Об утверждении регламентов электронных государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 28 января 2013 года N 155/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 28 февраля 2013 года N 3462. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20 июня 2013 года N 778/3
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 20.06.2013 N 778/3.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", статьей 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации", акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты электронных государственных услуг:
1) "Выдача справок безработным гражданам";
2) "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому".
2. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Аким города Павлодара                      О. Каиргельдинов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан                       А. Жумагалиев
28 января 2013 год
Утверждено
постановлением акимата
города Павлодара
от 28 января 2013 года N 155/1
Регламент
электронной государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее – электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее – услугодатель), а также на альтернативной основе через центр обслуживания населения по месту жительства потребителя и через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz., при условии наличия у потребителя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Электронная государственная услуга оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительными органами" (далее – Стандарт).

"Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесімен көрсетілетін электрондық мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 28 қаңтардағы N 155/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 28 ақпанда N 3462 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 20 маусымдағы N 778/3 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 20.06.2013 N 778/3 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңының 9-1 бабына, Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Ақпараттандыру туралы» Заңының 29 бабына сәйкес, Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»;
2) «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» электрондық мемлекеттік қызмет регламенттері бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Павлодар қаласы әкімінің жетекшілік жасайтын орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласының әкімі                   О. Қайыргелдинов
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
көлік және коммуникация министрі
_________________ А. Жұмағалиев
2013 жылғы 28 қаңтардағы
Павлодар қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 28 қаңтардағы
№ 155/1 қаулысымен
бекітілді
«Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру»
электрондық мемлекеттік қызмет
регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) «Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызметті ұсынушы) көрсетіледі, сонымен қатар тұрғылықты жерi бойынша халыққа қызмет көрсету орталығы (бұдан әрi – орталық) арқылы және тұтынушыда электронды санды қолтаңба болған жағдайда www.e.gov.kz мекенжайы бойынша «Электрондық үкімет» порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» № 394 қаулысымен бекітілген «Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру» электрондық мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.

3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) АРМ исполнителя – автоматизированное рабочее место исполнителя, предназначенное для оказания электронных государственных услуг уполномоченными органами области;
2) веб-портал "Электронного правительства" (далее - ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) государственная база данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ) - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки, передачи и предоставления информации о физических лицах с применением аппаратно-программного комплекса;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;
5) информационная система (далее - ИС) – система, предназначенная для хранения, обработки, поиска, распространения, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса;
6) медиа - разрыв – чередование бумажного и электронного документооборота в процессе оказания услуг, когда необходимы преобразования документов из электронной формы в бумажную или наоборот;
7) национальный удостоверяющий центр Республики Казахстан (далее - ИС НУЦ) - занимается выдачей и сопровождением сертификатов ключей электронной подписи электронная цифровая подпись, которая гарантирует достоверность доставки, учета и хранения электронных документов - аналог собственноручной подписи физического или юридического лица;
8) пользователь (потребитель) – субъект, обращающийся к информационной системе за получением необходимых ему электронных информационных ресурсов и пользующийся ими;
9) региональный шлюз, как подсистема шлюза "электронного правительства" Республики Казахстан (далее - РШЭП) – информационная система для обеспечения интеграции инфраструктуры "е-правительства" и услугодателя (предоставление механизмов доступа местных исполнительных органов к государственным информационным ресурсам посредством шлюза "электронного правительства", а также оказание электронных услуг гражданам и бизнес-структурам на региональном уровне;

3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа – алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық.
5. Осы регламентте пайдаланатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) Орындаушының АЖО – облыстың уәкілетті органдарымен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған орындаушының автоматтандырылған жұмыс орны;
2) «Электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа, оның ішінде нормативтік құқықтық база мен электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізетін бір терезе түріндегі ақпараттық жүйе;
3) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік мәліметтер базасы (бұдан әрі - ЖТ ММБ)- аппараттық – бағдарламалық кешенді пайдалана отырып, жеке тұлғалар туралы ақпаратты тез арада жинауға, сақтауға және өңдеуге, жіберуге және ұсынуға арналған ақпараттық жүйе;
4) жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – ЖСН) - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;
5) ақпараттық жүйе (бұдан әрі – АЖ)– аппараттық - бағдарламалық кешенді қолданумен ақпаратты сақтау, өңдеу, iздеу, тарату, тапсыру және беру үшiн арналған жүйе;
6) медиа - алшақтық - құжаттарды электрондық нысаннан қағаз немесе керісінше нысанға өзгерту қажет кезінде қызметтерді көрсету үдерiсiнде қағаз және электрондық құжат айналымының кезектесуi;
7) Қазақстан Республикасының ұлттық куәландыру орталығы (бұдан әрі – ҰКО АЖ) – электронды қолтаңба кілтінің сертификатын берумен және жеткізілуімен айналысады, электронды құжаттарды жеткізуге, есептеу мен сақтауға кепілдік беретін электронды сандық қолтаңба - жеке және заңды тұлғаның өз қолымен қойылған қолының баламасы;
8) пайдаланушы (тұтынушы) - өзіне қажетті электрондық ақпараттық ресурстарды алу үшін ақпараттық жүйеге жүгiнетiн және оларды пайдаланатын субъект;
9) «Қазақстан Республикасының «электрондық үкiмет» шлюзiнiң кiшi жүйесi ретiнде өңiрлiк шлюзi» (бұдан әрі – АЭҮШ) – тұтынушы мен «е-үкiмет» инфрақұрылымының шоғырлануын қамтамасыз етуші ақпараттық жүйе («электрондық үкiмет» шлюзi арқылы мемлекеттiк ақпараттық ресурстарға қол жетімділік механизiмдерiн ұсыну, инфрақұрылымын шоғырландыруды қамтамасыз етуге арналған ақпараттық жүйе, сонымен қатар, өңiрлiк деңгейде азаматтарға және бизнес-құрылымдарға электрондық қызметтер көрсету);

