О бюджете Денисовского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 27 декабря 2013 года № 93. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4381
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, на основании решения Костанайского областного маслихата от 18 декабря 2013 года № 223 "Об областном бюджете Костанайской области на 2014-2016 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4370) Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 3048623,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 545097,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4360,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5040,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2494126,4 тысяч тенге;
2) затраты – 3055818,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 39151,3 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 45641,4 тысяча тенге;
погашение бюджетных кредитов – 6490,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -46346,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 46346,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.11.2014 № 72 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в бюджет района в сумме 1148548,0 тысяч тенге.
Бюджетные изъятия из районного бюджета в областной бюджет не предусмотрены.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов.

Денисов ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 93 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4381 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 223 "Қостанай облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4370 тіркелген) негізінде Денисов аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Денисов ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3048623,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 545097,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4360,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5040, 0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 2494126,4 мың теңге;
2) шығындар – 3055818,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 39151,3 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 45641,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 6490,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -46346,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 46346,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 72 шешімімен (01.01.2014  бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 1148548,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
Аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алулар қарастырылмаған.
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырмасын іске асыруға;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге.

Сноска. Пункт 3 в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 29.04.2014 № 47 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из вышестоящих бюджетов на:
реконструкцию системы водоснабжения сел Аятское и Зааятское Денисовского района Костанайской области. Корректировка;
реконструкцию системы водоснабжения села Крымское Денисовского района Костанайской области;
реконструкцию системы водоснабжения сел Денисовка-Некрасовка Денисовского района Костанайской области;
строительство канализационных сетей в селе Денисовка Денисовского района Костанайской области.
5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие теплоэнергетической системы из областного бюджета на:
строительство котельной на газовом топливе по улице Элеваторная, 29 в селе Денисовка Денисовского района Костанайской области;
строительство котельной на газовом топливе для государственного учреждения "Денисовская средняя школа № 2" по улице Калинина, 10 в селе Денисовка Денисовского района Костанайской области.
5-1. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 месячных расчетных показателей;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 на 2014 - 2015 годы;
на покрытие необеспеченности фонда оплаты труда на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на проведение противоэпизоотических мероприятий.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 29.04.2014 № 47; в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 27.11.2014 № 72 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов.
6-1. Учесть, что в бюджете района на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 642,9 тысячи тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 642,0 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 0,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 18.02.2014 № 9; в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 05.08.2014 № 58 (вводится в действие с 01.01.2014).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 29.04.2014 № 47 шешімімен (01.01.2014  бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден нысаналы даму трансферттерінің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін:
Қостанай облысы Денисов ауданы Әйет және Заәйет ауылдарының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға. Түзету енгізу;
Қостанай облысы Денисов ауданы Қырым ауылының сумен жабдықтау жүйесін реконструкциялауға;
Қостанай облысы Денисов ауданы Денисовка-Некрасов ауылдарының сумен жабдықтау жүйелерін реконструкциялауға;
Қостанай облысы Денисов ауданының Денисовка ауылындағы канализациялық жүйелердің құрылысына.
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен жылу энергетикалық жүйесіне нысаналы даму трансферттерінің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Қостанай облысы Денисов ауданы Денисовка ауылы Элеваторная көшесі, 29 бойынша газды отындағы қазандықтың құрылысына;
Қостанай облысы Денисов ауданы Денисовка ауылы Калинин көшесі, 10 бойынша "№ 2 Денисов орта мектебі" мемлекеттік мекемесі үшін газды отындағы қазандықтың құрылысына.
5-1. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшері 2014 жылдың 1 мамырынан бастап 6-дан 10 айлық есептік көрсеткіштеріне дейін ұлғайғаны ескерілсін;
2014-2015 жылдарға арналған Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбек ақыны арттыруға қамтамасыз етілмеген еңбек ақы қорының орнын толтыруға;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 29.04.2014 № 47; жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 72 шешімімен (01.01.2014  бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қаражаттар түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
6-1. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттерді 642,9 мың теңге сомасында қайтару қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 642,0 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 0,9 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 18.02.2014 № 9; жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 05.08.2014 № 58 шешімімен (01.01.2014  бастап қолданысқа енгізіледі).

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2014 год в сумме 2700,0 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима поселка, села, сельского округа на 2014 год согласно приложению 4.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Денисовского района на 2014 год, согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель очередной восьмой
сессии районного маслихата                 Р. Тажибаев
Секретарь Денисовского
районного маслихата                        А. Мурзабаев
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и финансов
акимата Денисовского района"
____________ Рахметова С.Ф.
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 93
Бюджет Денисовского района
на 2014 год

7. 2014 жылға арналған Денисов ауданының жергілікті атқарушы органдарының резерві 2700,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. 2014 жылға арналған кенттің, ауылдың, ауылдық округтер әкімдері аппаратарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2014 жылға арналған Денисов ауданының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихатының кезекті
сегізінші сессиясының төрағасы             Р. Тәжібаев
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Мұрзабаев
КЕЛІСІЛДІ:
"Денисов ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
______________ C.Ф. Рахметова
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 93 шешіміне 1-қосымша
2014 жылға арналған Денисов
ауданының бюджеті