Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта, оказываемых в городе Алматы
Постановление Акимата города Алматы от 2 апреля 2013 года N 2/305. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 8 мая 2013 года за N 979. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 7 апреля 2014 года N 2/221
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 07.04.2014 N 2/221 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и руководствуясь постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор – спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»;
2) регламент государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы З. Аманжолову.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы              А. Есимов
Вносит:
Руководитель Управления физической
культуры и спорта города Алматы       Х. Хайдаров
Согласовано:
Заместитель акима
города Алматы                         З. Аманжолова
Руководитель юридического отдела
аппарата акима города Алматы          А. Касымова
Руководитель отдела контроля за
соблюдением качества предоставления
государственных услуг                 М. Суюндуков
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 2 апреля 2013 года № 2/305
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный
разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории»

Алматы қаласындағы дене шынықтыру және спорт саласында көрсетілетін мемлекеттік қызмет регламенттерін бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 2 сәуірдегі N 2/305 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 8 мамырда N 979 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 7 сәуірдегі N 2/221 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 07.04.2014 N 2/221 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы «Дене шынықтыру және спорт туралы», 2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» Заңдарына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» қаулысын басшылыққа ала отырып, Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Спорт шеберіне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті;
2) «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттік қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары З. Аманжоловаға жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген кезден бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                 А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы Дене шынықтыру
және спорт басқармасының басшысы       Х. Хайдаров
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің
орынбасары                             З. Аманжолова
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің басшысы                  А. Қасымова
Алматы қаласы әкімі аппараты
мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау
бөлімінің басшысы                      М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 2 сәуірдегі
№ 2/305 қаулысымен
бекітілген
Спорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер,
бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары
мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление физической культуры и спорта города Алматы» (далее - Управление) через центры обслуживания населения (далее - ЦОН), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании пунктов 2, 3, 4 и 5 статьи 22-1, подпункта 8) пункта 1 статьи 23-1 Закона Республики Казахстан от 2 декабря 1999 года «О физической культуре и спорте», статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» и статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической  культуры и спорта», приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 05 марта 2011 года № 02-02-18/29 «Об утверждении Правил проведения и условий аттестации гражданских служащих в сфере физической культуры и спорта», а также Правил присвоения квалификационных категорий тренерам, методистам, инструкторам» и приказа и.о. Министра туризма и спорта Республики Казахстан от 22 августа 2008 года №01-08/142 «Об утверждении Правил присвоения спортивных званий, разрядов и судейских категорий по спорту».
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Управления: www.almaty-sport.kz;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее - РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОНов, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
5. Результатом государственной услуги являются выдача выписки из приказа о присвоении спортивного разряда или категории сроком на 5 лет на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается тренерам, методистам, инструкторам, спортсменам и судьям по спорту с целью официального признания спортивного разряда и квалификации (далее - получатели).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в ЦОН не превышают 30 календарных дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом Управление представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);

1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті «Алматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) мекенжайлары осы Регламенттің 12-қосымшаларында көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы ұсынады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Дене шынықтыру және спорт туралы» Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 2 желтоқсандағы Заңының 22-1-бабының 234 және 5 тармақтарының, 23-1 бабының 1 тармағының 8) тармақшасының, «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қаулысының, «Дене шынықтыру және спорт саласында азаматтық қызметшілерді аттестаттаудан өткізу ережесі мен шарттарының, сондай-ақ Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға біліктілік санаттарын беру ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 5 наурыздағы № 02-02-18/29 бұйрығының және «Спорттық атақтар мен разрядтар және спорттан төреші санаттарын берудің ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрінің міндетін атқарушының 2008 жылғы 22 тамыздағы № 01-08/142 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Басқарманың www.almaty-sport.kz интернет-ресурсында;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі – «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес ХҚКО үй-жайларында орналасқан стенділерде орналастырылады.
5. Мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште 5 жыл мерзімге спорттық разряд немесе санат беру туралы бұйрықтан көшірме не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушыларға, спортшыларға және спорт төрешілеріне (бұдан әрі - алушылар) спорттық разрядтары мен біліктіліктерін ресми тану мақсатында көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы ХҚКО-на жүгінген сәттен бастап күнтізбелік 30 күннен аспайды (құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте Басқарма мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға бір күн қалғанда ұсынады);

2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут.
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.
8. Государственная услуга оказывается бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается в здании ЦОНов по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании имеются условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
Документы для представления спортсмена к спортивному званию, разряду направляются в Управление и ЦОНы в течение шести месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
2. Порядок оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) спортивного звания «Кандидат в мастера спорта», спортивного разряда «Спортсмен 1 разряда» получатель представляет в ЦОН перечень документов:
1) представление установленной формы стандарта государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории», утвержденным постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 (далее - Стандарт);
2) выписку из протокола соревнования с указанием наименования соревнования, срока и места его проведения, подписанную главным судьей и главным секретарем соревнования;
3) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта;
4) справку установленной формы Стандарта о результатах по боксу, в видах борьбы и других единоборствах, подписанную главным судьей, главным секретарем соревнований.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», «Тренер высшего уровня квалификации без категории» и «Тренер среднего уровня квалификации без категории» получатель представляет в ЦОН перечень документов:
1) заявление установленной формы Стандарта;

2) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алушыға қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
Қабылдау «электрондық» кезек тәртібімен, жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет алушының тұратын жері бойынша ХҚКО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күтуге арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стенділер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген.
Спортшыны спорттық атаққа, разрядқа ұсыну үшін құжаттар Басқармаға және ХҚКО-на тиісті норматив немесе талап орындалған сәттен бастап алты ай ішінде жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
10. «Спорт шеберіне кандидат» спорттық атағын, «1 разрядтағы спортшы» спорттық разрядын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы ХҚКО-на мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 қаулысымен бекітілген «Спорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызмет стандарттарында (бұдан әрі – Стандарт) көрсетілген нысан бойынша ұсыныс;
2) жарыстың атауы, оны өткізу мерзімі мен орны көрсетілген, жарыстың бас төрешісі мен бас хатшысы қол қойған хаттамадан үзінді;
3) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері;
4) Стандартта көрсетілген нысанға сәйкес бас төрешісінің, бас хатшысының қол қойған бокс, күрес түрлері мен басқа да жекпе-жектердің нәтижелері туралы анықтамасы.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы ХҚКО мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) Стандартта белгіленген нысандағы өтініш;

2) копии документов об образовании, повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) копию удостоверения о присвоении предыдущей квалификационной категории;
5) справку установленной формы Стандарта о подготовке спортсменов тренером-преподавателем (за исключением присвоения категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»);
6) копии протоколов соревнований, заверенные печатью республиканской федерации по данному виду спорта (за исключением присвоения квалификационной категории «Тренер высшего и среднего уровней квалификации без категории»).
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Присвоение категорий «Тренер высшего уровня квалификации первой категории», «Тренер среднего уровня квалификации первой категории», «Тренер высшего уровня квалификации без категории» и «Тренер среднего уровня квалификации без категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями Стандарта для должностей работников организаций физической культуры.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Управление получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории» и «Методист среднего уровня квалификации первой категории» получатель представляет в ЦОН перечень документов:
1) заявление установленной формы Стандарта;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, или архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;

2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) бұдан бұрынғы біліктілік санатын беру туралы куәліктің көшірмесі;
5) Стандартта белгіленген нысанда жаттықтырушы-оқытушының спортшыларды дайындауы туралы анықтама («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» санатын беруді қоспағанда);
6) осы спорт түрінен республикалық федерацияның мөрімен расталған жарыстар хаттамаларының көшірмелері («Біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ жаттықтырушы» біліктілік санатын беруді қоспағанда).
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы - жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы», «Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi санаты жоқ жаттықтырушы» санаттарын беру  Стандартқа сәйкес дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін Басқарма тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
ХҚКО-ның қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдіскер» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы ХҚКО-на мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) Стандартта белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыруы туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;

4) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Присвоение категорий «Методист высшего уровня квалификации первой категории» и «Методист среднего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями Стандарта для должностей работников организаций физической культуры.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Управление получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
Для получения государственной услуги о присвоении (и/или подтверждении) категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории» получатель представляет в ЦОН перечень документов:
1) заявление установленной формы Стандарта;
2) копии документов об образовании, о повышении квалификации;
3) копию трудовой книжки или трудового договора с отметкой работодателя о дате и основании его прекращения или выписки из актов работодателя, подтверждающих возникновение и прекращение трудовых отношений на основе заключения и прекращения трудового договора, архивную справку, содержащую сведения о трудовой деятельности работника;
4) заверенное печатью ходатайство республиканской федерации по виду спорта о присвоении категории с указанием достижений спортсмена за последние 2 года;
5) копию удостоверения о присвоении предыдущей категории.
Сведения документов:
документа, удостоверяющего личность получателя - физического лица.
Присвоение категории «Инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории» осуществляется в соответствии с квалификационными требованиями Стандарта для должностей работников организаций физической культуры.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Управление получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов,  подписанных электронной цифровой подписью.
Для получения государственной услуги о присвоении судейской категории «Судья по спорту первой категории» получатель представляет в ЦОН документ, подтверждающий прохождение курса судейской практики в соответствии с требованиями спортивной классификации Республики Казахстан.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.

4) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы - жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер» және «Біліктiлiгi орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер» санаттарын беру  Стандарттағы дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін Басқарма тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
ХҚКО-ның қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру (және/немесе растау) туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) Стандартта белгіленген нысандағы өтініш;
2) білімі туралы, біліктілігін арттыру туралы құжаттардың көшірмелері;
3) еңбек кітапшасының немесе жұмыс берушінің оны тоқтату күні мен негіздемесі туралы белгісі бар еңбек шартының немесе еңбек шартын жасау және тоқтату негізінде еңбек қатынастарының туындауын және тоқтатылуын растайтын жұмыс берушінің актісінен үзіндінің көшірмесі немесе қызметкердің еңбек қызметі туралы мәліметтен тұратын мұрағат анықтамасы;
4) спорт түрінен республикалық федерацияның спортшының соңғы 2 жылдағы жетістіктері көрсетілген, санатын беру туралы мөрмен расталған қолдаухаты;
5) бұдан бұрынғы санатты беру туралы куәліктің көшірмесі.
Мынадай құжаттардың мәліметтері:
алушы - жеке тұлғаның жеке басын куәландырушы құжат.
«Біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы» санатын беру Стандарттағы дене шынықтыру ұйымдары қызметкерлерінің лауазымдарына арналған біліктілік талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін Басқарма тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
«Бірінші санатты спорт төрешісі» төреші санатын беру туралы мемлекеттік қызметті алу үшін алушы ХҚКО-на Қазақстан Республикасының спорттық жіктегішінің талаптарына сәйкес төрешілік практика курсынан өткенін растайтын құжатты ұсынады.
ХҚКО қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.

11. Для получения государственной услуги через ЦОН, заполнение бланков заявлений не требуется.
12. В ЦОНе прием документов осуществляется работниками ЦОНа в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
14. В ЦОНе выдача готовых документов получателю осуществляется работником ЦОНа посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в Управление.
15. Управление отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:
1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего Регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в документах;
3) представление документов на присвоение спортивных званий спортсмену в сроки, превышающие шесть месяцев с момента выполнения соответствующего норматива или требования.
ЦОН отказывает в приеме документов, в случае непредставления получателем одного из документов, указанных в пункте 10 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов, работником ЦОНа получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), приведено в приложениях 45 к настоящему Регламенту.
3. Принципы работы
17. Деятельность Управления основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;

11. ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
12. ХҚКО құжаттарды қабылдауды операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы орталықтың қызметкерлері жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары.
14. ХҚКО-да дайын құжаттарды алушыға беруді ХҚКО-ның қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, орталық оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін Басқармаға береді.
15. Басқарма аталған мемлекеттік қызметті көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:
1) осы Регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса;
3) спортшыға спорттық атақтарды беру құжаттарын тиісті норматив немесе талаптар орындалған сәттен бастап алты айдан асып кеткен мерзімде ұсынылса.
Алушы осы Регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттардың біреуін тапсырмаған жағдайда, ХҚКО құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттарды қабылдаудан бас тартқан кезде ХҚКО қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
16. Құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің) кезектілігі мен өзара әрекеттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 45 қосымшаларында көрсетілген.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Басқарма қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;

6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результат работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества эффективности, утвержденными Стандартом.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории», по которым оценивается работа Управления, ежегодно утверждаются приказом Управления.
5. Порядок обжалования
20. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц Управления и оказание содействия в подготовке обращений осуществляются по адресу, указанном в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника ЦОНа можно получить по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
В случае некорректного обслуживания работником ЦОНа жалоба подается на имя руководителя ЦОНа.
21. В случае несогласия с результатами оказанной услуги, получатель может обратиться в вышестоящую инстанцию по адресу, указанному в приложении 3 к настоящему Регламенту.
22. Жалобы принимаются в устной или письменной форме, по почте или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию Управления, акимата города Алматы и ЦОНов график и адреса которых указаны в приложениях 12, и 3 настоящего Регламента.
23. Подтверждением принятия обращения в канцелярии Управления, акимата города Алматы и ЦОНа является его регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).
Получателю в подтверждение о принятии его жалобы лицом, принявшим жалобу, выдается талон, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных.

6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңдігі;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды алу үшін оларды сақтау;
12) ақпараттардың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері Стандартқа сәйкес сапа және тиімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. «Спорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi» cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік қызметін көрсететін Басқарманың жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Басқарма бұйрығымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Басқарманың лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу және өтініш дайындауға жәрдем көрсету осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
ХҚКО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
ХҚКО қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым ХҚКО басшысының атына беріледі.
21. Көрсетілген қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, алушы осы Регламенттің 3-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жоғары тұрған инстанцияға жүгіне алады.
22. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда, пошта арқылы немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электрондық түрде, не жұмыс кестесі мен мекенжайлары осы Регламенттің 12 және 3-қосымшаларында көрсетілген Басқарманың, Алматы қаласы әкімдігінің және ХҚКО-ның кеңселерінде қолма-қол қабылданады.
23. Басқарманың, Алматы қаласы әкімдігінің және ХҚКО-ның кеңсесінде өтініштің қабылданғанын растау, оның тіркелгені (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымның ілеспе хатына қойылады) болып табылады.
Алушыға оның шағымының қабылдағанын растау үшін шағымды қабылдаған адам талон береді, онда нөмірі, күні, байланыс деректері көрсетіле отырып, шағымды қабылдаған адамның тегі көрсетіледі.

24. Рассмотрение жалоб осуществляется в порядке и сроки, предусмотренные Законом Республики Казахстан от 12 января 2007 года «О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц».
О результатах рассмотрения жалобы получателю сообщается в письменном виде по почте.
25. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, получатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и
категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор – спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Адрес и график работы
Управления физической культуры и спорта
города Алматы
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактные
данные
График работы
1
2
3
4
5
1.
Управление физической культуры и спорта города Алматы
город Алматы, площадь Республики, 4
8 (727) 267-24-96, 267-24-90, 267-24-95
Рабочие дни: с 9.00 часов до 18.00  часов, перерыв с 13.00 часов до 14.00 часов, кроме выходных и праздничных дней
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и
категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор – спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Адреса отделов и филиала Республиканского
государственного предприятия «Центр обслуживания
населения» по городу Алматы
п/п
Наименование
Адрес
Контактные данные
График работы
1
2
3
4
5
1.
Филиал Респу-
бликанского го-
сударственного
предприятия
«Центр
обслуживания
населения» по
городу Алматы
город Алматы, улица Джандосова, 51
8 (727) 303-68-13
с 9.00 часов до 20.00 часов без перерыва с понедельника по субботу включительно, за исключением выходных и праздничных дней
1.1
Отдел Ауэзовского района
город Алматы, улица Джандосова, 51
8 (727) 303-68-25
1.2
Отдел Алмалинского района
город Алматы, улица Богенбай батыра, 221
8 (727) 378-09-10
1.3
Отдел Алатауского района
город Алматы, микрорайон Шанырак-2, улица Жанкожа батыра, 24
8 (727) 395-36-10
1.4
Отдел Бостандыкского района
город Алматы, микрорайон Алмагуль, 9а
8 (727) 396-37-00
1.5
Отдел Жетысуского района
город Алматы, улица Толе би, 155
8 (727) 330-72-43
1.6
Отдел  Медеуского района
город Алматы, улица Маркова, 44

24. Шағымдарды қарау «Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 12 қаңтардағы Заңында көзделген тәртіппен және мерзімдерде жүзеге асырылады.
Шағымды қараудың нәтижелері туралы алушыға пошта арқылы жазбаша түрде хабарланады.
25. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi» спорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 1-қосымша
Алматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы
мекенжайы мен жұмыс кестесі
р/с
Мемлекеттік органның атауы
Мемлекеттік органның
орналасқан жері
Байланыс деректері
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1.
Алматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4
8 (727) 267-24-96, 267-24-90, 267-24-95
Жұмыс күндері: сағат 9.00-ден 18.00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.00-ге дейін, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi» спорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 2-қосымша
Алматы қаласы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталықтары»
Республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың мекенжайлары
р/с
Мемлекеттік органның атауы
Мемлекеттік органның
орналасқан жері
Байланыс
дерек-
тері
Жұмыс кестесі
1
2
3
4
5
1.
Алматы қаласы бойынша «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік мекемесі филиалдары мен бөлімдерінің мекенжайлары
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 303-68-13
сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін, түскі үзіліссіз, дүйсенбіден сенбіні қоса, демалыс және мереке күндерін қоспағанда
1.1
Әуезов аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Жандосов көшесі, 51-үй
8 (727) 303-68-25
1.2
Алмалы аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Бөгенбай батыр көшесі, 221
8 (727) 378-09-10
1.3
Алатау аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Шаңырақ-2 шағынаудан, Жанқожа батыр көшесі, 24
8 (727) 395-36-10
1.4
Бостандық аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Алмагүл шағынаудан, 9а-үй
8 (727) 396-37-00
1.5
Жетісу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Төле би көшесі, 155-үй
8 (727) 330-72-43
1.6
Медеу аудандық бөлімі
Алматы қаласы, Марков көшесі 44 -үй

8 (727) 239-65-52
1.7
Отдел Турксибского района
город Алматы, улица Рихарда Зорге, 9
8 (727) 234-09-35
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и
категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор – спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Адрес акимата города Алматы
№ п/п
Наименование
Адрес
Контактные данные
Интернет- ресурсы
1
2
3
4
5
1.
Акимат города Алматы
город Алматы, площадь Республики, 4
8 (727) 271-66-47, ф. 271-66-47
www.almaty.kz
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и
категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор – спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Описание действий СФЕ
Действие основного процесса (хода потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
2
Наименование СФЕ
Инспектор ЦОН
Курьерская служба
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка и прием документов с присвоением штрих-кода. Регистрация в Системе и выдача расписки о приеме документов
Прием документов, согласно реестра
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Передача документов в накопительный отдел ЦОНа.
Передача документов курьерской службе, согласно реестра
Передача всех поступивших документов в Управление
5
Сроки исполнения
1 рабочий день
продолжение таблицы
Действие основного процесса (хода потока работ)
1
3
4
5
6
7
2
Работник канцелярии Управления
Руководство Управления
Ответст-
венный
работник
Управления
Курьерская служба
Инспектор ЦОН
3
Проверка и
прием кор-
респонден-
ции,
регистрация
входящей
корреспон-
денции
Рассмотрение документов и назначение ответственного работника по оказанию услуги
Подготовка документов с решением о присвоении спортивных разрядов и категорий или об отказе в присвоении
Прием
результата
оказыва-
емой
услуги от
Управления
Проверка полученных документов
4
Передача документов руководству Управления
Поручение (резолюция) руководства, документы направляются ответственному работнику Управления
Передача
результата
оказывае-
мой услуги
курьеру
Передача
результата
оказыва-
емой
услуги в
ЦОН
Передача
результата
оказыва-
емой
услуги
получателю
5
Сроки исполнения
30 календарных дней
Приложение 5
к регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и
категорий: кандидат в мастера спорта,
первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой
категории, инструктор – спортсмен высшего
уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, судья
по спорту первой категории»
Схема функционального взаимодействия
по присвоению квалификационных
категорий и званий
Утвержден
постановлением акимата
города Алматы
от 2 апреля 2013 года № 2/305
Регламент государственной услуги
«Присвоение категорий спортивным
сооружениям»

8 (727) 239-65-52
1.7
Түрксіб аудандық бөлімі
Алматы қаласы,
Рихард Зорге көшесі, 9-үй
8 (727) 234-09-35
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi» спорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 3-қосымша
Алматы қаласы әкімдігінің мекенжайы
р/с
Мемлекеттік органның атауы
Мемлекеттік органның
орналасқан жері
Байланыс деректері
Интернет-
ресурстары
1
2
3
4
5
1.
Алматы
қаласы әкімдігі
Алматы қаласы, Республика алаңы, 4
8 (727) 271-66-47,
ф. 271-66-47
www.almaty.kz
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi» спорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 4-қосымша
ҚФБ қолданысының сипаттамасы
Негізгі үдерістің іс-қимылы (жұмыс ағымының барысы)
1
Іс-қи-
мылдың
(жұмыс
ағымының
барысы-
ның) №
1
2
3
4
5
6
7
2
ҚФБ
атауы
ХҚКО инспекторы
Курьерлік қызмет
Басқарма-
ның кеңсе
қызмет-
кері
Басқарма-
ның
басшылығы
Басқарма-
ның
жауапты
қызмет-
кері
Курьерлік қызмет
ХҚКО
инспек-
торы
3
Қолданыс
атауы
(опера-
ция
үдерісі,
тәртібі)
және
олардың
сипатта-
масы
Алушы
ұсынып,
штрих-код
берілген
құжат
топтамасын
қабылдау
және
тексеру.
Жүйеде
тіркеу
және
қабылдау
туралы
қолхат
Реестрге
сәйкес, келіп түскен құжаттарды тексеру
Келіп түскен құжаттар-
ды тексеру, қабылдау және тіркеу
Құжаттар-
ды қарау және қызмет көрсете-
тін жауапты қызмет-
керді бекіту
Спорт разряд-
тары мен санатта-
рын беру туралы немесе беруден бас тарту туралы шешім қабылдай отырып, құжаттар-
ды дайындау
Басқарма-
дан көрсетіл-
ген қызмет нәтижесін қабылдап алу
Келіп түскен құжаттар-
дың сапасын тексеру
4
Аяқталу түрі
(мәлі-
меттер,
құжат,
ұйымдас-
тыру-та-
рату
шешімі)
Реестрге сәйкес алушы ұсынған құжаттарды ХҚКО жинақтаушы бөліміне жіберу. Құжаттарды курьерлік қызметке тапсыру
Келіп түскен барлық құжатты Басқармаға тапсыру
Келіп түскен құжаттар-
ды Басқарма басшысына тапсыру
Басшы тапсырма-
сы (резо-
люция),
құжаттар Басқарма-
ның жауапты қызметке-
ріне жолданады
Көрсетіл-
ген қызмет нәтижесі курьерге беріледі
Көрсетіл-
ген қызмет нәтижесін ХҚКО-ға жіберу
Көрсетіл-
ген қызмет нәтижесі алушыға беру
5
Орындау мерзімі
1 жұмыс күні
30 күнтізбелік күні
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi
спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты
спорт төрешiсi» спорттық разрядтары мен
санаттарын беру» мемлекеттік қызмет
регламентіне 5-қосымша
Спорттық разрядтары мен санаттарын берудің
функциональды өзара іс-қимыл схемасы
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 2 сәуірдегі
№ 2/305 қаулысымен
бекітілген
«Спорт құрылыстарына санаттар беру»
мемлекеттік қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга на присвоение первой, второй и третьей категорий спортивным сооружениям оказывается коммунальным государственным учреждением «Управление физической культуры и спорта города Алматы» (далее - Управление) через центры обслуживания населения (далее - ЦОН), адреса которых указаны в приложениях 12 к настоящему Регламенту.
2. Форма государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга оказывается на основании статьи 15-2 Закона Республики Казахстан от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах», статьи 29 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года «Об информатизации», постановления Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Агентством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта» и приказа Министерства туризма и спорта Республики Казахстан «Об утверждении Правил использования спортивных сооружений» № 02-02-18/59 от 14 апреля 2011 года.
4. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается:
1) на интернет-ресурсе Управления: www.almaty-sport.kz;
2) на интернет-ресурсе Республиканского государственного предприятия «Центр обслуживания населения» (далее - РГП «Центр»): www.con.gov.kz;
3) в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях ЦОНов, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
5. Результатом оказываемой государственной услуги является присвоение категорий спортивному сооружению, по типовой форме паспорта стандарта государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям», утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июля 2012 года № 981 (далее - Стандарт) на бумажном носителе либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам Республики Казахстан (далее - получатели).
7. Сроки оказания государственной услуги:
1) сроки оказания государственной услуги с момента обращения получателя в ЦОН не превышают 7 рабочих дней (день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом Управление представляет результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания услуги);
2) максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя, не более 20 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания получателя государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения получателя - не более 20 минут;
Прием осуществляется в порядке «электронной» очереди без ускоренного обслуживания.

1. Жалпы ережелер
1. Спорт құрылыстарына бірінші, екінші және үшінші санаттарды беру мемлекеттік қызметін «Алматы қаласы Дене шынықтыру және спорт басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Басқарма) мекенжайлары осы регламенттегі 12-қосымшаларда көрсетілген халыққа қызмет көрсету орталықтары (бұдан әрі - ХҚКО) арқылы ұсынады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет «Әкімшілік рәсімдер туралы» Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 27 қарашадағы Заңының 15-2-бабының, «Ақпараттандыру туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 29-бабының, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 «Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру істері агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қаулысының, «Спорт ғимараттарын пайдалану ережелерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Туризм және спорт министрлігінің 2011 жылғы 14 сәуірдегі № 02-02-18/59 бұйрығының негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат:
1) Басқарманың www.almaty-sport.kz интернет-ресурсында;
2) «Халыққа қызмет көрсету орталығы» республикалық мемлекеттік кәсіпорнының (бұдан әрі - «Орталық» РМК) www.con.gov.kz интернет-ресурсында;
3) ресми ақпарат көздерінде және осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес ХҚКО-ның үй-жайларында орналасқан стенділерде орналастырылады.
5. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесі қағаз жеткізгіште, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 27 шілдедегі № 981 Қаулысымен бекітілген «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттік қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес, спорт ғимаратына паспорттың үлгілік нысанында санатты беру не болмаса мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасының заңды және жеке тұлғаларына (бұдан әрі - алушылар) көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі алушы орталыққа жүгінген сәттен бастап 7 жұмыс күнінен аспайды (құжаттарды қабылдау күні және беру күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте Басқарма, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін бір күн қалғанда ұсынады);
2) мемлекеттік қызметті алуға дейінгі күтудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды;
3) алушыға жүгінген күнінде қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты 20 минуттан аспайды.
Қабылдау «электронды» кезек тәртібімен жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.

8. Государственная услуга предоставляется бесплатно.
9. Государственная услуга оказывается в здании ЦОНов по месту проживания получателя. В зале располагаются справочное бюро, кресла для ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков. В здании предусмотрены условия для людей с ограниченными физическими возможностями (кресла для ожидания, стенды).
2. Порядок оказания государственной услуги
10. Для получения государственной услуги получатель представляет в ЦОН перечень документов:
1) заявление о присвоении категории спортивному сооружению в произвольной форме;
2) заполненную типовую форму паспорта спортивного сооружения;
3) копию акта технического обследования спортивного сооружения в части эксплуатационной надежности, устойчивости строительных конструкций и обеспечения необходимой степени безопасности.
Сведения документов, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, Управление получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центров обслуживания населения в форме электронных документов, подписанных электронной цифровой подписью.
Работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с копиями документов и сведениями, представленными из государственных информационных систем государственных органов, после чего возвращает оригиналы получателю государственных услуг.
11. Для получения государственной услуги через ЦОН заполнение бланков заявлений не требуется.
12. В ЦОНе прием документов осуществляется работниками ЦОНа в операционном зале посредством «безбарьерного» обслуживания.
13. При сдаче всех необходимых документов для получения государственной услуги получателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названия приложенных документов;
4) даты (времени) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
6) фамилии, имени, отчества получателя, фамилии, имени, отчества уполномоченного представителя, и их контактных телефонов.
14. В ЦОНе выдача готовых документов получателю осуществляется его работником посредством «окон» ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если получатель не обратился за результатом услуги в указанный срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает в Управление.
15. Управление отказывает в предоставлении данной государственной услуги по следующим основаниям:

8. Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
9. Мемлекеттік қызмет алушының тұрғылықты жері бойынша ХҚКО ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтамалық бюро, күту үшін арналған орындықтар, толтырылған бланкілердің үлгілері бар анықтамалық стенділер орналасады. Ғимаратта мүмкіндігі шектеулі адамдар үшін жағдайлар (күтуге арналған орындықтар, стенділер) көзделген.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
10. Алушы мемлекеттік қызметті алу үшiн орталыққа мынадай құжаттар тізбесін ұсынады:
1) спорттық құрылысқа санат беру туралы еркін нысандағы өтініш;
2) спорт құрылысы паспортының толтырылған үлгілік нысаны;
3) спорт құрылысының пайдалануға беріктігі, құрылыс конструкцияларының орнықтылығы және қауіпсіздіктің қажетті дәрежесін қамтамасыз ету бөлігінде техникалық тексеру актісінің көшірмесі.
Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурс болып табылатын құжаттардың мәліметтерін Басқарма, тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден халыққа қызмет көрсету орталықтарының ақпараттық жүйесі арқылы электрондық цифрлық қолтаңба қойылған электрондық құжат нысанында алады.
ХҚКО қызметкері түпнұсқаларды құжаттардың көшірмелерімен және мемлекеттік органдардың мемлекеттік ақпараттық жүйелерінен алынған мәліметтермен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды мемлекеттік қызметті алушыға қайтарады.
11. ХҚКО арқылы мемлекеттік қызметті алу үшін өтініштердің бланкілерін толтыру талап етілмейді.
12. ХҚКО құжаттар қабылдауды операциялық залда «кедергісіз» қызмет көрсету арқылы ХҚКО қызметкерлері жүзеге асырады.
13. Мемлекеттік қызметті алу үшін барлық қажетті құжаттар тапсырылған кезде алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
1) сұрауды қабылдау күні мен нөмірі;
2) сұрау жасалған мемлекеттік қызмет түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны мен атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚКО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
6) алушының тегі, аты, әкесінің аты, уәкілетті өкілдің тегі, аты, әкесінің аты, және олардың байланыс телефондары.
14. ХҚКО-да дайын құжаттарды алушыға беруді оның қызметкері қолхаттың негізінде онда көрсетілген мерзімде күн сайын «терезе» арқылы жүзеге асырады.
Егер алушы көрсетілген мерзімде қызметтің нәтижесін алуға келмесе, ХҚКО оның бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін Басқармаға береді.
15. Басқарма аталған мемлекеттік қызмет көрсетуден мынадай негіздемелер бойынша бас тартады:

1) непредставление полного перечня документов, предусмотренных пунктом 10 настоящего Регламента;
2) обнаружение недостоверных или искаженных данных в представленных документах.
ЦОНом будет отказано в приеме документов, в случае непредставления получателем документов, указанных в пункте 10 настоящего Регламента.
При отказе в приеме документов работником ЦОНа получателю выдается расписка с указанием недостающих документов.
Мотивированный ответ об отказе в рассмотрении заявления выдается получателю в течение двух рабочих дней, в случае неполноты представления документов либо в сроки, установленные для оказания государственной услуги.
16. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) структурно-функциональные единицы (далее – СФЕ), приведено в приложениях 45 к настоящему Регламенту.
3. Принципы работы
17. Деятельность Управления основывается на принципах:
1) законности;
2) соблюдения конституционных прав и свобод человека и гражданина, Кодекса чести государственных служащих Республики Казахстан;
3) противостояния проявлениям коррупции;
4) строгого соблюдения установленных законодательством для государственных служащих запретов и ограничений;
5) равенства всех перед законом и судом;
6) приоритета прав и свобод граждан;
7) качества и недопустимости проявлений бюрократизма и волокиты при рассмотрении обращений граждан и организаций;
8) взаимной ответственности и баланса интересов личности, общества и государства;
9) учета общественного мнения и гласности при строгом соблюдении законодательства о государственных секретах и иной охраняемой законом тайне;
10) представления исчерпывающей информации об оказываемой государственной услуге;
11) сохранности документов, в случае неявки получателя для их получения;
12) обеспечения защиты и конфиденциальности информации;
13) эффективности;
14) вежливости.
4. Результат работы
18. Результаты оказания государственной услуги получателям измеряются показателями качества эффективности, утвержденными Стандартом.
19. Целевые значения показателей качества и эффективности настоящей государственной услуги «Присвоение категорий спортивным сооружениям», по которым оценивается работа Управления, ежегодно утверждаются приказом Управления.
5. Порядок обжалования
20. Получение информации о порядке обжалования действий (бездействия) уполномоченных должностных лиц Управления и оказание содействия в подготовке обращений осуществляются по адресу, указанном в приложении 1 к настоящему Регламенту.
Информацию о порядке обжалования действий (бездействия) работника ЦОНа можно получить по адресам и телефонам, указанным в приложении 2 к настоящему Регламенту.
В случае некорректного обслуживания работником ЦОНа жалоба подается на имя руководителя ЦОНа.

1) осы Регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттардың толық тізбесі ұсынылмаса;
2) ұсынылған құжаттарда жалған немесе бұрмаланған деректер анықталса.
Алушы осы Регламенттің 10-тармағында көрсетілген құжаттарды тапсырмаған жағдайда, ХҚКО құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар қабылдаудан бас тартқан кезде ХҚКО қызметкері алушыға жетіспейтін құжаттарды көрсете отырып қолхат береді.
Өтінішті қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап, құжаттар толық ұсынылмаған не мемлекеттік қызмет көрсету үшін белгіленген мерзімде ұсынылмаған жағдайда алушыға екі күндік мерзімде беріледі.
16. Құрылымдық-функционалдық бірліктің (бұдан әрі – ҚФБ) әкімшілік іс-қимылдарының (рәсімдерінің) кезектілігі мен өзара әрекеттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 45-қосымшаларында көрсетілген.
3. Жұмыс қағидаттары
17. Басқарманың қызметі мынадай қағидаттарға негізделеді:
1) заңдылық;
2) адамның және азаматтың конституциялық құқықтары мен бостандықтарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін сақтау;
3) сыбайлас жемқорлық көріністеріне қарсы тұру;
4) мемлекеттік қызметшілер үшін заңнамада белгіленген тыйымдар мен шектеулерді қатаң сақтау;
5) заң мен сот алдында баршаның теңдiгi;
6) азаматтардың құқықтары мен бостандықтарының басымдығы;
7) сапа және азаматтар мен ұйымдардың өтініштерін қарау кезінде төрешілік пен сөзбұйдалық көріністеріне жол бермеу;
8) жеке адамның, қоғам мен мемлекеттің өзара жауапкершілігі мен мүдделерінің теңдігі;
9) мемлекеттік құпиялар және заңмен қорғалатын өзге де құпия туралы заңнаманы қатаң сақтай отырып, қоғамдық пiкiр мен жариялылықты ескеру;
10) көрсетілетін мемлекеттік қызмет туралы толық ақпарат беру;
11) алушы келмеген жағдайда құжаттарды алу үшін оларды сақтау;
12) ақпараттың сақталуын және құпиялылығын қамтамасыз ету;
13) тиімділік;
14) сыпайылық.
4. Жұмыс нәтижелері
18. Алушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері  Стандартта бекітілген сапа және тиімділік қолжетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
19. «Спорт құрылыстарына санаттар беру» мемлекеттік қызметін көрсететін мемлекеттік органның жұмысы бағаланатын осы мемлекеттік қызметтің сапа және тиімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәні жыл сайын Басқарманың бұйрықтарымен бекітіледі.
5. Шағымдану тәртібі
20. Басқарманың лауазымды тұлғаларының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты алу және шағым дайындауға жәрдем көрсету осы Регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар бойынша жүзеге асырылады.
ХҚКО қызметкерінің әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі туралы ақпаратты осы Регламенттің 2-қосымшасында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша алуға болады.
ХҚКО қызметкері дұрыс қызмет көрсетпеген жағдайда шағым ХҚКО басшысының атына беріледі.