О ставках налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги)
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 23 мая 2013 года № 107. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 2 июля 2013 года № 4168. Утратило силу решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 13 февраля 2018 года № 156
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Аркалыка Костанайской области от 13.02.2018 № 156 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 381, пунктом 3 статьи 386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 1 к настоящему решению.
2. Установить размеры увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги), в зависимости от категории автостоянок (паркингов) согласно приложению 2 к настоящему решению.
3. Определить город Аркалык близлежащим населенным пунктом, базовые ставки на земли которого будут применяться при исчислении налога на земли других категорий, выделенных под автостоянки (паркинги).
4. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель очередной
VІ сессии Аркалыкского
городского маслихата
К. Джанабаева
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата
Н. Шалдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Налоговое управление
по городу Аркалык Налогового
департамента по Костанайской
области Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан"
______________ Б. Алмагамбетов
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования
акимата города Аркалыка"
______________ Н. Гайдаренко
Приложение 1
к решению маслихата
от 23 мая 2013 года № 107
Категории автостоянок (паркингов)
Типы автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
1
Автостоянки (паркинги) открытого типа, надземные автостоянки (паркинги) закрытого типа
1
2
Автостоянки (паркинги) с пандусами (рампами)
2
3
Механизированные автостоянки (паркинги)
3
Приложение 2
к решению маслихата
от 23 мая 2013 года № 107
Размеры увеличения базовых ставок налога на земли, выделенные под автостоянки (паркинги),в зависимости от категории автостоянок (паркингов)
Категории автостоянок (паркингов)
Размеры увеличения базовых ставок налога
1
1 категория
в 10 раз
2
2 категория
в 9 раз
3
3 категория
в 8 раз

Автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген жерлерге арналған салық ставкалары туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2013 жылғы 23 мамырдағы № 107 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 2 шілдеде № 4168 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2018 жылғы 13 ақпандағы № 156 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 23.02.2018 № 156 шешімімен (алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы (Салық кодексi)" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексiнiң 381-бабына, 386-бабының 3-тармағына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТI:
1. Автотұрақтардың (паркингтердiң) санаттары осы шешiмнiң 1-қосымшасына сәйкес белгiленсiн.
2. Автотұрақтардың (паркингтердiң) санаттарына байланысты автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген жерлерге базалық салық ставкалары мөлшерiнiң ұлғаюы осы шешiмнiң 2-қосымшасына сәйкес белгiленсiн.
3. Автотұрақтар (паркингтер) үшін бөлінген басқа санаттағы жерлерге салықты есептеу кезінде жерлеріне базалық ставкалары қолданылатын Арқалық қаласы жақын жатқан елді мекен болып айқындалсын.
4. Осы шешiм алғаш ресми жарияланғаннан кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Арқалық қалалық
мәслихатының кезекті
VІ сессиясының төрайымы
К. Джанабаева
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы
Н. Шалдыбаев
КЕЛIСIЛДI:
"Қазақстан Республикасы қаржы
Министрлiгi Салық комитетiнiң
Қостанай облысы бойынша Салық
департаментiнiң Арқалық қаласы
бойынша салық басқармасы"
мемлекеттiк мекемесiнiң басшысы
_______________ Б. Алмағамбетов
"Арқалық қаласы әкiмдiгiнiң
экономика және бюджеттiк
жоспарлау бөлiмi" мемлекеттiк
мекемесiнiң бастығы
_______________ Н. Гайдаренко
Мәслихаттың
2013 жылғы 23 мамырдағы
№ 107 шешiмiне 1-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердiң) санаттары
Автотұрақтардың (паркингтердiң) түрлерi
Автотұрақтардың (паркингтердiң) санаттары
1
Ашық түрдегi автотұрақтар (паркингтер), жабық түрдегi жер үстi автотұрақтар (паркингтер)
1
2
Пандустары (рампалары) бар автотұрақтар (паркингтер)
2
3
Механикаландырылған автотұрақтар (паркингтер)
3
Мәслихаттың
2013 жылғы 23 мамырдағы
№ 107 шешiмiне 2-қосымша
Автотұрақтардың (паркингтердiң) санаттарына байланысты автотұрақтар (паркингтер) үшiн бөлiнген жерлерге базалық салық ставкалары мөлшерiнiң ұлғаюы
Автотұрақтардың (паркингтердiң) санаттары
Базалық салық ставкаларының ұлғайтылған мөлшерлерi
1
1 санат
10 есе
2
2 санат
9 есе
3
3 санат
8 есе