Об утверждении регламента государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде"
Постановление акимата города Экибастуза Павлодарской области от 22 января 2013 года N 71/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 12 февраля 2013 года N 3416. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 19 июня 2013 года N 555/6
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Экибастуза Павлодарской области от 19.06.2013 N 555/6.
В соответствии со статьей 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах", пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 июля 2010 года N 745 "Об утверждении реестра государственных услуг, оказываемых физическим и юридическим лицам", акимат города Экибастуза ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде".
2. Контроль за выполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима города Экибастуза.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Экибастуза                     А. Вербняк
Утвержден
постановлением акимата
города Экибастуза от 22
января 2013 года N 71/1
Регламент государственной услуги "Постановка на учет и
очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного
жилищного фонда или жилище, арендованном местным
исполнительным органом в частном жилищном фонде"
1. Общие положения
1. Настоящий регламент разработан в соответствии с пунктом 4 статьи 9-1 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года "Об административных процедурах".
2. Государственная услуга оказывается государственным учреждением "Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог акимата города Экибастуза" (далее - уполномоченный орган), город Экибастуз, улица Строительная 70А, телефон: 8(7187)775930, график работы: с 09.00 до 18.30 часов, обед с 13.00 до 14.30 часов, выходные дни - суббота, воскресенье. Также, государственная услуга оказывается на альтернативной основе через Экибастузский филиал республиканского государственного предприятия "Центр обслуживания населения Павлодарской области" (далее - центр), по адресу: 141200, Павлодарская область, город Экибастуз, улица Мәшһүр Жүсіп, дом 92/2, телефон (8(7187)77-66-93), график работы центра: ежедневно с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва, кроме праздничных и выходных дней, сайт: ekb_con@mail.ru.
В целях обеспечения доступности государственных услуг жителям отдаленных населенных пунктов допускается оказание государственных услуг через Мобильные центры.

"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 22 қаңтардағы N 71/1 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 12 ақпанда N 3416 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 19 маусымдағы N 555/6 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Екібастұз қалалық әкімдігінің 19.06.2013 N 555/6 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1-бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңы 31-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 20 шілдедегі "Жеке және заңды тұлғаларға көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің тізілімін бекіту туралы" N 745 қаулысына сәйкес, Екібастұз қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегі" мемлекеттік қызметінің регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Екібастұз қаласы әкiмінiң жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсiн.
3. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Екібастұз қаласының әкімі                  А. Вербняк
Екібастұз қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 22 қаңтардағы
N 71/1 қаулысымен
бекітілген
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе
жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган
жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою
және олардың кезегі" мемлекеттік қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Осы регламент Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы "Әкімшілік рәсімдер туралы" Заңының 9-1 бабы 4 тармағына сәйкес әзірленген.
2. Мемлекеттік қызмет "Екібастұз әкімдігінің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - өкілетті орган) көрсетіледі, Екібастұз қаласы, Строительный көшесі, 70А, телефон 8 (7187) 775930, жұмыс уақыты: сағат 9.00-ден сағат 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден сағат 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі, жексенбі. Мемлекеттік қызмет сонымен қатар баламалы негізде "Павлодар облысының халыққа қызмет көрсету орталығы" Республикалық мемлекеттік кәсіпорынның Екібастұз қаласының филиалы, (бұдан әрі - орталық) арқылы мына мекенжай бойынша көрсетіледі: 141200, Павлодар облысы, Екібастұз қаласы, Мәшһүр Жүсіп көшесі, 92/2, телефоны 8(7187)776693, жұмыс кестесі: демалыс және мереке күндерінен басқа күн сайын: сағат 9.00-ден сағат 20.00-ге дейін, сайты: ekb_con@mail.ru.
Мемлекеттік қызметтердің қол жетімділігін қамтамасыз ету мақсатында шалғай елді мекендердің тұрғындарына мобильді орталықтар арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге жол беріледі.

3. Форма оказываемой государственной услуги: частично автоматизированная.
4. Государственная услуга оказывается на основании стандарта "Постановка на учет и очередность граждан, нуждающихся в жилище из государственного жилищного фонда или жилище, арендованном местным исполнительным органом в частном жилищном фонде", утвержденного Постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 февраля 2010 года N 76 (далее – стандарт).
5. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача уведомления о постановке на учет с указанием порядкового номера очереди либо мотивированный ответ об отказе в постановке на учет с указанием обоснованных причин (на бумажном носителе или в электронной форме).
6. Государственная услуга предоставляется гражданам Республики Казахстан, указанным в пункте 6 стандарта (далее – получатель).
2. Требования к порядку оказания государственной услуги
7. Сроки оказания государственной услуги с момента сдачи получателем государственной услуги документов, определенных в пункте 11 стандарта:
в уполномоченном органе – в течение тридцати календарных дней;
в центре - в течение тридцати календарных дней (день приема документов для получения государственной услуги не входит в срок оказания государственной услуги, при этом, уполномоченный орган предоставляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги);
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче или получении документов в центре составляет не более двадцати минут, в уполномоченном органе – не более пятнадцати минут.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. В предоставлении государственной услуги отказывается в случаях, указанных в пункте 16 стандарта.
3. Описание порядка действий (взаимодействий)
в процессе оказания государственной услуги
10. Государственная услуга предоставляется при обращении получателя либо его представителя по доверенности в уполномоченный орган или центр с предоставлением пакета документов, указанного в пункте 11 стандарта.
11. При сдаче всех необходимых документов получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием сведений согласно пункту 14 стандарта.
12. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурно-функциональные единицы (далее - единицы):
специалист уполномоченного органа;
акимат города;
руководитель уполномоченного органа.
13. Текстовое табличное описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) с указанием сроков выполнения каждого административного действия (процедуры), приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: ішінара автоматтандырылған.
4. Көрсетілетін мемлекеттік қызметі "Мемлекеттiк тұрғын үй қорынан тұрғын үйге немесе жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үйге мұқтаж азаматтарды есепке қою және олардың кезегi" мемлекеттік қызметін көрсетудің стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 8 ақпандағы N 76 қаулысымен бекітілген стандарт (бұдан әрі - стандарт) негізінде көрсетіледі.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі нысаны, кезегінің реттік нөмірін көрсетіп, есепке қою туралы хабарлама немесе негізді себептерді көрсетіп, есепке қоюдан бас тарту туралы дәлелді жауап беру (қағаз жеткізгіште немесе электрондық түрде) болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет стандарттың 6 тармағында көрсетілген Қазақстан Республикасының азаматтарына көрсетіледі (бұдан әрі - алушы).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібіне қойылатын талаптар
7. Мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі мемлекеттік қызметті алушымен стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттар тапсырылғаннан кейін:
өкілеттік органда немесе порталда - отыз күнтізбелік күннің ішінде;
орталықта - отыз күнтізбелік күннің ішінде (мемлекеттік қызметті алу үшін құжаттар тапсырылған күн мемлекеттік қызметті көрсету қызметін көрсету мерзіміне кірмеді, өкілетті орган мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күні бұрын ұсынады);
орталықта құжаттарды тапсыру немесе алу кезінде кезекте рұқсат етілетін уақыт 20 минуттан көп емес, өкілетті органда - он бес минуттан көп емес.
8. Мемлекеттік қызмет тегін ұсынылады.
9. Стандарттың 16-тармағында көрсетілген жағдайларда мемлекеттік қызмет көрсетілмейді.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әрекеттер
(өзара әрекет жасау) тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызмет стандарттың 11-тармағында көрсетілген құжаттарды өкілеттік органға немесе орталыққа алушының өзі немесе сенімхат негізінде өкілі ұсынған кезде көрсетіледі.
11. Барлық қажетті құжаттарды тапсыру кезінде алушыға стандарттың 14-тармағына сәйкес,  мәліметтер көрсетілген тиісті құжаттардың алынғаны жөнінде қолхат беріледі.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында келесі құрылымдық-функционалдық бірліктер (бұдан әрі – бірліктер) жұмыс істейді:
өкілетті органның маманы;
қаланың әкімдігі;
өкілетті органның басшысы.
13. Әрбір әкімшілік әрекетті (ресімді) орындау мерзімі, көрсетілген әр, әкімшілік әрекеттердің (ресімдердің) кезектілігі мен өзара әрекеттестігінің мәтіндік, кестелік сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.

14. Схема, отражающая взаимосвязь между логической последовательностью административных действий в процессе оказания государственной услуги, приведена в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Ответственность должностных лиц,
оказывающих государственную услугу
15. Должностные лица несут ответственность за принимаемые ими решения и действия (бездействия) в ходе оказания государственной услуги в порядке, предусмотренном законами Республики Казахстан.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Постановка на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилище из
государственного жилищного фонда или
жилище, арендованном местным
исполнительным органом в
частном жилищном фонде"
от 22 января 2013 года N 71/1
Описание последовательности и взаимодействие
административных действий (процедур)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
N действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
Наименование единиц
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного  органа
Специалист уполномоченного органа
Акимат города
Специалист уполномоченного органа
Руководитель уполномоченного органа
Специалист уполномоченного органа
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Принимает и регистрирует необходимые документы от потребителя, выдает расписку
Рассматривает представленные документы
Разрабатывает и согласовывает проект постановления акимата о постановке на учет или отказе в постановке на учет
Принимает постановление о постановке на учет или об отказе в постановке на учет
Подготавливает проект уведомления о постановке на учет либо об отказе
Рассматривает проект уведомления по постановке на учет либо об отказе
Регистрирует уведомление в журнале и выдает получателю
Форма завершения
(данные, документ, организационно-распорядительное
решение)
Расписка
Ставит резолюцию
Проект постановления акимата о постановке на учет или отказе от постановки на учет
Постановление акимата о постановке на учет или об отказе от постановки на учет
Направление документов на подпись должностному лицу
Подписание уведомления
Уведомление
Сроки исполнения
Не более 15 минут
3 календарных дня
2 календарных дня
18 календарных дней
3 календарных дня
2 календарных дня
Не более 15 минут
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Постановка на учет и очередность
граждан, нуждающихся в жилище из
государственного жилищного фонда или
жилище, арендованном местным
исполнительным органом в
частном жилищном фонде"
от 22 января 2013 года N 71/1
Схема, отражающая взаимосвязь между логической
последовательностью административных действий
в процессе оказания государственной услуги

14. Мемлекеттік қызмет көрсету барысында әкімшілік әрекеттердің арасындағы логикалық кезектілігі, өзара әрекеттестікті анықтайтын кестелер осы регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсететін
лауазымды тұлғалардың жауапкершілігі
15. Лауазымды тұлғалар мемлекеттік қызмет қөрсету барысында қабылдаған шешімдері мен әрекеттері (әрекетсіздігі) үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген тәртіпте жауапты.
2013 жылғы 22 қаңтардағы
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын
үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарды есепке қою
және олардың кезегі" мемлекеттiк
қызмет регламентіне N 71/1
1-қосымша
Әкімшілік әрекеттердің (ресімдердің) өзара
қатынастары мен жүйелілігінің сипаттамасы
Негізгі процестің (жүрістің, жұмыс легінің) әрекеті
Әрекет (жүріс, жұмыс легінің)  N
1
2
3
4
5
6
7
бірліктің атауы
Өкілетті органның маманы
Өкілетті органның басшысы
Өкілетті органның маманы
Қала әкімдігі
Өкілетті органның маманы
Өкілетті органның басшысы
Өкілетті органның маманы
Әрекеттің (процестің, ресімнің, операцияның) атауы және олардың сипаттамасы
Алушыдан қажеттік құжаттарды қабылдайды және тіркейді, қолхат береді
Ұсынылған құжаттарды қарастырады
Есепке алу немесе есепке қоюдан бас тарту туралы  әкімдіктің қаулы жобасын әзірлейді және келіседі
Есепке алу немесе есепке қоюдан бас тарту туралы қаулыны қабылдайды
Есепке қояды немесе бар тарту туралы жазбаша жоба хат дайындайды
Есепке қою немесе бас тарту туралы жоба хатты қарастырады
Дайын құжаттарды журналда тіркейді және алушыға береді
Аяқталу нысаны (мәлімет, құжат, ұйымдастырушылық-өкімші шешім)
Қолхат беру
Қарарын қоюды
Есепке алу немесе есепке қоюдан бас тарту туралы  әкімдіктің қаулы жобасы
Есепке алу немесе есепке қоюдан бас тарту туралы әкімдіктің қаулысы
Лауазымдық тұлғаға құжатты қол қоюға жіберу
Құжатқа қол қою
Хабарлама
Орындау мерзімдері
15 минуттан аспайды
3 күнтізбелік күн
2 күнтізбелік күн
18 күнтізбелік күн
3 күнтізбелік күн
2 күнтізбелік күн
15 минуттан аспайды
Кезекті әрекеттің нөмірі
2
3
4
5
6
7
2013 жылғы 22 қаңтардағы
"Мемлекеттік тұрғын үй қорынан
тұрғын үйге немесе жеке тұрғын
үй қорынан жергілікті атқарушы
орган жалдаған тұрғын үйге
мұқтаж азаматтарды есепке қою
және олардың кезегі" мемлекеттiк
қызмет регламентіне N 71/1
2-қосымша
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында
әкімшілік іс-әрекеттердің логикалық реттілігі
арасындағы өзара байланысын көрсететін сызба