О районном бюджете на 2014-2016 годы
Решение 26 сессии Абайского районного маслихата Карагандинской области от 23 декабря 2013 года № 26/254. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 января 2014 года № 2502. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 295 849 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 1 396 085 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14 707 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала- 13 077 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 871 980 тысяч тенге;
2) затраты – 5 264 067 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 76 464 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 80 902 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 438 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 59 552 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 59 552 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 104 234 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 104 234 тысяч тенге:
поступление займов - 80 902 тысяч тенге;
погашение займов – 4 439 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 771 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2014 N 36/381 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2014 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из вышестоящих бюджетов согласно приложению 4.
3. Учесть, что на 2014 год нормативы распределения доходов в районный бюджет установлены в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
4. Учесть, что на 2014 год объем субвенции составляет 2 251 204 тысяч тенге.
5. Установить на 2014 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, по решению местных представительных органов за счет бюджетных средств повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан

2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Абай аудандық мәслихатының 2013 жылғы 23 желтоқсандағы 26 сессиясының № 26/254 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 13 қаңтарда № 2502 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты өз әрекетін тоқтатты
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2014 – 2016 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 295 849 мың теңге, оның ішінде;
салықтық түсімдер бойынша – 1 396 085 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 707 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 13 077 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 3 871 980 мың теңге;
2) шығындар – 5 264 067 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттер – 76 464 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 80 902 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 438 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 59 552 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 59 552 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 104 234 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 104 234 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 80 902 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 439 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 27 771 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 02.12.2014 N 36/381 (01.01.2014 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында, жоғары тұрған бюджеттерден берілетін нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленгені ескерілсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыз.
4. 2014 жылға арналған субвенция көлемі 2 251 204 мың теңгені құрайтыны ескерілсін.
5. 2014 жылға азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемiнде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бюджет қаражаты есебiнен белгiленедi

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 02.09.2014 N 32/336 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 7 867 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Абайского районного маслихата Карагандинской области от 02.12.2014 N 36/381 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2014 год согласно приложению 5.
8. Утвердить в районном бюджете на 2014 год затраты по аппаратам акима города районного значения, поселка, села, сельского округа согласно приложению 6.
9. Настоящее решение водится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
Б. Жумабеков
Секретарь Абайского
районного маслихата
Б. Цай
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов Абайского района"
Б. Муталяпова
23.12.13 г.
Приложение 1
к решению 26 сессии
Абайского районного маслихата
от 23 декабря 2013 года № 26/254

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 02.09.2014 N 32/336 (01.01.2014 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
6. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 7 867 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Абай ауданының мәслихатының 02.12.2014 N 36/381 (01.01.2014 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараттары бойынша шығындар 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сесиясының төрағасы
Б. Жумабеков
Абай аудандық
мәслихаттың хатшысы
Б. Цай
"КЕЛІСІЛДІ"
Абай ауданының экономика
және қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Б. Муталяпова
Абай аудандық мәслихатаның
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 26/254 шешіміне
1 қосымша

1976324
Текущие целевые трансферты
1070920
из республиканского бюджета
912750
На реализацию мероприятий Дорожной карты занятости 2020
18759
в том числе:
переподготовка кадров
1582
частичное субсидирование заработной платы
2277
обеспечение деятельности центров занятости населения
12594
молодежная практика
2000
госзаказ трудоустройства целевых групп
306
На оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
8194
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
40264
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение
17000
На развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
255887
в том числе:
ремонт объектов образования
9000
ремонт объектов коммунально-инженерной инфраструктуры и
на ремонт объектов инженерно-транспортной инфраструктуры
114271
ремонт объектов инженерно-транспортной инфраструктуры
132616
На реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
449574
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий
118286
На выплату государственной адресной социальной помощи
2640
На выплату государственных пособий на детей до 18 лет
2146
из областного бюджета
158170
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1071
На жилищно-коммунальное хозяйство
130000
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
27099
Целевые трансферты на развитие
824502
из республиканского бюджета
644252
На увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
29054
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
615198
в том числе:
инженерная инфраструктура
586398
транспортная инфраструктура
28800
из областного бюджета
180250
На развитие системы водоснабжения и водоотведения
47895
На реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
67643
в том числе:
инженерная инфраструктура
65156
транспортная инфраструктура
2487
На развитие жилищно-коммунального хозяйства
64712
Бюджетные кредиты
80902
из республиканского бюджета
80902
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов

1976324
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1070920
республикалық бюджеттен
912750
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша іс-шараларын жүзеге асыруға
18759
оның ішінде:
кадрларды қайта даярлау
1582
еңбекақыны жартылай субсидиялау
2277
халықты жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
12594
жастар тәжірибесі
2000
нысаналық топтағыларды жұмысқа орналастыруға мемлекеттік тапсырыс
306
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде биология, химия және физика кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға
8194
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
40264
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны арттыруға
17000
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға
255887
оның ішінде:
білім беру нысандарын жөндеу
9000
ауылды елді мекендерде коммуналдық-инженерлік инфрақұрылымды және абаттандыру нысандарын жөндеу
114271
мәдениет нысандарын жөндеу
инженерлік-автокөлік инфрақұрылым нысандарын жөндеу
132616
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған Бағдарламасы шеңберінде ағымдағы шараларды жүзеге асыруға
449574
Мемлекеттік қызметші емес мекеме жұмыскерлерінің, сондай-ақ мемлекеттік жұмыскерлердің лауазымдық еңбекақысына ерекше еңбек жағдайына айсайынғы үстеме төлеміне
118286
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне
2640
18 жасқа дейінгі балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақы төлеміне
2146
облыстық бюджеттен
158170
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге
1071
Тұрғын-үй коммуналдық шаруашылығына
130000
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
27099
Дамуға арналған нысаналы трансферттер
824502
республикалық бюджеттен
644252
Мамандандырылған өкілетті ұйымдардың жарғылық капиталын өсіруге
29054
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған Бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
615198
оның ішінде:
инжинерлік инфрақұрылым
586398
автокөлік инфрақұрылымы
28800
облыстық бюджеттен
180250
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
47895
Моноқалаларды дамытудың 2012 - 2020 жылдарға арналған Бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
67643
оның ішінде:
инжинерлік инфрақұрылым
65156
автокөлік инфрақұрылымы
2487
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
64712
Бюджетттік кредиттер
80902
республикалық бюджеттен
80902
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер