О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2012 года № 73 "О бюджете города Аркалыка на 2013-2015 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 12 декабря 2013 года № 143. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 декабря 2013 года № 4345
В соответствии со статьей 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2012 года № 73 "О бюджете города Аркалыка на 2013-2015 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3970, опубликовано 18 января 2013 года в газете "Торгай") следующие изменения:
пункты 124 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2013-2015 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
1) доходы – 3706503,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1057529,8 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 20381,2 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18724,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 2609868,9 тысяч тенге, из них объем субвенций – 1721745,0 тысяч тенге;
2) затраты – 3758540,5 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 150791,7 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 202828,3 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 202828,3 тысячи тенге.
2. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 181416,9 тысяч тенге, в том числе:
на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 32934,8 тысяча тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 3669,6 тысяч тенге;
на предоставление стандартов специальных социальных услуг в сумме 15480,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 61289,0 тысячи тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 12451,0 тысячи тенге;
на ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 16511,0 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию, учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования в сумме 24392,0 тысячи тенге;

Мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 73 "Арқалық қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2013 жылғы 12 желтоқсандағы № 143 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 13 желтоқсанда № 4345 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Мәслихаттың 2012 жылғы 21 желтоқсандағы № 73 "Арқалық қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3970 тіркелген, 2013 жылғы 18 қаңтарда "Торғай" газетінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 124-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2013-2015 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3706503,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1057529,8 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 20381,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 18724,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2609868,9 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 1721745,0 мың теңге;
2) шығындар – 3758540,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 150791,7 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 202828,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 202828,3 мың теңге.
2. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 181416,9 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
32934,8 мың теңге сомасында эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
3669,6 мың теңге сомасында мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
15480,0 мың теңге сомасында арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын ұсынуға;
61289,0 мың теңге сомасында мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
12451,0 мың теңге сомасында Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
16511,0 мың теңге сомасында қорғаншыларға (қамқоршыларға) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап-бағу үшін ай сайын ақша қаражатын төлеуге;
24392,0 мың теңге сомасында мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;

на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 6146,0 тысячи тенге;
на решение вопросов обустройства сельских округов в реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 7587,5 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 956,0 тысячи тенге.
4. В бюджете города на 2013 год предусмотрен объем на развитие целевых трансфертов из республиканского бюджета 435325,0 тысяч тенге, в том числе:
на реконструкцию системы водоснабжения Терсаканской группы (Жалгызтал) города Аркалык Костанайской области в сумме 250624,0 тысячи тенге;
на реконструкцию теплотрассы протяженностью 600 метров для подключения жилых домов в городе Аркалыке в сумме 57868,0 тысяч тенге;
на реконструкцию улицы Ауельбекова от улицы Каирбекова до проспекта Абая, города Аркалыка в сумме 126833,0 тысяч тенге.";
приложения 14 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель внеочередной сессии
Аркалыкского городского маслихата          К. Смагулов
Секретарь Аркалыкского
городского маслихата                       Н. Шалдыбаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
_______ А. Мухамбетжанова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
города Аркалыка"
_____________ Н. Гайдаренко
Приложение 1
к решению маслихата
от 12 декабря 2013 года № 143
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2012 года № 73
Бюджет города Аркалыка на 2013 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

6146,0 мың теңге сомасында үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
7587,5 мың теңге сомасында "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруда ауылдық округтарды жайластыру мәселелерін шешуге;
956,0 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұлғайтуға.
4. 2013 жылға арналған қала бюджетінде 435325,0 мың теңге республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттер көлемі қарастырылған, оның ішінде:
250624,0 мың теңге сомасында Қостанай облысы Арқалық қаласының Терсақан (Жалғызтал) тобының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;
57868,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласындағы тұрғын үйлерді қосуға арналған ұзындығы 600 метр жылу трассасын реконструкциялауға;
126833,0 мың теңге сомасында Арқалық қаласының Қаирбеқов көшесінен Абай даңғылына дейін Әуелбеков көшесін реконструкциялауға.";
көрсетілген шешімнің 14–қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының
кезектен тыс сессиясының төрағасы          Қ. Смағұлов
Арқалық қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Шалдыбаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________ А. Мұхамбетжанова
"Арқалық қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_____________ Н. Гайдаренко
Мәслихаттың
2013 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 143 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2012 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 73 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2013 жылға арналған бюджетi
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер