агрогородок селосы, Садовая көшесі, 5б
90211, 90272
"Көксу селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Көксу селосы, Центральная көшесі, 22
52482, 52661
"Юбилейный селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Юбилейное селосы, Мира көшесі, 15/1
58138, 58286
"Ақбастау селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемеcі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Ақбастау селосы, Центральная көшесі, 11
8 (72132) 31131, 31140
"Құрма селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Құрма селосы, Спасская көшесі, 7-үй, 2-3 пәтер
50566, 50718
"Самарка селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Самарка селосы, Центральная көшесі, 19
8 (72153) 54290, 54289
"Есенгелді селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Есенгелді селосы, Центральная көшесі, 20
8 (72159) 962072, 620105
"Құлаайғыр селолық округі әкімінің аппараты" мемелекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы,.Кұлаайғыр селосы, Карл Маркс көшесі, 1
357124, 357303
"Сәрепті селолық округі әкімінің аппараты" мемелекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Сәрепті селосы, Городская көшесі, 44
355323, 355344
Абай ауданы әкімдігінің
2013 жылғы 7 ақпандағы
N 04/04 қаулысымен
бекітілген
"Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті
1. Негізгі ұғымдар
1. Осы "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламентінде келесі негізгі ұғымдар пайдаланылады:

1) уполномоченный орган по назначению социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ Абайского района" (далее - уполномоченный орган);
2) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) - это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов, государственные органы, информационные системы или их подсистемы;
3) потребители - физические лица.
2. Общие положения
2. Регламент оказания государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива" (далее - регламент) разработан в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности по приобретению топлива" (далее - стандарт), утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами".
3. Форма оказываемой государственной услуги: неавтоматизированная.
4. Государственная услуга "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим в сельской местности, по приобретению топлива" (далее - государственная услуга) предоставляется на основании пункта 5 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий".
5. Государственная услуга оказывается физическим лицам: специалистам государственных организаций здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах.
6. Результатом завершения оказываемой государственной услуги является уведомление о назначении социальной помощи (далее - уведомление) либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги на бумажном носителе.
7. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
8. Государственная услуга предоставляется через уполномоченный орган. При отсутствии уполномоченного органа по месту жительства потребитель обращается за получением государственной услуги к акиму поселка, аула (села), аульного (сельского) округа (далее – аким сельского округа).
Также государственная услуга предоставляется через "Отдел Абайского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" (далее - центр) на альтернативной основе.

1) ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау бойынша уәкілетті орган – "Абай ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - уәкілетті орган);
2) құрылымдық–функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – бұл уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, мемлекеттік органдардың құрылым бөлімшелері, мемлекеттік органдар, ақпараттық жүйелер немесе оларға бағынысты жүйелер;
3) тұтынушылар - жеке тұлғалар.
2. Жалпы ережелер
2. "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті (бұдан әрі - регламент) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі N 394 "Жергілікті атқарушы органдар көрсететін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі - стандарт) сәйкес әзірленген.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: автоматтандырылмаған.
4. "Ауылдық жерде тұратын әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет) "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18-бабының 5-тармағы негізінде ұсынылады.
5. Мемлекеттік қызмет жеке тұлғаларға: ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін мемлекеттік денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт ұйымдарының мамандарына көрсетіледі.
6. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесі өтініш берушіге әлеуметтік көмекті тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама) не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы қағаз жеткізгіштегі дәлелді жауап болып табылады.
7. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Мемлекеттік қызмет уәкілетті орган арқылы көрсетіледі. Тұрғылықты жерi бойынша уәкiлеттi орган болмаған кезде тұтынушы мемлекеттiк қызмет алу үшiн кент, ауыл (село), ауылдық селолық) округтiң әкiмiне (бұдан әрi – селолық округтiң әкiмi) жүгiнедi.
Сондай-ақ мемлекеттік қызмет баламалы негізде "Қазақстан Республикасы көлік және коммуникация министрлігінің мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Абай ауданындағы бөлімі" (бұдан әрі - орталық) арқылы көрсетіледі.

