О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Алматы от 8 июня 2012 года № 2/536 "Об утверждении регламента электронной государственной услуги "Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории города Алматы"
Постановление Акимата города Алматы от 23 мая 2013 года N 2/430. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 21 июня 2013 года за N 981. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 28 апреля 2014 года N 2/309
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 28.04.2014 N 2/309 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», постановлениями Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2012 года № 1098 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843 «Об утверждении Правил учета иностранных средств массовой информации, распространяемых в Республике Казахстан», от 9 октября 2012 года № 1278 «О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2315 «О внесении изменения и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года № 561 и об утверждении стандартов государственных услуг» и от 23 апреля 2013 года № 387 «О внесении изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан» акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата города Алматы от 8 июня 2012 года № 2/536 «Об утверждении регламента электронной государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории города Алматы», (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 945, опубликованное 24 июля 2012 года в газетах «Алматы ақшамы» и «Вечерний Алматы» следующие изменения:
в преамбуле слова «от 27 ноября 2000 года «Об административных процедурах» заменить словами «от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах»;
в тексте постановления и в приложениях к нему: слова «средств массовой информации» заменить словами «периодических печатных изданий»;
в тексте постановления: слова «альтернативной» заменить словами «безальтернативной»;
пункт 5 дополнить подпунктами 16), 17) следующего содержания:
16) государственная база данных «Физические лица» (далее - ГБД ФЛ) - предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки информации, создания Национального реестра индивидуальных идентификационных номеров с целью внедрения единой идентификации физических лиц в Республике Казахстан и предоставления о них актуальных и достоверных сведений органам государственного управления и прочим субъектам в рамках их полномочий и в соответствии с законодательством Республики Казахстан;

Алматы қаласы әкімдігінің "Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу" электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы" 2012 жылғы 8 маусымдағы N 2/536 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 23 мамырдағы N 2/430 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 21 маусымда N 981 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 28 сәуірдегі N 2/309 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 28.04.2014 N 2/309 қаулысымен (жарияланғаннан кейін 10 күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 28 тамыздағы № 1098 «Қазақстан Республикасында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 29 шілдедегі № 843 қаулысына өзгерістер енгізу туралы», 2012 жылғы 9 қазандағы № 1278  «Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы № 561 қаулысына өзгеріс пен толықтырулар енгізу туралы және мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2315 қаулысына өзгерістер енгізу туралы» және 2013 жылғы 23 сәуірдегі № 387 «Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы» қаулыларына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Алматы қаласы әкімдігінің «Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызмет регламентін бекіту туралы» 2012 жылғы 8 маусымдағы № 2/536 қаулысына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 945 болып тіркелген, 2012 жылғы 24 шілдедегі «Алматы ақшамы» және «Вечерний Алматы» газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
кіріспедегі «2000 жылғы 27 қарашадағы «Әкімшілік рәсімдер туралы» сөздері «2013 жылғы 15 сәуірдегі «Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» сөздеріне ауыстырылсын;
қаулының мәтініндегі және оның қосымшаларындағы «бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» сөздері «мерзімді баспа басылымдарын есепке алу» сөздерімен ауыстырылсын;
қаулының мәтініндегі «баламалы» сөзі «баламасыз» сөзіне ауыстырылсын;
5 тармақ келесі мазмұндағы 16), 17) тармақшалармен толықтырылсын:
16) «жеке тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры (бұдан әрі - ЖТ МДҚ) - ақпараттарды автоматтандырылған жинау, сақтау және өңдеу, Қазақстан Республикасында бірыңғай сәйкестендіруді ендіру және олар туралы мемлекеттік басқармаларға және басқа субъектілерге олардың өкілеттіктері шеңберінде және Қазақстан Республикасының заңнамасымен сәйкес өзекті және сенімді ақпарат беру мақсатымен Жеке сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімін құру үшін арналған «Жеке тұлғалар» Мемлекеттік деректер қоры;

17) Государственная база данных «Юридические лица» - информационная система, предназначенная для автоматизированного сбора, хранения и обработки, передачи и предоставления информации с применением аппаратно-программного комплекса (далее - ГБД ЮЛ);
в подпункте 4) пункта 7, в подпункте 5), 6) пункта 6 после слова «ввод данных» дополнить словами «для юридических лиц «Сведения  документов, удостоверяющих личность получателя, свидетельство* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему центра в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП.»;
«Сведения документов, удостоверяющих личность получателя, свидетельство* или справку о государственной регистрации (перерегистрации) филиала и представительства, являющиеся государственными электронными информационными ресурсами, работник уполномоченного органа получает из соответствующих государственных информационных систем через информационную систему портала в форме электронных документов, удостоверенных ЭЦП»
Примечание: *свидетельство о государственной (учетной) регистрации (перерегистрации) юридического лица (филиала, представительства), выданное в действие Закона Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года «О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам государственной регистрации юридических лиц и учетной регистрации филиалов и представительств» является действительным до прекращения деятельности юридического лица.»;
приложения 5, 6 к Регламенту электронной государственной услуги «Учет иностранных средств массовой информации, распространяемых на территории города Алматы» изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы З. Аманжолову.
3. Настоящее постановление вступает в силу с момента государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы              А. Есимов
Вносит:
Руководитель Управления внутренней
политики города Алматы                Б. Макен
Согласовано:
Заместитель акима
города Алматы                         З. Аманжолова
Руководитель юридического отдела
аппарата акима города Алматы          А. Касымова
Руководитель отдела контроля за
соблюдением качества предоставления
государственных услуг                 М. Суюндуков
Приложение 1
к постановлению акимата
города Алматы
от 23 мая 2013 года № 2/430
Приложение 5
к Регламенту электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы»
Экранные формы на электронную государственную
услугу, предоставляемые потребителю
Руководителю Управления внутренней
политики города Алматы
Заявление
об учете иностранных периодических печатных
изданий, распространяемых на территории
Прошу Вас поставить на учет иностранные периодические печатные издания, распространяемые на территории города Алматы.
Данные распространителя:
__________________________________________________________________
(наименование индивидуального предпринимателя/юридического лица
с указанием организационно-правовой формы)
__________________________________________________________________
(ИИН/БИН, РНН, номер и дата выдачи регистрационного документа)
__________________________________________________________________
(место регистрации, фактический адрес, контактные телефоны,
электронная почта)
п/п
Перечень
названий
иност-
ранных
периоди-
ческих
печатных
изданий
Террито-
рия рас-
простра-
нения
иност-
ранных
периоди-
ческих
печатных
изданий
Язык
(языки)
распрост-
раняемых
иностран-
ных пери-
одических
печатных
изданий
Основная
темати-
ческая
направ-
ленность
Пери-
одич-
ность
Предполага-
емое
количество
распростра-
няемых
экземпляров
1.
2.
Приложения: 1. __________________

17) «Заңды тұлғалар» мемлекеттік деректер қоры – аппараттық-бағдарламалық кешенді қолдана отырып, ақпаратты автоматты жинақтау, сақтау және өңдеуге арналған ақпараттық жүйе (бұдан әрі – ЗТ МДҚ);
7 тармақтың 4 тармақшасында, 6 тармақтың 5, 6 тармақшаларында «жеке тұлғалар үшін» деген сөздің алдында «заңды тұлғалар үшін «Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушының жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы, филиал мен өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы уәкілетті органның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.»;
«Мемлекеттік электрондық ақпараттық ресурстар болып табылатын алушының жеке басын куәландыратын құжаттар мәліметтерін, алушыны заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы, филиал мен өкілдікті есептік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті* немесе анықтаманы уәкілетті органның қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжаттар нысанында орталықтың ақпараттық жүйесі арқылы алады.».
Ескертпе: *«Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркеу және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркеу мәселелері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» 2012 жылғы 24 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңы қолданысқа енгізілгенге дейін берілген заңды тұлғаны (филиалды, өкілдікті) мемлекеттік (есептік) тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлік заңды тұлғаның қызметі тоқтатылғанға дейін жарамды болып табылады.»;»
аталған қаулымен бекітілген «Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдік бұқаралық ақпарат құралдарын есепке алу» электрондық мемлекеттік қызмет регламентінің 56 қосымшалары осы қаулының 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары З. Аманжоловаға жүктелсін.
3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген кезден бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі                 А. Есімов
Енгізуші:
Алматы қаласы Ішкі саясат
басқармасының басшысы                  Б. Мәкен
Келісілді:
Алматы қаласы әкімінің
орынбасары                             З. Аманжолова
Алматы қаласы әкімі аппараты
заң бөлімінің басшысы                  А. Қасымова
Алматы қаласы әкімі аппараты
мемлекеттік қызметтерді көрсету
сапасының сақталуын бақылау
бөлімінің басшысы                      М. Сүйіндіков
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 23 мамырдағы
№ 2/430 қаулысына
1 қосымша
«Алматы қаласы аумағында
таратылатын шетелдік мерзiмдi баспасөз
басылымдарын есепке алу» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
5 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке өтініштің экрандық нысаны
Алматы қаласы Ішкі саясат
басқармасының басшысы
__________________________
Т.А.Ж.
Алматы қаласы аумағында таратылатын
шетелдік мерзiмдi баспасөз басылымдарын есепке қою туралы
өтініш
Сізден Алматы қаласы аумағында таратылатын шетелдiк мерзімді
баспа басылымдарын есепке алуды сұраймын.
Таратушының деректері:
____________________________________________________________________
(ұйымдық-құқықтық нысанын көрсетумен жеке кәсіпкердің/заңды тұлғаның
атауы)
_____________________________________________________________________
(ЖСН/БСН)
_____________________________________________________________________
(тіркелген орны, нақты мекенжайы, байланыс телефондары, электрондық
поштасы)
Р/c №
Шетелдік мерзімді баспа басылым-
дары атауының тізбесі
Шетелдiк мерзімді баспа басылымда-
рының таралу
аумағы
Таратылатын шетелдiк мерзімді баспа басылымда-
рының тiлi (тiлдерi)
Негiзгi
тақырыптық бағыттылы-
ғы
Мерзім-
ділігі
Таратыла-
тын даналары-
ның болжамды саны
Қосымшалар: 1. _________________________

2. __________________
подпись первого руководителя/индивидуального предпринимателя
МП «___»___________ 20__ г.
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы
от 23 мая 2013 года № 2/430
Приложение 6
к Регламенту электронной государственной услуги
«Учет иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы»
Форма выходного документа (справки)
на электронную государственную услугу
Управление внутренней политики
города Алматы
Справка
об учете иностранных периодических печатных изданий,
распространяемых на территории города Алматы
№ ________________
(регистрационный номер)
от «___» __________ 20__ г.
Настоящая справка выдана в соответствии с Законом Республики
Казахстан «О средствах массовой информации»
__________________________________________________________________
(наименование распространителя и его организационно-правовая форма)
и подтверждает постановку на учет иностранных периодических печатных
изданий с «___» ________ 20___ года.
Полный перечень названий иностранных периодических печатных изданий:
1. ________________
2. ________________
3. ________________
4. и т.д.
Территория распространения иностранных периодических печатных
изданий:
_________________________________________________________________
Данная справка действительна до «___» ________ 20___ года
Руководитель управления внутренней политики     _________________
Подпись
МП «___»___________ 20__ г.
Форма выходного документа (отказа)
Отказ об учете иностранного периодического печатного издания
_________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа,
выдавшего справку распространителю
1) Не представлены все необходимые документы, предусмотренные в пункте 6 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 июля 2002 года № 843;
2) Указана неполная или недостоверная информация в документах;
3) Материалы иностранного периодического печатного издания содержат пропаганду или агитацию насильственного изменения конституционного строя, нарушения целостности Республики Казахстан, подрыва безопасности государства, войны, социального, сословного, религиозного, расового, национального и родового превосходства, культа жестокости, насилия и порнографии;
4) В отношении распространителя имеется решение суда, запрещающее ему занятие данным видом деятельности;
5) В отношении продукции иностранного периодического печатного издания имеется решение суда о наложении запрета на ее распространение на территории Республики Казахстан.
В связи с этим постановка на учет не представляется возможным.
п/
п
Пере-
чень
назва-
ний
иност-
ранных
перио-
дичес-
ких пе-
чатных
изданий
Террито-
рия рас-
прост-
ранения
иност-
ранных
перио-
дичес-
ких пе-
чатных
изданий
Язык
(языки)
распрос-
траняемых
иностран-
ных перио-
дических
печатных
изданий
Основная
темати-
ческая
направ-
ленность
Пери-
одич-
ность
Предпола-
гаемое
коли-
чество
распрос-
траняемых
экзем-
пляров
1.
2.
Руководитель управления
внутренней политики           ______________________
(ФИО)

2. _________________________
бірінші басшының/жеке кәсіпкердің қолы
М.О. 20__ ж. «___» _____________________
Алматы қаласы әкімдігінің
2013 жылғы 23 мамырдағы
№ 2/430 қаулысына
2 қосымша
«Алматы қаласы аумағында
таратылатын шетелдік мерзiмдi баспасөз
басылымдарын есепке алу» электрондық
мемлекеттік қызмет регламентіне
6 қосымша
Электрондық мемлекеттік қызметке шығыс құжаттың
нысаны
Алматы қаласы
Ішкі саясат басқармасы
Алматы қаласы аумағында таратылатын
шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдарын есепке алу туралы
анықтама
№__________________                       20__ ж. «___» __________
(тiркеу нөмiрi)
Осы анықтама Қазақстан Республикасының «Бұқаралық ақпарат құралдары туралы» Заңына сәйкеc______________________________берілген
(таратушының атауы және оның ұйымдастыру-құқықтық нысаны)
және шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдарын 20___ ж. «___»__________
бастап есепке алынғанын растайды.
Шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдары атауының толық тізбесі:
1. ________________
2. ________________
3. ________________
4. және т.б.
Шетелдiк мерзімді баспасөз басылымдарының таралу аумағы:
______________________________________________________________
Осы анықтама 20____ ж.«_____» ____________ дейiн жарамды.
Ішкі саясат басқармасының басшысы __________
қолы
МО 20__ ж. «___»___________
Шығыс құжаттың (бас тарту) нысаны
Шетелдік мерзiмдi баспасөз басылым есепке қою туралы
бас тарту
(жергілікті атқарушы органның атауы, анықтаманы беруші)
1) Үкіметтің № 843 қаулысының 6-тармағында қарастырылған барлық қажетті құжаттардың ұсынылмауы;
2) құжаттарда толық емес немесе сенімді емес ақпарат көрсетілген;
3) шетел мерзiмдi баспасөз басылым материалдарында Қазақстан Республикасының конституциялық құрылысын күштеп өзгертуге, оның тұтастығын бұзуға, мемлекет қауіпсiздiгіне нұқсан келтiруге, соғысқа, әлеуметтік, тектiк-топтық, дiни, нәсілдiк, ұлттық және рулық басымдыққа, қатыгездікке, зорлық-зомбылыққа және порнографияға табынушылыққа үгіттеу немесе насихаттаудың болуы;
4) тұтынушыға қатысты қызметтің осы түрімен айналысуға тыйым салатын сот шешімінің болуы;
5) шетелдік мерзiмдi баспасөз басылым өніміне қатысты оны Қазақстан Республикасының аумағында таралуына тыйым салу туралы сот шешімінің болуына орай
Р/c №
Шетелдік мерзімді баспа басылым-дары атауының тізбесі
Шетелдiк мерзімді баспа басылымда-
рының таралу аумағы
Таратыла-
тын шетелдiк мерзімді баспа басылым-
дарының тiлi (тiлдерi)
Негiзгi тақырып-
тық ба-
ғыттылығы
Мер-
зім-
ділі-
гі
Тараты-
латын данала-
рының
болжамды саны
есепке қою мүмкін емес.
Алматы қаласы Ішкі саясат
басқармасының басшысы ___________________
(Т.А.Ә.)