О бюджете Аулиекольского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27 декабря 2013 года № 122. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4378
Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 4636751,7 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 819709,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8381,0 тысяча тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4176,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3804485,7 тысячи тенге;
2) затраты – 4757975,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 37938,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 46668,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 8730,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -159161,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 159161,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.11.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района в сумме 1974897,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 41057,0 тысяч тенге;
2) реализацию Государственной программы развития образования в Республики Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 2500,0 тысяч тенге;
3) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышения квалификации по трехуровневой системе в сумме 24709,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.11.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 19151,0 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.11.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в рамках реализации Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 581,0 тысяча тенге.

Әулиекөл ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 122 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4378 болып тіркелді
Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ауданның 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4636751,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 819709,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8381,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 4176,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3804485,7 мың теңге;
2) шығындар – 4757975,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 37938,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 46668,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 8730,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -159161,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 159161,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 1974897,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 41057,0 мың теңге сомасында;
2) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 2500,0 мың теңге сомасында;
3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 24709,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде қалалар мен ауылдық елді мекендерді дамытуға Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде облыстық бюджеттен 19151,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекет жоспарын іске асыру шеңберінде республикалық және облыстық бюджеттерден 581,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.11.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского и областного бюджетов, в том числе на:
1) развитие коммунального хозяйства в сумме 1053421,6 тысяч тенге;
2) развитие объектов спорта в сумме 140926,0 тысяч тенге;
3) развитие теплоэнергетической системы в сумме 276279,6 тысяч тенге;
4) развитие транспортной инфраструктуры в сумме 117967,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.11.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на укрепление материально-технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 39486,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 01.08.2014 № 185 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление бюджетных кредитов, полученных из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 46662,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 14.11.2014 № 192 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Учесть в бюджете района на 2014 год погашение бюджетных кредитов в размере 8730,0 тысяч тенге.
9-1. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено доиспользование трансфертов из областного бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 232,6 тысяч тенге и бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 6,2 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 17.02.2014 № 133 (вводится в действие с 01.01.2014).
9-2. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2013 году целевых трансфертов из республиканского и областного бюджетов в сумме 34 093,4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-2 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 17.02.2014 № 133 (вводится в действие с 01.01.2014).
9-3. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено доиспользование трансфертов из республиканского бюджета на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 48 312,9 тысяч тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы даму трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) коммуналдық шаруашылықты дамытуға 1053421,6 мың теңге сомасында;
2) спорт объектілерін дамытуға 140926,0 мың теңге сомасында;
3) жылу энергетикалық жүйені дамытуға 276279,6 мың теңге сомасында;
4) көлік инфрақұрылымын дамытуға 117967,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен коммуналдық меншік объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға 39486,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 01.08.2014 № 185 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен алынған бюджеттік кредиттер түсімі 46662,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 14.11.2014 № 192 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде 8730,0 мың теңге мөлшерінде бюджеттік кредиттерді өтеу ескерілсін.
9-1. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде білім беру объектілерін салу және қайта жаңартуға 232,6 мың теңге сомасында және мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға 6,2 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен трансферттердің толық пайдалануы көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 17.02.2014 № 133 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-2. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттерден 2013 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 34 093,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қайтарылуы көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 17.02.2014 № 133 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-3. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде білім беру объектілерін салу және қайта жаңартуға 48 312,9 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен трансферттердің толық пайдалануы ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 9-3 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 11.04.2014 № 163 (вводится в действие с 01.01.2014).
9-4. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление трансфертов из областного бюджета на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 6 месячных расчетных показателей до 10 месячных расчетных показателей в сумме 763,1 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-4 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 25.04.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.11.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
9-5. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 85250,0 тысяч тенге;
2) выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 4441,0 тысяча тенге;
3) выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 200,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-5 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 25.04.2014 № 168 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.11.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
9-6. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрен возврат неиспользованных (недоиспользованных) в 2009-2012 годах целевых трансфертов из республиканского бюджета в сумме 1316,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-6 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 01.08.2014 № 185 (вводится в действие с 01.01.2014).
9-7. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено обслуживание долга по выплате вознаграждений по бюджетным кредитам, подлежащим перечислению в областной бюджет в сумме 12,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-7 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 01.08.2014 № 185 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 14.11.2014 № 192 (вводится в действие с 01.01.2014).

Ескерту. Шешім 9-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 11.04.2014 № 163 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-4. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, тұрмыстық қажеттіліктерге әлеуметтік көмектің мөлшерін 6 айлық есептік көрсеткіштен 10 айлық есептік көрсеткішке ұлғайтуға 763,1 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-4-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 25.04.2014 № 168 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-5. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге 85250,0 мың теңге сомасында;
2) 18 жасқа дейінгі балаларға 4441,0 мың теңге сомасында мемлекеттік жәрдемақы төлеуге;
3) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 200,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 9-5-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 25.04.2014 № 168 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-6. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен 2009-2012 жылдары пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 1316,8 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қайтарылуы көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-6-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 01.08.2014 № 185 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-7. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетке аударуға жататын бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу жөнінде 12,7 мың теңге сомасында борышты өтеуге қызмет көрсету көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-7-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 01.08.2014 № 185 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 14.11.2014 № 192 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

9-8. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрено поступление трансфертов из областного бюджета на погашение задолженности за кабинеты химии, приобретенные в 2013 году в сумме 16856,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-8 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 27.11.2014 № 202 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2014 год в сумме 8023,0 тысячи тенге.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2014 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ каждого района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2014 год согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель
восьмой сессии                             Д. Койшибаев
Секретарь
районного маслихата                        А. Бондаренко
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования акимата
Аулиекольского района"
__________________ Т.И. Печникова
Приложение 1
к решению маслихата

9-8. 2014 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен 2013 жылы алынған химия кабинеттері үшін қарызды өтеуге 16856,0 мың теңге сомасында трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-8-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 202 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 8023,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2014 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Қаладағы әр ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің 2014 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сегізінші
сессияның төрағасы                         Д. Қойшыбаев
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        А. Бондаренко
КЕЛІСІЛДІ:
"Әулиекөл ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
_______________ Т.И. Печникова
Мәслихаттың