Об организации общественных работ на 2013 год
Постановление акимата Жангельдинского района Костанайской области от 21 января 2013 года № 29. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 8 февраля 2013 года № 4004
В соответствии с подпунктом 5) статьи 7пункта 5 статьи 20 Закона Республики Казахстан "О занятости населения" от 23 января 2001 года, статьей 31 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, пунктами 678 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О занятости населения" от 23 января 2001 года акимат Жангельдинского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда безработных, участвующих в общественных работах.
2. Оплату труда для безработных, участвующих в общественных работах производить за фактически выполненные работы из средств районного бюджета.
3. Определить, что расходы на оплату труда, уплату социального налога и социальных отчислений в Государственный фонд социального страхования в размере, установленном действующим законодательством Республики Казахстан, компенсационные выплаты за неиспользованные дни оплачиваемого ежегодного трудового отпуска, уплату комиссионных вознаграждений за услуги банков второго уровня по зачислению и выплате заработной платы, причитающейся участникам общественных работ, возмещать за счет средств местного бюджета.
4. Организацию общественных работ производить на условиях, указанных в договоре на выполнение общественных работ, заключенном в соответствии с действующим законодательством между государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ Жангельдинского района" и работодателем.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Оспанова Ш.С.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на действия, возникшие с 1 января 2013 года.
Аким района                                А. Кенжегарин
СОГЛАСОВАНО
Начальник государственного
учреждения "Отдел занятости
и социальных программ
Жангельдинского района"
_____________ Л. Зейнекина
Директор государственного
коммунального предприятия
"Предприятие коммунального хозяйства"
отдела жилищно-коммунального
хозяйства, пассажирского
транспорта и автомобильных
дорог Жангельдинского района
________________ М. Калиев
Начальник государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования
Жангельдинского района"
________________ Д. Бидашев
Утвержден
постановлением акимата
от 21 января 2013 года № 29
Перечень организаций, виды, объемы и конкретные условия общественных работ, размеры оплаты труда безработных, участвующих в общественных работах
Наименование
организаций
Виды
общественных
работ
Объемы
обществен-
ных
работ, в
часах
Конкретные
условия
общественных
работ
Оплата
труда
1
Государст-
венное
коммунальное
предприятие
"Предприятие
коммуналь-
ного
хозяйства"
Отдела
жилищно
коммуналь-
ного
хозяйства,
пассажирс-
кого
транспорта и
автомо-
бильных
дорог
Жангельдинс-
кого района

2013 жылға арналған қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 21 қаңтардағы № 29 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментімен 2013 жылғы 8 ақпанда № 4004 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Халықты жұмыспен қамту туралы" Заңының 7-бабының 5) тармақшасына, 20-бабының 5-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" қаулысымен бекітілген, Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен қаржыландыру ережесiнің 678-тармақтарына сәйкес Жангелдин ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары, қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбегіне төленетін ақының мөлшері бекітілсін.
2. Қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың нақты орындалған жұмыстарға еңбегіне төленетін ақы аудандық бюджет қаражатынан төленсін.
3. Еңбекақы төлеуге, Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгiленген мөлшерде әлеуметтiк салықты төлеуге және Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдарға, жыл сайынғы ақылы еңбек демалысының пайдаланылмаған күндерi үшiн өтемақы төлемдерiне, қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздарға тиесiлi жалақы есептеу және төлеу бойынша екiншi деңгейдегi банктердiң қызметтерiне делдалдық сыйақы төлеуге арналған шығындар жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен өтелетiнi белгiленсiн.
4. Қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру "Жангелдин ауданының жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі және жұмыс беруші арасында қолданыстағы заңнамаға сәйкес жасалған қоғамдық жұмыстарды орындауға арналған шартта көрсетілген жағдайларда жүргізілсін.
5. Осы қаулының орындалуына бақылау аудан әкімінің орынбасары Ш.С. Оспановқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2013 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға таратылады.
Аудан әкімі                                А. Кенжегарин
КЕЛІСІЛДІ
"Жангелдин ауданының
жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің бастығы
______________ Л. Зейнекина
Жангелдин ауданының тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық,
жолаушылар көлігі және
автомобиль жолдары бөлімінің
"Коммуналдық шаруашылық
кәсіпорны" мемлекеттік коммуналдық
кәсіпорнының директоры
_______________ М. Қалиев
"Жангелдин ауданының экономика
және бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің бастығы
____________ Д. Бидашев
Әкімдіктің
2013 жылғы 21 қаңтардағы
№ 29 қаулысымен бекітілген
Ұйымдардың тізбесі, қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі мен нақты жағдайлары, қоғамдық жұмыстарға қатысатын жұмыссыздардың еңбегіне төленетін ақының мөлшері
Ұйымдардың
атауы
Қоғамдық
жұмыстардың
түрлері
Қоғамдық
жұмыстардың
көлемі,
сағатпен
Қоғамдық
жұмыстардың
нақты
жағдайлары
Еңбегіне
төленетін
ақы
1
Жангелдин
ауданының
тұрғын
үй-коммуналдық
шаруашылық,
жолаушылар
көлігі және
автомобиль
жолдары
бөлімінің
"Коммуналдық
шаруашылық
кәсіпорны"
мемлекеттік
коммуналдық
кәсіпорны

1. Работы в
селе Торгай,
не требующие
предварительной
профессио-
нальной
подготовки
работника:
1) очистка от
снега и мусора
площадей
акимата,
памятников,
центральной
площади
Ш. Жанибека, а
также детской
игровой
площадки;
2) помощь в
весенней
очистке от
мусора улиц:
Ы. Алтынсарина,
К. Алтынсары,
А.
Байтурсынова,
Н.Г. Иванова,
С. Мауленова,
Кейки-батыра,
А. Жангельдина,
Дузенова,
Токина,
Кайнекея,
Кулжановтар;
3) участие в
весенней
посадке
деревьев в
парках села:
Жасыл ел,
А. Жангельдина,
Жастар, Жеңіс,
Ауыл
шаруашылығы,
Алтынсары,
Иванова;
4) посадка
цветов в
клумбы, уход за
ними в течение
летнего
периода:
Площади
акимата, музея
А. Жангельдина,
Ш. Жанибека,
памятника
великих
мыслителей,
парка Жастар и
парка Жеңіс;
5) ежедневная
уборка площади
Ш. Жанибека в
течение летнего
периода;
6) помощь в
регулярной
уборке
территории дома
Ветеранов;
7) уход, полив
за посаженными
деревьями в
течение летнего
периода в
парках: Жасыл
ел, Жеңіс,
А. Жангельдина,
Жастар, Ауыл
шаруашылығы,
Алтынсары,
Иванова;
8) уборка от
мусора площади
бывшего здания
Аэропорта;
9) помощь в
очистке
(побелка, покраска)
памятников
воинам погибших
в Великой
Отечественной
войне;
10) очистка от
мусора на
побережьях реки
Торгай;
11) помощь в
обновлении
плакатов по
улицам
Дузенова,
К. Алтынсары,
Кайнекея и
центральной
площади
Ш. Жанибека;
12) помощь в
подготовке
стадиона
"Топжарған" к
проведению
спартакиады
(очистка от
сорной травы,
уборка мусора,
побелка,
покраска);
13) помощь в
уходе, поливе
за посаженными
деревьями в
течение летнего
периода по
улицам села:
Ы. Алтынсарина, К. Алтынсары,
А.
Байтурсынова,
Кейки-Батыра,
С. Мауленова,
Кайнекея,
Дузенова,
Н.Г. Иванова,
А. Жангельдина,
Токина,
Кулжановтар,
Нурхана;

1. Қызметкердің
алдын ала
кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Торғай
селосындағы
жұмыстар:
1) әкімдік
алаңының,
Ш. Жәнібек
орталық
ескерткіштер
алаңының
маңайын,
сондай-ақ
балалар ойын
алаңын қардан
және қоқыстан
тазалау;
2) Ы.
Алтынсарин,
Қ. Алтынсары,
А. Байтұрсынов,
Н.Г. Иванов,
С. Мауленов,
Кейкі-батыр,
Ә. Жангелдин,
Дузенов,
Токин, Қайнекей,
Құлжановтар
көшелерін
көктемгі
қоқыстан
тазартуға
көмектесу;
3) селоның Жасыл
ел, Ә.Жангелдин,
Жастар, Жеңіс,
Ауыл
шаруашылығы,
К. Алтынсары,
Иванов
саябақтарында
көктемгі ағаш
отырғызуға
қатысу;
4) гүлзарларға
гүлдерді
отырғызу, оларды
жаз кезенінде
күту: әкімдік,
Ә. Жангелдин,
Ш. Жәнібек
мұражайы, Ұлылар
үндестігі
ескерткіші
алаңдары, Жастар
саябағы мен
Жеңіс саябағы;
5) Ш.Жәнібек
алаңын жаз
кезеңінде
күнделікті
жинау;
6) Ардагерлер
үйінің аумағын
тұрақты жинауға
көмектесу;
7) Жасыл ел,
Жеңіс,
Ә.Жангелдин,
Жастар, Ауыл
шаруашылығы,
К. Алтынсары,
Иванов
саябақтарында
отырғызылған
ағаштарды жаз
кезеңінде күту,
суару;
8) бұрынғы
Аэропорт
ғимараты алаңын
қоқыстан
тазарту;
9) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін
тазалауға
(ақтау, сырлау)
көмектесу;
10) Торғай
өзенінің
бойларын
қоқыстардан
тазарту;
11) Дүзенов,
Қ. Алтынсары,
Қайнекей
көшелері және
Ш. Жәнібек
орталық алаңы
бойынша
плакаттарды
жаңартуға
көмектесу;
12) "Топжарған"
спорт кешенін
спартакиада
өткізуге
дайындауға (арам
шөптерден
тазарту, қокыс
жинау, ақтау,
сырлау)
көмектесу;
13) селоның
Ы. Алтынсарин, Қ. Алтынсары,
А. Байтұрсынов, Кейкі-батыр,
С. Мәуленов,
Қайнекей,
Дүзенов,
Н.Г. Иванов,
Ә. Жангелдин,
Токин,
Құлжановтар,
Нұрхан
көшелерінде
отырғызылған
ағаштарды жаз
кезеңінде
күтуге, суаруға
көмектесу;

14) помощь в
ремонте
водозаборных
колонок в селе;
15) участие в
осенней
санитарной
очистке
территории
села;
16) помощь в
осенней посадке
деревьев в
центре села.
3072
2112
1760
4064
1368
1200
9144
1008
880
1376
504
800
5080
672
1680
1344
Продолжи-
тельность
рабочего
времени
одного
участника
общественных
работ
– не более 40
часов в
неделю,
учитывая
ограничения,
предусмотрен-
ные трудовым
законода-
тельством
Республики
Казахстан, с
двумя
выходными
днями,
обеденным
перерывом не
менее одного
часа.
1,5
минимальных
размера
заработной
платы
2. Работы в
ауыле Акколь,
не требующие
предварительной
профессио-
нальной
подготовки
работника:
1) помощь в
регулярной
очистке
территории
центральной
площади,
акимата и
основных дорог
ауыла от снега;
2) весенняя
санитарная
очистка
территории
ауыла;
3) помощь в
весенней
посадке
деревьев;
4) уход, полив
за посаженными
деревьями в
течение летнего
периода на
улицах ауыла;
5) помощь в
очистке
(побелка,
покраска)
памятников
воинам погибших
в Великой
Отечественной
войне;
6) помощь в
очистке
колодцев
питьевой воды;
7) помощь в
осенней
санитарной
очистке
территории
ауыла;
8) участие в
осенней посадке
деревьев.
1392
352
176
1016
176
168
352
168
3. Работы в
селе Шеген, не
требующие
предварительной
профессио-
нальной
подготовки
работника:
1) помощь в
регулярной
очистке
территории
центральной
площади,
акимата и
основных дорог
села от снега;
2) весенняя
санитарная
очистка
территории
села;
3) участие в
весенней
посадке
деревьев;
4) уход, полив
за посаженными
деревьями в
течение летнего
периода на
улицах села;
5) помощь в
очистке
(побелка,
покраска)
памятников
воинам погибших
в Великой
Отечественной
войне;
6) помощь в
очистке
колодцев
питьевой воды;
7) участие в
осенней
санитарной
очистке
территории
села;
8) участие в
осенней посадке
деревьев.
2320
352
352
1016
176
168
704
336
4. Работы в
селе Акшиганак,
не требующие
предварительной
профессио-
нальной
подготовки
работника:
1) помощь в
регулярной
очистке
территории
центральной
площади,
акимата и
основных дорог
села от снега;
2) весенняя
санитарная
очистка
территории
села;
3) участие в
весенней
посадке
деревьев;
4) уход, полив
за посаженными
деревьями в
течение летнего
периода на
улицах села;
5) помощь в
очистке
(побелка,
покраска)
памятников
воинам погибших
в Великой
Отечественной
войне;
6) помощь в
очистке
колодцев
питьевой воды;
7) участие в
осенней
санитарной
очистке
территории
села;
8) участие в
осенней посадке
деревьев.
2784
352
352
2032
176
336
704
336
5. Работы в
селе Аралбай,
не требующие
предварительной
професси-
ональной
подготовки
работника:
1) помощь в
регулярной
очистке
территории
центральной
площади,
акимата и
основных дорог
села от снега;
2) весенняя
санитарная
очистка
территории
села;
3) участие в
весенней
посадке
деревьев;
4) уход, полив
за посаженными
деревьями в
течение летнего
периода в
парках;

14) селодағы су
тарту құбырларын
жөндеуге
көмектесу;
15) село аумағын
күзгі санитарлық
тазартуға
қатысу;
16) село
орталығында
күзгі ағаш
отырғызуға
көмектесу.
3072
2112
1760
4064
1368
1200
9144
1008
880
1376
504
800
5080
672
1680
1344
Қоғамдық
жұмыстарға
бір
қатысушының
жұмыс
уақытының
ұзақтығы–
Қазақстан
Республика-
сының
еңбек
заңнамасымен
ескерілген
шектеулерді
есепке алып,
аптасына 40
сағаттан
артық
емес, екі
демалыс
күнімен, бір
сағаттан кем
емес түскі
үзіліспен.
Ең төменгі
жалақының
1,5
мөлшері
2. Қызметкердің
алдын-ала
кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Ақкөл ауылындағы
жұмыстар:
1) ауылдағы
орталық алаңның,
әкімдіктің және
негізгі
жолдардың
аумақтарын үнемі
қардан тазартуға
көмектесу;
2) ауыл аумағын
көктемгі
санитарлық
тазарту;
3) көктемгі ағаш
отырғызуға
көмектесу;
4) ауыл
көшелерінде
отырғызылған
ағаштарды жаз
кезеңінде күту,
суару;
5) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін
тазалауға
(ақтау, сырлау)
көмектесу;
6) ауыз су
құдықтарын
тазартуға
көмектесу;
7) ауыл аумағын
күзгі санитарлық
тазартуға
көмектесу;
8) күзгі ағаш
отырғызуға
қатысу.
1392
352
176
1016
176
168
352
168
3. Қызметкердің
алдын-ала
кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Шеген
селосындағы
жұмыстар:
1) селодағы
орталық алаңның,
әкімдіктің және
негізгі
жолдардың
аумақтарын үнемі
қардан тазартуға
көмектесу;
2) село аумағын
көктемгі
санитарлық
тазарту;
3) көктемгі ағаш
отырғызуға
қатысу;
4) село
көшелерінде
отырғызылған
ағаштарды жаз
кезеңінде күту,
суару;
5) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін
тазалауға
(ақтау, сырлау)
көмектесу;
6) ауыз су
құдықтарын
тазалауға
көмектесу;
7) село аумағын
күзгі санитарлық
тазартуға
қатысу;
8) күзгі ағаш
отырғызуға
қатысу.
2320
352
352
1016
176
168
704
336
4. Қызметкердің
алдын-ала
кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Ақшығанақ
селосындағы
жұмыстар:
1) селодағы
орталық алаңның,
әкімдіктің және
негізгі
жолдардың
аумақтарын үнемі
қардан тазартуға
көмектесу;
2) село аумағын
көктемгі
санитарлық
тазарту;
3) көктемгі ағаш
отырғызуға
қатысу;
4) село
көшелерінде
отырғызылған
ағаштарды жаз
кезеңінде күту,
суару;
5) Ұлы Отан
соғысында қаза
тапқан
жауынгерлердің
ескерткіштерін
тазалауға
(ақтау, сырлау)
көмектесу;
6) ауыз су
құдықтарын
тазалауға
көмектесу;
7) село аумағын
күзгі санитарлық
тазартуға
қатысу;
8) күзгі ағаш
отырғызуға
қатысу.
2784
352
352
2032
176
336
704
336
5. Қызметкердің
алдын-ала
кәсіптік
даярлаудан өтуін
талап етпейтін
Аралбай
селосындағы
жұмыстар:
1) селодағы
орталық алаңның,
әкімдіктің және
негізгі
жолдардың
аумақтарын үнемі
қардан тазартуға
көмектесу;
2) село аумағын
көктемгі
санитарлық
тазарту;
3) көктемгі ағаш
отырғызуға
қатысу;
4) саябақтарда
отырғызылған
ағаштарды жаз
кезеңінде күту,
суару;