О районном бюджете Наурзумского района на 2014-2016 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27 декабря 2013 года № 173. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2013 года № 4389
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республике Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" от 23 января 2001 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 1367440,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 168177,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4306,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 517,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1194440,1 тысяч тенге;
2) затраты – 1394205,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8727,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 10386,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1659,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -35492,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 35492,6 тысяч тенге:
поступление займов – 10386,0 тысяч тенге;
погашение займов – 1659,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 26765,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27.11.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 942529,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 170000,0 тысячи тенге;
3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 0,1 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 580,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением маслихата Наурзумского района Костанайской области от 20.02.2014 № 185 (вводится в действие с 01.01.2014).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:

Науырзым ауданының 2014-2016 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 173 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 30 желтоқсанда № 4389 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Науырзым ауданының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1367440,1 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 168177,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4306,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 517,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1194440,1 мың теңге;
2) шығындар – 1394205,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 8727,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 10386,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 1659,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -35492,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 35492,6 мың теңге:
қарыздар түсімі – 10386,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1659,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 26765,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 252 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі 942529,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттерінің түсімі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 170000,0 мың теңге сомасында;
3-1. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 0,1 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 580,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 20.02.2014 № 185 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 11161,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2011-2020 годы в сумме 2390,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 7711,0 тысяч тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 34969,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27.11.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета в рамках реализации Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов:
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 293,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27.11.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевого текущего трансферта из республиканского бюджета:
на укрепление материально – технической базы объектов коммунальной собственности в сумме 6104,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27.11.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 10386,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 18889,0 тысячи тенге.
9. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов, на развитие из областного бюджета, в рамках реализации Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов:

мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 11161,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 2390,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға 7711,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 34969,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 252 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мүгедектерге қызмет көрсету үшін бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерге жол белгілері мен сілтемелерді орнатуға 293,3 мың тенге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 252 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
комунальдық объекттің меншігің материалды – техникалық базасын нығайту мен қамтамасыз ету ушін 6104,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 252 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 10386,0 мың теңге сомасында.
8. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 18889,0 мың теңге сомасында.
9. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов в сумме 97,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 27.11.2014 № 252 (вводится в действие с 01.01.2014).
9-1. Учесть, что в районном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 1 мая 2014 года в сумме 296,3 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата Наурзумского района Костанайской области от 28.04.2014 № 219 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2014 год в сумме 1793,0 тысяч тенге.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестеру в процессе исполнения Наурзумского районного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4.
12. Утвердить перечень бюджетных программ поселка, села, сельского округа Наурзумского района на 2014 год, согласно приложению 5.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата              З. Алдажуманова
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
Наурзумского района"
_______________ Р. Будекенова
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики,
бюджетного планирования и
предпринимательства
Наурзумского района"
________________ Н. Дехтярева
Приложение 1
к решению маслихата
от 27 декабря 2013 года № 173
Бюджет Наурзумского района на 2014 год

мүгедектерге қызмет көрсету үшін бағытталған ұйымдар орналасқан жерлерге жол белгілері мен сілтемелерді орнатуға 97,5 мың тенге сомасында.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 27.11.2014 № 252 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9-1. 2014 жылға арналған аудандық бюджетте 2014 жылдың 1 мамырынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктерге әлеуметтік көмек мөлшерін ұлғайтуға 296,3 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 28.04.2014 № 219 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Науырзым ауданы жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 1793,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
11. 2014 жылға арналған Науырзым аудандық бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2014 жылға арналған Науырзым ауданының кент, ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
аудандық мәслихаттың хатшысы               З. Алдажұманова
КЕЛІСІЛДІ:
"Науырзым ауданының қаржы
бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________ Р. Будекенова
"Науырзым ауданының экономика,
бюджеттік жоспарлау және
кәсіпкерлік бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
__________________ Н. Дехтярева
Мәслихаттың
2013 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 173 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2014 жылға арналған бюджеті

07-3-123-009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
13-9-123-040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"

07-3-123-009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
13-9-123-040
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету