Об утверждении государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием на 2013-2014 учебный год
Постановление акимата Мангистауской области от 27 мая 2013 года № 155. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 27 июня 2013 года за N 2255
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 27 июля 2007 года «Об образовании», акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием на 2013-2014 учебный год по дневной форме обучения согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием на 2013 - 2014 учебный год по заочной форме обучения согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению «Управление финансов Мангистауской области» (Альбекова М.Б.) обеспечить финансирование Управления образования Мангистауской области – администратора программ в пределах плана финансирования, предусмотренного на подготовку специалистов.
3. Государственному учреждению «Управление образования Мангистауской области» (Жумашева Д.Н.):
обеспечить размещение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием на 2013-2014 учебный год;
обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и размещение на интернет - ресурсе акимата Мангистауской области.
4. Государственному учреждению «Управление экономики и бюджетного планирования Мангистауской области» (Уланова Ж.У.) предусмотреть увеличение финансирования в соответствии с увеличением приема в учебных заведениях технического и профессионального образования в 2013 - 2014 учебном году.
5. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима области Нургалиеву Х.Х.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области                            А. Айдарбаев
«СОГЛАСОВАНО»
руководитель государственного учреждения
«Управление образования
Мангистауской области»
Жумашева Д.Н.
27 мая 2013 г.
руководитель государственного учреждения
«Управление здравоохранения
Мангистауской области»
Бектубаев Р.Ф.
27 мая 2013 г.
руководитель государственного учреждения
«Управление координации занятости и
социальных программ Мангистауской области»
Калмуратова Г.М.
27 мая 2013 г.
руководитель государственного учреждения
«Управление предпринимательства и
промышленности Мангистауской области»
Байжаунова Г.М.
27 мая 2013 г.
руководитель государственного учреждения
«Управление финансов Мангистауской области»
Альбекова М.Б.
27 мая 2013 г.
исполняющая обязанности руководителя
государственного учреждения
«Управление экономики и бюджетного
планирования Мангистауской области»
Уланова Ж.У.
27 мая 2013 г.
Приложение 1
к постановлению акимата
Мангистауской области

Техникалық және кәсіптік білімі бар мамандарды даярлауға 2013-2014 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2013 жылғы 27 мамырдағы № 155 қаулысы Маңғыстау облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 27 маусымда № 2255 тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған
«Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін - өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы, «Бiлiм туралы» 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес, облыс әкiмдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Бекiтiлсiн:
осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес күндізгі оқу нысаны бойынша техникалық және кәсiптiк білімі бар мамандарды даярлауға 2013 - 2014 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес сырттай оқу нысаны бойынша техникалық және кәсiптiк білімі бар мамандарды даярлауға 2013-2014 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы.
2. «Маңғыстау облысының қаржы басқармасы» мемлекеттік мекемесі (М.Б.Әлібекова) мамандарды даярлауға көзделген қаржыландыру жоспары шегiнде бағдарламаның әкiмшiсi – Маңғыстау облысының бiлiм басқармасын қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
3. «Маңғыстау облысының бiлiм басқармасы» мемлекеттік мекемесі  (Д.Н.Жұмашева):
техникалық және кәсiптiк білімі бар мамандарды даярлауға 2013 - 2014 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысын орналастыруды қамтамасыз етсiн;
осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын және Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
4. «Маңғыстау облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы» мемлекеттік мекемесі (Ж.Ұ. Ұланова) 2013 - 2014 оқу жылында техникалық және кәсіптік білім беру оқу орындарына қабылдаудың ұлғаюына сәйкес қаржыландыруды ұлғайтуды көздестірсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкiмiнiң орынбасары Х.Х.Нұрғалиеваға жүктелсiн.
6. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Облыс әкiмi                             А. Айдарбаев
«КЕЛІСІЛДІ»
«Маңғыстау облысының
білім басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Д.Н. Жұмашева
27 мамыр 2013 жыл
«Маңғыстау облысының
денсаулық сақтау басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Р.Ф. Бектубаев
27 мамыр 2013 жыл
«Маңғыстау облысының жұмыспен
қамтуды үйлестіру және әлеуметтік
бағдарламалар басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Г.М. Қалмұратова
27 мамыр 2013 жыл
«Маңғыстау облысының кәсіпкерлік
және өнеркәсіп басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Г.М.Байжауынова
27 мамыр 2013 жыл
«Маңғыстау облысының
қаржы басқармасы»
мемлекеттік мекемесінің басшысы
М.Б. Әлібекова
27 мамыр 2013 жыл
«Маңғыстау облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау басқармасы»
мемлекеттік мекемесі басшысының
міндетін атқарушы
Ж.Ұ. Ұланова
27 мамыр 2013 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің

от 27 мая 2013 года № 155
Государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с техническим и профессиональным образованием на 2013 - 2014 учебный год по дневной форме обучения
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Мангистауского областного акимата от 18.09.2013 № 283.
Код и название профессий и специальностей
Коли-
чество учащих-
ся
Базовое образова-
ние
Язык обучения Срок обучения
1. ГККП « Жанаозенский колледж сервиса и новых технологий»
Управления образования Мангистауской области
0902000 Электроснабжение (по отраслям):
090204 3 Техник-электрик
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1013000 Механообработка, контрольно-измери-
тельные приборы и автоматика в машиностроении:
101306 2 Слесарь по контрольно-измери-
тельным приборам и автоматике
101307 3 Техник-механик
25
25
11 классов
9 классов
казахский
казахский
1 год
10 мес.
3 года
10 мес.
1109000 Токарное дело и металлообработка (по видам):
110911 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1114000 Сварочное дело (по видам):
111406 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1201000 Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта:
120112 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1304000 Вычислительная техника и программное обеспечение (по видам):
130406 3 Техник по обслуживанию компьютерных устройств
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1401000 Строительство и эксплуатация зданий и сооружений:
140121 3 Техник-строитель
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1402000 Техническая эксплуатация дорожно-строитель-
ных машин (по видам):
140216 2 Машинист крана автомобильного
25
11 классов
казахский
10 мес.
1409000 Строительство железных дорог, путь и путевое хозяйство:
140905 3 Техник-строитель
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
Итого:
250
2. ГККП «Жетыбайский профессиональный колледж»  Управления образования Мангистауской области
0508000 Организация питания:
050801 2 Повар
25
9 классов
казахский
2 года
10 мес.
1201000 Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта:
120112 3 Техник - механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1304000 Вычислительная техника и программное обеспечение (по видам):
130404 3 Техник-программист
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
Итого:
75
3. ГККП «Актауский технологический колледж сервиса» Управления образования Мангистауской области
0508000 Организация питания:
050801 2 Повар
25
9 классов
казахский
2 года
10 мес.
0902000 Электроснабжение (по отраслям):
090204 3 Техник-электрик
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1013000 Механообработка контрольно-измери-
тельные приборы и автоматика в машиностроении:

2013 жылғы 27 мамырда № 155 қаулысына
1–қосымша
Күндізгі оқу нысаны бойынша техникалық және кәсiптiк білімі бар мамандарды даярлауға 2013 - 2014 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы  әкімдігінің 18.09.2013 № 283 шешімімен
Мамандықтың (кәсіп) өзгертілген коды мен аты Оқушылар саны Базалық білімі Оқыту тілі Оқу мерзімі
1. Маңғыстау облысының білім басқармасының «Жаңаөзен қызмет көрсету және жаңа технологиялар колледжі» МКҚК
0902000 Электрмен қамтамасыз ету (салалары бойынша):
090204 3 Техник – электрик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1013000 Механоөндеу, өлшеуіш-бақылау приборлары және машина жасау автоматикасы:
101306 2 Бақылау өлшеу аспаптары және автоматика бойынша слесары
101307 3 Техник-механик
25
25
11 сынып
9 сынып
қазақша
қазақша
1 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
1109000 Токарлық іс және металл өңдеу (түрлері бойынша):
110911 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1114000 Пісіру ісі (түрлері бойынша): 111406 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1201000 Автокөліктерге техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану:
120112 3 Техник - механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1304000 Электрондық есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыздандыру (түрлері бойынша):
130406 3 Компьютер құрылысына қызмет көрсететін технигі
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1401000 Үйлер мен ғимараттарды салу және пайдалану:
140121 3 Құрылыс - технигі
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1402000 Жол-құрылыс машиналарын техникалық пайдалану (түрлері бойынша):
140216 2 Автомобиль кранының машинисі
25
11 сынып
қазақша
10 ай
1409000  Темір жол құрылысы, темір жол және темір жол шаруашылығы:
140905 3 Құрылысшы техник
25
9 сынып
қазақша
3 жыл 10 ай
Жиыны:
250
2. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Жетыбай кәсіптік колледжі» МКҚК
0508000 Тамақтандыруды ұйымдастыру:
050801 2 Аспаз
25
9 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
1201000 Автокөліктерге техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану:
120112 3 Техник - механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1304000 Электрондық есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыздандыру (түрлері бойынша):
130404 3 Техник-бағдарламашы
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
Жиыны:
75
3. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Ақтау технологиялық қызмет көрсету колледжі» МКҚК
0508000
Тамақтандыруды ұйымдастыру:
050801 2 Аспаз
25
9 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
0902000 Электрмен қамтамасыз ету (салалары бойынша):
090204 3 Техник-электрик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1013000 Механоөңдеу, өлшеуіш-бақылау приборлары және машина жасау автоматикасы:

101307 3 Техник-механик
25
9 классов
русский
3 года
10 мес.
1211000 Швейное производство и моделирование одежды:
121108 3 Модельер-конструк-тор
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1226000 Технология и организация производства продукции предприятий питания:
122603 3 Технолог
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
6 мес.
3 года
6 мес.
1304000 Вычислительная техника и программное обеспечение (по видам):
130406 3 Техник по обслуживанию компьютерных устройств
25
9 классов
русский
3 года
10 мес.
1305000 Информационные системы (по областям применения):
130502 3 Техник-программист
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1307000 Эксплуатация линейных сооружений электросвязи и проводного вещания:
130702 2 Электромонтер линейных сооружений электросвязи и проводного вещания
130706 3 Электромеханик линейных сооружений связи и абонентских устройств
25
25
9 классов
9 классов
казахский
казахский
2 года
10 мес.
3 года
10 мес.
Итого:
250
4. ГККП «Бейнеуский политехнический колледж»
Управления образования Мангистауской области
1013000 Механообработка, контрольно-измери-
тельные приборы и автоматика в машиностроении:
101307 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1108000 Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание подвижного состава железных дорог (по видам):
110806 2 Помощник машиниста тепловоза
25
9 классов
казахский
2 года
10 мес.
1201000 Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта:
120112 3 Техник - механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1303000 Автоматика, телемеханика и управление движением на железнодорожном транспорте:
130304 3 Электормеханик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1304000 Вычислительная техника и программное обеспечение (по видам):
130406 3 Техник по обслуживанию компьютерных устройств
25
11 классов
казахский
2 года
10 мес.
0819000 Технология переработки нефти и газа
081907 3 Техник-технолог
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
Итого:
150
5. ГККП «Специализированный технический колледж»
Управления образования Мангистауской области
1109000 Токарное дело и металлообработка (по видам):
110901 2 Токарь
20
20
11 классов
11 классов
казахский
русский
10 мес.
10 мес.
1112000 Эксплуатация машин и оборудования промышленности:
111203 2 Слесарь-ремонтник
60
11 классов
русский
10 мес.
1402000 Техническая эксплуатация дорожно-строитель-ных машин (по видам):
140217 2 Машинист крана (крановщик)
40
11 классов
русский
10 мес.
Итого:
140
6. ГККП «Мангистауский энергетический колледж»
Управления образования Мангистауской области
0514000 Оценка (по отраслям и областям применения):
051401 3 Оценщик-эксперт
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0816000 Химическая технология и производство (по видам):

101307 3 Техник-механик
25
9 сынып
орысша
3 жыл
10 ай
1211000 Тігін өндірісі және киімдерді моделдеу:
121108 3 Модельер-конструктор
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1226000
Технология және кәсіпорын тағамдарын өндіру өнеркәсібін ұйымдастыру:
122603 3 Технолог
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
6 ай
3 жыл
6 ай
1304000
Электрондық есептеу техникасы және  бағдарламалық қамтамасыздандыру (түрлері бойынша):
130406 3 Компьютер құрылысына қызмет көрсететін технигі
25
9 сынып
орысша
3 жыл
10 ай
1305000 Ақпараттық жүйелер (қолдану саласы бойынша)
130502 3  Техник-бағдарламашы
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1307000 Электр байланысы жүйелі құрылыстары мен сымдық тарату жүйелерін пайдалану:
130702 2 Электр байланысы жүйелі құрылыстары мен сымдық тарату жүйелері электромонтері
130706 3 Байланыстың желілік имараттары мен абоненттік құрылғылар электр механигі
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
қазақша
2 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
Жиыны:
250
4. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Бейнеу политехникалық колледжі» МКҚК
1013000  Механоөңдеу, өлшеуіш-бақылау приборлары және машина жасау автоматикасы:
101307 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1108000 Темір жол жылжымалы құрамдарын пайдалану және техникалық қызмет көрсету (түрлері бойынша):
110806 2 Тепловоз машинисінің көмекшісі
25
9 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
1201000 Автокөлікті жөндеу, пайдалану және қызмет көрсету:
120112 3 Техник - механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1303000 Темір жол қозғалысында автоматика, телемеханиканы басқару:
130304 3 Электромеханик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1304000 Электрондық есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыздандыру (түрлері бойынша):
130406 3 Компьютер құрылысына қызмет көрсететін технигі
25
11 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
0819000 Мұнай және газды қайта өңдеу технологиясы:
081907 3 Техник-технолог
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
Жиыны
150
5. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Мамандандырылған техникалық колледжі» МКҚК
1109000 Токарлық  іс  және  металл өңдеу (түрлері бойынша):
110901 2 Токарь
20
20
11 сынып
11 сынып
қазақша   орысша
10 ай
10 ай
1112000 Өнеркәсіп машиналары және жабдықтарын пайдалану:
111203 2 Жөндеуші-слесарь
60
11 сынып
орысша
10 ай
1402000 Жол-құрылыс машиналарын техникалық пайдалану (түрлері бойынша):
140217 2 Кран машинисі (краншы)
40
11 сынып
орысша
10 ай
Жиыны:
140
6. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Маңғыстау энергетикалық колледжі» МКҚК
0514000 Бағалау (салалар және қолдану аясы бойынша):
051401 3 Бағалаушы-сарапшы
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
2 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
0816000 Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша):

081604 3 Техник-технолог
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
0901000 Электрооборудова-
ние электрических станций и сетей (по видам):
090104 3 Техник-электрик
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
0902000 Электроснабжение (по отраслям):
090204 3 Техник-электрик
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
0906000 Теплоэнергетичес-
кие, теплофикационные котельные установки тепловых электрических станций:
090603 3 Техник-теплотехник
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1014000 Технология машиностроения (по видам):
101402 3 Техник-механик
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
6 мес.
3 года
6 мес.
1302000 Автоматизация и управление (по профилю):
130202 3 Электромеханик
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
1303000 Автоматика, телемеханика и управление движением на железнодорожном транспорте:
130304 3 Электромеханик
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
1403000 Монтаж и эксплуатация внутренних санитарно-технических устройств, вентиляции и инженерных систем (по видам):
140309 3 Техник-сантехник
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
Итого:
400
7. ГККП «Мангистауский политехнический колледж» Управления образования Мангистауской области
0802000 Сооружение и эксплуатация газонефтепроводов и газонефтехранилищ:
080204 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0805000 Транспортировка и хранение нефти газа:
080502 3 Техник-технолог
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
0810000 Сооружения и эксплуатация газонефтяных и заправочных станций:
081005 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0816000 Химическая технология и производство (по видам):
081604 3 Техник-технолог
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1014000 Технология машиностроения (по видам):
101402 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1108000 Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание подвижного состава железных дорог (по видам):
110821 3 Электромеханик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1201000 Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта:
120112 3 Техник-механик
25
25
9 классов
11 классов
казахский
русский
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1203000 Организация перевозок и управление движением на железнодорожном транспорте:
120305 3 Техник
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
1302000 Автоматизация и управление (по профилю):
130202 3 Электромеханик
25
25
25
9 классов
9 классов
11 классов
казахский
русский
казахский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
1304000 Вычислительная техника и программное обеспечение (по видам):

081604 3 Техник-технолог
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
0901000 Электростанциялардың электрожабдықтары және желілері (түрлері бойынша):
090104 3 Техник-электрик
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
0902000 Электрмен қамтамасыз ету (салалары бойынша):
090203 3 Техник-электрик
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
0906000 Жылулық электрлік станцияларының қазандық, жылу өңдеуші, жылуэнергетикалық қондырғылары:
090603 3 Техник-жылутехнигі
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1014000 Машина құрылысының технологиясы (түрлері бойынша):
101402 3 Техник-механик
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
6 ай
3 жыл
6 ай
1302000 Автоматтандыру және басқару (бейін бойынша):
130202 3 Электромеханик
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
1303000 Темір жол қозғалысында автоматика, телемеханиканы басқару:
130304 3 Электромеханик
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
1403000 Ішкі санитарлық-техника-
лық құрылғылар мен  вентиляцияны және инженерлік жүйені монтаждау, пайдалану (түрлері бойынша):
140309 3 Техник-сантехник
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
Жиыны:
400
7. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Маңғыстау политехникалық колледжі» МКҚК
0802000 Мұнай-газ құбырлары мен қоймаларын салу және пайдалану:
080204 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0805000 Мұнай мен газды сақтау және тасымалдау:
080502 3 Техник-технолог
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
0810000 Мұнай-газ және жанар май құю станцияларын салу мен пайдалану құбырларын:
081005 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0816000 Химиялық технология және өндіріс (түрлері бойынша):
081604 3 Техник-технолог
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1014000 Машина құрылысының технологиясы (түрлері бойынша):
101402 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1108000 Темір жол жылжымалы құрамдарын пайдалану және техникалық қызмет көрсету (түрлері бойынша):
110821 3 Электромеханик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1201000 Автокөліктерге техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану:
120112 3 Техник-механик
25
25
9 сынып
11 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
1203000 Теміржол көлігімен тасымалдауды ұйымдастыру және басқару:
120305 3 Техник
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
1302000 Автоматтандыру және басқару (бейін бойынша):
130203 3 Электромеханик
25
25
25
9 сынып
9 сынып
11 сынып
қазақша
орысша
қазақша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
1304000 Электрондық есептеу техникасы және  бағдарламалық қамтамасыздандыру (түрлері бойынша):

130404 3 Техник-программист
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
1401000 Строительство и эксплуатация зданий и сооружений:
140121 3 Техник-строитель
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1410000 Строительство и эксплуатация автомобильных дорог и аэродромов:
141001 3 Техник-строитель
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1412000 Производство строительных изделий и конструкций:
141209 3 Техник-технолог
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1514000 Экология и рациональное использование природных ресурсов (по отраслям):
151409 3 Эколог
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1517000 Защита в чрезвычайных ситуациях (по профилю):

130404 3 Техник-бағдарламашы
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
1401000 Үйлер мен ғимараттарды салу және пайдалану:
140121 3 Құрылыс-технигі
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1410000 Автомобиль жолдары мен аэродромдар салу және пайдалану:
141001 3 Құрылысшы-техник
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1412000 Құрылыс бұйымдары мен конструкциялар өндірісі:
141209 3 Техник-технолог
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1514000 Экология и табиғат ресурстарын тиімді пайдалану (салалар бойынша):
151409 3 Эколог
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1517000 Төтенше жағдайларда қорғану  (бейін бойынша):

151703 3 Техник
25
25
9 классов
11 классов
казахский
казахский
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
Итого:
550
8. ГККП «Мангистауский колледж искусств»
Управления образования Мангистауской области
0404000 Инструментальное исполнительство и музыкальное искусство эстрады:
040401 3 Преподаватель детской музыкальной школы, концертмейстер
040402 3 Преподаватель детской
музыкальной школы, артист (руководитель) оркестра
040403 3 Преподаватель детской музыкальной школы, артист (руководитель) оркестра народных инструментов
3
1
5
1
15
8
9 классов
11 классов
9 классов
11 классов
9 классов
11 классов
казахский/
русский
казахский/
русский
казахский/
русский
казахский/
русский
казахский/
русский
казахский/
русский
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
3 года
10 мес.
2 года
10 мес
0405000 Хоровое дирижирование:
040501 3 Преподаватель, хормейстер
5
9 классов
казахский/
русский
3 года
10 мес.
0407000 Пение:
040701 3 Артист академического пения, солист ансамбля
3
3
9 классов
11 классов
казахский/
русский
казахский/
русский
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0408000 Хореографическое искусство:
040802 3 Артист ансамбля танца
10
9 классов
казахский/
русский
2 года
10 мес.
0412000 Живопись, скульптура и графика (по видам):
041201 3 Художник
8
8
9 классов
11 классов
казахский/
русский
казахский/
русский
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
Итого:
70
9. ГККП «Мангистауский технический колледж»
Управления образования Мангистауской области
0518000 Учет и аудит (по отраслям):
051803 3 Экономист-бухгал-
тер
25
9 классов
казахский
2 года
10 мес.
1114000 Сварочное дело (по видам):
111406 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1201000 Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта:
120112 3 Техник-механик
50
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
Итого:
100
10. ГККП «Жанаозенский колледж нефти и газа имени Оразмаганбета Турмаганбетулы»
Управления образования Мангистауской области
0507000 Организация обслуживания гостиничных хозяйств:
050706 3 Менеджер по сервису
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
0510000 Делопроизводство и
архивоведение:
051002 3 Делопроизводитель
25
9 классов
казахский
2 года
10 мес.
0518000 Учет и аудит (по отраслям):
051803 3 Экономист-бухгал-
тер
25
9 классов
казахский
2 года
10 мес.
0802000 Сооружение и эксплуатация газонефтепроводов и газонефтехранилищ:
080204 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0805000 Транспортировка и хранение нефти и газа:
080502 3 Техник-технолог
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0807000 Техническое обслуживание и ремонт оборудования нефтяных и газовых промыслов:
080703 3 Техник-механик
25
25
9 классов
11 классов
казахский
казахский
3 года
10 мес.
2 года
10 мес.
0808000 Техническое обслуживание и ремонт оборудование предприятий нефтеперерабаты-
вающей и химической промышленности:

151703 3 Техник
25
25
9 сынып
11 сынып
қазақша
қазақша
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
Жиыны:
550
8. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Маңғыстау өнер колледжі» МКҚК
0404000 Аспаптық орындау және музыкалық өнер эстрадасы:
040401 3 Балалар музыка мектебінің оқытушысы, концертмейстер
040402 3  Балалар музыка мектебінің оқытушысы, оркестр әртісі /басшы/
040403 3  Балалар музыка мектебінің оқытушысы, ұлттық аспаптар оркестрінің әртісі (басшы)
3
1
5
1
15
8
9 сынып
11 сынып
9 сынып
11 сынып
9 сынып
11 сынып
қазақша/
орысша
қазақша/
орысша
қазақша/
орысша
қазақша/
орысша
қазақша/
орысша
қазақша/
орысша
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
0405000 Хор дирижеры:
040501 3 Оқытушы, хормейстер
5
9 сынып
қазақша/ орысша
3 жыл
10 ай
0407000 Ән салу:
040701 3 Академиялық ән салу әртісі, ансамбль солисі
3
3
9 сынып
11 сынып
қазақша/
орысша
қазақша/
орысша
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
0408000 Хореография өнері:
040802 3 Би ансамблі әртісі
10
9 сынып
қазақша/
орысша
2 жыл
10 ай
0412000 Кескіндеу, мүсіндеу және графика (түрлері бойынша):
041201 3 Суретші
8
8
9 сынып
11 сынып
қазақша/ орысша
қазақша/
орысша
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
Жиыны:
70
9. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Маңғыстау техникалық колледжі» МКҚК
0518000 Есеп және аудит (салалар бойынша):
051803 3 Экономист – бухгалтер
25
9 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
1114000 Пісіру ісі (түрлері бойынша):
111406 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1201000 Автокөліктерге техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану:
120112 3 Техник - механик
50
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
Жиыны:
100
10. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Оразмағанбет Тұрмағанбетұлы атындағы Жаңаөзен мұнай және газ колледжі» МКҚК
0507000 Қонақ үйі шаруашылығына қызмет көрсетуді  ұйымдастыру:
050706 3 Қызмет көрсету бойынша менеджер
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
0510000 Іс қағаздарын жүргізу және мұрағаттану:
051002 3 Іс қағаздарын жүргізуші
25
9 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
0518000 Есеп және аудит (салалар бойынша):
051803 3  Экономист – бухгалтер
25
9 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
0802000 Мұнай-газ құбырлары мен қоймаларын салу және пайдалану:
080204 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0805000 Мұнай мен газды сақтау және тасымалдау:
080502 3 Техник-технолог
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0807000 Мұнай және газ өнімдерін техникалық жабдықтарды жөндеу және қызмет көрсету:
080703 3 Техник-механик
25
25
9 сынып
11 сынып
қазақша
қазақша
3 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
0808000 Мұнай өңдейтін және химиялық өнеркәсіп жабдықтарын техникалық күту және жөндеу:

080803 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0819000 Технология переработки нефти и газа:
081907 3 Техник-технолог
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0901000 Электрооборудова-
ние электрических станций и сетей (по видам):
090104 3 Техник-электрик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0911000 Техническая эксплуатация,
обслуживание и ремонт электрического и
электромеханического оборудования (по видам):
091101 3 Электромеханик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1108000 Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание подвижного состава железных дорог (по видам):
110821 3 Электромеханик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1203000 Организация перевозок и управление движением на железнодорожном транспорте:
120305 3 Техник
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1302000 Автоматизация и управление (по профилю):
130202 3 Электромеханик
50
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1304000 Вычислительная техника и программное обеспечение (по видам):
130404 3 Техник-программист
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1410000 Строительство автомобильных дорог и аэродромов:
141001 3 Техник-строитель.
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
Итого:
425
11. ГККП «Мангистауский областной медицинский колледж» Управления здравоохранения Мангистауской области
0301000 Лечебное дело:
030101 3 Фельдшер общей практики
25
11 классов
казахский
2 года
10 мес.
0302000 Сестринское дело:
030203 3 Медицинская сестра общей практики
50
11 классов
казахский
2 года
10 мес.
0309000 Акушерское дело:
030901 3 Акушер(-ка) общей практики
25
11 классов
казахский
2 года
10 мес.
Итого:
100
12. ГККП «Мангистауский гуманитарный колледж»
Управления образования Мангистауской области
010100 0 Дошкольное воспитание и обучение:
010101 3 Воспитатель дошкольных организаций
50
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0103000 Физическая культура и спорт:
010302 3 Учитель физической культуры и спорта
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0105000 Начальное образование:
010502 3 Учитель информатики начального образования
010503 3 Учитель иностранного языка начального образования
25
25
25
9 классов
9 классов
9 классов
казахский
казахский
русский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
0111000 Основное среднее образование:
011106 3 Учитель самопознания
25
11 классов
русский
2 года
10 мес.
Итого:
175
13. ГККП «Бейнеуский гуманитарно-экономический колледж»
Управления образования Мангистауской области
010100 0 Дошкольное воспитание и обучение:
010101 3 Воспитатель дошкольных организаций
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0102000 Организация воспитательной работы (по уровням):
010202 3 Педагог организатор
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
0105000 Начальное образование:

080803 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0819000 Мұнай және газды қайта өңдеу технологиясы:
081907 3 Техник-технолог
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0901000 Электростанциялардың электрожабдықтары, кіші станциялар және желілер (түрлері бойынша):
090104 3 Техник-электрик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0911000 Электромеханикалық құралдарды техникалық пайдалану,
қызмет көрсету және жөндеу электр (түрлері бойынша):
091101 3 Электромеханик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1108000 Темір жол жылжымалы құрамдарын пайдалану және техникалық қызмет көрсету (түрлері бойынша):
110821 3 Электромеханик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1203000 Теміржол көлігімен тасымалдауды ұйымдастыру және басқару:
120305 3 Техник
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1302000 Автоматтандыру және басқару (бейін бойынша):
130202 3 Электромеханик
50
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1304000 Электрондық есептеу техникасы және бағдарламалық қамтамасыздандыру (түрлері бойынша):
130404 3 Техник-бағдарламашы
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1410000 Автомобиль жолдары мен аэродромдар салу және пайдалану:
141001 3 Құрылысшы-техник
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
Жиыны:
425
11. Маңғыстау облысының денсаулық сақтау басқармасының
«Маңғыстау облыстық медициналық колледжі» МКҚК
0301000 Емдеу ісі:
030101 3 Жалпы практикадағы фельдшері
25
11 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
0302000 Медбикелік іс:
030203 3 Жалпы практикадағы медбикесі
50
11 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
0309000 Акушерлік іс:
030901 3 Жалпы практикадығы акушер
25
11 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
Жиыны:
100
12. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Маңғыстау гуманитарлық колледжі» МКҚК
0101000 Мектепке дейінгі білім беру және тәрбиелеу:
010101 3 Мектепке дейінгі ұжымдардың тәрбиешісі
50
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0103000 Дене  тәрбиесі және спорт:
010302 3 Дене тәрбиесі және спорт пәнінің мұғалімі
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0105000 Бастауыш білім беру:
010502 3 Информатика пәнінен бастауыш білім беру мұғалімі
010503 3 Шетел тілінен бастауыш білім беру мұғалімі
25
25
25
9 сынып
9 сынып
9 сынып
қазақша
қазақша
орысша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
0111000 Негізгі орта білім:
011106 3 Өзін-өзі тану пәнінің мұғалімі
25
11 сынып
орысша
2 жыл
10 ай
Жиыны:
175
13. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Бейнеу гуманитарлық-экономикалық колледжі» МКҚК
0101000 Мектепке дейінгі білім беру және тәрбиелеу:
010101 3 Мектепке дейінгі ұжымдардың тәрбиешісі
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0102000 Тәрбие жұмысын ұйымдастыру (деңгей бойынша):
010202 3 Ұйымдастырушы – педагог
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0105000 Бастауыш білім беру:

010501 3 Учитель начального образования
010502 3 Учитель информатики начального образования
25
25
9 классов
9 классов
казахский
казахский
3 года
10 мес.
3 года
10 мес.
0111000 Основное среднее образование:
011103 3 Учитель математики
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
Итого:
125
14. ГККП «Мангистауский колледж туризма»
Управления образования Мангистауской области
0507000 Организация обслуживания гостиничных хозяйств:
050706 3 Менеджер по сервису
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
6 мес.
3 года
6 мес.
0508000 Организация питания:
050806 3 Менеджер по сервису
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
6 мес.
3 года
6 мес.
0511000 Туризм:
051104 3 Менеджер
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
3 года
6 мес.
3 года
6 мес.
0512000 Переводческое дело:
051202 3 Гид-переводчик
25
25
9 классов
9 классов
казахский
русский
2 года
10 мес.
2 года
10 мес.
Итого:
200
15. ТОО «Жанаозенский политехнический колледж»
0104000 Профессиональное обучение (по отраслям):
010402 3 Мастер производственного обучения, техник-технолог (всех наименований)
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
050100 0 Социальная работа:
050101 3 Специалист по социальной работе
25
9 классов
казахский
2 года
10 мес.
0514000 Оценка (по отраслям и областям применения):
051401 3 Оценщик-эксперт
25
9 классов
казахский
2 года
10 мес.
0601000 Стандартизация, метрология и сертификация (по отраслям):
060102 3 Техник –метролог
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1108000 Эксплуатация, ремонт и техническое обслуживание подвижного состава железных дорог (по видам):
110821 3 Электромеханик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1201000 Техническое обслуживание, ремонт и эксплуатация автомобильного транспорта:
120112 3 Техник-механик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1211000 Швейное производство и моделирование одежды:
121108 3 Модельер-
конструктор
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1305000 Информационные системы (по областям применения):
130503 3 Техник-программист
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
1401000 Строительство и эксплуатация зданий и сооружений:
140121 3 Техник – строитель
25
9 классов
казахский
3 года
6 мес.
1405000 Монтаж и эксплуатация оборудования и систем газоснабжения:
140504 3 Техник по эксплуатации оборудования газовых объектов
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
Итого:
250
16. ТОО «Актауский транспортный колледж Казахской академии транспорта и коммуникаций имени М.Тынышпаева»
1303000 Автоматика, телемеханика и управление движением на железнодорожном транспорте:
130304 3 Электромеханик
25
9 классов
казахский
3 года
10 мес.
Итого:
25
17. Учреждение «Колледж «Кайнар»
1306000 Радиоэлектроника и связь (по видам):

010501 3 Бастауыш білім беру мұғалімі
010502 3 Информатика пәнінен бастауыш білім беру мұғалімі
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
қазақша
3 жыл
10 ай
3 жыл
10 ай
0111000 Негізгі орта білім:
0111103 3 Математика мұғалімі
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
Жиыны:
125
14. Маңғыстау облысының білім басқармасының
«Маңғыстау туризм колледжі» МКҚК
0507000 Қонақ үйі шаруашылығына қызмет көрсетуді  ұйымдастыру:
050706 3 Қызмет көрсету бойынша менеджер
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
6 ай
3 жыл
6 ай
0508000 Тамақтандыруды ұйымдастыру:
050806 3 Қызмет көрсетуші менеджер
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
6 ай
3 жыл
6 ай
0511000 Туризм :
051104 3 Менеджер
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
3 жыл
6 ай
3 жыл
6 ай
0512000 Аудармашы  ісі:
051202 3 Гид-аудармашы
25
25
9 сынып
9 сынып
қазақша
орысша
2 жыл
10 ай
2 жыл
10 ай
Жиыны:
200
15. «Жаңаөзен политехникалық колледжі» ЖШС
0104000 Кәсіптік білім беру (салалар бойынша):
010402 3 Өнеркәсіптік оқыту шебері, техник-технолог (барлық аталымдар бойынша)
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
0501000 Әлеуметтік жұмыс:
050101 3 Әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман
25
9 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
0514000 Бағалау (салалар және қолдану аясы бойынша):
051401 Бағалаушы-сарапшы
25
9 сынып
қазақша
2 жыл
10 ай
0601000 Метрология, стандарттау және  сертификаттау (салалар бойынша):
060102 3 Техник-метролог
25
9 сынып
қазақша
3 жыл 10ай
1108000 Темір жол жылжымалы құрамдарын пайдалану және техникалық қызмет көрсету (түрлері бойынша):
110821 3 Электромеханик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1201000 Автокөліктерге техникалық қызмет көрсету, жөндеу және пайдалану:
120112 3 Техник-механик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1211000 Тігін өндірісі және киімдерді моделдеу:
121108 3 Модельер-конструктор
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1305000 Ақпараттық жүйелер (қолдану саласы бойынша):
130503 3 Техник-бағдарламашы
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
1401000 Үйлер мен  ғимараттарды салу және пайдалану:
140121 3 Құрылыс-технигі
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
6 ай
1405000 Газ жабдықтау жүйесі мен жабдықтарды монтаждау және пайдалану:
140504 3 Газ объектілері құралдарын пайдалану технигі
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
Жиыны:
250
16. «М.Тынышпаев атындағы Қазақ көлік және коммуникациялар академиясының
Ақтау көлік колледжі» ЖШС
1303000 Темір жол көлігінің қозғалысында автоматика, телемеханиканы басқару:
130304 3 Электромеханик
25
9 сынып
қазақша
3 жыл
10 ай
Жиыны:
25
17. «Қайнар» колледжі мекемесі
1306000 Радиотехника және байланыс (түрлері бойынша):