10) структурно-функциональные единицы (далее - СФЕ) — это ответственные лица уполномоченных органов, структурные подразделения государственных органов и т.п., принимающие участие в оказании электронной услуги на определенной стадии;
11) транзакционная услуга – услуга по предоставлению пользователям электронных информационных ресурсов, требующая взаимного обмена информацией с применением электронной цифровой подписи;
12) услугодатель - государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара", непосредственно предоставляющее электронную государственную услугу;
13) ЦОН – центр обслуживания населения;
14) шлюз "электронного правительства" (далее – ШЭП) – информационная система, предназначенная для интеграции информационных систем "электронного правительства" в рамках реализации электронных услуг;
15) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) — набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
16) электронные государственные услуги – государственные услуги, оказываемые в электронной форме с применением информационных технологий;
17) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 – выбор потребителем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;

10) құрылымдық - функционалды бірліктер (бұдан әрі - ҚФБ) – уәкілетті органдардың жауапты тұлғалары, белгiлi сатыда электрондық қызмет көрсетуге қатысатын мемлекеттiк органдардың және т.б. құрылымдық бөлiмшелерi;
11) транзакциялық қызмет - электрондық сандық қолтаңбаны қолданумен өзара ақпарат алмасуды талап ететін, пайдаланушыларға электрондық ақпараттық ресурстарды беру жөнiндегi қызмет;
12) қызметті ұсынушы – электрондық мемлекеттік қызметті тікелей ұсынушы «Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі;
13) ХҚКО – халыққа қызмет көрсету орталығы;
14) «электронды үкімет» шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) – электрондық қызметтердi iске асыру аясында «электрондық үкiмет» ақпараттық жүйелерiн шоғырландыруға арналған ақпараттық жүйе;
15) электрондық сандық қолтаңба (бұдан әрі - ЭСҚ) - электрондық сандық қолтаңбаның құралдарымен құрылған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының тұрақтылығын растайтын электрондық садық таңбалардың жиынтығы;
16) электрондық мемлекеттік қызметтер - ақпараттық технологияларды пайдаланумен, электрондық нысанда көрсетiлетiн мемлекеттік қызметтер;
17) электрондық құжат – ақпарат электрондық - сандық нысанда берілген және электрондық сандық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
жөнінде қызметті ұсынушы әрекетiнiң тәртiбi
6. ЭҮП арқылы қызмет берушiнiң адымдық әрекеттері мен шешiмдерi осы регламенттің 2 - қосымшасында көрсетілген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі құрылымдық өзара қатынастың № 1 диаграммасы):
1) тұтынушы ЭҮП тіркеуді ЖСН және пароль (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады) арқылы жүзеге асырады.
2) 1 - үдеріс – қызметті алу үшін тұтынушының ЖСН және парольді ЭҮП-те енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 - шарт – ЭҮП-да ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушының мәліметтерінің түпнұсқалылығын тексеруі;
4) 2 - үдеріс - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты автоматтандырудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 - үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті алу және оның құрылымы мен форматтық талаптарды ескере отырып, тұтынушының нысанды (мәліметтер енгізу) толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген электронды түріндегі қажетті құжаттардың көшірмесін сұрау салу нысанына бекіту, сонымен қатар тұтынушының сұрау салу куәлігі (қол қою) үшін ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдауы;

6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;

6) 2 – шарт – ЭҮП – да ЭСҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімінің қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын, сонымен қатар сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ – ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН – ның арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4 – үдеріс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 – үдеріс – тұтынушының ЭСҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұраудың куәлігі және қызметті ұсынушының ЭҮАШ АЖО қызметті ұсынушыға өңдеу үшін ЭҮШ арқылы электронды құжатты (сұрауды) бағыттау;
9) 6 – үдеріс – электронды құжатты ЭҮАШ АЖО тіркеу;
10) 3 - шарт – қызметті ұсынушының қызметті көрсету үшін негізделген және стандартта көрсетілген тұтынушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7 - үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 - үдеріс – тұтынушының ЭҮАШ АЖО құрастырылған қызмет нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу анықтамасы) алуы. Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.
7. Қызметті ұсынушының адымдық әрекеттері мен шешiмдерi осы регламенттің 2 – қосымшасында көрсетілген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі құрылымдық өзара қатынастың № 2 диаграммасы):
1) 1 - үдеріс – қызметті ұсынушының ЭҮАШ АЖО электронды мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖСН және пароль (авторизация үдерісі) енгізу;
2) 2 - үдеріс – осы регламентте көрсетілген қызметті ұсынушының қызметкерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және қызметті ұсынушы қызметкерінің тұтынушының мәліметтерін енгізу;
3) 3 – үдеріс - ЖТ ММБ ЭҮШ/АЭҮШП арқылы тұтынушы мәліметтері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1 - шарт - ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің түпнұсқалығын тексеруі;
5) 4 - үдеріс - ЖТ ММБ тұтынушының мәліметтері жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 - үдеріс - қызмет ұсынушы қызметкерінің құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭСҚ (енгізілген мәліметтер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6 – үдеріс - ЭҮАШ АЖО электрондық құжатты тіркеу;

8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного) сформированной АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. Пошаговые действия и решения услугодателя через ЦОН (диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод оператора ЦОН в АРМ ИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором ЦОН электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод оператором ЦОН данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение оператором ЦОН формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 - направление электронного документа (запроса потребителя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОН через ШЭП в АРМ РШЭП;
8) процесс 7 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
9) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
10) процесс 8 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
11) процесс 9 – получение потребителем через оператора ЦОН результата электронной государственной услуги (справка о регистрации в качестве безработного) сформированной АРМ РШЭП.
9. В приложении 3 к настоящему Регламенту представлена экранная форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемую потребителю в случае обращения за оказанием электронной государственной услуги посредством веб-портала "Электронного правительства".

8) 2 – шарт – электронды мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіз болатын және стандартта көрсетілген құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу).
9) – 7 – үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 – үдеріс – тұтынушының ЭҮАШ АЖО құрастырылған электронды мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы (жұмыссыз ретінде тіркеу анықтамасы). Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.
8. Қызметті берушінің ХҚО арқылы адымдық әрекеттері мен шешiмдерi осы регламенттің 2 – қосымшасында көрсетілген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі құрылымдық өзара қатынастың № 3 диаграммасы):
1) 1 – үдеріс – ХҚКО операторының АЖ ХҚКО АЖО қызмет көрсету үшін логин мен пароль енгізуі (авторизация үдерісі);
2) 2 – үдеріс - ХҚКО операторының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, қызметті алу үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және ХҚКО операторының тұтынушының мәліметтерін енгізу;
3) 3 – үдеріс – тұтынушының мәліметтері туралы ЭҮШ арқылы сұрауды ЖТ ММБ жіберу;
4) 1 – шарт - ЖТ ММБ тұтынушының мәліметтерін тексеру;
5) 4 – үдеріс - ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоғы туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 – үдеріс - ХҚКО операторының құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭСҚ (енгізілген мәліметтер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6 – үдеріс - АЖО АЭҮШ арқылы ХҚКО операторының ЭСҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (тұтынушының сұрау салуын) жіберу;
8) 7 – үдеріс - электрондық құжатты АЖО АЭҮШ тіркеу;
9) 2 – шарт – қызметті ұсынушының стандартта және қызмет көрсету негіздерінде көрсетілген тұтынушымен ұсынылған құжаттардың сәйкестігін тексеру (өңдеу);
10) 8 – үдеріс - үдеріс - тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
11) 9 – үдеріс – тұтынушының ХҚКО опреаторы арқылы АЖО АЭҮШ құрастырылған электронды мемлекеттік қызметтің нәтижесін алуы.
9. Осы регламенттің 3 – қосымшасында «Электрондық үкімет» веб- порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызметке жүгінген жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметтің экрандық нысандары ұсынылған.

10. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на веб-портале "электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении в ЦОН либо к услугодателю.
11. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону саll–центра ПЭП: (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги
12. СФЕ, которые участвуют в процессе оказания электронной государственной услуги:
Услугодатель;
Оператор ЦОН;
ПЭП;
ШЭП;
РШЭП;
АРМ РШЭП;
АРМ ИС ЦОН;
ГБД ФЛ.
13. Текстовое табличное описание последовательности действий (процедур, функций, операций) СФЕ с указанием срока выполнения каждого действия приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту.
14. В приложении 2 к настоящему Регламенту представлены диаграммы, отражающие взаимосвязь между логической последовательностью действий (в процессе оказания электронной государственной услуги) структурных подразделений государственных органов, государственных учреждений или иных организаций в соответствии с их описаниями.
15. Результаты оказания электронной государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 5 к настоящему Регламенту.
16. В приложении 4 к настоящему Регламенту представлены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуги (выходной документ), включая формы уведомления.
17. Требования, предъявляемые к процессу оказания электронной государственной услуги потребителям:
1) обеспечение сохранности, защиты и конфиденциальности информации, содержащейся в документах потребителя;
2) иные требования, необходимые для защиты прав потребителя.
18. Техническое условие оказания электронной государственной услуги:
1) выход в Интернет;
2) наличие ИИН у лица, которому оказывается услуга;
3) авторизация с ПЭП;
4) наличие у пользователя ЭЦП.
Приложение 1
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Таблица 1. Описание действий СФЕ через ПЭП
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Потребитель
ПЭП
Потребитель
ПЭП
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на ПЭП по ИИН и пароля
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя
Выбирает услугу и формирует данные запроса, выбором потребителя ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя ЭЦП
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
5
Сроки исполнения