9. Адреса уполномоченного органа, акима по местожительству, центра приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту.
10. График работы уполномоченного органа или акима сельского округа: ежедневно с 9.00 часов до 18.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке очереди без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
График работы центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, а в филиалах и представительствах центра - ежедневно с 9.00 часов до 19.00 часов, с обеденным перерывом с 13-00 до 14-00 часов, кроме выходных (суббота, воскресенье) и праздничных дней. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
3. Требования к порядку оказания государственной услуги
11. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента сдачи потребителем необходимых документов, определенных в пункте 11 стандарта:
в уполномоченный орган - в течение десяти рабочих дней;
акиму сельского округа по месту жительства - в течение пятнадцати рабочих дней;
в центр - в течение десяти рабочих дней (день приема и выдачи документа (результата) государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя (до получения талона) - не более 30 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания потребителя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения потребителя - не более 30 минут.
12. Оснований для отказа в представлении государственной услуги, для прекращения и (или) приостановления оказания государственной услуги предусмотрены в пункте 16 стандарта.
4. Описание порядка действий (взаимодействия) в процессе оказания государственной услуги
13. Для получения государственной услуги потребитель предоставляет документы, определенные в пункте 11 стандарта.
14. В процессе государственной услуги участвуют следующие структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ);
1) начальник уполномоченного органа;
2) специалист уполномоченного органа;
3) аким сельского округа;
4) специалист аппарата акима сельского округа;
5) специалист центра.
15. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия указано в приложении 1 к настоящему регламенту.
16. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги и СФЕ, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.

9. Уәкілетті органның, тұрғылықты жері бойынша әкімнің, орталықтың мекенжайлары осы регламентке 3-қосымшада келтірілген.
10. Уәкiлеттi органның немесе селолық округ әкiмiнiң жұмыс кестесi: демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен күн сайын сағат 9.00-ден 18.00-ге дейiн. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
Орталықтың жұмыс кестесi: күн сайын сағат 9.00-ден 20.00-ге дейiн үзiлiссiз, орталықтың филиалдары мен өкiлдiктерiнде демалыс (сенбi, жексенбi) және мереке күндерiн қоспағанда, күн сайын сағат 13.00-ден 14.00-ге дейiн түскi үзiлiспен сағат 9.00-ден 19.00-ге дейiн. Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусiз "электронды" кезек тәртiбiнде жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
11. Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң мерзiмдерi:
1) мемлекеттiк қызмет тұтынушы стандарттың 11-тармағында анықталған қажеттi құжаттарды тапсырған сәттен бастап:
уәкiлеттi органда – он жұмыс күнi iшiнде;
тұрғылықты жерi бойынша селолық округ әкiмiне – он бес жұмыс күнi iшiнде;
орталықта – он жұмыс күнi iшiнде көрсетiледi (мемлекеттiк қызметке құжат (нәтиже) қабылдау және беру күнi мемлекеттiк қызмет көрсету мерзiмiне кiрмейдi);
2) тұтынушы өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi алуға дейiн күтудiң жол берiлетiн ең көп уақыты (талон алғанға дейiн) – 30 минуттан аспайды;
3) тұтынушыға өтiнiш берген күнi сол жерде көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтi тұтынушыға қызмет көрсетудiң жол берiлетiн ең көп уақыты – 30 минут.
12. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту, мемлекеттік қызмет көрсетуді тоқтату (немесе) тоқтата тұру үшін негіздемелер стандарттың 16-тармағында көзделген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіндегі іс-әрекет (өзара іс-қимыл) тәртібінің сипаттамасы
13. Тұтынушы мемлекеттік қызмет алу үшін, стандарттың 11-тармағында айқындалған құжаттарды ұсынады.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық – функционалдық бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ)қатысады;
1) уәкілетті органның бастығы;
2) уәкілетті органның маманы;
3) селолық округтің әкімі;
4) селолық округтің әкімі аппаратының маманы;
5) орталықтың маманы.
15. ҚФБ әрбір әкімшілік іс-әрекеттерінің дәйектілігі мен өзара іс – қимылының мәтінді кестелік сипаттамасы әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімінің көрсетілуімен осы регламентке 1-қосымшада көрсетілген.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде әкімшілік іс-әрекеттердің қисынды дәйектілігі мен ҚФБ арасындағы өзара байланысын көрсететін схема осы регламентке 2–қосымшада келтірілген.

5. Ответственность должностных лиц, оказывающих государственные услуги
17. Лица, оказывающие государственные услуги несут ответственность за принимаемые решения и действия (бездействия) в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Назначение социальной
помощи специалистам социальной сферы,
проживающим в сельской местности,
по приобретению топлива"
Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий каждой СФЕ с указанием срока выполнения каждого административного действия

5. Мемлекеттік қызметтерді көрсетуші лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
17. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіпте мемлекеттік қызмет көрсететін тұлғалар қабылдаған шешімдері мен іс-әрекеттері (әрекетсіздіктері) үшін жауапкершілік болады.
"Ауылдық жерде тұратын
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
қызмет көрсету регламентіне
1-қосымша
Әрбір әкімшілік іс-әрекеттің орындалу мерзімінің көрсетілуімен ҚФБ әрбір әкімшілік іс-әрекеттерінің дәйектілігі мен өзара іс–қимылының мәтінді кестелік сипаттамасы

1) При обращении в уполномоченный орган
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
2
Наименование СФЕ
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Начальник уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прием, проверка полноты, регистрация представленных потребителем документов
Рассмотрение документов
Подготовка уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Рассмотрение уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Регистрация в журнале
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Талон о приеме документов
Резолюция
Уведомление либо мотивированный ответ об отказе
Подписание уведомления либо мотивированного ответа об отказе
Выдача уведомления либо мотивированного ответа об отказе
5
Сроки исполнения
Не более 30 минут
1 рабочий день
8 рабочих дней
1 рабочий день
Не более 30 минут

1) Уәкілетті органға жүгінген кезде
Негізгі үдерістің (жұмыстар барысының, ағынының) іс-әрекеті
1
Іс-әрекет (жұмыстар барысының, ағынының) N
1
2
3
4
5
2
ҚФБ атауы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
Уәкілетті органның бастығы
Уәкілетті органның маманы
3
Іс-әрекеттің (үдерістің, рәсімдеудің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Тұтынушының ұсынған құжаттарын қабылдау, толықтығын тексеру, тіркеу
Құжаттарды қарау
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты қарау
Журналға тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық – өкімдік шешімі)
Құжаттарды қабылдау туралы талон
Қарар
Хабарлама не бас тарту туралы дәлелді жауап
Хабарламаға не бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Хабарламаны не бас тарту туралы дәлелді жауапты беру
5
Орындалу мерзімі
30 минуттан аспайды
1 жұмыс күні
8 жұмыс күні
1 жұмыс күні
30 минуттан аспайды

8 (72132) 31131, 31140
Государственное учреждение "Аппарат акима Курминского сельского округа"
Карагандинская область, Абайский район, село Курминское, улица Спасская, дом 7, квартира 2, 3
50566, 50718
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Самарка"
Карагандинская область, Абайский район, село Самарка, улица Центральная, 19
8 (72153) 54290, 54289
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Есенгельды"
Карагандинская область, Абайский район, село Есенгельды, улица Центральная, 20
8 (72159) 962072, 620105
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Кулаайгыр"
Карагандинская область, Абайский район, село Кулаайгыр, улица Карла Маркса, 1
357124, 357303
Государственное учреждение "Аппарат акима сельского округа Сарепта"
Карагандинская область, Абайский район, село Сарепта, улица Городская, 44
355323, 355344
"Отдел Абайского района филиала республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" по Карагандинской области Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан"
Карагандинская область, город Абай, улица Абая, 54
8 (72131) 47700, 47227

8 (72132) 31131, 31140
"Құрма селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Құрма селосы, Спасская көшесі, 7-үй, 2-3 пәтер
50566, 50718
"Самарка селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Самарка селосы, Центральная көшесі, 19
8 (72153) 54290, 54289
"Есенгелді селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Есенгелді селосы, Центральная көшесі, 20
8 (72159) 962072, 620105
"Құлаайғыр селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы,.Кұлаайғыр селосы, Карл Маркс көшесі, 1
357124, 357303
"Сәрепті селолық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
Қарағанды облысы, Абай ауданы, Сәрепті селосы, Городская көшесі, 44
355323, 355344
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорыны Қарағанды облысы бойынша филиалының Абай ауданындағы бөлімі"
Қарағанды облысы, Абай қаласы, Абай көшесі, 54
8 (72131)47700, 47227