О бюджете города Алматы на 2014 - 2016 годы
Решение ХХIII сессии маслихата города Алматы V созыва от 19 декабря 2013 года N 188. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 31 декабря 2013 года за N 1018. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года "О республиканском бюджете на 2014–2016 годы", постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2013 года "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2014–2016 годы", маслихат города Алматы V-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2014-2016 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 393 279 373,1 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 263 082 871,1 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 064 907 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 545 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 125 586 595 тысяч тенге;
2) затраты – 408 641 135,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -83 888 тысяч тенге, в том числе:
погашение бюджетных кредитов – 83 888 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 779 872 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9 967 872 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -25 057 746 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 25 057 746 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
- индивидуального подоходного налога;
- социального налога;
- налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
- налога на имущество физических лиц;
- земельного налога;
- налога на транспортные средства с юридических лиц;
- налога на транспортные средства с физических лиц;
- единого земельного налога;
- акцизов на алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан (в том числе на водку, слабоградусные и крепкие ликероводочные изделия, вина, коньяк, пиво), на все виды спирта;
- акцизов на бензин (за исключением авиационного), реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды; на дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемое на собственные производственные нужды;
- платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
- платы за пользование земельными участками;
- платы за эмиссии в окружающую среду;
- сбора за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
- лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
- сбора за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
- сбора с аукционов;
- сбора за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
- сбора за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
- сбора за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
- платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городах республиканского значения, столице и на транспортных средствах, зарегистрированных в городах республиканского значения, столице;
- фиксированного налога;
- государственной пошлины.

Алматы қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы
V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХІІІ сессиясының 2013 жылғы 19 желтоқсандағы N 188 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2013 жылғы 31 желтоқсанда N 1018 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 8 бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 7 баптарына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 12 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының "2014 - 2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын іске асыру туралы" Қаулысына сәйкес V сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 393 279 373,1 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 263 082 871,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 064 907 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 545 000 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 125 586 595 мың теңге;
2) шығындар – 408 641 135,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – - 83 888 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттерді өтеу – 83 888 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 9 779 872 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 9 967 872 мың теңге;
5) бюджет дефициті - -25 057 746 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру 25 057 746 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
- жеке табыс салығынан;
- әлеуметтік салықтан;
- заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
- жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
- жер салығынан;
- заңды тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
- жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
- бірыңғай жер салығынан;
- Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өнімдеріне (оның ішінде араққа, әлсіз және күшті ликер-арақ бұйымдарына, шарапқа, коньякқа, сыраға) спирттің барлық түрлеріне берілген акциздерден;
- заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензиндерге (авиациялықты қоспағанда); заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отынына берілетін акциздерден;
- жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
- жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
- қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін төлемақыдан;
- жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымнан;
- жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алымнан;
- заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;
- аукциондардан алынатын алымнан;
- жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменiң немесе жасалып жатқан кеменiң ипотекасы үшін алынатын алымнан;
- көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алымнан;
- жылжымайтын мүлікке және олармен мәміле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымнан;
- сыртқы (көрнекі) жарнаманы республиқалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте және республикалық маңызы бар қалаларда, астанада тіркелген көлік құралдарында орналастырғаны үшін төлемақы;
- тіркелген салықтан;
- мемлекеттік баждан.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
- части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
- дивидендов на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности;
- доходов на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности;
- доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы;
- доходов от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы; - вознаграждений по бюджетным кредитам, выданным из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам;
- от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
- возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
- других неналоговых поступлений в местный бюджет;
- от продажи гражданам квартир;
- от продажи земельных участков;
- платы за продажу права аренды земельных участков;
- а также таких доходных источников, как:
- погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета до 2005 года юридическим лицам.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2014 год в сумме 70 729 527 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города ассигнования на государственные услуги общего характера в сумме 3 714 068 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Утвердить расходы на оборону в размере 4 501 959,3 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдер мен негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
- коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінің түсімдерінен;
- коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтерден;
- коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
- республиқалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
- республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер;
- заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылардан;
- жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдерден;
- бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттардың қайтарылуынан;
- жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
- азаматтарға пәтерлер сатудан түсетін түсімдерден;
- жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдерден;
- жер учаскелерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемдерден;
сондай-ақ мына сияқты кіріс көздерінен:
- заңды тұлғаларға жергілікті бюджеттен 2005 жылға дейін берілген бюджеттік кредиттерді өтеуден.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу толық Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне аударылады деп белгіленсін.
5. 2014 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемдері 70 729 527 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда республикалық бюджетке бюджеттік алымдар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізіліп тұрады.
6. Жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру қалалық бюджетте 3 714 068 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Қорғаныс шығындары 4 501 959,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Утвердить ассигнования на расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 13 404 798 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
9. Утвердить ассигнования на образование в сумме 69 428 601,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить ассигнования на здравоохранение в сумме 46 304 618,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Утвердить ассигнования на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 6 880 448 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
12. Утвердить ассигнования на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 51 594 809,7 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
13. Утвердить ассигнования на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 27 332 356 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
14. Утвердить ассигнования на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 21 754 510,5 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
15. Утвердить ассигнования на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 6 077 702 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
16. Утвердить ассигнования на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 11 313 649,3 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
17. Утвердить ассигнования на транспорт и коммуникации в сумме 60 795 537,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
18. Утвердить ассигнования на прочие расходы в сумме 23 314 430,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 18.02.2014 № 201 (вводится в действие с 01.01.2014); от 15.04.2014 № 208 (вводится в действие с 01.01.2014); от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014); от 10.09.2014 № 259 (вводится в действие с 01.01.2014); от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).

8. Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-түзету қызметтері жөніндегі шығындарды қаржыландыру 13 404 798 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Білім беруді қаржыландыру 69 428 601,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Денсаулық сақтауды қаржыландыру 46 304 618,8 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Әлеуметтік көмек пен әлеуметтік қамтуды қаржыландыру 6 880 448 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылықты қаржыландыру 51 594 809,7 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Мәдениетті, спорт пен туризмді, ақпараттық кеңістікті қаржыландыру 27 332 356 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
14. Отын - энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалануды қаржыландыру 21 754 510,5 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Ауыл шаруашылығын, су, орман, балық шаруашылықтарын, ерекше қорғалатын табиғи аймақтарды, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғауды, жер қатынастарын қаржыландыру 6 077 702 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Өнеркәсіпті, сәулет, қалақұрылысы және құрылыс қызметтерін қаржыландыру 11 313 649,3 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
17. Көлік пен коммуникацияны қаржыландыру 60 795 537,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
18. Басқа да шығындарды қаржыландыру 23 314 430,6 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.02.2014 N 201; 15.04.2014 N 208; 13.06.2014 N 237; 10.09.2014 N 259; 18.11.2014 № 284 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

19. Утвердить средства в сумме 9 250 349 тысяч тенге на погашение и обслуживание долга местных исполнительных органов.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 18.11.2014 № 284 (вводится в действие с 01.01.2014).
20. Утвердить резерв акима города в сумме 5 200 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 13.06.2014 № 237 (вводится в действие с 01.01.2014).
21. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2014 год, не подлежащих секвестру, согласно приложению № 4.
22. Налоговому департаменту по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет, предусмотренных налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
23. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по экономике и бюджету маслихата города Алматы С. Козлова и заместителя акима города Алматы М. Кудышева (по согласованию).
24. Секретарю маслихата города Алматы Т. Мукашеву произвести государственную регистрацию нормативного правового акта в Департаменте юстиции города Алматы.
25. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель XXIII-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
Секретарь маслихата
города Алматы V-го созыва
И. Ли
Т. Мукашев
Приложение 1
к решению XXIII-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
от 19 декабря 2013 года № 188
БЮДЖЕТ ГОРОДА АЛМАТЫ НА 2014 ГОД

19. Жергілікті атқарушы органдардың борышын өтеуге және қызмет көрсетуге 9 250 349 мың теңге сомасында қаражат бекітілсін.
Ескерту. 19 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 18.11.2014 № 284 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
20. Қала әкімінің резерві 5 200 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 20 тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы қаласы мәслихатының 13.06.2014 N 237 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
21. 2014 жылға арналған жергілікті бюджеттерді атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
22. Алматы қаласы бойынша Салық департаменті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.
23. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы С. Козловқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары М. Құдышевқа жүктелсін (келісім бойынша).
24. Алматы қаласы мәслихатының хатшысы Т. Мұқашевқа нормативтік құқықтық актіні Алматы қаласы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткізу жүктелсін.
25. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
V сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
XXIII сессияның төрағасы
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
И. Ли
Т. Мұқашев
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XXIII сессиясының
2013 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 188 шешіміне
1 қосымша
АЛМАТЫ ҚАЛАСЫНЫҢ 2014 ЖЫЛҒА АРНАЛҒАН БЮДЖЕТІ

14 928,0
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
2 500 614,0
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 096 833,0
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
403 781,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
213 614,0
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
213 614,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
7 443 847,0
018
Организация профессионального обучения
18 194,0
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
7 425 653,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
27 000,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
27 000,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
4 879 174,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
130 003,0
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
218 383,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
1 484 307,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
345 600,0
011
Капитальные расходы государственного органа
2 646,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
105 822,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
112 049,0
021
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
209 613,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 270 751,0
373
Управление строительства города республиканского значения
11 129 996,5
006
Сейсмоусиление объектов образования в городе Алматы
2 608 287,4
037
Строительство и реконструкция объектов образования
8 521 709,1
376
Управление по защите прав детей города республиканского значения, столицы
18 396,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области защиты прав детей на местном уровне
18 396,0
05
Здравоохранение
46 304 618,8
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
896 775,0
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектам здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета

14 928,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 500 614,0
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 096 833,0
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
403 781,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
213 614,0
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
213 614,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
7 443 847,0
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
18 194,0
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
7 425 653,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
27 000,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
27 000,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
4 879 174,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
130 003,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
218 383,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 484 307,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
345 600,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 646,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
105 822,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
112 049,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
209 613,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
2 270 751,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
11 129 996,5
006
Алматы қаласындағы білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту
2 608 287,4
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
8 521 709,1
376
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың балалар құқықтарын қорғау басқармасы
18 396,0
001
Жергілікті деңгейде балалар құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 396,0
05
Денсаулық сақтау
46 304 618,8
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
896 775,0
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі

896 775,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
907 855,0
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
448 576,0
006
Услуги по охране материнства и детства
256 216,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
202 038,0
017
Приобретение тест-систем для проведения дозорного эпидемиологического надзора
1 025,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
14 090 701,0
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
6 936 283,0
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
223 358,0
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
614 712,0
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
533 292,0
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
913 682,0
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
1 443 202,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
415 961,0
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
115 759,0
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2 894 452,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
16 899 657,0
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
1 639 660,0
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
394 998,0
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения города республиканского значения, столицы амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
14 049 145,0
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
815 854,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 930 942,0
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета

896 775,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
907 855,0
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
448 576,0
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
256 216,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
202 038,0
017
Шолғыншы эпидемиологиялық қадағалау жүргізу үшін тест-жүйелерін сатып алу
1 025,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
14 090 701,0
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
6 936 283,0
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
223 358,0
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
614 712,0
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
533 292,0
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
913 682,0
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
1 443 202,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
415 961,0
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
115 759,0
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
2 894 452,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
16 899 657,0
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
1 639 660,0
038
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
394 998,0
039
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
14 049 145,0
045
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
815 854,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
4 930 942,0
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация

4 907 304,0
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
23 638,0
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
5 028 495,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
105 148,0
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
260 526,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
3 864,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
78 105,0
023
Погашение кредиторской задолженности по обязательствам организаций здравоохранения за счет средств местного бюджета
110 000,0
030
Капитальные расходы государственного органа
83 195,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
4 387 657,5
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 550 193,3
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
489 887,0
010
Капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения в городе Алматы
1 936 484,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
1 123 822,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 880 448,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
1 869 394,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
446 863,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
882 730,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
196 970,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
342 831,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
919 775,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
862 208,0
037
Социальная реабилитация
57 567,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
42 750,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
42 750,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
247 171,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
247 171,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы

4 907 304,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
23 638,0
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
5 028 495,5
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске жөніндегі қызметтер
105 148,0
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
260 526,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
3 864,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
78 105,0
023
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен денсаулық сақтау ұйымдарының міндеттемелері бойынша кредиттік қарызды өтеу
110 000,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
83 195,0
033
Денсаулық сақтаудың медициналық ұйымдарының күрделі шығыстары
4 387 657,5
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 550 193,3
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
489 887,0
010
Алматы қаласында сейсмикалық күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеу
1 936 484,0
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
1 123 822,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 880 448,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 869 394,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
446 863,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулар-мен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
882 730,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
196 970,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
342 831,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
919 775,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
862 208,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
57 567,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
42 750,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
42 750,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
247 171,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
247 171,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы

2 848 309,0
003
Программа занятости
294 285,0
006
Государственная адресная социальная помощь
19 184,0
007
Оказание жилищной помощи
74 425,0
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 091 307,0
009
Социальная поддержка инвалидов
466 315,0
012
Государственные пособия на детей до 18 лет
16 981,0
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
603 726,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
130 377,0
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
151 709,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
612 745,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
397 540,0
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
16 140,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
99 129,0
026
Капитальные расходы государственного органа
7 743,0
045
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
17 316,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
74 877,0
384
Управление пассажирского транспорта города Алматы
266 850,0
013
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
266 850,0
388
Управление государственной инспекции труда и миграции города Алматы
73 454,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области миграции и регулирования трудовых отношений на местном уровне
63 273,0
003
Капитальные расходы государственного органа
7 615,0
004
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
2 566,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
51 594 809,7
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
6 000 379,0
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
6 000 379,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
58 588,0
031
Ремонт объектов в рамках развития городов по Дорожной карте занятости 2020
58 588,0
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы

2 848 309,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
294 285,0
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
19 184,0
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
74 425,0
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
1 091 307,0
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
466 315,0
012
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
16 981,0
015
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
603 726,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
130 377,0
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
151 709,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
612 745,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
397 540,0
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
16 140,0
019
Мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты үкіметтік емес секторларға орналастыру
99 129,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 743,0
045
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
17 316,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
74 877,0
384
Алматы қаласы жолаушылар көлігі басқармасы
266 850,0
013
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
266 850,0
388
Алматы қаласының мемлекеттік еңбек инспекциясы және көші-қон басқармасы
73 454,0
001
Жергілікті деңгейде көші-қон және еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
63 273,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 615,0
004
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
2 566,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
51 594 809,7
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
6 000 379,0
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
6 000 379,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
58 588,0
031
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
58 588,0
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы

625 597,0
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
352 759,0
001
Услуги по реализации государственной, внутренней политики на местном уровне
281 820,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1 757,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
69 182,0
377
Управление по вопросам молодежной политики города республиканского значения, столицы
213 518,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по вопросам молодежной политики
32 887,0
004
Капитальные расходы государственного органа
1 431,0
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
179 200,0
381
Управленние физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
285 668,0
008
Обеспечение деятельности Международного комплекса лыжных трамплинов
285 668,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
21 754 510,5
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
21 754 510,5
012
Развитие теплоэнергетической системы
17 963 013,8
029
Развитие газотранспортной системы
3 791 496,7
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
6 077 702,0
389
Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы
150 076,0
009
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 629,0
011
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
1 638,0
023
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
141 783,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 182,0
067
Государственная поддержка племенного животноводства
1 552,0
068
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
292,0
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
357 072,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
357 072,0
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
5 380 424,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
81 477,0
004
Мероприятия по охране окружающей среды

625 597,0
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
352 759,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік,ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
281 820,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 757,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
69 182,0
377
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты мәселелері басқармасы
213 518,0
001
Жергілікті деңгейде жастар саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
32 887,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 431,0
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
179 200,0
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
285 668,0
008
Халықаралық шаңғы трамплині кешенінің қызметін қамтамасыз ету
285 668,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
21 754 510,5
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
21 754 510,5
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
17 963 013,8
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
3 791 496,7
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
6 077 702,0
389
Алматы қаласының кәсіпкерлік, индустриялық- инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы
150 076,0
009
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 629,0
011
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 638,0
023
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
141 783,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 182,0
067
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
1 552,0
068
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
292,0
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
357 072,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
357 072,0
354
Республикалық маңызы бар қаланың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
5 380 424,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
81 477,0
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар

505 662,0
13
Прочие
13 346 558,6
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
5 200 000,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
5 200 000,0
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
291 245,0
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
291 245,0
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
61 394,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
61 020,0
003
Капитальные расходы государственного органа
374,0
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
3 592 309,6
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
3 592 309,6
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
654 649,0
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
316 839,0
026
Капитальный ремонт с сейсмоусилением социально-культурных объектов в рамках Дорожной карты занятости 2020
337 810,0
389
Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы
3 546 961,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства
98 894,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1 800,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
206 758,0
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
26 000,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
2 889 017,0
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020"
115 000,0
019
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса -2020"
209 492,0
14
Обслуживание долга
808 349,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
808 349,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
806 000,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 349,0
15
Трансферты

505 662,0
13
Басқалар
13 346 558,6
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
5 200 000,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
5 200 000,0
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
291 245,0
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
291 245,0
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
61 394,0
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
61 020,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
374,0
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 592 309,6
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
3 592 309,6
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Құрылыс басқармасы
654 649,0
020
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
316 839,0
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде әлеметтік-мәдени нысандарын сейсмикалық күшейту және күрдели жөндеу
337 810,0
389
Алматы қаласының кәсіпкерлік, индустриялық- инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы
3 546 961,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту, индустриялық-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 894,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 800,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
206 758,0
005
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
26 000,0
017
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
2 889 017,0
018
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
115 000,0
019
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
209 492,0
14
Борышқа қызмет көрсету
808 349,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
808 349,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
806 000,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 349,0
15
Трансферттер

623 194
002
Создание информационных систем
413 200
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
634 399
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
634 399
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
108 418
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
108 418
356
Управление финансов города республиканского значения
496 421
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
353 021
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
66 880
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
9 615
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
66 905
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
218 485
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования и управления города республиканского значения, столицы
218 485
02
Оборона
3 296 351
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
30 878
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
27 293
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
3 585
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
2 765 473
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
2 765 473
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
500 000
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
500 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
12 543 720
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
10 692 617
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
10 382 627
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
18 000
005
Создание информационных систем
68 318
012
Услуги по размещению лиц, не имеющих определенного места жительства и документов

623 194
002
Ақпараттық жүйелер құру
413 200
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
634 399
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
634 399
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
108 418
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
108 418
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
496 421
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
353 021
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
66 880
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
9 615
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
66 905
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
218 485
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту және республикалық маңызы бар қаланы, астананы басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
218 485
02
Қорғаныс
3 296 351
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
30 878
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
27 293
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғанысы
3 585
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
2 765 473
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
2 765 473
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
500 000
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
500 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
12 543 720
352
Республикалық маңызы бар қаланың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
10 692 617
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
10 382 627
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
18 000
005
Ақпараттық жүйелер құру
68 318
012
Белгілі тұратын жері және құжаттары жоқ адамдарды орналастыру қызметтері

97 684 008
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
97 684 008
007
Бюджетные изъятия
97 684 008
V. Дефицит бюджета
-6 107 500
VI. Финансирование дефицита бюджета
6 107 500
Председатель XXIII-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
Секретарь маслихата
города Алматы V-го созыва
И. ЛиТ. Мукашев
Приложение 4
к решению XXIII-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
от 19 декабря 2013 года № 188
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2014 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства
Председатель XXIII-й сессии
маслихата города Алматы
V-го созыва
Секретарь маслихата
города Алматы V-го созыва
И. ЛиТ. Мукашев

97 684 008
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
97 684 008
007
Бюджеттік алып коюлар
97 684 008
V. Бюджет тапшылығы
-6 107 500
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру
6 107 500
V сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
XXIII сессияның төрағасы
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
И. ЛиТ. Мұқашев
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XXIII сессиясының
2013 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 188 шешіміне
4 қосымша
2014 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау процесінде
секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар
тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
Жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
V сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
XXIII сессияның төрағасы
V сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
И. ЛиТ. Мұқашев