10. Тұтынушылардың электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электронды үкімет» веб - порталының «қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай – ақ, ХҚКО және қызметті ұсынушығы келген кезде.
11. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңестерді ЭҮП call – орталығының телефоны: (1414) арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету
үдерiсiндегi өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
12. Электронды мемлекеттік қызмет көрсету кезінде қатысатын ҚФБ:
Қызметті ұсынушы;
ХҚКО операторы;
ЭҮП;
ЭҮШ
АЭҮШ;
АЭҮШ АЖО;
ХҚКО АЖ АЖО;
ЖТ ММБ.
13. Осы регламенттің 1 - қосымшасында ҚФБ әрбір іс - қимылдың орындалу мерзiмi көрсетілген (функциялар, рәсімдер, операциялар) мәтiндiк, кестелік сипаттамасы келтірілген.
14. Осы регламенттiң 2 – қосымшасында мемлекеттік органдардың, мемлекеттік мекемелердің немесе басқа да ұйымдардың сипаттамаларына сәйкес құрылымдық бөлімшелерінің әрекеттерінің логикалық кезектілігінің арасындағы өзара әрекеттілікті көрсететін диаграмма ұсынылған (электронды мемлекеттік қызмет көрсету үдерісі кезінде).
15. Тұтынушыға электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі осы регламенттің 5 - қосымшасына сәйкес сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
16. Осы регламенттiң 4 - қосымшасында ескертулердің нысандарын қоса алғанда, электрондық мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне (шығыс құжат) сәйкес ұсынылуы тиіс бланкілердің нысандары, үлгілері көрсетілген.
17. Тұтынушыларға электрондық мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қойылатын талаптар:
1) тұтынушының құжаттарындағы ақпараттың сақталуын, қорғалуын, құпиялылығын қамтамасыз ету;
2) тұтынушының құқығын қорғау үшін қажетті басқа да талаптар:
18. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің техникалық жағдайы:
1) Интернетке шығу;
2) электрондық мемлекеттік қызмет көрсетілетін тұлғада ЖСН болуы;
3) ЭҮП авторизациялау;
4) пайдаланушыда ЭСҚ болуы.
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
1 - қосымша
1 кесте. ЭҮП арқылы ҚБЕ әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының)
1
2
3
2
ҚБЕ атауы
Тұтынушы
ЭҮП
Тұтынушы
3
Іс әрекеттің (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль арқылы ЭҮП авторизацияланады
Тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты бас тартудан хабарлама қалыптастырады
Тұтынушымен ЭСҚ таңдауымен қызметті таңдайды және сұраудың мәліметтерін қалыптастырады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық –басқару шешімі)
Нәтижелі сұрауды қалыптастыру туралы хабарламаны бейнелеу
Сұрау салынған электрондық қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрауды бағыттау
5
Орындау мерзімі

