О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 20 декабря 2012 года N 68 "О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 12 июля 2013 года N 110. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 июля 2013 года N 2337. Утратило силу решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2013 N 152
Сноска. Утратило силу решением маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 25.12.2013 N 152
В соответствии c подпунктом 4) пункта 2 статьи 106, пунктом 5 статьи 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области «О бюджете Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013-2015 годы» от 20 декабря 2012 года № 68 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 2062 от 15 января 2013 года, опубликовано в газетах от 1 февраля 2013 года «Тайынша таңы», от 1 февраля 2013 года «Тайыншинские вести») следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2013 - 2015 (далее бюджет района) годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2013 год в следующих объемах:
«1) доходы – 3729701 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 715000 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5609 тысяч тенге;
поступление от продажи основного капитала - 92554 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2916538 тысяч тенге;
2) затраты – 3793930,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14486 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты – 15620 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1134 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12700 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов – 12700 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -91415,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 91415,8 тысяч тенге;
поступление займов - 15579 тысяч тенге;
погашение займов - 1134 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 76970,8 тысяч тенге».
пункт 9 изложить в следующей редакции:

"2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы N 68 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша аудандық мәслихатының 2013 жылғы 12 шілдедегі N 110 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 шілдеде N 2337 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2013 жылғы 25 желтоқсандағы N 152 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 25.12.2013 N 152 шешімімен
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджет кодексінің 106-бабының 2-тармағы 4) тармақшасына, 109-бабының 5-тармағына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21-бабына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2012 жылғы 20 желтоқсандағы № 68 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 15 қаңтарда № 2062 тіркелген, "Тайынша Таңы" 2013 жылғы 1 ақпандағы, "Тайыншинские вести" 2013 жылғы 1 ақпандағы газеттерде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2013-2015 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының бюджеті (әрі қарай аудандық бюджет) тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2013 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 3729701 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 715000 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 5609 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 92554 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2916538 мың теңге;
2) шығындар – 3793930,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру - 14486 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 15620 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1134 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 12700 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 12700 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -91415,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 91415,8 мың теңге.
займдардың түсімі – 15579 мың теңге;
займдарды өтеу – 1134 мың теңге;
бюджеттік қаражаттардың пайдаланатын қалдығы – 76970,8 мың теңге.
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«9. Учесть целевые трансферты из республиканского бюджета на 2013 год в следующих размерах:
1) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2010 года № 1118 «Об утверждении Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011 - 2020 годы» в сумме 12291 тысяч тенге, в том числе:
12291 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования;
2) 17219 тысяч тенге - на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
3) 66730 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
4) 13765 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
5) 2797 тысяч тенге - на реализацию мер по оказанию социальной поддержки специалистов;
6) 69330 тысяч тенге - на проведение противоэпизоотических мероприятий;
7) 3671 тысяч тенге - на предоставление специальных социальных услуг нуждающимся гражданам на дому;
8) 37336 тысяч тенге - на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования;
9) 28899 тысяч тенге - на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов», утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2011 года № 862 «Об утверждении программы «Развитие регионов»;
10) 93572 тысяч тенге - на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
11) 121254 тысяч тенге - на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда».
пункт 10 изложить в следующей редакции:
«10. Учесть целевые трансферты из областного бюджета на:
1) на установку противопожарной сигнализации, приобретение средств пожаротушения, услуг по обработке деревянных покрытий для объектов образования - 1000 тысяч тенге;
2) на приобретение и установку аппаратуры для видеонаблюдения в организациях образования - 300 тысяч тенге;
3) на внедрение электронных учебников в организациях образования - 824 тысяч тенге;
4) на земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов - 4607 тысяч тенге;
5) на землеустройство, проводимое при установлении границ городов районного значения, районов в городе, поселков, сел, сельских округов - 6268 тысяч тенге;

"9. 2013 жылға арналған республикалық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер келесі көлемдерде есепке алынсын:
1) 12291 мың теңге – "Қазақстан Республикасының 2011 - 2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 7 желтоқсандағы № 1118 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2011 - 2020 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтауға – 12291 мың теңге;
2) Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері – 17219 мың теңге;
3) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарындағы мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 66730 мың теңге;
4) үш деңгейлік жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге - 13765 мың теңге;
5) мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету бойынша іс-шараларды іске асыруға – 2797 мың теңге;
6) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге – 69330 мың теңге;
7) мұқтаж азаматтарға үйде арнаулы әлеуметтік көмек көрсетуге – 3671 мың теңге;
8) мектеп мұғалімдеріне және мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының тәрбиешілеріне біліктілік санаты үшін үстеме ақы көлемін ұлғайтуға – 37336 мың теңге;
9) "Өңірлерді дамыту" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 26 шілдедегі № 862 қаулысымен бекітілген "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы аясында өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға – 28899 мың теңге;
10) Инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға - 93572 мың теңге;
11) Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйді жобалау, салу және (немесе) сатып алуға - 121254 мың теңге;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Облыстық бюджеттен түсетін нысаналы трансферттер мыналарға есептелсін:
1) 1000 мың теңге - білім беру объектілері үшін ағаш жабуларды өңдеу жөніндегі қызметке, өрт сөндіру құралдарын сатып алуға, өртке қарсы сигнализацияны орнатуға;
2) 300 мың теңге-білім беру ұйымдарына бейнебақылау үшін аппаратуралар сатып алуға және орнатуға;
3) 824 мың теңге - білім беру ұйымдарында электрондық оқулықтарды енгізуге;
4) 4607 мың теңге - елді мекендерді жер-шаруашылық орналастыруға;
5) 6268 мың теңге - аудандық маңызы бар қалалардың, қаладағы аудандардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыруға;

6) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда - 75438 тысяч тенге;
7) на фонд оплаты труда мини- центров - 41000 тысяч тенге;
8) на ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 639 «Об утверждении Дорожной карты занятости 2020» - 1500 тысяч тенге».
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению настоящего решения.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2013 года.
Председатель XVII сессии
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
Секретарь
маслихата Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
«СОГЛАСОВАНО»
Начальник
отдела экономики и финансов
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области
12 июля 2013 года
А. Кершис
К. Шарипов
Б. Сарсембаев
Приложение
к решению районного маслихата
от 12 июля 2013 года № 110
Приложение
к решению районного маслихата
от 20 декабря 2012 года № 68
Бюджет Тайыншинского района на 2013 год
Категория
сумма (тыс. тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I. ДОХОДЫ

6) 75438 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға;
7) 41000 мың теңге - шағын орталықтардың еңбек ақы төлеу қорына;
8) 1500 мың теңге – "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 қаулысымен бекітілген "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2013 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
XVII сессияның төрағасы
А. Кершис
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының
хатшысы
Қ. Шәріпов
КЕЛІСІЛДІ
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы экономика және
қаржы бөлімінің бастығы
Б. Сәрсембаев
2013 жылғы 12 шілде
Аудандық мәслихаттың
2013 жылғы 12 шілдедегі
№ 110 шешіміне қосымша
Аудандық мәслихаттың
2012 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 68 шешіміне 1-қосымша
2013 жылға арналған Тайынша ауданының бюджеті
са-
нат
сы-
нып
кіші
сы-
нып
Атауы
сомасы (мың теңге)
І. КІРІСТЕР