30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных потребителя; 3 – если авторизация прошла успешно
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
Потребитель
АРМ ШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Удостоверение (подписание) посредством ЭЦП потребителя и направление запроса в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Отображение выходного документа
30 секунд – 1 минута
1 минута
30 секунд
4 минуты
-
7 - если есть нарушения в данных потребителя; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 2. Описание действий СФЕ через услугодателя
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
Услугодатель
Услугодатель
Услугодатель
ГБД ФЛ
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется на АРМ РШЭП через ИИН и пароля
Выбор сотрудником услугодателя услуги
Направление запроса о данных потребителя в ГБД ФЛ
Формирование сообщения об отсутствие данных ГБД ФЛ
4
Форма завершения (данные, документ, организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
10-15 секунд
10 секунд
1,5 минуты
10-15 секунд
6
Номер следующего действия
-
4 – если есть нарушения; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
Услугодатель
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение формы запроса с прикреплением сканированных документов и удостоверением ЭЦП
Регистрация документа в АРМ РШЭП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги- уведомления
10-15 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
4 минуты
6
7 – если есть нарушения; 8 – если нарушений нет
-
-
Таблица 3. Описание действий СФЕ через ЦОН
1
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
2
Наименование СФЕ
АРМ ИС ЦОН
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
ГБД ФЛ, ЕНИС
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Авторизуется оператор ЦОН по логину и паролю
Выбирает услугу и формирует данные запроса
Направление запроса в ГБД ФЛ, ЕНИС
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя
4
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Регистрация запроса в системе с присвоением номера заявлению
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Формирование мотивированного отказа
5
Сроки исполнения
30 секунд – 1 минута
30 секунд
1,5 минуты
1,5 минуты
6
Номер следующего действия
2
3
4 - если есть нарушения в данных потребителя; 5 – если нарушений нет
-
продолжение таблицы
5
6
7
8
9
Оператор ЦОН
Оператор ЦОН
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
АРМ РШЭП
Заполнение запроса с прикрепление к форме запроса необходимых документов и удостоверение ЭЦП
Направление документа удостоверенного (подписанного) ЭЦП в АРМ РШЭП
Регистрация документа
Формирование сообщения об отказе в услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя
Получение потребителем результата услуги
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование мотивированного отказа
Формирование результата услуги- уведомления
30 секунд – 1 минута
1 минута
1 минута
30 секунд – 1 минута
2 рабочих дня
-
-
8 – если есть нарушения; 9 – если нарушений нет
-
-
Приложение 2
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ПЭП
Диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Диаграмма N 3 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через ИС ЦОН
Условные обозначения
Приложение 3
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Экранная форма заявления на электронную государственную услугу
Приложение 4
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Выходная форма положительного ответа (Выдача справок
безработным гражданам) на электронную государственную услугу
Уведомления, предоставляемые потребителю
Уведомления поставляются по мере изменения статуса исполнения заявления, либо в случае продления срока оказания услуги. Произвольная строка с текстом уведомления отражается в разделе "Уведомления" в личном кабинете на портале "электронного правительства".
Выходная форма отрицательного ответа (отказ) на электронную государственную услугу, предоставляемого потребителю
Выходная форма отрицательного ответа предоставляется в произвольной форме в виде письма с текстом обоснования отказа при формировании заключения комиссии.
Приложение 5
к регламенту электронной
государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
Форма анкеты для определения показателей
электронной государственной услуги: "качество" и "доступность"
______________________________________________________________
(наименование услуги)

30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
Келесі әрекеттің номері
2 – тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар бар болса; 3–егер авторизация нәтижелі өтсе
4 – тұтынушының мәліметтеріндебұзушылықтар болса;
5–егер бұзушылықтар болмаса
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
ЭҮП
Тұтынушы
АЖО АЭҮШ
АЖО
АЭҮШ
АЖО
АЭҮШ
Тұтынушының ЭСҚ мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты хабарлама қалыптастырады
Тұтынушының ЭСҚ арқылы растау (қол қою) және сұрауды АЖО АЭҮШ жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Тұтынушымен қызмет нәтижесін алуы
Сұрау салынған электрондық қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Сұрауды бағыттау
Өтінішке номер берумен сұрауды тіркеу
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
Шығыс құжатын бейнелеу
1,5 минут
30 секунд – 1 минут
1 минут
30 секунд
4 минут
7 – тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса;
8 – егер бұзушылықтар болмаса
2 кесте. Қызмет беруші арқылы ҚБе әрекеттерінің сипаттамасы
1
Іс әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
2
ҚБЕ атауы
Қызмет беруші
Қызмет беруші
Қызмет беруші
3
Іс әрекеттің (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
ЖСН және пароль арқылы ЖАЖО АЭҮШП авторизацияланады
Қызмет беруші қызметкерінің қызметті
таңдауы
Тұтынушы мәліметтерін ЖТ ММБ сұрауды бағыттау
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басқару шешімі)
Сұрауды жүйеде өтінішке номер берумен тіркеу
Нәтижелі сұрауды қалыптастыру туралы хабарламаны бейнелеу
Сұрауды бағыттау
5
Орындау мерзімі
10–15 секунд
10 секунд
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің номері
4 – тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
ЖТ
ММБ
Қызмет беруші
АЖО
АЭҮШ
АЖО
АЭҮШ
АЖО
АЭҮШ
ЖТ ММБ мәліметтердің жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салу нысанын бекітілген сканерленген құжаттармен және ЭСҚ куәландырумен толтыру
Құжатты АЖО АЭҮШ тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты хабарлама қалыптастыру
Тұтынушымен қызмет нәтижесін алуы
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
Сұрауды бағыттау
Өтінішке номер берумен сұрауды тіркеу
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
Хабарлама қызметінің нәтижесін қалыптастыру
10-15 секунд
10-15 секунд
1,5 минут
1,5 минут
4 минут
6
7 – тұтынушының мәліметтеріндебұзушылықтар болса;
8 – егер бұзушылықтар болмаса
3 кесте. ҚБЕ әрекеттерін ХҚКО арқылы сипаттамасы
1
Іс әрекеттің (барысының, жұмыс ағынының) №
1
2
3
4
2
ҚБЕ атауы
ХҚКО АҚ АЖО
ХҚКО операторы
ХҚКО операторы
ЖТ ММБ,
БҰАЖ
3
Іс әрекеттің (үдерістің, процедураның, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Логин және пароль арқылы ХҚКО операторымен авторизацияланады
Қызметті таңдайды және сұрау салу мәліметтерін қалыптастырады
Сұрауды ЖТ ММБ, ЕНИС бағыттау
Тұтынушының мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігі жоқтығы туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқталу нысаны (мәліметтер, құжат, ұйымдық – басқару шешімі)
Сұрауды жүйеде өтінішке номер берумен тіркеу
Нәтижелі сұрауды қалыптастыру туралы хабарламаны бейнелеу
Сұрауды бағыттау
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
5
Орындау мерзімі
30 секунд – 1 минут
30 секунд
1,5 минут
1,5 минут
6
Келесі әрекеттің номері
2
3
4 – тұтыну шының мәліметте рінде бұзушылықтар болса;
5 – егер бұзушылықтар болмаса
кестенің жалғасы
5
6
7
8
9
ХҚКО
операторы
ХҚКО
операторы
АЖО
АЭҮШ
АЖО
АЭҮШ
АЖО
АЭҮШ
Сұрау нысанына сұрауды бекітумен қажетті құжаттар мен ЭСҚ куәландырумен толтыру
Тұтынушының ЭСҚ арқылы растау (қол қою) және құжатты АЖО АЭҮШ жіберу
Құжатты тіркеу
Тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру
Тұтынушымен қызмет нәтижесін алуы
Нәтижелі сұрауды қалыптастыру туралы хабарламаны бейнелеу
Сұрауды бағыттау
Сұрауды өтінішке номер берумен тіркеу
Дәлелденген бас тартуды қалыптастыру
Хабарлама қызметінің нәтижесін қалыптастыру
30 секунд – 1 минут
1 минут
1 минут
30 секунд – 1 минут
2 жұмыс күні
8 - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болса;
9 – егер бұзушылықтар болмаса
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
2 - қосымша
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық іс-қимылдың № 1 диграммасы
Қызметті ұсынушы арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық іс-қимылдың № 2 диаграммасы
ХҚКО АЖ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезінде
функционалдық іс-қимылдың № 3 диаграммасы
Шартты белгілер
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
3 - қосымша
Электрондық мемлекеттiк қызметке сұрау салуды
толтырудың экрандық үлгiсi
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
4 - қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке дұрыс жауаптың
(жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама) шығыс нысаны
Тұтынушыға берiлетiн хабарламалар
Хабарламалар өтiнiштi орындау дәрежесiнiң өзгеруiне қарай немесе қызмет көрсету мерзiмiн ұзартқан жағдайда берiледi. Еркiн жол хабарламалар мәтiнiмен «Электрондық үкiмет» порталында жеке кабинетте «Ескерту» бөлiмiнде бейнеленедi.
Тұтынушыға берiлетiн электрондық қызметке
терiс жауаптың (бас тарту) шығу үлгiсi
Терiс жауаптың шығу үлгiсi комиссия қорытындысын қалыптастыру кезiнде бас тартуды негiздеу мәтiнiмен хат түрiнде еркiн үлгiде берiледi.
«Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 - қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметтерiнiң «сапа» және
«қолжетiмдiлiк» көрсеткiштерiн анықтау үшiн сауалнаманың нысаны
_______________________________________________________
(қызметтiң атауы)

1. Удовлетворены ли Вы качеством процесса и результатом оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
2. Удовлетворены ли Вы качеством информации о порядке оказания электронной государственной услуги?
1) не удовлетворен;
2) частично удовлетворен;
3) удовлетворен.
Утверждено
постановлением акимата
города Павлодара
от 28 января 2013 года N 155/1
Регламент
электронной государственной услуги
"Оформление документов для материального обеспечения
детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому"
1. Общие положения
1. Электронная государственная услуга "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому" (далее - электронная государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее – услугодатель), также через веб-портал "электронного правительства" по адресу: www.e.gov.kz., при условии наличия у потребителя государственной услуги электронной цифровой подписи.
2. Электронная государственная услуга оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Оформление документов для материального обеспечения детей-инвалидов, обучающихся и воспитывающихся на дому", утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 апреля 2011 года N 394 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере социальной защиты, оказываемых местными исполнительным органами" (далее – Стандарт).
3. Степень автоматизации электронной государственной услуги: частично автоматизированная (электронная государственная услуга, содержащая медиа-разрывы).
4. Вид оказания электронной государственной услуги: транзакционная услуга.
5. Понятия и сокращения, используемые в настоящем регламенте:
1) АРМ исполнителя – автоматизированное рабочее место исполнителя, предназначенное для оказания электронных государственных услуг уполномоченными органами области;
2) веб-портал "Электронного правительства" (далее - ПЭП) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к электронным государственным услугам;
3) государственная база данных "Физические лица" (далее - ГБД ФЛ) - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки, передачи и предоставления информации о физических лицах с применением аппаратно-программного комплекса;
4) индивидуальный идентификационный номер (далее - ИИН) – уникальный номер, формируемый для физического лица, в том числе индивидуального предпринимателя, осуществляющего деятельность в виде личного предпринимательства;

1. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үдерiсiнiң сапасына және нәтижесіне қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету тәртiбi туралы ақпараттың сапасына қанағаттанасыз ба?
1) қанағаттанған жоқпын;
2) iшiнара қанағаттанамын;
3) қанағаттанамын.
Павлодар қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 28 қаңтардағы
№ 155/1 қаулысымен
бекітілді
«Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды
материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу»
электрондық мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» электрондық мемлекеттік қызметі (бұдан әрі – электрондық мемлекеттік қызмет) «Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – қызметті ұсынушы) көрсетіледі, сонымен қатар тұтынушыда электронды сандық қолтаңба болған жағдайда www.e.gov.kz мекенжайы бойынша «Электрондық үкімет» веб - порталы арқылы көрсетіледі.
2. Электрондық мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 7 сәуірдегі «Жергілікті атқарушы органдармен көрсетілетін әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» № 394 қаулысымен бекітілген «Үйде оқитын және тәрбиеленетін мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету үшін құжаттарды ресімдеу» электрондық мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетіледі.
3. Электрондық мемлекеттік қызметті автоматтандыру дәрежесі: ішінара автоматтандырылған (медиа – алшақтықты қамтитын электрондық мемлекеттік қызмет).
4. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсетудің түрі: транзакциялық қызмет.
5. Осы регламентте пайдаланатын ұғымдар мен қысқартулар:
1) Орындаушының АЖО – облыстың уәкілетті органдарымен электрондық мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған орындаушының автоматтандырылған жұмыс орны;
2) «Электрондық үкіметтің» веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) – барлық біріктірілген үкіметтік ақпаратқа, оның ішінде нормативтік құқықтық база мен электрондық мемлекеттік қызметке қол жеткізетін бір терезе түріндегі ақпараттық жүйе;
3) «Жеке тұлғалар» мемлекеттік мәліметтер базасы (бұдан әрі - ЖТ ММБ)- аппараттық – бағдарламалық кешенді пайдалана отырып, жеке тұлғалар туралы ақпаратты тез арада жинауға, сақтауға және өңдеуге, жіберуге және ұсынуға арналған ақпараттық жүйе;
4) жеке сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі – ЖСН) - жеке тұлға, соның iшiнде өзiндiк кәсiпкерлiк түрiнде қызметiн жүзеге асыратын жеке кәсiпкер үшiн қалыптастырылатын бiрегей нөмiр;

16) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи.
2. Порядок деятельности услугодателя по оказанию
электронной государственной услуги
6. Пошаговые действия и решения услугодателя через ПЭП (диаграмма N 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) потребитель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью ИИН и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на ПЭП);
2) процесс 1 – ввод потребителем ИИН и пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения услуги;
3) условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном потребителе через ИИН и пароль;
4) процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных потребителя;
5) процесс 3 - выбор потребителем электронной государственной услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и заполнение потребителем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде, указанные в пункте 11 Стандарта, а также выбор потребителем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП потребителя;
8) процесс 5 – удостоверение запроса для оказания электронной услуги посредством ЭЦП потребителя и направление электронного документа (запроса) через ШЭП в АРМ РШЭП для обработки услугодателем;
9) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
10) условие 3 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных потребителем документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
12) процесс 8 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный АРМ РЩЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

16) электрондық құжат – ақпарат электрондық - сандық нысанда берілген және электрондық сандық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат.
2. Электрондық мемлекеттік қызметті көрсету
жөнінде қызметті ұсынушы әрекетiнiң тәртiбi
6. ЭҮП арқылы қызмет берушiнiң адымдық әрекеттері мен шешiмдерi осы Регламенттің 2 - қосымшасында көрсетілген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі құрылымдық өзара қатынастың № 1 диаграммасы):
1) тұтынушы ЭҮП тіркеуді ЖСН және пароль (ЭҮП тіркелмеген тұтынушылар үшін жүзеге асырылады) арқылы жүзеге асырады.
2) 1 - үдеріс – қызметті алу үшін тұтынушының ЖСН және парольді ЭҮП енгізуі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 - шарт – ЭҮП-да ЖСН және пароль арқылы тіркелген тұтынушының мәліметтерінің түпнұсқалылығын тексеруі;
4) 2 - үдеріс - тұтынушының мәліметтерінде бұзушылықтар болуына байланысты автоматтандырудан бас тарту туралы ЭҮП хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 - үдеріс – тұтынушының осы Регламентте көрсетілген электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық мемлекеттік қызметті алуы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, тұтынушының нысанды (мәліметтер енгізу) толтыруы үшін сұрау салу нысанын экранға шығару, Стандарттың 11 тармағында көрсетілген электронды түріндегі қажетті құжаттардың көшірмесін сұрау салу нысанына бекіту, сонымен қатар тұтынушының сұрау салу куәлігі (қол қою) үшін ЭСҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2 – шарт – ЭҮП – да ЭСҚ тіркеу куәлігінің қолданылу мерзімінің қайтарылған (жойылған) тізімінде болмауын, сонымен қатар сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН мен ЭСҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН арасындағы) сәйкестігін тексеру;
7) 4 – үдеріс – тұтынушының ЭСҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8) 5 – үдеріс – тұтынушының ЭСҚ арқылы қызмет көрсету үшін сұраудың куәлігі және қызметті ұсынушының ЭҮАШ АЖО қызметті ұсынушыға өңдеу үшін ЭҮШ арқылы электронды құжатты (сұрауды) бағыттау;
9) 6 – үдеріс –электронды құжатты ЭҮАШ АЖО тіркеу;
10) 3 - шарт – қызметті ұсынушының қызметті көрсету үшін негізделген және стандартта көрсетілген тұтынушының қоса берілген құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
11) 7 - үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8 - үдеріс – тұтынушының ЭҮАШ АЖО құрастырылған қызмет нәтижесін (электронды құжат түріндегі хабарлама) алуы. Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.

7. Пошаговые действия и решения услугодателя (диаграмма N 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в АРМ РШЭП ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания электронной государственной услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя электронной государственной услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания электронной государственной услуги и ввод сотрудником услугодателя данных потребителя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных потребителя;
4) условие 1 – проверка наличия данных потребителя в ГБД ФЛ;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных потребителя в ГБД ФЛ;
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных потребителем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание электронной государственной услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в АРМ РШЭП;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в стандарте и основаниям для оказания электронной государственной услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах потребителя;
10) процесс 8 – получение потребителем результата электронной государственной услуги (уведомление в форме электронного документа), сформированный АРМ РШЭП. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
8. В приложении 3 к настоящему Регламенту представлена экранная форма заявления на электронную государственную услугу, предоставляемую потребителю в случае обращения за оказанием электронной государственной услуги посредством веб-портала "Электронного правительства".
9. Способ проверки получателем статуса исполнения запроса по электронной государственной услуге: на веб-портале "Электронного правительства" в разделе "История получения услуг", а также при обращении непосредственно к услугодателю.
10. Необходимую информацию и консультацию по оказанию электронной государственной услуги можно получить по телефону call центра ПЭП (1414).
3. Описание порядка взаимодействия в процессе
оказания электронной государственной услуги

7. Қызметті ұсынушының адымдық әрекеттері мен шешiмд ерi осы регламенттің 2 – қосымшасында көрсетілген (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі құрылымдық өзара қатынастың № 2 диаграммасы):
1) 1 - үдеріс – қызметті ұсынушының ЭҮАШ АЖО электронды мемлекеттік қызмет көрсету үшін ЖСН және пароль (авторизация үдерісі) енгізуі;
2) 2 - үдеріс – осы регламентте көрсетілген қызметті ұсынушының қызметкерінің қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және қызметті ұсынушы қызметкерінің тұтынушының мәліметтерін енгізу;
3) 3 – үдеріс - ЖТ ММБ ЭҮШ/АЭҮШП арқылы тұтынушы мәліметтері туралы сұрау салуды жіберу;
4) 1 - шарт - ЖТ ММБ тұтынушы мәліметтерінің түпнұсқалығын тексеруі;
5) 4 - үдеріс - ЖТ ММБ тұтынушының мәліметтері жоқтығына байланысты мәліметтерді алуға мүмкіндігі жоқ туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5 - үдеріс - қызметті ұсынушы қызметкерінің құжаттардың қағаз түрінде бар болуына сұрау салу нысанын толтыру және тұтынушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салу нысанына тіркеу және толтырылған нысанның ЭСҚ (енгізілген мәліметтер) арқылы қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру;
7) 6 – үдеріс - ЭҮАШ АЖО электрондық құжатты тіркеу;
8) 2 – шарт – электронды мемлекеттік қызмет көрсету үшін негіз болатын және стандартта көрсетілген құжаттардың сәйкестігін жұмыс берушінің тексеруі (өңдеу).
9) – 7 – үдеріс – тұтынушының құжаттарында бұзушылықтар болуына байланысты сұрау салынатын қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
10) 8 – үдеріс – тұтынушының ЭҮАШ АЖО құрастырылған электронды мемлекеттік қызмет нәтижесін алуы (электронды құжат нысанындағы хабарлама). Электронды құжат қызметті ұсынушының уәкілетті тұлғасының ЭСҚ қолдана отырып құрастырылады.
8. Осы регламенттің 3 – қосымшасында «Электрондық үкімет» веб-порталы арқылы электрондық мемлекеттік қызметке жүгінген жағдайда тұтынушыға ұсынылатын электрондық мемлекеттік қызметтің экрандық нысандары ұсынылған.
9. Тұтынушылардың электрондық мемлекеттік қызмет бойынша сұрау салуының орындалу мәртебесін тексеру тәсілі: «электронды үкімет» веб-порталының «қызметті алу тарихы» бөлімінде, сондай – ақ, ХҚКО және қызметті ұсынушыға келген кезде.
10. Электрондық мемлекеттік қызмет көрсету бойынша қажетті ақпарат пен кеңестерді ЭҮП call – орталығының телефоны: (1414) арқылы алуға болады.
3. Электрондық мемлекеттiк қызмет көрсету
үдерiсiндегi өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау